Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1501) TopGun válasza D5 (#1500) üzenetére


TopGun
csendes tag

Bocsi, azt elfelejtettem leirni, hogy 64BIT-es magyar windows 8.1-et hasznalok, hol talalom a lejatszo eszkozok beallitasat? es ha beallitom, hogy a monitor legyen az alapertelmezett, attol meg mondjuk hazimozin keresztul hallom a hangot, ha bekapcsolom a hazimozit? nem fog egyszerre szolni mind a ketto ugye? A vezerlopultban a hardver es hang/eszkozok es nyomtatok ablakban ott van a monitor, mint AMD HDMI output, a tulajdonsagoknal azt irja ki, hogy az eszkoz megfeleloen mukodik.

(#1502) D5 válasza TopGun (#1501) üzenetére


D5
aktív tag

Sajnos én win7-et használok, szóval nem nagyon ismerem a 8.1-et. Keresd a hangbeállításoknál, a lejátszás menüben. Ott tudod beállítani, hogy mi legyen az alapértelmezett lejátszó eszköz. Ha a monitort állítod be, akkor az lesz az alapértelmezett függetlenül attól, hogy milyen házimozi rendszert csatlakoztatsz. Nekem otpikai out van és fejhallgató, és mindig váltogatok, hogy melyik legyen az alapértelmezett.

(#1503) D5 válasza DSanya (#1498) üzenetére


D5
aktív tag

szerintem vidd vissza garanciába. Én nem ügyködnék vele otthon...

(#1504) kalozhun100


kalozhun100
őstag

A minap vettem egy ilyen kábelt: http://m.edigital.hu/hdmi-kabel-csatlakozo/valueline-hdmi-kabel-ethernet-atvitellel-hdmi-csatlakozo---hdmi-csatlakozo-300-m-fekete-p479659.html
(bocs a linkért)
Na ez milyen verziószámú? Illetve minőségre milyen? A monitor műkszik vele.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1505) junpet


junpet
tag

Úton van az új monitorom, egy LG 22MP65VQ-P‏.
1080p-ben fogom használni és elvileg nem jár hozzá HDMI kábel, csak D-Sub. A következő kábeleket néztem ki, ti melyeket ajánljátok?
Equip HDMI 1.4 apa/apa aranyozott kábel, 2m
Sencor SAV 166-025 HDMI kábel, 2,5m
[Equip HDMI apa - HDMI apa aranyozott kábel (1.4 HDMI, 3D-s), 2m
Valueline HDMI kábel Ethernet átvitellel, HDMI csatlakozó - HDMI csatlakozó, 3,00 m
Roline HDMI Ethernet M/M (3.0m)

[ Szerkesztve ]

(#1506) kalozhun100 válasza junpet (#1505) üzenetére


kalozhun100
őstag

Én most ugyanolyan Valueline kábelt vettem most azt használom és tökéletes.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1507) junpet válasza kalozhun100 (#1506) üzenetére


junpet
tag

FullHD-ban használod? Engem a forgatható érdekelne, mivel merőlegesen a csatlakozik a kábel.

(#1508) kalozhun100 válasza junpet (#1507) üzenetére


kalozhun100
őstag

Full hdban, ideiglenesen vettem, amíg nem lesz új kártyám, mert display port sokkal jobb:P

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1509) D5 válasza kalozhun100 (#1508) üzenetére


D5
aktív tag

Miért sokkal jobb a display port monitoron?

(#1510) kalozhun100 válasza D5 (#1509) üzenetére


kalozhun100
őstag

Én azért használom azt, mert azon kalibrálták be a monitort. Nekem jobban tetszik a neve XD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1511) Yogibear974 válasza junpet (#1507) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Regg'! Nekem ilyen típus van, igaz nem 3m

[ Szerkesztve ]

Üdv: -=Yogibear=-

(#1512) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok!

Technikai jellegű kérdésem lenne, prociban lévő VGA-val használok egy tv-t HDMI porton.
Ez mind szép és jó, de a hang nem jön át rajta. Van egy Asus xonar hangkarim, természetesen az szól, de az alaplapon lévő HDMi portra a hangkari által kreált hang nem megy át. Megoldható egyáltalán ez a probléma valahogy? Vagy ez csak beállítás kérdése?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1513) D5 válasza Ferdzsoo (#1512) üzenetére


D5
aktív tag

Szia!
A hangkari által kreált hang sosem fog átmenni az alaplap HDMI portjára. A HDMI csak a digitális jelet viszi tovább tömörítetlenül, veszteség nélkül. Nezd meg a biosban, hogy le van-e tiltva a hdmi, majd win beállításoknál alapértelmezettként válaszd ki.

(#1514) szaki65


szaki65
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyen teszem fel a kérdésemet, lassan teljesen megőszülök.
Adott egy gép.
Asrock b85m pro4
Intel 1840 CPU, alaplapi video. Intel HD graphic
8 gigal nem tudom, milyen ram,
Windows 7 ultimate, 64 bit.
directx 11

Vettem egy normálisabb monitort, és az az elvetemült ötletem támadt, hogy két monitort fogok használni. Új monitoron van HDMI bemenet, régin DVI. Amíg bootol a Windows, szépen látszik mindegyik monitoron, Mikor eljut oda a folyamat, hogy betölti a vga drivert, akkor azt mondja hdmi no signal, és elsötétül. Úgy lehet bele életet lehelni, hogy másik monitoron eszközkezelőben letiltom, és utána engedélyesem a drivert. Onnantól kezdve szépen megy minden, ahogy kell, kiterjesztett módban. Csak elég macera minden egyes indításkor eljátszani ezt. Ha csak hibernálom a gépet, akkor is ez a helyzet.
Minden driver a legfrissebb, bios legfrissebb. Biosban alapértelmezettként az alaplapi kártya van beállítva.
Már túl vagyok egy újra telepítésen is.

Bízva, hogy valakinek lesz ötlete, amit köszönök előre is.

üdv: Zoli

(#1515) #19103744


#19103744
törölt tag

Sziasztok! Találtam egy ilyen kütyüt. Valaki el tudná magyarázni h voltaképp mit is tud? Konkrétan arra lennék kíváncsi, h. mindegyik kimenete ki/be menet, azaz HDMI-ről VGA-ra (D-SUB) és VGA-ról HDMI-re konvertál? (Nyilván nem egy időben.)

(#1516) #19103744 válasza szaki65 (#1514) üzenetére


#19103744
törölt tag

Pedig nagy valószínűséggel a driverrel van probléma. Próbálj meg régebbi drivert felrakni. (Előtte uninstall. Javaslom az IObitUninstaller -t, ez a registry-ből is kitakarítja a maradványokat.) Egy kérdés: A monitornak, monitoroknak van gyári driverje, vagy csak a Windows illeszti őket?

[ Szerkesztve ]

(#1517) szaki65 válasza #19103744 (#1516) üzenetére


szaki65
csendes tag

Én is csak driver gondra tippelnék, de már nincs ötletem.
Próbáltam szűz Windowst feltenni, régebbi driverrel, a helyzet ugyanaz.
Monitorokhoz nincs driver. A régi (Samsung) megy simán. Az újhoz (Asus) nem kaptam semmiféle lemezt, és weboldalukon sincs semmi driver fent.
A Windows az asztalon, ahol be lehet állítani a két monitort, miután tiltottam, engedélyeztem, szépen kiírja a típusát is.
Kíváncsiságképp rádugtam az ősöreg notebookra, azon hibátlanul megy elsőre.
Tudom, nagy eséllyel megoldás lenne, ha tennék külön videokártyát a gépbe, de ha egyszer van rajta kimenet, gondolom, illene működnie. :)

(#1518) #19103744 válasza szaki65 (#1517) üzenetére


#19103744
törölt tag

Anno, (úgy 200 éve) volt egy ABit, vagy Asus PIII-as lapom, azon egy integrált VGA. Beleraktam egy dedikáltat, és hasonló gondjaim akadtak, ugyanis 2 különböző márkájú chipsetről beszéltünk, és a driverek összeakadtak. Végül az oldotta meg a problémát, h. 2 azonos típusú monitor (EIZO F78) lett rárakva. De persze a PIII-as korszak még egészen más volt, az sem volt mindegy melyik meghajtót hova rakod, vagy pl. a RAM-okat sem lehetett csak úgy behajigálni mint manapság, egészen különös hibajelenségeket voltak képesek produkálni akkoriban a gépek, no meg a windows... Szóval azt gondolom neki kell álni kísérletezgetni. Első körben próbáld meg mindkét monitort a DVI-ra tenni.
(Y kábel) Vagy ha van D-Sub kábeled akkor a régi monitort arra, az ujat a DVI-ra. Sőt, szerintem az a kimenet már gyárilag egy Y kimenet. Mintha egy ilyen kábellel te csináltad volna.

[ Szerkesztve ]

(#1519) szaki65 válasza #19103744 (#1518) üzenetére


szaki65
csendes tag

Nálam egyelőre csak alaplapi a videokártya, sőt még próbára sem volt belerakva másik, hogy esetleg valami szemete bent maradta volna. De azt mondtam is, hogy szűz telepítésnél is ez a szitu.
Mire a válaszodat olvastam kínomban én is előszedtem a dsub kábelt a régi monitorhoz.
Így most működik, hogy az Asus megy DVI-ről, öreg Samu analóg kábelről. Csak valamilyen szinten vele szemben is szentségtörés 2015-ben D-Sub-ot használni. :)

Azért még nem adtam fel, hogy úgy működjön, ahogy szeretném, csak egyelőre az ötlet fogyott el. Természetesen köszi az ötleteket, de még agyalni kell a teljes megoldáson. :)

(#1520) #19103744 válasza szaki65 (#1519) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ha jó minőségű az analóg áramköre egy monitornak, ember legyen talpán aki megmondja, digitális, vagy analóg jelet lát. Lehet, h. a válaszidőnél van jelentősége, pl játéknál, de nem derült ki végül is mi a konkrét felhasználási terület. Szerintem azért működik így, mert helyes lehet a feltevésem, a D-Sub és a DVI valójában egy csatorna.
Azért Biosban nézz körül jobban, van-e a kimeneteknek prioritása, ill. lehet e őket váltogatni stb. (Alaphelyzetben egyébként, ha több kártya lenne a gépben, azokon több monitor, induláskor mindegyiken látható lenne a Bios, és még a windows is a driver betöltődéséig.)

[ Szerkesztve ]

(#1521) szaki65


szaki65
csendes tag

Játék gyakorlatilag nulla. Ez a digit dolog, csak olyan pszichés. :) Tartok tőle, hogy marad ez a rendszer.
Leginkább képszerkesztésre használom, de azt is csak úgy magamnak. A régi monitorra tök jól át lehet pakolni az eszközöket, az újon meg ott a jobb minőségben a kép.

Köszi az ötletelést, további minden jót

(#1522) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

A médiaboxhoz kapott vacak upc-s hdmi kábelt szeretném lecserélni, valami jobb minőségűre, milyen márkából érdemes válogatni(Delock Logilink Gembird Qoltec ), vagy esetleg valami más? Aranyozott csatlakozójú kábelnek van értelme? Milyen ársávban érdemes válogatni ha egy 0,5m-es kábel is elég? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1523) D5 válasza Interceptor (#1522) üzenetére


D5
aktív tag

miért akarod lecserélni? mi bajod vele?

(#1524) sgabriella15


sgabriella15
csendes tag

Sziasztok.

Lenne nekem egy problémám. Adott egy Lenovo IdeaCentre H30-00 Small Form Factor számítógép és egy Philips 4300 series - LED Tv. Össze szeretném kötni a számítógépet a TV-vel. Vettem hozzá egy HDMI to VGA adapter + HDMI kabelt. Az adapter jó, működik. (Kipróbáltuk, az adapter világít is pirosan (power).) A TV azt írja ki, hogy nincs jel. Az adapter csak pirosan világít (power), az activ jelzés összekötéskor felvillan. Nem viszi át a TV-re a képet a számítógépről
Mi lehet a gond?

Köszönöm szépen. :)
Ui.: Remélem jó helyre írtam a kérdésemet.

Az adapterről egy fotó:
http://www.bilder.delock.de/produkte/orig/5093e5ccbdf479.58298267.jpg

(#1525) D5 válasza sgabriella15 (#1524) üzenetére


D5
aktív tag

az az adapter zölden is világított valamikor? próbáltad?

(#1526) Interceptor válasza Interceptor (#1522) üzenetére


Interceptor
addikt

Up!

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1527) D5 válasza Interceptor (#1526) üzenetére


D5
aktív tag

még mindig nem értem, miért akarod lecserélni. Nincs azokkal semmi baj. (nekem is ilyen van)
akkor cseréld, ha hibás, vagy hosszabb kell.

(#1528) csori23


csori23
aktív tag

Sziasztok. Bocsi mindenkitől hogy nem olvasom vvégig a fórumot, de leirnám a problémám, hátha valaki kapásból tudja rá a választ.
Nos. Vettem egy 10m HDMI/HDMI kábelt (VEGA márkájú).
Paraméterei:adatátvitel 10,2Gb/s, 4096x2160 felbontást tud, 3D formátum.
Egy android tv box-ról küldeném a képet és a hangot rajta egy FHD TV-re, de nincs jel 1080p-n. 720p-n viszont tökéletes. Mit kell tennem hogy FHD azaz 1080p-n is működjön?
előre is köszönöm a válaszokat.

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#1529) lsdn


lsdn
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy nappali amely a héten lesz bekábelezve, majd hidegburkolva.
Egyik sarkába nagy TV másik sarkába nagy gép tervezve, 6-7 méterre egymástól.

Egy hosszú HDMI kábellel vagy LAN -- HDMI adapteres verzióval járok jobban, hogy ne is legyen drága, de ne is akadjon.
Konkrét termék ajánlásért is hálás leszek!

Előre is köszi!

(#1530) D5 válasza lsdn (#1529) üzenetére


D5
aktív tag

Szia!

szvsz egy hosszú hdmi kábellel jobban jársz. Az adaptereket sosem részesítettem előnyben...
A korábbi hozzászólásokkal ellentétben nincs értelme über-szuper-csúcs "minőségi" kábel. A jel benne digitális lesz, eddig soha nem tapasztaltam semmilyen zavart, hibát és különbséget sem az egyes márkák között(10 méteres hdmi kábelt használok, 5 helyen derékszögben hajlítva - de nem törve! -, mellette kábelcsatornában hangszóró vezeték, LAN kábel, csatorna mellett hálózati kábel).

3K-nál többet nincs értelme fizetni érte.

(#1531) Oszlopontosz


Oszlopontosz
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek...összeraktam a fiamnak egy gépet,core I5 ,8gb ram ,r9 270x videokártya,450w-os táp.
Minden rendben működik a Sony 82cm-es gépen és a 119-es plazmán is de a Ledes 50"-os technika tv-n
nem ad képet (a logo bejelentkezik ) és utána fekete a kép.Random kb 20-30.-ra bejön azon is a kép és utána működik is gond nélkül viszont a következő indításnál nincs kép újra.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1532) bandika753


bandika753
csendes tag

Sziasztok.
Úgy néz ki tönkremehetett a Samsung lcd tv-m hdmi portja.
Mind a 3 helyre rádugva sehol sem veszi a ps3 jelét.
Már mindent kipróbáltam.
A tv 5 éves, lehet valahol, valahogy cserélni ezt a portot?
Ha igen, hol, hogy?

Köszönöm,
Bandi.

(#1533) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok. Van egy régi gépem, amin nincs hdmi csatlakozó. Van rajta 1db pci port meg 6db usb 2.0. S-video nincs.

Van valami átalakító amivel meg tudnám így oldani a hdmi-t? Amúgy egy IBM miniATX-házas gép.

(#1534) Geripapa válasza Sholom (#1533) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Vagy veszel bele egy videokártyát vagy egy ilyent.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#1536) mope


mope
tag

Belefutottam egy érdekes hibába és nem tudom miért van, nézek egy filmet és random vagy elmegy a hang, vagy elmegy a kép, vagy mindkettő egyszerre.
Az erősítőn látom, hogy DTS vagy Dolby hang van a film alatt, aztán jön az 1 másodperces sötétség, tehát elmegy a jel, aztán újra kiírja, hogy DTS. (ebből látom,hogy megszakad a jel)

HDMI-vel van összekötve a laptop és az erősítő, majd onnan ismét hdmivel a TV. Eddig sosem volt problémám, most viszont a lakásfelújítás miatt vettem egy 10 méteres HDMI-t, rendes bolti nem kínai. (sajnos már be van húzva a csatornába a szekrény mögött)

Létezik, hogy kábel hiba? Tehát minden jó 10 percig, aztán elkezd szakadozni a jel? Próbáltam win10-en, win8-on mindenhol produkálja.

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#1537) El Kebir válasza mope (#1536) üzenetére


El Kebir
őstag

"Létezik, hogy kábel hiba?"

Létezhet, 10 méteres kábel az hosszú... (kínaiban is lehet jófajta és "rendes boltban" is kaphatsz gyengét)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1538) mope válasza El Kebir (#1537) üzenetére


mope
tag

ez oké. de a jel digitális. véleményem szerint vagy működik vagy nem, vagy szemcsés.
de az, hogy minden éles és szép csak gondol egyet és elmegy a hang.... pl pont most is :( kitettem a tv-re csak a youtube-ot aztán a kép maradt de a hang eltűnt 1 másodpercre :W :W

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#1539) El Kebir válasza mope (#1538) üzenetére


El Kebir
őstag

pont azért lehet ilyen mert digitális a jel... analógnál ez elő se fordulna ott fokozatosan romlik a jel.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1540) Interceptor válasza D5 (#1527) üzenetére


Interceptor
addikt

Hello,

Szerelő azt mondta, hogy egy gyengébb minőségű hdmi kábel is elronthatja a tv-ben a tápegységet. Nem tudom mi igaz ebből.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1541) total90


total90
veterán

Adott egy TV megy szolgaltatos media box. HDMI kabellel van osszekotve, de valahogy havi szinten elromlanak a HDMI kabelek. Ez mi a franctol lehet? Ennyire erzekeny egy HDMI kabel, hogy a semmitol elkurodik? :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1542) Ultrazord


Ultrazord
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy raspberri píre kötni két tv-t, az egyik egy lg hd tv, a másik egy samsung monitor-hdtv.
A gond az, hogy ami splittert, kapcsolóst kaptam, az nem ad rendes jelet neki, amint átmegy a splitteren.
Az lg gond nélkül kap és kapcsolgatható is.
Mi lehet a gond? Milyen splittert javasoltok? Olyan lenne jó aminél én döntöm el, hogy kapcsolgatni akarom, vagy mindkét helyre ugyan azt sugározza.

(#1543) demmer123


demmer123
őstag

Szeretnék tanácsot kérni ennél a kábelnél.

Pc-ről tv-re fogok megosztani BD50,3D STB formátumú filmeket.

Ez a kábel milyen hang minőségeket tud átvinni pc-ről tv-re?
[link]

Dolby TrueHD, DTS HD Master 5.1 ilyen hangzásokat tud átvinni?Mivel ha jól tudom ez 1.3 high speedes?

[ Szerkesztve ]

(#1544) zazahoho


zazahoho
őstag

Sziasztok!

Asztali számítógép van összekötve LG 27-es monitorral dvi -hdmi kábellel. a gondom, hogy a gép bekapcsolásakor a monitor nem kapcsol be, csak kézzel tudom bekapcsolni. Abban az esetben ha dvi-dvi az összekötés akkor jól működik, csak hdmi kábellel nem jó.
Olyat olvastam, hogy nem kapcsol ki, de bekapcsolásra nem találtam még semmit.
Ebben kérném a segítségeteket, mert ez így elég zavaró, Win8.1 az op rendszer. asus gtx 760 a vga.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#1545) Kinder


Kinder
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam sehol megoldást, ezért írok ide.

Adott egy új Asus VN289 monitor, 28 coll 1080p,
és egy öregecske Ati 7660 alaplapi vga, legutolsó friss driverrel.
VGA kábellel 1600x1200 a max, amit be tudok állítani, a kép olyan "nemistudom". De nem tudja az 1080p-t.
HDMI kábellel összekötve adja az 1920x1080-as felbontást, szép a kép, de nincs kihúzva a sarkokhoz, mindenhol van vagy másfél centi fekete sáv.
Na ezt a fekete sávot hogy tüntetem el? Hogy húzom ki a képet?
A user manuálban nincs erre a kérdésre válasz, az ugyan ott van, hogy beállítás, de hdmi-n nem aktív a menü a monitoron....

(#1546) Kinder válasza Kinder (#1545) üzenetére


Kinder
senior tag

Jó, megvan, overscan.
De mire megtaláltam.

(#1547) D5 válasza Kinder (#1546) üzenetére


D5
aktív tag

:K

(#1548) barcasattila


barcasattila
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy jelenleg a monitorom hdmi kabellal csatlakozik a pc-hez, szeretném a full hd tv-met is összekötni a géppel de csak 1 hdmi kimenet van a vga-n , hogy lehet ezt megoldani úgy hogy mindkét megjelenítő hdmi kábellel csatlakozzon és ne kelljen cserélgetni őket?

(#1549) El Kebir válasza barcasattila (#1548) üzenetére


El Kebir
őstag

nincs még egy dvi kimenet a pc-n? (mert azt könnyen át lehetne alakítani hdmi-re a monitorhoz)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1550) bujdi19


bujdi19
tag

Sziasztok tudna valaki segíteni hogy a hdmi kábel csatlakozással miért van fekete széle a monitornak? Amióta telepítettem a vga cdjét azóta csinálja.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.