Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32701) Balthazar777 válasza liksoft (#32696) üzenetére


Balthazar777
csendes tag

Az újabb portalanítás megtörtént azóta (kábelek, ventillátorok, egységek)
Most ragyog minden! :)

:)

(#32702) Balthazar777 válasza pjen (#32694) üzenetére


Balthazar777
csendes tag

Mindkettő hőmérséklete 40°C, van köztük szellőzési hely is, de a gépház eleje is elég huzatos.
A Sentinel szerint 52°C volt a valaha mért legmagasabb hőmérséklet.
Egyébként mi található a felnyílt fémlemez alatt? Van még ott valamilyen biztonsági "fal", vagy egyből áramkörök, neadjisten lemezek vannak?

:)

(#32703) Dragon27 válasza Balthazar777 (#32702) üzenetére


Dragon27
senior tag

biztos hogy van + lemez réteg .... pillanatragasztóval óvatosan ragaszd vissza ha zavar ...

Az a 52 °C elég magas de még a 40°C is az .. lehet azért olvadt fel a ragasztó :DDD nálam az átlag 28-32 °C van 40 felet már sárga .. jelzés van a hdd nem szereti

(#32704) djculture válasza Balthazar777 (#32702) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ hogy milyikre gondolsz az alsó vagy felsőre mert mind kettő alá egy mázsa por szorult be azt látom ebböl a képből. De lehet csak a kép csalóka. A felső csak egy dísz ami a fedél rögzitését takarja el (régen csak simán a papír takarta), az alsó viszont maga a fedél ami gumiánpasztával van körülvéve és takarja a mechanikát a lemezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#32705) Jocó76


Jocó76
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Samsung HD103-as (1Tb) vinyóm. Már több éves, de csak 6 napot ment összvisz, egy külső gagyi külső házban aminek rossz lehetett a tápkábele és néha írás/olvasás közben megállt, elindult. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget, amíg az egyik gépre telepített sentinel 45%-os kondíciót jelzett. Kicseréltem a gázos vezetéket és nekiestem mindennel formázás, partíció. HDD Regeneratorral is (USB-ről és gépbe téve SATÁ-san is) próbálkoztam. 0% lett a kondi. Több ezer hibát javított és 55 gigánál mindig megállt a tudomány. Azt kérte, hogy a BIOS-ban SATA módot állítsam IDE kompatibilisre, de ilyen lehetőség egyik gépem biosában sincs. Szerintetek valahogy ezt meg lehet még menteni, vagy kuka? Köszi a türelmet!

(#32706) wandam


wandam
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám hogy vettem WD 3TB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD30EFRX és csak 2 gigát ismer fel belőle a rendszer, a maradék 800gigát is látja, de nem lehet particionálni.

(#32707) Csapi007


Csapi007
veterán

Sziasztok
Win 8 alatt lévő winyó szeretnék újrapartícionálni. Jó errre az Acronis Disk Director 11 Home? Weboldalán nem írják, hogy támogatná a Win 8-at.

"Csak úgy mondom"

(#32708) djdaniel válasza Jocó76 (#32705) üzenetére


djdaniel
senior tag

Szia!
HDD Regenerator csak ideglenes megoldásnak jó, még össze szeded a pénz egy másik hdd-re, egy idő után úgy is vissza jönnek a bad sectorok, meglátásom szerint semmi értelme.
Ha még nem múlt el 3éves, tudnak itt rá ph-án garanciát intézni pár ezerért.
Samsung Seagate WD Hitachi HDD garanciacsere akár azonnal is! (olvasd végig pls mielőtt írnál)

(#32709) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Van jelentősége, hogy egy merevlemezen mekkora szabad hely van? Azt azért értem, ha elfogyott a hely akkor elfogyott. A működés, megbízhatóság, hasonlókra tekintettel értem azt, hogy van-e jelentősége. Ha a Start menün a Számítógépre kattintunk, akkor a merevlemezek felett csíkok vannak. Nekem van olyan, amelyiknek a csíkja hosszú és piros.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#32710) djculture válasza tknof1871 (#32709) üzenetére


djculture
félisten

Ha nincs elég hely egyrészt a hdd halálra lassul másrészt még ezt tetézi hogy a töredezettségmentesitő nem tud lefutni rajta.

(#32711) Jocó76 válasza djdaniel (#32708) üzenetére


Jocó76
csendes tag

Szia!
Köszönöm szépen a segítséget, sajnos már 5 éves.
Egyébként most működik! Az első 60 Mb-ot particionáltam csak, a többit pedig leformáztam hibátlanul, egyelőre jól teszi a dolgát.
A sentinel továbbra is 0% kondit mutat, de tudom, hogy a hiba 55 mega környékén van, filmtárolásra használnám csak egyébként is.
Most még azt szeretném elérni, hogy a tv is le tudja játszani a rajta lévő filmeket, csak az a bibi, hogy az elején van a sérülés.
Mégegyszer köszi!

(#32712) tknof1871 válasza djculture (#32710) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm! Értem, tehát lassulás és a töredezettségmentesítésre való képtelenség a kevés szabad hely következménye.
A minimális szabad terület mekkora legyen és miben kifejezve? A merevlemez teljes méretének valamekkora százaléka (most feltételezzük, hogy 1 HDD-n 1 partíció van), vagy valamekkora adatmennyiségnek elég hely (mondjuk 50 gigabyte)?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#32713) liksoft válasza tknof1871 (#32709) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem SSD. Vagyis olyan szinten nem kell helyet hagyni. Rendszer esetén célszerű tartalékot hagyni, de statikus állományoknál (képek, videók) felesleges.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32714) djculture válasza tknof1871 (#32712) üzenetére


djculture
félisten

Az utolsó 10%-ot érdemes üresen hagyni ha normális teljesítményt akar az ember

(#32715) djculture


djculture
félisten

Ja jönnek az új vinyók semmi jót nem látok ebböl: [link]

"Az SMR (shingled magnetic recording), vagyis az átlapolt mágneses rögzítési technológia az alapproblémán nem segít, vagyis az írófej mérete marad a megszokott szinten, viszont a sávok átlapolják egymást, amivel tárkapacitást lehet nyerni."

[ Szerkesztve ]

(#32716) ggg666 válasza djculture (#32715) üzenetére


ggg666
őstag

Mit agyalsz, nekem most 80 TB van a gépben és nem érekel az új technologia!!!

(#32717) djculture válasza ggg666 (#32716) üzenetére


djculture
félisten

Az te vagy én hardver technikusként kicsit más vonalon vagyok, minden technológia érdekel mivel ez a szakmám.

(#32718) energy4ever


energy4ever
addikt

Lenne egy par kerdesem is HDD-krol.

Lehet 2db egyforma merevlemezt ugy kotni, hogy 1particio legyen? pl 2db 80gb-osat, hogy 1db 160-as particio legyen?

Illetve pl 2db 80GB-oast, osszesen maradna a 80GB, de nagyobb sebessege legyen?

Ezekhez kellenek kulonfele vezerlo karik, vagy az alaplapom tudja alapbol is? (Asus Crosshair V Formula)

(#32719) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Ha azt tapasztalom egy i3-as 3220-as, 4 GB DDR3 1600 MHZ-s, HD7850-es gépnél hogy pl játék telepítés közben iszonyat belassul annak lehet az oka hogy az oprendszer egy Western Digital Caviar Green 500GB 8MB-osra van telepítve (amúgy 100/100-as)?

[ Szerkesztve ]

(#32720) djculture válasza energy4ever (#32718) üzenetére


djculture
félisten

Olvass utána a raid 0 rendszernek: [link]

(#32721) vhw


vhw
addikt

Üdv!

(beírom ide is, jobban látogatottnak tűnik ez a topik)

Épp vettem egy új merevlemezt - 80gb-s samsung sata.
A win7 rögtön felismerte, jobb alul ki is írja hogy használatra kész stb.
Ám a Sajátgépben nem jelenik meg.

A disc management-ben látható a listában - ám nincs hozzá betű rendelve (healthy primary partition-ként jelenik meg egyébként). Jobb egérgombra minden opció szürke, egyedül a 'delete volume' választható ki.

Mi lehet a megoldás? Formáznom kellene? (ami kicsit trükkös, így hogy nem látható - win lemezzel menne csak?)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#32722) djculture válasza vhw (#32721) üzenetére


djculture
félisten

80gigás nem hiszem hogy új vinyó gondolom használtan vetted.. Ha igen akkor valaki hozzá rendelte a rendszeréhez(saját használatba vétel) tehát törölni kell róla mindent mivel levan védve. Delete volume utána létrehozol rajta új kötetet.

[ Szerkesztve ]

(#32723) vhw válasza djculture (#32722) üzenetére


vhw
addikt

Kösz szépen! :R

(már 1-2 órája túrom az angol fórumokat, de sehol nem írta ezt így le senki 3 sorban egyszerűen :) )

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#32724) Perry-sama


Perry-sama
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Van egy Western Digital WD10EARS ' TB-os vinyóm. 3 éves a gép, bár még van rá 2 hónap gar, tegnap azt csinálta, hogy miután filmet másoltam a laptopomra (kb 1 éve külső usb-s rack-ben használom) rádugtam az asztalimra majd fura hangot kezdett kiadni, mintha nem tudna felpörögni, de kb fél perc után abbahagyja, majd nem érzékeli a windows. Szerintetek behalt, esetleg van rá mód hogy valahogy felélesszem legalább annyira hogy az adatokat lementsem róla vagy végleg vége lett? Jut eszembe HDD sentinellel 1,5 hete néztem akkor 94%os kondíciót mutatott és nem volt jele a meghibásodásnak sem.

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#32725) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Ma vettem ezelött fél órával egy Sharkoon Quickport XT külső dockingstation-t és van két vinyóm az egyik egy WD Caviar Green 2TB és egy egy Hitachi 500GB-os vinyóm. A Hitachira egy Linux van rakva azt elképzelhetőnek tartom ,hogy nem látja a windows, de a WD egy sima vinyó NTFS-re formázva és adatok vannak rajta, és ez a Sharkoon cucc nem igazán akar úgy működni ahogy kellene neki. . . Ha bedugom a gépbe feltett valami drivert jelzi, hogy benne van egy WD vinyó de a saját-gépben nem látom, hogy ott lenne a vinyó. . .

A gépemen Win8 van, próbáltam Vistás gépen Win7-esen és egyiken se lehet a vinyóhoz hozzá férni.
A WD vinyót egy My Book Essentialbol bányásztam ki mert elromlott a tápja.

Ha valaki tud valami okosat pls segítsen + hogyan tudnám rávenni, hogy a win lássa a Linuxos HDD-t a Sharkoon cuccal? :F

Tyty.

(#32726) djculture válasza Goblin12 (#32725) üzenetére


djculture
félisten

Saját gépben nem is fogod látni amig benem mész a vezérlőpult/ felügyeleti eszközök/számítógépkezelés/tárolás/lemezkezelés menüpontra és ott előhívod a lemezkeztelő segédprogramot majd ott inicializálod az adott háttértárat. Ha ott esetleg levan szürkülve az összes menüpont akkor sajnos nállad is az van amit írtam már. Sikerült saját használatba venni amit házilag nem fogsz tudni feloldani csak a már leirt módon de az adatoknak fuccs.

[ Szerkesztve ]

(#32727) Goblin12 válasza djculture (#32726) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

A probléma sikeresen megoldódott, adatok is megvannak. :R

(#32728) Goblin12 válasza djculture (#32726) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

1 része megoldódott a problémának de van itt több is. 1 dolgot szeretnék lekötni, hogy nem akarom elveszteni az adatokat!!

Szóval ebben a Lemezkezelőben ott a vinyó.

Disk 1 - Unknown - Not initialised 1,8TB Unallocated. A winyó egy Western Digital MyBook Essentialból lett kiszedve mert elromlott a tápellátása, és már gar ise volt. . . Így kiszedtem a vinyót vettem egy külső Sharkoon dokkolót és ebbe raktam bele, a vinyó tutira nem üres. Nem tudom se formázni se semmit nem enged ha jobb klikkelek rá. :(

(#32729) djculture válasza Goblin12 (#32728) üzenetére


djculture
félisten

Nem formázni kell sőt nem is szabad hanem inicializálni, ki is irja hogy nincs inicializálva.

(#32730) Goblin12 válasza djculture (#32729) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Igen de azt hogyan kell? Tutira szeretnék menni mert nagyon sok adat van rajta. :R

(#32731) Goblin12 válasza Goblin12 (#32730) üzenetére


Goblin12
őstag

HSZ

(#32732) CATTER


CATTER
csendes tag

Hello mindenki egy kis help kellene tegnap vásároltam egy 3tb toshiba hdd-t A gép a hdd-t kezdetektől 746gb-os nak érzékeli. formázni lehet kondició 100%-os sentinel-ben semmi hiba.?

(#32733) OgKush


OgKush
senior tag

sziasztok!
van egy olyan gondom, hogy a hattertaram egyszercsak azt mondta, hogy nem ferek hozza az adatokhoz. Osx en masoltam pont fileokat, a hdd-n wines particio van, atraktam Pcbe, ott meg a win leakarja formazni..
mit tudok ilyenkor tenni, hogy lementsem az adatokat?

(#32734) djculture válasza OgKush (#32733) üzenetére


djculture
félisten

getdataback jó esetben megoldja de csak a teljes verziós fizetős verzió. Demó verzió arra jó hogy meglehet vele nézni látja e az elveszett adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#32735) OgKush válasza djculture (#32734) üzenetére


OgKush
senior tag

okes koszi!
pont most futott le a kereses, nem ertettem h mit kell csinalni, de akkpr ezert, mert ez a free verzio.

(#32736) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Addig sikerült eljutnom, hogy sikerült allocálnom, meg hozzá rendeltem egy betűt a vinyóhoz FORMÁZÁS nélkül, de most RAW lett a file systemje. . . Ebből még vissza tudom nyerni valahogy az adatokat? :R

(#32737) Big M


Big M
tag

helló!
Vetttem egy új Hdd-t, sata3 500gb. Betettem, másodlagos meghajtóként üzemeltetném, de csak 100mb látható belőle, és a formázásnál is csak ennyit kínál fel. Mi lehet a probléma?

(#32738) djculture válasza Big M (#32737) üzenetére


djculture
félisten

alaplap típusa? oprendszer?

[ Szerkesztve ]

(#32739) dodi83


dodi83
újonc

Sziasztok!

A következő problémát már a lenovo g580-as topicban is felvetettem. De mivel szerintem HDD problémám van, vagy nincs, így tőletek is segítséget kérek! lenovo g580-as 500-as HDD-vel.

Hard disk monitor eredménye:

Raw Read Error Rate: 53%
Seek Error Rate: 63%

Gondolom ezek nem valami jó eredmények, igaz így is OK-os a progi szerint. Mennyi %-tól érdemes érvényesíteni a garit? Mikor hal be a HDD? Valószínú, hogy akkor az kattog? (alapjáraton hangtalan a gép, de amikor üresjáratban megemelkedik a proci ventillátor fordulata, halk kattanást hallok)

HDD sentinel: 100% Nem jelez hibát.

Köszi a segítséget!

(#32740) Perry-sama


Perry-sama
tag

Erre a kérdésemre senki nem tud választ? :F

"Sziasztok!

Lenne egy problémám. Van egy Western Digital WD10EARS ' TB-os vinyóm. 3 éves a gép, bár még van rá 2 hónap gar, tegnap azt csinálta, hogy miután filmet másoltam a laptopomra (kb 1 éve külső usb-s rack-ben használom) rádugtam az asztalimra majd fura hangot kezdett kiadni, mintha nem tudna felpörögni, de kb fél perc után abbahagyja, majd nem érzékeli a windows. Szerintetek behalt, esetleg van rá mód hogy valahogy felélesszem legalább annyira hogy az adatokat lementsem róla vagy végleg vége lett? Jut eszembe HDD sentinellel 1,5 hete néztem akkor 94%os kondíciót mutatott és nem volt jele a meghibásodásnak sem"

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#32741) djculture válasza dodi83 (#32739) üzenetére


djculture
félisten

Laptopoknál nem ritka a felpörgési és olvasási probléma sem, mivel a tápellátás olyan amilyen pláne ha még egyszer egyszer akksiról is megy. A többi smart adat nélkül kettő kiragadásával francot se lehet róla megállapítani.

Perry-sama: direktbe bekötve az asztali gépbe rack nélkül próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#32742) dodi83 válasza djculture (#32741) üzenetére


dodi83
újonc

1 hetes a gép... a többi smart adat 100%os

(#32743) Big M válasza djculture (#32738) üzenetére


Big M
tag

Win7 és asrock h61, de már megoldódott, köszi :)

(#32744) djculture válasza dodi83 (#32742) üzenetére


djculture
félisten

Akkor használd és kiderül, egyelőre semmi baja a hdd-nek.

(#32745) dodi83 válasza djculture (#32744) üzenetére


dodi83
újonc

Köszönöm a válaszod! Remélem azért nem váratlan adatvesztés lesz a vége... Esetleges előjelek, ha megadná magát végül?

(#32746) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen kérdezek-e, de ajd útba igazítotok, ha nem! ;)
Van egy 500-as Hitachi vinyóm (deskstar , hds721050cla362) és bazi hangos!
Illetve ez nem teljesen igaz, mert nem a vinyó hangos (pár hónapos, eleje óta ilyen), hanem a gép többi része halk, mondjuk úgy, hogy hangtalan. Na ehhez képest a vinyó kicsit búg/morajlik. Létezik valami olyan felfogatás, amivel ezt a rezonanciát ki lehetne iktatni vagy tompítani lehetne? A házam elég alja cucc, lehet annak a cseréje lenne a megoldás?
Köszi előre is a válaszokat!

"Oh my Goa'uld!"

(#32747) djculture válasza dodi83 (#32745) üzenetére


djculture
félisten

Hátha hitachi vagy toshiba van benne akkor bármikor bedögölhet előjel nélkül is

(#32748) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

haverom áthozta a gépét IDE HDD 160 samu van benne .. az alaplap [GA-MA78LMT-US2H] a Bios lassú mindenféle diagnosztikák futnak ...
vagy csak azért figyeltem fel rá mert ezt lassan tesz ... Mivel annyira nem akarom piszkálni a Biost ...
Nekem Asus lapom van más a Bios diagnosztika 5x gyorsabb .. na mind1

A kérdés az Hard Disk Sentinel a haver gépén mindig mást mutatott a Kondícióra volt 0% kikapcsolás után 90% , és most 2-3 nap után beállt 80% -ra :F ez mi okozhassa :F Azt észrevettem hogy a Bios-ba
S.M.A.R.T kikapcsolva ..... nem kapcsoltam be mert így is lassan indul a gépe ....

(#32749) _DiEGO_ válasza perecKING (#32699) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Mi volt előtte rajta és mit teszel fel frissen ? Win7 esetén van az a 100MB-os system rejtett mappa - azt is kell törölni ! Majd paticíó létrahozása ... ekkor ujra létrehozza a 100MB -osat is , ahhoz ugye nem nyúluk ---> Telepítés .

(#32750) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Irtam tegnap, hogy nem ferek hozza a hddmen levo fileokhoz, mert a win formazni akarja, ha bekotom usbn is, meg satan is.
Probaltam a getdataback-el vissza szedni a dolgokat, FAT-es nem talal file-t okat, probaltam NTFS-el, az talal egy NTFS nevu mappat, vagy valamit, de amikor ranyomok, hogy copy, nem masol semmit, pedig tallozok neki egy kulon particiot. Fizetossel probaltam, tehat elvileg mennie kellene. Mit ronthatok el? Valami leirast tudnatok adni? Eleg egyszeru ez a program, szoval nem ertem, hogy mit rontok el.. :F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.