Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31101) ggg666 válasza Anathema67 (#31100) üzenetére


ggg666
őstag

Nem kell neki nagy feneket keríteni, ha a vezérlőid alkalmasak a hot swapra akkor ok.
Nekem is van 5 darab belőlük.

Én indításkor szoktam kiválasztani melyik winyók kellenek.És semmi gond nem volt idáig.
De van mikor rendszerindítás után kapcsolom be őket.

A lényeg a tápegység hogy elbírja elég amperrel látni a winyókat.
Akkor van gond ha kicsi az amper egy ágban.Arra figyelj csak.

(#31102) Anathema67 válasza ggg666 (#31101) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi a segítséget. A vezérlők és a HDD-k alkalmasak a hot swapra, az amper is elég. Amikor fut az op.rendszer és ki szeretném kapcsolni az egyik HDD-t simán kikapcsolom vagy előbb le kell választanom?

(#31103) ggg666 válasza Anathema67 (#31102) üzenetére


ggg666
őstag

Le kell választani biztonságosan és csak utána lekapcsolni.

(#31104) Anathema67 válasza ggg666 (#31103) üzenetére


Anathema67
tag

Ha futó rendszernél szeretném bekapcsolni mi a teendő?

(#31105) ggg666 válasza Anathema67 (#31104) üzenetére


ggg666
őstag

Hát a hot swapnál csak simán bekapcsolod és megjelenik az új hardver.De én inkább mappákhoz rendeltem a winyókat, mert nem volt elég a betű a meghajtóknak,és szerintem így gyorsabban fel is ismeri őket.

(#31106) Anathema67 válasza ggg666 (#31105) üzenetére


Anathema67
tag

Elárulod mi az a mappához rendelés?

(#31107) ggg666 válasza Anathema67 (#31106) üzenetére


ggg666
őstag

Betűjel helyett üres mappába csatlakozik a winyó és nincs neki betűjele.
A formázásnál lehet neki megadni és így mindig ugyanott lesz elérhető.

(#31108) Anathema67 válasza ggg666 (#31107) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi a segítséget :R

(#31109) greyslay


greyslay
aktív tag

Sziasztok. Adott egy sata II -es 160 gb -os rendszerlemez, illetve mellette egy 2terrás sata 3-as adattárolásra szolgáló lemez, továbbá egy 500 gigás usb-s külső vinyo.

A probléma pedig az hogy a 2 terrás wd vinyó néha fogja magát és leáll. A gép nem érzékeli a rajta lévő programok amik futnak megállnak.
Van hogy sok ideig megy majd aztán csinálja ezt, és ha ujrainditom megjavul. Mi lehet a probléma ?

Esetleg a sata kábel hibás és emiatt?

"embertelen ember munka"

(#31110) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok

van egy ata hdd-m, amit régebben használtam majd lecseréltem újabbra. Nem is volt használva, még rendszer is van rajta. Na most ugye vissza csatlakoztattam és a win látja de nem képes megnyitni. "nem érhető el"

megpróbáltam úgy hogy erről bootoljon be, de: érvénytelen boot.ini hibát ír ki és egy hall.dll file hiányt.

Hogyan fogom tudni elérni az adataimat?

mcs10

(#31111) Rivaul válasza greyslay (#31109) üzenetére


Rivaul
addikt

Kábel és csatlakozó cserékkel kezd.


mcs10

Live linux alól próbáld meg elérni s lementeni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31112) djculture válasza mcs10 (#31110) üzenetére


djculture
félisten

Mivel ha pl két merevlemez van a gépben akkor szokása a winddowsnak hogy egy másik lemezre rakja a bootfileokat...

(#31113) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Helló

van egy Samsung Spinpoint F-HD753LJ sata2 hdd
Gigabyte GA-7VT880-RZ(C) alaplap amin sata1 csati van (VIA VT8237)
a winyót sehogy nem tudom megetetni az alappal
sata1 160gb a rendszerlemez de a 750eset se win se bios alatt nem látja
a winyó/sata kábel/táp kábel tuti jó több gépben pöcre indult

alplapos topikba mondták állítsam át sata 1 re a winyót de biosba nincs rá lehetőség
winyón 4 jumper tüske van nem 8 és nincs a wimyó adatlapján az a 4 egyáltalán mire is jó
ha valaki tudna segíteni megköszönném :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#31114) StSanya válasza Lacika112 (#31113) üzenetére


StSanya
őstag

Elvileg ez kell neked: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#31115) Lacika112 válasza StSanya (#31114) üzenetére


Lacika112
aktív tag

4 tüske van rajta nem 8 és ezt próbáltam

. . . . elvileg így kéne de
. . ! .

NN . .
NN ! . így van és nem eszi meg

a másikra is próbáltam az se volt jó :(

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#31116) djculture válasza Lacika112 (#31115) üzenetére


djculture
félisten

hutillel is átlehet rakni csak sajnos olyan gép kell hozzá ami felismeri...

(#31117) StSanya válasza Lacika112 (#31115) üzenetére


StSanya
őstag

Akkor sajnos csak programmal tudod, itt az ES-Tool-t írják...

[link]

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#31118) Lacika112 válasza StSanya (#31117) üzenetére


Lacika112
aktív tag

akkor sajnos megy a polca jövő hóig :(
akkor tudok majd alapot venni

köszi

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#31119) StSanya válasza Lacika112 (#31118) üzenetére


StSanya
őstag

Nincs a közelben haver, szomszéd, akinek rádughatod a régebbi gépére? Másik chipseten elindulna szerintem...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#31120) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Elszállt a D: meghajtóm, kivettem a wincehstert, betettem egy rack-be, rákötöttem egy másik gépre, de innen sem érem el, csak C-t, azaz a rendszer partíciót. Hogyan tudnám annak ellenére, hogy nem látható a D meghajtó, a rajta lévő adatokat lementeni? :F :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#31121) ggg666 válasza D4rkm4n (#31120) üzenetére


ggg666
őstag

Próbáld meg handy recoveryvel, nekem már párszor segített.

(#31122) D4rkm4n válasza ggg666 (#31121) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ez a program is a wincehsternek azt a részét látja, ami amúgy is elérhető! Nekem pont az a rész kell, amit nem lát a Winfos. :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#31123) Rivaul válasza D4rkm4n (#31122) üzenetére


Rivaul
addikt

Vagy egy live linux alól nézd meg. Vagy kezdj rajta egy telepítést s ha az látja akkor formázd meg, csak a formázásig aztán hagyd a telepítést abba mert amit felül ír az nem visszaállítható. Utána egy ontrack easy recoveryvel pedig állítsd vissza az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31124) ggg666 válasza D4rkm4n (#31122) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor ott lehet nagyobb a baj, az analizálásnál nem ismerte fel?

(#31125) djculture válasza D4rkm4n (#31122) üzenetére


djculture
félisten

A lemezkezelésben mit mutat arra vinyóra?

(#31126) D4rkm4n válasza ggg666 (#31124) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Közben sikerült megoldanom a problémát. :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#31127) Lacika112 válasza StSanya (#31119) üzenetére


Lacika112
aktív tag

de van csak többe kerül a leves mint a hús
2 hét múlva alap+poci csere
azon van sata2 és nem akarok xarakodni vele még a végén balul sül el és oda 700+giga adatom
ez most csak konfig közti váltó sufniba talált gépem addig el vagyok a kisebbik winyón
azért köszi

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#31128) aradibalazs válasza liksoft (#8501) üzenetére


aradibalazs
csendes tag

szia!
tudnál segíteni, ha időd engedi?
nekem is azt írja a windows, hogy merevlemez-problémát észlelt.
hdsentinel szerint 100%, hdtune végig zöld, már lefutattam a chkdsk-et, és csak csinálja.
a teszt alatt a torrentet direkt kikapcsoltam, de így is leesett.
nagyon köszönöm, előre is!
képek

(#31129) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenne egy olyan kérdésem, hogy melyik egészségesebb a másodlagos hddm-nek?
Az ha nem nyúlok hozzá akkor kb fél óra alatt leáll és így naponta többször felpörög leáll felpörög leáll...
Vagy ha fixen kikapcsolástól leállásig forog ami általában kb napi 10-15 óra.

(#31130) PhoenixK válasza zolikaDB (#31096) üzenetére


PhoenixK
őstag

Lehet, hogy én vagyok értetlen, de tulajdonképpen mi is a gond? :F

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#31131) djculture válasza aradibalazs (#31128) üzenetére


djculture
félisten

Valami a kábellel lehet mert a smart az okozott problémát ami írási és olvasási hibát okozott.

(#31132) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Nap mint nap használom a Hard Disk Setinel programot és a mai nap mikor bekapcsoltam a gépem kondícióm 100%-ról le ment 98%-ra és azt írja 1 szektor hibás és gyenge. Ez miért történhetett?
160GB-os Seagete hdd felosztva C 50gb-ra 100GB D meghajtónak!
Ez mikor fog romlani? Megéri cserélnem a Winyot?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#31133) kmisi99 válasza Adoka120 (#31132) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát ez még semmi. Ennyitől nem kell beszarni. Attól függ mennyire idős a hdd. Ha nem romlik tovább nincs baj de ha folyamatosan fog csökkenni akkor hal megfelé. Mivel 160gb os gondolom van vagy 3-4 éves szóval nem meglepő.

(#31134) s.krisz válasza Adoka120 (#31132) üzenetére


s.krisz
csendes tag

Szia!

Javaslom neked a HDD regenerator nevű progit. DOS alól futtatva kijavítja neked amennyiben LOGIKAI hiba.
Egyébként ne lepődj meg, ezek hirtelen keletkeznek.
Ha a HDDregen nem csinált semmit, egy mélyformattal ha újra írod az összes szektort, lehet hogy megfelelő lesz a mágnesessége. Ha előfordul rövid időn belül ismét a probléma (természetesen ha sikeres volt valamelyik javítás) akkor cseréld!

Üdv.

(#31135) Adoka120 válasza kmisi99 (#31133) üzenetére


Adoka120
tag

Körülbelül 2-3 éves lehet a merevlemez.
Akkor nem kell féljek?
Volt egy 7 éves Seagete hdd 70gb-os egyik nap 100%kondija volt másnap 7%-os volt azóta félek az ilyenektől :D

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#31136) tknof1871 válasza ggg666 (#31064) üzenetére


tknof1871
őstag

Nekem 35 darab 2 illetve 3 TB-osakon vannak és most valószínű hardveres raid5.ön lesznek.

Mind a 35 darab lesz RAID5-ön?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#31137) ggg666 válasza tknof1871 (#31136) üzenetére


ggg666
őstag

5-ösével terveztem, de még nem biztos, sokat hallok széteső raid tömbökről.
Mondjuk az eszköz az hardveres raid 5-öt kínál akár usb 3 portra is.Vagy esata-ra.

(#31138) droti25


droti25
őstag

Segítsetek pls!!

Letöröltem a vinyómról fontos adatokat(képek,zenék,filmek..stb) kb 90Gigát!!Milyen programmal tudnám visszanyerni???

S.O.S!!!

(#31139) Rivaul válasza droti25 (#31138) üzenetére


Rivaul
addikt

Ingyen kb semmivel. Fizetős progik vannak abból a legjobb az ontrack easy recovery. Ha a törölt területre bár mit ráteszel/írsz akkor azt semmivel nem hozod vissza többé. Ezáltal a mentést is másik partícióra vagy külön hdd-re kell csinálnod.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31140) droti25 válasza Rivaul (#31139) üzenetére


droti25
őstag

EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional-ról mi a véleményed?
Most azzal próbálom és csinálja is!!

(#31141) Rivaul válasza droti25 (#31140) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem próbáltam ki mindet. Az ingyenesek átlag csak megmutatják mit lehet visszahozni s utána kérik a pénzt. Az ontrack a legsokoldalúbb azért azt ajánlottam. Ezen kívül van még biztos ami jó. Reménykedjünk :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31142) Danke DJ


Danke DJ
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 1,5 TB-s WD 15EARS-om, alig volt használva, mivel külső házban tartottam, a gépben csak 1x tettem be formázni.
Másolás közben egyszer csak kattant egy nagyobbat, aztán leállt. Visszadugtam, már nem működött.
A BIOS felismeri, de 0,0Gb-t ír ki.
Tehát az elektronika működik, én az olvasó fejre gyanakszok, mert felpörög, aztán kattog, olvaskodni akar, megpróbálja vagy 5x aztán vissza leenged, majd újra felpörög és ez így megy tovább.
Mit lehet vele kezdeni? A gyártói gari április 1-jén járt le, jól kiszámolták.
Megéri bevizsgáltatni, szervizeltetni egyáltalán, vagy kuka?

Üdv

Go hard ... Or go home ...

(#31143) Rivaul válasza Danke DJ (#31142) üzenetére


Rivaul
addikt

Otthon nem tudsz vele mit kezdeni. Az aprón keress gariztatós kollégát. Nem biztos tudnak vele valamit kezdeni de egy próbát +ér.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31144) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok.
Az lenne a problémám hogy elbugolt az egyik partícióm egy hdd-n volt 2 partíció viszont az egyik eltűnt és az arra telepített progik azt írják hogy a meghajtó nm található de ha a getDataBack progival megnézem a fizikális meghajtókat akkor megtalálom azokat a fájlokt amik rajta voltak.

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#31145) djculture válasza Danke DJ (#31142) üzenetére


djculture
félisten

Levélnehezék, rossz széria. Csak azért bírta eddig is mert nem használtad.

(#31146) Danke DJ válasza djculture (#31145) üzenetére


Danke DJ
csendes tag

Tehát nem érdemes Green szériát venni soha? Az összes ilyen WD-ből?
Tudnál esetleg ajánlani másikat helyette? (1,5-2TB) Csak adattárolásra kellene ugyanígy.

Go hard ... Or go home ...

(#31147) djculture válasza Danke DJ (#31146) üzenetére


djculture
félisten

EARS szériát semmiképpen, Intellipark technológia hibája miatt a fejet tized mp-enként parkoltatta és kikészült tőle a mechanika. wd blue-t vagy redet nézz. pl: Western Digital 2TB SATA-600 64MB Red WD20EFRX

[ Szerkesztve ]

(#31148) ggg666 válasza djculture (#31147) üzenetére


ggg666
őstag

Jó de az Intellipark technológia-t be lehet állítani tetszőlegesre vagy ki lehet kapcsolni.

Egyik se javít rajta?

Mármint egy új winyónál, ha egyből át van állítva?

(#31149) djculture válasza ggg666 (#31148) üzenetére


djculture
félisten

Az a helyzet hogy az emberek 98%-a használja a gépet nem akar és nem is tud, külön beállításokat alkalmazni meg tisztában lenni azzal hogy melyik elbaltázott dolgon mit kell kikapcsolni beállítani. Az a parkolásos hülyeség meg továbbra is azért kell mert elvan vékonyítva az adathordozó réteg, ha kikapcsolod akkor azért fog megdögölni a vinyó ha túl gyakran parkol akkor meg azért. Kettő között nagyon nehéz megtalálni az átmenetet ami optimális élettartamot biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#31150) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha egy gagyi minőségű táp miatt tönkremegy a hddm és gariztanám akkor nem zavarnak el, hogy te tetted tönkre megvonjuk a garit? Érezni rajta azt a tipikus túlfeszültség szagot.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.