Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Grózi válasza lasarus1988 (#23245) üzenetére


Grózi
Topikgazda

120mm-s slim ventiben a Scythe Slip Stream Slim SY1212SL12L-t ajánlom neked,60mm-ben pedig a Nanoxia Deep Silence 60 - 2000rpm-t.
(#23246) btamas63 Ahogy dqdb írta,nem muszáj elosztót venned és a BQ PW2 jó választás házhűtőnek,a következő lépcsőfok az. Aerocool Dead Silence.
(#23247) ZaiedSzerintem elég lesz a 3 Wing Boost2,oldalra és alulra abban a házban és ahhoz a vga-hoz felesleges.Ha minden fok számít a cpu-nál,akkor 1-2 fokot nyerhetsz még egy felső ventivel.
(#23248) RazoR8402Már csak az FX-t kéne lecserélni egy K-s I5 vagy I7-re és isten hozott egy más világban! ;]
(#23249) dre75 Ahogy dqdb is írta,jópár lap leellenőrzi a ventiket indításnál,vagy portalanítási/párátlanítási funkció miatt teszi ezt-az én Pro Gamer lapom is csinálta ezt.Ha zavar,akkor biosban ki tudod kapcsolni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23252) RazoR válasza Grózi (#23251) üzenetére


RazoR
veterán

Az is tervben van, de csak szépen sorjában tudok haladni. Most hogy a vga csere után normalizálódtak végre a hőfokok egyenlőre elégedett vagyok. De tervezek egy 4790K+lap cserét, meg majd egy 980Ti-t.

(#23253) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Egy Scythe Mugen 4-nek a gyári ventilátorát érdemes lecserélni egy NoiseBlocker eLoop B12-PS-re?
Hűtő bordára (vízhűtőnek a radiátorára) kellene.

A Scythe ventinek ezek az adatai:
Fan Specifications

Model Name:
GlideStream 120 PWM

Model-No.:
SY1225HB12SM-P

Fan Size:
120 x 120 x 25 mm / 4.72 x 4.72 x 0.98 in

Noise Level:
5,3 ~ 28 dBA

Air Flow:
20,7 ~ 79 CFM / 35,16 ~ 134,2 m³/h

Fan Speed:
400 (±200 rpm) ~ 1.400 rpm (±10%) (PWM-controlled)

Static Pressure:
1,18 ~ 15,3 Pa / 0,12 ~ 1,56 mmH2O

Bearing Type:
Sleeve Bearing

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23254) dre75


dre75
tag

Köszönöm az infókat :R

(#23255) Grózi válasza Pöttön (#23253) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kérdés,hogy mi a cél?Ha csendesebb gép,kicsit jobb hőfokokkal akkor igen.Ha kompakt radiáról van szó,akkor viszont a gyenge láncszem úgyis maga a kompakt lesz hőfok terén.
(#23254) dre75Nincs mit!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23256) btamas63 válasza dqdb (#23250) üzenetére


btamas63
tag

Köszönöm a válaszokat dqdb és Grózi! Elnézést kérek rossz alaplapot linkeltem. :W Ez a jó alaplap.

(#23257) dqdb válasza btamas63 (#23256) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ehhez már valóban kell a kábel, ami szintén megfelelő választás. A válaszaink többi része érvényes erre az esetre is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23258) btamas63 válasza dqdb (#23257) üzenetére


btamas63
tag

Oké, köszönöm a segítséget! :R

(#23259) Zaied válasza Grózi (#23251) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

oké, akkor maradok az eredeti tervnél...

(#23260) Zaied válasza Grózi (#23242) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ventik úton, de még egy pár kérdésem lenne!

Azt a hármas elosztókábelt hogy kell elképzelni ?
Ha jól láttam adnak hozzá Y kábelt ott nem lehet mindet összedugni, mivel mindhez adnak gondolom?
Nem elég hosszúak a ventilátor kábelei ahhoz hogy külön helyre tudjam bedugni, vagy más értelme van egy helyre dugni?
Az alaplapnak nem gond ha egy helyen több is van? (arra gondolok hogy biztos van egy határ miután nem szolgál ki a csatlakozó)

[ Szerkesztve ]

(#23261) Grózi válasza Zaied (#23260) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát minden Wing Boost 2 kábelén van egy elágazás,erre köthetsz egy ugyanolyan ventit.De mivel 2 elöl lesz és 1 hátul-így esélytelen szerintem,hogy elérjenek a kábelek.
A 3-s elosztó ilyen,ezt használom én is:[link]
Általában az alaplapok aljzatainak a terhelhetősége 1 A(az újabb lapoké akár a duplája is),ezt nem szabad túllépni.3db venti tehet simán belefér,afölött olyan elosztókábelt szoktunk javasolni,ami külön molex/sata ágról kapja a tápot-így az aljzat nincs túlterhelve.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23262) Zaied válasza Grózi (#23261) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Értem, köszönöm a kielégítő válaszodat!

(#23263) RazoR


RazoR
veterán

EZ a cucc azt csinálja, hogy egy cpu aljzatot dob szét 8 felé és a vezérlés mind a 8-on a cpu fan alapján megy de a feszt a satáról veszi ugye? Vagyis ezzel 8 ventit tudok ccpu ventiként vezérelni? Azért kérdezem, mert a biosban a chasis fanokat nem engedi 40% alá állítani, pedig jó lenne.

(#23264) Grózi válasza RazoR (#23263) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elméletben 8 egyforma ventivel így működik. Gyakorlatban azért ezekkel az elosztókkal szoktak előfordulni anomáliák.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23265) RazoR válasza Grózi (#23264) üzenetére


RazoR
veterán

Mint például? AZért pörögtem rá megint, mert lecseréltem a VGA-t és ha már nincs egy kazán a gépemben és végre jók a hőfokok akkor legyen már kussba a gép ha lehet, de 40%-on a 8 venti nem igazán csendes.

[ Szerkesztve ]

(#23266) abridabri válasza RazoR (#23263) üzenetére


abridabri
veterán

Pontosan ugy mukodik ,nekem is van egy ilyen 8as amit linkeltel , csak kell meg hozza venned egy ilyen kabelt hogy ossze tudd kotni az alaplappal.

(#23267) RazoR válasza abridabri (#23266) üzenetére


RazoR
veterán

És van bármilyen Grózi által említett anomália?

(#23268) abridabri válasza RazoR (#23267) üzenetére


abridabri
veterán

Nalam nincs anomalia, 3db Akasa Apache van rakotve.

23269:
Igen mukodik minden nem kell parazni , mintha 1 db cpu ventid lenne ugyanazt a fordulatot kapja az osszes venti ami ra van kotve. Mar ha egyformak ugye.
Es azert csak 3 van rakotve ,mert a tobbi ventim mas gyartotol van ,azok kulon kabelen mennek.

[ Szerkesztve ]

(#23269) RazoR válasza abridabri (#23268) üzenetére


RazoR
veterán

Csak 3 a 8-asra? És a cpu fan vezérlést kapja meg mind ugye? És működik is ahogy kell a vezérlés?

(#23270) Grózi válasza RazoR (#23269) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem minden esetben van gond,de több embernél is előfordult,hogy akadtak problémák-pl: 6-ból 5 venti jól szabályozott,az utolsó max.-n forgott az egyik ágról.Áthelyezte a 6. ventit másik ágra és jó lett.viszont ha tele van az elosztó,ez eleve nem járható.
Viszont most,hogy nem kazán a géped,felesleges 8 venti véleményem szerint.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23271) RazoR válasza Grózi (#23270) üzenetére


RazoR
veterán

Ha igy közelítjük meg akkor az új ventik árát inkább hozzácsaphattam volna a 980 árához és vehettem volna Ti-t...

Miért nem jó ha tele van az elosztó?

[ Szerkesztve ]

(#23272) Grózi válasza RazoR (#23271) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Írtam,hogy miért tud problémás lenni-de lehet nálad nem jelentkezik.És mind a 8 ventid egyforma??

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23273) RazoR válasza Grózi (#23272) üzenetére


RazoR
veterán

Te ajánlottad a bolquieteket. Vettem belőle 6-ot meg a 2 Viper R-t amit szintén te ajánlottál. Most meg azt mondod, hogy felesleges...

(#23274) PuMbA


PuMbA
titán

Meglettek a Schyte Slip Stream 800 RPM-esek (SY1225SL12L). 12 V-on kivehetően megnő a hangszennyezés 1 m-ről, amiben benne van a fújt levegő zaja. Ahogy ajánlottátok, Zalman ZM-MC1 Molex -> 2 db 12 V és 2 db 5 V átalakítóval rákötöttem őket 5 V-ra, ahol körülbelül 400-500 RPM-en mennek, így már tökéletesen hangtalanok 1 m-re :)

[ Szerkesztve ]

(#23275) juve600


juve600
nagyúr

üdv

in win 703-ba keresek ventit
corsair h80i van benne,annak a ventijét is cserélném

2db 120-as kellene előre
1vagy 2db 120-as a vizhűtésre

nem kell semmi csicsa,max ledes is lehet,viszont ne molex csatis legyen,
ami fő szempont hogy csendes legyen és olcsó

:R

[ Szerkesztve ]

(#23276) juve600


juve600
nagyúr

[link]

ezt a tipust néztem, :R

(#23277) távcsőves válasza juve600 (#23276) üzenetére


távcsőves
senior tag

Én épp ezeket dobom ki. :N Alacsony fordulaton motorzaj, magas fordulaton szélzaj és ahhoz képest nincs nagy nyomása. Olyan, mintha pofozná csak a levegőt.

(#23278) Grózi válasza RazoR (#23273) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A probléma az volt,hogy nagyon melegedett a géped,hála a vga-dnak(többek között).Most,hogy ez a része megszűnt felesleges 8db venti-így értettem.
(#23274) PuMbAA Slim ventik sajna nem a halkságukról híresek,de ezt írtam már párszor.Akkor 5V-n ha elég a hűtésük legalább csendesek.
(#23275) juve6003 vs. 4 pin?(melyiket tudod vezérelni) Árkeret?
Az Arcticokat felejtsd el ha jót akarsz,házhűtésre 3 pinben az ár/érték bajnok a Be Quiet Pure Wings 2.Radira viszont nagyobb statikus nyomású kell,oda az akasa apache-t ajánlanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23279) PuMbA válasza Grózi (#23278) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem Slim venti. Sima Slip Stream, nem a Slip Stream Slim :) Egyébként halkak 800RPM-en, csak mivel minden más halk, ezért hangosabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#23280) Grózi válasza PuMbA (#23279) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bocs,belekeveredtem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23281) w.miki


w.miki
veterán

Mi a véleményetek?
Melyik ventilátor a halkabb, a MagLev, vagy a BrushLess?
Vagy a kínaiak úgyis hazudnak?
Vagy rendeljek mást, vagy keressek még ebay-en?
A drágább jobb lehet?
A régi már nagyon zörög a notimban :(
Esetleg van más alternatíva, laptop csendes hűtésére?
Beletehető más (halk) ventilátor?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23282) dqdb válasza w.miki (#23281) üzenetére


dqdb
nagyúr

Olyat rendelj, ami most is benne van, mert a laptop hűtési profilja arra van felkészítve. Lehet, hogy egy másik típussal jobban jársz, de az is lehet, hogy állandó túlmelegedési problémával fogsz küzdeni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23283) w.miki válasza dqdb (#23282) üzenetére


w.miki
veterán

már egy után gyártott van benne, a gyári pár év után zörgött, nem tudom, milyen volt pontosan.
Akkor marad a találomra választás?
Én a brushless felé hajlok.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23284) Grózi válasza w.miki (#23281) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az eredetire szavaznék én is.Mondjuk mi is cseréltünk ventit laposban más modellre,de emlékeim szerint a 7. vagy 8. vált be és mindezt úgy,hogy volt nálam egy doboz bontott noti venti.Ha ez nem adott,akkor maradj a gyárinál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23285) w.miki válasza Grózi (#23284) üzenetére


w.miki
veterán

no igen...
de hol kapok gyárit?
ali-s, ebay-es szinte biztosan nem az, ha számtech boltból rendelem tripla áron, még akkor sem garantált

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23286) Grózi válasza w.miki (#23285) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bontó,típusszám alapján-manapság már mindenki lapost bont-még nálam is van egy csomó,pedig már rengeteget kivágtam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23287) w.miki válasza Grózi (#23286) üzenetére


w.miki
veterán

Megnéznéd van-e Acer Aspire 5735z való venti is közte? :B
Bár bontott esetén felmerül bennem, hogy honnan lehet tudni, hogy az még jó, és nem kerreg az is, mint pár év után az enyém?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23288) Grózi válasza w.miki (#23287) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Néztem,nincs.Egyszerű,ki kell próbálni.Aprón nála érdeklődj,hátha van:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23289) eventus


eventus
veterán

Be Quiet! SilentWings 3 Case Fans Released [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23290) Grózi válasza eventus (#23289) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Méltónak tűnik a gyártó nevéhez,biztosan csendes.Viszont végre előállhatnának valami nagyobb statikus nyomással bíró ventivel radira/bordára,mert házhűtésre kiváló ventiket csinálnak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23291) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Be Quiet! Unveils SilentWings 3 Case Fans

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23292) eventus válasza Grózi (#23290) üzenetére


eventus
veterán

Na igen. Itt már kapható: [link] Ezért tudnak valamicskét nyomni: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23293) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!
Corsair Carbide 100R házam van, gyárilag egy darab 12 centis Corsair fan volt benne.
MSI R9 390 Gaming, i5-6500 @ 4.3GHz, 2x8GB Kingston HyperX Fury Blue DDR3 1866MHz @ 2100MHz ram.
Tettem a ház tetejére két darab 12 centis Be Quiet! Pure Wings 2-t. Ezek kifelé tolják a levegőt, ahogy a Corsair fan is a VGA felett/proci mögött. A front panel mögött, az SSD és a HDD felett nincs fan, ami befelé tolná a levegőt, viszont van két 12 centis hely. Ezekre a helyekre szeretnék 2 jó fant, mert a package hőmérsékletem így hogy nincs rendes airflow játék közben néha 80 fok fölé is megy, ami 4.3Ghz-en és 1.3V-on sok.
Elég lehet oda két másik Pure Wings 2? Vagy ha van olyan cucc ami garantáltan jobb a Pure Wings 2-nél, akkor olyan 5-6 rongyot nekem megér darabja.
Mit tudnátok ajánlani? Köszi!

(#23294) eventus válasza Fitzgerald (#23293) üzenetére


eventus
veterán

Ilyen keretből mindenképpen Akasa Apache Black 12 cm. Halk és beküldi a levegőt. Nézz utána.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23295) abridabri válasza eventus (#23294) üzenetére


abridabri
veterán

Elfer elol a 2x14cm venti is, inkabb azt vennem a helyeben.

(#23296) Grózi válasza eventus (#23292) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A high speed statikus nyomása már nem rossz,feltéve ha nincsenek kozmetikázva az adatok.
(#23293) cr33p
3 vagy 4 pin-t tudsz vezérelni?Mielőtt csípőből rávágnád,hogy van 4 pin-s aljzatod,előtte ellenőrizd,hogy az valóban pwm-s e-lásd Összefoglaló!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23297) eventus válasza abridabri (#23295) üzenetére


eventus
veterán

Akkor az megjobb.

Grozi: BQ eseten nem szokott. DR3 135 mm venti gyari pwm adat szerint 1400-et porog maxon. Na most majdnem 2200 is megvan vele es teljesen korrekt hangja van.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23298) Grózi válasza eventus (#23297) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott az alaplapot vehet falsh infót,nem pörög az 2200-n.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23299) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,

Olvasgattam a topikot, és arra jutottam, hogy a házamban jelenleg lévő 5 ventiből kettőt ilyenre cserélnék. Szeretnék egy jól kinéző ventillátor kontroller egységet is a gépembe, itt pedig az NZXT Sentry 3 és a Thermaltake Commander FT között az utóbbira esett a választásom. A terv az lenne, hogy később a maradék 3 ventillátoromat is Noiseblocker-re cseréljem. Ez így jó koncepció vagy változtassak valamin?
(Asrock Z170 Extreme4 alaplapom van)

(#23300) Grózi válasza KüLÖNc (#23299) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pwm-st ne vezérlőről működtesd!Válassz az eLoop-okból B12-2-t(3 pin,1300 rpm-bőven elég) és az általad kinézet vezérlőre kösd-bár halkan megjegyzem,hogy az eddig nálam járt érintős vezérlők mind hamar elhaltak,kivéve a Rog Front Bay.És ráadásul 5,3V alá nem is lehet vele vinni a ventiket ha jól látom..Szóval ennyiért van jobb is,még ha kevésbé dizájnos is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.