Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#251) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok!
Egy HD5770-et kötötttem össze egy Samsung 40'-os fullHD TV-vel HDMI-HDMI kábellel de semmi képet nem ad a TV (Nem támogatott formátumot ír) Tipp valakinek mi lehet ez? Valahol kell valamit állítani egyáltalán, h kimenjen a jel?Bocs ha láma a kérdés tök hülye vagyok ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#252) Attila2003


Attila2003
tag

Kis segítséget kérnék! Van egy Asus Striker II Formula alaplapom egy GTX 275-ös VGA-val, 24-es Full HD monitorral, bekötve DVI kábellel, és analógon bevezetve egy 5.1-es Genius szettbe. Namármost, átvezettem a másik szobába HDMI kábellel egy Samsung 530-as Full HD tv-be. Minden tökéletes, csak az nem, hogyha mind a 2 szobában akarok nézni egy filmet, hang vagy csak az 5.1-ben van hang, vagy csak a másik szobában a Samsung TV-ben, mert egyik analóg, és a másik ugye digitális (HDMI). Van e megoldás, hogy működjön az 5.1-es analóg is és a HDMI-s digitális is egyszerre?

(#253) Attila2003


Attila2003
tag

Talán egy kis segítség?

(#254) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!

Össze van kötve a gépem HDMI kábelen keresztül a TV-vel és az a problémám ha megy a gép akkor bezavar a TV adás képébe, szemcsésebb lesz a kép sokkal, olyan mintha szar lenne a vétel. Valami megoldást nem tudtok erre? :F

(#255) zhagyma


zhagyma
őstag

Zajlik az élet! :D Na mindegy. Egyelőre ez tűnik a megfelelő topicnak. Használt már ilyet valaki: Atlona USB to HDMI converter. Igazából az 1080p 24 / 50 / 60 fps módok érdekelnek.Tapasztalatok, nyűgök, vélemények ...

Ui: Talán az USB 2.0 sebességhatárát feszegeti az eszköz ...

[ Szerkesztve ]

(#256) Romeo619


Romeo619
senior tag

Üdv,

Most vettem Full HDs tvt és rákötöttem ugyebár a gépemre HDMi kábellel.
2 kérdésem lenne lehet hogy már kibeszéltétek de mivel nekem ez teljesen új megkérdezem:P

1 Így HDMivel van rákötve van arra esély hogy ez a HDMI továbbítsa a hangot is és ne a szgép hangfalait kelljen használni hanem a tvét?

2 van-e olyan progi szgépre ilyen dekoder féleség amibe elinditom a filmet és az HDMI-n keresztül FUll HDben küldi a jelet?

Elöre is köszi!!

(#257) webmanagers


webmanagers
csendes tag

Üdv. ALL

Annyi lenne a kérdésem hogy a VGA amit nemrég újítottam tud HDMI-t de DVI kimeneten keresztül. Az előző karimon amin eleve HDMI kimenet volt vitte a hangot (sztereóban). Nos a kérdés az lenne mert ehhez nem értek hogy a DVI kimeneten is fog menni a hang vagy kellessz vennem egy optikai kábelt a hang miatt??

Köszi előre is a helpet.

Üdv. ALL

(#258) old_artist válasza webmanagers (#257) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A DVI (Digital Video Interface) csak képet továbbít, hangot nem!

[ Szerkesztve ]

(#259) Romeo619 válasza webmanagers (#257) üzenetére


Romeo619
senior tag

Pont ezt akartam írni a DVI az csak kép:P

(#260) PNP


PNP
őstag

Sziasztok!

Gyors segítség kellene (estig orvosolnom kell a problémát):
monitoron időnkénti villódzás, egy-egy csíkban "rángás", illetve az, hogy standby állapotból időnként képtelen visszatérni (de folyamatosan próbálkozik, tehát nem ugyanaz, mintha ki lenne húzva a kábel) utalhat-e kábelhibára?
Ha kihúzom, és visszadugom a HDMI-t, akkor egy darabig jó minden, viszont ezt csak pár hónapja csinálja, előtte egy évig jó volt.

Az összes szóbejöhető komponens közül nyilván a kábel a legkisebb tétel, így ebből vennék újat, ha csak szerintetek kizárt hogy ez okozza a gondot, viszont nem tudom milyet vegyek, egészen vad árakat is láttam.
Annyit tudok, hogy 2,5-3m kell.
Aranyozott csatlakozó, 1.3, zajszűrés, stb., ezeknek nem tudom mennyi jelentőségük van.
Kösz előre is!

(#261) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv mindenkinek!

Notebookomat szeretném rákötni a tévére. HDMI csatlakozó van a notin ez azt jelenti hogy veszek egy hdmi-rca átalakítót, a hdmi részét a notiba az rca végét a tv-be dugom? Vagy más megoldással lehet ezt véghezvinni?
Válaszaitokat előre is köszönöm. :R

(#262) kbalazsa válasza birozoli7800 (#261) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Szerintem nem nagyon fogsz ilyen átalakítót találni... legalábbis nem egy kábel lesz, hanem minimum egy aktív eszköz, aminek az árát látva szerintem újragondolnád ezt a dolgot...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#263) kbalazsa válasza Romeo619 (#256) üzenetére


kbalazsa
senior tag

1: HDMI kábellel a hangot is tudod továbbítani (ha minden feltétel adott), ehhez a hangkeltő eszközöknél ki kell választanod a HDMI output-ot (oprendszer/VGA függő, hogy hogy néz ki pontosan és hogyan tudod kiválasztani).

2: Elég sok ilyen média lejátszó progi van a piacon, próbáld ki pl. az XBMC-t.

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#264) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Osszekotottem a VGA-t egy a TV-t HDMI-vel, van kep is, hang is ugy ahogy kell. Innen hogy hozzam le a hangot 5.1-be a hangrendszeremhez? :)

(#265) kbalazsa válasza Neil Watts (#264) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ha a HDMI2-be dugod, ami ARC-os csatlakozó és a kábel is támogatja, akkor azon keresztül visszaviheted a hangot.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#266) apuc


apuc
őstag

Halihó!
Van egy Dell 2209WA monitorom összekötve DVI-HDMI kábellel ( sajnos nincs rajta zavarszűrő trekercs és 5 méteres egy Lenovo U550 -es notival amiben egy Intel GMA HD4500M videókártya van.

A filmeket egy 2.5 colos Toshiba 250gigás külső meghajtóról nézem, ez van USB-vel hozzákötve a notihoz.

Szinte csak filmnézésre használom, lassulás nem jellemző.
Viszont!
Nagyon ritkán egy-egy filmnél feltűnt, hogy egy csík, vonal fut lassan fölfelé a képen, alig észrevehetően.

Nem tragikus, és 10-ből egy filmnél, főleg a nagyobb felbontásúaknál fordult elő- tegnap vettem észre.
A videókari drivert ma frissítettem.

Mitől lehet ez? :U

Nekem ajánlották hogy az 5 méteres kábel helyett vegyek egy zavarszűrős duplán árnyékoltat és megszűnik az az apró "hiba".
Köszi előre is!

(#267) Mészi22


Mészi22
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MSI laptopom és szeretnék venni hozzá egy monitort plusba. A laposban egy Geforce 8600m GT 512MB videokártya van VGA, S-VIDEO, HDMI kimenettel.
A kérdésem az lenne hogy a monitoron milyen csatlakozo legyen h szép képet kapjak?
Gondolom a HDMI lenne a legjobb de az drágább is, elég h ha csak VGA van rajta? Meg fog tudni hajtani egy 22"-os monitort?

Üdv.:
Mészi

(#268) Beri78 válasza Mészi22 (#267) üzenetére


Beri78
őstag

HDMI-vel sokkal jobb képet kapsz, mint VGA-val, az tuti....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#269) Vitamax


Vitamax
csendes tag

sziasztok,
egy rövid kérdésem lenne: HD ready LG-n 1.2-es HDMI kábellel azt tapasztalom, hogy remeg a kép játék közben (PS3). Ez a kábel hibája, vagy valami esetleg rosszul lehet beállítva? előre is köszi!

eladó: 70-70X-1000 - 70-70X-1001 érd. PÜ!

(#270) Mészi22 válasza Beri78 (#268) üzenetére


Mészi22
csendes tag

Uhh bocsi elírtam.
Azt akartam írni hogy Hdmi vagy DVI?
A kiszemelt monitoron van DVI. Szép képet fog adni a DVI-vel is? (hdmi-dvi kábellel összekötve)
Egyáltalán fog így működni? Függ a monitortól?

[ Szerkesztve ]

(#271) python1 válasza Mészi22 (#270) üzenetére


python1
veterán

Helló Mindenkinek!
Működik persze.
Ugyan azt a minőséget kell,hogy kapd mivel,hogy digitális mind a kettő.
Max a kábel minősége zavarhat be.

apuc:az meglehet,hogy a kábelhossz miatt van neked az a jelenség.
Mindenképp ha ilyen távolságra vezetsz nagyfelbontású jelet kell a jobb minőség.
Próbáld meg rövidebb kábellel ,ha jó akkor a másik kábel a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#272) q0w1e2


q0w1e2
tag

Üdv!

Van egy Acer Aspire Timeline 4810T notebookom, és most vettem egy Benq EW2420-as monitort. Hdmi kábellel kötöttem össze őket, de valami botrányos a kép. Szerintem azért, mert nem tölti ki a teljes képernyőt a kép. A felbontás 1920x1080, de körben egy fekete keret van. Tehát olyan, mintha összenyomná a képet. VGA kábellel teljesen kitölti, és jó is a kép.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom azt elérni, hogy a kép kitöltse a monitort hdmi csatlakozás esetén is?

(Az oprendszer Win 7, a videókártya ATI Radeon HD 4330 512 MB)

Még egy dolog, ami talán számít. A gépben van egy Mobil Intel 4 Series Express, amit energiatakarékos módban használ.

[ Szerkesztve ]

(#273) q0w1e2 válasza q0w1e2 (#272) üzenetére


q0w1e2
tag

Közben megtaláltam a megoldást.
[link]

(#274) apuc válasza python1 (#271) üzenetére


apuc
őstag

Köszi!
Sajna másik-rövidebb HDMI-DVI kábel nincsen senkinek az ismerősi körben, így nem tudom kipróbálni.
A notikon pedíg vagy analóg D-Sub mindkettőn vagy az egyiken egy HDMI kimenet van- ezt használom természetesen mint digitális kimenet.
Ez az egy alternatívám van, sajnos tesztelni nem tudok. :B

Valószínű ma megveszek egy zavarszűrős, duplán árnyékolt 5 méteres kábelt-5 ezer körül-mert apró gond, de engem zavar.

A rövidebb kábel nem jó megoldás, mert a monitor sajnos nem lehet a notimhoz közelebb.

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#275) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
A gépemre egy monitor DVI kábellel és egy LCD TV HDMI kábellel van csatlakoztatva. Meg lehet valahogy oldani, hogy ha átváltok TV-re akkor automatikusan a hang is a tvből szóljon?

(#276) J.J. András válasza Attila2003 (#252) üzenetére


J.J. András
őstag

ha WIN7-ed van, akkor felteszed a WinXP emulációt, és akkor talán....
de sajnos egyszerre nem megy két külön HARDWARE-re a hang...
vagy a HDMI Audio-t használsz (az van a VGA-ra integrálva nálam ATi kártyán), mint hangeszköz, vagy az alaplapi vagy különálló diszkrét hangkártyádat....

egyszerre nem lehet szerintem egy OP-rendszer alatt mindkettő aktív...

én váltogatni szoktam, attól függően, hol nézünk filmet....

üdv: András

u.i.: mondom, talán fut a WinXP mint emulált OP-rendszer, és kiterjesztett képernyőn meg a WIN7 simán...., de nem tudom, én ilyet még nem próbáltam, ezt egy WIN-es topicba kellene beírnod...

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#277) Predator2


Predator2
addikt

üdv

keresek egy jó minőségű HDMI kábelt amivel

a monitorom:
[link]

és a VGA-t össze tudnám kötni a jobb minőség érdekében :)
[link]

remélem tudtok ájánlani (lehetőleg ne legyen csillagászati az ára)

THX előre is

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#278) zenwalk válasza Predator2 (#277) üzenetére


zenwalk
senior tag

bemész egy boltba, kérsz egy kábelt. kb 2 ezer forint. gondolom nem 10 méter kell. ez az aranyozott vég meg az isten tudja mi egyáltalán nem javít a minőségén.

(#279) kbalazsa válasza zenwalk (#275) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Persze hogy meg. Alapértelmezettként használd nyugodtan a normál hangkimenetet. Gondolom a TV-n többnyire filmeket szeretnél nézni. Használj olyan lejátszó alkalmazást, amiben be lehet állítani, hogy melyik hangkimenetet használja (a Windows-beli beállítástól függetlenül). Ilyen pl. az XBMC.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#280) zenwalk válasza kbalazsa (#279) üzenetére


zenwalk
senior tag

power dvd, vlc, vagy windows media player tud ilyet?

(#281) kbalazsa válasza zenwalk (#280) üzenetére


kbalazsa
senior tag

A power DVD-t régóta nem használom, egyre rosszabb és rosszabb (helyette áttértem az Arcsoft TotalMedia Theatre-re). VLC, WMP, vagy MPHC-t nem ismerem annyira sajna, de előfordulhat, hogy azokban is tudsz ilyet állítani.

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#282) J.J. András válasza kbalazsa (#281) üzenetére


J.J. András
őstag

MPHC-t nincs sajna ilyen, ... én régóta azt használom...., de amit ajánlottál érdemes megpróbálni, mert így lehet ezen MediaLejátszóval különböző hangforrást beállítani....

én mindig kapcsolgattam eddig a Hangvezérlő pulton, mi az alapértelmezett..... :) :B

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#283) Yom


Yom
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy Samsung UE32C6000RW TV-m és összekötöttem D-Sub kábellel. Ilyenkor szép a kép. Vettem 1 HDMI-DVI kábelt és ha ezzel kötöm össze, akkor az egész kép narancssárgás és a windowsból alul, felül jobb és bal oldalt nem látszik 1 kis rész (start menü félig, tálca félig stb...) Ez mitől lehet? Rossz a kábel?
Videókártya: GeForce 7950GTX (2 DVI, 1 S-Video)
Kábel: kábel
Köszi: Yom

[ Szerkesztve ]

I came. I saw. I lagged out.

(#284) kbalazsa válasza Yom (#283) üzenetére


kbalazsa
senior tag

A kábelhibát legyegyszerűbben úgy tudnád kiszűrni, ha másik kábellel is kipróbálnád. Legalábbis ami az elszíneződést illeti.

A lelógó képrészleteket szerintem valamiféle overscan probléma okozhatja. Legutóbb, mikor előfordult ugyanilyen probléma Nvidia kártyával csak egy Nvidia fórumot tudtam linkelni, mert Nvidia vezérlőpultban úgy tudom nem lehet ilyesmit állítani.

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#285) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Véletlenül bekeveredtem a topicba és gondoltam ha már errefelé járok olvasgatok kicsit.
Meglepődve olvastam 1-2 dolgot, amik megütötték a szemem, így gondoltam megosztanék 1-2 tapasztalatot hátha jól jön majd valakinek az infó.

- Egyszerre lehet a rendszerben több hangkártya is aktív
- MPC-HC-ban van lehetőség hangkimenet és csúnyán írva videokimenet választására (teljes képernyőhöz)
- a hangforrás független a hang kimenettől
- az ATI VGA-knál a kártyához kapott DVI-HDMI átalakítóval van lehetőség hang átvitelére is vga DVI kimenetéről. HD2xxx, HD3xxx és HD4xxx sorozatnál biztosan, az újabb szériáknál nincs erről információm, de miért éppen ezt hagyták volna el

read-only mode on the forum

(#286) kbalazsa válasza AtHoS (#285) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ezek az infók akár az 1. hsz-be is bekerülhetnének, a legtöbbször ilyesmikről szólnak a kérdések, és ehhez hasonlók a válaszok.

Kibővítve annyival, hogy a leggyakrabban használt alkalmazások melyikében lehet még hang és/vagy videokimenetet beállítani (XBMC, VLC?, Arcsoft Totalmedia Theatre stb.).

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#287) ChipKng válasza kbalazsa (#286) üzenetére


ChipKng
aktív tag

VLC, Mediaplayer Classic-ban is lehet direktben HDMI-re kuldeni a hangot, de sokkal egyszerubb ha hagyod a windows default-on, es az egesz windows hangot iranyitod ki a HDMI-re. A control panel/audio-nal ez siman beallithato.

2B OR NOT 2B that is FF

(#288) kbalazsa válasza ChipKng (#287) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Szerintem meg ha azokban is be lehet állítani, akkor nem. Mivel úgy egyszer kell csak beállítást végezni (VLC-ben, Mediaplayer-ben, akárhol), egyébként meg mindahányszor.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#289) AtHoS válasza ChipKng (#287) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Te megoldásod azért nem a legjobb, mert ha a TV másik szobában van és közben a gépről hallgatnának zenét esetleg egy másik videót néznek, akkor a Te általad javasolt megoldás máris problémás lesz.

read-only mode on the forum

(#290) kbalazsa válasza AtHoS (#289) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Akkor jöhet esetleg jól, ha többségében csak filmnézésre használod a gépet. Aki alapvetően netezésre, fényképrendezgetésre, zene válogatásra használja a gépet, annak nyilván nem a HDMI kimenet lesz az alapértelmezett, max. akkor állítja át, ha meg akar egy filmet nézni az egyébként rácsatlakoztatott TV-n. De akkor is teljesen fölösleges állítgatni, ha olyan lejátszó szoftvert használsz, amiben be tudod állítani, hogy melyik hangkeltő eszközt használja. Szóval ebben az esetben teljesen fölösleges az alapértelmezést elbabrálni, minden működik majd magától...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#291) ChipKng válasza AtHoS (#289) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Na ez azert elegge extrem eset szerintem, de persze elofordulhat az esetek 1%-ban.

Viszont szerintem az sokkal gyakoribb (legalabbis nalam), hogy HD-s youtube vagy sopcast-os foci BL meccsek kozvetiteset kuldom ki a TV-re HDMI-n keresztul. A flash player-nel nem lehet beallitani, hogy hova kudlje a hangot...

2B OR NOT 2B that is FF

(#292) ChipKng válasza kbalazsa (#290) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Amennyiben a HDMI kimeneten nem erzekel masik ezkoszt a windows, akkor a normal hangkimenetekre fall-back-el. Tehat nem kell minden alkalommal allitgatni. Igaz maceras lehet a dolog ha kesobb kapcsolod be a HDMI eszkozt, de hat ez a windows/PC automatikus "kitalalom mire gondolsz mentalitas" atka.

2B OR NOT 2B that is FF

(#293) daveoff


daveoff
veterán

Sziasztok!
Problémám a következő:
Adott egy HD5870, win7, catalyst 11.2, és egy samsung LE-40A455C1D LCD TV HDMI 1.3-as kábellel összekötve, és nem tudok egyszerűen képet csinálni a tv-re! A catalyst felismeri a tv-t, be is lehet mindent állítani, de a tv nem érzékel semmit!
Légyszi segítsetek!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#294) ChipKng válasza daveoff (#293) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Milyen felbontassal es frekvenciaval probalkozol? 720p/60Hz lehet talan amit elbir.

2B OR NOT 2B that is FF

(#295) pinterviktor


pinterviktor
csendes tag

Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék, hogy a HDMI VGA átalakítás az működik e??
Tehát úgy, hogy van egy HDMI kimenetes egykösz.. és van egy LCD TV.. amin ek van VGA bemenete..
Azt egy HDMI VGA átalakítóval meg lehet oldani??
Itt most a kábeles megoldásra gondolok.. nem a 10-20 ezer forintos átalakítókra..

(#296) rovar1


rovar1
csendes tag

Jó estét!

HDMI krimpelőt már tudok honnan bérelni, de használni nem. Tudna-e vki ajánlani olyan céget/magánszemélyt aki egy szerelés (nálam Üllő) megoldana.

(ahol bérelhető, ők nem jönnek házhoz)

Köszönöm a válaszokat!

Azért az komoly, hogy 2004 óta vagyok újonc :)

(#297) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Üdv

egy régebbi Asus X51L notebook -ot szeretnék panasonic full hd tv-re kötni

a notin csak d-sub kimenet van, a tv-n mindenféle bemenet van

kaptam ma cimborámtól egy 2 méteres d-sub -> kompozit kábelt, van rajta 3 rca dugó, kék piros zöld

összekötöttem, a noti rögtön reagált és beállította a felbontást meg mindent
viszont a tv-n semmi kép :(

mi lehet?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#298) El Kebir válasza Panzermeyer (#297) üzenetére


El Kebir
őstag

a tv-n nem kell kiválasztani a jelforrást?

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#299) El Kebir válasza Panzermeyer (#297) üzenetére


El Kebir
őstag

"d-sub -> kompozit kábelt, van rajta 3 rca dugó, kék piros zöld"

amúgy meg az a kábel "d-sub -> komponens" egyáltalán nem mindegy.
(a kompozit csak egy db összetett (kompozit) videójel, nincs semmi rgb bontása)

"viszont a tv-n semmi kép"

erről jutott eszembe, esetleg nem keverted össza tv-n a kompozit bemenetet és a komponens bemeneteket?

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#300) Panzermeyer válasza El Kebir (#299) üzenetére


Panzermeyer
tag

igazad van, rosszul írtam
tehát a notira rátettem a d-sub dugót, a tv hátuljában pedig van egy component nevű rész, piros kék és zöld rca aljzatokkal
ide bedugtam a színeknek megfelelően a kábeleket
a tv-n kiválasztottam a "component" bemenetet és feketeség van :(

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.