Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#751) toyta3


toyta3
csendes tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli HDMI továbbítóra lenne szükségem nem túl drágán. Tud vki ajánlani valamit? Nézegettem a neten, de csak 30e Ft. felett láttam. Ezeknek tényleg ennyi az ára?

Vagy ha lenne vmi más alternatíva egy laptop és egy TV vezeték nélküli összeköttetésére, szívesen veszem az ötleteket. :)

[ Szerkesztve ]

(#752) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!

Van egy videokártyám, amin van egy mini HDMI anya és 2 db. DVI. Ezt a kártyát szeretném összekötni egy TV-vel (HDMI) és egy monitorral (D-Sub, és 2 db. HDMI). A TV lenne a kiterjesztett kijelző, a monitor pedig az elsődleges.

Elsősorban egy mini HDMI átalakítóval szeretném őket összekötni két kimenetelű HDMI anyára.

Kérdésem:
Romlani fog a jel minősége?
Milyen javaslataitok vannak még az összekötésre?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#753) milan18


milan18
aktív tag

Sziasztok vásároltam egy lg 22ea63 monitort és beüzemeltem de nincs hang a gépemen a hangfalakon mi lehet a gond?

(#754) El Kebir válasza milan18 (#753) üzenetére


El Kebir
őstag

itt a megoldás.

(gondoltam beírom ide is, ha valakinek hasonló hdmi-s "gondja" van, hogy könnyen megtalálja... habár ebben a témában is biztosan benne van már ez a megoldás)

milan18

nem szép dolog, teletölteni főtémakör összes témáját a problémáddal, egy témában is ki lehet tárgyalni... :W

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#755) Bütyi45s


Bütyi45s
újonc

Sziasztok!
Látom itt sokan nagyon képben vagytok a HDMI témában ezért szeretnék tőletek tanácsot kérni.

1 éve vettem egy Samsung házimozirendszert, féléve meg egy Samsung tv...
A problémám annyi, hogy a tv-n 2 db HDMI meg jack csatlakozó van, természetesen a házimozin meg a sárga rca...
Tehát a fő kérdés , hogy a házimozi dvd lejátszójáról hogyan tudnám átvinni a képet a tv-re?
Válaszokat megoldásokat javaslatokat előre is köszönöm!
üdv

(#756) El Kebir válasza Bütyi45s (#755) üzenetére


El Kebir
őstag

ha csak ezek vannak a rajtuk, akkor semmivel (esetleg valami konverterrel, de az nem igazán ajánlott), cseréld ki valamelyiket olyan eszközre, ami rendelekezik a másikhoz passzoló csatlakozóval.

szóval ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor egy hdmi-kompozit konvertert kell keresned.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#757) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

sziasztok.
valaki tudna segíteni hogy hogyan tudom összekötni az xbox 360-at a laptopommal ha a laposon csak hdmi-kimenet van?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#758) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Internetről rendelnék HDMI kábelt mivel tescoba néztem 5 méterest 8ezer Ft ért.

Neten találtam 1200Ft ért csak olyan kérdésem lenne ,hogy mi a különbség a HDMI Audio Video Ethernet kábel 7.5m és a HDMI Audio Video kábel 5.0m között :F

(hosszúságán kívül )

pc-met kötném össze a tv-mmel

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#759) D5 válasza AsusBoy (#758) üzenetére


D5
aktív tag

Az Ethernetes tudtommal internet kapcsolatot is létrehoz két eszköz között.

(#760) AsusBoy válasza D5 (#759) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Köszi :)

(#761) D5 válasza AsusBoy (#760) üzenetére


D5
aktív tag

Még annyit nézz meg, hogy a hdmi kábeled high speed legyen.
Bár ha elég a 720p/1080i, akkor jó lesz a standard is.

(#762) M62-263


M62-263
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő, Van egy Ati radeon HD 4850 viudeókártyám 512 Mb RAM-al.
Eddig DVI kimeneten használtam a monitorom, de most vettem egy HDMI kábelt. A dobozát már kidobtam de azt hiszem már 1.3-as verziójú. Szóval a monitorra kötve a hdmi egy 1,5 cm-es függőleges sávot és egy 1 cm-es víz szintes sávot produkál vagyis "keretet" amit persze semmilyen módon nem tudok eltávolítani sem a frekvencia állítással sem a felbontás állításával .A monitorom a következő Samsung Syncmaster P2450H. A probléma win 7 & win 8 alatt is fent áll. Mi lehet a megoldás? Köszi a válaszokat.

(#763) El Kebir válasza M62-263 (#762) üzenetére


El Kebir
őstag

meg kellene tanulnod a keresőt használni...

ha nagyon ismeretlen a "háttér", ez a vga beállításaiban, a ccc-ben található.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#764) AsusBoy válasza D5 (#761) üzenetére


AsusBoy
senior tag

(#765) D5 válasza AsusBoy (#764) üzenetére


D5
aktív tag

az jó lesz

(#766) Twinsen2


Twinsen2
tag

Sziasztok !

Olyan problémám lenne, hogy van a szobában a TV, meg egy projector és 4 HDMI-s eszköz. Tehát gondoltam veszek egy HDMI matrix switchet (5 bemenet, 2 kimenet lenne az ideális), de az istennek nem találok olyat ami 1.4 -es lenne. Ami viszont kéne nekem, mert a projector 3D-s. Szóval a hozzáértőktől azt kérdezném, hogy ezek a switchek mennyire kell kompatibilisnek lennie az 1.4-el ? Értem ezalatt hogy feldolgozzák-e a jelet, vagy csak továbbküldik és nem is kell foglalkozni a kérdéssel. A legtöbb ilyen eszköznél ugyanis egyáltalán nem szerepel a leírásban hogy milyen verziós HDMI-vel kompatibilis. Aminél igen, annál nemigen láttam 1.3b-nél nagyobbat, pl:
[link]

(#767) D5 válasza Twinsen2 (#766) üzenetére


D5
aktív tag

Javaslom, inkább úgy keress hdmi switchet, hogy az támogassa a 3d-t.

(#768) D5 válasza Twinsen2 (#766) üzenetére


D5
aktív tag

Mindenféle hdmi eszköznél a támogatott tulajdonságok alapján kell választani. A verziószámok (1.3;1.4) nem igen hasznosak, mivel van úgy, hogy pl. egy "1.4-es" ARC támogatott, míg egy másik "1.4-es" csak 3D-t tud.

(#769) Twinsen2 válasza D5 (#768) üzenetére


Twinsen2
tag

oks, thx.

Ebayen már találtam 1-2 fajtát, aminek a leirásába benne van. bár messze nem olyan a választék amit elvárnék. azért manapság már nem egy újkeletű dolog a 3D

(#770) Twinsen2


Twinsen2
tag

Egyébként arra gondolotam, hogy technikailag ez mennyire fontos, hogy pl. a PS3-am ami 2006-os gyártású, akkor még messze nem volt 3D, egyik frissítés után 3D-s lett, hiába a "csatlakozó" csak hdmi 1.0, vagy 1.1 lehet benne.

(#771) D5 válasza Twinsen2 (#770) üzenetére


D5
aktív tag

Menni fog szerintem PS3-on a 3D (bár én még nem próbáltam). A lényeg az, hogy a PS3 ezzel a szoftverfrissítéssel tudja küldeni a 3d-s jelet.
A másik oldalon pedig kell egy olyan eszköz, ami tudja fogadni és felismeri ezt a jelet, és továbbítani a high speed kábelen.

(#772) D5 válasza Twinsen2 (#770) üzenetére


D5
aktív tag

(Amúgy ha jól tudom, a PS3 valamikor év vége felé jött ki 2006-ban, akkora pedig már a HDMI 1.3-asnál döcögtünk :K )

(#773) raz0r911


raz0r911
tag

Szasztok!
Olyan lehetséges, hogy egy monitornak HDMI kábellel gyorsabb a válaszideje mint úgy, hogy a videokártyán DVI csatlakozót átalakítom VGA csatlakozóvá és VGA kábellel csatlakoztatok a monitorhoz?

(#774) El Kebir válasza raz0r911 (#773) üzenetére


El Kebir
őstag

nem jellemző, de akár lehetséges, hogy a különböző bemenetekhez más túlhajtási értéket rendelnek. (a válaszidő gyorsító eljárás más szintű)

(de inkább az inputlag lehet különböző attól függően mennyire pontosan dolgozza fel a jelet a monitor)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#775) raz0r911 válasza El Kebir (#774) üzenetére


raz0r911
tag

LG IPS 234-es monitorom van és az egyik oldalon azt írták, hogy VGA kábellel 14ms a válaszideje, HDMI vel 5ms. De nem találom ezt az oldalt, máshol nem találtam erre vonatkozó információt és nem tudom, hogy elhidjem-e :D (Most vga kábelt használok)

(#776) El Kebir válasza raz0r911 (#775) üzenetére


El Kebir
őstag

elírás... ne foglalkozz vele... (egyik b2b másik g2g érték lehet, de amúgy is lényegtelen)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#777) raz0r911 válasza El Kebir (#776) üzenetére


raz0r911
tag

akkor felesleges HDMI kábelt vennem VGA helyett abban bízva, hogy gyorsabb lesz?

(#778) El Kebir válasza raz0r911 (#777) üzenetére


El Kebir
őstag

igen, az nem fogja csökkenteni a válaszidőt. (miért, most lassúnak érzed?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#779) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, azt szeretném kérzeni hogy van-e jelentős különbség egy olcsóbb, és egy drágább hdmi kábel közt?

Valószínüleg valamennyi csak van, ha már van pofájuk annyival többet elkérni, de a kérdés az hogy ez észlelhető?

Szeretném a tv-t hozzá kötni a géphez, viszont a tv 1 másik szobában van, ezért 5-10 m es kábelre lenne szükségem, ezt találtam: [link]

Elég olcsó ahhoz képest hogy milyen hosszú, ez sem drága, de megéri a felárat?
[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#780) raz0r911 válasza El Kebir (#778) üzenetére


raz0r911
tag

Hát látszik rendesen a különbség az én 14ms-es és a haverom 2ms es monitorja között. Mióta felfigyeltem rá zavar :(

(#781) etele1.0


etele1.0
tag

üdv, ha hdmi-vel kötöm össze a gépet az lcd tv-vel akkor nagyobb az asztal mint a képernyő, why?

fullHDultra

(#782) El Kebir válasza etele1.0 (#781) üzenetére


El Kebir
őstag

olyan méretre állíthatod, amilyenre akarod... nvidia-nál és amd-nél is van ilyen menü, plussz a tv-ben is lehet túlpásztázás be és kikapcsolására menü, használati utasítását olvasd el!

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#783) etele1.0 válasza El Kebir (#782) üzenetére


etele1.0
tag

az nvidia control panelen átállítottam, újraméreteztem de a felbontás valami gagyi lett 1906x1003 vagy mi, fullhd helyett

[ Szerkesztve ]

fullHDultra

(#784) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

A Smasung TV/monitoromon sajnos csak egy hdmi bemenet van és egy antenna, ezen kívül csak egy pcmcia. hdmi-t lefoglalja beltéri egység. Létezik olyan kártya, amit a pcmcia csatlakozóba bedugva esetleg hozzájuthatok még 1 vagy 2 hdmi bemenethez?

(#785) D5 válasza Kephamos (#784) üzenetére


D5
aktív tag

HDMI switch nem lenne jobb?

(#786) Kephamos válasza D5 (#785) üzenetére


Kephamos
addikt

Végül is lehet az is megteszi. Utánajárok kicsit. Köszi a tippet!

(#787) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

üdv.
vettem egy HDMI kábelt a D-Sub vga leváltására a notimhoz.
nos, a HDMI sokkal xarabb, mint a Dsub ugyan azon a felbontáson (1920x1200). :DDD
a kábel NEM aranyozott csatis.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#788) El Kebir válasza Ganz-[HUN] (#787) üzenetére


El Kebir
őstag

"a kábel NEM aranyozott csatis."

ami kb NEM is számít... :DDD

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#789) Ganz-[HUN] válasza El Kebir (#788) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:DDD
de akkor se oldódott meg

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#790) D5 válasza Ganz-[HUN] (#789) üzenetére


D5
aktív tag

Pontosan mi a hiba?

(#791) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Mediabox és TV összekötésére milyen HDMI kábelt ajánlotok?
Illetve van-e ajánlott típus vagy ár ami alatt nem érdemes venni, illetve mi az amit meg már felesleges?

(#792) Ganz-[HUN] válasza D5 (#790) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

a HDMI kábel sokkal rondább képet ad. árnyékosabb, meg stb.
A Vga jobb. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#793) El Kebir válasza Ganz-[HUN] (#792) üzenetére


El Kebir
őstag

most trollkodsz, vagy csak nem vagy képes válaszolni és ne is kerdezzen senki?

a hdmi szinte ugyanaz, mint a dvi, az hogy nálad valami hiba van ("user error" biztosan, hiszen nem válaszolsz értelmesen), még nem jelenti azt, hogy jobb lenne egy "vacak" analóg d-sub csatlakozás (alias "vga").

milyen monitor, milyen vga kártya, milyen beállításokkal (monitorban, vga vezérlőben)... csak egy pár dolog amivel tovább lehetne lépni értelmesen annál, hogy hiba van, ezért rossz a hdmi...

simán lehet beállítási hiba, pl nem követed a használati utasítások ajánlását, hanem a magad feje után mész és TE erőltetsz olyan beállítást ami miatt rossz lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#794) Ganz-[HUN] válasza El Kebir (#793) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

A monitor ugyan az ugyan azokkal a beállításokkal. a Vga típusa Radeon 4250.
van rajta Vga, és HDMI is. szóval ugyan az a kép beállítással.
és a TV típ. Hyundai LLF22285 Smart

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#795) El Kebir válasza Ganz-[HUN] (#794) üzenetére


El Kebir
őstag

TV

a TV-nek szokott lenni külön AV és PC üzemmódja (használati utasítást elolvasni) , és sok TV egyszerűen nem támogatja a hdmi bemeneten keresztül a PC üzemet (ugye-ugye használati utasítás elolvasása itt is), anélkül meg homályos lesz a kép, mert az szándékos beállítás AV eszközökhöz.

szerk.:
és TV-nél nem hiszem hogy 1920*1200-zal kellene próbálkoznod, hanem csak 1920*1080-nal, vagy amit támogat a TV (le van írva a tv-hez kapott használati utasításban... :U )

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#796) El Kebir válasza Ganz-[HUN] (#794) üzenetére


El Kebir
őstag

szerk.:
majd el felejtettem, az amd vga-k is szeretik kavargatni a hdmi beállításáit és átméretezni a képet, amit a tv is méretezgethet... ketten együtt nagy keverésre képesek... :U

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#797) Ganz-[HUN] válasza El Kebir (#796) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

kösz. a manualban is 1920x1200 van. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#798) konyi79


konyi79
addikt

Hali!
Remélem nem nagyon lövök mellé a topikkal, de talán itt kaphatok leghamarabb segítséget:
Adott egy HTPC (Sapphire VS8), amin HDMI és mini displayport kimenet van, azaz nincs D-SUB. A meglévő minitoromon, amivel itt nem számoltam csak D-SUB bemenettel van ellátva. A HTPC-n lévő HDMI kimenetet a TV-nek tartanám fent médialejátszás céljára, a displayportot kellene átvarázsolni D-SUB-ra. Létezik az Apple termékeihez ilyen átalakító, de nem olcsó, és úgy hirdetik, csak az ő termékeikkel kompatibilis. A dislplayporton lévő jel ugye digitális, míg a D-SUB analóg. Az adapter (pld) elvégzi az átalakítást, vagy az apple cuccok trükköznek vele valamit? Működhet ez nálam? Tudtok ajánlani más megoldást?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#799) ELECT


ELECT
csendes tag

Üdv! Egy egyszerű kérdésem lenne:
Ha a notebookomat, és egy TV-t összekötök HDMI kábellel (úgy, hogy a TV-n ugye ugyanazt lássam mint a gépen) akkor állítható a felbontás? Tehát attól függetlenül, hogy a gépem 1366x768-as felbontású, lejátszhatok Full HD filmeket, és az rendes sebességben fog menni a TV-n Full HD-ban?

(#800) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Vegyesen írnak a más és más árfekvésű hdmi kábelek közti minőségbeli különbségről. 10 méteres 1.4es darabra lenne szükségem, hálás lennék ha valaki egyértelmű választ adna a témában, több ezer forintos a differencia a termékeknél. Egyébként ezt néztem ki. Filmezni és játszani szeretnénk a plazman full hd be. A TV hez kaptunk 2 ferrit gyűrűt, érdemes rátenni azokat?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.