Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#391) earny


earny
tag

Sziasztok!

A történet: Elszállt az alaplapom, a procim és a memóriám. Vettem egy használt gépet (1000-es Athlon egy MSI alaplapban). Ebbe átpakoltam a winchestereimet (80, és 200 GB maxtor).

A probléma: Amíóta az ''új'' gép megvan azóta pl egy dvd letöltése után nem tudom kicsomagolni a cuccost. ''Lemezolvasási hiba''-val elszáll a tcmd. Próbáltam winrarral és winzippel is de semmi. Kidob egy csomó hibát, hogy melyik fájlrész hibás (Az a pláne, hogy akárhányszor próbálom mindeig másik fájldarabot mond hibásnak). Olyan állományoknál is ezt csinálja, amiker még a régi géppel töltöttem le és ott ki tudtam csomagolni.
Sőt! Az anyagot letöltés után kiirtam és a notimon próbáltam meg kicsomagolni és ott sikeres volt a mművelet. (máramikor sikerült kiirni, mert az sem működik tökéletesen)

Szerintetek lehetséges, hogy mivel nincs meg az alaplap telepitő cd-j így a ''sima'' windózos driver van fent, és ez miatt nem tudja kezelni rendesen az IDE csatornákat? Vagy amikor az alaplap és a proci elszlálltak (valszeg túlfesz miatt), akkor a winchesterek is kaptak valamit? Mindenesetre nehezen tudom elképzelni, hoy egyszerrre menjen tönkre mind2tő.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.