Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék Sharkoon T5 Economy ([link]) számítógépházhoz venni a jelenlegi 1 db rendszerhűtő mellé még 2db 12cm átmérőjűt. Milyet ajánlanátok? Úgy olvastam korábban pár ezerből kijön, tehát annyit költenék erre a célra. Persze minél halkabbat keresek.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

XP

(#34052) szimcsi válasza szimcsi (#34051) üzenetére


szimcsi
senior tag

[link]
Ez ugye jó például a gépházamhoz? Zajszintje ennek a legalacsonyabb (19dba), amiket most néztem.
A fordulatszáma is magasabb 2000 RPM a többi hasonló árfekvésben lévőkhöz képest. Vagy ez annyira nem számít?

[ Szerkesztve ]

XP

(#34053) szimcsi válasza szimcsi (#34052) üzenetére


szimcsi
senior tag

Bitfenix Spectre talán ez megbízhatóbb és helyi boltban is megtudnám vásárolni. Ez jó lehet a házamba?
[link]

XP

(#34054) dqdb válasza szimcsi (#34053) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem a házhoz veszünk ventilátort, hanem a házhoz és az alaplaphoz, mert többféle szabályozási mód is létezik. Olvasd végig a téma-összefoglalót fent, derítsd ki, hogy mit tudsz szabályozni (ha nem megy, akkor dobj be képet a csatlakozók lábkiosztásáról). Sem a linkelt CM sem a Spectre nem tartozik az ajánlott kategóriába.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#34055) szimcsi válasza dqdb (#34054) üzenetére


szimcsi
senior tag

Köszi a hozzászólást.
konfigom:
Alaplap: Gigabyte GA-H61M-S2PV [link] lesz, ma rendeltem meg csak. MSI H61MU-E35 most ment tönkre.
Processor:Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs),
memória 3.1GHz,Kingmax 4096MB RAM 1333mhz,
videó:AMD Radeon HD 6850 VTX,
hang: audigy 2zs
ház:Sharkoon T5 Economy Black Black
táp: BitFenix Formula 450W
hdd: 1db 4tb wdred, 1db 3tb wdred, 1db 1tb samsung

XP

(#34056) abdulka1 válasza szimcsi (#34055) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Ez alapján PVM-es aljzatok vannak a lapon, 4 pines csatlakozóval szerelt ventilátorra lesz szükséged, és valamiféle elosztóra, mert csak egy szabad aljzatod van.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34057) Samus


Samus
addikt

Raijintek Iris ventilátort használ valaki? Gyűrűs LED-es, PWM-es, és van fehérben, jó lenne a gépházba felülre világításnak, jól leszabályozva. Kínából sincs olcsóbban, és azok csak 3 pinesek, a feszültséget csökkentve viszont a fény is csökken, az értékelések alapján 7 volton alig világítanak. Tudom, hogy az RGB a gazdagok játékszere, de hátha nem olyan rossz...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34058) Grózi válasza J0shu4M1ll3r (#34050) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bocs,elsiklottam felette.Az adott méretben a legjobb választásnak tartom-ezzel szerintem elmondtam mindent.Olcsó és nem rossz alternatíva még a 92P.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34059) Grózi válasza szimcsi (#34055) üzenetére


Grózi
Topikgazda

120mm 4pin Pwm:
Xilence Red Wing Pwm 120
Cooltek CT-Silent Pwm 120
Be Quiet Pure Wings 2 PWM
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Coolink Swif2 120P
Ezek amik olcsók és jók.
Köszi abdulka1 !!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34060) szimcsi válasza Grózi (#34059) üzenetére


szimcsi
senior tag

Köszönöm a hozzászólásokat, akkor ezek közül fogok szemezgetni.

XP

(#34061) varek


varek
csendes tag

Ma cseréltem le a gép ház hűtőit Alpenföhn® Wing Boost 2 -re három ventilátort cseréltem le. Az alaplapom Asus x370 pro amelyen egy AIO_Pump, W_Pump és CHA_FAN1és CHA_FAN 2 aljzat van. A CHA_1-re egy ventilátort , a CHA_2-re kettő ventilátort kötöttem.
A problémám az, hogy a biosban a CHA-2 N/A jelzést ad nem mutat fordulatszámot, az AIO_PUMP viszont igen. Az alaplap gépkönyve szerint jó helyre csatlakoztattam a ventilátorokat.
Kérdésem mi lehet a probléma

(#34062) abdulka1 válasza varek (#34061) üzenetére


abdulka1
őstag

Az UEFI "Qfan controll" beállításnál PWM-re van állítva, illetve ráklikkeltél az "Optimize all" lehetőségre?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34063) varek válasza abdulka1 (#34062) üzenetére


varek
csendes tag

PWR-re van állítva az Optimize all-ra kattintva viszont átáll Auto-ra. A ventilátorok viszont mennek, a hűtés is rendben .

(#34064) dqdb válasza varek (#34063) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, hogy meg van szakadva a kábelen az a láb. Cseréld fel a két ventilátor helyzetét, azaz azt kösd be az alaplapra, ami most a másik ventilátorra van rákötve.

A szabályozás nem a visszajelzett fordulatszám alapján történik, az csak neked információ, valamint arra jó, hogy lehessen detektálni az álló ventilátort (vagy a kábelhibát ...).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#34065) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Alaplap: Asus M5A99FX Pro R2.0
Ház: Phanteks Eclipse Tempered Glass White
Táp: FSP Raider 550
Négy darab ventit szeretnék venni: kettőt előre,kettőt felülre.
Abdulka szerint DC vezérlésű, 3 pines legyen
Keret: 4500.-/db
Szín: fehér
Méret: 140mm
Ezeket találtam:
BitFenix Spectre Pro All White LED
Phanteks PH-F140SP BK
Ha kissé zajos az nem baj, csak hűtsön!
Illetve milyen elosztó kábelt vegyek?

Köszönöm :R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#34066) sutyi^


sutyi^
senior tag

Jelentem vettem egy új féle Artic P120 BioniX-et CPU bordára.

Scythe Kabuto 3-on váltotta a gyári SlipStream 120-at. Annak ellenére hogy többet forog full blázon szvsz halkabb, illetve Cinebench alatt is nagyjából 5 fokkal alacsonyabb lett a csúcs hőmérséklet, mindezt úgy hogy látványosan közben nem nőtt a zaj, SlipStream-et hamarabb rampelte fel. Bár valószínűleg ez nem meglepetés, hiszen az nem kifejezetten PO légkavaró.

Egyelőre megvagyok vele elégedve vele, jó vétel lehet bordára és radiátorra, bár utóbbin nincs lehetőségem kipróbálni. Lévén nálam egy darabig nem lesz locspocs a gépben, nem a szívem csücske. :)

Ár-érték arányban (3-4e Ft) szerintem kiváló, esetleg régebbi torony vagy topflow hűtők revitalizálására kitűnő az újabb lapát design miatt.

TL;DR:

Megalkottam a Scythetic Kabuzer 34-et. :DDD

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#34067) szemese


szemese
tag

I9 9900K-ra milyen hűtőt ajánlanátok.
Jelenleg egy Cooler Master Hyper 212 LED Turbo van rajta,de picit alulméreteztem
maximum terhelés alatt 85-95 fok környékén tanyázik

(#34068) mgabi válasza szemese (#34067) üzenetére


mgabi
senior tag

kérdőív után m1 a válasz

(#34069) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

Egy Phanteks P400S-be szeretnék pár ventilátort vásárolni, hogy jó szellőzése legyen.
A hang másodlagos, de ha csendes az sem baj. Az alaplapom elvileg tud Volt vezérlést is (Giga AB350M-Gaming 3), így a 3 pinesek is megfelelőek.
Jelenleg elől 2 db Arctic F12 PWM, felül pedig a 2 gyári ami a házhoz járt.
Amit kinéztem: NOISEBLOCKER NB-BlackSilentFan XL-P 120x120x25mm
Árban max. 3 ezerig mennék el. Előre és fentre is 2-2 db-ot akarok, hátra pedig 1-et. A ház lévén 120 és 140-esek is szóba jöhetnek. (hátra csak 120 mehet, többi helyre 140 is)

Köszönöm.

(#34070) mgabi válasza szemese (#34067) üzenetére


mgabi
senior tag

ja és a cpu hűtős topicban :)

(#34071) HollyBoni válasza szemese (#34067) üzenetére


HollyBoni
veterán

Watercool MO-RA3.

;]

(#34072) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!

Milyen kábel/splitter kell nekem ha 3-6 darab ventilátort szeretnék az alaplapi cpu csatlakozóra kötni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#34073) abdulka1 válasza tom_tol (#34072) üzenetére


abdulka1
őstag

Olyan ami a delejt közvetlenül a tápról kapja, és a lapról csak a szabályozás történik, mert az alplapi aljzat nem bír ekkora terhelést.
Pl: [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34074) dqdb válasza tom_tol (#34072) üzenetére


dqdb
nagyúr

3 pines vagy 4 pines ventilátorokról van szó?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#34075) tom_tol válasza dqdb (#34074) üzenetére


tom_tol
addikt

3 pin eLoop ventik, B12-2 és B12-3

(#34076) dqdb válasza tom_tol (#34075) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor 3×3 pines elosztó kell neked, a Bitfenixnek van ilyenje (más színben is persze, első találat). Hármasával tudod csatlakozóra kötni egy csatlakozóra, a hat darab már határeset lenne alaplapról táplálva (és 3 pines esetben más lehetőséged nincsen).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#34077) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

Fractal define mini C házat vennék, ami 2 db dynamic X2 GP-12 ventivel van szerelve. Nem igazán találtam erről a ventiről felhasználói tapasztalatokat, megbízható, jó hűtési teljesítménnyel rendelkező ventik ezek? Szeretném majd a házat több ventivel kiegészíteni és ragaszkodnék az azonos típushoz.

(#34078) jano_77


jano_77
nagyúr

Ha egy házba van több venti pozíció, akkor minden ventinek egyforma méretűnek kell lennie vagy mondjuk az nem jelent hátrányt, negatívumot, ha előre tennék 2 db 140-est, fentre és hátra pedig 120-okat? :F
Illetve mi a véleményetek a Phantex ventieiről?
Egy Phantex Eclipse P350X házat tervezek venni és gyárilag egy prémium Phantex 120-as venti van telepítve előre.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#34079) tom_tol válasza dqdb (#34076) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszönöm

(#34080) mgabi válasza jano_77 (#34078) üzenetére


mgabi
senior tag

Nem gond! Egy ház amúgy is akkor jó, ha túlnyomásos, és a porszűrőn keresztül jön be minden levegő.

[ Szerkesztve ]

(#34081) jano_77 válasza mgabi (#34080) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi :R
Egy ventinél honnan tudom, hogy melyik irányban szív és melyikben tolja a levegőt? :U
Vagyis egy hogyan kell feltenni a ventit, ha befelé akarom szívatni a levegőt és hogyan, ha kifelé tolni, ezt honnan tudom megállapítani? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#34082) abdulka1 válasza jano_77 (#34081) üzenetére


abdulka1
őstag

A ventilátor oldalán nyíllal jelölve van a forgásirány és a levegőáramlás iránya is.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34083) jano_77 válasza abdulka1 (#34082) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönet :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#34084) Samus válasza jano_77 (#34081) üzenetére


Samus
addikt

Amit én eddig láttam, ott mindig a lapátok felől jött be a levegő, és hátul a motortartó felé ment ki. De az oldalán jelölve van :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34085) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass házamban van egy RGB aljzat, ebbe van bedugva egy RGB szalag.Egy elosztóval rádughatom ide az alábbi ventit?Esetleg kettőt?Illetve szinkronban lenne a szalaggal?
Akasa Vegas TL

Köszi :R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#34086) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Van nekem egy Cooler Master HAF XB házam. Jól szellőző, elöl csupa rács, hátul csupa lyuk ... :)

A gép elejében ( kb 6 éve ) 2 db AeroCool Shark Fan 140x140x25mm dolgozik.
Kicsit morog és már kezd zavaró lenni. Ezeket eddig külső megoldással vezéreltem.

Ezeket cserélném le Noctua-ra.
Mely típus ajánlott 140*140*25-s méretben 4 Pin-es PWM-s változatból ?
Az alaplapon van 2 db 4 PIN-es PWM-s házhűtésre alkalmas csatlakozó.

Ezt néztem ki : NF-A14 PWM

Szerintetek ? Vagy van ennél jobb ? Halkabb ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34087) Grózi válasza Borisz76 (#34086) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem rossz a Noctua,de durván túlárazott és már van sokkal jobb/csendesebb is olcsóbban-úgy hívják hogy BQ Silent wings 3 140 pwm.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34088) Televan74


Televan74
nagyúr

Vettem egy Phanteks ECLIPSE P600S -as házat.Úgy sejtem három pines PH-F140SP ventilátorok járnak hozzá gyárilag.Érdemes kicserélni PWM -s ventilátorokra? Milyen 140mm -es ajánlanátok?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34089) mgabi válasza Televan74 (#34088) üzenetére


mgabi
senior tag

pont az előző postban van a megoldás ;) vagy TY147A

(#34090) chopin42 válasza Televan74 (#34088) üzenetére


chopin42
őstag

Azta, majd beszámolót róla? :C

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#34091) tudi13


tudi13
aktív tag

Helló.
3 pin-es feszültség szabályzós aljzatra melyik Y elosztót ajánljátok? Sajnos a kiemelt posztban nem működnek a linkek.
Köszönöm. :R

(#34092) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

A tápventilátor csere topik nem annyira aktív, megpróbálom itt is megkérdezni.

Adott egy egy Seasonic Prime Ultra Platinum 1200 W 80+ Platinum Miner Edition tápegység.

Ventilátora morog, telefonnal próbáltam felvenni a hangját. A hátulján lévő akt-passzív mód ki-be kapcsolásnál hallható a legjobban a morgás. ( az szgép közben megy)

[link]

A tápcserés topikban nem is olyan régen sokszor lett említve a Be Quiet Pure Wings 2, mint alternatíva.

Noctuából ajánlásként láttam még az NF-A14 FLX-et is, de picit hangosnak vélem adatlapja alapján. [link]

Régebben említik, hogy különösen fontos a statikus nyomás a légszállítás és az indítási feszültség, kb 2 éve inkább már csak a légszállítás és indítási feszültség a fontosabb az olvasottak szerint.

A Seasonic gyári HA13525H12F-Z számú ventilátor adatairól nem találok semmit.

Egy Nanoxia deep silence 1100 rpm [link]van itthon a fiókban.

Az jó hozzá, vagy nézzek mást? Ha nem jó, tudtok valami jó és csendes ventilátort ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#34093) Televan74 válasza mgabi (#34089) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát nem tudom hogy a BQ Silent wings 3 140 pwm -es ventilátor megéri e a felárat.A processzor hűtőmön most egy Thermalright TY 147A van(Grózi ajánlása),meg vagyok elégedve vele. Lehet abból lesz 3db rendelve.

(#34090) chopin42 Majd összedobok egy logoutot róla.Túlteszem magam az általános lustaságon. Mérek egyet gyári ventilátorokkal és mérek egyet a vásároltakkal. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34094) mgabi válasza Televan74 (#34093) üzenetére


mgabi
senior tag

ha befér a ty147a, akkor mehet

(#34095) Grózi válasza tudi13 (#34091) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bármelyik nem noname jöhet-Akasa,Bitfenix,Phanteks..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34096) Grózi válasza Televan74 (#34093) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 147A-nál nem lesz jobb-én maradnék annál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34097) Televan74 válasza Grózi (#34096) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor marad a 147A. :R

Csak kíváncsiságból kérdezem. A Wungboost 3 120mm RGB -ről mi a véleménye? Mert szerintem nagyon drága lett,még ha tudja is az előd teljesítményét is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34098) Grózi válasza Televan74 (#34097) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem próbáltam,személy szerint utálom az rgb-s cuccokat.Tény hogy nem olcsó,de olcsó és halknak nevezhető rgb-s ventit nehéz kapni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34099) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

140mm-es pwm-es ventikből mik azok a típusok amik a leghalkabbak? Tudnátok segíteni ebben?

Köszönöm!

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#34100) Grózi válasza horvathpeter (#34099) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A kikapcsoltak...
Komolyra fordítva,leszabályozva vagy teljes fordulaton?Mekkora légszállítás mellett?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.