Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) szaszlaci válasza shalafi66 (#11138) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jó, hát akkor idézgessünk..de olyan gyerekes.

De koppan, csak be kell hozzá zárni:
[11/07/07 15:53:55 ] szaszlaci : koppanni nem koppan sose
[11/07/07 15:54:20 ] shalafi66 : na nekem azért sikerült elérni tesztelgetés közben

A porvédő cserére. Nincs semmi baj, én választottam:
[11/07/07 15:56:31 ] shalafi66 : hát próbáld meg, ha nagyon akarod, de ha nem sikerül, utána már nem tudok mit tenni. :D
[11/07/07 15:58:00 ] szaszlaci : ha nem okozok kárt, miért nem javítható utána?
[11/07/07 16:02:25 ] shalafi66 : hogy is mondjam finoman, nem szoktunk más által javított hszeket utólag garanciában megcsinálni.

Kértem egy porvédőt, nem illik sürgetni a másikat. Viszont neked meg illett volna felajánlani, hogy mégis gyorsan megoldod.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11152) szaszlaci válasza shalafi66 (#11141) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem hinném, hogy fő célom a fórumok teleírása. A H2000-en néhány hozzászólás után azzal zártam, hogy: "De felesleges erről tovább beszélni, hisz nem kértem, hogy vedd vissza."
Pont azért befejeztem ott, hogy ne rontsam a hírneved.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11153) #10726912 válasza szaszlaci (#11107) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez a lehető legegyszerűbb ötlet volt. Az előző az egyéb, házimozis nagyobb teljesítményű aktív volt. Meg volt a mély láda a Dj vonalról...nem ismerem az Omnit, így csak ötleteket tudok adni. Lacinak nagy hangerő melletti hallható mély kell. Ha minőségi javulást szeretne (nem csak mennyiségit), akkor (mivel az Omnit erősen leértékeli mindenki) más hangfal kéne a 2222-ek helyett is és erősítő csere is kéne... Próbálok az ő fejével gondolkozni. Házi bulikat csinálnak, kisebbeket-nagyobbakat. Nem fog a Budapest parádén hangosítani.
De azt is emlegettem neki, hogy lehetőség szerint az ötleteimet próbálja ki, mert puding próbások:) Ha körbe néz egy kicsit a környékbeli "diszkósoknál", onnan is kaphat segítséget.
Én adok ötleteket neki, Ti pedig, mivel szakmai háttérrel is rendelkeztek, adtok neki konkrét ajánlatokat, amik ugyanezen céloknak biztosan meg fognak felelni.
Végül Ő dönt és használ:)
Üdv!:)

(#11154) szaszlaci válasza #10726912 (#11153) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Ha körbe néz egy kicsit a környékbeli "diszkósoknál", onnan is kaphat segítséget."
Igen, ez egy jó ötlet! :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11155) Turbina33 válasza szaszlaci (#11150) üzenetére


Turbina33
senior tag

Akkor védd meg most is,mert én is küldtem neked privátot.De majd rájössz te is-mint az audiodiy legtöbbje-,hogy nincs mit védeni rajta.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11156) #10726912 válasza laci503 (#10974) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hol van az erősítő, hogy használod...azaz működés közben hova teszed le? Rá van fogatva az egyik hangfalra úgy, hogy szabadban van és kész? Mert amíg vársz javaslatokra, addig ezzel lehetne annyit kezdeni, hogy csinálsz neki egy dobozt, amit ventilátorokkal hűtesz. Mondtad, hogy erősen melegedett a ládában, ezért kérdem. A melegedés is nagy mértékben hozzá járulhat a torzításhoz. Ha csak a szabadban lerakod valahová, akkor pang a levegő a hűtő bordák körül, attól még az is jobb, ha függőleges helyzetben beépíted egy dobozba, aminek az alja és a teteje nyitott, így természetes légáramlás alakul ki. De a leghatékonyabb a 220 voltos ventilátor, igaz nem halk, de ha hűteni kell, akkor már úgyse hallod :D . Van ilyen ventilátorom védő rácsal együtt, ha kell, postaköltségért a tiéd, csak alkoss dobozt hozzá. Pénz nem kell érte, használt, nem tudom mennyire, nem zörög, nem csapágyas, de ki tudja meddig megy.
Üdv!

(#11157) #10726912 válasza szaszlaci (#11154) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbálkozok :R

(#11158) tzsolesz válasza Revox66 (#11146) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Melyik MNC az ?

(#11159) Revox66 válasza tzsolesz (#11158) üzenetére


Revox66
aktív tag

Tudod, ezek már régóta megvannak nekem.

[katt]

Egyébként ilyen hangosítós megoldásoknál is érvényesülnek ezek a szabályok:
* ha egy hangsugárzó kicsi és jó mélyátvitelű, akkor alacsony az érzékenysége,
* ha kicsi és érzékeny is, akkor rossz a mély átvitele,
* ha pedig érzékeny és jó mélyátvitelű, akkor nagy méretű a doboza.

(#11160) szaszlaci válasza Revox66 (#11159) üzenetére


szaszlaci
addikt

*vagy teljesül minden jó, csak drága.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11161) fero02 válasza szaszlaci (#11160) üzenetére


fero02
veterán

Te hiszel még a mesékben? :U :D

(#11162) #10726912 válasza shalafi66 (#11101) üzenetére


#10726912
törölt tag

:) :)
A tömeg eddig sem menekült, a házi buliknál nem szokása lelépni a tömegnek :)) Meg aztán csak mondta volna már, ha egyedül lötyögött volna a 100m2-en :D
Üdv!

(#11163) Turbina33 válasza #10726912 (#11162) üzenetére


Turbina33
senior tag

A fiamnak csinált dobozokban SAL hsz-ok vannak.90 lityis dobozok,két darab SR2530 párhuzamosan kötve,DPH 1416 tölcséres magas kissé átalakítva,3Khz-nél váltva.Hangolás 40Hz-nél.Meglepően jól szólnak,több dicsérő szavat is kaptam már érte.A magassal van egy kis meló,mert az gyári formájában hallgathatatlan.Több buliban is volt,elég hangosak,jól bírják.
Csinálok róla fotót,ha engedi a kölök! Meg ha érdekel valakit...

[ Szerkesztve ]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11164) #10726912 válasza Turbina33 (#11163) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mint előzőekben írtam, volt már nálam SAL. Akkor minden méregetés nélkül szórakoztunk velük és sokan behúzták a nyakukat és nem a hangminőség rosszasága miatt, hanem a hangerő...nem sztereóhoz használtuk, hanem subbnak, de mentek sztereóban is egy ideig, ezek is piezzókkal voltak szerelve. Valami potom 5000 körül mentek anno. Árukhoz képest jól szóltak, házi buliknál meg az egyik legjobb megoldás: olcsó és lakásban nagy hangerőn adnak alapot a lötyögéshez. S nem akartak menekülni az emberek:)) Max a szomszédok:)
Tedd fel a képeket, engem érdekel az alkotásod! Meg szerintem sokakat, akik hajlandók kompromisszumot kötni a pénztárcájuk előnyére:))
Üdv!:)

(#11165) szaszlaci válasza Turbina33 (#11163) üzenetére


szaszlaci
addikt

Engem a magas érdekelne, mit módosítottál rajta. Meg ha van mérés.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11166) Turbina33 válasza #10726912 (#11164) üzenetére


Turbina33
senior tag

Ez a fiam ballagásán készült.

Ezt pedig most csináltam,nem a legszebb kép... :U

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11167) Turbina33 válasza szaszlaci (#11165) üzenetére


Turbina33
senior tag

Mérés sajnos nincs,a miki még most sem jött.Amugy sem tudom,hogy kell,majd megtanítasz rá! :)
Kapott egy plusz mágnest,a membrán fölött a nyomókamrában volt egy egy papír alátét,azt kivettem,és a fröccsöntés nyomait lecsiszoltam.Egészen hangos lett,és már vannak szép "essz"-ek.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11168) #10726912 válasza Turbina33 (#11166) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hát te se az igénytelenséget reklámozod magadról ezekkel a darabokkal :C :R
Kölcsön adod egy kicsit? Pár év és viszem vissza... ;]
Grat!:)
Üdv!:)

(#11169) tzsolesz válasza Turbina33 (#11166) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem tetszenek. :K

(#11159) nari1982 A tied is nagyon karaj. :K

[ Szerkesztve ]

(#11170) szaszlaci válasza Turbina33 (#11167) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez pont úgy hangzik, mintha az alsó tartománya megszűnt volna szólni, 10 k körül meg kapott volna egy kiemelést.
De majd mérésnél kiderül. Addig szerezz LapLAB-ot, ha tudsz! Ha nem megy, elküldöm.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11171) Revox66 válasza Turbina33 (#11166) üzenetére


Revox66
aktív tag

Egész jók lettek, a mély ládába milyen szóró van ott középen ? :)

(#11172) shalafi66 válasza szaszlaci (#11151) üzenetére


shalafi66
veterán

Hja, értem.
Akkor én idézek valami mást.

"Héj, héj, héj! Találd ki gyorsan a gondolatom,
Valamit úgy szeretnék!
Találd el gyorsan a hangulatom,
Ígérem én, hogy nem jársz rosszul.
Találd ki gyorsan a gondolatom,
Nagyon okos lehetnél."

Azért itt még szerintem nem tartunk...

Mellesleg ezeket én is beidéztem korábban, szval csigavér, és egyben olvasva van csak értelme, így feldarabolva nem.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11173) shalafi66 válasza szaszlaci (#11152) üzenetére


shalafi66
veterán

"Nem hinném, hogy fő célom a fórumok teleírása."

Nem hit kérdése, az eddigiek világosan bizonyítják, semmi más nem történt eddig ugyanis (az önmagaddal való vitatkozáson túl. Pl. nem kéred, de gondolod, és telepatikusan elvárod :D Hát ez kész.). Nyugalom, korábban is ismertünk a fehérváriakkal ilyen eseteket.

"Pont azért befejeztem ott, hogy ne rontsam a hírneved."
:DDD Te az enyémet? Huh.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11174) shalafi66 válasza #10726912 (#11153) üzenetére


shalafi66
veterán

"Nem fog a Budapest parádén hangosítani."

Ezért költsön értelmetlenül pénzt?
Ilyen ötleteket légyszi inkább ne. Ez a téma azért nem ötletbörze kéne hogy legyen.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11175) shalafi66 válasza Turbina33 (#11155) üzenetére


shalafi66
veterán

:D Vicces, és miről szólt az üzenet, közösen elemeztétek az SR2530 érzéketlenségét?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11176) shalafi66 válasza Turbina33 (#11148) üzenetére


shalafi66
veterán

Továbbra is. Kit érdekel a kosár? Drágul az alu, de ettől mégnem kell beleszerelmesedni a kínai ipar remek nyomásosöntött termékeibe feltétlenül. Nem a kosár szólal meg, hanem a lágyrészek. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11177) shalafi66 válasza Turbina33 (#11149) üzenetére


shalafi66
veterán

"És kihez kéne ilyen hibával fordulni,ha nem egy hangszóróshoz?"
Hát már jelenleg is úgy érzem, hogy a gyártók hülyeségeinek 80%-át én kell, hogy javítsam.
Egyszerű a dolog, tervezetlen hangszóróért nem adunk ki pénzt. Ha mégis, ne csodálkozzunk, hogy a friss Visaton alumembránosunk csévetestje eldeformálódott egy meggondolatlan jelnél.

"Azt mondtam,hogy hangolás alatt a membrán elszabadul."
Ezért kell jól hangolni, és akkor felhasználási tartományban nem fog.

"Zártról én nem írtam konkrétumot,csak azt,hogy óvatosan 20Hz körül."
Nem baj, ha meg tudod bocsátani, én írtam. Méghozzá azt, hogy ott nem számít a bemenőjel frekvenciája.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11178) PH-User válasza Turbina33 (#11166) üzenetére


PH-User
addikt

Szépek, frankók, nekem tetszenek.
Hangjukat is meghallgatnám szívesen. :)

Más kérdések:

Hol lehet olcsón hangfalbevonó kárpitot venni, illetve előlapra hangáteresztő szövetet?

Van egy szélessávú Luxman L2 tranzisztoros erősítőm. (2x35W RMS THD 0,016%)
Ha van két egyforma mélyládám és két háromutas hangfalam, akkor hogy tudom rákötni az erősítőre, hogy ne dögöljön be se az erősítő, se a hangfalak?
Meg azt sem szeretném, hogy a mélyek "szörcsögjenek". Ott csak a mély szóljon.

?

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11179) Turbina33 válasza szaszlaci (#11170) üzenetére


Turbina33
senior tag

Hát,próbálkoztam valami mérés-félével,de azon csak hullámok meg völgyek voltak.És 12K-tól eső átvitel.Nem értek hozzá,és a mikim is sz@r.
ARTA-val is lehetne alkotni valamit,ha tudnám,hogy mit hova állítsak. Mindjárt szerzek valahonnan egy LspLab teljes verziót.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11180) Turbina33 válasza Turbina33 (#11179) üzenetére


Turbina33
senior tag

Köszönöm mindenkinek,hirtelen munka volt,kellett. A váltó sem teljes még,a kárpit is válik le itt-ott,de a fiamnak tetszik és ez a lényeg!

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11181) shalafi66 válasza szaszlaci (#11150) üzenetére


shalafi66
veterán

Uhh, hát én azt hiszem, mindig is ilyen védelemre vágytam, leszel a testőröm? :DD Heti kettőnél többször azért ne verj majd félholtra. :D

Idézet? :D Bocs, de én egyben idéztem, te ragadgattál ki félmondatokat. Tudod van az a jó mondás miszerint máséban a szálkát, magáéban a vakolókanalat sem. Vagy valami hasonló, nem tudom már. A konzekvenciát szerintem mindenki le tudja vonni, én is. Nem tetszik a realitás, démonizáljuk hát a hírhozót.

"Meghazudtoltál."
Azt nem, de túlzónak találtam a siralmaid. És valószínűleg azért, mert azok is voltak. Ugyanis korábban senki másnál nem jelentkezett. Nálam sem, pedig azt hiszem kicsikét több hangszóró volt már a kezeim között eddigi rövid életem folyamán.

"Kérdezd meg fero02-t. Ennek a hsz-nek csoda kellene, hogy a célnak megfeleljen."
Miről kérdezzem, a lengőrendszer nemlin. viselkedésének torzításra gyakorolt hatásairól pl? Vagy arról, hogyan oldja fel ezt egy korsó sör? :D
A nem túl reális véleményedtől függetlenül a történelem folyamán több ezer darabot használtak és használnak máig elégetetten, és eddig ez az utolsó verzió ami árához képest valóban többszörös értéket képvisel, 30-50 000,- es hangszórókkal van kb. egy szinten.

"Többek között azért nem akartam visszaküldeni,"
Most akartad, vagy nem akartad? A következő hozzászólásban már azt írod, akartad. Vagyis nekem kellett volna akarni, hogy te is akard. :D

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11182) Turbina33 válasza Revox66 (#11171) üzenetére


Turbina33
senior tag

Eminence Kappa 15A. Már eladtam sajnos,most ebben van a Mac Fire 380.A Kappa 42Hz-re volt hangolva,ezt le kellett vinni 35 körülire.Passzív,van neki külön erőlködő hozzá,150Hz-nél vág.
Szvsz. a Kappa jobban,szebben szólt,de a Mac a pincébe is lemegy,ez tetszik a kölöknek.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11183) shalafi66 válasza szaszlaci (#11160) üzenetére


shalafi66
veterán

Az ár továbbra sem hangszóróparaméter, szóval ez butaság.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11184) Turbina33 válasza PH-User (#11178) üzenetére


Turbina33
senior tag

Kárpitot a vaterán,szövetet meg a logotech-nél tudsz venni.

Hát,váltót szerkeszteni 150-200Hz-re nem egyszerű és olcsó. Egy aktív váltóval többre jutnál.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11185) PH-User válasza PH-User (#11178) üzenetére


PH-User
addikt

Hozzátennék még valami a "koppanáshoz" - [link]
Ez az a koppanás, ugye?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11186) Turbina33 válasza PH-User (#11185) üzenetére


Turbina33
senior tag

Nem,ez csak a gumiperem amikor hozzáér a krómozott nemtommihez. Ahhoz ennél a hsznél sokkal több kell.

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11187) fero02 válasza Turbina33 (#11186) üzenetére


fero02
veterán

Szemmel láthatóan nem mozdul ki addig a membrán és annak a hangja sem ilyen. Ez bizony vmi lekoppanás szerűség hangja.

(#11188) szaszlaci válasza shalafi66 (#11173) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Nyugalom, korábban is ismertünk a fehérváriakkal ilyen eseteket."
Hmm, eset az még eddig nem voltam :D

" Te az enyémet? Huh."
Ebben a topikban kb nincs olyan, aki kedvel.

11181:
Testőr? Ne viccelj, nálam biztosan sokkal komolyabb védelemre lehet szükséged :)

"máséban a szálkát, magáéban a vakolókanalat sem."
Igen, ez egy nagyon jó mondás! ;)

"Miről kérdezzem, a lengőrendszer nemlin. viselkedésének torzításra gyakorolt hatásairól pl?"
Nem. Ezt mondtam:
"Többek között azért nem akartam visszaküldeni, mert nem akartalak feleslegesen dolgoztatni. Kérdezd meg fero02-t."

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11189) Turbina33 válasza fero02 (#11187) üzenetére


Turbina33
senior tag

Mindegy,a lényeg ugyanaz,a tekercstest nekiütődik az alsó vasnak és koppan,deformálódik.A hangja az stimmel! :)

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#11190) Dominic1


Dominic1
csendes tag

Sziasztok, van egy elég régi Onkyo A-8270 erőlködőm ami egy Conan T1et hajt, ezen a hangfalon kéne alkotni valamit, arra gondoltam hogy a hangszórókat kicserélem valami komolyabbra, és a bódé megmaradna, erről mi a véleményetek? megéri-e rákölteni vagy nézzek új hangfal után? :)

(#11191) szaszlaci válasza Dominic1 (#11190) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,

ez főként két dologtól függ.
Akarsz-e megtanulni építeni? Segítünk, de az alapokat tudni kell. Az aljáról kezd el olvasni. Húzósnak tűnik, de nem az.
A másik, hogy nem dobozhoz nézünk hangszórót, hanem fordítva. Szóval inkább teljesen újat kéne építeni. Azok a Conanok (amit ismerek) nem a jó kimerevítésükről híresek sajnos.

Meg hát ugye az anyagiak és igények.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11192) shalafi66 válasza Turbina33 (#11163) üzenetére


shalafi66
veterán

"Meglepően jól szólnak,több dicsérő szavat is kaptam már érte"
Érdekes, hogy pár hónappal ezelőtt még a használhatatlanságukról panaszkodtál. Ami kb. igaz is sajnos ebben az esetben.
Kb. itt kezdődik: [link]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11193) Revox66 válasza Turbina33 (#11182) üzenetére


Revox66
aktív tag

Értem, végül is azért én mindkettőt meghallgatnám, hogy szól, de szerintem két külön világ.
Mac mélyre megy de nem érzékeny... páran a haverok között azt az elvet vallják, hogy nem hallani kell a mélyet, hanem érezni, na ez biztos ilyen :D
Kappa pedig a fordítottja, bár fs-ben is egész jónak tűnik. Tippre olyan 120 literes reflex ládában szerintem elérhető vele egy 50hz -es hangolás. Ami azért annyira nem rossz.

(#11194) PH-User válasza Turbina33 (#11184) üzenetére


PH-User
addikt

Kicsit bővebben, köszi! :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11195) Dominic1 válasza szaszlaci (#11191) üzenetére


Dominic1
csendes tag

Igen, az már feltünt hogy ezek nem a legjobb hangfalak, néha hallani hogy valami rezeg, meg ha egy kicsit feltekerem a hangerőt már torzítanak a hangfalak. De kb 3-4 éve vettem erősítővel együtt 25ezerért, annyit megért :D Azért gondoltam hogy kicserélem a hangszórókat mert az még annyira nem egy nagy összeg lett volna, és elég egyszerü, és ami nem egy nagy hátrány megmarad egy viszonylag szép doboz. Anyagiak, túl sokat nem szeretnék rá költeni, egy olyan 30-40ezer körül jó lenne kijönni belőlle. Főként játékra, zenére, és filmekre használom. de most átnézem gyorsan amit linkeltél aztán majd írok valamit :D

(#11196) shalafi66 válasza szaszlaci (#11188) üzenetére


shalafi66
veterán

"Ebben a topikban kb nincs olyan, aki kedvel"
:DD És az min változtat? Kedveled vagy nem, a hangszórók adott szabályrendszer szerint működnek.

"Testőr? Ne viccelj, nálam biztosan sokkal komolyabb védelemre lehet szükséged"
Ez biztos, ugyanis amit te csináltál azt egészen más szavakkal lehet leírni.

"Igen, ez egy nagyon jó mondás!"
Akkor itt az idő, tükörbe nézni. Hátha meg is látod végre.

Hát kb hasonló mennyiségű hasznos információt tudna adni ezzel kapcsolatban is. Hogy tudná ő, ha te magad sem tudod?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11197) shalafi66 válasza Revox66 (#11159) üzenetére


shalafi66
veterán

Jó kis még kínai, rezonálós ablaküvegmozgatós MNC-k. :D Elég szörnyűek.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11198) shalafi66 válasza #10726912 (#11164) üzenetére


shalafi66
veterán

A SAL meg a hangerő két külön világban élnek. Érzéketlen fűthető hangszóró a többségük, használhatatlan középtartománnyal.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11199) shalafi66 válasza szaszlaci (#11165) üzenetére


shalafi66
veterán

Lehet, hogy az eredetileg 80%-uknál elszúrt központosításon segített. Ez nem módosítás, csak kényszerből hangszórójavítás. Volt már, hogy ugyanezt kellett tenni Monacor dómmal is.

Egyébként nem éri meg a szenvedést egyik SÁL vagy MNC magas sem, amikor van elérhető árszinten pl. ASD1001 vagy kisebb mélyközepekhez APT150.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#11200) Revox66 válasza shalafi66 (#11197) üzenetére


Revox66
aktív tag

Nekem az autóban a hátamat masszírozza igazából, de kellemes :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.