Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31901) liksoft válasza Bozsóó (#31899) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másolni viszont csak a vásárolt verzió tud! Az ingyenes megmutatja mit talált, de NEM MÁSOL!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31902) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

Sziasztok!

Egy hirtelen ötlettől vezérelve telepítettem ma HD Sentinelt, csak a kíváncsiság kedvéért.
Erre azt mondja nekem a 39 hónapos 2,5"-os 500GB-os WD-re, hogy Kondíció: 12%, becsült hátralévő élettartam 19 nap. 243 hibás szektor is található.

Szerintetek mennyi az esélye, hogy a közeljövőben tényleg el kíván halálozni az eszköz?

(#31903) djculture válasza JagdPanther (#31902) üzenetére


djculture
félisten

smart adatokat meg kell nézni azokból kiderül hogy mi a nyűgje.

(#31904) JagdPanther válasza djculture (#31903) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

Az a baj ebből nem sokat értek :B

(#31905) djculture válasza JagdPanther (#31904) üzenetére


djculture
félisten

Hát a végstádiumot mutatja, már van rajta egy csomó javíthatatlan bad sector amire ha adat kerül adatvesztést okoz.

(#31906) JagdPanther válasza djculture (#31905) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

Köszi, akkor előbbre hozom a tervezett SSD vásárlást :)

(#31907) csepelball


csepelball
tag

EZZEL kapcsolatban tud valaki segíteni? :) Vagy ássam el örökre? :)
Előre köszönöm!

(#31908) liksoft válasza csepelball (#31907) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond rá?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31909) McSzaby


McSzaby
őstag

Szaisztok!

Igazából sem a megfelelő topikot, sem a megfelelő kérdést nem tudom, de azért idejöttem. :DDD Szóval, asszony vett egy Samsung series 5-s ultra-t, amelyben egy HHD van. A win telepítés nem kis szívás volt, mert csak úgy tudtam megoldani, hogy telepítés alatt cmd-vel particionálgattam, aktiváltam, meg csináltam minden kakit. A kérdésem az lenne igazából, hogy a HHD-kban az "SSD rész" totál nem particionűlható/ nem kell particionálni és használja cache-nek, vagy így win telepítés után pariícionáljam be? (Aminek nem látom értelmét, mert 22 Gb.) Esetleg még annyit, hogy valami egyszerűbb módszer nincs win telepítésre, mint amit én csináltam? Én ezt a megoldást választottam Csak így tudtam megoldani, hogy bebootoljon a winről, mert másképp semmit nem engedett a vinyóról.. Ezért nem is tudom, hogy ez ultra topik, vagy hdd topik, vagy win... eléggé összefolyik...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#31910) Rage47


Rage47
veterán

HD Tune-ban jelzett 5 hibát teszt után, tehát volt 5 piros pötty a sok zöld között. Néha fura kattogó hangot ad ki a HDD. Kezdene tönkremenni, vagy az 5 hiba még belefér?

(#31911) Steel_Hammer


Steel_Hammer
tag

Üdv!

Van egy WD Blue 1Tb-s HDD-m, és elkezdett belassulni az olvasási sebesség, és crc hibát okozni, de a HD sentinel szerint semmi baja, minden perfect, közben egy filmet van hogy percekig nyitok meg, vagy egy telepítés percek után is 0%, aztán egyszer meg megy és nem rinyál. Valami ötlet, hogyan javíthatom meg, vagy kuka?

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#31912) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Üdv.
Reggel bekapcsoltam a gépem, és a fél adatállomány hiányzik.
Mi történhetett? Van valakinek ötlete? (nem töröltem semmit, nem nyúltam semmihez...)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#31913) djculture válasza Steel_Hammer (#31911) üzenetére


djculture
félisten

crc-t nem csak a hdd tud okozni hanem pl a memória is vagy a vezérlője...

[ Szerkesztve ]

(#31914) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv!
Meg tudnátok mondani, hogy hol lehetne venni 2fejű USB-t külsővinyóhoz?

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#31915) gone_man


gone_man
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy eléggé összetett problémám,megpróbálom leírni..Szóval úgy kezdődött,hogy kb. 1 évvel ezelőtt vettem egy WD green 3tb-os vinyót..Olyan dolgokat produkált egy idő után,hogy mikor át akartam rá másolni valamit,az egész gép gyakorlatilag meghalt,de olyan szinten,hogy még az internetet is mintha kihúzták volna a falból,utána pedig ha meg akartam szakítani a másolást,egyszerűen meghalt a gép,csak gombbal tudtam újraindítani..megnéztem mindenféle diagnosztikai programmal,és azok a vinyót tökéletes állapotúnak jelezték.Szóval tegnap megint próbáltam utána járni ennek a problémának az okára,de nem nagyon tudtam,senki más nem tapasztalt ezek szerint ilyen jellegű problémát.Letöltöttem a WD oldaláról az Acronis True Image WD Edition nevű progit,gondoltam megpróbálom ezzel újraformázni a vinyót.meg is csináltam,de most jön az újabb probléma: a 3tb-ból már csak 1,4et lát a rendszer!! Szóval kezd nagyon tele lenni a tököm,van esetleg valami tippetek? :W :W :((

(#31916) mastodon


mastodon
aktív tag

Sziasztok!
Miért nem tapasztalok látható gyorsulást, amikor a Win7 (64-bites) rendszeremet klónozva áttettem egy 500 Gb-os WD Caviar Black-ről (WD5001AALS-00J7B1) egy 2 Tb-os TOSHIBA-ra (DT01ACA200)? Asrock B75 Pro3 az alaplap, 4 Gb RAM.
köszi

(#31917) darnics


darnics
aktív tag

dv!egy kis segitség kéne mert van a gépembe két vinyó de az egyikkel nem tudom mi van mert semmit nem lehet róla lementeni mindig adathibá ir ki irásnál.se pendrive-re se sehova nem tudok kiirni róla de zenét videot filmet bármit tudok rá irni és nézni csak kiirni semmitt és az egész családon fotoja azon van a fiaim fotoja mior még születéskor is készültek a korházba stb azokat akartam kiirni és akkor derült ki gond van aztán probáltam zenét filmet de semmit nem lehet kiirni ezzel mit lehet kezdeni??tönkrement kuka??ne is szenvedjek vele??virus nincs azt már átnéztem.köszi ha van tanács!!!

(#31918) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Elég érdekes dolgokat produkál néha a HDD a netbookomba.
Dolgozok a gépen, hallom ahogyan a vinyó olvassa/írja az adatokat és egyszer csak minden adat írás/olvasás leáll, a rendszer lefagy majd 1-2 perc után után minden folytatódik onnan ahonnan abba maradt.
Most például víruskeresésnél csinálta ezt. Vírusirtó nagyban pörgeti a HDD-t egyszer csak abba marad a HDD zörgése, minden lefagy majd 1-2 perc után folytatódik minden mintha misem történt volna.
Szerintetek mi lehet ez?

(#31919) Steel_Hammer válasza djculture (#31913) üzenetére


Steel_Hammer
tag

azért biztos a hdd, mert két másik gépben is ugyan ezt csinálja

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#31920) djculture válasza Steel_Hammer (#31919) üzenetére


djculture
félisten

Akkor le kell takarítani kiírni azt ami fontos és hd sentinel destruktiv teszt vagy van pár másik ilyen progi is amivel lehet frissíteni a felületet. Valószínűleg tele van logikai hibával, smart mondjuk megmondja nem kell találgatni.

(#31921) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv.

Ma reggel nem bootolt be a vinyó,áttéve másik gépbe elérhető rajta minden.Tudom,hogy cserés lesz de addig is hogyan lehetne működőképessé tenni a laposban?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#31922) Orgi válasza bopeti98 (#31918) üzenetére


Orgi
őstag

Tegnap óta nálam is hasonló van... mindenből legfrissebb rendszer. Azt hittem behalt a Win7, nosza úgyis megvettem a Win 8-at, felraktam de továbbra is jelentkezik a gond (bár nem olyan intenzitással, sokkal kisebb megakadásokkal). SSDLife szerint az ssd-m oké, speedfan smartja nem lát hibát a két vinyón, chkdsk szerint minden oké.

[ Szerkesztve ]

(#31923) mzso


mzso
veterán

Nekem olyan problémám van, hogy az egyik fájl olvasása közben befagynak a programok amik próbálkoznak vele. (Kattog is párat talán) A smart nem mutat semmit a chkdsk meg szintén megfagyott egy idő után.
Van valami amivel még analizálni lehetne, vagy valami.
Korábban linux alatt láttam volna valami olyat, hogy hard drive self-test. De most windowson vagyok.

(#31924) djculture válasza mzso (#31923) üzenetére


djculture
félisten

hd tune program error scan, ez megmutatja a hibás szektorokat... De javításilag próbálkozni csak kimentés után lehet

[ Szerkesztve ]

(#31925) mzso válasza djculture (#31924) üzenetére


mzso
veterán

Kösz! Megnézem.

(#31926) oldsaman


oldsaman
tag

Helló .

Az mi lehet amikor a wincsin minden ment , 2x100%-os volt , de újra telepíteni akartam , de elötte particionálni , meg formattálni akartam , erre semmi nem kezelte :( A telepítő sem érzékelte a wincsit .

Előr is köszi :R

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#31927) djculture válasza oldsaman (#31926) üzenetére


djculture
félisten

Ha a biosban látszik akkor a telepítőből hiányzik a vezérlő drivere amin lóg a vinyó.

(#31928) bopeti98 válasza Orgi (#31922) üzenetére


bopeti98
őstag

Érdekes. Nálam sem lát semmilyen program hibát a HDD-ben mondjuk azóta még nem csinálta ezt és remélem nem is fogja.

(#31929) balu999


balu999
tag

Sziasztok
Van egy 80gb-os vinyóm. USB-n használom egy ide-usb kábellel.
Win7 rendszerrel működik rendesen IDE-USB átalakítóval.Win2k3 rendszerrel használnám de nem működik.Rá dugom ki is jelzi , hogy felismeri még a vinyó nevét is kiírja de sajátgépben és totalcommanderben nem jelenik meg a meghajtó.

(#31930) lotTóni


lotTóni
tag

Üdv!

3 db samsung vinyóm van a gépben.

1 x 1TB
2 x 500GB

Na most olyan gondom lenne,hogy szabálytalan időközönként hallom a vinyó (k) felpörgését (olyan mint amikor beindul a sugárhajtómű :U ),majd egy hangos sercenéssel érem el az adott partíciót.
Ez olykor a windows intézőben meghajtó ikonnal indítva,olykor pedig a HWinfo indításakor jön elő.
A windows SSD-n van.

Próbáltam lehúzogatni egyesével és próbálgatni,de akkor persze egyik sem produkálta.
Csatik sokszor ellenőrizve.
Próbáltam másik táp ágra rakni (4+4 sata csatlakozós corsair tx650) de az sem oldotta meg.

Kérdésem az lenne,hogy érik a vinyó(k) halála?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R :R

....two beer or not to be....

(#31931) djculture válasza lotTóni (#31930) üzenetére


djculture
félisten

Bemész az energiagazdálkodásba és az éppen aktív profilban beállítod hogy a hdd-t soha ne kapcsolja ki, vagy ha gyakran csak megy a géped de nem használod akkor 10-20 percet adsz meg.

(#31932) lotTóni válasza djculture (#31931) üzenetére


lotTóni
tag

Köszönöm,kipróbálom!! :R :R

....two beer or not to be....

(#31933) mzso válasza djculture (#31924) üzenetére


mzso
veterán

Hát. Egy helyen hibát jelzett. De annyival annyi. A SMART-ban még mindig nincs semmi.
Mit lehetne javítani?

(#31934) djculture válasza mzso (#31933) üzenetére


djculture
félisten

Ha egy helyen van hiba az bőven elég ahhoz hogy lelassuljon a drive meg sérüljön a rajta lévő adat. Ki kell róla mindent menteni és a hd tune erase fülön zero fill test jó esetben eltünteti.

(#31935) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Láttok bármi rendkívülit ezekben a SMART adatokban?

A gép időről időre nem hajlandó rendesen bebootolni...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31936) djculture válasza pocokxx (#31935) üzenetére


djculture
félisten

Ultra ata crc error hegyek, adat kábel a rossz vagy az alaplapi vezérlővel valami nem kerek.

(#31937) King Unique válasza pocokxx (#31935) üzenetére


King Unique
titán

Én talán 199-es Ultra Ata CRC Error-nál 831 adatátviteli hibák számánal látok egy adagot, nemtom mennyire fér bele (nálam WD-nél 0, de tied más fajta vinyó lehet), másik Hardware ECC ben is van egy adag, de majd szakik megmondják . :) Ha 100/100, Sentinel nem ír hibaüzenetet, akkor vsz nagy gon g nincs.

(#31938) pocokxx válasza djculture (#31936) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mondjuk az alaplap néha csinál furcsa dolgokat. Pl random elfelejti a BIOS beállításokat, és csak "Hit F2"-vel indul. Kábelt elvileg már cseréltünk.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31939) djculture válasza pocokxx (#31938) üzenetére


djculture
félisten

Ha jó az elem meg a kondik sincsenek kifolyva akkor több mint valószínű hogy cserére szorul az alaplap, kérdés hogy mikori széria és kapható e még hozzá új alaplap. Első körben az elemre érdemes rámérni mert az bármilyen furcsaságot tud okozni ha le van merülve.

[ Szerkesztve ]

(#31940) pocokxx válasza djculture (#31939) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az elem is cserélve lett, egyébként egy Asus M2N68 ról van szó. Most épp folyik a MEM test, de elvileg azok sem lehetnek hibásak. Táp mondjuk nem valami megbízható, de elvileg az is "új". Szerintem is már csak a lap maradt, és ezzel a SMART elemzéssel meg is erősítettek ebben...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31941) djculture válasza pocokxx (#31940) üzenetére


djculture
félisten

Táp hiába új ha valami nagyon gyökér darab pl n-power meg lc power és egyebek.. Azért ha tudsz kölcsönkérni csak megnézném egy normálissal mert határon táncol a táp induláskor az is tud ilyet okozni.

[ Szerkesztve ]

(#31942) Steel_Hammer válasza djculture (#31920) üzenetére


Steel_Hammer
tag

Köszi, most már semmilyen olvasási hiba nincsen.

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#31943) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vettem egy új SSD, mert a régi kipurcant. Feltettem rá a Win7-et (korábban is az SSD-n volt a rendszer). A gépben van még mellette 2 vinyó. Az a problémám, hogy állandóan rendszergazdai jogosultságot kér, ha megpróbálok másolni, vagy új mappát létrehozni, vagy bármilyen műveletet csinálni a HDD-n. Torrentet sem tudok elindítani mert indítás után egyből kiírja, hogy hozzáférés megtagadva. Nyilván nem tud írni a HDD-re. Beállítottam pedig teljes hozzáférést a vinyókra, de nincs több ötletem. Azon gondolkodom, hogy megformázom őket.
Az is fura volt, hogy win telepítés után boot képernyő jött be, hogy válasszak op.rendszert (2 win7 szerepelt a listában). Nem tudom a régit miért látta még mindig.
Szóval a formázáson kívül van esetleg egyszerűbb, humánusabb megoldás?

(#31944) djculture válasza Gabesz87 (#31943) üzenetére


djculture
félisten

Azért látta mert a win7-nek szokása a rendszerbejegyzést nem a rendszerpartícióra hanem egy másik partícióra pakolni. Ebben vannak a beállított jogosultságuk is, így egy másik windows-t ha felteszel nem leszel rendszergazda a saját gépeden.

(#31945) valory


valory
tag

Sziasztok,

Van egy régi problémám, ami mostmár nagyon idegesít. A gépben levő HDD-k szinte megállás nélkül dolgoznak, mintha nonstop másolnák. Nettel is, nélküle is, általában semmi komolyabb progi nem fut a gépen (1 vírusírtó, mozilla, kb. ennyi) és akkor is krákog, dolgozik... mit csináljak h szünjön ez meg végre? Már régen is megvolt ez, másik alaplappal, másik vinyóval...

Előre is köszi!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#31946) Orgi válasza Orgi (#31922) üzenetére


Orgi
őstag

Sziasztok,
random megakadások, folyamatosan égő vinyóled, érthetetlen belassulások után újrarakott rendszerrel is (kisebb mértékben ugyan) jelentkező gond után felraktam egy HD Tune nevű progit és a sok oké mellett minden eszköznél egyre attentiont ír: az interface crc error countra. Van 1 ssd-m és 2 vinyóm, viszonylag új kábelekkel, szóval nem hiszem, hogy egyszerre halt be 3 kábel (a program írja hogy az okozhatja).
Ez mi lehet, kezd haldokolni az alaplapom esetleg?

(#31947) mzso válasza Gabesz87 (#31943) üzenetére


mzso
veterán

Ez Windows/NTFS probléma, nem HDD. Az ennek megfelelő témában tudnak segíteni

(#31948) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok!

a hdsenitel azt irja a notivinyomra hogy gyanus szektorok vannak rajta, de hibátlan. megvizsgáltam a hdd-t, ténylg nincs rajta szektorhiba. el lehet ezt az üzenetet tünteni?

köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#31949) balu999 válasza balu999 (#31929) üzenetére


balu999
tag

Valaki tud megoldást?

(#31950) promo


promo
csendes tag

Hello. A laptopba kicseréltem a vinyót ssd-re a régit beraktam másodiknak és olyan problémám lenne, hogy a régi hogy most nincs állandóan használva 10 mp-ként kattog, mindig probál parkolni. Beállítottam hogy 5 perc után kapcsoljon ki, de nem áll le(Win7). Van erre valami megoldás, mert így csak a parkolás számláló növekszik?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.