Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32051) djculture válasza 1989rigo (#32050) üzenetére


djculture
félisten

minden külső eszköz ezt csinálja amin van cache memória, ami gyorsabb sokkal mint a gyakorlati tárhely rész. Egészen addig míg az meg nem telik gyors az eszköz utána szépen elkezd abból másolni és akkor lelassul. Úgyhogy ez normális.

(#32052) 1989rigo válasza djculture (#32051) üzenetére


1989rigo
tag

de 112/kbs-re? es csak ezen a szinten mozog

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#32053) djculture válasza 1989rigo (#32052) üzenetére


djculture
félisten

Az már mondjuk nem normális, mivel 2,5 nem kap elég tápot a benne lévő vezérlő szerintem. Vannak olyan alaplapok amiknél erősitve van az usb tápellátás (általában hangzatos nevekkel hogy Ipad töltésre meg egyebekre jó így reklámozza a dobozuk), valamelyiknél meg csak a szokásos 500mA tud ja. 500mA édeskevés ezeknek a 2,5 külső vinyóknak.

[ Szerkesztve ]

(#32054) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Tud valaki egy programot ajánlani, amivel kicsit meg lehet kínozni a hdd-t? Van egy 1,8"-as 250GB-os vinyóm egy notebookban. Néhány hete elkezdett kékhalálokat adni. Ez odáig fajult, hogy egy idő után már a BIOS sem ismerte fel. Kivettem kicsit megpróbáltam "jobb" belátásra bírni, majd vissza. Sikerült feltennem friss win-t is és most jónak tűnik, de azért alávetném ennek-annak, hogy ha mégis valami gubanc van az bukjon ki minél hamarabb. Valami olyan kéne amit lehet futtatni nyugodtan, mert nem a processzort fűti be.
Minden tipp jól jön.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#32055) edeleny válasza Tenken (#32054) üzenetére


edeleny
őstag

Sziasztok.

Van egy 80 GB Hitachi vinyóm.
Anno egy ugyan ilyennel párban RAID0 tömbként rendszer volt rajta. Aztán szétszedtem őket, és tárolásra használtam. Most a fiam gépébe szeretnék rá rendszert tenni, de nem látja telepítésnél a Win.

Ez még határ eset. SATA adat csatis, de a tápellátása még lehet 4 tűs molex, vagy SATA kábeles. Nem mai darab. Jumper nincs rajta. Az a problem hogy telepítésnél az én gépem se látja, tárolónak tökéletes.

Mivé kellene formáznom, vagy mit csináljak vele?

Gondoltam beteszek egy XP telepítőt és megoldja de nem látja.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32056) djculture válasza edeleny (#32055) üzenetére


djculture
félisten

dinamikus kötetre nem lehet oprendszert telepíteni.

Dinamikus lemez alaplemezzé való visszakonvertálásához kövesd az alábbi lépéseket:

Készíts biztonsági másolatot annak a lemeznek a kötetein tárolt összes adatról, amelyet alaplemezzé kívánsz konvertálni.
Jelentkezz be rendszergazdaként vagy a Rendszergazdák csoport tagjaként.
Kattints a Start menü Vezérlőpult parancsára.
Kattints a Teljesítmény és karbantartás, majd a Felügyeleti eszközök hivatkozásra. Kattints duplán a Számítógép-kezelés ikonra.
A bal oldali ablaktáblában kattints a Lemezkezelés elemre.
Kattints jobb gombbal a dinamikus lemez azon kötetére, amelyet alaplemezzé kívánsz konvertálni, majd kattints a Kötet törlése parancsra.
Amikor a számítógép a kötet törlésének megerősítését kéri, kattints az Igen gombra.
Ismételd meg a 4. és 5. lépést a dinamikus lemez minden kötete esetében.
A dinamikus lemez összes kötetének törlése után kattints jobb gombbal arra a dinamikus lemezre, amelyet alaplemezzé kívánsz konvertálni, majd kattints a Konvertálás alaplemezzé parancsra.

(#32057) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék,hogy mi a különbség a WD20EARS és a WD20EARX között.
Garanciás javításba leadtam egy WD20EARX HDD-t és most jött meg az értesítés,hogy átvehetek egy új WD20EARS HDD-t mert nem tudták megjavítani.Ragaszkodjak a WD20EARX HDD -hez vagy elfogadhatom a
WD20EARS HDD-t :F

(#32058) MaxxDamage válasza baboss (#32057) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Pl.

WD 2TB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA2 WD20EARS

WD 2TB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 WD20EARX

(link alatt megtalálsz róla 1-2 dolgot / info / spec)

A WD20EARS HDD Sata 2 (3Gb/s) - A WD20EARX HDD Sata 3 (6Gb/s) , mind2 64MB Cache-s , (kb a csatlakozási felület a 2 közti különbség (így nézve)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32059) baboss válasza MaxxDamage (#32058) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm a segítséget. :R

(#32060) edeleny


edeleny
őstag

Lenne még egy kérdésem.

Adott a lentebb nevezett SATA 3,5" Hitachi vinyó.
Az én gépem hátulján van eSATA port.
Létezik oylan átalakító amivel össze tudnám dugni. Tehát e-SATA - SATA.
Úgy hogy ne kelljen külső áramforrás.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32061) djculture válasza baboss (#32057) üzenetére


djculture
félisten

WDxxEARS egy fokkal jobb széria úgyhogy még szerencséd is van...

[ Szerkesztve ]

(#32062) M.T. válasza Orgi (#32048) üzenetére


M.T.
senior tag

Nekem régi alaplapommal volt ilyen gondom hogy az egyik vinyóra irta ezt (3db vinyóm volt benne) és 5x cseréltem kábelt nem változott semmi a 6 sata foglalatot mindet kipróbáltam csak arra a vinyóra írta a hibát a HD sentinel, de mindig működött a gép vele csak írogatta a hibát meg néha nem indult a gép (kb havi 2x).
A fejlemény az volt hogy kb 1.5 év után az alalplapomon egy feszstab IC kiégett átgette magát a túloldalra :)
Hála az égnek mindenem túlélte és a vinyók átkerültek másik gépbe ott aztán semmi baja sem volt az adott vinyónak..........

(#32063) Sidius


Sidius
tag

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni a meglévő bejegyzések között, de nem találtam az enyémmel egyező témát. Szóval van nekem laposom, amiben egy WD5000BPKT dübörög. Amikor megvettem Win7-em volt és rengeteg benchmarkot futtattam, amivel körülbelül tisztában vagyok a gyakorlatban elvárható teljesítményével. Leginkább starcraft2-zök és, ha csapatban játszottam, mindig látszódott, hogy én is az elsők között töltök be. Felfigyeltem viszont manapság arra, hogy igencsak hátul kullogok és van, hogy egy-egy program is mérhetetlenül lassan tölt be. A jelenlegi oprendszerem egy eredeti Win8 és nem is olyan régi. Könnyen meglehet, hogy az oprendszer leváltásával lassult a rendszerem.

Két részre van osztva a winyó, 120GB C:-nek és 380 D:-nek.

Vételkori éles rendszeren a sebességek:
read/write
seq: 117/116
512k: 47/68
4k: 0,7/1,3
4k qd32: 1,7/1,4

Nos napjainkban a C:-n hasonló értéket kapok, a D:-n viszont ennek körülbelül a felét:
seq: 76/69
512k: 20/19
4k: 0,3/0,3
4k qd32: 0,7/0,2

Az érdekesség a történetben, hogy tényleg csak a D: produkálja ezt a szindrómát. Fogtam tehát és lementettem az adatokat róla, majd kapott egy gyors formatot. Majd üresen mérés. Az értékek egyértelműen javultak körülbelül 50%-kal, de még mindig messze voltam a célértéktől. Kapott tehát egy lassú formatot, ami kb nem befolyásolt semmit.

Mitől lehet ez? A méréseket több programmal is próbáltam, de leginkább a CrystalDiskMark-ra támaszkodom.
Baromira zavar, hogy ennyire lassú a winyó (Az 5400-es toshibám jobb értékeket kap). Okozhatja ezt a Win8? Az üzenet írása után kipróbálok egy Win7 live cd-ről való mérést, hátha.

(#32064) edeleny válasza Sidius (#32063) üzenetére


edeleny
őstag

Nem vagyok profi, de ha rosszat írok, majd kijavítanak!

Szóval a "C" partíció a tányér külsején van, ezért gyorsabb, a "D" a tányér belsején ezért lassabb.

Úgy emlékszem normális, ha ennyi a különbség.
Illetve ha nem csalnak az emlékeim, nekem újonnan tisztát kb 120 volt a max, és 55-60 a minimum.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#32065) syler123


syler123
veterán

Olyan kérdésem lenne még hozzátok, hogy írtam, hogy nem indul a windows, ha a hdd rá van kötve a gépre. Szerintetek érdemes megpróbálni particionálni windows telepítővel, hátha megjavulna? Vagy ez mindenképpen mechanikai probléma és ne foglalkozzak vele, küldjem garanciáztatni?

Csak nem szeretném, ha visszaküldenék azzal, hogy semmi baja a hdd-nek.

[ Szerkesztve ]

(#32066) gt4r4


gt4r4
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy van egy SEAGATE ST3250310CS merevlemezem és elvileg tudja a sata 2-őt de még is sima satán működik, jumper jumper níncs rajta így elvileg 3gb/s sebességel kéne mennie de mégsem, azt mondták h ezt szoftveresen is lehet állítani de azt nem tudom h melyik programmal kell! Kérlek titeket segítsetek :)

(#32067) Szlopa


Szlopa
tag

Sziasztok!

Adott egy WD Elements 2TB USB külső merevlemez. USB-vel bedugva néha látja a windows, de akkor formázást kér rá.

Kivettem a műanyag házból a vinyót, és SATA csatival rákötöttem a gépre. BIOS látja, viszont ha beboot-ol a windows, akkor nem látszódik a lemez. Testdisk sem látja. Ha Hirens Boot CD-ről indítom a gépet, akkor a testdisk látja a merevlemezt, a file-okat is látom rajta. Mit lehetne tenni, hogy windows alatt is működjön a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#32068) djculture válasza gt4r4 (#32066) üzenetére


djculture
félisten

Biztos hogy nincs rajta a jumper block? Amúgy szoftveresen a seatools-al tudod beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#32069) Szlopa válasza Szlopa (#32067) üzenetére


Szlopa
tag

Bocsi, lejárt a szerkesztési idő.

Szóval annyival bonyolódott a helyzet, hogyha az eszközkezelőben rányomok, hogy hardverváltozások keresése, akkor megtalálja a 2TB-os HDD-t, fel is rak neki valami drivert, de aztán egy idő múlva el is tűnik. Volt, hogy a lemezkezelőben is láttam egy pillanatra....

(#32070) gt4r4 válasza djculture (#32068) üzenetére


gt4r4
tag

Sajnos níncs rajta! A seatooles-t én is leszedtem de nem tudom h ott mire kell :F menni mit kell neki csinálni?

(#32071) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap alvóba tette a macskám a gépem majd ezután fel is keltettem, és egy ritmikus kattogásra lettem figyelmes. :Y
Temethetem a vinyómat? :W

Ki merjem próbálni másik gépben? Amelyik leállt azt nem merem bekapcsolni, még túl fiatal, és nem szeretném hogy esetleg tovább károsodjon.

Thx a válaszokat! :R

(#32072) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung G2 portable merevlemezem. Éppen adatokat másoltam rá, mire a Sentinel ezt írta ki:
2013.07.25. 20:59:02,Meghibásodás várható !!! Attribútum : Spin Retry Count
És az az érdekes, hogy felülre 100/100-at ír, miközben a lenti grafikon a mai dátummal 0-t jelez.
Illetve a tálcán nem is jelzi a HDD hőmérsékletét.

Most akkor melyik adatban higgyek? :W
Ha kell, akkor illesztek be képet is, de szerintem értelmezhető rendesen, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#32073) Orgi válasza M.T. (#32062) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi a tippet, kábelcsere után minden rendben lévőnek tűnt, aztán kaptam egy rebootot és vmi HT sync errort. Utánanézve a legmegfoghatatlanabb hibák egyike, de általában alaplapcsere megoldotta...

(#32074) Zolee11 válasza Orgi (#32073) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ezek után igen nagy eséllyel az alaplap a hibás. Alapórajelen fut minden alaplapi cucc?
Nem érdemes túl sokáig húzni, mert előbb utóbb végleges halálozás lesz, nem az a kérdés, hogy lesz-e vagy sem, hanem az, hogy mikor.

no brain, no problem

(#32075) Llew


Llew
senior tag

Van egy 500 GB-os vinyóm, ami a Hd sentinel szerint csúnyán bad sectoros és ~30%-os kondiciójú. Ráküldtem a Hdd Regeneratort, ami ~30 perc alatt elment ~100 GB-ig aztán leállt és kiírta, hogy break sector, meg hogy hd is not ready. Kapcsoljam ki majd reseteljem és kezdjem újra. Megcsináltam, de ugyan az a vége.

Jó lenne működésre bírni, mert ezen volt a régi rendszer, és bár a fontosabb olgok le vannak mentve, de pár dolgot még azért jó lenne leszedni róla.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#32076) omiki57


omiki57
csendes tag

Sziasztok! Sajnos az intel ssd-m még nem működik. Kérdezem, hogy sikerült-e már valakinek helyreállítani az Intel® SSD 320 Series (160GB, 2.5in SATA 3Gb/s)-at? Ha igen hogyan? Már letöltöttem többször az iso fájlt, csináltam boot cd-t belőle, frissítettem a firmware-t (4PC10365) , de nincs változás. Az ssd-t a lemezkezelőben látom, de nem lehet inicializálni. Hátha ebben a nagy melegben van valakinek jó ötlete, megoldása a problémára.

(#32077) omiki57


omiki57
csendes tag

Ez még lemaradt: Serial number: BAD_CTX 0000012D

(#32078) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Mivel még nem tapasztaltam HD Sentinel szerint 0%-os (Meghibásodás Várható) HDD-t így kiváncsi lennék mi történhet pontosan a HDD-vel ? (gondolom ha beszerzek egy pontosan megegyező HDD-t ami electronika hibás, akkor használhatom a paneljét ?) :) - (persze ha tényleg meghal a HDD)

Am. a legújabb Dual PIII -ba raktam be egy 10GB -os HDD mellé (amin csak OP-System van) - MSI 694D-PRO -ba ketyeg most csak torrentezésre használom (24hr) - ez a HDD már régóta megvan és kb. semmi gond nincs vele (teszi a dolgát)

Van még egy 0%-os Seagate-m (40GB / 7200rpm / IDE) azis tökéletesen üzemel , de jelenleg sehol sem használom ! - am. csak 100/100 -as HDD-ket szoktam venni (használtba) és kevés üzemidővel rendelkezőt !
Ezek régi gépből visszamaradt darabok. (mikor még a 40GB & 80GB maximal méret volt... mint most a 4TB kb.) :K

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32079) djculture válasza omiki57 (#32076) üzenetére


djculture
félisten

Frissítés előtt a secure erase-t[link] kellet volna futtatni rajta dos alól(pendrive-ról bootolva).

[ Szerkesztve ]

(#32080) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, sürgősen segítségre lenne szükségem külső HDD ügyben! Ma rádugtam egy windows XP 32bites gépre a windows 7 64bites gépen használt külső HDD-met. Először az elülső USB-re dugtam rá, és a külső ház falán a csavaroknál érezhetően "rázott". Nem kapcsoltam be a HDD-t, hanem átdugtam a hátsó USB-re, amiről már nem rázott . Bekapcsoltam, minden rendben volt, felmásoltam rá kb: 100Gb adatot, majd leválasztottam, kikapcsoltam. Most szerettem volna rádugni a win 7 64 rendszeremre, de a gép formatálatlannak látja! Mit tegyek? Nem akarom elbukni a rajta lévő 2TB adatot! :W Még nem csatlakoztattam le a vinyót azóta. Nem tudom, mit tegyek...
Az adatok rajta kell, hogy legyenek a vinyón, mert a másik gépen még tökéletesen működött. Ki tudom még próbálni esetleg a TV-men, vagy később másik gépen is, de nem tudom mi ártana neki, és mi használna. Valahogy csak vissza lehet hozni az adatokat, legalább is nagyon remélem... :(((

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#32081) Memora


Memora
senior tag

Valaki? :F

Fancy quote placeholder

(#32082) djculture válasza Memora (#32081) üzenetére


djculture
félisten

xp-s gépre kellene visszadugni és a hátsó azon portba ahol másoltál rá. Ott jó esetben látni fogja. Ha ott se látja akkor szétszedést nem úszod meg és ha normális vinyó van benne akikor a gépbe beszerelés után getdataback, de ennyi adatot nem kevés nap alatt lehet majd vele kimenteni egy másik vinyóra.
Egyébként ekkora méretű hordozható hdd tele kimentetlen adattal egyenlő egy harakirivel.

[ Szerkesztve ]

(#32083) Memora válasza djculture (#32082) üzenetére


Memora
senior tag

Köszönöm szépen a választ, viszont közben mégis csak újraindítottam a HDD-t, és láss csodát, most már látja a Win7 64-es gépem is :DD :DD :DD
Csak valami "glitch" lehetett a két eltérő OP rendszer közti kommunikáció miatt. :)
Egyébként nekem az is felérne egy (pénzügyi) harakirivel, ha minden adatomból kettőt kéne tárolnom :Y
Eddig szerencsére még egy vinyóm sem szállt el (köszi, Samsung!), pedig van vagy 10db. Ha e mellé még 10-et kellene vásárolnom, háááát...Persze az internetről nem reprodukálható, és a saját előállítású fájljaimról van természetesen backup-om.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#32084) Zsivaagoo válasza MaxxDamage (#32078) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Elektronika csere nem javítja a szétbarmolódott mágneses felületet. :W
Ja, fordítva. Össze lehet gányolni, de 80 Gigás Samuk kb. ugyanúgy döglenek. Ha meg másik széria, akkor nem biztos, hogy megmoccan az össze-Frankensteinezett Samu.

Mi történhet? Nem lehet majd róla olvasni/kattogni fog/nem pörög fel/ leszakad az olvasó fej/csörgőnek még jó lesz... stb.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32085) djculture válasza Memora (#32083) üzenetére


djculture
félisten

Helyes ha mented azokat a fájlokat ami fontos és pótolhatlan, mert tele a műhely olyan vinyókkal akinek a gazdája úgy is örök életű az én vinyóm felkiáltással sose mentett és persze hogy komplett találmányok leírása meg mittomén milyen extra dolgok vannak mindig rajta, nem az agymenők legújabb része és más netről lehúzható. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32086) Zsivaagoo válasza Simivok (#32072) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Gyenge a tápellátása, és a HD Sentinel észleli az állandó felpörgetési hibákat. Ha másoltál rá éppen, akkor megszaporodnak a gyenge szektorok is nagyon hirtelen.

A vinyód ettől függetlenül még teljesen egészséges is lehet.

--------------------------
Kábelcsere, és menteni róla mindent, ami fontos. Majd újrapartícionálni, formattálni és csurig tele kell írni. <- ha biztosra akarsz menni és nem akarsz a HD Sentinel mélységeiben és felülettesztjei között bóklászni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32087) Memora válasza djculture (#32085) üzenetére


Memora
senior tag

Igen, mondjuk ha munkáról lesz szó, akkor én sem fogom sajnálni hozzá az automatic backup HDD-ket, akár 2-3 db-ot se, és ráadásnak még azokat is egymástól jó messzire fogom elpakolgatni :DDD

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#32088) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám.
Van egy Seagate Barracuda 7200.11 vinyóm,és se a BIOS,se a Windows nem látja.Nem ad ki semmilyen furcsa hangot,szépen rendesen dolgozik,lehet rajta hallani,érezni.Mi lehet a gond?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#32089) MaxxDamage válasza Zsivaagoo (#32084) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R

Akkor kuka :)
Van egy Seagate HDD -m (250GB-Sata) Asus Notiba és 98% -os (de már kattog) ehez képest a 0% -os semmi problémát nem produkál :D :N

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32090) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Olcsón hozzájutottam egy WD2000JS vinyóhoz.
A Sentinel is és a HD Tune is 100/100-asnak látja. Viszont, ha egy filmet akarok rá másolni iszonyatosan lelassul, eleinte még küldi is rá a cuccot, de kis idő után leesik a sebesség 150-200 kb/s-re.
Nagy nehezen engedi csak a formázást is.
Alapból nem volt rajta jumper, tettem egyet a fenti link alapján az 5-6 lábra, de nem sokat változott.
Nem remeg, nem hangos.
Lehet ezzel valamit kezdeni?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#32091) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Lemaradt, 2 gépen is ezt csinálja.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#32092) regener


regener
veterán

Sziasztok,
valaki tudja hogy mi lehet annak az oka hogy a vinyó folyamatos töltés közbe lelassul pár pillanatra majd megy tovább rendesen?
Leszedtem a HDTune próbaváltozatát és abban is produkálja:
Nagyobb kép: [link]

Az ábrán is látszódik hogy leugrál a sebesség egészen 2-3mb/s-ig 110 környékéről.

HD Sentinel szerint 100/100 a vinyó, a régi gépben viszont voltak adatkapcsolati problémák 6300 alkalommal, de ez a szám a mostani géppel nem nőtt.

[ Szerkesztve ]

(#32093) djculture válasza regener (#32092) üzenetére


djculture
félisten

Ha rendszer ezen van akkor normális ez a beterhelődés ha nem azon van akkor viszont valószínűleg bad sectorral vagy mechanikai hibával küszködik a vinyó.

(#32094) regener válasza djculture (#32093) üzenetére


regener
veterán

HD Sentinel kép: [link]

Igen ezen van a rendszer, de ha a másik vinyót indítom el (azon is van egy ugyanolyan win7 64bit) akkoris ugyanezt csinálja a vinyó.
Mivel játszok (s öcsém is) ezért ez a jelenség érezhető játékok alatt is és elég zavaró.

Megtudom valahol nézni hogy gyári gari él-e még a vinyóra?
Ha jóltudom akkor a Samsung nm gyárt többet mert a Seagate megvette és lekapcsolták azt az oldalt ahol meglehett nézni.

(#32095) djculture válasza regener (#32094) üzenetére


djculture
félisten

Táp milyen alatta ? Seagate oldalon már a samsungokat is lehet nézni...

[ Szerkesztve ]

(#32096) regener válasza djculture (#32095) üzenetére


regener
veterán

Egy 2 hónapos Chieftek GPA500S.

Köszi, akkor utánanézek hogy garis-e még, bár nemtudom emiatt csinálnak-e valamit is vele...

(#32097) djculture válasza regener (#32096) üzenetére


djculture
félisten

Az adatkábel cseréjét még meg kell próbálni hátha úgy változik. Azután a seatools extended test-et lefuttatni az megmondja ha van baja, ha hibakódot nem dob akkor nem fogják cserélni mert nem az a baj.

(#32098) regener válasza djculture (#32097) üzenetére


regener
veterán

Megpróbálom másik kábellal, meg lefuttatom azt a progit és ha nem segít/nem hoz eredményt akkor írok a Samsung magyar supportjának hogy tudnak-e segíteni mert még garis :D

"In Warranty Expiration 27-Jul-2014"

[ Szerkesztve ]

(#32099) djculture válasza regener (#32098) üzenetére


djculture
félisten

Onnan a seagate supporthoz fognak irányítani már több mint egy éve a seagate vette át a gyárukat. Ugyanúgy gyártják a samsung driveokat csak seagate matricával/modell kóddal.

[ Szerkesztve ]

(#32100) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Valaki?

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.