Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) KaiotEch válasza abdulka1 (#34900) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na igen, nem kerestem még rá, de köszi, ennyiért már nem állok neki fabrikálni. Megnézem még hátha van rövidebb, mert az egészre 5cm elég lenne. Már csak valami frankó venti kéne. Tudom, hogy a be quiet! Silent Wings 3 nagyon frankó(cserébe ára is van), de ez nem indul el szerintem 5V-on. Alapból van ilyen készlet, de állítólag baromi hangos, annak ellenére, hogy silent-et hazudnak.

[ Szerkesztve ]

(#34902) Zwiebi válasza nuke7 (#34898) üzenetére


Zwiebi
tag

Ahogy korabban is irtam, Cooltek ventihez meg nem volt szerencsem, de azt erdemes tudni, hogy amit a gyartok megadnak adatokat, azoknak nincs sok ertelme. Ha szerencses vagy akkor talan a gyarto sajat termekei kozotti osszehasonlitasra jo, de ezt is csak minosegibb gyartoknal mernem remelni.
Nincs altalanosan elfogadott modja a ventik zajanak a meresere, szoval nem lehet ezeket az adatokat osszehasonlitani. WB2 nem rossz amugy, de a WB3 es a Nanoxia is jobb az arkategoriaban (mondjuk utobbi olcsobb es WB2-t nem is kapni mar).

@KaiotEch:

Az atalakitot csak peldanak mutattam, mert lusta voltam megkeresni, hogy itthon hol arulhatjak es milyen aron. :)

A Silent Wings pedig nagyon pazarlo lenne ilyen felhasznalasra. Amit meg erdemes meggondolnod az az, hogy ha gyakorlatiasan nezzuk akkor minel nagyobb egy venti annal kisebb a legnyomasa (legalabbis ritka az 5k fordulatos 140-es venti. :D ). Egy kis venti koncentralt teruleten nagyobb legnyomast tud halkan, mint egy nagy venti szinten halkan.

(#34903) abdulka1 válasza KaiotEch (#34901) üzenetére


abdulka1
őstag

30cm-nél rövidebbet nem láttam.

Nagy gond, hogy sok gyártó nem adja meg az induló feszültséget, de majd jönnek a mesterek, és ajánlanak neked .

Szerk: Van itthon ilyen, meg a 92mm-es verzió is, és csendben muzsikálnak.
Holnap rápróbálok, hogy hány V-on indulnak el.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34904) crazygamer75 válasza crazygamer75 (#34886) üzenetére


crazygamer75
tag

UP
Please valami választ.

(#34905) jaffa 2843 válasza abdulka1 (#34903) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

6 ~ 13.8 V

Noctua-nak vannak 5V-os ventijei, de az megint nem a budget kategória. :( Meg azokat nem szabad alaplapra kötni vagy bármi 12 V-ra.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34906) Zwiebi válasza abdulka1 (#34903) üzenetére


Zwiebi
tag

Ahogy mar irtam, ilyen szempontbol a NoiseBlockert javasolnam. Csondesek a ventijeik, de nem artana, ha valaki meg tudna nezni, hogy 5V-on milyen fordulatszamot hoznak, mert az 1300 / 1500-as lehet, hogy 5V-on kicsit gyenge lenne. Mondjuk foleg 2 eseten azert olyan sok hutes azert csak nem kell a routernek...
Ha az Ali-s kep igaz, akkor erdemesebb a 80-asat venni, mert a 92-es csak a hatlapot fogja fujni a racs helyett.

80mm:

Type Number of revolutions Connection Start/nominal voltage
X-1 1300rpm 3 Pin 5.0 V / 12.0 V
X-2 1800rpm 3 Pin 4.0 V / 12.0 V

92mm:

XE-1 1500rpm 3 Pin 4.0 V / 12.0 V
XE-2 1800rpm 3 Pin 3.5 V / 12.0 V

Nekem a 120-as XL-1 van, arra 5V van megadva indulo fesznek es valoban gond nelkul indul a molex csatirol vett 5V-al (tehat nem indulas utan leszabalyzott 5V-rol).

Szerk: ha en a helyedben lennek, megvennem Ali-rol a dupla elosztot es 2db 80-as 1300-as NoiseBlocker X-1-et. Probaljal ki 1db-ot, ha nagyon gyenge, akkor netes vasarlas eseten vissza tudod vinni. Szerencsere meg olcsok is.

https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/noiseblocker/blacksilentfan-x-1-80x80x25mm-p36547330/

https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/noiseblocker/nb-blacksilentfan-xe-1-92x92x25mm-p36547355/

[ Szerkesztve ]

(#34907) nuke7 válasza Zwiebi (#34902) üzenetére


nuke7
veterán

:R

https://youtube.com/user/nuke7

(#34908) abdulka1 válasza crazygamer75 (#34904) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Az összefoglalóban ajánlottak közül talán ezek megfelelnek.
Akasa Apache 140mm (AK-FN062)
Akasa Viper 140mm (AK-FN063)

A típusszám fontos!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34909) abdulka1 válasza jaffa 2843 (#34905) üzenetére


abdulka1
őstag

Igen, már megtaláltam a teljes leírást(open all/close all) :B

Egyébként nem volna gond az 5v-os ventilátor, ha úgyis USB-ről kapja a delejt, csak a kolléga nem szeretne sokat költeni rá, de a csendet szereti.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34910) Morris


Morris
veterán

Megérkeztek a Corsair ML140 Pro ventik.
A nyomás elég jó. 2 db 14cm-es raktam előre. Eléggé érződik a ház résein, hogy nyomja ki a levegőt.
400-as fordulaton semmi hangja nincs.de kb 700-ig ez így is van.
Maxon már van hangja.
A proci hőmérsékletét 50 fokban maximáltam és ezt tartja is a Metro exodus játékban.
Vga MSI 1660ti 70 fokon megáll. Ultra beállítások mellett.
Ha kivágnám a házban elöl a fém merevítéseket amik belelógnak a szívó oldalon a ventik keresztmetszetébe, szvsz még alacsonyabb lenne a szélzaj.

(#34911) diegho válasza Morris (#34910) üzenetére


diegho
nagyúr

Tudod valamihez viszonyítani? Mi volt előtte?

(#34912) mgabi válasza Morris (#34910) üzenetére


mgabi
senior tag

400as fordulaton nincs hangja :) jól is néznénk ki, ha lenne. 140-es ventik 6-700-ig, 120-asok 700-800-ig gyakorlatilag hangtalanok.

(#34913) Morris válasza diegho (#34911) üzenetére


Morris
veterán

2 db Arctic F12-t váltottak.
Úgy tűnik mintha légszállításban az ML140-ek gyengébbek lennének. Viszont az F12 nél nem érződött ennyire hogy tolja ki a levegőt a réseken.

(#34914) nuke7


nuke7
veterán

vajon a gpu hűtésnek mennyire jó / nem jó hogy be-kikapcsol? :F
(idle 40-41 fok között van a gpu és 0-6% között ugrál venti sebessége)

https://youtube.com/user/nuke7

(#34915) enemi válasza nuke7 (#34914) üzenetére


enemi
senior tag

emeld feljebb,hogy 45-nél induljon.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#34916) Motion_Blur válasza nuke7 (#34914) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen kártya? Nálam pl. csak 50+ foknál kapcsolnak be, MSI Afterburnerben állíts be egy custom ventiprofilt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34917) mgabi válasza nuke7 (#34914) üzenetére


mgabi
senior tag

Nálam 50 fok az indulás, és ilyenkor netezés alatt sem indul el a venti. Egyedi venti pwm görbét állíts be az Afterburnerben! 50 fok 0%, 80 fok 100%, közte meg menjen lineárisan az egyenes, aztán kész. Persze hang-hő arány alapján lehet vele sokat pepecselni.

(#34918) Alcsi69 válasza Alcsi69 (#34896) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Valaki erre? :B

(#34919) nuke7 válasza Motion_Blur (#34916) üzenetére


nuke7
veterán

Gainward Phoenix 1080 - ha feljebb veszem, mondjuk 45-re, akkor meg 44-45 között kapcsol ki-be :DDD & (#34915) enemi

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#34920) enemi válasza nuke7 (#34919) üzenetére


enemi
senior tag

okés,de alapjáraton,üresben hány fokos? Ha mittomén 41-46 ,akkor tedd 5 fokkal feljebb... Persze ahogy melegszik az idő,úgy az alap is emelkedik majd és utána kell állítgatni. Mást nem tudsz tenni...Vagy tedd 60 fokra.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#34921) nuke7 válasza enemi (#34920) üzenetére


nuke7
veterán

oké, de akkor kerüljem el amennyire lehet a ki-bekapcsolgatást..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#34922) enemi válasza nuke7 (#34921) üzenetére


enemi
senior tag

Ha zavar... Szerintem felesleges is neki az ilyen 1-6 százalékos bekapcsolás...Vagy tedd 20 százalékra 50 fokig és onnan húzzon fel 100 százalékig szép egyenesen 70 foktól.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#34923) nuke7 válasza enemi (#34922) üzenetére


nuke7
veterán

ha feltolom 45ig a bekapcsolást és utána lineáris, akkor is 1-6%-on jár a venti...

https://youtube.com/user/nuke7

(#34924) abdulka1 válasza Alcsi69 (#34918) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Hibrid aljzataid vannak, így tehetsz rá 3 vagy 4 pines ventilátort is. Első körben nézelődj az összefoglalóban ajánlott 120-asok között, mivel a házad csak olyat tud fogadni.
Általában, elől 2 be, és hátul 1 kifúvó felállás elég szokott lenni.
Melegedő VGA esetén, ha van rá lehetőség lehet tenni oldallapra, vagy alulra is befúvó irányba ventit.
Lényeg, hogy több legyen a befújt friss levegő mennyisége, mint a kitolt meleg levegő. Így jön létre pozitív nyomás aminek a hatására kevésbé tud megállni a por is a gépben.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34925) Motion_Blur válasza nuke7 (#34919) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hogy-hogy olyan meleg idle? :D YT, filmnézés, net stb alatt megy fel annyira?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34926) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megrendeltem az Alpenföhn Wing Boost 3-akat, erre most olvasom a tesztben hogy 120-as ventivel megegyező furatai vannak, ez igaz? :W

Nekem a 140-es furatoknál nincs lehetőségem a 120-as ventiket rögzíteni a házban, szóval most mondhatom le a rendelést :((

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34927) abdulka1 válasza Motion_Blur (#34926) üzenetére


abdulka1
őstag

Igaz.
Az előző generáció 140-es darabjain volt 120-140-es rögzítési lehetőség is. De ez már nem kapható.
Illetve a varázslónál, van beragadt készleten kék lapátos verzióból 140-es

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34928) Alcsi69 válasza abdulka1 (#34924) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Rendben, köszi. :)

(#34929) Zwiebi válasza Motion_Blur (#34926) üzenetére


Zwiebi
tag

:W :W :W Afene. Eszembe sem jutott, mert a legtobb haznal az a problema, hogy a 120-as rogzites betakar a 140-es venti ele.

A Nanoxia Deep Silence 1100-nak garantaltan 140-es furatai vannak, de fektetett uzemre talan mast vennek. Allitva siman OK.
Nem tudom miert lett divat a 120-as rogzites nagyobb ventin, WB3, TY-147A, NF-A15, etc, etc....

(#34930) Motion_Blur válasza Zwiebi (#34929) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kérdés hogy pl. Cosair H100i-re jó lenne-e és érdemes-e rá lecserélni a most meglévő SwiF2 120P-s ventijeimet.

Csak ugye a cél a 140-es házventik lecserélése volt, viszont ha nincs alternatíva maradnak a gyáriak.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34931) abdulka1 válasza nuke7 (#34879) üzenetére


abdulka1
őstag

nuke7

Csináltam egy kis "tesztet".
Nem lett túlságosan tényszerű :DDD

Az alanyok: Alpenföhn Wing Boost 2 Plus, és Cooltek Silent Fan 140 3pin, plus a Xilence COO-XPF80.R.

Az Alpen már elindult 5V-n, míg a Cooltek, csak 8 körül.

A saját hallásomra támaszkodva, 50cm távolságból, max fordulaton nem tudtam különbséget tenni az asztalon álló ventilátorok hangja között. Mindkettő kellően csendes.
Kézbe véve, és közel hajolva, jól érzékelhető szélzajt kelt mindkettő, amit a Cooltek megfejel egy pici morgással is.

A levegőszállítást, egy a ventilátorra ragasztott papírlappal vizsgáltam, és ebben sem tapasztaltam számottevő különbséget.

Lényeges különbség, hogy kézben tartva jól érezhető, hogy a Cooltek jobban rezonál, és ezt a gagyi anyaghasználatnak köszönhetően, jobban át is adja a gépháznak (főleg csavaros rögzítésnél). A rezonancia szerintem abból ered, hogy láthatóan van némi szabálytalanság a lapátok forgásában, mintha nem lenne jó a központosítás. Ez gyártástechnológiai hiba.
Ezzel szemben a WB2 sokkal kevésbé rezonál a lapátok tökéletesen futnak, és nem morog. Kerete rugalmas műanyag, már-már gumi szerű, ezért talán kevésbé adja át a rezgést a lemeznek.

Levontam a következtetést. Az általam barkácsolt, V és A mérésére képes táphoz, be kellene szereznem néhány szenzort, mert ebben a formában ez lócitrom. :O

KaiotEch Megnéztem a linkelt 80-as Xilence ventit is. 5V-on elindul, de ott nulla a légszállítás. Gondolom ez nincs másképp a többi 12V-os ventinél sem, amelyek elindulnak ezen a feszültségen.
Szerintem keress valami gyári 5V-os ventilátort.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34932) Zwiebi válasza Motion_Blur (#34930) üzenetére


Zwiebi
tag

A H100i-re nem ferne ra, 140-es venti (csak a lyukak vannak a 120-as helyen, a venti maga nagyobb).

Nanoxia-t meg mindig nem ajanlanam fektetett hasznalatra, esetleg valaki tud javasolni olyan halk ventit ami nem egy vagyon. Noctua NF-P14s ferne meg bele valamennyire, de oszinten szolva joval tobb szelzajt general mint a WB3 / Nanoxia. Oda, ahova nagy legnyomas kell jo, vagy 500 RPM-ig hangtalanul megy. Fektetve is jo, es nincs semmi kerregese. 800RPM-en mar zajosnak mondanam.

Silent Wings 3 meg nagyon halk, de draga.

(#34933) nuke7 válasza Motion_Blur (#34925) üzenetére


nuke7
veterán

ja, igen... 2 monitor (21:9) 32-60tab nyitva 3-4 ablakban, plusz ugye office programok, 2-3 videó plusz 1-2 2D játék... :U passzívban, idle, hangszigetelt házban nem kéne elérnie a 45fokot..? :F

(#34931) abdulka1 :Y nagyon király :R thnx!

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#34934) Motion_Blur válasza nuke7 (#34933) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Így már más a leányzó fekvése, ha csak 45 fokot ér el, az már csoda :D

GPU-Z-vel tudod monitorozni hogy hány W-ot fogyaszt éppen, és milyen terhelést kap (TDP).

Nálam 0.650V az idle fesz, de ha nézek egy videót böngészőben már 0.800V-re ugrik, és ha indítok YT-on egy 4K videót, egyből 60W környékére ugrik fogyi és felkúszik 44-46 fokra.

AORUS GTX 1080 Ti

Zwiebi: köszönöm

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34935) nuke7 válasza Motion_Blur (#34934) üzenetére


nuke7
veterán

és 45 neked passzívan idle (netezés közben) vagy ott indul a venti..? :U
Mert nekem annyin áll meg az idle, ahol a venti elindul (45 fok körül most, hogy 45-nél indul a venti) :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#34936) Motion_Blur válasza nuke7 (#34935) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34937) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Majdnem zárt elejű házba (Define R6 ajtóval) melyik ventilátor a jobb, Akasa Black Apache 140mm vagy Noiseblocker B14-PS? Cél a VGA alá minél hatékonyabb hűvös levegő juttatás, minél halkabban!

Köszi előre is a segítséget!

i9 / 4080 / 32"

(#34938) nuke7 válasza Motion_Blur (#34936) üzenetére


nuke7
veterán

:R kösz, nekem is pont ugyanilyen - 45 foknál 1-6%-on forog :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#34939) mgabi válasza pigatt (#34937) üzenetére


mgabi
senior tag

B14-PS, nekem az van az R4-ben. Ha intenzíven használom a gépet, akkor résnyire kinyitom az ajtót.

(#34940) eventus


eventus
veterán

Be Quiet PW2 és Shadow W2 között csak az utóbbinak a rögzítés az előnye és a csendesebb működés - 900 rpm, kevesebb levegő. Hát nem tudom melyiket. Képek alapján a ShW igényesebb műanyagból is van.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#34941) Grózi válasza eventus (#34940) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én azt javaslom,ha belépőszint akkor PW2-de ha prémium kell akkor SW3.A Shadow egyedül 80-92 mm-ben jó alternatíva ár-érték arányban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34942) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Hali!
Most kezdek kutakodni, de gondoltam megkérdezem itt...
Olyan ventilátor kellene (120-as), ami nagyon alacsony feszültségen indul. Szentségtörés, de, ha esetleg RGB-s, az is jó lenne (mindegy, ha 5 vagy 12 Volt). Elsősorban a házam (EVGA DG-87) saját vezérlőjével használnám, ami feszültség alapon vezérel, 0-100% között 5%-os lépésekben.
Előre is köszönöm.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#34943) nuke7 válasza pigatt (#34937) üzenetére


nuke7
veterán

Alulra nem tudsz egy ventit tenni..? :U
Rögtön nem kell drága, vagy nagy légszállítású előlre, nekem bejött...
(játék közben is max. medium-on mennek így)

https://youtube.com/user/nuke7

(#34944) Starchm


Starchm
őstag

Gyári Thermalright Macho rev. B borda ventijét megéri cserélni ilyen ventikre?
Akár pushpull-ban.
[link]

(#34945) vepe


vepe
senior tag

Házhűtésre mennyire megfelelő egy Akasa Vegas TLY, valóban halk hűtők, illetve 20cm-es rgb-s hűtőt milyet javasoltok?

14 és 20cm-es rgb-s halk hűtőt szeretnék venni, de annyi van a neten, hogy elég nehéz választani, plusz sokszor fals infókat adnak meg a leírásokban.

[ Szerkesztve ]

(#34946) abdulka1 válasza Starchm (#34944) üzenetére


abdulka1
őstag

Nem!

A gyári ventilátor légnyomás, légszállítás paraméterei jobbak, mint a linkelt ventié. A push-pull felállással sem nyernél annyit, hogy megérje a befektetést.
Egyébként ha megnézed a gyári rögzítő "pántok" kialakítását láthatod, hogy fel sem lehet vele szerelni, mert az Alpenföhn ventilátornál nem a keret szélén vannak a 120-as rögzítő furatok.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34947) abdulka1 válasza Starchm (#34944) üzenetére


abdulka1
őstag

Csak most vettem észre, hogy a linkelt oldalon téves adat van megadva.
A WB2 max légszállítása a gyártó szerint 109 m³/h.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34948) mgabi válasza abdulka1 (#34947) üzenetére


mgabi
senior tag

Felejtsd el a katalógust! Kedvenc hazugságom egyébként az F12 Silent gyári tesztje. Jobbnak hozzák ki az SW2-nél és az eloopnál :)) 30%-kal nagyobb teljesítmény, miközben 2db-lel csendesebb (azaz 60%-kal csendesebb) haha

[ Szerkesztve ]

(#34949) abdulka1 válasza mgabi (#34948) üzenetére


abdulka1
őstag

Ebben egyet értünk, csak jeleztem, hogy a linkelt oldalon szereplő 158 ne tévessze meg még inkább.
Egyébként szerinted megérné cserélni?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34950) nuke7 válasza mgabi (#34948) üzenetére


nuke7
veterán

nem írtak mellé fordulatszámot, szóval nem tudod... lehet, hogy mondjuk pont 600rpm-en ezek az adatok jönnek ki :U

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.