Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32851) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

NEM TUDOM, HOGY HÁNY 1000-SZER MONDJAM MÉG EL! :

A HD Sentinel regisztrált változatának van NEM DESTRUKTÍV felülettesztje, ami a logikai hibás szektorokról eldönti, hogy javítható vagy BAD és szépen helyrerak mindent ADATVESZTÉS NÉLKÜL.

Olvasás-visszaírás-újraolvasást végez és adatvesztés csak a BAD szektorokon "fekvő" file-ok esetében következhet be.

Lemez -> Felület teszt -> Teszt típus: Olvasás + ÍRÁS + olvasás .

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32852) djculture válasza Zsivaagoo (#32851) üzenetére


djculture
félisten

Az ilyen logikai hibákon csak a teljes felület frissités segit annál meg minden elveszik pont ez a lényege. Egyébként egy folyamatos használatban lévő drive-nál 2 évente érdemes ezt megcsinálni . Pont ezért utálom a nagy vinyókat annál az ilyen felület frissités kb kivitelezhetetlen, akkora melóval jár róla lementeni mindent hogy mindenki leszrja.

[ Szerkesztve ]

(#32853) _DiEGO_ válasza djculture (#32852) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Akkor nálunk szerencsés eset van - számtech boltba van lehetőség KÖLCSÖNÖZNI napl 500Ft-ért 2TB-os HDD-t ! Nos aki ügyes és szemfüles - az ezt teszi . D meghajtój átrántani a Vendégvinyóra - amazt meg _ partició törlése majd újból létrehozása és formázás után mehet vissza az anyag ... nem kell szórakozni töredezettségmentesítéssel stb ... Persze régebbi alaplapoknál a másolási folyamatok több időt igényelnek mint ahol ott van már a SATA 3 . Szerintem ahol akiknél van ilyen lehetőség - az aranyat ér ráadásul 1doboz cigi árán ... :R Jah azt még hozzáteszem , csak azok vehetik igénybe a kölcsönzést , akik a bolta egyébként is vásárolnak :K

(#32854) Zsivaagoo válasza djculture (#32852) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kolléga! Olvassa már el még egyszer hogy én mit írtam és mit írt kend!

Mondtam már, hogy NEM DESTRUKTÍV! :W :W :W
---------------------------------------------------------------------------
Nem írtam volna, ha már nem csináltam volna.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32855) Livius válasza KatonaT (#32850) üzenetére


Livius
őstag

Az én #32845 problémámnál a HD Sentinel ÍRÁS + olvasás DESTRUKTÍV teszt képes a hibás szektort is helyre hozni, vagy csak a gyenge szektorokra van esély hogy megjavulnak?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#32856) StSanya


StSanya
őstag

Én régebben a HDD Regenerator-ral szoktam ilyen HDD-ket megoldani, az sem bántja az adatokat. Régebbi Hirens CD-n - tán 10-esen - még rajta van.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#32857) KatonaT válasza Livius (#32855) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Bocsi de én nem értek hozzá :)
Nekem is djculture segített!

(#32858) djculture válasza Livius (#32855) üzenetére


djculture
félisten

Ami átvan helyezve azon nem mert az már rég kivan vonva a használatból, a fizikai sérült részen se segít de az eldőntetlen sorsú hibás szektorokon segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#32859) Livius válasza djculture (#32858) üzenetére


Livius
őstag

És a HD Sentinelben vagy más progiban milyen vizsgálat/javítás az amit a leghasznosabb lenne rajta futtatni? Van lehetőségem az egész tartalmat átmenteni, sőt más gépben és oprendszeren is eltudom végezni a hosszantartó műveleteket.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#32860) Zsivaagoo válasza Livius (#32855) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A te esetedben: mivel a rendszered SSD-n van, az ellenőrizendő HDD-re nyugodtan rá lehet ereszteni az általam javasolt NEM DESTRUKTÍV felületfrissítést. Ha olyan helyen talál bad sectort, ahol egy file fekszik, akkor annak lőttek - de egyébként lementeni sem tudnád-.

Ez megkímél az előzetes adatmentéstől, minden ott lesz a helyén, ugyanazt megcsinálja kevesebb macerával, mint djculture kolléga által sulykolt DESTRUKTÍV teszt.

Én szóltam. (kb. 4-5 óra az időigénye.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32861) Livius válasza Zsivaagoo (#32860) üzenetére


Livius
őstag

Sok programom nem az SSD-én van, hanem ezen, de letudom menteni más gépre a dolgokat róla. Most nem gond ha időt kell rá szánni, csak 130GB adatot kell róla elmozgatni. Azt szeretném ha a lehető legmélyebb javítási próbát rálehetne ereszteni, amivel a legjobb eredmény érhető el a végén javulásban. Melyik lenne ez?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#32862) Zsivaagoo válasza Livius (#32861) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Amit javasoltam gyorsabb, egyszerűbb, mint djculture kollégáé.
Én az 1 TB-os vinyómra eresztettem rá. 75%-ról 100%-ra javult. Csak logikai hibáim voltak.

Legjobb eredmény tekintetében az én verzióm talán még jobb is.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32863) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Van egy 1tb-os 2,5-es külső hdd-m. Eddig tökéletesen működött.
A problémám az lenne hogy a windows gondolt egyet és nem akarja fel ismerni csak ha megformázom.
Amit én nagyon nem szeretnék, mert tele van fontos adattal.
Tegnap még tökéletesen működött, most meg állandóan ezt a formázást erőlteti a gép.
Próbáltam mással is tv, konzol, ezek is csipognak hogy felismerték, de nem jelenítik meg mint meghajtót, pedig régen gond nélkül működött ezekkel is
.
A windows lemez kezelője gond nélkül kijelzi, betűjelet, mindent, a sajátgép-ben még sincs ott.
A hdd az samsung f1 asszem, a tok meg spear vagy mi(ez volt a legolcsóbb).

A tokkal kapcsolatban annyi észrevétel van hogy régebben amikor felismerte a gép és még jól működött a hdd akkor hosszabb ideig villogott a töltést jelző led-e, most így hogy nem akar működni rövidebb ideig villog. Lehet hogy ez adta be a kulcsot?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#32864) Livius válasza Zsivaagoo (#32862) üzenetére


Livius
őstag

Nekem nem csak logikai hibáim vannak, ezért inkább rászánom az időt és egy másik gépben beindítom egy napra a dolgot. Elötte érdekelne mi lenne a leghasznosabb, ami lefusson rajta a javulásért.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#32865) Zsivaagoo válasza Livius (#32864) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

BAD sectort semmi nem fog javítani. Ha a bad-ek nem szaporodnak, akkor a vinyó egészséges.

A két felületteszt a végén ugyanazt az eredményt adja, kivéve, hogy a destruktív után partícionálnod, formáznod, másolnod kell.
--------------------------------------
Ennyiből azért már tudnod kell, hogy mit csinálj. Majd számolj be az eredményről.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32866) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy nagyon király samsung hdd-m ami olvasáskor elég furcsa hangokat hallat.
Pontos típus: ST1000DM005 HD103SJ két márkajelzés is van rajta samsung is meg seagate is.
A 2 részre van osztva egy 40gb-os amin a rendszer van meg a maradék ami tele van.
Csak az lenne a kérdésem hogy mitől lehet hogy eléggé belassult a kicsike meg mitől lehet furcsa hangja olvasás közben?

(#32867) liksoft válasza perfegor17 (#32866) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond? Egyébként ami fontos, én menteném.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32868) perfegor17 válasza liksoft (#32867) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nincs hiba smart-ban.De már mikor megvettem akkor is volt hangja pedig kb 1 óra volt benne mert boltból van.

(#32869) Zsivaagoo válasza perfegor17 (#32868) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A 40 Giga rendszernek az baromi sovány még XP SP3 esetében is. Win7-nél meg egyenesen öngyilkosság. Ha a 2. (a maradék terület) partíció meg csurig van töltve, akkor az a vinyó csak szenved, akár írás, akár olvasás kérelem érkezik hozzá.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32870) djculture válasza Zsivaagoo (#32869) üzenetére


djculture
félisten

Hát ja nekem 3db 40gigás 10000rpm-s seagate enterprise van összepakolva raid0-ban 110gb-os kötetbe. Azon pont elférek minden programmal együtt, steam könyvtárral 2 játék feltelepitve. Játék nem arra kerül akkor is 80 giga a minimum. windows könyvtáram magában 19 giga.

[ Szerkesztve ]

(#32871) KatonaT


KatonaT
aktív tag

Jó reggelt!
Ma megint hozzátok fordulok :)
Tegnap felhívott a tesóm hogy valami gebasz van a winchesterével.
De jó mondom nekem tegnap volt vele gebasz...
Áthozta hogy nézzek már rá.
Betettem a gépbe, HD Sentinel elindít....
7*% kondíció, 35 gyenge szektor.
Mondtam is neki hogy az enyém ennél rosszabb volt, hadja itt aztán este lefuttatok egy írás olvasás tesztet....
Hajnalban megébredtem gondoltam kinyomom a gépet amikor ezt láttam. kép kép
Na mondom rosszabb mint volt elindítottam még 1* a tesztet.
Viszont a teszt eredményt meg sem néztem!
Most meg hibát ír a teszt!
És már rossz szektort is talál. Kép
Ezzel mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#32872) Zsivaagoo válasza djculture (#32870) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Win7-re érdemes legalább 100 gigás partíciót hagyni. Nem véletlen, hogy a normálisabb SSD-k 120 gigásak. :)
60-on is el lehet férni, de az már szűkös.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32873) KatonaT válasza KatonaT (#32871) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Most már megállt az idő is a Sentinelnél....
Kép

(#32874) djculture válasza KatonaT (#32873) üzenetére


djculture
félisten

Ezen már a sentinel nem segít olyan állapotban van hdtune programban erase fül zero fill verify-nál pipa és start, előtte elkell távolitani róla aparticiót a helyi lemezkezelésben.

(#32875) pjen válasza KatonaT (#32873) üzenetére


pjen
félisten

Én elgondolkodnék egy HDD vásárláson,ezzel késöbb(ha egyáltalán működni fog)csak gond lesz. :((

(#32876) KatonaT válasza djculture (#32874) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Köszi megpróbálom!

(#32877) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Üdv Lányok!

Tegnap vettem egy WD 1T kék (EZEX)-et. A kérdés: Élete végéig így fog visítani, mint egy disznó? Mert ha igen, rövid pályafutása lesz!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#32878) djculture válasza Gróf... (#32877) üzenetére


djculture
félisten

Á nyugodj meg elmúlik egy kis idő recsegni is fog..mondtam hogy blue-ból csak az 500-as WD5000AAKX ajánlott semmi más. 1Tb-ból vegyél redet ha hangtalanságot akarsz de az rendszerre nem jó csak adattárnak (de manapság amúgy is ssd-t használ erre a célra mindenki) vagy blacket de annak is van hangja csak nem annyi mint a te általad vásároltnak.

[ Szerkesztve ]

(#32879) KatonaT válasza djculture (#32878) üzenetére


KatonaT
aktív tag

HDTune után mit kellene csinálnom?
mert mindjárt elkészül!

(#32880) djculture válasza KatonaT (#32879) üzenetére


djculture
félisten

verify-ba tettél pipát? mert akkor vissza is olvassa és kiderül van e rajta piros kocka (bad)

[ Szerkesztve ]

(#32881) KatonaT válasza djculture (#32880) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Persze tettem!
Ja akkor még nem biztos hogy mindjárt kész mert csak most ér nemsokára végig az első kör zöld!

(#32882) KatonaT válasza KatonaT (#32881) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Nem túl rózsás a helyzet!

Ilyenkor mi lesz a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#32883) djculture válasza KatonaT (#32882) üzenetére


djculture
félisten

Hát ha az elején van a nyavaja akkor az elejére csinálsz egy hibás helyet lefedő particiót majd a többi jó részre egy másikat. A másodikat megformázod az elsőt meg vagy úgyhagyod vagy a particiót is eltávolitod. Ez a legkönyebb én tologatni szoktam a jó helyre a particiót de az bonyolultabb. Pár giga így elveszik de használható marad a hdd. Az elején ennél tuti hogy hordozó felületi sérülés van mert egybefüggő.

[ Szerkesztve ]

(#32884) KatonaT válasza djculture (#32883) üzenetére


KatonaT
aktív tag

És azt honnan tudom hogy hány GB az az első rész?

illetve tudom ezt gariztatni?

[ Szerkesztve ]

(#32885) djculture válasza KatonaT (#32884) üzenetére


djculture
félisten

Ot van alul a nyilakkal lapozható részen hogy hol van a hibás rész és az utolsó hibás szektor ..
A gariztatás ügyébe meg ha garanciális vissza kell vinni a vásárlás helyére, mert ez már bőven elvan használódva...

(#32886) Gróf... válasza djculture (#32878) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Afffrancba!

Direkt ezért nem vettem seagate-et...
Sosem volt WD-m
Mi van még?
Toshiba?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#32887) djculture válasza Gróf... (#32886) üzenetére


djculture
félisten

Toshiba-ból még az 5400-as is MQ01ABD100 elég hangos. wd-ből a csendes a red széria meg a green de a greenből rengeteg a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#32888) Livius válasza Livius (#32845) üzenetére


Livius
őstag

Csináltam a HD sentinelel egy Lemez felület újrainicializálást, mivel a HD sentinel oldalán lévő leírások szerint ez deríti fel a legjobban a hibákat és teszteli le a leghatékonyabban. Az eredmény óriási, nincs semmi hiba rajta, de a teszt után maradt minden a régi, továbbra is kiírja az 5 hibás szektort és a gyenge szektorokat és a 78%-os kondíciót. Most akkor mi a helyzet? Meghülyült a HD sentinel?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#32889) Zsivaagoo válasza Livius (#32888) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem figyeltél, hogy itt mit javasoltunk. Rátoltál egy csak olvasás tesztet, ami kvázi nem csinál semmit. :W

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32890) Livius válasza Zsivaagoo (#32889) üzenetére


Livius
őstag

Akkor az Írás teszt ami ki van írva az kamu?

"Lemez felületének újrainicializálása - A lemez felületét meghatározott inicializáló mintázattal tölti fel, majd törlést hajt végre. A teszt így felülírja a tárolt adatokat, majd a szektorokat visszaolvasva ellenőrzi azok olvashatóságát és épségét. Az esetleges gyenge szektorokat és rejtett problémákat felülvizsgálja és a hibás szektorokat áthelyezi a tartalék területre (ez a művelet a regeneráció).

A teszt után a tároló eszköz jobban használható, mivel a továbbiakban hibás területek szerepét a tartalék szektorok veszik át.
Hosszadalmas és időigényes művelet, főként ha az újrainicializálás szintje (a felülírások száma) magas.
"

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#32891) KatonaT válasza djculture (#32885) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Ez lett a vége!

HD Tune Pro: SAMSUNG HD502HJ Erase

Erased data : 499 gB
Elapsed Time : 6:20:36
[11:24:41] Starting Zero fill erase
[12:36:00] Errors: 0
[12:36:00] Time: 71:18
[12:36:00] Start verify
[17:45:18] Errors: 54
[17:45:18] Time: 309:17
[17:45:18] Total time: 380:36

Ezt viszont nem találom sehol!

"Ot van alul a nyilakkal lapozható részen hogy hol van a hibás rész és az utolsó hibás szektor .."
Amit tudok görgetni az csak azt írja ami fentebb van!

[ Szerkesztve ]

(#32892) djculture válasza KatonaT (#32891) üzenetére


djculture
félisten

Ja akkor a triál nem irja a full verzió oda irja ki a bad sector ponmtos Mb -ban kijelzett helyét. Kólönben az eleje nem vészes ott ránézésre megy a levesbe 15 giga kb a közepén lévő hibás szektor miatt viszont már genyásabb meló. Mert így csak négy particióval lehet megoldani, abból kettő a hibás részt fedi formázás nélkül kettő meg a hibátlan részt. De ha van rá gari érdemes inkább visszavinni, de gondolom már rég lejárt.

[ Szerkesztve ]

(#32893) KatonaT válasza djculture (#32892) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Nem tudom tesómé a merevlemez!
De ő azt mondja nem régi!
Sentinel azt írja hogy 9 napot volt használva!
Garanciapapír biztos nincs...
De itt láttam egyik kolléga foglalkozik vele!

(#32894) kalap12


kalap12
tag

Remélem nem robbanok fel! : Vettem még egy 2 terrás wd-t, faternak átmásolom a film winyómat egy az egyben, a helyzet a következő, ott xp van még itt win 7, az xp érdekes módon de szerencsére látta a 2 terrásat, felismerte adtam neki betűjelet megformáztam. Áthozom ide a gépemre win 7-re, hogy elkezdjem másolni a filmeket, erre nem látja illetve azt mondja valami gtp vagy dinamikus lemez importálása és utána látta, mondom oké, biztos..na már most elkezdtem másolni a 2 terra filmet, kemény 9 órás becsült időt ír el lesz vele nem baj ez van, és itt jön a lényeg: Ha átviszem majd megint az xp-s gépre, remélem a win 7 nem rak le valami " kódot" vagy jelet a winyóra másolás után vagy gép kikapcsoláskor, magyarul ha átvisze, apám gépére nem kezd el nekem ilyeneket kiirni ott is mint it a win 7 alatt, hogy importálás meg stb. mert volt már egyszer pár éve hasonló havernál és ott ipmortálás és FORMÁZÁS után engedte csak a rohadt oprendszer látni a winyót, tehát win 7-től viszem át a winyót nemsokára xp-sre apám gépére, remélem egyből fogja látni! Mert ott formáztam meg azon a legelején, de itt a win 7 meg beimportálási baromsággal fogadott...help..! :W

[ Szerkesztve ]

(#32895) ggg666 válasza kalap12 (#32894) üzenetére


ggg666
őstag

Advanced format technology és gpt, ennek előtte olvass utána, és utána döntsd el mit szeretnél és milyen op rendszeren használni!

(#32896) kalap12 válasza ggg666 (#32895) üzenetére


kalap12
tag

Elolvasom majd megigérem, az advanced formatról hallottam, de az xp nem kért ilyet felismerte a 2 terrásat hála istennek, de elolvasom őket, viszont akkor legalább segits ebbe hogy ugye nem akarja majd xp-re bedugva nekem formázni meg ilyenek, mert az nagy gáz lenne! Nem azért másolok 9-10 órát hogy aztán ez legyen, másrészről ha win 7 lenne rajta apám gépén akkor is importálná és formázná tehát azzal se lennék beljebb, mi a tökömért nem lehet egyik gépből másikba szimplán egy adatokkal teli winyót betenni anélkül hogy gond lenne?!?! Régen ilyen nem volt!!! :W

(#32897) ggg666 válasza kalap12 (#32896) üzenetére


ggg666
őstag

...GPT-t régebbi oprendszerek nem ismerik fel...

"Az XP és a korábbi Windowsok azonban szentírásként veszik, hogy a szektorméret 512 bájtos; a meghajtók így is működnek, de nem optimális teljesítménnyel. A gondot az okozza, hogy 512 Bájtos szektormérettel a 63-as LBA blokkal kezdődik az első partíció, ami a logikai és a fizikai blokkok egymáshoz képest történő elcsúszását eredményezi. Megoldás szerencsére van, ha egy partíciót tervezünk csak a HDD-n, akkor akár egyetlen jumper áthelyezésével megoldható a probléma, ekkor a kontrollerr gondoskodik arról, hogy a 64-es blokkben kezdődjék a partíció. Ha több részre szeretnénk felosztani a HDD-t, akkor telepítés után a WD direkt erre a célra tervezett alkalmazásával hozhatók szinkronba a logikai és valós blokkok, a program az adatmennyiségtől függően 20-200 perc alatt végez feladatával."

Pontosan milyen típusú merevlemezről van szó?

Ha elolvastad volna a lemez tetején is a figyelmeztetést akkor tudnád hogy mit jelent, de főleg a formázás mbr vagy gpt-ként történt?

[ Szerkesztve ]

(#32898) kalap12 válasza ggg666 (#32897) üzenetére


kalap12
tag

...köszönöm!+Western Digital Caviar Green 2TB WD20EZRX

[ Szerkesztve ]

(#32899) kalap12


kalap12
tag

+nem emlékszem mire formázta, felismerte betűjelet adot gyorsformáztam, nem tudom :-/ amúgy a másik winyó amiről másolok az is ilyen pont, és a gépbe van semmi baja több mint 2 éve megy, nem csináltam semmit azzal se anno, se jumper se semmi advanced baromság, formázta és azóta tele másoltam filmel évek alatt, nem értem ezt az egész hajcihőt meg dolgot minek

[ Szerkesztve ]

(#32900) ggg666 válasza kalap12 (#32899) üzenetére


ggg666
őstag

Lemezkezelőben nézz utána ott kiírja hogy gpt vagy mbr, és ez a winyó igen, advanced formatos,ami xp-nél lassulást eredményez jumperelés nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.