Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Feriboy2 válasza pellesmartin (#35299) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

a 70-75 fok még simán jó. nem muszály hozzányúlni a ház szellőzéséhez.
ha mégis akarsz akkor én azt javaslom, hogy a 4-es helyre befele fújó ventit tegyél, az 1-es helyre pedig egy kifele fújót.

(#35302) vepe válasza abridabri (#35298) üzenetére


vepe
senior tag

Van kábel bőven :)

Nagyon csábultam egy ilyen ház felé, de most picit elvetted a kedvem. Nekem is majd ennyi kábel van a házban+ventivezérlők.

A Be Quiet!-ben ilyen melegben is igen jók a hőmérsékletek, pedig most is megy a WOT, Youtube és egy Twitch Stream is.

Venné meg egy ismerős a gépházam és gondolkozom H500M vagy P600S.

(#35303) pellesmartin válasza abridabri (#35300) üzenetére


pellesmartin
tag

Köszi a választ!Alul ha a 4.-en befele fújatok,a VGA pedig vele szembe fújja a levegőt az nem ront a hatásfokon?

[ Szerkesztve ]

(#35304) vepe válasza pellesmartin (#35303) üzenetére


vepe
senior tag

Nem ront, sőt, mert friss levegőt kap a kártya, nem pedig a házban lévő meleg levegőt.

(#35305) Feriboy2 válasza pellesmartin (#35303) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

a vga ventik pont fordítva fújják a levegőt mint ahogy gondolod.
alulról szívják a levegőt és fújják rá a kártyára rá, nem pedig a kártyától elfelé.

(#35306) abridabri válasza vepe (#35302) üzenetére


abridabri
veterán

Ha raksz elore ventit akkor a HDD is hutve van , nalam csak 2db 14es van egyik se fuj a HDD -re. Be lehetne rakni egy 3. is ,de nincs annyi RGB-s venti frame-m ,igy nem foglalkozok vele :DDD

(#35307) vepe válasza abridabri (#35306) üzenetére


vepe
senior tag

Szép kuckó és a ventik is jól mutatnak a fehér házban. :K

(#35308) Morris válasza vepe (#35302) üzenetére


Morris
veterán

P600s :K

(#35309) abdulka1


abdulka1
őstag

Még jó hogy tegnap rendeltem 70 Forintért, mert mára jól felment az ára. :DD

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35310) Pakmara válasza abdulka1 (#35309) üzenetére


Pakmara
őstag

Be kell hozniuk a "nyerészkedésed" :) Kíváncsi lennék ha ennyiért rendelne valaki Akkor lenne-e készlethiány/ visszamondás.

(#35311) abdulka1 válasza Pakmara (#35310) üzenetére


abdulka1
őstag

Az OK, hogy három darab kerül ennyibe, de akkor is túlzásnak tartom ezt az árat.
Egyébként, még nem kaptam nemleges visszajelzést, és a boltban is aktív a rendelés.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35312) pellesmartin


pellesmartin
tag

Sziasztok! Tegnap kérdeztem itt a ház ventikről,már rendeltem is bele,viszont most nézem a CPU hűtőmet, 2 ventillátor van rajta,mind a kettőből 4tűs csatlakozó jön ki,jelenleg van benne egy "elosztó kábel", ami a 2db 4pinesből,1db 3pinest csinál,és az van bedugva a 3 pines CPU_FAN1 portba. Most nem vagyok vele tisztában,a 4pines pwm vezérlésű,a 3 pines pedig feszültség vezérlésű? Hogy tudnám megoldani hogy PWM-el vezéreljem a CPU hűtőmet? CPU_FAN2-is 3pines,egy 4pines port van az alaplapon ami CHA_FAN1,gondolom az nem jó CPU-nak.. Asrock 970 Exterem 4 alaplap. Valami tipp hogy hozzam össze ezt,vagy hagyjam így?

(#35313) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok :B , Raspberry Pi 3B+ra szeretnék optimális hűtést. Van egy Chieftec 12 cm-es fan, aminek csak 5V-ot adok külső tápegységről és nagyon szépen halkan megy, szinte némán.

1. Ha zárt helyen lesz a RPI, mondjuk mint egy PC ház, akkor mi az előnyösebb: ha a ventilátor direktben rá fújja a levegőt, vagy ha elszívja?

2. Van hozzá passzív hűtőbordám, rárakjam a melegedő részre, és akkor az fölött legyen a fújó / szívó ventilátor? Tehát jobb, ha a passzív 3x3 cm-es hűtőborda is van, és az fölött ventilátor?

További kérdés, amibe az RPI kerül majd:

3. (lásd kép fent, az A-F-ig az általam jónak tippelt ventilátor helyek / szellőző helyek) Ebben a kb nagy álló torony PC házban (ami kb 1 méter széles, 2 méter magas, 30 cm mély, ahol alapból nincs rés, ami szellőzik, mit egy nagy fém doboz kb) lesz több olyan eszköz is, ami jelentős hőt termel(het), például szünetmentes. Az úgy megfelelő, ha lent az egyik oldalon, mondjuk bal lent egy erősebb ventilátor beszívja a levegőt lent, és jobb fent pedig kifújja a meleg levegőt? Mi a jobb, ha jobb oldalt fent lesz a levegő kifújás, vagy jobb fent, a tetején? Vagy több helyre raknátok szellőzést, a kép alapján? Technikailag csak balra, jobbra és esetlegesen fentre tudok rakni ilyen lyukakat, azonban jobbra kb 10-20 cm-re fal (ez az egész egy ajtó mögött van, ha kinyitják akkor el is takarja, ha be van csukva, akkor látszik: B, F), felfelé is kb 20-30 cm-re plafon van (C). Tehát balra van több levegő, az A, D, E oldalon.

Lesz bent egy hőszenzor, ami egy adott hőfok fölött kapcsolja be az összes A-F közötti ventilátort, ha eléri.
Én az A-ra raknék olyat, ami beszívja a levegőt, és a D-re és B-re olyat, ami kifújja.Esetleg az E-re is olyat, ami beszívja?

Kérlek javasoljatok valamit, érvekkel. :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#35314) abdulka1 válasza pellesmartin (#35312) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha a 4 pines aljzatra rádugod azt az elosztót, és ebbe dugod a két (gondolom egyforma) ventilátort, akkor hibátlanul tudod vezérelni mindkettőt, azon a módon ahogy a BIOS engedi.

Az "Y"elosztó egyik ágában azért 3 pin van, mert csak egy (a 4 pines) ágról érkező fordulatszám visszajelzést tud kezelni minden lap.
Így minden ventilátor azonos jelet vagy 3 pines ventilátorok esetén azonos feszültséget kap mindegyik.
Pontosan ezért érdemes figyelni arra, hogy az elosztó minden ágára azonos ventilátor legyen kötve.
Eltérő típusok nem egyforma fordulatszámon üzemelnének, vagy DC vezérlés esetén, akár károsodhatnának is.

(#35313) fgordon: Alap, hogy pozitív nyomást kell kialakítani mégpedig úgy, hogy nagyobb legyen a bejuttatott friss levegő mennyisége, mint a kitolt meleg levegőé. Mivel a meleg fölfelé száll, érdemes az előlapra befúvásra középre és alsó, valamint a hátfalra ki-fúvásra felső pozícióba tenni ventilátort a megfelelő arányban(pl:2:1).
Ebben a formában meglesz az egyirányú kereszthuzat.
Minden más helyre leginkább, csak akkor érdemes plusz ventilátort szerelni, ha nem elégséges a hűtés.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35315) pellesmartin válasza pellesmartin (#35312) üzenetére


pellesmartin
tag

Bocsi,most látom hogy a CPU_FAN1-em 4pines,szóval akkor csak azt az átalakítót cseréljem ki 4pinesre? Tud 2 ventit szabályozni egy 4pines pwm csatlakozó?

Közbe (#35314) abdulka1,válaszolt,köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#35316) TIT válasza abridabri (#35296) üzenetére


TIT
veterán

Még pár éve a neten.

abdulka1: Csak az elosztóra vonatkozik az azonos venti? A házvezérlőre lehet kötni különbözőket vagy alaplapra?

[ Szerkesztve ]

(#35317) abdulka1 válasza TIT (#35316) üzenetére


abdulka1
őstag

Az alaplapra egyesével olyat kötsz amilyet akarsz, csak a vezérlés módjára kell figyelni.

A vezérlőknél ahol két állású kapcsolóval tudsz váltani, ott jellemzően 7 illetve 12v fix feszültség között választhatsz. Itt nem akkora gond az eltérő típus, mert 7 volton mindegyik elindul, és nem fog kínlódni a motor.

A fokozatmentes (tekerős) vezérlőknél, ahol csatornánként állítható a feszültség/fordulat, és egyesével kötöd a ventilátorokat akkor nem gond az eltérő típus.

Szerk: Ha egy potival állítod több csatorna fordulatát, akkor szintén érdemes azonos típusokat használni.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35318) blupatrik


blupatrik
csendes tag

Sziasztok

pwm-es ventit egészséges feszültség alapon szabályozni ventilátor szabályzóval?
Most jelenleg egy pwm-es, és 4 3 pines ventit szabályoozk, és a pwm-esnél néha legalacsonyabb fokozaton a kis led villog, mintha a venti ki-be kapcsolna, magasabb feszültségen nem csinálja.
Levettem az előlapot, megállni nem áll meg.
Arctic Bionix 140-et tervezek venni a előre beszívónak erről esetleg vélemények?

(#35319) abdulka1 válasza blupatrik (#35318) üzenetére


abdulka1
őstag

A legtöbb típus hosszútávon nem tolerálja. A PWM vezérlés alapja a fix 12v.
Ha azt a vezérlőt szeretnéd használni, mi az oka, hogy nem 3 pines ventilátorokat veszel?

Az Arctic Bionix 140-ről azt írták korábban, hogy zavaró motorhangja van. (saját tapasztalatom nincs róla)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35320) blupatrik válasza abdulka1 (#35319) üzenetére


blupatrik
csendes tag

Amikor nézelődtem, elég hamar megakadt a szemem az Arcticon, és korábbról is jó tapasztalatom volt a márkáról, úgyhogy el sem jutottam a 3 pinesekig. Az ajánlóban lévő 14-es 3 pinesek mind messze elmaradnak cfm-ben, és amiket én néztem áruházakban, azok is.
Esetleg tudtok ajánlani valamit ami magas teljesítményű? Szabadon tud áramlani a levegő, egy nem túl sűrű szűrű van előtte. Keret max 4k lenne, efölött csak ha brutál jó.
BQ pure wings2 high speed pwm-es egyébként az amit feszültség alapon szabályzok, ebből van 3 pines is, még erre gondoltam, csak az arctic papíron 10-el többet tud.

(#35321) blupatrik válasza blupatrik (#35320) üzenetére


blupatrik
csendes tag

Közben rájöttem hogy van pwm 4-es elosztóm, így pwm-es venti is játszik, bár jobb lenne 3 pines és a cputól külön szabályozni.

(#35322) TIT válasza abdulka1 (#35317) üzenetére


TIT
veterán

Köszi a részletes választ :R

blupatrik: A arcticról sok negatív vélemény van,régen voltak ezek jók,az enyém is 3 hónap után cicereg.

(#35323) wihay


wihay
tag

Off, Üdv mindenkinek :)

- Kérdés a következő: Az elől és hátul lévő ventilátor szívja ki vagy szívja be?
Cél az lenne hogy a kettő alap ventilátort le cserélném kettő ARCTIC AFACO-120P2-GBA01 -re

http://glob3trotters.com/wp-content/uploads/2014/11/DC_30.jpg

https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/arctic/f12-pwm-rev-2-120x120x25mm-afaco-120p2-gba01-p39312582/

[ Szerkesztve ]

(#35324) enemi válasza wihay (#35323) üzenetére


enemi
senior tag

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#35325) abdulka1 válasza blupatrik (#35320) üzenetére


abdulka1
őstag

EZ esetleg?
Szerepel az ajánlott listában, és saját tapasztalatom szerint is nagyon jó ventilátor.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35326) abridabri válasza abdulka1 (#35325) üzenetére


abridabri
veterán

Ez 500 FT al dragabban 5x jobb mint a Cooltek ;)

(#35327) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Alsó vagy felső tápos ház a jobb?

(#35328) abdulka1 válasza abridabri (#35326) üzenetére


abdulka1
őstag

Elhiszem neked, és biztos van még több más típus is, de inkább tartózkodom az olyan cuccok ajánlásától amit nem ismerek.
Ajánlást kért a kolléga, és az olcsóbbak közül ezzel volt jó tapasztalatom. Ennyi, nem kell mást belegondolni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35329) jmuranyi válasza cooi11 (#35327) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia,
felső tápos előnyei:
- ha a földre teszik a házat, talán nehezebb rálépni a 230V-os tápkábelre
(- "márkás" gépnél, kevesebb drót kell a házon belül -> olcsóbb gyártani)

alsó tápos előnyei:
- jobb a súlyeloszlás, kevésbé borulékony a gép
- a tápegység által termelt meleg levegő be sem megy a házba
- a ház teteje is használható ventillátoroknak/vízhűtésnek
- üveg oldalfalnál jobban néz ki :) , de legalábbis jobban el lehet takarni.

Hirtelen ezek jutottak eszembe...

(#35330) Grózi válasza blupatrik (#35320) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A kulcsszó a papíron,,,Az ajánlott ventik mind jobb teljesítményűek és halkabbak is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#35331) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Egy db alaplapi 4 tűs pwm-es csati "elbír" 2 db, Y kábellel elosztott 140 mm-es BQ Pure Wings 2 ventit?
Feltételezem igen, de azért rákérdezek, biztos ami tuti.

:R

F1

(#35332) Zwiebi válasza szabeska (#35331) üzenetére


Zwiebi
tag

Siman.

(#35333) abdulka1


abdulka1
őstag

Hát, nem kaptam meg a 10 db hármas készlet Zalman ZM-F3 STR 120mm ventilátort 700 forintért. :O ;]
Készlethiányra hivatkozva törölték a rendelést. :C

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35334) duo válasza abdulka1 (#35333) üzenetére


duo
őstag

Alja egy világban élünk. Senkiben sem bízhat az ember. Én a múltkor például bementem egy ajtón, amire ki volt írva hogy NŐK, de csak egy budi volt... :D

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35335) mgabi válasza abdulka1 (#35333) üzenetére


mgabi
senior tag

Mondtam...

(#35336) abdulka1 válasza mgabi (#35335) üzenetére


abdulka1
őstag

Tényleg nem számítottam rá, hogy elküldik, és természetesen nem is vártam volna el, de talán nem kellene valótlant állítani.
Értékeltem volna ha elismerik a tévedést, de így a szememben leírta magát a bolt.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35337) Lacitusz


Lacitusz
kezdő

Persze, hogy nem ismerik el a tevedest, hulyek lennenek. Azesetben, ha nagyon verne a vevo az asztalt, le kellene szallitani a teves aron is
Emiatt leirni egy uzletet felesleges. Tevedtek egyet, te nyereszkedni akartal rajta, es nem jott ossze ennyi.

(#35338) eventus


eventus
veterán

Megjött a Pure Wings 2 140 mm high speed venti is és összemértem a Phanteks 140sp-vel. Be Quiet azonos fordulaton 1200 rpm halkabb. Phanteks 900-1000 rpm mellett már hallható. Légszállítás tökéletes, hozza a korábbi Corsair AF140 68 cfm szintet. Aki Pure Wings ventit venne, érdemes a high speed változat! Phanteks nem rossz, de "tépi" a levegőt, olyan érces hangja van, pláne maxon. Pure-nak tiszta szélzaj, susog. 1600 rpm mellett azért már combos, de annyi nem kell :)

Grózi: ajánlóban?

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#35339) abdulka1 válasza Lacitusz (#35337) üzenetére


abdulka1
őstag

Tévedésben vagy. Kíváncsi voltam a reakcióra, de 3 napig semmi nem történt, pedig már másnap javították az árat. Ha akarom, így is verhetném az asztalt, mert a boltnak nem kell elismernie a tévedést, de nem nagyon van hol, mert olyan hogy fogyasztóvédelem, már nem is létezik. A vevőnek az elálláshoz, és a fizetéshez van joga.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#35340) Grózi válasza eventus (#35338) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bent van,külön a HS-t nem teszem bele-aki akarja választhatja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#35341) TIT válasza eventus (#35338) üzenetére


TIT
veterán

De ez a high speed csak pwm-esbe van nem?

(#35342) eventus válasza TIT (#35341) üzenetére


eventus
veterán

Van 3 és 4 pin is. Magicomp-ban vettem, 3 pin-es 3611 Ft.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#35343) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Végre valahára megtaláltam az igazi NAS házat Fractal Node 304 személyében.
Panaszom nincs, a gyári ventilátor is halk, viszont így hogy pár napja van meg, és kb sokáig ez lesz gondolkodtam valami halk előlapi ventilátorokat belevenni, melyek 92mm-ek ha jól néztem.

Gyári Node 304 oldala: Link
benne lévő 2 db 92-es ventilátor R3-as : Link

Amiket néztem és kritériumok sajnos:
- 3 pines kell (szabályzóra ez köthető sajnos , mert Asrock J4105-ITX lapom van) => lapon van egy beépített szabályzó mely a 2db előlapi + hátlapi 14-es köthető rá.
- 92 mm
- max 18dB
- max ~4k/db

Amiket találtam eddig:
- Noctua NF-B9 redux-1600 (sima jó csak mert a PWM-es 4 pines)
- NOISEBLOCKER NB-BlackSilentFan XE-1

Tesztek alapján ezek azok melyek minőségiek , igaz árban húzósak :https://www.quietpc.com/92mmfans

Sajnos a felhozatal nem túlságosan jó, illetve még keresni kell a boldokat ahol ténylegesen is ennyiért amit írtam megtalálható.

Ezeken kívül van más alternálta?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35344) Feriboy2 válasza stigma (#35343) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

4pines ventit rá tudsz dugni alaplapi 3 pines csatlakozóra.
annyi hogy vezérelni csak feszültség alapján tudod majd (ha képes erre az alaplap) PWM helyett

(#35345) TIT válasza eventus (#35342) üzenetére


TIT
veterán

Köszi megvan.

(#35346) stigma válasza Feriboy2 (#35344) üzenetére


stigma
addikt

Hali, igen gondoltam erre is de mivel 3db 3 pines csatlakozó van, mellyel a szabályzót állíthatom így egyszerűbb nekem.
Szabályzó pofon egyszerű 3 állapotú kapcsoló, melybe csak beledugom a 3 pines ventilátorokat és kész is.

Hétvégén lesz időm utánanézni, szerintem a kettő közül valamelyikre beruházok.
Azért köszi, hogy válaszoltál. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35347) Pakmara válasza Feriboy2 (#35344) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem tesz túl jót a PWN-es ventinek a fesz. alapú vezérlés.

(#35348) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Egy házimozi erősítő hűtését szeretném megoldani egy házventilátorral.
Kérdés, hogyan tudnám a tápot úgy átalakítani, hogy 230V-ról menjen? Létezik erre valamilyen átalakító adapter, csatlakozó?
Tudtok esetleg olyan ventillátort javasolni, ami max 2.5 cm vastagságú? Csak ekkora fér be.
Max 1500 Ft.

Köszi.

üdv,
YxVs

(#35349) rErEaT


rErEaT
senior tag

Sziasztok!

Van egy Aerocool Strike-X One gépházam.
Annyi problémám van csak vele, hogy az oldalsó 14mm-es venti elég hangos... de csak akkor ha a helyén van, van egy kis rés a venti széle és a perforált lemez között. lehet ez lenne a baj?

[kép1]
[kép2]
[kép3]

5 venti van egyébként a házban.
2 felül kifelé fújja, 1 hátul kifelé, 1 elől befelé, oldalról 1 befelé.

Ez a megoldás jó vagy esetleg van valakinek más javaslata ? :D

(#35350) TIT válasza rErEaT (#35349) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Corsair venti picit poros,előre még 1 nem ártana.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.