Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32951) StSanya válasza LonGleY (#32945) üzenetére


StSanya
őstag

Lejárt a szerkesztés, s közben megtaláltam: Ezeknek a Samsung HDD-knek - amiket átvett a Seagate és Barracuda Green-nek hívja most őket - kell(het) egy firmware frissítés:

[link]

vagy itt keress rá, hogy mit javasol:

[link]

A Serial Number-t és a Model or Part Number-t megmondja a HD Sentinel vagy az Aida64 is, de használhatod ezt is: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#32952) LonGleY válasza StSanya (#32951) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen mindegy, milyen lapom van, univerzálisan rossz. :]
Meg fogom nézni ezt az FW frissítést, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32953) Matizpapa válasza djculture (#32938) üzenetére


Matizpapa
csendes tag

...a régi hdd megy benne ugyan az az xp...:(

(#32954) LonGleY válasza StSanya (#32951) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezek közül az EXE és ISO formátumot is kipróbáltam, arra hivatkoznak, hogy nem Seagate. A SeaTools nem is látja. Mit tehetnék még?

Model: Samsung HD154UI (Seagate ST1500DL004)
Firmware rev.: 1AG01118
Serial: S1XWJ90Z102991

[ Szerkesztve ]

(#32955) blackvinyl válasza LonGleY (#32954) üzenetére


blackvinyl
tag

Mert nem Seagate vinyód van, viszont Samsung, ahhoz meg Samsung FW kell :R

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#32956) LonGleY válasza blackvinyl (#32955) üzenetére


LonGleY
veterán

Olvasni is szoktál? A kettő ugyanaz...

Sajnos Samu updatert eddig nem találtam, a Seagate meg bszik a supportja alá tartozó termékre.

Mondtam már, hogy gyűlölöm a Samsung HDD-kat?

[ Szerkesztve ]

(#32957) djculture válasza LonGleY (#32956) üzenetére


djculture
félisten

samsung az csak átcimkézve seagate-nek, sajnos a samsung hdd iparágas oldala törlödött igy ment a levesbe az ott lévő cucc.

[ Szerkesztve ]

(#32958) LonGleY válasza djculture (#32957) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs semmi átcímkézve.
Samsung, és 500 gigát lát az 1500-ból.
Ha tudtok érdemben segíteni, akkor szívesen olvasom a hozzászólásokat.

(#32959) djculture válasza LonGleY (#32958) üzenetére


djculture
félisten

hutil kell hozzá abban lett lekorlátozva a hdd akkor szokott ez lenni ha valaki tapasztalat nélkül elkezd állitgatni. Gyakorlatilag az lba értékét kell visszarakni maxra.

[ Szerkesztve ]

(#32960) LonGleY válasza djculture (#32959) üzenetére


LonGleY
veterán

Írom, nézem. Sajnos ezzel a HDD-vel már így találkoztam.
Eddig nem lett semmi állítgatva. A Parted Magic-el próbáltam
rendbeszedni, de az is már csak 500 gigát látott.

[ Szerkesztve ]

(#32961) djculture válasza LonGleY (#32960) üzenetére


djculture
félisten

Pedig valaki csak átállitotta az lba-t a hutilban. Az is lehet hogy direkt mert régebbi oprendszer alatt használta.

[ Szerkesztve ]

(#32962) LonGleY válasza djculture (#32961) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyébként az meglehet. Na, nézzük...

[ Szerkesztve ]

(#32963) LonGleY válasza LonGleY (#32962) üzenetére


LonGleY
veterán

A 2.10 nem akarta. A Hiren's-en rajta van esetleg?
Vagy csak szarul írta volna ki?

[ Szerkesztve ]

(#32964) StSanya válasza LonGleY (#32963) üzenetére


StSanya
őstag

Szerintem rajta van a Hiren's-en...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#32965) OctoCore


OctoCore
tag

Sziasztok!
Van egy vinyóm, amit egy rossz táp elkezdett kifüstölni, kicsit meg is pörkölte, volt szag rendesen de füst nem, a vinyó mai napig felpörög, de nem látja a gép, szerintetek kuka vagy megmenthető? (nincs rajta adat)

(#32966) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Az eddigi jelekből ítélve HDD problémával állok szemben. Leírnám röviden a történteket, hátha nálam okosabbaknak van 1-2 jó meglátásuk. :)

Szóval van egy DELL N5010 notim, amit tegnap este kicsit ingerültebben csuktam le munka közben.
Mit szépítsük ... lecsaptam elég szépen. :) Utána felnyitottam és csináltam tovább a dolgokat.
Pár perc múlva előbb a Firefox, majd az Outlook fagyott le. (tul.képpen más nem is volt nyitva)
Bezárni se tudtam őket. Start menü/Kikapcsolás féle erőszak még működött ... de várni kellett erre is.

Újraindításnál már nem állt fel a windows. (win7 ultimate x64) Bootolás közben a diagnosztikai cucc ki is írta, hogy I/O hiba történt. Ekkor kezdtem gyanakodni, hogy megsérülhetett a winyo az erős lecsapástól?! :F

Bebootoltam CD-ről ezzel a Hiren's boot okossággal és elindult a Mini WinXP. Ott futtattam egy HDD tesztet, íme az eredmény.
Ekkor még örömködtem, h viszonylag olcsón megúsztam (1% BAD).
Egy másik progi azt is elárulta - amit sejtettem - hogy a C, D, E partíció közül épp a Windowst futtató C-n lett 4 KB bad sector. De javítsatok ki ha tévedek ... ez a 4 KB egy 500-as vinyó esetében lóf*sz, nem ???

Adatmentést megoldottam, majd jött USB-ről a reboot, Win7 telepítő, HDD teljes lekopaszítása, partíciók törlése, minden szűz.
Utána telepítem a Win7-et ... szépen fel is megy, majd az utolsó újraindulásnál megint kifagyott.
Na még 1x nekifutottam ... ekkor az 1. újraindulás után már nem is folytatódik a telepítő, bootol, majd bevillan 1 rövid "kékhalál" és újraindul magától megint !!!

Azok kívül h magamat okolhatom ... akkor ez most HDD --> kuka ???
De nem értem, ilyen minimális bad sector miatt miért nem tudom újratelepíteni a windowst?
99%-ban jó a winyó ... vagy tévedek ??

minden esetre minden segítő hsz-t előre is köszönök !!!! :R

(#32967) LonGleY válasza Forza_JUVE (#32966) üzenetére


LonGleY
veterán

Tök mindegy, hogy mennyire minimális a bad sectorok mennyisége, ha egyszer a win telepítő belefut a rossz részekbe (és mint látható, ráadásul a lemez elején találhatók, ahova az első partíció kerül).

Talán még ki tudod zárni a tárhely felhasználását az utolsó rossz szektor utánig (úgy particionálod a winyót), viszont ha a fej is sérült (és ez elég valószínű), a bad sectorok száma innentől fogva csak nőni fog. Ahogy sejtetted: kuka.

[ Szerkesztve ]

(#32968) djculture válasza Forza_JUVE (#32966) üzenetére


djculture
félisten

Ez fejhiba lesz már nem bad sector hiba azért kapcsol le a vinyó(i/o hiba)... Tárhelynek még jó lehet az elsőrész kihagyásával de oprendszerre alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#32969) liksoft válasza Forza_JUVE (#32966) üzenetére


liksoft
nagyúr

A lecsapáskor egy rezonancia (durva hullámok) végigfutott az egész mechanikán. A fejek ettől több helyen belevertek a felületbe. Így a felület hibás. Mivel ilyenkor lyuk és dudor egyaránt keletkezik (amennyi anyag a lyukból eltűnik, az a szélén kitüremkedik), a fej a következő körben bukdácsol rajta, esetleg újra beüti magát. Igen, ilyen kicsitől, hiszen a mai légrések 100-200 atom vastagságúak (más megközelítéssel 70-80 ezer fér el egy milliméterben). Régóta ismert viszont, hogy az anyag ütés hatására melegszik. Így a fej íróáramköre mely a repülő test kilépő élénél van, hősokkot kapott, az viszont kristályszerkezeti átalakulást is okoz (nem volt időm még széppé barkácsolni, de a lényeg itt van). Lefordítva, a fej íróáramköre belehalt a lecsapásba.

Sajnos ez kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32970) pjen válasza Forza_JUVE (#32966) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha már úgy is kuka a vinyó ahogy írják,SSD-t vegyél helyette ha megteheted,látványosan gyorsabb lesz és nem csapkodás érzékeny. :)

(#32971) Space marine válasza Space marine (#32935) üzenetére


Space marine
aktív tag

az én problémám megoldódott, gariban cserélték a mai nap folyamán :) az új csendben teszi a dolgát :) köszi mindenkinek :)

(#32972) Forza_JUVE válasza liksoft (#32969) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Nagyon köszönöm ... és a többieknek is: LonGleY, djculture, pjen!! Nem mondom, h mindenhol értettem a hsz-edet, de nagyon meggyőző és szakszerű voltál! :)

Még 1 kérdésem lenne: ilyenkor ér bármit is az, hogy a Dell 3 év garit vállalt (és asszem még belül vagyok) ??
Vagy kinevetnek ha elviszem?! :F

Illetve még 1: akkor vehetem is az új vinyót? bármi további vizsgálódás felesleges?
úgy értem, tuti hogy más baja nem lehetett? alaplap, kijelző, ilyesmi nem sérülhetett, gondolom. Annyira azért nem voltam vadállat! :)

[ Szerkesztve ]

(#32973) liksoft válasza Forza_JUVE (#32972) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha nincs külsérelmi nyom, egy próbát megér.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32974) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdvözletem küldöm! A merevlemezeket a PC házban lehet egymásra rakni, vagy ki kell hagyni 1 helyet közöttük? De azt hiszem vannak házak, amikben a merevlemezek nem fektetve vannak, hanem állítva. Akkor ott lehet egymás mellé rakni őket?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#32975) Forza_JUVE válasza liksoft (#32973) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Szia!

Közben kiderült h túl van a 3 éven! :( vennem kéne ... de mint mindig, most is nehezen tudok dönteni, ebben help pls! :)

Ugyanolyat vegyek, mint ami meghalt: Seagate 500 GB | SATA-2 | 5400 RPM | 8 MB (ST9500325AS)
vagy inkább ezt: WD Blue 500 GB | SATA-2 | 5400 RPM | 8 MB (WD5000BPVT)

asztali gépemben egy WD fekete 1 TB-s van, és tökjó, kutya baja, talán emiatt is hajlanék inkább a WD felé.
Plusz a Seagate mintha ici-picit több áramot enne, ha jól néztem a gyártó oldalán ...

nagyjából egy árban van. KÖSZÖNÖM a segítséged! :R

ja, és WD 2 év gari, Seagate 1 év gari ... azért ez is szempont lenne

[ Szerkesztve ]

(#32976) djculture válasza Forza_JUVE (#32975) üzenetére


djculture
félisten

Legjobban ezzel járnál, jóval gyorsabb lesz tőle a laptop: [link]

(#32977) Forza_JUVE válasza djculture (#32976) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi. Igazából most inkább az alacsonyabb költség lenne a fontosabb, nem akarok túl sokat rááldozni.
Asztalimba ilyen van, mármint WD Black ... tényleg nem rossz, de a laptopba beérném egy lassabbal is. :)

(#32978) djculture válasza Forza_JUVE (#32977) üzenetére


djculture
félisten

Hát a wd scorpió blue-t meg nem ajánlom mert nagyon hullanak
Akkor vegyél egy ilyet ez még a régi verzió nem hullik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32979) BSOD


BSOD
senior tag

Sziasztok!

A második eSATA dokkolóm halt meg. Nem ismeri fel a gép (UEFI/win sem). A vinyók, ssd-k jók amikkel próbálom, kábel is, ill. próbáltam több kábelt is. Az raidsonic icy box még usb-ről megy, de a másik "OEM" már úgy sem. Kb2-2 évet bírtak. Nem bánok mostohán velük, nem is ipari módon vannak használva.

Miért halnak ezek? Milyet vegyek ami bírja?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#32980) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Jóreggelt!

A feljebb említett noti vinyót most betettem az asztaliba, hogy Windows alatt is rá tudjak nézni.
HD Sentinel most ezt állítja róla: kép

Vki hozzáfűzne véleményt? Korábban már javasoltátok a mosogató alatti szürke dobozt ... :D
Továbbra is ez a sorsa szerintetek, vagy legalább amolyan másodlagos adattárolóként használható még?
Azt viszont nem szeretném, hogy bízok benne, tárolok ezt-azt rajta, majd fél év múlva minden eltűnik róla.

KÖSZI!! :R

[ Szerkesztve ]

(#32981) LonGleY válasza Forza_JUVE (#32980) üzenetére


LonGleY
veterán

Most erre mit írjunk? Olyat tárolj rajta, amit nem sajnálsz. Vagy inkább azt se. Black / Raid Edition alá meg ne add, mert a többi már gyárilag hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#32982) Forza_JUVE válasza LonGleY (#32981) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Úgy érted, ne vegyek helyette csak WD Black-et?
Tegnap 2 között vacilláltam, egy WD Blue illetve egy ugyanilyen Seagate között, mint emez.
Azóta inkább a Seagate felé hajlanék, hiszen eddig elégedett voltam vele ... amíg le nem csaptam jó erősen a notit, addig működött. :)
WD Blacket most kicsit drágának tartanám :U

(#32983) liksoft válasza LonGleY (#32981) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezen SEMMIT! Exponenciálisan várható a hibás területek növekedése. Akkor meg minek tegyen rá bármit is. Örülhet, hogy le tudta menteni a tartalmát. A típust ismerem, most is van a kezem alatt ilyen. Ha elindul a lejtőn, nincs aki megállítsa. Amíg megy, nincs vele gond, de hiba esetén legyen gyors a tulaj!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32984) LonGleY válasza Forza_JUVE (#32982) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor ne vegyél semmit, amíg nincs pénzed a Black-re!

Olyan, mint marhahús helyett löncshús konzervet venni.
Olcsóbban kapható, csak épp nem való emberi fogyasztásra.

[ Szerkesztve ]

(#32985) liksoft válasza Forza_JUVE (#32982) üzenetére


liksoft
nagyúr

A mai felhozatalra majd 1-3 év múlva tudok reagálni, mert akkor lesznek mentésen nálam. Így kereskedőt kérdezz mit érdemes venni. KERESKEDŐT, ne 1-2 darabot futtató felhasználót. Imádom, mikor "ez rossz, mert nálam meghalt". És esetleg ezerből az az egy. A másikból meg százból három, csak nem írták le a felhasználók (vagy nem itt és most). Aki viszont olvassa a bejegyzést, az jön le neki belőle, hogy a sokkal stabilabb típus a rosszabb. Valódi ajánlást csak olyan tud adni neked, akinek a kezén havi 100-1000 darab drive átfut, és a garit is ő intézi. Kisebb mintavétel hibás eredményt hozhat, mert egy-egy szállítmány is lehet kompletten sérült (főleg ha szállításkor leesik, ráejtenek valamit, hiába a törékeny megjegyzés!). (Régen láttam olyan monitor dobozt, amit átlyukasztott a villás targonca villája. Nagyot szólhatott, mert volt vagy 20 éve. Akkor meg egy monitor annyiba került mint ma több komplett konfiguráció!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32986) Forza_JUVE válasza LonGleY (#32984) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

jó hasonlat! :D

(#32987) liksoft válasza LonGleY (#32984) üzenetére


liksoft
nagyúr

Viszont ha folyamatosan ment, és sok ideje van, akkor garanciába fogják cserélni. Hagyd, mindenki a saját életét úgy éli, ahogy akarja. Tanácsot kapott, ráerőltetni felesleges. Pláne, ha véletlenül kifog egy valóban gyári hibásat, és pont a Te ajánlásodra vette meg. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32988) LonGleY válasza liksoft (#32987) üzenetére


LonGleY
veterán

Pont a napokban szerkesztek meg 6 különféle laptopot, és a tanácsomba
oltottam az elkeseredettségemet is, látva ezt a sok szutykot. :]

Forza_JUVE: Egyébként jellemzően a "gyári" alkatrészek a leggyengébb szériákból valók. A gyártók gyönyörűszépen spórolnak a winyón, tápegységen, kijelzőn, mindenen, amin csak tudnak. Ami nincs szem előtt, azon még jobban. Ilyen logika alapján sem ragaszkodnék az eredeti alkatrészhez. A WD Black-emet már nem is tudom, hányszor leejtettem a tokjában (pendrive-ként használom), az alapból jobban bírja az ilyen ütéseket. Persze, ettől még lehet, hogy te egy mozdulattal ezt is kinyírnád. :]

[ Szerkesztve ]

(#32989) pjen válasza LonGleY (#32988) üzenetére


pjen
félisten

A WD Black-emet már nem is tudom, hányszor leejtettem akkor ez tényleg egy csodállatos hdd.

(#32990) Forza_JUVE válasza LonGleY (#32988) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Értem, és köszi a tanácsot! Megfontolom.
Amúgy én is az "inkább drágább/jobb => tovább bírja" elv híve vagyok. Asztalimba emiatt is raktam Blacket ...

(#32991) liksoft válasza LonGleY (#32988) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az van sajnos.Az árral, a tömegtermeléssel, egymás túllicitálásával lassan sehol nem találok stabil, minőségi cuccot. :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32992) djculture válasza liksoft (#32991) üzenetére


djculture
félisten

Én meg összegyüjtöttem egy mázsa régi vinyót úgyhogy tőlem lehet bármi. Inkább megveszek drágán 10db régi 250-es blue-t pl mint egy mostani 2-3 terás szörnyet amiről ha bármi baj van megőszülök mire letudok menteni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#32993) LonGleY válasza pjen (#32989) üzenetére


LonGleY
veterán

Asztalin én már csak WD RE a fontos adatoknak, SSD az oprendszer alá. Black a sima tárolónak. Amúgy a régi Blue-kból lett a Black, így a mostani kékek, főleg zöldek szót sem érdemelnek. :s

[ Szerkesztve ]

(#32994) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Bocs, hogy ide írok, de SOS segítség kellene.

Adott egy 1Tb-os vinyó, rajta 2 partició, 50GB rendszernek, a maradék meg adatoknak. A nagyobbik partición van sok üres hely. Meg lehet azt oldani - particionálás és újratelepítés nélkül - hogy a nagyobbik vinyóból lecsípnék még 50 GB-ot, és azt a rendszerparticióhoz hozzácsapjam ?

Azért kérdezem, mert nem akarok 600GB-nyi adatot sima USB-s külső vinyóval órákon keresztül másolgatni. Jobb lenne ezt Win7 alól valami progival. Win7 lemezklezelőben nem engedi megcsinálni, lecsípni le lehet a nagy részből, de nem engedi hozzáadni a kicsihez.

Előre is köszi !

ImI

[ Szerkesztve ]

(#32995) LonGleY


LonGleY
veterán

Azt mondjátok meg kérlek, hogy hogy a frászban lehet, hogy egy Acer Aspire V3-771G winchesterét kiszerelve látom a 3 partíciót (2 a winé, egy a tároló rész), és a tároló partíciót telepakoltam filmekkel, de a winyót a gépbe visszarakva, az oprendszert elindítva tök üresnek látom az egészet? WTF?

(#32996) LonGleY válasza LonGleY (#32995) üzenetére


LonGleY
veterán

A saját gépembe a winchestert visszarakva csak azt látom, hogy a tárhely foglaltsága olyan, amilyenre én is alakítottam, de a fájloknak csak egy töredékét látom, és azokon is van valami lakat ikon. Ez mi a fasz? DRM? A laptop oprendszere egyébként win 8-ról lett cserélve (formattal) win 7-re.

Bocs, megyek másik topikba ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#32997) StSanya válasza ImI87 (#32994) üzenetére


StSanya
őstag

Van erre egy csomó progi, pl:

EaseUS Partition Master 9.2.2 Free Edition

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#32998) ImI87 válasza StSanya (#32997) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, kipróbálom.

(#32999) djculture válasza LonGleY (#32995) üzenetére


djculture
félisten

A rendszergazdai jogosultság miatt, ha beálitod hogy ki férjen hozzá akkor másnak másik oprendszeren megmutatni se fogja.

(#33000) LonGleY válasza djculture (#32999) üzenetére


LonGleY
veterán

De érted, utána hiába raktam vissza megint abba a gépbe, amin a másolás történt, már ott sem láttam a winyón semmit, csak pár fájlt.

Tehát, ezek alapján még csak nem is a jogosultságokkal lehetett probléma, pontosabban ha lett, akkor azt a notebook frissen telepített, még be se állítgatott windows 7-e csinálta...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.