Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) abridabri válasza crazygamer75 (#34849) üzenetére


abridabri
veterán

Meg lehet azt uszni meg 3000 alatt is :K Az uj Arctic Venti ;P14 pwm (PST verzio = ossze tudod fuzni a ventiket ;es igy eleg lesz 1db alaplapi csatlakozo a vegen) ,2000FT /db, 200-1700 rpm .Es annyival nem rosszabb mint a 2- 3x annyiba kerulo ventik . A premium ventik inkabb hangban jobbak .Itt olvashatsz rola jo par oldalnyi tapasztalatot .

[ Szerkesztve ]

(#34852) diegho válasza abridabri (#34851) üzenetére


diegho
nagyúr

Az F12 egy rakás szar volt, tudom, hogy ez új, de az is sokak szerint jó volt (hogy mire, azt nem tudom) ezek alapján én nem merem bevállalni.

(#34853) crazygamer75 válasza abridabri (#34851) üzenetére


crazygamer75
tag

Köszi a választ.
Mond még valaki ámen-t az Arctic-ra? :)
Arctic még az ajánlóban sincs, nem szeretném elgagyizni a ventivásárlást. 2 hete vettem PC-belsőt 230 000-ből, kiderült, nem jó a Zalman z11+ házam hűtése hozzá, így most házat és ventit vennék, viszont eléggé kiköltekeztem. Kérdeztem, de aztán olvasgatva, folyamatosan csak egyre feljebb mentek az árak, amikről beszélgetnek.
30 000Ft-ig kellene megoldjam: ház 20 000 (Thermaltake Core V31+ 2 venti 5-5500Ft. tehát ebből szeretném kihozni a legjobbat, nehogy potyára cseréljem le a zalman-t.
Vagy legyen egy olcsóbb ház 15 000Ft Cooler Master MasterCase Pro 3 esetleg Cooler Master Masterbox MB511 és ezekhez akkor 2x 7-8000 Ft-os venti?
Melyik verzió biztosítaná, hogy ne melegedjen a ryzen 5 2600+ gigabyte gtx 1660 párosom? Jelenleg a vga zárt házban 80+ C, oldallap levétele után 70 C körül.

[ Szerkesztve ]

(#34854) Morris válasza crazygamer75 (#34853) üzenetére


Morris
veterán

Nekem jelenleg 3 db arctic f12 pwm ventim van. Nem mondom, hogy rossz. Nyilván jobb mint a semmi, de azért hallani a hangját.
Én ezért próbálom most ki a corsair-t.

(#34855) diegho válasza Morris (#34854) üzenetére


diegho
nagyúr

Tapasztalatokat kérek majd. Az F12 szerintem eléggé low end. Szűrő mögé nem való.

(#34856) crazygamer75 válasza crazygamer75 (#34849) üzenetére


crazygamer75
tag

Akkor ebből a 3-ból melyik lenne a legmegfelelőbb? Vagy ha ezeknél van jobb, max 5500 Ft-ig, akkor mi az?
Persze ha a 34853-as hsz-emben felvetett 2 olcsóbb ház+ drágább venti a jó megoldás, akkor várom a legjobb ajánlásokat 7000 Ft-ig.

[ Szerkesztve ]

(#34857) crazygamer75


crazygamer75
tag

Úgy rémlik, még valaki ezt is nagyon ajánlotta:
Phanteks PH-F140MP vagy ennek az XP változata.

[ Szerkesztve ]

(#34858) Morris válasza crazygamer75 (#34857) üzenetére


Morris
veterán

Ez inkább bordára vagy radira jó a nagy statikus nyomás miatt.

(#34859) diegho válasza crazygamer75 (#34857) üzenetére


diegho
nagyúr

Swif2 valamelyik verziója is egész jó, meg nem mondom melyik, van itthon kettő is, de már nem használom őket. Most alpenföhnt használok, nem tökéletes, filter eléggé lefogja, ezért akarom cserélni őket, de filter nélkül elég jók.

(#34860) mgabi válasza diegho (#34855) üzenetére


mgabi
senior tag

Arctic f sorozat olcsó és átlagos. 1500 forintért ne várjunk sokat, de egy közepes tuningmentes proci és max gtx 1060 mellé elég. 1000rpm-ig nem hangos.

(#34861) crazygamer75 válasza diegho (#34859) üzenetére


crazygamer75
tag

Nekem az alpenföhn eddig a legszimpatikusabb, de akkor nem ajánlott, csak ha kiszedem a porszűrőt?
Egyre jobban elveszek a témában. Valami előtt nem lehet porszűrő, valamelyiket nem lehet fektetni, valamelyik inkább bordára való.
Nem szívesen dobnék ki 30 000-et az ablakon, ha utána kiderül, hogy ugyanott tartok, mint a jelenlegi zalman-os konfigurációval.
A végén még a nyitott oldallapos Zalman z11+ om marad :(
A Corsair ML140 páros 10 000-ért (nem a pro), ha a kicsit nagyobb hangerőt elviselem, ajánlott?

(#34862) Tika6 válasza Tika6 (#34808) üzenetére


Tika6
tag

erre esetleg valaki? :B
köszönöm szépen előre is

(#34863) nuke7 válasza diegho (#34844) üzenetére


nuke7
veterán

miért nem veszel arctic-ot? halk és olcsó is :U
(nem veszek 20db-nél hangosabb ventit és tök jó hőfokon jár játék közben a tuningolt 1080-am, egy szűrős, zajszigetelt házban...)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#34864) diegho válasza nuke7 (#34863) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez így magában nem sokat mond, mert ha 1080p-ben, 60hz-en tolod, akkor szinte terhelés nélkül megy a kártya. A nagyok azt mondják 1,4 körüli statikus nyomás alatt nem túl jó a szűrő mögötti teljesítmény. Az Arctic 950rpm-en még 1-et sem tud.

(#34865) abridabri válasza diegho (#34864) üzenetére


abridabri
veterán

Te az artic F szeriarol beszelsz , en meg az uj P szeriat javasoltam, ami mar jo statikus nyomasban :U
En egy P12-t tettem pl a tapegysegembe ,es tok jol muzsikal.

[ Szerkesztve ]

(#34866) diegho válasza abridabri (#34865) üzenetére


diegho
nagyúr

P-ről beszéltem én is.

(#34867) Morris válasza crazygamer75 (#34861) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem az is teljesen jó.
400-2000 rpm-ig megy. De ha vársz pár napot, megmondom milyen a pro verziója.

(#34868) nuke7 válasza diegho (#34864) üzenetére


nuke7
veterán

95-97% körüli terheléssel megy a gpu, w3 alatt néztem, 1440p 60hz - "akkor szinte terhelés nélkül megy a kártya." :))

https://youtube.com/user/nuke7

(#34869) |AP|


|AP|
veterán

12 cm-es, 4 pines házventit keresek az alábbi kritériumokkal:

-kifelé tolná a levegőt, ebben az irányban kellene a legjobb hatásfok
-csendes, nagyon csendes, de megfelelő légszállítással rendelkezik
-fekete/fehér, semmi RGB, semmi más szín (viszont előny lenne ha nem full fekete lenne, hanem lenne benne egy kis fehér szín is a design miatt) - de ez a legkevésbé fontos szempont, az első kettő fontosabb.

Ezeken gondolkodtam eddig:
-Be quiet Silent wings 3
-Noctua NF-S12A PWM chromax.black.swap
-Arctic BioniX P120: a legolcsóbb, de vannak kétségeim a csendesség és a teljesítmény tekintetében

Más javaslat van esetleg?

(#34870) diegho válasza nuke7 (#34868) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha fix 60fps van, akkor nincs teljesen terhelve. Fps limit nélkül illik hangot és hőmérsékletet tesztelni. Amikor megvettem a 144hz-es monitort, akkor döbbentem rá, hogy a néma vga-m baromi hangos és azonnal cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#34871) nuke7 válasza diegho (#34870) üzenetére


nuke7
veterán

a monitorom 60hz - vsync-et nem használok szinte soha :N

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#34872) nuke7 válasza diegho (#34870) üzenetére


nuke7
veterán

rosszul írtam, 79-90% között van a gpu használat - de azért az alig van terhelve meg a nincs teljesen terhelve között van különbség.

így kis tuningal 67C körül megáll a hőmérséklet.

https://youtube.com/user/nuke7

(#34873) crazygamer75 válasza diegho (#34866) üzenetére


crazygamer75
tag

Ebben a tesztben bizony igen jó dolgokat írnak az Arctic-rólArctic P14 PWM PST
De nem ragaszkodom ehhez az olcsósághoz, ha 5000 Ft-ig(nem 7-10 000) mondtok jobbat. Előre szeretnék, porszűrő elé 2x14cm-es 4 pin-es, jó ventit, az extra halk üzemmód csak másodlagos.

(#34874) Grózi válasza nuke7 (#34863) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Arctic egy márka és már az is a hozzáértésed bizonyítja,hogy nem egy adott típust ajánlasz hanem egy teljes márkát...Az F széria meg minden csak nem jó-motorhang és gyenge légszállítás jellemzi.
Szóval szerintem megfontoltabban osztogass tanácsokat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34875) nuke7 válasza Grózi (#34874) üzenetére


nuke7
veterán

én egy f14 silent-et vettem hátra és egy f12 silent-et alulra.
Maximálisan elégedett vagyok velük, nincs hangjuk :K

A saját tapasztalatomat osztom meg, nem értem, hogy ezzel mi a gond :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#34876) abdulka1 válasza nuke7 (#34875) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Én is használtam F12-F14 PWM PST ventiket, és akkor én sem találtam őket hangosnak.
Alkalmi áron hozzájutottam néhány 3 pines Cooltek 12-14 centis ventilátorhoz, és ezek már észrevehetően csendesebbek voltak.
Majd elkapódott az agyam, rámentem a fekete fehér dizájnra, és vettem Alpenföhn Wing Boost 2 plus-okat.
Na ezek annyira csendben vannak, hogy a netszolgáltató emberei azt hitték, hogy valami passzív házban van a gép. Nem akarták elhinni, hogy a táppal együtt 5 db venti keveri a levegőt, meg kellett mutatnom.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34877) nuke7 válasza abdulka1 (#34876) üzenetére


nuke7
veterán

köszi a tippet! :)
(akkor lehet, hogy a fractal ventiket is lecserélem... :U )

erre gondoltál ? :
Alpenföhn Wing-Boost Blue 140 (hirtelen ezt találtam)

Elveileg a Cooltek CT-Silent Fan 140 3 pin halkabb és olcsóbb is :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#34878) abdulka1 válasza nuke7 (#34877) üzenetére


abdulka1
őstag

Erre.

Az a kék még a korábbi verzióból való, de sajna már mindkettő típus kifutott.
A varázslónál van még beragadt készleten, de utánpótlás már nincs újonnan ezekből.

Papíron halkabb a cooltek.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34879) nuke7 válasza abdulka1 (#34878) üzenetére


nuke7
veterán

:R a kék nincs olyan rossz árban, szóval egy próbát lehet, hogy megérne :U

ezek szerint akkor airflow/airpressure és hang szempontból is jobb választás lenne mint a cooltek...? :F

(csak annyi problémám vele, hogy a venti szabályzóm 3pines ventiket fogad csak...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#34880) abdulka1 válasza nuke7 (#34879) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha nem tudod PWM alapon vezérelni, inkább ne erőltesd.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34881) diegho válasza abdulka1 (#34876) üzenetére


diegho
nagyúr

A wb2, ahogy nálam is, egy filter mögött nem sok levegőt mozgat sajnos, hiába halk. Maximum fordulaton tud 0,6 mm H2O nyomást, viszont az Akasa Apache 1300rpm-en már 2,76-ot produkál, ami nagyon jó.

(#34882) nuke7 válasza abdulka1 (#34880) üzenetére


nuke7
veterán

a hátsó kifújó végülis úgy van bekötve, csak a befélé fujókat vezérlem kézileg (egyszerűbbnek tűnt úgy)

https://youtube.com/user/nuke7

(#34883) abdulka1 válasza diegho (#34881) üzenetére


abdulka1
őstag

Korábban kipróbáltam, és nálam a Sharkoon M25-V ház elején, egy elég sűrű szűrőn keresztül szív a 2db WB2 140, de nem tapasztaltam jelentős javulást sem a huzatban, sem a hőmérsékletekben, ha levettem a szűrőt.
Ebben a kuckóban inkább az eléggé zárt előlap miatt csökken a levegő szállításuk, de még így is elég amit 400-450rpm-en tolnak.

Gondolkodtam valamiféle előlapi "moddingon", de eddig nem találtam meg azt dekoratív megoldást, ami nem csökkentené nagyon a műanyag előlap merevségét(elég nehezen lehet lepattintani). Egyébként a hőfokok sem indokolják a több levegőt, ezért nem is erőltetem az átalakítást.

(#34882) nuke7 Lehet, hogy egyszerűbb, de nem minden PWM-es ventilátor tolerálja a DC szabályozást. Erősen kihathat az élettartamra. Mondjuk pont a WB2-höz adnak 7V adaptert, és ez miatt feltehetőleg, nem ördögtől való a feszültség alapú szabályozása, de még nem próbáltam.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34884) nuke7 válasza abdulka1 (#34883) üzenetére


nuke7
veterán

a ház ventiket nem lehet nálam hallani most hogy jobban odafigyelek, csak vinyo / gpu hűtés az, ami hangosabb...

https://youtube.com/user/nuke7

(#34885) abdulka1 válasza nuke7 (#34884) üzenetére


abdulka1
őstag

Akkor meg felesleges variálni vele.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34886) crazygamer75 válasza crazygamer75 (#34873) üzenetére


crazygamer75
tag

34873 hsz-emre esetleg valami válasz?

A sok visszaolvasás után részemről talán ezek:
5000/db árig 4 pin pwm
Corsair ML140 (nem a Pro) 2 db-os pack 10k-ért
NOCTUA NF-P14S REDUX-1500 PWM
Vagy valamelyik Akasa Apache-Viper
Vagy bármi más, csak legyen valami, hogy ne nyitott házzal
kelljen játszanom.
Tervezett ház vásárlása: Thermaltake V31, Lényeg, hogy elölről a szűrő mögül nyomassa be a levegőt, hogy lekapja az alaplapról a kondenzátorokat :)

(#34887) duo


duo
őstag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg erre [link]
tudnátok mondani valamit?
igyekeztem elolvasni az összefoglalót és az egyéb linkeket, de attól még sötétben tapogatózom.
kipróbáltam a biosban a better cooling performance módot is, ettől elég hangos és zörgős lett a hűtés, érdemi hűtési teljesítmény nélkül. Vissza is vettem a better aqoustic performance-ra.

Az eddigiek alapján úgy sejtem hogy a ventillátorok bár 4 pines aljzatúak, (képet lásd a linknél) nem pwm-esek. de mégegyszer mondom nem tudom. :F segítség.
Szóval holnap még belepróbálok a rendszerbe egy 3pines házhűtőt. Fractal Design node 304ből maradt ki. 92x25mm ha megy akkor lehet hogy az is full fordulaton tolja. ebben az esetben viszont egy ilyen,
[link]
segíthet?
milyen ventillátorokat ajánlanátok hozzá ami az összefoglalóban van?
Amit még észrevettem: de lehet h csak a véletlen műve: a cpu hűtő n pines aljzata nem fehér hanem bordó. lehet hogy az meg PWM-es? tehát a szabványos hűtők működnek vele? pl az id-cooling is60 egy noctuával?vagy be quiettel?
köszi!

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#34888) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Egy régi, de szeretett Chieftec BA-02B-B tornyom van. [link]

Az oldalán 3 db Scythe kama flex SA0925FDB12L 3PIN-es ventilátorokkal előlapi potméterrel szabályozva. [link]
Gondolkodom a cseréjén, ( ugyanúgy 3 PIN-ben) HA van értelme.

Az ajánlás és visszaolvasottak szerint Nanoxia Deep Silence 92-1400-at vettem volna, de már másodszor küldik vissza ebayről a pénzt, nem tudtam ilyet venni, nincs, vagy Mo-ra nem postáznak..

A Coolink SWiF2-920 vagy 921 nem tudom milyen lenne, de a visszaolvasottak szerint a BE QUIET! Pure Wings 2 92mm csendesebb, illetve meg volt még említve a Noiseblocker NB-BlackSilent Pro PE-1(1300 rpm).

Az adott helyre ( nagyon) csendes, nagy(obb) levegő szállítású ventilátort keresnék, ami a kb 5-6V-on járatott Kama flexekhez képest előre lépés lenne és megúsznám max 4.000 Ft/db ár körüli áron.

(#34889) Zwiebi válasza csiga8 (#34888) üzenetére


Zwiebi
tag

Szia!

A Pure Wings 2 valoszinuleg jol mukodne. Azzal a konkret NoiseBlocker-el nincs tapasztalatom sajnos. A Noctua NF-B9 Redux lehet meg erdekes neked, ami jobban teljesitene, mint amiket eddig listaztal.

Kicsit mas megkozelites, epp a napokban gondolkodtam ezen, de nincs hozza gepbelsom.
Nekem most mar csak elfekvoben van egy BA-01B-B-B hazam, es a 3db 92-es venti ertelemszeruen csak a vinyokat fujja keresztbe, a haz oldala a tuloldalon direkt racsos, szoval mint hazhutok, nem sokat ernek (szinte semmit).
A tervem az volt, hogy az egesz hazban megforditom a szellozes iranyat, a hatso 120-as befele fujna, a procihuto is a haz belseje fele dolgozna, es elol a 92-eseknel pedig kivennem a porszurot es alacsony fordulaton kifele dolgoznanak. Tapot valoszinuleg fejjel lefele szerelnem be, hogy a haz teteje felol szivjon levegot.
A te gepeddel sajnos ezt nehezebb kiprobalni (Dark Rock Pro 4...).

Amit meg esetleg javasolnek: 3db nem olcso venti helyett inkabb nezzel egy modernebb hazat. A Chieftec nagyjabol azert tud huteni, mert nagyon nagy es sok rajta a racs, nem megy at gyorsan kemencebe, de ezen kivul mas elonye nincs nagyon.
A 92-es ventiket semmibe nem fogod tudni hasznalni ha valamikor hazat cserelsz es 3db nem olcso foleg ugy, hogy ha csondesen jaratod oket, akkor nem tul hasznosak.

(#34890) csiga8 válasza Zwiebi (#34889) üzenetére


csiga8
senior tag

A házban van 2 db 14 cm-es Nanoxia 560 rpm-en járatva. Állítva vannak, a vinyó tartó rekesz oldalfalához rögzítve, azok így a videókártyára és a procihűtőre fújnak.

Hangjuk nincs, a légáramlat ( és néhány C fok csökkenés) érezhető. ( a házból kifelé is fúj egy 1 db 12 cm-es Lepa, és egy 14 cm-es Nanoxia szintén 560-580 rpm körül )

Gyakorlatilag a kettő 14 cm-es Nanoxia [link] mőgé tolja friss levegőt a 3 db 92 mm-es venti.
Nincs melegedés gondom, de még nyár sincs.

A 3 db 92 mm-es venti előtt csak 2 db HDD van ( egy legalul, egy legfelül, az SSD-k „légellenállása” szinte nullla.

Igen, házat kellene cserélnem, de egyrészt a tizen pár év alatt ezt megszoktam, megszerettem, másrészt ami igazán tetszene, ( PL Be Quiet Dark Base pro 900 ) az nagyon drága.

Köszönöm a választ! :R

(#34891) Zwiebi válasza csiga8 (#34890) üzenetére


Zwiebi
tag

Ahh, a ket belso venti valoban segit. Nekem a 3 pin-es Deep Silence 1100 RPM-bol van 3db, nem rossz ventik.

Amit meg kiprobalnek, mert nem kerul penzbe: 0-1-2-3 db 92mm-es ventivel a hofokok. Ha a ki tudod venni a ventiket az lenne a legjobb, de ha csak lehuzod oket, az is megteszi. Szerintem konnyen lehet, hogy nem lenne nagy kulonbseg, mert a haz elso reszeben eleg sok nyitott resz van ahhoz, hogy a Nanoxiak behuzzanak egy kis levegot, foleg ha a tap fole betettel egy 140-es ventit, amivel eleg komoly negativ legnyomas lehet a hazban.
Majd meglatod, hogy milyen eredmenyeket kapsz, de benne van, hogy 3 venti felesleges penzkidobas / zaj. 1-2 fok valtozas nem igazan szamit.

A haz pedig tenyleg jo, en is nehezen csereltem le, valamikor 2004 vagy 2005-ben vettem es tavaly csereltem le. Valoszinuleg egy NAS-t fogok beletenni, ha raerek. En egy CM MasterBox 5-ot vettem helyette. Nem ez a legjobb haz, es egy kicsit meg is furtam egy par helyen, de eleg jol belefer minden, nem csicsas es jol szellozik. (HDD nem valo bele, rezonal toluk rendesen es a kiveheto keret nelkul a legaramlas is jobb.)

(#34892) csiga8 válasza Zwiebi (#34891) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszi a választ, kipróbálom amit ajánlottál, és lehet, hogy spóroltál nekem. :)

(#34893) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Corsair Obsidian 800D házamban szeretném lecserélni a fix házventilátorokat.

140x25x25 mm, elég a 3pin, fix 800 körüli rpm és nem kell hogy világítson.

A lényeg a légszálíltás és a zaj.

Mit tudnátok ajánlani? Ezen kívül ami a házban van, az 3db Swif2 120mm 900 rmp környékén. Ők maradnak, ha lennének ilyen ventik 140mm-ben, nem is írtam volna... :) 15+ éve teszik a dolgukat hiba nélkül! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34894) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok tudnátok nekem ajánlani Asus Ac66u routerhez 5v-ról(gyárilag usb-s) ultrahalk ventit? Amit Alin árulnak ultrahalknak azt mondják hangos. Vagy 2db 8cm-es kéne vagy valami nagyobb 12-14. Természetesen nem csillagászati áron keresek. Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#34895) Zwiebi válasza Motion_Blur (#34893) üzenetére


Zwiebi
tag

Szia!

Ha allitva lesznek akkor a kicsivel fentebb emlitett Nanoxia Deep Silence 1100RPM. Fektetve es allitva is jo az Alpenfohn Wing Boost 3, ez PWM-es, de feszultseggel is szabalyozhato 3 pin-es aljzaton. A jelenlegi kinalatot nezve nincs rossz aron.

@KaiotEch:

Gyarilag USB-s es jo ventit nehez mondani. En inkabb ezen megoldasok egyiket javasolnam:

https://www.amazon.com/4-Pin-Sleeved-Power-Adapter-Cable/dp/B01LW50R03

https://www.instructables.com/id/How-To-Convert-A-Case-Fan-To-USB/

Tekintve, hogy ebben az esetben 5V-rol kell indulnia is a ventinek, en azt mondanam, hogy a NoiseBlocker ventiket nezd meg. Eleg csendesek, a BlackSilent szeria olcso, jok fektetve is, es jo tulajdonsaguk, hogy nagyan alacsony feszultsegen is elindulnak. A 120mm-es XL1 siman indul 5V-rol nalam, de tekintve, hogy nalad nem lesz beepitve hanem a router kulsejere fuj, lehet, hogy egy magasabb fordulatszamut lenne erdemesebb nezni (vagy 2db kisebbet).

(#34896) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Ventilátort keresek 1. GND, 2. Fan Voltage, 3. Fan Speed, 4. Fan Speed Control vezérléssel rendelkező lapba. A ház valószínűleg egy Zalman S2 lesz. 2-3k Ft-ért létezik értelmesebb ventilátor ami ehhez a vezérléshez megfelelő? Vagy fehér vagy fekete, nem ledes kellene.

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#34897) Motion_Blur válasza Zwiebi (#34895) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm, az Alpenfohn nagyon meggyőző :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34898) nuke7 válasza Zwiebi (#34895) üzenetére


nuke7
veterán

A cooltek silent valóban csak papíron halkabb a wb2-nel..? :U
( mert papíron a fractal 14-nel is halkabb )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#34899) KaiotEch válasza Zwiebi (#34895) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi, asszem 16$-ért nem veszek egy ilyen átalakítót, annyit nem szánok az egész venti projektre :D

(#34900) abdulka1 válasza KaiotEch (#34899) üzenetére


abdulka1
őstag

Az ért az egy elég vicces ár érte.
De nézd meg ezt.[link] vagy ezt 2 ventihez [link]

Ennyiért nem éri meg elvágni egy USB kábelt, és akkor a munkát még nem is számoltam.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.