Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31951) csepelball válasza liksoft (#31908) üzenetére


csepelball
tag

C7-es hibát ír a smart. Ha jól nézem amit nézek.
Olvastam, hoyg ez lehet kábel, vagy külső vinyó keret hiba is lehet.
GETBACKDATA-val látok mindent. Közvetlenbe még nem sikerült géphez kötnöm.

(#31952) frizso


frizso
senior tag

Help!
Ma reggel pakoltam pár adatot a mobil vinyómra majd be jöttem dolgozni. Itt csatlakoztattam a vinyót, ami felpörgés közben elkezdett halkan kattogni, mintha a fej nem tudna pozícionálni és azóta csak kattog nem olvassa be az adatokat róla!
Mi lehet a baja azon kívűl, hogy meghallt? Lehet valahogy javítani?

(#31953) norbee2244


norbee2244
senior tag

Üdv ! Ma reggel bekapcsoltam az asztalim(wd black hdd 32mb pufferes) és akkor jutott eszembe,hogy hiányzik az egyik particióm ezzel nem is lett volna baj majd újra indítottam és következő indításnál nem jött be a windows majd telepítésnél is csak a 100 mb-s particiót láttam amin a windows boot fájljai vannak. A hdd nagyon fontos lenne,mert régi fotók meg minden rajta van. Van esetleg valami ötletetek? Nem kattog fel is pörög kábelt cseréltem 2 gépben néztem mindkettőnél ezt játsza.

Szerk.: a telepítő látja,hogy 2 windows volt fent viszont mindkettőt "ismeretlen partició"-n lévőként jelöli meg :F

[ Szerkesztve ]

(#31954) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Adott egy 320GB-os Seagate Momentus 2,5"-os HDD, amit áttettem egy Caddybe. A probléma a következő: a gép nem ismeri fel. A lemezkezelőben offline, viszont a HDsentinel meg simán látja.
A csatlakozást már háromszor ellenőriztem

(#31955) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van egy ST2000DM001 vinyóm, ami az elmúlt időszakban a következőt produkálja:

Gondolom van okom aggódni? :F

Üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#31956) balu999


balu999
tag

Sziasztok
Van egy 80gb-os vinyóm. USB-n használom egy ide-usb kábellel.
Win7 rendszerrel működik rendesen IDE-USB átalakítóval.Win2k3 rendszerrel használnám de nem működik.Rá dugom ki is jelzi , hogy felismeri még a vinyó nevét is kiírja de sajátgépben és totalcommanderben nem jelenik meg a meghajtó.

(#31957) RootRulez válasza balu999 (#31956) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem, lehet, hogy csak betűt kéne neki adnod merevlemezkezelőben?

═════════════════════════════════════════

(#31958) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Ellenőriztem a WD oldalán a sorozatszámot és van rajta garancia még bőven.

Kérdésem: hogyan lehet ezt a gyártói garanciát igénybe venni?
(teszem azt nincs papírom, stb csak maga a HDD)

(#31959) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok!

Lehet kicsit láma kérdést teszek fel de nem igazán tudom mit tegyek (ok valszeg láma kérdés lesz).

Adott egy F3-as Samu HDD ami eddig volt a gépben, mellé vettem egy wd 2TB-os red HDD-t (WD20 EFRX), eddig csak 1 HDD volt a gépeimben illetve régebben még IDE korszakban volt több is ott tudom kavarni kellett a master slave-el, de ha jól tudom SATA-nál nincs ilyen.

Összedugtam a sata kábellel az alaplappal, táppal is, viszont bootnál nem érzékeli sőt a sajátgépben sem látom, viszont a HDD sentinel meg érzékeli, most mit hagytam ki? Gondolom valamikor formázni kellene (úgy gondoltam majd win7 alól), de azt hogy merre mikor? És tényleg csak ennyi gond lenne vele?

Köszi előre is.

Crias

(#31960) RootRulez válasza RootRulez (#31955) üzenetére


RootRulez
félisten

Egy ideje kikapcsoláskor a gép csipogott, de utána észrevettem, hogy nem az alaplapi speaker az, hanem a vinyó... Abban is van speaker, vagy mifene? Ez jelezné, hogy valami nem kafa? Azóta a kondícióm 17%. :(

Ja nem, újra megnéztem, már 14% :W

Crias neked is azt javaslom, merevlemezkezelőben nézd meg, van-e betűje... Futtatásba beírod, hogy diskmgmt.msc és megnézed, ott látszik-e a vinyód, majd jobb klikk rajta és Meghajtó betűjel és elérési út módosítása opció a helyi menüben...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#31961) _DiEGO_ válasza Crias (#31959) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nézd meg alaplapodon , hogy melyik az a 2db SATA port amelyikre lehet dugni a rendszernek szánt HDD-t !!!
Nem mindegy hogy melyikre dugod .... általában SATA-0 és SATA-1 , de laponként más is lehet !

2. eset ! Régebbi az alaplapod , amelyik a SATA porton nem BOOT képes , csak mint háttértárolóként dughatsz rá SATA vinyót ... szóval itt a kérdés mikori és milyen alaplapod van ? és esetleg mikori BIOS -al ?

(#31962) Zsivaagoo válasza _DiEGO_ (#31961) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Marhaság!

Bármelyik SATA porton működni kell és bármelyik portról bútolhatónak kell lennie szinte bármilyen SATA eszköznek.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31963) Crias válasza _DiEGO_ (#31961) üzenetére


Crias
senior tag

Javítok biosnál amikor elkezdi kiirni a rácsatlakoztatott cuccokat akkor kiirja a Samu HDD-t (rendszer) meg az ODD-t, mindkettő egymás mellett van Sata3-as porton ha jól láttam ami lentebb van azok sata 2-es felírat szerepelt.
A Samu sata0 az ODD sata1, egy asrock u3s3-am van.

RootRulez
Megnéztem felismeri és nincs betűjele

Nem igazán találtam olyan opciót amit mondtál viszont olyasmit ír ki hogy nincs inicializálva, itt melyiket érdemes választani? (Master board record vagy GUID partition table)

Akkor ezek szerint csak ennyi gond lenne vele?

Crias

(#31964) Zsivaagoo válasza Crias (#31963) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

GPT-t ha egybe akarod partícionálni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31965) ggg666 válasza Zsivaagoo (#31964) üzenetére


ggg666
őstag

Mert mintha a 2TB-os winyót nem lehetne MBR -ként is egybe formázni!!

(#31966) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok,
remélem jó helyen teszem fel a kérdést, a következőt szeretném megoldani:

3.5-ös rendes PC-be való SATA HDD-t szeretnék csatlakoztatni USB-n keresztül laptophoz, nem hosszútávon, leginkább csak az adatok átmentésére. Mi a legolcsóbb megoldás erre?
Pl. SATA->USB átalakító működne? vagy usb-s mobil rackre van szükség? esetleg egyéb?:)

(#31967) Crias válasza Zsivaagoo (#31964) üzenetére


Crias
senior tag

igazából úgy gondoltam hogy 2 részre osztom, így egyszerűbb lesz néha leformázni az adott részt és jobban el tudom pakolászni az adatokat a 2 HDD-n, vagy nincs sok jelentősége ennek? (Mittudom én most mondok egy számot évente két évente nem kellene legalább 1* leformázni?)
Vagy felesleges szétdarabolni?

Mindenesetre köszönöm szépen az eddigi segítségeket :)

(#31968) _DiEGO_
Köszi neked is, igazából csak adattárolásra lesz de akkor marad az MBR :)
Remélem tényleg csak ennyi gond volt vele, amint hazaérek kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#31968) _DiEGO_ válasza ggg666 (#31965) üzenetére


_DiEGO_
őstag

+1

Sőőőt , ugye GPT boot-olásra alkalmatlan !!!

Csakis MBR ...

(#31962) Zsivaagoo

Szerinted és a BOOT -ról volt szó , nem arról hogy nem ismerné fel ! NE ferdíts dolgokat légyszives .

Vettem egy WD 2TB-os red HDD-t (WD20 EFRX) háttértárnak , de sajnos a gépem látja a HDD-t , viszont Sentinel jelzi hogy ott van az uj hardver . Mit kell tennem , hogy használhatvá is tegyem ?

Egyértelmű lett volna a helyzet így megfogalmazva ...

[ Szerkesztve ]

(#31969) ggg666 válasza _DiEGO_ (#31968) üzenetére


ggg666
őstag

Nem alkalmatlan, az újabb alaplapok támogatják.

(#31970) djculture válasza _DiEGO_ (#31968) üzenetére


djculture
félisten

EFI/UEFI támogatottsággal rendelkező alaplap 64 bites os, Vista/Win7/Win8 és 2048GB-nál nagyobb meghajtóról is lehet rendszert indítani.

[ Szerkesztve ]

(#31971) _DiEGO_ válasza djculture (#31970) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Naná ! :D csak felkell darabolni , azaz partíciókra szétszedni / szétosztani ... semmi gond a nagy HDD -kel , csak ne egybe alarja használni gazdája ;) azaz ki az a bolond aki C nek hagyja az egész vinyót :U
C max 80GB ... nem kell teleszemetelni azt , ne tegyük szándékosan lassúvá oprendszerünket ...

(#31972) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Ide is beírom, hátha valaki találkozott hasonlóval. Amit tudni kell a gépemről, hogy ssd-n van a win7, a Hitachi 7k3000-en pedig az adatok. Ma steamen vásárolgattam és megfagyott a gép. Adtam neki egy restartot nem volt kedvem vele szórakozni, ssd-ről gyorsan feláll. Csakhogy a windwos nem töltötte be. A hdd kattog, nem hangosan, nem is igazán kattogás, csak mintha probálna elindulni, és ez fut ciklikusan a végtelenbe. Ha lehúzom a hdd-t, akkor elindul a windows. Ubuntu live cd-vel is ránéztem a hdd-re, amikor rákattintok az alábbi üzenetet írja:

(#31973) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok kis segitseg kellene, hatha talalkoztatok mar ilyenel kicsereltem a hddt egy ssdre egy uj laptopban ratettem a windowst, ami a laptopban volt 1 terras betettem az adapterbe viszont formazas utan is csak 3 gigasnak ismeri fel az 1 terra helyett, mi lehet a gond? Alaphelyzetben egy ubuntu volt rajta.

(#31974) Helmoras válasza Helmoras (#31973) üzenetére


Helmoras
őstag

Megoldodott:-)

(#31975) Zsivaagoo válasza Crias (#31967) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem kell formázgatni. Az első gyorsformázás elég a partícionálás után.
Ha adattárolásra használod a gépbe beépítve, akkor tökmindegy hogy hogyan és hányfelé partícionálod és formattálod.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31976) Zsivaagoo válasza ggg666 (#31965) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Igaz, fejbe már 2 TB-nál nagyobbnak gondoltam a vinyót.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31977) djculture válasza syler123 (#31972) üzenetére


djculture
félisten

Annak annyi, letapadt a fej valószínűleg... Minden hitachi fej problémában szokott megdögleni.

[ Szerkesztve ]

(#31978) syler123


syler123
veterán

Nah még valami lenne. Rákerestem itt hardverapron, hogy mikor rendeltem, és 2011 6. hó, és ezekre 3 év gyártói garancia volt, azt tudom érvényesíteni? Nem tudtok erről valamit?

(#31979) ggg666 válasza syler123 (#31978) üzenetére


ggg666
őstag

Itt érdeklődj privátban nála:

blackvinyl

(#31980) syler123 válasza ggg666 (#31979) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

:R

Közben meglett a gari papír is, hála a jó égnek. Most 40k körül mozog egy ilyen hdd :)

[ Szerkesztve ]

(#31981) M.T.


M.T.
senior tag

Sziasztok!

Előre elnézést a hosszú irásért de csak így tudom elmondani a teljes sztorit......

A véleményeteket szeretném kérni mitévő legyek, olyan próblémám lenne, hogy egy ismerősömnek kb 10 hónapja vettem egy 250Gb samsung winchestert a laptopjába, kb 1 hónapja visszahozta, hogy nem indul a gép bekapcsolásnál kattogást hall vagy újraindul a gép kék képernyő megjelenése után.
A winchestert áttettem asztali gépbe ott kattógó hangal jelezte, hogy ő bizony nem indul el.
Pár újra indítás után (amit a párom eszközölt mert nem tudta miért nem megy a gép nem szóltam neki a benne lévő rossz vinyó miatt) elindult és működőképes volt, HDsentinellel megnézve 100%os volt sehol semmi hibát nem írt.
Nosza visszatettem a vinyót és rendszervisszaállítás után minden jó volt az első ki be kapcsolásig, megint ugyan az az eset kattogás kékhalál.
Még próbaképpen beletettem egy másik laptopba ott is ugyan ez volt az eset.
Visszaküldtem a még garanciális winchestert amit bevizsgálás, formázás után visszaadtak, hogy semmi baja.
A havernak újratettem a rendszert és 1 hét után visszahozta hogy megint ugyan az a helyzet csak most nincs kékhalál csak kattog nem indul.
Beletettem az asztali gépembe és elsőre elindult a gép a HD sentinel semmi hibát nem mutat rá.

MOST akkor mi tévő legyek????
Visszaküldjem a szervízbe hogy pár hét után visszadobják hogy semmi baja?

(#31982) djculture válasza M.T. (#31981) üzenetére


djculture
félisten

A samsungok eleve allergiásak a tápfeszre ha már egy tápcsati átalakítón lóg (y kábel pl) akkor képes ilyet csinálni

(#31983) M.T. válasza djculture (#31982) üzenetére


M.T.
senior tag

De laptopról van szó csak az asztaliban teszteltem, meg másik laptopban.
Most csináltam róla adatmentést és kis kattanásokat hallottam mikor az olvasás kezdődött de aztán semmi szépen másolta az adatokat a HD sentinel felületteszt teljesen 100% állapotot ír.
Meg azt írja hátralévő idő több mint 1000 nap nincsenek problémák az eszközzel.

[ Szerkesztve ]

(#31984) M.T. válasza djculture (#31982) üzenetére


M.T.
senior tag

Még annyit hogy az asztali gépben nincs szükség átalakítóra a tápegységemen van hozzá való csatlakozó.

(#31985) djculture válasza M.T. (#31983) üzenetére


djculture
félisten

Oké hogy laptop de akkor is valami érintkezési gond lesz, lehetséges hogy a tápcsati részen. Akkor szokott ez lenni hogy ha elindul akkor semmi baja de a következő inditáskor meg már csak kattog.

[ Szerkesztve ]

(#31986) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Adódott a következö problémám:
Van egy Adata classic CH94 típusú usb-s külsö 1tb-os vinyóm.
Windows 8 van fent, volt egy kis gond a géppel, nem ismert fel egy pendrive-ot. Letöröltem annak a driverét, ez után sem ismerte fel. Fogtam és kitöröltem az eszközkezelöben az összes usb kezelö dolgot, újraindítás után már látta a pendrive-ot. Viszont késöbb figyeltem fel arra, hogy az adata vinyó bár megjelenik, nem lehet megnyitni, nem is írja mekkora mérete, ha megnyitnám azt írja, hogy hibás.
Rádugtam egy másik gépre, szintén ugyan ezt írja, ott meg is kérdi, hogy formázni kellene.
Mit tudok tenni? Legyilkoltam és formázni kellene? Sehogy nem tudom visszahozni?
Elöre is hálás köszönet a segítségekért :)

Még annyit, hogy volt egy másik külsö vinyó is csatlakoztatva, azzal semmi gond nem lett.

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#31987) M.T. válasza djculture (#31985) üzenetére


M.T.
senior tag

Akkor a vinyó csatlakozónál lenne gond?
Az akkor belefér a gariba de hogy mondjam el nekik hisz akármit is mondtam telóba leoltottak hogy majd a szervíz megnézi ha ott nincs hiba akkor ok.
De könyörgöm 3 gépben mindenhol gond van ezzel a vinyóval, mással nem akkor most mi legyen?

(#31988) djculture válasza M.T. (#31987) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos ez nagyon megfoghatatlan hiba lehet egyszer kipróbálják akkor megy és elkönyvelik jónak. Nálad se mindig jött elő.

(#31989) M.T. válasza djculture (#31988) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát ez az, de így használhatatlan mert mesélte a haver, hogy a felesége vagy 100x újraindította laptopot és nem indult el neki.........

(#31990) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget, szeretnék kérnék. :R
Mivel nem volt még dolgom 2,5" sata hdd-vel így csak gondolom, hogy ugyan az a csatlakozó felülete mint a 3,5"-nak. Vagy nem jól gondolom? :U
Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm. :R

Üdv. Zsolt.

(#31991) syler123 válasza Zsolt_974 (#31990) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Igen ugyanaz a csatlakozó :)

(#31992) Zsolt_974 válasza syler123 (#31991) üzenetére


Zsolt_974
tag

Szia!

Köszönöm szépen a gyors :C választ! :R :R :R

Üdv. Zsolt.

(#31993) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Valaki nem tud egy Hitachi nagykert, akivel lehetne intézni a garanciát? ready.hu oldal megszünt, valami Ostrom kft neve alatt, nem olvasok semmit jót róluk, viszont jó lenne ugyanilyen hdd-t kapni. Meg hát garanciás még. Esetleg olyan Budapesti, aki tudja, hogy létezik-e még a cég, annak ellenére, hogy a weboldaluk megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#31994) djculture válasza syler123 (#31993) üzenetére


djculture
félisten

hitachi-t merevlemez ágát felvásárolta a wd már lassan 1 éve... Így a wd intézi a garanciát. Már ha nem toshiba feliratú hitachi mert akkor a toshiba gariztatja.

[ Szerkesztve ]

(#31995) syler123 válasza djculture (#31994) üzenetére


syler123
veterán

Köszönöm, akkor nekem a wd-t kell keresnem, de nem találom a magyar képviseletet, akit hívni kellene. Ezt az egyet még leírná valaki? Fontos lenne, előre is köszönöm :)

(#31996) djculture válasza syler123 (#31995) üzenetére


djculture
félisten

Nincs hazai képviselet Németországba kell kiküldeni ha vinyót ott van a központ. Egyébként a kiskerrel mi van ahonnan vetted, ez a play valami lenne? De először a hitachi oldalán nézd meg hogy egyáltalán garanciális e ott mert vannak kavarodások. Alul kiválasztod a hungary-t és beirod a serialját a hdd-nek ott van a matricán alulra beírod a két szót és check warranty. [link]

[ Szerkesztve ]

(#31997) syler123 válasza djculture (#31996) üzenetére


syler123
veterán

Németbe küldeni??? Ennyi erővel vehetek is hdd-t, aztán nem küldözgetem, nem lenne olcsó németbe küldözgetni.
Megszűnt az oldaluk, elvileg az üzletük sem megy, holnap felhívom őket, hogy mivan. De nem szívesen küldöm el nekik, mert google térképen megnéztem a boltot, hát... Ezért gondoltam, hátha valami nagykerrel el tudnám intézni, mondjuk tőlük megkérdezem milyen nagykerrel dolgoztak, legalább annyira legyenek korrektek, de az sem biztos, hogy el tudom őket érni...
A garancia él, ellenőriztem, ezt írta ki: 2014-02-17.
Hát nem tudom mit kellene tennem. Ez a garancia ügyintézés egy vicc...

[ Szerkesztve ]

(#31998) ggg666 válasza syler123 (#31997) üzenetére


ggg666
őstag

Akit ajánlottam az nem tudja neked intézni?

Vagy neked annyit nem ér meg?

(#31999) syler123 válasza ggg666 (#31998) üzenetére


syler123
veterán

Menne azonnal csere egy Seagate-re. De előtte azért próbálkoznék, mert árban és minőségben nincsenek párban és még rá is kell fizetnem, ha nem jön össze semmi, akkor becserélem, mert akkor nincs mit tenni, legalább kapok valamit ez helyett...

(#32000) ggg666 válasza syler123 (#31999) üzenetére


ggg666
őstag

Én most épp ezért cserélem a winyóimat wd red-re 5 év garanciával!!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.