Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34452) exMachina válasza Grózi (#34450) üzenetére


exMachina
csendes tag

Köszönöm a választ!
Egy dolgot nem említettem, miszerint nem vagyok otthon, ezért nem is néztem körül a hazai kínálatban.
Szerencsére a Lamptron CM430-ból találtam készleten, ha hétvége folyamán más nem kerül készletre akkor ez lesz a végső döntés. Amit láttam, hogy csak 3*3 pines csatlakozója van a negyedik az 4 pines. Ez ha jól emlékszem nem feltétlenül akadály de majd ennek alaposabban utánanézek, de ehhez már nincs agyam este.
Porszűrővel kapcsolatban néhány találat:
[link]
[link]
[link]
[link]
Vagy keressek inkább valami szabható anyagot?

[ Szerkesztve ]

LLAP - Live long and prosper

(#34453) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Sziasztok. egy olyan kérdésem lenne hogy aegy zalman z3 házban az alap ventiket lehet kapcsolni egy gombbal, a két felső venti lassabban vagy gyorsabban forog. Viszont semmi hőmérséklet változást nem okoznak. ez miért van? hiába kapcsolom be, hogy gyorsabban menjenek nem változik semmit a hőfok. ennyire vacakok?

(#34454) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Vettem egy Be quiet! Pure Rock BK009 cpu hűtőt a rajta lévő ventit szeretném cserélni valami nem ennyire fapadosra...
Versenyzők:
Noctua NF-P12-1300
NOISEBLOCKER NB-eLoop B12-PS
be quiet! Silent Wings 3
Noctua NF-F12 PWM

(#34455) mgabi válasza pruzsi (#34454) üzenetére


mgabi
senior tag

Nem cserélném, felesleges.

(#34456) Grózi válasza #53955904 (#34451) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tudni kéne az adott lap lábkiosztását+sok lap a cpu_opt aljzatot csak szinkronban tudja szabályozni a cpu_fan-l.(ha egyforma a két aljzaton lévő venti akkor mondjuk nem gond)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34457) Grózi válasza exMachina (#34452) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nem gond.Én a 3. vagy 4. porszűrőt választanám a helyedben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34458) Grózi válasza phoenix1989 (#34453) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát egyrészről azok a ventik tényleg kutyaütők,más részről a felső ventik a legtöbb esetben nem jelentenek sokat.A legtöbb konfig/ház esetén elöl két befújó+hátul egy kifújó venti bőven elég,de persze a normális fajtából(nem Zalman).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34459) MM


MM
őstag

Corsair NR135P (vagy L) ventilátorokról tud valaki specifikációkat? Nem talalok róla semmit... (Vagy valamelyik hasonló Corsair ventilátorról!)

(#34460) phoenix1989 válasza Grózi (#34458) üzenetére


phoenix1989
őstag

vagyis ha a két felsőt előre tenném jobban járnék ?

(#34461) Grózi válasza phoenix1989 (#34460) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Inkább 2 normális ventit tegyél előre.De igen,2 befújó első még mindig jobb mintha felül lenne.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34462) t.imi válasza MM (#34459) üzenetére


t.imi
addikt

HXi tápokba is ezt nyomják, nem lehet egy szélcsatornába való darab. 0.22A.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34463) Vartanus


Vartanus
őstag

Mit gondoltok az ilyen:

92>120mm venti adaptereknek van értelme?

Vagy 92mm-es helyre jobb a natív 92mm-es ventit rakni?

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#34464) exMachina válasza Grózi (#34457) üzenetére


exMachina
csendes tag

Köszönöm a segítséget, mégegyszer.
Addig már nem tervezem szétbontani a gépet, amíg nem jön meg a vezérlő,
mert lesz más is amit cserélni akarok kábelezés terén, akkor látni fogom
beférnek-e szűrők.

LLAP - Live long and prosper

(#34465) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az Alpenföhn Olymp Upgrade ventilátoráról, NH-D15 turbózására? Ránézésre erősen WB2.

Az ár nagyon kedvező!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#34466) MM válasza t.imi (#34462) üzenetére


MM
őstag

Köszi, ennyit tudok róla kb én is, hogy Corsair táp ventilátor. (olcsóbb változat az "L" gyengébb csapágyazással)

A 135mm felfogatás miatt jött képbe.

(#34467) t.imi válasza MM (#34466) üzenetére


t.imi
addikt

Közben találtam egy ilyet:
[kép]
Valóban nem egy prémium kategóriás.

(#34468) MM válasza t.imi (#34467) üzenetére


MM
őstag

Be is rendeltem inkább egy TY147A SQ-t, ezt a ventilátort nem kell bemutatni. (Legalábbis a "normál" verzióját... :) )Remélem az SQ semmivel sem lesz rosszabb...

Ezen úgy vannak a furatok elhelyezve, hogy 135mm-es tápventilátor helyre is csavarozható mókolás nélkül. Ha mégsem jönne be, akkor meg jó lesz a házba.

[ Szerkesztve ]

(#34469) Televan74 válasza MM (#34468) üzenetére


Televan74
nagyúr

SQ - Square - négyzet. Szerintem ugyan az mint a 147A.Én a "Sima" -ból rendeltem, szállítási határidő : Április 23 - 26.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34470) Grózi válasza pigatt (#34465) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem lesz előrelépés a gyári Noctua-hoz képest-jó kis venti,de a gyári jobb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34471) meszicrx


meszicrx
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy normális szellőzést a gépembe.Nem rég vettem egy Kolink Aviator házat amiben gyárilag van 3 veni (2db 120-as elől, és 1db 120 as hátul) Ezen kívül még 2x120 as lehetne a tetejére.
Aztán van egy GTX 670-em amire egy Arctic Accelero S3 + Turbo Module is került a kártya hátuljára a mellékelt nagy heatsinkkel.
Na már most a probléma az, hogy a kártya a gyári egy ventis hűtésnél kb csak pár fokkal lett hűvösebb viszont körülötte elég érezhető hő lett, és nem igazán érzem hogy mozogna a levegő.
Írtam egy Arcticosnak aki szerint a 70 fokos hő nem kritikus, de kicsit sokalta ő is. Ő az Arctic F12 ventit írta hogy esetleg jó lenne a képen pirossal jelzettek helyett.
Elvileg ide nagy CFM venti kellene nem statikus nyomásra optimalizált jól gondolom?
Van esetleg valakinek valami költséghatékonyabb tuti tippje nem a tizen ezres Noctua és társai? (Első kettő kék ledesként lenne a legjobb mivel úgy mutat a legjobban a ház.)
[link]
[link]

HONDA 4EVER (L)

(#34472) Grózi válasza meszicrx (#34471) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még egy árkeret és a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34473) pigatt válasza Grózi (#34470) üzenetére


pigatt
őstag

Mi az ami előrelépés lenne, úgy hogy viszonylag még halk is maradjon? A gyárival az a fő gondom, hogy magas fordulaton már nagyon hangos. Olvastam, hogy elég sok a "hibás" motorzajos példány közöttük, nem tudom, hogy az enyém is ilyen e, vagy tényleg ennyit tud.

i9 / 4080 / 32"

(#34474) kory24


kory24
őstag

Sziasztok.

Nincs nagy ventilátorra szükségem csak valami minimálisra, hogy mégis megmozgassa a levegőt a passzív vga körül.

Házam in win gt 1, amibe előre tudok tenni 2db 120ast és hátra 1db 120ast.
Esetemben elég 1 előre és 1 hátra gondolom?

Tehát olyan ventilátor érdekel, ami halkan üzemel, légszállitás teljesítménye másodlagos.

Alaplapom Asrock B360m Pro4, hibrid aljzatom van 3 ház ventiknek.

Pwm-est szeretnék és feleslegesen nem akarok rá sokat költeni.

Jelenled elől az in win gyárija van, hátul meg egy fehér ledes dead silence dc-s.
De ezektől halkabbat szeretnék

[ Szerkesztve ]

(#34475) meszicrx válasza Grózi (#34472) üzenetére


meszicrx
csendes tag

Remélem így látszik a kép.
Egyébként egy MSI P55M-GD41 az alaplap. (1db 4pines CPU fan, 2db 3 pines sys fan van rajta)
Arra gondoltam hogy a CPU fan 4 pinjére tennék egy 1-5 fan elosztót (Deepcool pl) és akkor 4 pines ventiket vennék majd, hogy pwm-ben tudja szabályozni. (Bár sztem a CPU cooleren a venti majdnem mindig fullon megy Cooler Master Hyper T4)
Árkeretben 3-5 között gondolkodtam, de első körben lehet hogy csak a feljebb levő kéket cserélném ki (ha tudtok kék ledesben akkor olyanra), ami közvetlen tolja a kártyára a levegőt. De akkor már egyforma lenne később is az eleje. Hátsót is majd cserélném kifújó ventinek oda sztem egy F12 es vagy esetleg nem tudom oda ha jobb lenne egy statikus nyomásra optimalizált? Akkor az Arctic Bionixet néztem oda.
Csak itt most a kártya hűtés lenne a lényeg, hogy ott legyen jó légáram!
[link]

[ Szerkesztve ]

HONDA 4EVER (L)

(#34476) Grózi válasza pigatt (#34473) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a TY-147A-t javasolnám neked-abban biztos nem fogsz csalódni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34477) Grózi válasza kory24 (#34474) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A DS-nél halkabbat szeretnél?Akkor ott valami gond lesz...Milyen fordulaton találod hangosnak?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34478) Grózi válasza meszicrx (#34475) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 3 pines aljzataid nem szabályozhatók-szóval kiesnek.Mivel egy aljzatod van és bordára is kéne a venti+kék ledes kell,így csak egy értelmes lehetőséget tudok-Lepa Bol.Quiet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34479) VTom


VTom
veterán

Ty-147-eseket érdemes 140-es apache-okra cserélni? Házhűtés esetében.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#34480) meszicrx válasza Grózi (#34478) üzenetére


meszicrx
csendes tag

Ezt a típust nem ismertem, köszönöm!
Futok pár kört, de úgy látom jóformán az ipontól lehet csak beszerezni.:)

HONDA 4EVER (L)

(#34481) kory24 válasza Grózi (#34477) üzenetére


kory24
őstag

Kipróbáltam, tényleg nem is hangos. (télen nincs bekapcsolva ventik, csak mivel hamarosan jön meleg....)

Bios-ban úgy állítottam be hogy amíg nem ér el x fokot addig 40%-on menjen, ez kb 7-800rpm.
Ha ez elá megyek akkor csak pislákol fehér led és nemigen akar beindulni venti.

De még ígyse olyan erősen világít led, mint amikor standard módba volt.

Ez így nem gond?

videó: [link]

Honlapon azt olvastam 7v-al a sebessége: 800 RPM±10% .

Akkor elvileg 700 az még határeset?

(#34482) Grózi válasza kory24 (#34481) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez lapfüggő is,attól függ mennyire pontos a szabályzás.Ha stabilan elindul és nem búg akkor oké-a fénye alapban is szolid.De ez 140-s modell?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34483) Grózi válasza meszicrx (#34480) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+Merlinnél és néha Bluechipnél.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34484) Grózi válasza VTom (#34479) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34485) kory24 válasza Grózi (#34482) üzenetére


kory24
őstag

Nem búg. 120as.

(#34486) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Ha pwm-es ventilátort használok ház hűtőnek (valamelyik cha slotba dugom) akkor az milyen hőszenzor alapján szabályoz, minek a hőmérsékletéhez kell beálltani? Elnézést a lehet amatőr kérdésért, de nekem ez nem tiszta.

Köszönöm a választ előre is!

i9 / 4080 / 32"

(#34487) abdulka1 válasza pigatt (#34486) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Asus lapoknál a gyári szoftver ad választási lehetőséget, hogy a lap, vagy a CPU hőmérsékletéhez igazodjon a vezérlés.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34488) Morris válasza abdulka1 (#34487) üzenetére


Morris
veterán

MSI-nél is

(#34489) Grózi válasza kory24 (#34485) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az én lapommal ment simán 600 rpm-n is és nem villogott,csak gyenge fénye volt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34490) Szilard7


Szilard7
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Fractal nano s ház, és egy b450i msi itx alaplap. Akárhogy nézem, 1 hely van a lapon a cpu hűtőnek, és egy hely a sys_fan-nak. A gépben a cpu hűtőn kívül 4db ventilátort tervezek üzemeltetni. Elöl kettő 3pines 14es noctua, felül a gyári 14es fractal, hatul a gyári 12es, gondolom ezek 4pinesek. Hogyan tudnám kivitelezni ezt, hogy a venti szabályzás is oké legyen szoftveresen?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34491) Pörp


Pörp
senior tag

Ezen az elosztón a sárga színű vezeték csak az egyik ágba van bekötve. Ha két egyforma ventit kötök rá, és az alaplapi foglalton keresztül tudom vezérelni, akkor mindkettő fordulatszáma állítható lesz egyszerre? Vagy a piros-feketén levő venti max fordulaton fog üzemelni?

[ Szerkesztve ]

(#34492) Grózi válasza Szilard7 (#34490) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben a felállásban sehogy.Egységesíteni kéne a 4 ventit és akkor egy elosztóval mehet a sys_fan-ra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34493) Grózi válasza Pörp (#34491) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ez így teljesen normális-a fordulatszám visszajelzés csak az egyiktől jön értelemszerűen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34494) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Van egy Asrock H81M-ITX lapom. Kérdésem, hogy a BIOS-ba a venti résznél csak ennyit tudok állítani: Silent, Standard, Max speed, Performance. Na most felraktam a speedfant be is állítottam ahogy én gondoltam, de nem tudom, hogy a BIOS-ba mit állítsak be, hogy teljes egészében a SF iránytsa a ventiket? Ha betölt a win10 akkor még a BIOS-ba beállított érték beleszólhat?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#34495) Morris


Morris
veterán

Hali.
Küzdök kicsit a 120-as arctic pwm ventikkel.
Hangosak sajnos 600 rpm-en is.

Jelenleg egy Phanteks eclipse p400s tempered glass házam van.
Előre beraktam 3 db 12cm-es arctic ventit.
Ezeket cserélném. Csak nem tudom melyik lenne a jobb.
Venni 3db valami jobb fajta 120-ast, vagy 2 db 140-es thermalright-ot.

(#34496) Grózi válasza Nerazim (#34494) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy fut a Speedfan,onnantól a bios már nem szól bele.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34497) Grózi válasza Morris (#34495) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát azok a fránya ventik már csak ilyenek...
Én a 2 db 140-st preferálnám ha csak nem számít minden fok.Ha befér kettő TY-147A akkor meg az a legjobb választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34498) Morris válasza Grózi (#34497) üzenetére


Morris
veterán

Nem számít minden fok :DDD

Néztem neten a 147A-t, de 120-as furatokkal nem találok. Abból mindegy melyiket veszem?

Van valami SQ-s is. Az mi lehet?

Lehet, hogy 3 is befér előre egy kis mod-dal.

[ Szerkesztve ]

(#34499) Grózi válasza Morris (#34498) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az SQ a normál 140-s kerettel ellátott 147,az is jó választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34500) Morris válasza Grózi (#34499) üzenetére


Morris
veterán

Ok. Akkor azt veszem amelyiket találom.
Thx :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.