Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31751) groundypaul válasza djculture (#31717) üzenetére


groundypaul
csendes tag

Sziasztok!
Köszi a tippet, sajnos nem vált be. HD tune-on végigfuttattam 2x az erase zero fill/verify dolgot, rendben végigfutott az első, de rövid öntesztnél kijött a gyenge szektor, aztán a második is végigfutott de akkor már az egyik cella piros volt a futáskor, vagyis maradt a gyenge szektor.
Tehát mégegyszer: könnyű szívvel elengedném a gyenge szektorokat, csak zárná le, de egyszerűen nem hajlandó, akármit csináltam eddig nem zárta le a gyenge szektorokat, csak ideiglenesen eltüntek. Egy rövid önteszt/részletes önteszt vagy gép újraindítás mindig visszahozta. Több gépben is járt már, ugyanilyen eredménnyel.
Még mit lehetne megpróbálni?Nem zavar ha helyet vesztek, csak adat ne vesszen el ha használatba veszem...
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#31752) djculture válasza groundypaul (#31751) üzenetére


djculture
félisten

Azt lehet megpróbálni hogy felmérni hol vannak a piros hibás szektorok és ha szerencséd van a zöld területből tudsz egy hibátlan partíciót kialakítani.

(#31753) jkrisztian válasza djculture (#31750) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Akárhogy kiírom, bebootolja, kiírja, hogy Windows loading files, a csík szépen végig megy 1 perc alatt, utána kiírja, hogy starting Windows és csak áll és áll és áll. A DVD olvasó ennél a pontnál már nem is világít.

(#31754) djculture válasza jkrisztian (#31753) üzenetére


djculture
félisten

Próbálj meg egy másik iso-t leszedni és a clonecd-vel írd ki.

(#31755) jkrisztian válasza djculture (#31754) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Most azt csináltam, hogy csak két giga ramot hagytam bent. A boot elindult, starting Windows résznél tovább ment, a zöld csík gyorsan betöltött. Utána megjelent a telepítő kék háttere, 5 perc gondolkozás után elő jött, az az ablak amelyben a nyelvet tudom beállítani. Kiválasztottam a magyart. Ez után azt írta ki, hogy "a telepítő indul". Itt is jött egy legalább 5 perces gondolkodás (sőt még több). Nagy nehezen tovább lépett, erre jött egy ilyen ablak.

Illesztőprogram betöltése. Egy cd\dvd meghajtó eszközkezelője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen cdn vagy dvdn ill. USB flash meghajtón található,helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most.

Csereltem DVD olvasót is már, a DVD lejátszó kábelét is kicseréltem. Miafakkk?

(#31756) jkrisztian válasza djculture (#31754) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Tudsz nekem adni, egy rövidke leírást, hogy pontosan, hogyan írjam ki cloneal?

(#31757) djculture válasza jkrisztian (#31756) üzenetére


djculture
félisten

Sok minden nem kell hozzá felteszed a clonecd progit elindítod ha próba verzió akkor beleegyezel előjön a 4 ikont tartalmazó menü a második lemez rajta ceruza ikon a kiírás lemezképfájlból. Tallózással megkeresed a letöltött iso-t (alfilesre kell rakni a keresőt hogy minden látszódjon)(ha rarba van előtte ki kell csomagolni majd betallózod tovább dvd ikon és kiírod lehetőleg 4X max. Ez ami biztos hogy működik nero az bizonytalan ilyenkor mint a kutya vacsorája.

[ Szerkesztve ]

(#31758) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy ssd-t és a régi vinyómról sikeresen letöröltem az összes kötetet. Ez egy 50 gigás rendszerpartíciót jelent + egy 400 gigásat, ahol a cuccaim voltak. Gondolom mondanom sem kell, hogy az utóbbi partíciót nem akartam kilőni, csak egyszerűen elb@sztam. Szóval most nem kcisit vagyok mérges és az lenne a kérdésem, hogy hogyan kaphatnám vissza a fél életem a régi partíció visszaállításával?
A windows beépített lemezkezelőjét használtam....

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#31759) pigsty


pigsty
aktív tag

Hali, lehet, én is alá tudom támasztani Djculture-t a WD Green libafos zöld jellegéről...
egyik napról a másikra 0->37 hibás, 40 gyenge szektor lett egy WD15EARS-on, tavaly április magasságában vettem, üzem idő 136 nap, HDsentinel szerint. Bármelyik öntesztnél 2 perc után kiírja, olvasó egység hibája miatt sikertelen.
Vajon meddig bírhatja rendszerlemezként? Alkalmi használatra - filmnézéskor tápkábel be - kevésbé fontos adatok tárolására még sokáig jó lehet?

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#31760) csusza` válasza pigsty (#31759) üzenetére


csusza`
senior tag

Ezek szerint már ez a széria sem túl jó.
A notikban levő WD Blue-król ne is beszéljünk... Heti 3 olyan notit látok amiben gallyra megy.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31761) csusza` válasza alienpapa (#31758) üzenetére


csusza`
senior tag

Ha nem másoltál még adatot a cuccos-partícióra (de ha igen, akkor is), akkor töltsd le a GetDataBackForNTFS nevű programot és futtasd le.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31762) alienpapa válasza csusza` (#31761) üzenetére


alienpapa
senior tag

Olyan progi kéne, ami nem igényel egy másik vinyót a mentéshez, csak simán visszaállítja a partíciót.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#31763) csusza` válasza alienpapa (#31762) üzenetére


csusza`
senior tag

Húha, hát ilyenre még nem volt szükségem...

Esetleg ezt próbáld meg: Active Boot Disc. Ezt használni szoktam néha, de komplett partíciót még nem állítottam vele helyre.

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31764) liksoft válasza alienpapa (#31762) üzenetére


liksoft
nagyúr

És ha maradt még adminisztrációs hiba, akkor mehet az összes cucc a lecsóba! NEM, adatmentés CSAK másik drive-ra történik! Az eredetit NEM piszkáljuk. Ennek több oka is van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31765) djculture válasza pigsty (#31759) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj már az újabb blue-k is ilyenek, az advanced formatos green meg blue hdd-k tömegcuccá váltak, régi minőség sehol. Múltkor 10-ből 5 db a rendeltből felbontás után 10 perccel elkezdett kattogni. Szerintem a gyártás utáni ellenőrzésen spórolhat a wd és csak a black, raid edition és egyéb prémium drágább vinyóit gyártja normális minőségben. Még a red ami tűrhető, de abból is befutott már pár rossz de koránt sem annyi mint az alja green meg blue-ból.

[ Szerkesztve ]

(#31766) djculture válasza djculture (#31765) üzenetére


djculture
félisten

Lemaradt: Elég szégyen ez tekintve hogy régen a blue-k ár érték arányba verhetetlenek voltak, áramszünetes helyekre pl mást se szereltünk mert bírták, seagate, samsung meg a 5-10 áramszünet után televolt hibás szektorral.
Tudom létezik szünetmentes de a spórolás miatt veszik az npower meg egyéb gagyisztánokat ami ha 2-3 hónap múlva bedöglik áramszünetkor ismét csak levágódik a fej.

[ Szerkesztve ]

(#31767) RolandSz1


RolandSz1
csendes tag

Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni. Teljesen hülye vagyok a témához, ezért fogalmam sincs mit kezdhetnék.
A merevlemezem (WD 500 GB-s SATA) tavaly nyáron használat közben leállt (vagy legalábbis nekem ezt mondták, hogy ez történhetett - a Windows 8 dpc_watchdog_violation hibakóddal állt le). Egy barátom azt mondta, hogy nem kell aggódni, csupán a Windows 8 másképp kezeli a merevlemezeket, rakjak a gépre Win 7-et. Felraktam, mostanáig bírta vele hiba nélkül.
Múlt héten megint elkezdte ezt csinálni, de úgy kb fél óránként ilyet csinál. Csak akkor fordul elő, ha nyúzom, tehát mondjuk egy zene lejátszása, vagy egy kép megnyitása, esetleg internetböngészés nem okoz neki problémát, de amikor egy nagyobb fájlt másolok, vagy játszanák, akkor ugyanúgy előjön a hiba. (Win XP alatt kékhalál, Win 7-en és Win 8-on dpc_watchdog_violation) Ubuntuval próbálkoztam múlt héten, az alatt le nem állt, de több perces lefagyásokat tapasztaltam. Két merevlemezem van, mindig az 500-asra tolom a rendszert.
Most Windows 8 fut a kis merevlemezen (Samsung 80 GB PATA).
Ajánlották, hogy bad sectorokat keressek rajta, lehet az a kínja.
HD Sentinel hibátlannak jelezte, HDD Regenerator 2011 (boot pendrive-on) 5 bad sectort talált, ezeket regenerálta (az első 10ezer körül lehetett, a többi is az eleje felé).
Lehet ezzel még kezdeni valamit, vagy csak a benzin lángja tud égetni már rá?
Konfig:
Alaplap: Gigabyte GA-M68MT-D3
Processzor: AMD Athlon II X2 245 3,1 GHz
Memória: Kingmax 1x2 GB 1600 MHz
Merevlemez: Samsung SP0822N 80GB 7200 PATA 2MB és WDC WD50 00AADS-00S9B SCSI
Táp: házba épített alap kínai, M-Tech KOB AP4420XA (ami a tápos topik szerint erősen kerülendő )
Videókártya: Sapphire Radeon 6450 1GB DDR3
emellett két bóvli lemezíró (egyik SATA, másik IDE)
Garancia az eladónál lenne, de mivel belenyúltam a gépbe (beépítettem második merevlemezt és lemezolvasót), ezért nem nyúl hozzá (ingyen), szóval elmehet a jó kedves nagymamájához.
Nos, mondanám, hogy ajánljatok újat, meg hogy törésteszt alanynak jó lesz a merevlemez, de az utóbbi 3 hónap alatt még egy gitárhúrt se sikerült vennem (válság van).
Bármi megoldás a problémára, ami eszetekbe jut, mindegy milyen reménytelen, van időm a nyári szünet alatt
Bocsi a regényért, mindent leírtam ami fontos lehet. Előre is köszi mindenkinek!

(#31768) djculture válasza RolandSz1 (#31767) üzenetére


djculture
félisten

Jó is hogy a ide lemezen van a rendszer legalább a hd tune progival neki eshetsz. hd tune program erase fül verify-hoz pipa start És kiderül marad e rajta piros kockával jelzett bad sector. Táp meg életveszélyes.
Ilyen p4-es gépek elpötyögnek vele. felette bármikor eldurranhat.

[ Szerkesztve ]

(#31769) alienpapa válasza liksoft (#31764) üzenetére


alienpapa
senior tag

Úgy néz ki, hogy nagy baj van sajnos... :(
Letöltöttem a testdisk nevű programot, hogy visszaállítssam a partíciót, de nem járt sikerrel.
Majd a get data back-et is ráereszetttem, de sajnos nem látja azta a partíciót ahol a cuccaim voltak. :( Az a furcsa, hogy a régi rendszerpartíciót látja.
Segítségre lenne szükségem. Ha kell pénzért, mert ez nekem majdnem egyenlő a katasztrófával.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#31770) RolandSz1 válasza djculture (#31768) üzenetére


RolandSz1
csendes tag

Szia!
Megvan a program, de amikor startolnám az Erase-t, azt írj, hogy Writing is disabled!
Mi kell kezdeni vele?

(#31771) djculture válasza RolandSz1 (#31770) üzenetére


djculture
félisten

el kell távolítani a partíciókat róla a lemezkezelő segédprogramban...

(#31772) RolandSz1 válasza djculture (#31771) üzenetére


RolandSz1
csendes tag

Bocsi, tényleg buta vagyok hozzá, de a lemezkezelésben rámentem a kötet törlésére, és ez után sem engedte a törlést a HD Tune. Kérlek leírnád részletesebben mit kell csináljak?

(#31773) djculture válasza RolandSz1 (#31772) üzenetére


djculture
félisten

És újra is indítottad a hd tune progit hogy újra detektálja a hdd-t? Lemezkezelésben ha eltávolítottad a partíciókat engednie kell mert az a lényeg addig nem engedi amíg az oprendszer használhatja. Ha jól csináltad nem lefoglaltat ír és nincs betűjele.

[ Szerkesztve ]

(#31774) RolandSz1 válasza djculture (#31773) üzenetére


RolandSz1
csendes tag

Oké, most megpróbáltam mégegyszer, sikerült is eltávolítani a partíciót, de a HD Tune amikor futott megint lefagyott a gép (viszont most nem írt semmi híbát, csak megált az egér és fél perc után újraindult a gép)
Gondolom reménytelen :((
Mindenesetre megpróbálom mégegyszer a HD Tune-t

(#31775) djculture válasza RolandSz1 (#31774) üzenetére


djculture
félisten

Ja ha ilyen az állapota azt a részt ahol elkezd kattogni partíció nélkül kell hagyni. A jó részre kell csinálni partíciót és tárhelynek továbbra is jó lehet. Ha teszem azt mákja van az embernek és nem össze vissza vannak a rossz részek akkor még 10-50 gigát lekanyarítva és a többi részre partíciót rakva még használható dolog lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#31776) RolandSz1 válasza djculture (#31775) üzenetére


RolandSz1
csendes tag

Hát köszi szépen a segítséget, de szerintem ez bukó, mert most fel akartam telepíteni reá az Ubuntut (lévén azon eddig nem haldoklott) és telepítés közben kifagyott, aztán újra akartam particionálni (az elejét levágtam, ott láttam a problémát) és az sem tetszett neki, inkább ki is vettem a gépből.

(#31777) pigsty válasza djculture (#31766) üzenetére


pigsty
aktív tag

Bár nem napi részem az adathordozók közötti áramlás, csak home szinten, és tudom is, ahogy nő a kapacitás, nő a sérülékenység a kisebb méretek miatt, és volt árvíz is, és nekem (már) természetes némi backup rutin; de azért ez gáz, hogy egy adattároló nem megbízható, ilyen szinten már, ahogy részletezed a statisztikát. Mert van ára, főleg itthon, még hardveraprósan is...

Amúgy este lement némi WD LifeGuard:
Test Option: QUICK TEST
...
SMART Status: PASS
Test Result: FAIL
Test Error Code: 06-Quick Test on drive 1 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 97 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 1!

Extended testnél mintha a HDD "elején" lenne gebasz, mert pár perc után ugrott 1-2-t a gyenge szektor szám. Olyankor pár másodperce le is állt a rendszer, egyébként most is megy, nincs rendellenes zaj, károgás, kattogás. Nem vittem végig az extendedet, nem akartam, hogy nagyon nőjjön a hibaszám, pont közben szálljon el.
Kár, mert nem volt olyan, hogy defrag közben belerúgtam, dobáltam, táp is stabil, szellős házban volt, 25-35°C között mérte a saját hőt. Nem ment azért 24/7-t, inkább naponta 1-3-6 órát.

Érdekes, a WD10EARS-00Y5B1, ami kb 2 éves, külső vinyóként kezdte, a firmware állításig sok parkoló állása volt (most 43 ezer van!), hibátlan. Igaz, be van építve a PCbe, de ritkán van áram alatt, nyári szünetre, filmnézős időkre raktam be.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#31778) sanzi89


sanzi89
addikt

Volna egy problémám és mivel annyi kétes infót olvastam a kérdésben már nem tudom kinek higgyek. A gond a következő. Van egy Samsung HM320JI merevlemezem amin található Hard Disk Sentinel szerint 299 hibás szektor, melyek tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. A SMART adatok között látszik is, szépen virít a sárga felkiáltójel. Kis kutakodás után arra jutottam, hogy a szektor hiba kétféle lehet. Az egyik a fizikailag sérült szektor - hozzáért az olvasófej a lemezhez és megsérti, stb - mellyel nem lehet mit kezdeni, azon a területen rossz a HDD és kész. A másik forrása a hibás szektornak a sokak által logikailag hibásnak vélt szektorok, melyeket a merevlemez használva különféle gyengeség okán - nem tudta visszaolvasni az adatot, szektor írás/olvasás közbeni instabil tápellátás - hibásnak vélte. A vélemények alapján ezen szektorokon, melyek csak logikailag hibásak lehet javítani. Ehhez azonban először a merevlemezzel el kell felejtetni ezeket az áthelyezéseket, mivel jelen állapotban nem fér hozzá semmi. Éppen ezért nem meglepő, hogy akármivel csinálok rajta hibás szektor keresést nem talál semmit, mivel a hibás szektorok át vannak helyezve. Ezt elvileg az úgynevezett Low Level Format-tal lehet elérni, amire ajánlatos a gyártó saját programját használni. Namost Samsung programot nem találtam, főleg olyat nem, amit ehhez a típushoz ajánlanak. De azt mondták, hogy a Hiren's Boot CD-n található Maxtor Low Level Formatter jó ehhez a Samsung HDD-hez is. Miután végigment a Low Level Format jöhet a szektorok átnézése. Erre szintén több tippet kaptam, az első a HDD Regenerator. Ez vagy megjavítja a szektorokat, vagy ha nem tudja hibásnak jelöli, a HDD cseréli a tartalék területen lévőből és ugyanott vagyunk mint az elején, de ha logikai hiba miatt történt a szektor átirányítása azt a program megoldja. A másik pedig a Hard Disk Sentinel Lemez menüjének Felölet teszt funkciója, melyet végig kell futtatni a Lemez Felületének Újrainicializálása (DESTRUKTÍV - ...) verzióval és ugyanazt érjük el, mint a HDD Regeneratorral. Mielőtt belekezdenék ebbe a sok-sok órás - egyes vélemények szerint napos? - műveletbe gondoltam leírom a metódust, hátha valakinek van építő infója valamint ha valami hülyeséget olvastam ezáltal írtam. De kicsit konkrétabban a kérdések:

1. A Low Level Format vissza tudja állítani a merevlemez által hibásnak vélt szektorok áthelyezését a tartalék területről?
2. Ismer-e valaki Samsung HDD-hez ilyen Low Level Format programit vagy használhatom a Maxtor verziót?
3. A HDD Regenerator valamint a Hard Disk Sentinel említett tesztje alkalmas az általam leírt feladatra? Ha nem mivel próbáljam meg az esetleges helyreállítást?

Nagyon köszönök minden infót!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31779) liksoft válasza sanzi89 (#31778) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezek végérvényesen át lettek helyezve. A vizsgálat alattiak kerülhetnek jó pozícióba. A szektor környékén lévő servo sérülése esetén, vagy a felület eredetileg nem detektált hibája miatt is keletkezhet hibás szektor. Így ezeket visszarakni nem célszerű. Ha a fej a lemezhez ér, akkor már régen nagy a baj! Ilyen esetben indul el a felületi anyagleválás, vagyis órák, percek alatt hal meg a drive.

Az áthelyezett szektorokat alaphelyzetben semmilyen külső program nem tudja vissza tenni, mert ez a drive belső magánügye.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31780) djculture válasza sanzi89 (#31778) üzenetére


djculture
félisten

Amit már egyszer áthelyezett a drive azt nem lehet semmivel otthon házilagos körülmények kivitelezhetően megváltoztatni.

(#31781) fereg


fereg
tag

hali,

ma reggel bekapcsoltam a gépemet és egy "a windows merevlemez problémát észlelt" ablak fogadott az egyik meghajtómra mutatva (SAMSUNG HD502HJ), miután újraindítottam a gépemet simán 1 pittyenés jött biosból hogy minden ok majd sűrű kattogás kb 2x 5-6 másodpercig. nem erről a vinyóról bootolok, viszont rendesen működik rendszer alatt, leszedtem a hdd sentinelt semmi problémát nem ír rá... (702 nap futott 1000+ várható) smartban minden ok, figyelmeztetés nincs) láttatok már ilyet? gondolom már nem sok ideje van hátra.. backup és fiókba vele?

üdv

;)

(#31782) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok!
Egy Western Digital WD5000AAKS merevlemezről lenne szó.. Egyik napról a másikra nem látszik a biosban akármit csinálok vele.Valamit dolgozgat bekapcsoláskor, de hiába. Ami azért is furcsa mert HD Sentinelben 100% volt a kondíció meg a teljesítménye is. Igaz már régebben elkezdett olyat hogy bekapcsoláskor nem látszódott a biosban és 2-3x is újra kellett indítani a gépet. Pechemre nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget neki, azt hittem a tápegység a ludas. Mi történhetett vele?
Az elektronikája mehetett tönkre? Lehet ezt javítani? Elég fontos dolgok lennének rajta.. :s
Előre is kösz a segítségért!

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#31783) alienpapa


alienpapa
senior tag

Talán van remény.... A get data back talált valamit.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#31784) sanzi89 válasza liksoft (#31779) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor hagyom is, egyébként semmilyen teszt nem talált hibát a lemezen. A HD Sentinel 22%-osra írja a kondíciót és 30 napos élettartamot jósol. Majd kiderül. Egyébként nem is tudom, hogy hol olvastam, hogy a Low Level Format kinyitja az ilyen szektor zárolásokat, de majd visszakeresem. A Hiren's-en található HDD Low Level Format Tool 2.36 nem csinált semmit, a Maxtor Low Level Formatter 1.1 pedig nemes egyszerűséggel nem is látta a HDD-t.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31785) RolandSz1 válasza Wasp91 (#31782) üzenetére


RolandSz1
csendes tag

Szia!
Kábelt próbáltál már cserélni? Ha nincs kábeled, akkor dugd át másik SATA csatlakozóba. Nekem az segített felismerni :) (bár lehet hogy az alaplapom is gyíkos akkor :DDD )

(#31786) Wasp91 válasza RolandSz1 (#31785) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Hali!
Megpróbálom majd, de nem sok reményt fűzök hozzá. Sata portokat variáltam..

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#31787) janos666 válasza sanzi89 (#31778) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Régóta nincs már házi Low Level Format. Ami ma a legközelebb áll hozzá, az az (enhanced) secure erase (S)ATA parancs, ami elvileg végiggyalulja a Host Protected Area és a tartalék, illetve hibásnak jelölt területeket is (csupa nullára vagy FF-re, vagy melyik gyártónak hogy tetszik, a lényeg hogy legyen felülírva az eredeti).

Arról pedig én is csak megoszló véleményeket olvastam, hogy ezután elvileg tiszta lappal indulhatnának a hibás szektorok is. Nekem eddig egyszer sikerült ez kipróbálnom egy WD Blue-val, amin 1 hibás szektor volt, és van is (azt persze nem tudom, hogy a folyamat alatt újra lett-e bírálva vagy sem).

Ezt legegyszerűbb HDParm-al csinálni Linux LiveCD-s pendrive-al.

Tesztnek jó a HDSentinel. Most egy WDC3200BEVT laptop winyót nyúzok vele.
Volt rajta 4 Pending Sector. Letoltam az olvasás tesztet, és volt hiba. Csináltam chksdk /B ellenőrzést, és volt hibás file. HDS-el teleírattam nullákkal, és most 0 a Reallocated és a Pending Sector Count is. Estére betoltam neki az inicializálást.

Ja, úgy tűnik most minden körülöttem lévő vinyó ezt játssza. :(

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31788) csusza` válasza janos666 (#31787) üzenetére


csusza`
senior tag

Hol található a HD Sentinel-ben ez a fill 0?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31789) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Sziasztok!

Milyen HDD-t érdemes mostanában venni?
Jó ideje nem foglalkoztam már ezzel a témával ezért is kérnék segítséget.
Közeljövőben szeretnék venni 2-3 TB-os 3,5"HDD-t 7200rpm-t.
Melyiket ajánlanátok, lények h halk legyen na meg gyors is.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#31790) Zsivaagoo válasza csusza` (#31788) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Regisztrált verzióban a teszteknél (talán). Magyar verziót nézz, legalább 4.-eset.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31791) janos666 válasza csusza` (#31788) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Felület teszt, írás, és ez az alapbeállítás, de a második fülön választhatsz mást.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31792) csusza` válasza janos666 (#31791) üzenetére


csusza`
senior tag

Köcc' mindkettőtöknek.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31793) djculture válasza PedroPascal (#31789) üzenetére


djculture
félisten

Jó kis ezek a nagy batár vinyók legalább van munkánk ha elszáll az egész, ami garantált előbb utóbb ha valaki nem követi az állapotát, de néha még az is kevés.

(#31794) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Adott egy Samsung Series 5 Ultrabook benne egy 500 GB-os Hitachi HDD-vel és 24 GB-nyi "expresscache"-el. Próbáltam rá windows 7-et telepíteni (Pendrive-ról), mind a HDD-re, mind a 24 GB-nyi expresscache-re (mert azt külön írja a partícióknál a telepítőben) de mindkét esetben miután feltelepült a windows "bootmgr is missing" error-t kapok, és nem sikerült ezzel kapcsolatban semmilyen információt találnom, hogy miért lehet. :F

Valakinek van erre bármi ötlete? :U

Az esetleges válasz(oka)t előre köszönöm! :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31795) djculture válasza proradeon (#31794) üzenetére


djculture
félisten

induláskor f2 gomb,Secure Boot-t kikell lőni (disable) meg az os type cms-re kell állítani f10 save. Ha jól lett telepítve így működnie kell.

(#31796) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni a következő dologban? A gép egy AM3-as a HDD egy Samsung 250 GB-os. Win7 64 bit telepítve rendesen. Nemrég menet közbe megadta magát kék halállal és nem akart indulni sehogy se se formatálás semmi. Leformáztam a vinyót másik gépben, Win újratelepítés minden dolgával együtt és ezt írja ki a bekapcsoláskor:
ress F2 DEL to run Setup
Press F6 for Insant Flash
Press F11 for Boot Menu
SATA Ultra DMA Mode-6 SMART Capable but Command Failed
SATA1 Hard Disk SMART Command Failed
SATA S DVD Ultra DMA Mode5
Press F1 to Resume

Az érdekessége, hogy az F1 után tökéletesen indul megy játék, net minden.
Válaszotokat előre is megköszönöm

Üdv Zola :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#31797) alienpapa


alienpapa
senior tag

Az miért van, hogy egy vinyóra másoltam pár cuccot egy másik gépről és amikor visszarakom a saját gépembe akkor egy fájt se találok meg amit felmásoltam? Az acronis disk director nevű progi látja a fájlokat, de a total commander és az intéző nem.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#31798) djculture válasza alienpapa (#31797) üzenetére


djculture
félisten

Meg kell nézni a fájlok attribútumait mert több mint valószínű hogy saját felhasználásúvá lett beállítva a vinyó tartalma. Így csak az adott felhasználó látja.

(#31799) alienpapa


alienpapa
senior tag

Leírom, hogy pontosan hogy csináltam a dolgot, hogy ne csak a sötétben tapogatózzon az aki segíteni akar! :)

Szóval az történt, hogy béna voltam, és letöröltem egy partíciót, amin nagyon kedves képek voltak számomra. Egy 500 gigás samsung vinyóról beszélünk. Emellett van még egy 80as intel ssd-m is. De ugye ahhoz hogy visszanyerjem getdataback-el az adataimat kellett legalább egy 250 gigás vinyó, így az ssd kilőve. Így az ssd ki, laptopból kivettem a 320as vinyót, a gépembe be, rendszer telepít, gdback-el lement, majd visszamásol mindent a régi vinyóra. Hál istennek az adataim megvoltak.
Azért voltam kéyntelen így csinálni, mert a tápomon csak 2 sata csatlakozó van, és nincs átalakítóm.

Viszont amikor visszaraktam az ssd-t, bebootolt róla a régi rendszerem, de nem látta azokat az adatokat, amiket felmásoltam rá.

(#31798) djculture
Ezt hol tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#31800) N-vidi-A válasza djculture (#31795) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Szia. Ezeket a bioson belul hol kell kiloni? Udv

Migiri, migiri, úgy ám! :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.