Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#401) bgmaster


bgmaster
csendes tag

Helló!

Egy igen furcsa helyzet alakult ki nálam, remélem tudtok segíteni.
TV: samsung LE40a 656 lcd tv(1.3 hdmi) ; Onkyo tx-nr 509 (1.4 hdmi)+ Venice HD média lejátszó (1.3 hdmi) - na ezekkel simán ment a filmezés gond nélkül.
Probléma az hogy : szeretném a gépet összekötni a TV-vel vagy erősítővel, ezért vettem
10m 1.4 es HDMI kábelt (kb 3000 Ft)ért. De hiába kötöm össze DVI átalakítóval a TV-vel vagy az erősítővel a gépet nem működik.(a betöltő képernyőig zöld csikos lessz , utána mikor betölt a windows kiirja nem támogatott üzemmód).

De viszont ha sima 2m 1.3 hdmi kábellal kötöm össze akkor simán jó minden.
Gép videókarija: (radeon HD 6950 a másik meg GTX 470)

MI lehet a baj ?

Nem 1.4 es kábelt kellett volna venni?

Válaszokat előre is köszönöm !!

bgmaster

(#402) bgmaster


bgmaster
csendes tag

Ha viszont a média lejátszót kötöm össze az erősítővel ezzel a kábellal (1.4)akkor megy rendesen minden.

bgmaster

(#403) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!
Következő problémám lenne:
Van nekem 4 eszközöm:
- Samsung 2232BW monitor (analóg és DVI bemenet)
- Fujitsu PI3560 laptop (HDMI kimenet)
- T-home IPTV egység (HDMI kimenet)
- asztali gép analóg tuner kártyával

Helyzet: múthéten bekötötték a T-home IPTV-t. Mivel a monitort szeretném TV-nek használni, de nem volt otthon HDMI->DVI kábelem, bekötöttem az asztali gépem TV-kártyájába s-video kábelen a TV-t. Jó is, működik, de ugye menni kell a számítógépnek is, hogy legyen TV. Tegnap vettem egy HDMI->DVI kábelt (olcsó 5m-es- 1400Ft). Hazamentem, összekötöttem az IPTV boxot és a monitort közvetlenül, bekapcsolom és a max amit ki tudtam csalni a dologból, a régi "hangyafocihoz" hasonló kép a monitoron. Talán mikor kikapcsolom az IPTV boxot, egy 10-ed másodpercre, mintha beugrana a tiszta kép. Elővettem a laptopot, van rajta HDMI. Megpróbáltam összekötni a monitorral, windows felismeri a monitort, meg is kettőzi, lehet felbontást állítani meg minden, de csak fekete kép van a nagy monitoron. Összekötöttem sima analóg kábelle a laptopot meg a monitort, úgy szép képe van... Így muszály voltam az IPTV-t is visszakötni az asztali gép tuner kártyájába, de így nem jó.
Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj? Rossz lenne a kábel?
Nem akarok 5-10ezer forintot kiadni egy HDMI-DVI kábelért...

Milyenek ezek a HDMI-DVI átalakítók(csak kis átalakító, nem kábeles)? Annak is figyelni kell a márkájára? Neten már van 1-2 ezerért, boltban viszont azok is 4-6ezer környékén vannak.
Szerintetek jó lehet egy olcsóbb átalakító és utána meg a gyári DVI kábel az IPTV box és a monitor közé?
Előre is köszi a segítséget!

(#404) kripe


kripe
csendes tag

Hali All!

Az a proglémám hogy van egy Acer Aspire 5935g tipusú laptopom. Valószinü hogy a gf videokártya tönkrement vagy a vezérlő chip nem tudni de van benne egy alaplapi videokari is úgyhogy most úgy használom. Szeretném rákötni a tv-re de hiába kötöm hdmi kábellel nem igazán érzékeli.
Van valakinek valami ötlete esetleg valami beállitás vagy ilyesmi létezik?

Előre is köszi

(#405) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
masik topicbol javasoltak ide, erre valaki esetleg?
[link]
:R

OK

(#406) Sk8erPeter válasza Z_A_P (#405) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egy nagyon buta kérdés, de hátha elkerülte a figyelmedet: a monitoron nem kellene bemenetet váltani? Szokott lenni egy gomb rajta, amivel lehet váltani a sima VGA- és a HDMI-csatlakozó között.

Szerk.: amúgy milyen monitor?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#407) Sk8erPeter válasza bgmaster (#401) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem esetleg megpróbálhatnád a Windows-t VGA-módban elindítani: F8-at nyomkodd még azelőtt, hogy a Windows egyáltalán érdemben elkezdene betölteni, aztán az itt megjelenő menüből válaszd ki a VGA-módot. Ekkor vissza kell állnia egy olyan felbontásra, amit normális esetben minden kijelzőnek támogatnia kéne.

=====

(#403) RAMBÓ:
a monitoron nincsenek a digitális bemenetre vonatkozó külön beállítási lehetőségek?
Ha "rossz" a kábel, akkor max azt lehetne elképzelni, hogy valami tű szarul lett bekötve, kontakthiba, vagy hasonló. De nem attól lesz jó egy kábel, hogy drága, az biztos. Tehát előbb ki kéne próbálnod ugyanezt a kábelt többféle környezetben is, hogy kiderüljön, azt tényleg nem lehet-e normálisan "működésre bírni".

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#408) Z_A_P válasza Sk8erPeter (#406) üzenetére


Z_A_P
addikt

Persze, jo input van kivalasztva.
Ha HDMI-HDMI van osszekotve, szepen megy.
Ha DVI-VGA, akkor is megy.
Ha DVI-HDMI, akkor nem megy.
Probalam DVI-HDMI kabellel (habar erre az volt irva hogy HDMI -> DVI, lehet az volt a baj.) Aztan most kaptam egy DVI-HDMI adaptert, es ezutan HDMI-HDMI kabel. Igy se megy

Eredmeny: csak tok kek kepernyo, aztan kb 20 masodperc mulva: no signal, es lekapcsol.
Viszont ahogy a kepen is latszik, a DVI-HDMI az DVI-D, a DVI-VGA az DVI-I.

monitor: Iiyama ProLite E2403WS

[ Szerkesztve ]

OK

(#409) Z_A_P válasza Z_A_P (#408) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na mukodik vegre :C
A VGA-n 2 DVI van, es most megprobaltam a masikban is - igy megy. De csak ebben. Hmm..ezek szerint a masik DVI rossz rajta? Ellenben abbol a DVI-VGA kabel megy, tehat elvileg nem lehet rossz? Na mindegy, a masik DVI outputra dugtam az atalakitot, es abbol HDMI-HDMI kabel jon ki, es most igy hasznalom.
A CCC-ben be volt X-elve az 'alternate dvi mode', ezt kiszedtem.

Ami meg fura, a CCC-ben ezt latom:
Display name: Philips 240BW

OK

(#410) ubid


ubid
őstag

Helló!

A következő kérdésem lenne :

Adott egy laptop ( Dell inspiron N5010)
Adott egy TV ( LG LCD TV - 19LS4R*)

EZ LENNE AZ

Tehát elég kicsi tv.

HDMI kábellal akarom rákötni a TV-re, jobban mondva kiterjeszteni a képet.

Valamiért nem működik, ugyan a laptop észleli, mert kiadja a megfelő hangot, hogy csatlakoztatva lett hozzá, kép eltűnik a laptopról , TV meg kiírja hogy nincs jel.

Más TV-vel is kipróbáltam, ami jóval nagyobb. Gond nélkül ment minden beállítás nélkül.

Lehet gond PL a felbontás ?
Vagy mi lehet ?

Rá lehet valahogy bírni a TV-t hogy mutassa a képet ? :)

Köszönöm a segítséget előre is !

-.-

(#411) ubid válasza ubid (#410) üzenetére


ubid
őstag

Talán még a laptop is felismeri, mert ha megnézem a két monitort mutat, és mind a kettőnél más felbontást - >
Monitor 1
Mintor 2

És a TV felbontása valóban 1440 X 900

:)

Remélem valaki tud valamit mondani rá.

TV inputját átálítottam természetesen : HDMI/DVI

-.-

(#412) CheeseDave


CheeseDave
csendes tag

Helló, bocs ha már volt, de amatőr kérdésem lenne:

Xperia NEO telefonon van micro HDMI kimenet, ezt akarom TV-re kötni. micro-t átalakitom sima HDMI-re egy átalakítóval, ez nem ügy.
De a HDMI-t VGA-ra (és előfordulhat hogy RCA-ra) kéne kötni.
Túl egyszerűnek tűnik ez a megoldás: http://viewitem.eim.ebay.hu/15m-HDMI-auf-VGA--3fach-Cinch-Kabel-vergoldet---e634/310343537553/item

Nem működne, ugye? Sejtésem szerint kell egy átalakító hogy Digital->Analog legyen. Tudok valahonnan ilyet beszerezni mondjuk 10k alatt? Javaslatok? A cél 720p lenne (hanggal).

(#413) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok! Vettem nemrég egy Fujitsu SL27T-1 monitort. Hdmi kábellen folyton kiírja hogy no signal ha nem nyúlok a géphez, és a gép indításakor se jön be a kép magától. Mindig külön ki kell kapcsolni a monitort, majd be hogy észrevegye hogy működnie kéne. Ráadásul videó indításánál vagy teljes képernyőre váltáskor is elmegy a kép pár másodpercre. Nagyon idegesít a dolog.. nem ezért vettem hdmi kábelt hozzá :( Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#414) Szanti válasza Sk8erPeter (#382) üzenetére


Szanti
csendes tag

Urak!
Tök jó, hogy van ez a fórum. Ugyan ezzel a hangyás kép problémával szembesültem. Én egy LG37LF65 TV-t kötöttem össze 1.4-es HDMI kábellel egy asztali PC-vel. Először egy Gigabyte HD5450 kártya volt a gépben és órákig tökéletesen működött, amikor jött ez a hangyás kép. Semmivel nem tudtam orvosolni a hibát, át kellett térnem a VGA kimenetre. Majd garba visszacseréltettem a kártyát és megpróbálkoztam egy Gigabyte HD6770 -el. 1 hétig probléma mentesen üzemelt, mikor is ismét jelentkezett ez a bosszantó hiba. Elolvastam az előző hozzászólásokat és én még a kábel hibán kívül hajlok az AMD chipset és driver hibájára is. Mi a véleményetek? Ezt a kártyát is cseréljem, vagy vegyek, inkább 8-10 ropiért egy tuti HDMI kábelt?
P5Q3 Deluxe lapot használok a legfrissebb BIOS -al. A VGA drivere is a legfrissebb AMD 12.1-es.

Köszönet az előző hasznos tanácsokért!
Szanti

(#415) promo


promo
csendes tag

Problémám lenne, hogy laptopot szeretném rákötni tv-re dvi/hdmi-n keresztül. Kép van de hang nincs. A hangkártyát átállítottam spdif outra de így se szól. A videokártya beállításain ki lehet választani hogy hdmi hang engedélyezése. De úgy se szól. Hol lehet a probléma?

(#416) Szanti válasza promo (#415) üzenetére


Szanti
csendes tag

Nem vagyok szaki, de néhány dolgot ellenőriznék a helyedben:
-Van-e az eszközkezelőben ismeretlen, driver nélküli eszköz. Ha igen, akkor az valószínűleg a videokártya HDMI hang eszköze lesz. Telepítsd a drivert a laptop driver lemezéről, úgy, hogy te válsztod ki mi az. Ezután folytasd a következő lépéssel.
- Ha nincs probléma és minden eszköz drivere rendben van, akkor csak a vezérlőpultból, a hangbeállítások alatt kell kiválasztanod alapértelmezettnek a HDMI hang eszközt.

Ha ezek után sem működik, akkor még ellenőrizném a Laptop leírását, valamint a DVI-HDMI átalakítót.

Sok sikert és bocs, ha nem találtam el!
Szanti

(#417) promo válasza Szanti (#416) üzenetére


promo
csendes tag

Jah, kiderült hogy csak bizonyos videokártyák továbbítanak dvi-n hangot, 9600m gt -n nem fog szólni. Azért kösz :)

(#418) Anal


Anal
tag

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy régi TV, mégpedig egy Panasonic TX29PM11P.

Van rajta SCART csatlakozó, S-VIDEO, meg RCA / sárga-fehér-piros/ csatlakoztatási lehetőség.

Adott egy új videókártya: ATI 6850-es, amin van HDMI, mini HDMI, és 2 db DVI.

A következő lenne a kérdésem: hogy tudom a legjobb képminőséget elérve összekötni a két technikát?

Eszembe jutott még valami: a leendő erősítőmön és a fent említett videókártyán keresztül /hdmi-hdmi/ át lehet-e küldeni a tévére a jelet úgy, hogy a tévén csak a fenti csatlakoztatási lehetőségek vannak?

Köszi előre is.

:R

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#419) _atis_


_atis_
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus EAH5450 SILENT/DI/1GD3(LP) videókártyám, a következő adatokkal:
HDMI (Native)
DVI-I

D-Sub Max Resolution : 2048x1536
DVI Max Resolution : 2560x1600

Egy Dell U2711 monitorom ezekkel a portokkal:
HDMI 1.3
2x DVI-D
DisplayPort

Optimal Resolution: 2560 x 1440 at 60 Hz

Próbáltam többféleképpen is összekötni, ezek voltak a max elérhető felbontások:
HDMI->DVI: 1920x1200
HDMI->HDMI: 1920x1080
DVI->HDMI: 1920x1080
DVI->DVI: 2560x1440

Szóval a max felbontást csak DVI kábellel tudtam elérni. Viszont 2 kimeneten is szükségem lenne a 2560x1440-re.
A videokártya oldalán a HDMI kimenet felbontására nincs konkrét utalás. Lehet, hogy nem tudja? Most vettem, abban a tudatban hogy a HDMI viszi a 2560x1440-et. Még ki tudnám cserélni, csak macerás lenne. Egy u.i. kártyára cserélném, csak HDMI helyett DisplayPort van rajta.
Esetleg csak egy jobb minőségű HDMI kábel kellene? Nem tudom melyik rész miatt nem megy...

Van vkinek ötlete? Köszi a segítséget!

(#420) old_artist válasza _atis_ (#419) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"Viszont 2 kimeneten is szükségem lenne a 2560x1440-re." - nos akkor ...
1./ DVI-D (dual link) -> DVI-D (dual link): 2560x1440
2./ DVI-D (dual link) -> DP: 2560x1440
3./ DP -> DP: 2560x1440
viszont sajna a VGA kártyádon csak 1-1 D-sub/DVI/HDMI csatlakoztatás van, ezért nem tudnád az előbbiek alapján összekötni!
Sajna, csak a HDMI 1.4 szabvány viszi át a FullHD feletti felbontásokat - ezért felejtős a dolog!
Szvsz vegyél egy új VGA kártyát, amin van legalább 2xDVI vagy 1xDVI + 1xDP csatlakoztatás, és minden megoldódna! :K

[ Szerkesztve ]

(#421) _atis_ válasza old_artist (#420) üzenetére


_atis_
csendes tag

Köszi a kimerítő választ!
Nem is gondoltam volna, hogy a monitoron lévő HDMI csati sem képes átvinni a monitor natív felbontását.
A videokarimnak van egy 1xDVI + 1xDP változata, ezek szerint annak jónak kell lennie.

(#422) old_artist válasza _atis_ (#421) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ha EZ a VGA kártyád van, akkor nincs rajta DP csak HDMI/DVI/D-sub.

(#423) _atis_ válasza old_artist (#422) üzenetére


_atis_
csendes tag

Igen, ez az. Ennek a DS változatára váltanék, DVI és DP porttal.

(#424) old_artist válasza _atis_ (#423) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Na igen, a DS-en HDMI helyett DP van, azzal jobban járnál :K

(#425) kicsimo18


kicsimo18
csendes tag

Szép estét!Érdeklődnék ,hogy olyan TV-t amin jelenleg szabadon csak SCART-csati van azt HDMI vel összelehet e kapcsolni a videokarival illetve ha igen hol vásárolható ilyen kábel? Üdv. :R

Chuck Norris egyszer olyan korán kelt, hogy látta aludni saját magát!! :D

(#426) kicsimo18


kicsimo18
csendes tag

illetve az a módszer is érdekelne,hogy SCART-VGA! Nem fontos nekem a hdmi-re csatalakoztatnom a tv-t! ha nem igényel túl sok tapasztalatot ez efféle kábel összekötése akkor az a módszer érdekelne,ha vmkinek persze sikerült valaha ilyen kábelt készítenie házilag :))

Chuck Norris egyszer olyan korán kelt, hogy látta aludni saját magát!! :D

(#427) L4D1K


L4D1K
őstag

Üdv, megkérdezem itt is, hátha.

Adva van 2 ugyanolyan médialejátszó, és a gyárilag hozzájuk mellékelt hdmi 1.3 as kábelek, amelyek viszont különböznek, gondolom idővel spórolt a gyártó ezen.

Az első kábel ilyen [link], a másik egy kinézetre sokkal egyszerűbb megoldás, a tipikus puhakábeles fajta noname HDMI 1.3. Az egyik lejátszó gond nélkül továbbította a Dolby TrueHD, DTS-HD jelet egy Denon1611es erősítőnek, de a másik lejátszó erre nem volt képes, csak a core DTS jel megy át maximum.

Még nem volt lehetőségem összeházasítani a 2.es számú lejátszót az első vastag kábelével, de létezhet hogy csak a kábel okozza a gondot?

# ANTAL Tuning #

(#428) promo válasza kicsimo18 (#426) üzenetére


promo
csendes tag

használj vga -tv átalakítót, ez a legegyszerűbb:)

(#429) Weaver


Weaver
senior tag

nem találok infót ehhez a hdmi kábelhez:

kb 60cm, aranyozott végek, hdmi-hdmi végek

ez van a kábelen:

AWM E301195 PAK HENG STYLE 20276 80C.fok 30V VW-1 HDMI

milyen minőséget képvisel , és kb mennyi az eladási ára? köszi

(#430) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

10 méter után már kell valamiféle erősítés a hdmi-n futtatott jelnek? Sajnos a 10 méteres kábel éppenhogy, de kevés lenne. Örülnék, ha találnék 12 méterest, de egyelőre nem látok sehol.

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#431) Gege94


Gege94
tag

Szerintetek milyen monitort vegyek 40 körül amin van HDMI? Néztem a Samu S22A350H-t, szerintetek? Azért nem vettem meg, mert TN paneles és azt mondták, hogy az IPS jobb(sokkal). Nem tudtok olyat ami IPS és tudja a HDMI-t? :) . ( Amúgy PS3-ra szeretném kötni. A hang már megvan egy házimozival. )

(#432) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali

Nekem egy problémám van, hogy amikor felrakom 1080p-be a tv-met akkor ilyen lesz a kép, 1680x1050-be akkor pedig jó a kép. Álltom a catalyst centerben is, mert kinagyitotta képet, csal ilyen furcsa a képe lesz a tv-nek. Help! :F Azért akarnám felrakni, mert a vga-m birja, de a kép mindig is ilyen volt.

UI:: HDMI kábelen keresztül csatlakozok a tv-hez! FULL HD LCD TV!

[ Szerkesztve ]

(#433) El Kebir válasza FuRiONight (#432) üzenetére


El Kebir
őstag

tv osd-ben lehet a gond, előfordult már másoknál is hasonló (a hibatémában volt ragozva, néhány tévénél valamiért előjön ez a fullhd-ban homályoskép hdmi-vel jelenség...)

éljavítás-sharpness körül nézelődj.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#434) cashback


cashback
őstag

Üdv.

Mostanában (jövőhét) szerezem be az új vga-mat... HD6770 VaporX
Van rajta 2*DVI + hdmi + display port

Viszont a gépházamba egyedileg van beépítve egy 7" -os LCD kijelző, ami eddig s-video-n keresztül kapta a jelet (csak videó).

Van Magyar földön valami átalakító amivel tovább használhatom?
1-2ezer forintos átalakító, többet nem szeretnék szánni erre... inkább akkor eladom a házból a kijelzőt. :)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#435) Szanti válasza cashback (#434) üzenetére


Szanti
csendes tag

Hello,

Én nem tudok ugyan erre 1-2 ezerért hazai megoldást, de érdekel a kijeződ. Mielőtt meghírdeted jelezd légyszi, hogy mennyit szeretnél érte:)

Köszi,
Szanti

(#436) cashback válasza Szanti (#435) üzenetére


cashback
őstag

Hát remélem nem fajul odáig a helyzet... kb 2hetet használtam a kijelzőt... még kiélvezni sem volt igazán időm. :(((
Illetve még kész sincs... bár már most addig nem folytatom a ház roncsolását (a kijelzőnek 2cm-rel több hely kell + új vezérlőpanelt kellene csinálni az előlapra).

Egyébként egy hordozható dvd lejátszó lcd, és vezérlő része van a házba benne...

Így néz ki jelenleg: [link]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#437) El Kebir válasza cashback (#436) üzenetére


El Kebir
őstag

a dvi-ből egy átalakítóval kicsalhatod a d-sub jelet, d-sub -> s-video átlakítót meg már láttam régen az aprón is, viszont a működése nagyon kérdéses. (sok abban a buktató, 5-10k-ért aktív átlakítót lehet venni, ami viszont jó eséllyel jó is lesz)

de elég off ez a hdmi témában, annak nincs sok köze az analóg s-videohoz...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#438) cashback válasza El Kebir (#437) üzenetére


cashback
őstag

Csak azért itt tettem fel a kérdést, mert a hdmi-t éreztem a legközelebbinek az s-video-hoz.
Mert lényegében az képet és hangot juttat el a "tv"-hez.

Annyit nem ér maga a kijelzős téma hogy egy aktív átalakítót szerezzek be.

Akkor kuka... kár. :O

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#439) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy hdmi kábelt, és összekötöttem a tv-vel, eddig minden ok rendben van, de sajna a monitoron, idáig csak játékban, de szinte mindegyikben egy furcsa "képeltolást" tapasztalok, olyan mintha egy picit elcsúszva lennének, talán legjobban leirva egy átlátszó csik futna végig a monitoron! A játékokban mindig egy adott helyen csinálja, tehát visszasétállok csik újra megjelenik, amint kihúzom a vga-ból a hdmi kábelt a csik megszűnik!

Remélem valamennyire érthető voltam, meg azt is valaki tud segíteni!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#440) El Kebir válasza MinionFlasH (#439) üzenetére


El Kebir
őstag

"Remélem valamennyire érthető voltam"

Nem, számomra nagyon nem. Ugye nem a "screen tearing"-ről beszélsz? ( ne vedd zokon, csak rákérdeztem, nehogy mégis)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#441) MinionFlasH válasza El Kebir (#440) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Nem tudom pontosan mi az amennyire utánanéztem nem... Mobilos kép ezért rossz minőségű, de a lényeg szembetűnő, csak akkor "csúszik" el a kép mikor az emberkét mozgatom!

Erről beszélek

(#442) El Kebir válasza MinionFlasH (#441) üzenetére


El Kebir
őstag

pedig ez tearingnek néz ki, kapcsold be a vga kártya vezérlőpultjában a "várakozás a függőleges frissítésre" opciót (vsync on).

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#443) MinionFlasH válasza El Kebir (#442) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Bocs ha láma volt a kérdés, hazamegyek ma megkeresem és megnézem, hogy jó lesz e! Még egy kérdésem lenne, hátha tudod erre is a választ! Ha filmet nézünk gépről, akkor ugye a tv-n szól a hang, viszont ha játszom akkor nem szól a pc hangfala, csak ha azt állítom alapértelmezettnek!
Nincs valami olyasmi mint a kép esetében, hogy szól mind a kettőn a hang, mert sokkal egyszerűbb lenne kikapcsolni a pc hangfalakat ha nem kell, mint ez az örökös állítgatás!

(#444) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Hát sajna amit írtál ilyen beállítás nincs a catalystba! :(

(#445) El Kebir válasza MinionFlasH (#444) üzenetére


El Kebir
őstag

:DD ugye most viccelsz? ez egy olyan alap beállítás ami 10 éve folyamatosan benne van a catalystban... (ahogy az nv oldalon már a tnt-k driverében is megvolt)
A 3D-s beállításoknál van...
... a magyarban a "várakozás a függőleges frissítésre" címszó alatt....

egyéb megnevezései: "vsync" , "vertical sync", "vertical synchronization" esetleg "várakozás a függőleges képszinkronjelre"

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#446) Sk8erPeter válasza Szanti (#414) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, csak most láttam, hogy írtál, olyan sokáig nem érkezett válasz, hogy aztán már nem is néztem a topicot.

"én még a kábel hibán kívül hajlok az AMD chipset és driver hibájára is. Mi a véleményetek?"
Az, hogy ez valószínűleg teljességgel kizárható, ugyanis nálam pontosan ugyanezt csinálja egy nVidia GT 555M kártyával is.

"Ezt a kártyát is cseréljem, vagy vegyek, inkább 8-10 ropiért egy tuti HDMI kábelt?"
Nehogy kicseréld egy szarakodó TV miatt a videókártyát. :N 8-10 ropiért HDMI-kábelt venni meg abszolúte semmi értelme, hacsak nem a sznobizmus vezérel...

A lényegre rátérve: igazából fogalmam sincs, miért hangyásodik a TV a HDMI-vel való összekötés során...

Sk8erPeter

(#447) Szanti válasza Sk8erPeter (#446) üzenetére


Szanti
csendes tag

Hello!

Köszi a kimerítő választ! Igazából már túl jutottam a problémán. Valaki írta, hogy a TV tápja is okozhat gondot, + nekem még a bekapcsolással is voltak gondjaim. Olykor-olykor 8-10 bekapcsolás után jött csak meg a háttér világítás. Nosza kicseréltem a tápban az összes kondit és lássanak csodát minden probléma tovaszállt! egy 1000 Forintos HDMI kábellel megy most szuperul.

Azért köszi,
Szanti

(#448) Sk8erPeter válasza Szanti (#447) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, ez a kondicsekkolás nem egy rossz ötlet, köszi! :R
Mondjuk eddig azért nem jutott eszünkbe ez a megoldás, mert nem várnám pár éves TV-től, hogy felpúposodott/kiszáradt/... kondik lennének benne. De egyáltalán nem kizárt.
Te az összeset kicserélted, vagy volt olyan, amelyiken kifejezetten látszott, hogy már "egészségtelen" állapotban van?

Sk8erPeter

(#449) Szanti válasza Sk8erPeter (#448) üzenetére


Szanti
csendes tag

Hello!
Mindegyik látszatra tökéletesnek tűnt, de olvastam valahol, hogy egy kondinál nem csak a kapacitás érték számít, hanem van még egy sor egyéb tényező, ami egy kapcsolóüzemű tápban számíthat. Pedig látszólag a 24V is egyben volt, de még is sokkal jobb lett a táp a cserék után. Igyekeztem jó minőségű és nagyobb feszültségű kondikat választani az eredetik helyett, ahol elfért, de mindenképpen 105C°-at. Nem csak a puffer kondikat cseréltem, hanem mindent a primer körben is. Nekem bevált, de az LG-től többet vártam volna, ha már 240 ezeret legomboltak rólam 5 éve ezért a készülékért. (LG37LF65) Néhány egyszerűbb félvezetőt is cseréltem. (Diódák TO220 tok)

Üdvözlettel,
Szanti

[ Szerkesztve ]

(#450) MinionFlasH válasza El Kebir (#445) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Igazad volt megtaláltam, és mindig be- re kapcsoltam viszont a hiba nem szűnt meg...:(
Megpróbálom leírni értelmesebben, bár kétlem, hogy lenne rá megoldás!

Adott egy 6850-es vga ez DVI csatlakozással megy egy Benq monitorba, ugyanebből egy most vásárolt hdmi kábel megy egy samsung TV-be!

A képen is mellékelt hiba csak játékban "mozgáskor" jelentkezik, a monitoron(TV-n csak filmet nézek akkor nincs ilyen), és amint kihúzom a vga-ból a hdmi csatit a hiba megszűnik... Azt sem írtam elötte sose volt ez a hiba ameddig ezt a szar hdmi kábelt nem sikerült beszerezni!

Pontosan róla van szó, annyi különbséggel, hogy a képen szereplőn van zajszűrő, de mire kínából ideért eltűnt!
Gondolom nincs megoldás szar a kábel nem?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.