Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11551) Tabika


Tabika
tag

Az igényeim: szépen szóljon viszonylag nagyot is kb. 200-250 wattra gondoltam dupla méllyel!a pénz.. hát amennyire kijön a pár csak szépen és nagyot szóljon

(#11552) szaszlaci válasza Tabika (#11551) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezek nem igazán épkézláb igények.
Szobába kell, zenére?
Szerintem használtan kellene valamit nézned. 20 ezertől felfelé már egészen jókat lehet találni.
Ha mégis építesz, akkor az alapokat innét kellene elsajátítani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11553) Tabika válasza szaszlaci (#11552) üzenetére


Tabika
tag

Igen szobába kellene!!!Én nem szeretnék venni előbb megszeretném csinálni és ha nem jön össze akkor belemegyek a vételbe!!

(#11554) szaszlaci válasza Tabika (#11553) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor az adott linket kellene áttanulmányozni, az ott levő tudás nélkül csak viszonylag gyenge prodiktumot lehet összehozni. Ha azzal végeztél, akkor igényeket is pontosabban tudsz mondani, és mi is használható segítséggel szolgálhatunk.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11555) totya694


totya694
őstag

Sziasztok!
Valakinek esetleg véleménye Westra KW 200-1338-ról?

Üdv:Attila

(#11556) #10726912


#10726912
törölt tag

Üdv mindenki!
Van egy hangfal párom, amik sajnos (vagy a fene tudja, milyen volt a hangminősége gyárilag) át lett alakítva. Volt otthon elfekvő készletem is, meg alkalmi áron szereztem is hangszórókat, ezért mikor ezt a hangfalpárt megkaptam, neki láttam bele pakolni a hangszórókat. Innentől kezdve természetesen már egészen tűrhetetlen hangokat produkált a cucc...leírom az adatokat mindenről, a lényeg az, hogy kéne egy hangváltó bele. Ill kettő:)) Nem audiofil hangzást keresek:)) Pusztán egy alap mércével hallgatható hangfalpárt szeretnék kialakítani ezekből. Akár komplett hangváltó beszerelése is megoldás lenne, sőt! Mivel abszolút ostoba vagyok tervezéshez, méréshez, hangváltó gyártáshoz, stb... így ez lenne szinte egyetlen orvoslás a problémámra!
A mély hangokkal nincs igazán gondom: a hangfalak bassz reflexek, döngtek mint a hordó, miután vatelinnel ki lettek bélelve, így ez gyakorlatilag eltűnt:számomra és mások számára is; "szép" (személyenként egy pár füllel mért eredmény! :D ) lett a mély tartomány. Az erősítő egy Pioneer A-229 tipus,2*50 Watt, mióta ez van, azóta szintén javultak a mély hangok. Természetesen nem probléma, ha a hangváltó berakása után még jobb lenne...:)
A gond a közép-magas tartománnyal van: a rengeteg áthallás miatt (mivel a hangváltást jelenleg csak kondenzátorok végzik) van.
Adatok:
Ez a hangfal méretei:(Külső magasság*szélesség*mélység)=750*225*200mm. anyaga=15mm-es pozdorja.reflexcső= hossz:140 mm. belső átmérő: 50-40 mm.
mély sugárzó:
Easy Touch autó hangfal. Adat:6*9(15*23cm) 4 Ohm, 35Hz*22Khz. 91 dB. a magas sugárzók le lettek szerelve, csak a mély szól.
Közép hangszóró: videoton (HB10-546) 100mm-es középhangszóró 8 ohm, 120W terhelhetőséggel, és 87dB@1W*1m érzékenységgel. Mást nem találtam róla, egy helyen a kereső kiadja, hogy 20-16000Hz, de az oldalon már más a cikkszám. Bár kinézete ugyan ez.
Magas sugárzó a gyári, egyiken megvan egy adat: 8 Ohm. Eredeti, a hangváltón lévő kondenzátor, amivel működik: M.D.L. 2.2qF 100v, a hangszóró pille papíros.
A hangfal: PALLADIUM SAE-1 Sinus Power:100 Watt. Frekvencia: 24-24500Hz. 4-8 Ohm.
Szóval a hangfal és a hangszórók jobb ( és pénz híján :U ) marad.
A videoton h.sz. miatt gondolkoztam már videoton hangváltón is...de milyen keresztezési frekvenciákkal működjön? Tudom, hogy így nem lesz tökéletes, de azt akkor várhatnám el, ha tudásom lenne hozzá. Az meg sajnos nincs és nagyon kínai, ha elolvasom a szakirodalmat :(
Mindenki segítségét előre köszönöm, sőt, iszok is hálából az egészségére, vagy akár a segítővel is, ha össze szaladunk valahol bicajjal vagy "szaladással" :)
Üdv!:)

(#11557) szaszlaci válasza #10726912 (#11556) üzenetére


szaszlaci
addikt

El kellene kezdeni méregetni, hogy legalább ajánlani tudjunk valamit kiindulásnak. Három út még így is igen nagy falat, de legalább látod, mégis hogy szólnak. Szerény tapasztalataim szerint ott még a fázisoknak (illetve elhelyezésnek) is különösen nagy szerepe van, hogy egyáltalán halld a megszólaló frekvenciát.

Mérés nélkül nagyjából annyit tudsz tenni, hogy a középpel sorosan teszel még egy tekercset, hogy csökkenjen az áthallás. Rezonanciákat ki kellene kerülni, ha vannak. Közép és magas előtt a kondikat változtatni, hogy jobb.
Meg persze előtét ellenállással közös érzékenységre állítani.
Ilyen 20-20.000 Hz-ig emelkedő szinusszal lehet próbálni.
Füllel nem igazán tudsz többet tenni, még így is kellene mérni impedanciát, hogy nem túl alacsony-e.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11558) totya694 válasza szaszlaci (#11557) üzenetére


totya694
őstag

Jó reggelt!
Mi lehet a reális értéke ezeknek a hangfalaknak?

4db Westra KW 200-1338,2db Westra 100-304,a magasakon nincs típus szám

Üdv:Attila

(#11559) totya694 válasza totya694 (#11558) üzenetére


totya694
őstag

Pilot SB 560 MK III van a hangfalra írva típus megjelölésnek 150/240W
PILOT HiFi Acistics Gmbh Germany

Üdv:Attila

(#11560) paye válasza totya694 (#11559) üzenetére


paye
tag

Pilot HiFi Acoustics GmbH, Germany

(#11561) szaszlaci


szaszlaci
addikt

MAC Fire 300. Ami nálam járt:
Fs= 34,57 Hz
Re= 3,2 ohm
Qms= 7,96
Qes= 0,8
Sd= 572,6 cm2
Vas= 32,9 l

Átvitel, 1 Watt, 25 Hz-re hangolt reflexet választottam:

Csoportkésés. Látható, hogy a 25 Hz-es hangolással 30 Hz-ig megfelelően viselkedik, még ha a többi részen rossz is. Ott már úgysem sok hangja van. :

Piros: 30-50 literes zárt.
Narancs: 50 literes reflex, 25 Hz-re hangolva
Sárga: 50 literes reflex, 35 Hz-re hangolva.

Membránkitérés, 150 Watt esetén. Itt is a 25 Hz-re hangolt reflex tűnik ésszerűnek. Portzaj (azaz kisebb átmérőjű cső) szempontjából szintén.

Kék: 40 vagy 50 literes zárt.
Zöld: 50 literes reflex, 25 Hz-es hangolással.

Mivel ezt a hangszórót mozin kívül másra nem igen használnám, ezért a valamivel kisebb zárt dobozzal előnyt élvez a reflex mind a magasabb érzékenység, mind az alacsonyabb membránkitérés miatt.
A 35 Hz-es hangolást nagyon rossz ötletnek tartom a 25 Hz-essel szemben, ugyanis durván nagy lesz a csoportkésés, nagyon kiemel és a membrán sincs megfogva ott, ahol gyakran terhelve van egy szubjelet külön tartalmazó film esetén. Függetlenül attól, hogy a hangszóró lengőrendszere megfogja a membránt. (Erről nincs szimuláció, de el lehet képzelni, mi van akkor, ha a 25 Hz-es minimumpont 35 Hz-re kúszik fel.)

Mint írtam, hangja 50 Hz körüli brummogásból fakad, de elég mély tónussal teszi. Nagyjából 40 Hz-ig "használható".
Üzemi zajt nem hallat magából, abszolút csendben dolgozik.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11562) #10726912 válasza szaszlaci (#11557) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv!
Sajnos jobb képet nem igazán tudok készíteni, a hsz-ek elhelyezkedését lehet látni rajta.
Méregetésekhez kéne mikrofon, ami nincs, meg tudás, ami szintén nincs. Próbáltam minden nélkül hallgatni egyedül a videoton hangszóró hangját kondenzátor, tekercs és a többi hangszóró nélkül, kellemes hangja van, ezért szeretném ennek a tartományát kihasználni. De mi az a frekvencia sáv, amit valóban érdemes ebből használni? Van pl ami 700/5000Hz keresztezési frekvenciával rendelkezik. Megértem, hogy igazán érdemi segítséget így nem lehet adni, támpontot keresek: segítsetek ennyit összesen: milyen keresztezési frekvenciákkal rendelkezzen a hangváltó, hogy a videoton közép hsz. hangja domináljon, de ne szóljon a magas tartományban és a mély hangoktól ne torzítson? A többi érték olyan lesz, amilyen, biztos, hogy a jelenlegitől jobban fog szólni.
Köszönöm! :R

Üdv! :)

(#11563) szaszlaci válasza #10726912 (#11562) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezt csak azután lehet megmondani, hogy van mérve átvitel és impedancia menet. (Meg tudjuk a hangszóró átmérőjét.) Úgy ki lehet találni, hogy hol lenne ésszerű a váltás. Aztán ha szerencséd van, engedi is magát.
Ezután lehet váltót tervezni, amit szintén méréssel kell ellenőrizni és finomhangolni. (Meg aztán hallgatással.)
Sajnos nincs egyszerűbb módja, ha lenne, mások is azt választanák.

A közép előtti kondenzátor értékét lehet csökkenteni, hogy ne kapjon annyi mélyet. Vagy többrendű váltóval, de azt csak mérés alapján lehet megmondani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11564) Turbina33 válasza szaszlaci (#11561) üzenetére


Turbina33
senior tag

Szép leírás,köszönjük! :) Ha esetleg megépíteném az 50liter/25Hz -es verziót,akkor mekkora csövet ajánlanál hozzá?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11565) #10726912 válasza szaszlaci (#11563) üzenetére


#10726912
törölt tag

Rendben, értem. Elkezdek agyalni, a hogyantovábbakról.
Üdv!:)

(#11566) Turbina33 válasza #10726912 (#11562) üzenetére


Turbina33
senior tag

Egy imp.menet mérést csinálhatunk valamikor.Esetleg megnézzük a mély hsz-t T/S ügyileg,behangolhatjuk a dobozt rendesen,szétnéznénk a dobozban,hátha volna valami rejtett dolog benne... :D
Megdumálunk egy időpontot és lehozod a dobozt,kifaggatjuk kicsit.Sokat nem ígérhetek,nekem is sokat kell még tanulnom! :K

Mit szólsz? :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11567) szaszlaci válasza Turbina33 (#11564) üzenetére


szaszlaci
addikt

Amekkora elfér :) Nekem 65 mm átmérőjű próbacsöveim vannak, ahhoz 28 centis hossz tartozik. 150 Watt körül az elég szép portzajt produkál.
90 mm átmérő alá nem adnám, ahhoz 57 cm tartozik. De függ az erősítőtől, szerintem elég szép teljesítményt elbír.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11568) #10726912 válasza Turbina33 (#11566) üzenetére


#10726912
törölt tag

Első sorban annyit, hogy kérek egy képet rólad, bekereteztetem, építek alá egy szentélyt... :C
Ha túl leszel a melóidon és nekem is meglesznek a kiadásokról ill azok utáni tartalékokról az adatok, egyeztetünk egy idő pontot :))
Köszönöm! :R
Üdv!

(#11569) Turbina33 válasza szaszlaci (#11567) üzenetére


Turbina33
senior tag

Néztem én is mekkora kéne,szerintem lesz ott a csőben "S" alak is :D

Köszi! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11570) Turbina33 válasza #10726912 (#11568) üzenetére


Turbina33
senior tag

Kép megoldható,küldöm priviben,csak nehogy utálatos kép legyen belőle... :D

Pedig mindjárt teszem fel bográcsban a birkát... :P

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11571) #10726912 válasza Turbina33 (#11570) üzenetére


#10726912
törölt tag

A bicaj elég keveset fogyaszt, de vagy oda égne a pöri, vagy felfalnám "üzem anyag" pótlék gyanánt :D
Bár ezt ellen súlyozná az autó pályán kiváltott érzelem hullám, amit kiváltanék a közlekedőkből két hangfallal a csomagtartón :U Akár STÁR is lehetnék, tévében meg címlapokon :DDD

(#11572) Turbina33 válasza #10726912 (#11571) üzenetére


Turbina33
senior tag

Bicajjal jobban járnál,mert pöri mellé barack pálinka is jár. Valszínű,hogy mérés nemigen lenne... :DD De nagyon szívesen,ha kell a címem,küldöm priviben.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11573) #10726912 válasza Turbina33 (#11572) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tudsz főzni pörit meg pályinkát. Meg hangfalat is építgetsz. Meg a többi...
APU!!!! :DDD

Oké:)

(#11574) Turbina33 válasza #10726912 (#11573) üzenetére


Turbina33
senior tag

A többi erényemről az asszony tudna érdemi válaszokat adni... :U

Pörit leszavazták,füstölt csülkös bab a menü... :)

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11575) totya694 válasza paye (#11560) üzenetére


totya694
őstag

Köszi a helyesbítést :R

Üdv:Attila

(#11576) Tabika


Tabika
tag

Üdv mindenkinek! Valaki tudna nekem ajánlani 1 pár hangfalat otthoni használatra?

(#11577) villamos válasza Tabika (#11576) üzenetére


villamos
őstag

Gratulálunk! Ön sikeresen meghatározta, hogy mit szeretne!
Sajnos ennyi információ nem elegendő ahhoz, hogy bárki, bármit is ajánlani tudjon...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#11578) Tabika válasza villamos (#11577) üzenetére


Tabika
tag

Thx! Nagyon kezdő vagyok de annyit tudok h zene hallgatásra kéne nekem egy pár hangfal!!Nagyot szóljon és szépen!A szomszédokat szeretném az örületbe kergeti!!:D:D:D Lehet új és lehet használt!!Azt hiszem h nekem nem 5.1 kell meg ilyenek csak sima sztereo! Jó sok méllyel!

[ Szerkesztve ]

(#11579) dudika10 válasza Tabika (#11578) üzenetére


dudika10
veterán

Mekkora szobába?
Mi a fenének 2-300W?
2*16W nálam a 11nm-es szobában simán tud olyan hangerőt produkálni ami napi 2 órában hosszú távon halláskárosodást jelent.
Gondolom nem szeretnél idő előtt halláskárosulttá válni. :U

Elsőre nem gondolkoznék a helyedben 2 útnál többen. Különben biztos, hogy szar lesz.
Ha valóban építeni akarsz akkor elég sokat kell utána olvasni, hogy egyáltalán értékelhető eredményt kapj. (Vagy kérsz egy kész hangfaltervet egy váltóval.)

Biztos vagy benne, hogy képes vagy készíteni erősítőt, váltót, hangfalat egyébként?
szerk: vagy most már letettél róla és már vásárlásban gondolkodsz? :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11580) Tabika válasza dudika10 (#11579) üzenetére


Tabika
tag

Szia igen letettem az építésről, inkább vásárolnék az a biztos az építéssel lennének gondjaim :S am 25 nm-es szobába kéne!Végül is jó a 2 vagy a 3 utas csak nagyot szóljon!Én konkrétan minimum 150 wattos hangfalakra gondoltam de 200asok jobbak lennének!Néztem használtan is van ami tetszik csak nem tudom h mit szólnak!!:S

[ Szerkesztve ]

(#11581) dudika10 válasza Tabika (#11580) üzenetére


dudika10
veterán

11nm-en sima zenehallgatáshoz kb 1W-ra van szükségem.
24nm-en körülbelül olyan 5W körüli teljesítményt használok jelenleg.
Ez így napi 8 órában az egészségre ártalmas szint alatt van.
Ugyan ilyen érzékeny hangfalakkal 40W napi pár órát használva már halláskárosodáshoz vezet hosszú távon.
Felejtsd el a wattokat, mert kb semmire nem jók azon kívül, hogy mondogathatod a hozzá nem értő szomszédnak, hogy 200W-os rendszered van.

Ha erős basszusokra vágysz akkor egy mélynyomós rendszer kell, ha minőségre vágysz akkor egy rendes sztereo rendszer kell. Azonban a rendes sztereo rendszer sose fogja megmozgatni a gyomrodat a mély hangokkal, mert nem az a dolga és a gyomormozgató mély és a minőség nem fér meg egymás mellett.

Elég fontos, hogy mennyit szánsz rá egyébként.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11582) Tabika válasza dudika10 (#11581) üzenetére


Tabika
tag

Én nem hallgatok rendszeresen zenét mivel keveset vagyok itthon a munkám miatt!De én arra gondoltam, h Vennék egy 5*100 as erősítőt ahhoz kéne nekem a pár hangfal meg van egy 2*600as végfokom ahhoz meg kéne nekem két mély láda!Így gondoltam !

(#11585) dudika10 válasza Tabika (#11582) üzenetére


dudika10
veterán

Azt elárulhatnád, hogy minek akarsz 5 csatornás erősítőt (ilyen sanszos, hogy nincs is, csak 5.1-es 6 csatornás) ha abból csak 2 csatornát akarsz használni?

Egyből két mélyláda? Egyet is nehéz rendesen illeszteni.

Most döntsd el, hogy falat akarsz bontani vagy zenét hallgatni. :N
Ha komolyan a szomszédokat akarod idegesíteni akkor abban majd más segít, de ha zenét szeretnél mégis inkább hallgatni elfogadható minőségben akkor szólj és picit átalakítjuk az elképzelésed, mert az csak a szomszédbosszantásra alkalmas. ;)

(#11584) Tabika: ez azért picit erős, törölve is lesz és figyelmeztetni is fognak miatta. :U

Elmondom, hogy mi a probléma. Itt a fórumon vannak olyanok akik több hangfalat és erősítőt építettek már, mint Te azt meg tudod számolni. Több rendszert állítottak össze, mint Te azt el tudod képzelni és több tapasztalatuk van, mint amennyit Te pár nap olvasgatással össze tudsz szedni.
Alapvetően segítőkészek, de ha nem vagy hajlandó elfogadni a véleményüket akkor az elveszi a kedvüket attól, hogy segítsenek.
Sok esetben szubjektívek a vélemények és nem is értenek egyet a tapasztaltabbak se sokszor, de a vélemények alapjában véve mindig egy irányba mutatnak, csak különböző értékrendű emberek különböző véleményei, így nem egyezhetnek teljesen.

Szóval vagy befogadóbbá válsz a véleményekkel szemben vagy felesleges kérdezni, mert mindegy mit írunk.
Ne vedd személyes bántásnak, piszkálódásnak. Szerintem ennél kulturáltabban nehéz leírni ezt. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11587) 7


7
addikt

Tabika 3 órás eltávon van a legutolsó megnyilvánulása miatt.
Egyúttal megkérem villamost, hogy ne adja alá a lovat. :U

(#11588) Turbina33 válasza dudika10 (#11585) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nagyon szépen írtad,le a kalappal! :R

Egy megjegyzésem volna,szerinted véletlenül történnek az ilyesfajta írások? :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11589) dudika10 válasza Turbina33 (#11588) üzenetére


dudika10
veterán

Nem értem mire gondolsz. :B
Valószínűleg félreértelek, de nem hiszem, hogy akárki szándékosan szeretné rombolni a fórumot. :N
Tabika-ban sem volt semmi rossz szándék, csak segítséget szeretett volna kapni, csak nem egészen jó úton járt, szüksége van/volt egy kis segítségre a fórumozás szabályaiban ezen a fórumon. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11590) szaszlaci válasza Tabika (#11582) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogyha az a lényeg, hogy nagyot szóljon, meg sok mélye legyen valahol ablakrezgető tarományban, veszel valami hangosítós cuccot, meg mellé egy aktív mélyládát, minél nagyobb membrán átmérővel. Nem fog épp jól szólni, de nagyot igen. Nem baj, majd kinövöd ;)
A szomszédaidtól meg elnézést kérek :)

Ha meg azt akarod, hogy hallgatni is lehessen, veszel egy Vidi Preludiumot (32-est) vagy valami Technics dobozt, 20-40 e között mérik őket. De nem döngetésre valóak.

dudika10: általában 5 vagy 7 csatornás erősítőt fog kapni, aktív szubkimenet nélkül. A 6 csatornás 5.1-es csak az olcsó házimozis cuccok jellemzője. (Meg pár speciálisabbat gyártottak, de elég ritka.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11591) dudika10 válasza szaszlaci (#11590) üzenetére


dudika10
veterán

Nem vagyok otthon nagyon a házimozi erősítők terén. Túl drága mulatság egy rendes 5.1-es rendszer. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11592) totya694


totya694
őstag

Hali
Lenne egy olyan kérdésem,hogy kinek mi a véleménye Bose 501 hangfalról.Egy barátom kínálja nekem de valamiért nem tudok beleszeretni :U

Üdv:Attila

(#11593) totya694 válasza totya694 (#11592) üzenetére


totya694
őstag

Hozzá kell tegyem még nem hallottam a hangját :B

Üdv:Attila

(#11594) szaszlaci válasza dudika10 (#11591) üzenetére


szaszlaci
addikt

A moziba járás drágább mulatság :) Na jó, talán nem, de mindenképp rosszabb.

totya694: de hát ha még nem is hallottad, akkor hogy lehet róla véleményed? :)
Szerintem az ilyenre a jó módszer, hogy együtt kell vele élni pár hétig-hónapig. Ha ennyi idő után nem zavar a hangja, nincs semmi hiányosság, akkor szerencséd van, találtál egy jó dobozt.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11595) totya694 válasza szaszlaci (#11594) üzenetére


totya694
őstag

Valahogy a felépítés,kinézete nem akar bejönni.(hol ott tudom,hogy a Bose cuccok inkább a minőségről híresek és nem a szépségről)

Üdv:Attila

(#11596) Tabika


Tabika
tag

Üdv újra itt!Kérdésem a következő: találtam egy pár hangfalat elmondanátok róla h mi a véleményetek??
http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/hangszorok_es_fejhalgatok/yamaha_ns_50e/

http://www.korner-audio.com/webshop/hangfalak-hangszorok/allo-hangsugarzok/magnat-monitor-supreme-800-hangfal?vmcchk=1

http://electrostore.hu/open_product-8984e38b2ccf82686dccd2c2c6244dd8.htm

(#11597) totya694 válasza Tabika (#11596) üzenetére


totya694
őstag

Mint ahogy fentebb is írták mindenek előtt érdemes átgondolni,hogy mire szeretnéd használni.Ha pl. csak havonta 1 filmet nézel meg ahol ki is tudod esetleg használni az 5.1-et akkor azért kár házimozi erősítőt és egy rakás hangfalat megvenni.
Ha csak netes rádiót akarsz hallgatni PC-ről akkor egy hangkártya+egy sztereó erősítő+ 2 hangfal.

Üdv:Attila

(#11598) Tabika válasza totya694 (#11597) üzenetére


Tabika
tag

Én zenére,filmre szeretném használni és azt szeretném h szépen szóljon!!Arra gondoltam hogy amiket belinkeltem valamelyikből vennék 1 párat és pluszba vennék még mellé egy ugyanolyan márkájú aktív mélyet ! Vélemények?Nem akarok egy rakás hangfalat venni egy szép esztétikus álló hangfal párat szeretnék és egy aktív szubot!

[ Szerkesztve ]

(#11599) szaszlaci válasza Tabika (#11598) üzenetére


szaszlaci
addikt

A Magnat egyrészt sztereó, másrészt lehet, hanyagolni kellene.
A Yamaha talán jó lehet ennyi pénzért.
A harmadik link nem jön be.

Ha nem akarsz, csak két dobozt, akkor a Yamahát miért veszed számításba? Az 5 doboz.
Az ugyan olyan márkájú szub meg hülyeség, azt vegyél, amit találsz normális áron.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11600) Tabika válasza szaszlaci (#11599) üzenetére


Tabika
tag

Azért vettem számításba mert az végül is komplett és ha azt nézem nem sok pénzért!Gondoltam jó lehet!Te nem tudnál ajánlani nekem valamit ami szerinted jó?!Találtam még egy Sonyt is de az is 5 láda!
http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/hangszorok_es_fejhalgatok/sony_ss_fcr4000/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.