Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1651) Kicsicsucsu


Kicsicsucsu
csendes tag

Kedves Kollégák!

A helyzet a következő:
Adott egy gép, GTX970-es videokártyával, amire egy fHD monitor van rákötve DVI-D csatlakozón, illetve egy szintén fHD tévé HDMI-n keresztül. Most tervezek beszerezni egy ultra wide monitort (2560x1080 felbontással) amin csak HDMI bemenet van, tehát így összesen kettő darab monitor és egy tévé lenne rákötve a gépre

A 2560x1080 felbontást mi tudná jobban kiszolgálni,tekintve hogy a videokártyán csak 1 db HDMI kimenet van? Dugjam egyenesen a HDMI-be és a tévéhez vegyek átalakítót, vagy egy DP --> HDMI-n keresztül csatlakoztassam?

Mindenképp szükségem lesz egy átalakítóra, mivel egyel kevesebb HDMI portom van mint kellene, ebben az esetben milyet ajánlotok? Aktív/passzív? Esetleg egy linket megköszönnék hozzá.

(#1652) devilishlady


devilishlady
újonc

Sziasztok, segítségeteket kérem:
Laptopon dolgozom, képernyőt ki szeretném terjeszteni 27˝-os monitoromra, de a kép nem éles.
Minden a legnagyobb felbontáson van, ajánlott beállítás.
Próbáltam állítgatni, de a szöveg homályos, elmosódott, a clear type nem használ.
Szerintetek mit tegyek? A laptopot és a monitort hdmi kábellel kötöttem össze.
Windows 10-re váltottam, eddig működött a kiterjesztés, most nem.

(#1653) Aleee


Aleee
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy gép hdmi kimenet nélkül. USB-HDMI átalakítóval átvihető a hang és a fullhd videó tv-re?

(#1654) tyuli76


tyuli76
tag

Sziasztok.
Ezt kérdeztem 1 másik topikban is,de még nem jött válasz,de az is lehet,h rossz helyre irtam :D
Van108cm ledtv,amit 3m hdmi kábelel összekötöttem a laptoppal.Amikor filmet nézek és a táj jelenet van a filmben,akkor szakadozik,lagol a kép.Olyan jelenet van,h a kamera pásztáza a tájat.Remélem értittek h mit akarok mondani :)Más esetben nem jelentkezi a lagolás.
Ez hdmi hiba?A laptopom 2 éves és van benne 2gb videokártya.

(#1655) D5 válasza tyuli76 (#1654) üzenetére


D5
aktív tag

Szerintem képfrissítés oka lehet. A 24p lejátszás eleve döcög. Érdemes megnézned, hogy a lejátszó teljes képernyős módban vált-e frissítést.

(#1656) tyuli76 válasza D5 (#1655) üzenetére


tyuli76
tag

bsplayert használok,megprobálom megkeresni amit mondtál:)

(#1657) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!
Lenovo Y510P-hez (VGA + 1.4b HDMI csatija van) szeretnék venni majd a közeljövőben egy 120/144 hz-es monitort (csgohoz, az fps megvan) , csak nem tudom, hogy a laptopom támogatná-e a 120/144 hz-t.
Ezt a monitort nézegettem: http://hardverapro.hu/apro/samsung_2233rz_120hz_3
Vélemény? Előre is köszi a válaszokat.

(#1658) D5


D5
aktív tag

Előfordulhat olyan hiba hdmi kábellel, hogy nem küldi a monitornak a "go to standby" jelet? Lehet, hogy buta kérdés, de most csak erre tudok gyanakodni.
Minden szuperül működik, de amikor kikapcsolom, vagy alvó állapotra kapcsolom a gépet, akkor minden szépen leáll, de a fránya monitor nem megy standby módba, hanem folyamatosan kiírja, hogy "no sign, check cable", és még órákkal később sem változik a helyzet.
Egyébként:
VGA: xfx radeon r7 360
Monitor: Samsung S24E390HL

[ Szerkesztve ]

(#1659) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tud esetleg valamit a vezeték nélküli HDMI jel továbbításról? Szeretném vezeték mentesíteni a szobát és ez egy megfelelő alternatíva lehet számomra. Kérdéses, hogy a hang és a kép mennyire csúszik el egymástól? A minőségbeli eltérés nagy? Mit tudtok ajánlani? A PC-met szeretném a TV-vel össze kötni, a távolság kb 6-7 méter lenne, de a minőség fontos számomra. Léteznek már 4k-t támogató wireless HDMI is? :R

(#1660) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Az belépőszintű házimozi topikba írtam az alábbit.
Gondolom itt több segítséget kaphatnék.
Előre is köszönöm.

(#1661) D5 válasza jeni (#1660) üzenetére


D5
aktív tag

Szia!
High speed hdmi kábel elég lesz. (Amire rá van írva, hogy "high speed".)
A 2.0-val (és 2.1-gyel) nem jöttek új kábelek. 10m-ig is nyugodtan elmehetsz, nincs gond velük (tapasztalat).
Ezek a 2.0 jelzésű kábelek nem tudnak többet, csak be vannak vizsgálva, hogy tutira ne legyen velük gond (Premium HDMI Cable Certification). Szerintem az olcsóbbat nyugodtan megveheted.

(#1662) AxlRose


AxlRose
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Ti biztos jobban értetek hozzá mint én.. :)

Van nekem egy hdmi csatlakzóval ellátott notebookom (dell n5010, radeon hd 5000 széria), egy benq g2220hd monitorom amin van DVI csatlakozó. Vettem egy HDMI --> DVI kábelt és olyan problémám van vele, hogy érzékeli a kábelt a monitor, de nem visz át jelet. Utánaolvastam, másnak is volt ilyen probléma, de megoldást nagyon nem találtam. A monitor VGA kábellel működik simán, csak picit vibrál, ezért szeretném digitálisan megoldani a témát.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#1663) JoeYi


JoeYi
őstag

tudna valaki kölcsönadni egy aktív HDMI repeater-t?

(#1664) burny


burny
aktív tag

Üdv, remélem nem lesz nagyon off topik:
Van egy pc-m és valószínűleg a jövőben lesz egy (okos?) tv-m, amire használnám az pedig filmek/sorozatok és casualosabb játékok - fullhd-ben.

Hdmi kábellel a legolcsóbb/egyszerűbb összekötni a két eszközt, ugye?

Minőségben ront-e ha a tv egy dp port-hdmi átalakiton/kábelen kapja a jelet? (vga-n egy hdmi port van csak)

Kettő igen v. nem válasz elég :)

(#1665) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy régebbi tévém, amin csak egy hdmi csatlakozó van. Tudnátok nekem ajánlani olyan kettes elosztót, amivel rádughatom egyszerre a tévét és a konzolomat?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1666) jeni válasza szucstom (#1665) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Elvileg ez menne vele de csak egyszerre 1 legyen áram alatt,bekapcsolva.

Több fajta

Ez már komolyabb és itt már 3 választási lehetőséged van.

Ez sem rossz :U

A Digitus két év garis, a Hama csak 1év.

[ Szerkesztve ]

(#1667) jeni válasza szucstom (#1665) üzenetére


jeni
félisten

ezen meg 5 bement van 2év garival

Ez lenne az igazi ha 4K-s tévéd lenne. Lefelé kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#1668) szucstom válasza jeni (#1667) üzenetére


szucstom
őstag

köszi a választékot :D sajnos csak egy kezdetleges hd ready tévém van, amin 1 vga és 1 hdmi csati található. telekomos box, meg a konzol, amik miatt kell, hogy ne kelljen állandóan cserélgetni a kábelt.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1669) Perillustris válasza burny (#1664) üzenetére


Perillustris
senior tag

Semmit nem ront.

Perillustris

(#1670) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Sziasztok! Lehet hogy nagyon redundáns kérdés, de mi van rákötve a HDMI csatlakozó fém kerületére? A pinout-okon nem találtam erre utaló információt.

(#1671) zsolti_20 válasza lajthabalazs (#1670) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Tudomásom szerint GND a külsö felület, de jobb lenne multival kimérni.

(#1672) Krisztian101


Krisztian101
tag

Sziasztok!

Nagy-nagy segítség kérésem lenne, bár szerintem Ti ezt az utat már rég végigjártátok:

Laptopom (egyik Lenovo N500 - Intel GMA 4500M -ös VGA -val Win 7-el a másik Packard Bell AMD 6310 VG-val Win 10-el) HDMI -n összekötöttem a TV-mel (Hyundai), de sehogy sem sikerül elérnem azt, hogy több csatorna jelenjen meg a beállítási paneljén, bármelyik laptopommal próbálkozok.

Az amd-s laptopon már a HDMI drivert is lecseréltem egy Realtekre, google keresés eredményeként erre a megoldásra leltem, de ez sem juttatott a megoldáshoz.

Apple TV 3 gen. is bele van dugaszolva a TV-be, ott ha egy filmelőzetes 5.1, akkor azt a jelet a TV meg is kapja, mivel a TV koaxon egy Denon erősítőbe kiküldi a jelet és örömmel tudatja a Denon 1306, hogy ez bizony 5.1 és a hangfalaik is annak megfelelően szólnak.

MIvel fejleszteni akarom az erősítőmet egy HDMI-sre, nem akarok abba a hibába beleesni, hogy nem tudom Laptopról az anyagot HDMI-n töbcsatornásan kiküldeni.

Segítségeteket, előre is köszönöm!

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1673) mislovicse


mislovicse
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni a következő kérdésben:
Eddig a tv-t a dvd felvevőt és műholdvevő dobozt (hyundai volt) úgy kapcsoltam össze, hogy a tv és a dvd felvevő felé is ment scart kábel a műholdvevő dobozból. Azóta lecseréltem Kaon-ra a műholdvevőt, aminek a hátulján nincs 21 tűs scart, csak 9 tűs (kör alakú). Sajnos eddig ilyet nem tudtam szerezni. Ezért eddig csak a tv a dvd felvevővel, és műholdvevő a tv-vel van összekapcsolva.
A kérdésem: mivel a műholdvevő hátulján csak egy hdmi aljzat van - van-e lehetőség arra, hogy hdmi elosztóval, csatlakozóval a jelet a dvd felvevő felé is továbbíthassam? (Erre azért lenne szükségem, mert így lehetőség lenne adás késleltetésre, felvételére.)

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1674) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni!
Vásároltam egy Valueline HDMI v1.4 fekete 10m kábel-t (cable with ethernet).
Egy lassan 8 éves samsung t240es monitorral használnám ,de ezt produkálja :
[link]

A kép ugrál és a sötét színek belilásodnak illetve a pixelek random váltakoznak lilára stb.
Próbálkoztam azzal,hogy a dvi portra tettem egy dvi-hdmi átalakítót ,de akkor is ugyanezt produkálta. Visszont upc tvboxon tökéletesen működött a kábel, ezzel a monitorral. Szóval vajon a kábel a hibás vagy a monitor vagy milyen jellegű lehet a probléma?

Előre is köszi minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1675) ddani87


ddani87
újonc

Sziasztok!Segitséget kérnék.Adott egy sony tv ami összevan kötve a géppel!Az integrált videókártyával használom.Tökéletesen fut minden.A minap vettem egy 970-es kártyát és rákötve a tv nem ad képet (tul nagy felbontás -out of range- hibát ir ki!Kiprobáltam itthon 2 tv-vel is és egy monitorral, minden hiba nélkül ment.Ha kiveszem a 970 et és ujra az alaplapit használom nyoma sincs semmi képi hibának.Találkozott már valaki ilyesmi hibával?Orvosolható?A válaszokat előre is köszönöm!

(#1676) Krisztian101 válasza ddani87 (#1675) üzenetére


Krisztian101
tag

1. Legfrissebb VGA kari driver.
2. Sony TV legmagasabb felbontását/frissítési frekijét állítsd be.
3. Ha még mindíg hiba van, akkor kapcsold ki a géped, húzd le a monitorod és csak a TV-vel indítsd el a géped. Mi történik?

(#1677) ddani87 válasza Krisztian101 (#1676) üzenetére


ddani87
újonc

Szia!semmi változás.. Haver athozta dvi-hdmi kabelt, azzal adott képet.szereztem high speed hdmi kabelt is azzal is hibat produkált.érthetetlen.. Most ujraraktam a gepem, bios frissités..

(#1678) ddani0411


ddani0411
csendes tag

Ujraraktam a gépem, bios-t frissitettem, leszedtem az Nvidia oldaláról a legujjabb drivert...erre mostmár nem hogy kép sincs, de ha monitor mellé kötöm (hdmi-vel), fel sem ismeri a tv-m!Ezelött haver áthozott egy dvi-hdmi kábelt azzal érdekes adott rendesen képet!De most kérdés ha holnap veszek akkor azzal egyáltalán felismeri ismét?és mi van a hdmi csatlakozoval?

(#1679) Krisztian101


Krisztian101
tag

Másik kölcsönkért HDMI kábellel kéne kipróbálni, ha úgy van kép, akkor egyértelmű a jelenlegi HDMI kábeled a ludas ;)

(#1680) pixelshader


pixelshader
tag

helo!

A Hdmi -> Dvi kábelek tényleg működnek?

(#1681) Dreimus


Dreimus
senior tag

Sziasztok,

Az Azonnali VGA-s kérdések topicban feltettem a kérdést és nagy eséllyel kábel gondom van és kéne egy kis segítség hogy a következő hiba amit a következő kábellel tapasztalok megoldódna e, ha ezt a kábelt használnám?

Amennyiben tudtok valami más kábelt vagy megoldást a hibámra szívesen várom válaszotokat és köszönöm előre is segítségeteket :R

(#1682) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Eddig alaplapi hdmi-t használtam tévével összekötve, majd digitális koaksz-kábel erősítő.... ment is az 5.1 hang most viszont összeszarta magát az alaplapi integrált videókártya magát, vettem egy sapphire 6450-es karit, viszont itt csak sztereo hang megy ki mi lehet a gond? legújabb catalist van fent, alapértelmezettre van téve, a videokarin lévő realtek hdmi hangchip.VISZONT A HANGCHIP TULAJDONSÁGOKNÁL NEM JELENIK MEG A TÖMÖRÍTETT FORMÁTUMOKNÁL SEMMI.... HOLOTT JELEZNIE KÉNE, HOGY DOLBY DIGITALL VAGY VALAMI....

(#1683) nsbikes


nsbikes
csendes tag

Sziasztok!

Olyan hibám van hogy a monitort összekötöttem egy DVI-D kábellel a pchez, majd a tv-t egy hdmi kábellel a pchez és most nem találok olyan opciót a vezérlőpultban-képernyő-felbontás opció alatt hogy "e képernyő tartalmának küldése" ami eddig ott volt amig a monitor a pcvel VGA kábellel volt összekötve, remélem valaki tud valamit mondani erre!

XBOXONE, XBOX360, XBOXClassic, PS5, NSW, PC

(#1684) Krisztian101 válasza Csabesz666 (#1682) üzenetére


Krisztian101
tag

Nálam ez már alaplapi HDMI - TV összekötésnél is van. Ha erősítőbe dugom a HDMI-t, akkor felismeri a többcsatornás formátumot, de ha a TV-vel direktbe akkor nem. Olvastam, hogy VLC-ben vagy valamelyik progiban lehet állítani, hogy kényszerítse a többcsatornát. AVR-eden nincs HDMI bemenet vagy digit/koax?

(#1685) Krisztian101 válasza Krisztian101 (#1672) üzenetére


Krisztian101
tag

Probem megoldva. HDMI-s erölködőre kötve nincs ez, megjelenik a sokcsatorna. :)

(#1686) nonoyoyo


nonoyoyo
csendes tag

Mi okozhatja, hogy üdvözöljük képernyőnél megáll a HDMI?
Win7 64 bit MSI B75MA alaplap+Intel Pentium G2130 processzor, a legfrissebb Intel HD Graphics driverrel. A Windows indítása üzenet még látszik a monitoron és a tv-n is, az Üdvözöljük képernyőnél a HDMI-n megszűnik a jel. Driver újratelepítve volt, ha eltávolítom a drivert és csak a szabványos VGA driver marad akkor megy mind a két kimenet egyszerre. Több kábellel, több kimenettel ki lett próbálva, rendszer újratelepítés volt, nyár közepéig teljesen normálisan működött ugyanezzel a konfigurációval.

(#1687) Mydgard


Mydgard
tag

Csao! HDMI - Scart atalakito kabelt keresek (apa/apa), PS3 Tv osszekotesehez, nem igazan talalok. Lenne valami tippetek?

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#1688) Krisztian101 válasza nonoyoyo (#1686) üzenetére


Krisztian101
tag

Próbálj meg korábbi VGA drivert.

(#1689) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok! Milyen kábel átalakítóra van szükségem, ha egy mini pc sticket szeretnék a monitoromhoz kötni? A mostani monitorom az Acer v193w és csak dvi bemenet van rajta, vagy kimenet fogalmam sincs és vannak ilyen átalakítók amik csinálnak belőle hdmi, be vagy kimenetet és akkor ahhoz hozzá tudnám-e kötni a mini pc sticket? Köszi előre is!

(#1690) Krisztian101 válasza szildavid90 (#1689) üzenetére


Krisztian101
tag

(#1691) nonoyoyo válasza Krisztian101 (#1688) üzenetére


nonoyoyo
csendes tag

Kipróbáltam 3 driverrel is, illetve win8.1 alatt is és ugyanaz a jelenség. Érdekes módon driver telepítés után, de még az újraindítás előtt mindkét kimeneten megjelenik a kép és minden rendben van, de a következő újraindításnál üdvözöljüknél a HDMI szintén megáll...:( Lehet ez hardverhiba?

(#1692) Krisztian101 válasza nonoyoyo (#1691) üzenetére


Krisztian101
tag

Érdekes. Persze lehet, de szerintem akkor soha nem menne ki a jel HDMI-re. BIOS frissítés?

(#1693) Krisztian101 válasza Krisztian101 (#1692) üzenetére


Krisztian101
tag

Ha már bent vagy a Windowsban, ugye ekkor a Monitorodon van jel, ekkor nem tudod beállítani, hogy lőjje át a képet a HDMI-re?

(#1694) koni016


koni016
tag

Üdv!
Azt szeretném megcsinálni hogy a számítógépre rátudjam kötni a monitor és a tv-t is. A vidkarin csak 1 hdmi csatlakozó van és eddig úgy csináltam, hogy a tv-t a hdmi-re kötöttem a monitort meg a dvi-re, csak úgy nagyon fakó a kép és azt is hdmi kábellel akarnám használni.
Most vettem egy Mini DisplayPort-HDMI adaptert [link] de sehogy se akarja érzékelni a monitort vagy a tv-t.
Valaki tudna segíteni hogy hogyan kéne beállítani?

(#1695) nonoyoyo válasza Krisztian101 (#1693) üzenetére


nonoyoyo
csendes tag

Hát nyomogatom a Win+P-t meg is jelennek a különböző opciók, de bármit választok ki látszólag nem történik semmi, marad a jel a monitoron... BIOS frissítést még nem csináltam, egy CMOS törlést csináltam csak az alaplapon, természetesen azzal sem változott semmit. Megpróbálom kideríteni, hogy win indításkor minek a betöltésekor döglik meg...

(#1696) GIhe


GIhe
tag

Tudtok ajánlani jó minőségű , megfizethető árban Hdmi hosszabbító 5 méteres kábelt fehér színben ?
Hol lehetne kapni ?
Van valakinek tapasztalata 5 méteres kábelnél mennyire működik ?

(#1697) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem teljesen ide kapcsolódik, de hátha útba tudtok igazítani.

Vett a cég 5db Lenovo laptopot, amin csak HDMI kimenet van, viszont nekünk D-SUB-os projektoraink vannak.

Megoldható , hogy képet kapjunk ? Átalakítót vettünk ,de nem akar menni, pedig több üzlet is kínál ilyen adaptert.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1698) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Érdekelne, hogy milyen HDMI kábelt érdemes venni kb. 6 méteres hosszra? Nagyjából annyi lenne a történet, hogy a TV-t használom nagyon ritkán monitornak egy szerver géphez, viszont legtöbbször SSH-ról nyúlok hozzá remote, szóval tényleg csak ritkán van szükség rá. Most van egy 1.5m-es Philips HDMI kábelem, amivel működik a dolog, de át akarom tenni a szervert a szoba másik sarkába, így meg ez a kábel már nem elég hosszú. Tudtok valamit javasolni helyette?

Buliban hasznos! =]

(#1699) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!
A következő a problémám, adott a tv-m egy LG LF652V és a számítógépen egy Geforce GT220 kártyával. Mikor átküldöm a tv-re a jelet, filmnézés közben elkezd ilyen 1-2 másodpercre a jel megszűnni spontán. Mozgattam a hdmi kábelt a gép felől, és elkezdte csinálni a dolgot. A kábelom lenne szar vagy a kártyán a csatlakozó? Személy szerint a kábelre gyanakszom vagy esetleg szoftveres a hiba?

(#1700) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!

GeForce 1070-es videokártyát hdmi-vel kötöttem a BenQ 241VW monitoromhoz. A probléma az,hogy natív FHD felbontásban nem látszik a teljes képernyő.A monitoron nem tudom állítani, átméretezéssel a videokártya vezérlőjében igen, de ilyenkor csak 1728 x 972 -es felbontást tudok elérni.
Windows 7-el és windows 10-el is ugyanez a helyzet.Mi lehet a probléma, mit kéne beállítani?
Köszönöm előre is a segítséget.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.