Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31351) valory


valory
tag

Sziasztok,

van nekem egy WD WD20EZRX vinyóm, pár napja észleltem a következőt: iszonyuan belassul, nem tudott megnyitni egy filmet, mappák között szinte percek keletek h ugráljon. Gép újraindít, ugyanaz, ezt eljátszottam egy párszor, mígnem teljesen eltűnt, nem látta a win. Majd csak úgy ni megjelent és működött pár napig rendesen. Most megint be van lassúlva, használhatatlan. Kábeleket kicseréltem, új kábelt kapott, másik SATA portba van dugva. Pár hónapos merevlemez. Egybe van particiózva, a rendszer egy másik vinyórol fut.
Mi lehet a hiba? Esetleg lehet firmwarezni (ha igen, érdemes) ?

Válaszotokat előre is köszönöm!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#31352) djculture válasza DanielK (#31350) üzenetére


djculture
félisten

Amit tudsz ments le majd hd tune progi erase fülön zero fill start

(#31353) liksoft válasza valory (#31351) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Szerintem inkább garizni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31354) cafeesiska válasza Kernel (#31309) üzenetére


cafeesiska
csendes tag

Hello.
Köszi a választ.Sikerült megoldani.

(#31355) valory válasza liksoft (#31353) üzenetére


valory
tag

Erre énis gondoltam, de mivan ha más a probléma? Sentinel nem ad ki hibát (mikor beindul a HDD). Nem lehet h sérült a particiós tábla vagy hasonló jellegü a baj? Arra célzok, ha nem garizzák le, mivel néha megy néha nem és nem garis jellegü a baj...

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#31356) liksoft válasza valory (#31355) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátása? Ez még lehet gond. De ez folyamatosan visszatérő kérdés, és hibapozíció, így már meg sem merem kérdezni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31357) valory válasza liksoft (#31356) üzenetére


valory
tag

Másik tápdugót dugtam rá, új SATA kábelt, alaplapon másik portba van csatlakoztatva. Néha megy, néha nem. Nem értem...

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#31358) ggg666 válasza valory (#31357) üzenetére


ggg666
őstag

A tápot is le kellene tesztelni, nem csak a dugaszokat cserélni.
Alaplapon is ha egy chip vezérel 4 -et akkor teljesen másik vezérlőre rakni.

[ Szerkesztve ]

(#31359) valory válasza ggg666 (#31358) üzenetére


valory
tag

A táp egy Chieftec GPS-450A, az egyik hoszabb kábeljén van 3 SATA táp, eddig az utolsó volt rajta, most az utolsó előtti, az első pedig a másik vinyóba van (az nem figurázik). Pont most működik a vinyó is.

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#31360) liksoft válasza valory (#31359) üzenetére


liksoft
nagyúr

1000 +1 -szer le lett írva, a táp típusa NEM garancia a hibamentességre! :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31361) ggg666 válasza liksoft (#31360) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem is a 7 év garanciális tápom is hibás volt és ameddig nem mértem be a tápteszterrel, addig hibásan használtam, mivel elvileg működött.

(#31362) spiritex válasza liksoft (#31360) üzenetére


spiritex
veterán

Nem beszélve arról, hogy nálam a Chieftec már a gagyi kategóriába tartozik. Annak idején azt hittem ez számít névnek, de amikor már a második füstölt el, akkor rájöttem, hogy itt valami sántít, aztán megtudtam, hogy az igazi név az az Enermax meg a Seasonic.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31363) valory válasza liksoft (#31360) üzenetére


valory
tag

Nem is azért írtam, mert ez garancia rá.
Van egy multiméterem, azzal gondolom nem nagyon van mit méricsgéljek, hisz csak voltot tudok mérni a kábeleken. Esetleg adjam kölcsönbe a vinyót, hogy legyen letesztelve más gépen is ?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#31364) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziaszto azt szeretném kérdezni, hogy mit kell tennem/bealitanom a windows-ba az ssd-nel.
Mivel most lesz eloszor ilyen HDD-m, szeretnék tanácsokat kérni, hogy mikre kell figyelnem es miket kell bealitanom.
Ha van akkor linkeket is kérek.
Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#31365) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek a Samsung HD502HJ merevlemezemmel kapcsolatban.Ma délután kicsomagolás közben hirtelen belassult az egész gép,feladatkezelő is 2 perc alatt jött elő.Megnéztem a HD Tune-al a hdd-t,ami "C7-ultra dma crc error count" és "C5-current pending sector " részeket sárgával kiemelte.
Mit kellene tennem,hogy hibátlanul működjön továbbra is?
Válaszokat előre is köszönöm. Üdv dredbiro

Good hunting,STALKER !

(#31366) djculture válasza mSchumi87 (#31364) üzenetére


djculture
félisten

Átolvasod és tudni fogod mit hogy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31367) csusza` válasza spiritex (#31362) üzenetére


csusza`
senior tag

A Chieftec-et nem nevezném gagyi kategóriának azért, mert rossz tapasztalatod volt vele.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31368) djculture válasza csusza` (#31367) üzenetére


djculture
félisten

Van pedig gagyi verziója mostanában az a neve hogy iARENA, az egy hulladék . 8k-10k körül adják ezt a szériát igy mindenki ezt veszi utána meg hozzák a vinyót hogy kattog. Nem egyet javítottam már a csatijaiban papirvékony az érintkező és fél év alatt képes beégni utána ami rá van kötve az mindent csinál.

[ Szerkesztve ]

(#31369) spiritex válasza csusza` (#31367) üzenetére


spiritex
veterán

Nem azt mondtam, hogy azért nevezem annak, mert rossz tapasztalatom volt vele, hanem azt, hogy a rossz tapasztalat vitt rá arra, hogy utánanézzek a dolognak, hogy akkor ez tényleg egy neves és minőségi táp-e...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31370) csusza` válasza spiritex (#31369) üzenetére


csusza`
senior tag

Értem, rendben.
Chieftec iArena tápot még nem hoztunk senkinek, de akkor legalább ezentúl erre figyelek.
Amik az én kezemben megfordultak mind masszív, nehéz, anyaggal jól tele tömött Chifi táp volt. 450-500-600W-osak, minden igényt kielégítettek.
Egyetlen gondom nekem is akadt velük, mégpedig, hogy a szünetmentesekkel nem voltak hajlandóak együtt működni.

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#31371) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Futtattam egy tesztet a HDD-m sebességéről és rendkívül lassúnak találtam:

A HDD egy WDC WD3200BEKT-75PVMT1 Western Digital 7200 RPM-es 2.5"-os Scorpio Black noti HDD, ami cseppet se mondható gyengének.

Mitől lehet ilyen lassú? Elvileg SATA driverből a legújabb van, FW-t nem találtam rá egyáltalán. :F

[ Szerkesztve ]

(#31372) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok szerintetek érdemes HDD Rack-et venni? Ha igen melyik tipust? Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#31373) spiritex válasza mSchumi87 (#31372) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem már nagyon sok féle rack-em volt. Noname, Coolink, iOmega,... de csak a legutóbbi sharkoon-t tudom ajánlani, amit vettem. Tökéletes anyag- és összeszerelési minőség, normális tápegység, és még megfizethető ár: 6-8e Ft típustól függően, mert van sima sata-s, e-sata-s, és usb3-as. Nyilván kaphatóak 10e körül is rack-ek, de ez nagyon jó ár/érték arányban van szerintem és alumínium házas!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31374) djculture válasza Vasinger! (#31371) üzenetére


djculture
félisten

Miért lenne lassú elég korrekt adatok egy laptop vinyótól. Az 5400-as sima 2,5 vinyók 60-nál többet nem nagyon tudnak szekvenciálisban. Az egy lemezes új blue-k tudnak 110 körül ez a max de csak papiron amikor nincsen rajtuk semmi adat.

[ Szerkesztve ]

(#31375) Vasinger! válasza djculture (#31374) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tehát akkor ezek az értékek normálisak lennének? :F

Ennyivel lassabb lenne egy noti winyó, mint egy asztali. Ez elég durva.

(#31376) liksoft válasza Vasinger! (#31375) üzenetére


liksoft
nagyúr

Miért durva? A felületi bitsűrűség ugyanannyi, így egy-egy szektor ugyanolyan hosszú csíkként kerül rögzítésre. A 3,5" drive és a 2,5" lemezeinek sávhossza amilyen arányban tér el egymástól, a sebességük is így aránylik egymáshoz. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31377) spiritex


spiritex
veterán

Szerintetek miért van az, hogy a gyárilag külső WD Elements 2TB 3.5" vinyómat sokkal ritkábban tudom sikeresen eltávolítani Safe remove módon, mint bármely más külső vinyót? Ezt valahogy mindig fogja valami, és nem tudok mást tenni, mint kihúzni az áramból...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31378) joeypapa


joeypapa
tag

Sziasztok!
Valószínűleg nektek gyerekjáték lesz megválaszolni amire kíváncsi volnék,sajnos én ehhez "analfabéta" vagyok.
A kérdés a következő:van egy régi HDD-m,egy asztali számítógépemben volt,tehát a mérete a standard méret.Elég régóta laptopot használok,viszont most úgy érzem szükségem lenne azokra az adatokra,amik rajta vannak.Hogyan tudnám laptophoz csatlakoztatni,mint egy kvázi külső merevlemezt?Keresgéltem már,kínai oldalakon találtam rendelhető átalakítót,re reménykedem,ti tudtok valami hazai megoldást ami gyors és pofon egyszerű.
A válaszokat előre is köszönöm,és remélem nem tévesztettem témát!
Szép napot!

"Censorship tells the wrong story..."

(#31379) spiritex válasza joeypapa (#31378) üzenetére


spiritex
veterán

Bele kell rakni egy párezer ft-os külső mobil rackbe, aminek ugyanúgy IDE-snek kell lennie, mint a vinyó (mivel ivel írtad, hogy régi valószínű, hogy IDE-s), de ha nem, akkor SATA-s és SATA-s rack-et kell venni, beletenni és usb-n rákötni a gépre.
IDE=ATA: hosszú téglalap alakú nyílás sok tüskével és egy 2 sarkán lekerekített, kisebb téglalap a tápnak.
SATA: két vékony L alakú nyílás, a nagyobb a tápnak, a kisebb pedig az adatoknak.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31380) joeypapa válasza spiritex (#31379) üzenetére


joeypapa
tag

Köszönöm a gyors választ!

"Censorship tells the wrong story..."

(#31381) spiritex válasza joeypapa (#31380) üzenetére


spiritex
veterán

Ha IDE-s a vinyód, akkor már elég nehéz házat kapni hozzá.
Itt egy noname, olcsó, ami raktáron is van:
http://www.aqua.hu/wintech-ex-mob-85-35-mobil-rack-ide-fekete-max1tb-98549.html

itt meg egy viszonylag nagyobb névnek számító, drágább, amit viszont rendelni kell:
http://www.aqua.hu/delock-35-dl42371-kulso-mobile-rack-usb20ide-76859.html

SATA-sat mindenhol kapsz.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31382) energy4ever


energy4ever
addikt

Szakértői véleményt szeretnék csináltatni a HDD-mről, Budapesten belül!
Szakértői véleményezésben kompetens valaki? Ha igen, akkor kérném keressen fel privát üzenetben.
Előre is köszönöm! :)

(#31383) djculture válasza Vasinger! (#31375) üzenetére


djculture
félisten

Normálisak ráadásul középkategóriás értékek. 320-as még a régi black nem tud annyit mint az új 1 lemezesek:

Régebbi szériák között még a második helyen is van tempóban:

[ Szerkesztve ]

(#31384) ripo05


ripo05
tag

Mit jelent ez szerintettek?
Kicseréltem a SATA kábelt, átdugtam másik tápkábelre, de nem változott. Rendszer van rajta. Néha elindul, de ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#31385) mSchumi87 válasza spiritex (#31373) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi megfogadom tanácsodat :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#31386) Vasinger! válasza djculture (#31383) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi az infót, megnyugodtam.

liksoft:

Utólag belegondolva teljesen logikus, köszi a felvilágosítást, így még sose gondoltam ezt át.

(#31387) djculture válasza ripo05 (#31384) üzenetére


djculture
félisten

Már annyiszor leírtam mostantól linkelek inkább.[link]

(#31388) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Adott egy számítógép ami áramszünet előtt tökéletesen működött, áramszünet után viszont fél óra mire betölt a windows rajta. Az egyik partíciót a merevelemezen nem tudja olvasni a gép. Az lenne a kérdésem hogy milyen programmal tudnám visszaállítani normálisan a partíciót? Gondolom a partíciós tábla sérült az áramszünet következtében.

Köszi

(#31389) attiati


attiati
veterán

A videón 0:57-től a vinyó fejpozícionálás hangja hallható? WD Scorpio Black - WD3200BEKT, vagy ez valami külső zaj?

Egy 5400-es noti vinyó is ennyire hangos?

[ Szerkesztve ]

(#31390) DanielK


DanielK
addikt

Helló!
A DriveDX program (smart adatokból ad visszajelzést macen - olyasmi mint a hdsentinel) és
ezt adja vissza: [link]
Hardware ECC Recovered. Ez mit is jelent pontosan és a hiba nagyon nagy vagy mit jelent hogy 1%? Összességében leokézta a hdd-t! Köszönöm! :R

(#31391) Kernel válasza tototos (#31388) üzenetére


Kernel
nagyúr

A partíciós tábla néhány bájtos terjedelme nehezen sérül ilyenkor, miután nincs is állandó írás alatt, az csak fix adat.

A fájlrendszer inkább sérülhet, bár az NTFS-t felkészítették az áramkimaradásra is, így nekem például nem is sérült még soha. Sőt régebben, az XP-t szerettem FAT32-n járatni (gyorsabb is, DOS-ból is kezelhető), annak sem lett soha baja. Legfeljebb ScanDisk-elt egy kicsit áramszünet után és haladt tovább.

Amikor így belassul, én legalábbis felülírnám a HDD-t szektorszinten diskeditorral, vagy valamelyik célprogrammal, utána elválik, hogy megjavul, mert csak "összekuszálódott" valami, vagy netán komolyabban károsodott.

A szektorok kinullázása (Zero Fill stb. néven) partíciós táblától kezdve végigtörli az egész lemezt, vagyis a vásárláskori üres állapotnak felel meg. Ezért célszerű alkalmazni a HDD eladása esetén is, hogy a vevő ne tudjon róla adatot menteni, a formázás ugyanis nem elég az adatok teljes törléséhez.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31392) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Samsung S1 mini külső HDD

A mai napig tökéletesen működött. Elképzelhető, hogy biztonságos eltávolítás nélkül csatlakoztattam le. Azóta nem látja a windows, a winyó felpörög, ha kihúzom az usb kábelt egy pillanatra felvillan a meghajtó jel és ennyi....

Mit tudok csinálni?

(#31393) tototos válasza Kernel (#31391) üzenetére


tototos
őstag

Furcsaság köbön. Kivettem a vinyót a gépből és egy usb-s átalakítóval az én gépemre csatoltam szépen látszik minden partíció és olvasni is tudom :S Nem tudom hogy miért nem tölt be a win7 normálisan a gépen. Kb 20 perc mire kapok egy teljesen fekete asztalt. Csökkentett módban is tök lassú.

(#31394) djculture válasza attiati (#31389) üzenetére


djculture
félisten

Biztos hogy nem, az nem ilyen hangot ad ki ez inkább nekem optikai meghajtó kínlódásának tűnik.

(#31395) Kernel válasza tototos (#31393) üzenetére


Kernel
nagyúr

XP-nél is volt egy olyan feature, hogy amikor CRC, illetve adatátviteli hibákat észlelt a porton, az adatok védelme érdekében letiltotta az UDMA-módot, vagy csak visszavett a sebességből. Másképp nem is lehetett visszakapcsolni, csak az eszköz uninstall, újraindítás, reinstall hozta vissza. (Ilyen gondom sem volt egyébként, csak onnan tudom, hogy a Windows fórumokon gyakran előfordult.)

Windows 7-ben esetleg nézd meg itt a sebességi fokozatot:

Esetemben a legfelső ATA 0 csatornára kellett kattintani, mert ott van HDD csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31396) djculture válasza tototos (#31393) üzenetére


djculture
félisten

Meg kell nézni a smart adatait a hdd-nek mert akkor szokott belassulni ha tele van hibás szektorral .

(#31397) batt


batt
aktív tag

Sziasztok! Igazából nincs még eddig problémám,de arra lennék kíváncsi,hogy akinek van Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 WD10EZEX winyója annak is ilyen fura cicergö hanggal indul bekapcsoláskor meg kikapcsoláskor!? Gyors és csendes amúgy nincs semmi baja csak samsung winyó után nekem ez szokatlan! 1000% a winyó mert a samu 5 perce még nem csinálta és a wd-t lehúzva nem hallom!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#31398) DanielK


DanielK
addikt

Erre tudna valaki választ adni? :F Nagyon köszönöm! :R

(#31399) jun85or


jun85or
csendes tag

Sziasztok!

WD5001AALS típusú lemezemről egyik napról a másikra nem tudok bootolni. A lemez dinamikus, van rajta egy spanned volume lemezen belül.

A hibafeltárással eddig jutottam:

Automatikus helyreállítóval (Active Partition Recovery) nem sikerült a jónak tűnő fő bootszektorokkal a hibás másodpéldányt felülírni. A hibaüzenet: "Function is not supported for the device type"

Melyik szektorba és pontosan hogyan kellene a bootszektort másolnom, hogy jó legyen?

Vagy hagyjam inkább az egészet, és húzzam vissza legyalult alaplemezre a frissen kimentett image-eket?

(#31400) djculture válasza DanielK (#31398) üzenetére


djculture
félisten

A belső hibajavító algoritmussal javított hibák számát jelzi ki ez az attribútum. Meghajtó magán ügye addig amíg nincs egyéb hiba bejegyzés.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.