Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) deja vu


deja vu
addikt

Sziasztok!
Nagyon rosszak a Fractal Design Define R5 gyári hűtői. Kinéztem a Noctua NF-A14 ULN ventilátort, ebből vennék 3-at bele, kettőt előre, egyet hátra raknék. Ez jó bele? Csak Noctua jöhet szóba, és fő a csendesség. Ti mit gondoltok?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23202) PuMbA válasza dqdb (#23187) üzenetére


PuMbA
titán

és Grózi: Azt hittem, hogy az ASUS normálisabb, mint az MSI, de úgy látszik, hogy nem :DDD Kösz mindent utoljára is!

[ Szerkesztve ]

(#23203) Grózi válasza deja vu (#23201) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csendesnek csendes,de a légszállítása nagyon gyenge.Van olcsóbb,jobb alternatíva feltéve ha tudod szabályozni és nem csak a márka jöhet szóba.
(#23202) PuMbA
Belépőszinten nincsenek csodák,kicsit feljebb lépve viszont az Asus nagyon jó.Viszont az olcsó lapok között is lehet jobbakat kifogni,csak tisztában kell lenni az igényekkel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23204) deja vu válasza Grózi (#23203) üzenetére


deja vu
addikt

Gyengébb a légszállítása mint a gyári Fractal ventiknek? Gyáriból kettő van benne, most 3 Noctua lenne benne. Kéne vennem egy venti szabályozót, vagy mire gondolsz? Írd le a te verziódat. Köszi!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23205) Grózi válasza deja vu (#23204) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,gyengébb jóval.Ha az aláírásodban szereplő Z170 Extreme lapod van,akkor tele vagy pwm-s aljzattal amiről 4 pin-s ventit tudsz szabályozni.Én tennék előre 2db és hátra 1 db Noiseblocker eLoop B14-PS-t,amit hőfok függvényében szabályoznék.Bizonyos hőfokig ha a lapod támogatja,akkor ki is lehet őket kapcsolni-ha nem,akkor is 500 rpm-n biztos nem hallod őket.Viszont van tartalék,ha arra van szükség és magas fordulaton is rendkívül csendesek.De a Shadow Wings vagy Silent wings 2 Pwm is kiváló választás-lényegesen jobbak a Noctua-nal.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23206) deja vu válasza Grózi (#23205) üzenetére


deja vu
addikt

Köszi! Utánuk nézek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23207) dances


dances
tag

Üdv!

Szerintetek lenne értelme lecserélni a Swif2 1200 típusú házhűtő ventiket

Lepa BOL. Quiet PWM
vagy
Akasa Apache 120

típusú ventikre egy ilyen elosztóra kötve, ha az lenne a cél, hogy változatlan zajszint mellett nagyobb légszállítást érjek el, illetve hogy a CPU hőmérsékletének függvényében változzon az összes venti fordulatszáma?

Azt tudja valaki, hogy az Akasa -nál a minimális fordulathoz mekkora légszállítás tartozik és mennyi a venti áramfelvétele?

Egy Molex csatlakozó max hány Ampert tud leadni 12 V -on?

Az adatlapomon levő 2 -es konfigba lenne.

Only the Good die young.

(#23208) Grózi válasza dances (#23207) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nemrég volt szó pont a házadról(BitFenix Shinobi),érdemes előre nagy légszállítású ventit rakni.Az Apache 600rpm-n(min.rpm) 26-27 cfm légszállítással bír,az áramfelvételét meg nem mondom.Ha azon aggódsz,hogy kevés lesz a molex csati az 5 ventinek akkor nem kell,bőven ellátja.Viszont szükséged van 1 db vezérelhető valódi pwm-s(attól,hogy 4 pin még nem az) aljzatra-az Akasák kényesek a feszültségalapú vezérlésre.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23209) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Zalman T4 házam, amiben elől egy 120mm-800RPM-es Swif2 van 3pines, hátul egy 92mm-es pwm-es Swif2, előre szeretnék valami nagyobb légszállítású ventit ilyen méretben 3pinest, mert sajnos ez gyengének bizonyult.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#23210) dqdb válasza dances (#23207) üzenetére


dqdb
nagyúr

MSI FM2-A85XMA-E35: csak a CPUFAN PWM-es, a többi csatlakozó nem szabályozható
MSI 785G-E53: dettó

Mármint a lábkiosztás alapján, azonban ez a BIOS leírásával ellentmondásban áll (ha tényleg szabályozható némelyik SYSFAN a két alaplapon, akkor szinte biztosan csak feszültség alapon). Lépj be a BIOS-ba, és nézd meg, milyen lehetőségek vannak, a kézikönyv sajnos nem eléggé részletes ennek a pontos megválaszolásához. Ha megírod/lefotózod, mit látsz ott, akkor tudunk segíteni az igazság kiderítésében.

Szóval ha biztosan működő szabályozást szeretnél, akkor a házhűtő ventilátorok PWM-esek legyenek, és ekkor közösködniük kell a CPU hűtővel. Mivel ez különböző ventilátorok esetében nem túl egészséges (bár PWM esetében még szódával talán elmegy), ezért a CPU hűtőn lévő ventilátort sem ártana cserélni a házventilátorokkal megegyező típusra (ami a Hyper 212 EVO esetében szerencsére kivitelezhető).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23211) Grózi válasza erik365 (#23209) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 120mm

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23212) dances válasza dqdb (#23210) üzenetére


dances
tag

Üdv!

BIOS -ban tudok:
CPU Min. Fan Speed -et állítani 12,5 % -ról indulva 12,5% -os lépésekkel
illetve SYS Fan1 Control -t 50 % -ról indulva 10 % -os lépésekkel

Egyébként pontosan azt terveztem, amit Te is írtál, hogy az összes ventit (beleértve a CPU hűtőn levőt is) kicserelem valamelyik linkelt PWM -esre, és a linkelt elosztóval rákötöm mindet az egyik Molex csatira, a PWM jeles csatit meg a CPU Fan -éra dugom.
Ez akkor így működne?
Melyik venti legyen: LEPA vagy Akasa?

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#23213) Grózi válasza dances (#23212) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen így működik a dolog.Bármelyiket választhatod a 2 közül,bár az Apache elöl és a bordán hatékonyabb lenne.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23214) dances válasza Grózi (#23213) üzenetére


dances
tag

Köszi.
Annak van egyébként valami jelentősége, hogy várható élettartamra a Lepa 3x annyit ad meg (tudva, hogy legtöbbször minimum közeli fordulaton fognak üzemelni)?

Only the Good die young.

(#23215) Grózi válasza dances (#23214) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Semmi az égadta világon.Maximum 2 évente(felhasználás függő,én maximum évente cserélek-de 24/7-be mennek a gépeim) úgyis illendő ventit cserélni,mindegy hogy milyen fajta.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23216) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Egy kis méretű mini itx házba keresnék ventit 60x60x12mm-es méretben a gyári helyére, mert az hangos. Elsődleges szempont a csendessége volna. Egyenlőre csak egy Xilince-t találtam ami nem 30db-s. Van ötletetek, hogy merre kaphatnék csendes ventit ilyen elfuserált méretben? Ha elférne a 25mmes akkor nem lenne gond, ott már van választék bőven 12db-es zajszinttel.
A másik kérdésem, hogy hogyan tudnék később könnyen eltávolítható módon rögzíteni egy ventit egy alu házban ha nem szeretnék neki lyukat fúrni.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#23217) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Megjött az első adag. Most még egy ideig a dobozukban pihenek, de szép lassan meglesz a többi alkatrész is :)

(#23218) Grózi válasza Fr3eWar (#23217) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:C B12-2?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23219) Fr3eWar válasza Grózi (#23218) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Jaja, végül abban maradtunk, hogy az is elég lesz :) egyik radin ezek lesznek, a másikra meg meglátom, hogy kell-e B12-3-mas vagy oda is menjen csak a 12-2 :)

(#23220) abridabri válasza Fr3eWar (#23219) üzenetére


abridabri
veterán

Nem keves a max 0,5 h2o nyomas radira ? Hivatalos adatot nem talalok rola sehol mennyit tud papiron .

(#23221) Grózi válasza abridabri (#23220) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egyik legnagyobb statikus nyomású venti az Akasák mellett,ezek honnan vették az adatot nem tudom..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23222) abridabri válasza Grózi (#23221) üzenetére


abridabri
veterán

Talaltam 2 oldalt ahol meg van adva a statikus nyomasa a B12-2 nek, ezeken 1,042 van feltuntetve.
aquatuning /modders
A videoban meg pont a fele jott ki nekik :D

(#23223) eight


eight
senior tag

Bedobnám ezt ide is, hátha valakinek segít majd egyszer: Szegény ember rezgéscsillapítója :)

(#23224) Dareius válasza eight (#23223) üzenetére


Dareius
tag

Jó kis life hack egyébként csináltam én is ilyet, sajnos radira már nem tudtam használni, mindenképpen csavarral kellet megoldanom.

(#23225) Dareius válasza Fr3eWar (#23219) üzenetére


Dareius
tag

szia én is nézegettem, viszont én a B12-3-at javasolnál amikor keresgéltem több helyen is ezt javasolták radikra, aztán végül akasa lett belőle mert sajnálta azt a +3K-t rá :D, viszont a legjobb ventiket ez a cég gyártja jelenleg.

(#23226) eight válasza Dareius (#23224) üzenetére


eight
senior tag

:R Igen, azok csavarosak sajnos.

(#23227) gyulaitomika


gyulaitomika
tag

Sziasztok.

Van 2 ilyen ventilátor a házamban: "be quiet pure wings 2 80mm". Legalábbis azt hiszem ezek azok.
Régebben azt kaptam itt a fórumon, hogy hátul szívja be a levegőt. és elöl menjen ki.
Ez jó így, vagy fordítva kéne?

Intel Core i7 14700KF @ 3.4Ghz | Asrock Z790M PG Lightning/D4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | be quiet! Pure Power 12 M 850W | Kingston SSD M.2 NVMe KC3000 1Tb | Toshiba 2TB HDD | Sharkoon RGB Slider White

(#23228) dqdb válasza gyulaitomika (#23227) üzenetére


dqdb
nagyúr

99%, hogy nem, ez a háztól függ elsősorban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23229) gyulaitomika válasza dqdb (#23228) üzenetére


gyulaitomika
tag

Az a baj, hogy a házam most csak egy sima házház.
Jövő hónapra tervezek egy jobb házat, olvasgatom itt a fórumot, és vannak nagyon jók egy tízes körül. :)

Olvastam azt is máshol, hogy az lenne a jobb, ha elöl szívná be a hűvös(ebb) levegőt, és tolná tovább, mert a HDD-SSD-knél nem olyan nagy még a hő, azt fújná rá a procira, chipekre, ramokra, stb, és akkor onnan kifelé.

A táp az szívja ki a levegőt vagy fújja be? Nekem a fújja a logikus, hiszen hűtenie kell magát, de nem vagyok benne biztos.

Intel Core i7 14700KF @ 3.4Ghz | Asrock Z790M PG Lightning/D4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | be quiet! Pure Power 12 M 850W | Kingston SSD M.2 NVMe KC3000 1Tb | Toshiba 2TB HDD | Sharkoon RGB Slider White

(#23230) gyulaitomika válasza gyulaitomika (#23229) üzenetére


gyulaitomika
tag

Ellenben most ahogy néztem, BF4 ultra alatt sem megy nagyon 50 fölé a proci.
Afölött pedig magasabbra kapcsol a hűtője, ami egy Alpenföhn Civetta.

Intel Core i7 14700KF @ 3.4Ghz | Asrock Z790M PG Lightning/D4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | be quiet! Pure Power 12 M 850W | Kingston SSD M.2 NVMe KC3000 1Tb | Toshiba 2TB HDD | Sharkoon RGB Slider White

(#23231) Grózi válasza gyulaitomika (#23229) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A táp kifelé fúj(ventitől szív befelé és a hátulján távozik).Normál elrendezésű háznál az elöl befújó és hátul kifújó a normál felállás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23232) huskydog17


huskydog17
addikt

Sziasztok!

Ma vásároltam 2 db házhűtőt, pontosabban 12cm-es ventiket, egy ilyet és egy ilyet.

Tudom ez valószínűleg igen furcsának és talán amatőrnek fog hangzani, de kíváncsi vagyok, hogy rajtam kívül is találkozott-e hasonló jelenséggel:

A ventihez csomagolt gyári csavarok egyszerűen nem mennek bele a menetbe, 2 órán keresztül próbáltam beleerőszakolni, de esélytelen, ami még furcsa, hogy a 4 lyukban nincs menet. Lehet emiatt nem mennek bele, találkozott valaki ilyen jelenséggel? Mivel ma vettem őket, így még garanciális. Mielőtt visszaviszem gondoltam megkérdezem, hogy járt-e másvalaki is hasonlóképpen. Olyan, mintha a 4 gyári csavar túl vastag lenne a lyukakhoz, még félig se mennek bele, már 1-2 csavarás is nagy erőfeszítésbe telik de a csavarhúzó feje már át is fordul a csavarban. Néztem néhány videót ezekről és a videókban gond nélkül becsavarozták, így most totál tanácstalan vagyok, nem értem a helyzetet. A videókban is jól látszott, hogy könnyen be tudták csavarozni, nálam viszont még félig sem lehet nagy erőfeszítéssel sem. Már csak arra tudok gondolni, hogy a lyukakból hiányzik a menet.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#23233) Grózi válasza huskydog17 (#23232) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Láttam már ilyet olcsó ventinél bőven,de olyat is hogy rossz csavart csomagoltak.Csavar átmérő és hossz mennyi?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23234) huskydog17 válasza Grózi (#23233) üzenetére


huskydog17
addikt

4-4 db csavar, vagyis 4 db csavar egy ventihez. Pontos átmérető ne m tudok mondani, nincs mérőszalagom, de nagyon vastagok, szemmel is látható, hogy nem igazán férnek be a lyukakba. Csak ezt a képet tudom nyújtani neked.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#23235) Grózi válasza huskydog17 (#23234) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A kép alapján szabvány méret,akkor a ventin lévő lyuk van elb@szva.Gumis rögzítővel fel lehet rakni így is.
PL:
[link]
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23236) huskydog17 válasza Grózi (#23235) üzenetére


huskydog17
addikt

Akkor visszaviszem gariztatni, köszi!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#23237) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Sziasztok! Erről a ventillátorról (cooler master jetflo 120mm) van valakinek valamilyen tapasztalata? Vagy tudnátok ajánlani valami jobbat?

Tomy

(#23238) dqdb válasza ddjtomyy (#23237) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Lásd Grózi hozzászólásait, főleg az utolsót. Javaslatokhoz lásd a téma-összefoglalót.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23239) Fr3eWar válasza huskydog17 (#23232) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezek standard furatok és csavarok, régen (10éve) kb mindhez ilyet adtak. És soha nincs menet a furatban a ventin, neked kell a csavarral belevágnod. Csak először nehéz becsavarni. Ha átfordul a csavarhúzó feje, akkor rossz méret és-vagy rossz kialakításúval próbálkozol (Pz(pozidriv) vagy Ph(philips). A linelt kép alapján PH-s csavarhúzó javasolt hozzá.
Lehet ezek kicsit keményebb műanyagból készült kerettel rendelkeznek, így a szokásosnál is nagyobb kraft kell. Próbáld meg úgy becsavarni a csavart, hogy nem a házba szerelve próbálkozol, hanem szimplán az asztalon betámasztva.

(#23240) Grózi válasza Fr3eWar (#23239) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sajnos a mai napig van az a venti ami inkább szétreped,minthogy be tudd csavarni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23241) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, vettem a napokba egy Fractal Design Define XL R2 es házat, a gyári hűtő kevés és nem is túl jó ezért szeretnék egy kis változtatást :)
Mennyit, milyet és hogyan érdemes belepakolni hogy jól szellőző házat kapjak? (ez az első ilyen fölépítésű házam, gyári ventiket nem használom)

Következő konfig van benne :
ASUS Maximus V Folmula, Intel i7-3770k, Raijintek Ereboss, 16GB DDR3 1600MHz Corsair RAM, Gainward GTX970 Phantom VGA, 2db Samsung 850 EVO 250GB SSD, Adaptec 5405 RAID 0, 4 x 146GB Seagate Savvio SAS HDD, 2db WD VelociRaptor 300GB, 2db WD Black 500GB, Seasonic X650

És van még egy kérdés, ha szeretném az erebosson is cserélni a ventit akkor milyenre tudnám lecserélni ami jobb vagy jó venti és a mostani dizájn megmarad kb, mert nekem tetszik :)

(szinekre nem vagyok finnyás)

Előre is köszi a segítséget!

(#23242) Grózi válasza Zaied (#23241) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyszerű a képlet,előre 2 és hátra 1 db 140-s pwm-s venti amit egy hármas elosztókábelről vezérelnék hőfok függvényében az egyik pwm-s aljzatról.Mivel elölről félig zárt a ház,így az Alpehnfoehn Wing Boost 2 140mm-t javaslom.
Az Ereboss Macho koppintás egy az egyben,csak vékonyabb ventivel és nagyobb rálógással.Most 13mm-s venti van rajta,azt te tudod hogy elfér-e 25mm-s a memóriáktól.Ha igen,ebben a méretben(140*150,120-s lyuktávval) 2 alternatívád van:
Ha csendre vágysz akkor Thermalright TY-147A(ez is hatékonyabb jóval mint a mostani és nagyon csendes),ha lesz oc és minden hőfok számít akkor akkor Akasa Viper R(AK-FN073).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23243) huskydog17 válasza Fr3eWar (#23239) üzenetére


huskydog17
addikt

"És soha nincs menet a furatban a ventin, neked kell a csavarral belevágnod."

Ez még viccnek is rossz.

"Próbáld meg úgy becsavarni a csavart, hogy nem a házba szerelve próbálkozol, hanem szimplán az asztalon betámasztva."

Így próbáltam, de esélytelen, olyan nagy erőkifejtést kell tennem, hogy egyáltalán majdnem félig bemenjen az egyik csavar, hogy azt hittem széttörik a venti kerete. Ez semmiképp sem normális, nekem senki ne mondja, hogy minden ventinél a vásárlónak kell kialakítania a menetet nagy erővel, mert ez hülyeség, akkor senki az égvilágon nem venne ventiket! Különböző videókban a frissen kicsomagolt ugyanilyen típusú ventiket könnyedén becsavarták, szóval kizárt, hogy nálam ez normális legyen, nagy valószínűséggel rossz csavarokat adtak hozzá. Holnap kiderül.
Egyszerűen a csavarok vastagabbak, mint maga lyuk, ez nem lehet jó. Holnap visszaviszem gariztatni szerintem.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#23244) erik365 válasza huskydog17 (#23243) üzenetére


erik365
aktív tag

Az összes Coolink Swif2-esbe magamnak vágtam a csavarral a menetet. :))

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#23245) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

Gigabyte GZ-S1BPS-000 típusú ITX házba raktam egy ASRock J3710-ITX alaplapot. A processzoron csak egy passzív borda van. Pechemre a korábbi lapnál kisebb volt a hűtőborda ezért pont befért a processzor fölé egy normál 12cm-es venti. A mostaninál sajnos ez kiesett 21-22 mm hely áll rendelkezésre.

A kérdésem az lenne, hogy milyen slim ventit tudnátok ajánlani?
A konfigon egy debian házi linux server végzi a dolgát, dlna-t szolgál ki, ftp-t, semmi komoly melója nincs.

Inkább nagyobb légszállítású vagy nagyobb statikus nyomású venti lenne jobb, hogy a proci mellett a házból is kifújja oldalt a meleget?

A házban van még egy 60mm-es venti, arra is tudnátok ajánlani valamit?

Az alaplapon két darab 3 pines csatlakozó van az egyik a CPU-nak a másik a háznak, mindkettő BIOS-ból állítható.

Köszönöm

(#23246) btamas63


btamas63
tag

Sziasztok!
Ventilátor vásárlás előtt állok. Megerősítést szeretnék kérni tőletek abban, hogy jó ventilátort illetve kábelt választottam. 3 ventit tervezek venni.
Alaplapom
Ventilátor
Kábel

(#23247) Zaied válasza Grózi (#23242) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Értem, fölülre, alulra, oldalra akkor fölösleges?

Mind a 3 venti Alpehnfoehn Wing Boost 2 140mm legyen?

Majd kiméricskélem, low profilos ram van, de lehet még elfér...

(#23248) RazoR


RazoR
veterán

Megoldódtak a hőmérsékletproblémáim. Lecseréltem a 290 egy MSI 980 Gaming 4G-re.
290-el hőfokok idle-ben: cpu 40 vga: 50-52 fok, játék közben: cpu 55-56, vga 85 (alulfeszelve visszavett teljesítménnyel 77)
980-al idle-ben: cpu 29-30, vga 29-30, játék közben: cpu 45-46, vga 65-68 (mindezt síri csendben)
Hozzá tartozik, hogy a proci egy FX 8320 4,4-en járatva.
Jók ezek a Bol.Quietek és a Viper R-ek!
Öröm és bódottá van! :DD :C

(#23249) dre75


dre75
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy adott egy Z11 HF1 Plus házam
Ez a második lapom ami benne van (Gigabyte GA-Z87X-D3H)és ennél a lapnál azt csinálja az első és a felső venti, hogy bekapcsolom a gépet világit mindegyik, pár másodperc után kialszik az említett két venti, utána meg megint világit és normálisan amig ki nem kapcsolom vagy ujra nem inditom a gépet.

Nem találkoztam még ilyennel hátha valaki tud segíteni:) :R

(#23250) dqdb válasza btamas63 (#23246) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem kell kábel, van három CHA_FAN csatlakozód, mindegyik tudja szabályozni a ventilátort (sőt, van még CPU_OPT is, ami szintén, ha a BIOS-ban DC Mode-ra állítod a vezérlés módját.

Tedd majd fel az AI Suite 3-at, és ott finomhangolhatod az automatikus szabályozást.

dre75: lehet, hogy az alaplap a bekapcsoláskor felpörgeti maximumra a ventilátorokat, hogy lássa, működnek-e, ezután lekapcsolja őket, és utána már aktív szabályozással indítja el őket ismét. Ez LED-es ventilátornál észrevehető, míg világítás nélkülinél, ha rövid a lekapcsolt állapot, nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.