Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) Turbina33 válasza Revox66 (#11950) üzenetére


Turbina33
senior tag

Asztakutyamacska... :Y Ez aztán a SAL temető... :D Milyen buli volt a képen?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11952) shalafi66 válasza Turbina33 (#11946) üzenetére


shalafi66
veterán

Végülis csak 1956-óta gyártanak hangszórót Magyarországon nagy mennyiségben. '89-ben csak 2 000 000 darab hagyta el a fehérvári üzemet. Hja, igen.

Mégis mi az, hogy a körülményekhez képest jó? Ez nem anyukám borsólevese, kissé egzaktabb talán.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11953) tzsolesz válasza Revox66 (#11950) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jajj, mi volt ez? :))

(#11956) tzsolesz válasza Turbina33 (#11954) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nagyon nagy igazságokat mondasz.
ha nem jöttem volna ide a fórumra én sem tudnám, hogy van HA2000. Errefelé is csak SAL, MNC volt mindig.

Internet itt is csak kb 6-7 éve van normális, a betárcsázós az nem az.
ha hamarabb tudom, hogy létezik, akkor a NOIR2 helyett valószínű azt vettem volna.
Egyébként számomra annyira nem rossz, a többi selejthez viszonyítva persze.

(#11956) tzsolesz Igazi szegény falusi kényszermegoldás, falunapra, május 1.-re, szüreti bálra stb... Tipikus. Nekem tetszik amúgy. :K Bár szerintem nem csak SAL, meg MNC van ott. Az komoly lehet legalul. Mi lehet az 50cm-es beymák? Mondjuk ha van ott normális hangszóró is, akkor a SAL-ok teljesen feleslegesek, csak díszek maximum, mert nem lehet akkor sem őket hallani, ha a füledet odateszed. Mondjuk egy Reflex, vagy egy Gary mellett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11957) Revox66 válasza Turbina33 (#11951) üzenetére


Revox66
aktív tag

;]
Semmilyen, anno 2004 -ben haverokkal összedobtuk a cuccot, egyébként ami középen van mély láda abban Y-audio 18" mélyek vannak, annyira nem sal, mint amennyire látszik.. :DDD

A diszkrónika magazin hirdetett egy házi hangfalépítő versenyt, nah ezzel a cuccal neveztünk... persze nem nyertünk semmit :D 4. hely.
3. helyen 4db 18" mély volt. annyit tudok ;)

(#11960) tzsolesz válasza Turbina33 (#11958) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az volt az utolsó erősítőjük ha jól tudom. Volt fekete és szürke kivitel. 50W-os volt.
Haveromnak olyan volt, nekem egy Kenwood KR4070.

Össze sem lehetett hasonlítani a két erősítő hangját. Persze a Kenwood sokkal jobb volt. :P

(#11961) shalafi66 válasza Turbina33 (#11954) üzenetére


shalafi66
veterán

Újságokban, RT évkönyvekben benne voltak, meg a viszonteladók listája is ugyanekkora, vagyis inkább nagyobb volt. És akkoriban még valamivel jobban ment a gyártás, használhatóbbak voltak a produktumok.
Gyöngyösön most is árulja valaki, megjegyeztem amikor a honlapot szerkesztettem.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11962) Turbina33 válasza tzsolesz (#11960) üzenetére


Turbina33
senior tag

Honnan volt neked akkoriban Kenwood erőlködőd? Olyan árakon mentek a nyugati cuccok,hogy képtelenség volt megvenni.Má nekem...

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11963) tzsolesz válasza Turbina33 (#11962) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egy Kunhegyesi srác kijárt németbe lomizni, és Ő hozta be a Körting, Fisher, kenwood, Sony, meg egyéb nyalánkságokat meglehetősen olcsón.
15000Ft-ért vettem, ami nagyon olcsónak számított. Persze nem volt ez már olyan új amikor behozta. vagy 10 éves cuccról van szó. Persze ennek már 14 éve. Így az már egy 24 éves cucc lehet most, nincs már meg.

(#11964) Turbina33 válasza shalafi66 (#11961) üzenetére


Turbina33
senior tag

Igy utólag könnyű ez,persze.Akkor más volt a helyzet.Mindegy,elmúlt.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11965) Revox66 válasza Turbina33 (#11962) üzenetére


Revox66
aktív tag

Jah, jó hogy beszélgettek az erősítőkről is.
Milyet lenne érdemes venni szerintetek majd végfokot, vagy erősebb hifi erősítőt ?
Castone 200B tetszik 2x100W.
Hifi erősítőkből meg : yamaha esetleg onkyo, vagy hasonló márkák jönnek be.

(#11966) Yahoo válasza shalafi66 (#11912) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Köszönöm a tippet, szerinted érdemes próbálkoznom 8 literben b-reflexesítéssel?

(#11967) Turbina33 válasza tzsolesz (#11963) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nekem egy RFT rádiósmagnóserősítősizém volt,az volt az első "komoly" cuccom.Számkeresős magnója volt,bizony! :) A legelső magnóm egy Unitra MK232 volt,az volt osztán a technika! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11970) Revox66 válasza Turbina33 (#11969) üzenetére


Revox66
aktív tag

A Giantok -hoz kellene majd. :)

(#11971) tzsolesz válasza Revox66 (#11970) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az isten óvjon meg attól a szartól (castone...).

Nem jó, nagyon nem jó. Inkább egy bikább sztereó erősítő.
Az én Fisher RS-913-am úgy picsán veri teljesítményben, és hangzásban hogy nagyanyám is észrevenné köztük a különbséget. Hidd el szenvedtem vele sokat. :(

Semmit mondó élvezhetetlen hang, bármilyen keverővel is hajtod. :W

Inkább QSC, Garry....

[ Szerkesztve ]

(#11972) Revox66 válasza tzsolesz (#11971) üzenetére


Revox66
aktív tag

A könyvtárnak 500B -s típus van, hogy 20 éve frankón teljesít, én is hangosítottam velük pár évig... Nem igazán volt gondja. De nem tudom akkor mi lenne a helyes...

(#11973) tzsolesz válasza Revox66 (#11972) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem tudom, ezt a kis 2x100W-osat ismerem, de nem kéne még ha utánam hajítanák sem... :N
Annak a teljesítményével már nem lenne gond (500B), a hangjáról meg nem tudok semmit. Nem feltétlenül szól az is szarul.

(#11974) Turbina33 Yamahákról csak jót hallottam. :K

[ Szerkesztve ]

(#11974) Turbina33 válasza Revox66 (#11970) üzenetére


Turbina33
senior tag

Egy jó házimozi erőlködővel többet érsz szerintem.Ha márkát kell mondanom,akkor Yamaha,nekem is az van,bulikhoz is azt használom,semmi gond nincs vele.Azt mondják,hogy csak mozihoz jó,mert olyan izé a hangja,ez szubjektív.
Sztereóra Technics!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11975) Turbina33 válasza Turbina33 (#11974) üzenetére


Turbina33
senior tag

Érdekes dolog ez,mert akik szapulják,azok sorban építik a tuti hifi végfokokat STK ícékkel.Minő véletlen,hogy a Yamahákban is az van. :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11976) Yahoo válasza tzsolesz (#11935) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Ez ilyen nyomókamrás cucc volt mint a BP, csak kifele nézett a hsz, vagy rosszul értem? Szval adott egy doboz, két kamra, alsóban az SR3040, a kettő között, belül egy reflexcső. Hol volt még cső kifele, a nyomókamra részen vagy a hsz részen?

(#11937) Turbina33: Mondasz néhány szót a tölcséres 4050ről? Miért jó ez a tölcséres? Mekkora doboz készült neki? Hogyan is néz ki a fizikai felépítés? Ilyesmik...köszi

(#11977) Turbina33


Turbina33
senior tag

Valaki este/délután a rakparton? Sörözés,kakashere pörkölt?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11978) tzsolesz válasza Yahoo (#11976) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mondjuk ez 1/4-nél van. :K A reflexcső csak a külsőben van. A belsőbe nem tudom mit okozna egy ugyan akkora. De majd shalafi megmondja.

Turbina: Kár hogy nem vagyok pesti. Elmennék. :D

[ Szerkesztve ]

(#11979) shalafi66 válasza Yahoo (#11976) üzenetére


shalafi66
veterán

Hol van itt "nyomókamra"? :U

Az egy olyan tölcsér volt valószínűleg, ami nem tölcsér, de az 1,0-ás jóságú SÁL hangszóróval kiválóan rezonált. Jó nem volt, de egy-két frekvencián egészen hangos.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11980) Turbina33 válasza Yahoo (#11976) üzenetére


Turbina33
senior tag

Azért volt jó,mert 20 Watt levitte a fejem! :D Megrendelésre készült,magamnak soha nem csináltam tölcsért.(még) A tervek saját gyártmányok voltak,amiket a "próbálgatás" módszerével finomítottam. 50 centi széles,1 méter magas és 1 méter mély doboz volt,két darab zöld peremes 4050 volt benne,egymással szembe fordítva.Nagyon mélyre lement,és nagyon hangos volt,de tele volt lyukakkal a hangkép,amit hallani lehetett.120Hz fölött már nem szólt,meg 40 alatt se nagyon.Viszont egy méterről elfújta az égő gyufát! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11981) Revox66 válasza tzsolesz (#11978) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hmm tiszta DBR , DCAAV mély láda, bár szerintem így nincs értelme, úgy tudom 6.5 / 8" hangszóró felett már 3 reflex port kell.

Erősítő, még kicsit távoli ügy, de a yamaha és a technics is tetszik. :)

(#11982) Turbina33 válasza tzsolesz (#11978) üzenetére


Turbina33
senior tag

Én sem,de van vonat,mert kocsival most kissé gáz oda menni! :))

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11983) Turbina33


Turbina33
senior tag

Itten ni! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11984) Yahoo válasza shalafi66 (#11979) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Okíts már légyszíves, hogy akkor mi az egyik, mi a másik?(tölcsér, nyomókamra) Illetve milyen célból szokás ezeket használni és milyen kompromisszumokkal?

Turbina: Már olvasom is, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11985) Turbina33 válasza Yahoo (#11984) üzenetére


Turbina33
senior tag

Egy sör! :D

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11986) Yahoo válasza Turbina33 (#11985) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Egy sör nem sör... :DDD

Belülről hogyan alakítottad ki a dobozt? Itt az első hsz-ban van egy kép, de ilyet hasra ütve gondolom lehetetlen kialakítani, úgy, hogy jó is legyen.

(#11988) Turbina33 válasza Yahoo (#11986) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem volt egyszerű,az biztos! Le fogom neked rajzolni igérem,de nem most.A tervek egyébként nem voltak jók,építés közben alakítva lettek.Kinézetre hasonló volt a képen lévőhöz.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11989) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Oké, köszönöm.

(#11990) Turbina33


Turbina33
senior tag

Na,valaki rakparton? INTEGETEK!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11991) szaszlaci válasza Turbina33 (#11916) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nekem se volt a PP membránra ráragasztva rendesen a habszél, egy 634 esetén. Egy pici részen csak, de hozzáérésre tovább jött.
Porvédő szintén ferdén is és hézagosan is volt feltéve.
Szóval régebben voltak gondok, úgy látszik. Remélhetőleg ma már másképp van.

Ui.: Egyél finomakat helyettem is a Rakparton! :D

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11992) shalafi66 válasza szaszlaci (#11991) üzenetére


shalafi66
veterán

Rá volt az ragasztva nálad rendesen, csak idő és használat közben elvált, hiszen - mint az köztudott - a PP (ugyanúgy ahogy még néhány poliolefin) nem ragasztható jól, csak különböző felületkezelések után. De ez így már megint csak félinformáció, és keverés-kavarás, mert egy egyedi módszerrel, kézzel készült hangszórónak semmi köze a papírmembránok ragasztásához. Nem értem, miért kell olyanokról írni, amikkel kapcs. hiányosak az ismereteitek...

Viszont ahogy a másik esetben, a gumiszélű hangszóróknál, úgy szerencsére már itt sem fordul elő többször hasonló eset, hiszen pár hónappal ezelőtt átvettem - többek között ezért - a PP membrános 634 alap rajzszámú mélyközéphangszórók gyártását is. Szóval továbbra sincs elváló habszélű hangszóró fehérváron, mert ahogy írtam, ~40 éve a papírral egybe sütik a habszélt, és azt még a nitrohígító sem választja el.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11993) szaszlaci válasza shalafi66 (#11992) üzenetére


szaszlaci
addikt

Teljesen új hangszóró volt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11994) fero02


fero02
veterán

Az elmúlt órában behoztam a kocsiból a szub ládámat, ami HA25 Braun-al van szerelve; egy 30L-es zárt dobozka.

Mérés lett volna az eredeti cél, illetve szerettem volna meggyőződni arról, h az enyémnek nincs-e olyan természetellenes kitérése, mint szaszlaci példányának.

A hallgatózás közepette azonban egy qrvára idegesítő zaj hallható. Ezeknek a hangszóróknak eleve van egy kis "szél zaja" gyárilag, ami állítólag a hűtést szolgálja. Ez az enyémen is megvolt, de azt a megnyugtató válasz kaptam, h ez nem rendellenes dolog. Nem tetszett akkor sem, de elfogadtam.

Viszont amit hallok az ettől jóval több. Viszonylag kis hangerőn is jelentkezik már a sistergés, hangerő növelésre sem csökken, sőt...egyre inkább elviselhetetlen, rendellenes és abszolút élvezhetetlenné teszi azt, ami szól rajta. 60-180Hz között minden tartományban hallható.

Nincs más hátra, mint előre: kiveszem a dobozból. Lesújtó pillanatok és látvány fogadott:

A képeken jól látható a probléma. Kb 60% elengedte a ragasztás.

Hogy ez mitől lett ne kérdezzétek. Eddig nem vettem észre (a kocsiban), hisz ott annyi minden csörög-zörög-nyöszörög, h nem hallani rendesen.

shalafi66: milyen módon (szerelés folyamata) és milyen ragasztóval volna érdemes ezt a hibát korrigálni? :U

[ Szerkesztve ]

(#11995) shalafi66 válasza szaszlaci (#11993) üzenetére


shalafi66
veterán

És, az most miért érdekes nekünk? A raktárban volt ideje, megszáradni és felkeményedni a ragasztónak, hogy aztán bejáratásra elváljon.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11996) szaszlaci válasza shalafi66 (#11995) üzenetére


szaszlaci
addikt

Semmiért, csak megjegyeztem.. Azért is tettem OFF-ba.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11999) fero02 válasza shalafi66 (#11997) üzenetére


fero02
veterán

Nem a ferdeséggel van a baj. Elengedte a ragasztás. Ha picit is hozzáérek az ujjammal, akkor már el is mozdul a helyéről. :U

(#12000) shalafi66 válasza fero02 (#11999) üzenetére


shalafi66
veterán

Mindegy, nagyjából ugyanaz vonatkozik rá.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.