Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Adott egy GIGABYTE GA-B150M-D3H alaplap, rajta 1 CPU FAN és 3 SYS FAN aljzat, mindegyik 4 pines.

Kézikönyv ezt írja a 3 SYS FAN aljzatra:

1. GND
2. +12V/Speed Control
3. Sense
4. VCC

Ha jól értelmezem, akkor ez nem támogatja a PWM-es szabályozást? Gondolom marad akkor a BIOS-ban a feszültségalapú.

Köszi.

(#23302) dqdb válasza HZoli87 (#23301) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jól, a SYS_FAN csatlakozókra 3 pines ventilátort vegyél, és menni fog velük a feszültségalapú szabályozás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23303) HZoli87 válasza dqdb (#23302) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi.

(#23304) eventus válasza Grózi (#23298) üzenetére


eventus
veterán

Megnéztem megint: 50% ~1070, 100% ~2010. Érzésre is többet forog és mozgat, mint egy ugyanilyen fordulaton a másik 14 centisem.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23305) Grózi válasza eventus (#23304) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szenzorhiba lesz,hidd el! ;)
(#23301) HZoli87
Igen,3 pin-s ventit válassz,de nem csak biosból tudod vezérelni-a gyári fan progival is OS alól.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23306) KüLÖNc válasza Grózi (#23300) üzenetére


KüLÖNc
tag

Szia Grózi!

Köszi a választ, tudsz esetleg ajánlani egy másik vezérlőt, ami szerinted jó?

(#23307) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello! adott egy corsair 900d amiben 1 14 es és 3 12es venti van, na ezt akarom lecserálni/vagy nem! na akkor jók a gyári corsair ventik ? vagy van egy 14 es Venturi HF-14és egy 12 es Venturi HF-12. vegyek hozzá még 2 12es vantit? van értelme foglalkozni velük vagy dobjam az anyoshoz és vegyek ujat?

(#23308) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Az újonan vásárolt tápegységemben szeretném kicserélni a ventilátort ,nincs már pofám vissza vinni a bolt ba ,így is az utóbbi időben 3x cseréltettem velük tápot.
Kockáztatom a garancia időt ,ha egyszerűen bele tudok rakni egy halk ventit.

Egy oldal szerint ,ez a kínai gyönyörűség van a Hyper széria belsejében:

Találtam egy ilyen oldalt ,hol erre a típusra 2200rpm-et írnak.

Ezek szerint szükségem lenne minimum egy ilyen erőségű 12-es ventira ,ami az igényemnek megfelelően legyen ratrosan halk.
Gondolom 5k alatt nem nagyon lehet megúszni egy ilyes fajta venit, de azért én nagyon örülnék ha lehetne rá megoldás max. 3k-ig.

Köszöntem :R

[ Szerkesztve ]

(#23309) Grózi válasza KüLÖNc (#23306) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én ezek közül választanék:
Scythe Kaze Master 5,25 [link]
Akasa [link]
Lamptron [link]
Mindegyik ágankénti terhelhetősége magas,tehát 1 ágról 2 vagy 3 ventit is vezérelhetsz elosztóval+mindegyikkel ki is tudod kapcsolni akár a ventiket.
(#23307) RruuerA tagolást és a helyesírást még kicsit gyakorold...A gyári Korszar ventik nagyon pocsék mínőség,a Venturi lényegesen jobb-de az igazán jótól ez is messze van.Ha elárulod,hogy 3 vagy pwm-t tudsz vezérelni(attól,hogy 4 pin-s aljzataid vannak,még nem biztos hogy pwm-sek,lásd Összefoglaló )+ adsz egy keretösszeget akkor szívesen ajánlok neked.
(#23308) TechN7ne
Látom már írtál a megfelelő topicba(Táp venti csere),ott ajánlanak neked.Én nem szívesen teszem,mert összetett kérdés és nem akarok megint vitatkozni bizonyos emberekkel..Na jó,mégis: ;] A lényeg,hogy véleményem szerint kicsit túl van hype-olva a kérdés,a legtöbb tápba bőven megfelelő a Be Quiet PW2 ventinek(nem sok tápventit ismerek 5V índúlófeszültség alatti értékkel),rengetegbe cseréltem én is és köszönik szépen,a mai napig jól vannak.Ja és csendesek is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23310) Rruuer válasza Grózi (#23309) üzenetére


Rruuer
senior tag

nem baj, a kislányommal voltam elfoglalva. és pwm-es. olyan 3-4K/db

(#23311) Grózi válasza Rruuer (#23310) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alpenfoehn Wing Boost 2,Nanoxia DS Pwm,Be Quiet Pure Wings2 pwm.Én az elsőt választanám,45mm-s vastagságig jó radira és bordára is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23312) Rruuer válasza Grózi (#23311) üzenetére


Rruuer
senior tag

és a noiseblocker e-loop B12-PS?

(#23313) TechN7ne válasza Grózi (#23309) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van 1500rpm Be Quiet! Pure Wings 2 (BL046) 2600ft.
vagy 2200rpm Be Quiet! Shadow Wings T12025-HR-2 4300ft.

1500-as is megteszi?

(#23314) Grózi válasza Rruuer (#23312) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyrészről 3-4K/db-be nem fér bele,másrészről házhűtésre overkill.Az viszont tagadhatatlan,hogy a jelenlegi egyik legjobb,használhatod ilyen célra is-én viszont radira/bordára ajánlanám.
(#23313) TechN7ne
Az elsőről beszéltem-1500rpm Be Quiet! Pure Wings 2 (BL046) 2600ft.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23315) KüLÖNc válasza Grózi (#23300) üzenetére


KüLÖNc
tag

Szia Grózi!

Megjött a két Noiseblocker B12-2 (egyelőre még vezérlőt nem vettem, mert még nem választottam azok közül, amit ajánlottál) és az lenne a kérdésem, hogy ezek a ventik melyikben jeleskednek jobban? Levegő befújásában a házba vagy kifelé? 5 db házventillátorom van, később vegyek még 3 db ilyen ventit, vagy van ami jobb fújásban és jobb szívásban esetleg?

Másik, hogy a ház elejébe érdemesebb-e 2 db 14 centiset tenni vagy elég a 12?

(#23316) Grózi válasza KüLÖNc (#23315) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"az lenne a kérdésem, hogy ezek a ventik melyikben jeleskednek jobban? Levegő befújásában a házba vagy kifelé? "
Bármelyikben,teheted előre vagy hátra/felülre is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23317) TechN7ne válasza Grózi (#23314) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem lesz abból gáz ,ha a 2200rpm-es ventit 1500rpm-re cserélem?

(#23318) Grózi válasza TechN7ne (#23317) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Leírtam már a tapasztalataim,750W-s tápba is tettem már ezt a ventit és 2 éve üzemel-a többi rajtad áll.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23319) TechN7ne válasza Grózi (#23318) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rendben ,nagyon szépen köszöntem! :R

(#23320) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Melyik a jelenleg legjobb ár-értékű arányú 12cm-es venti, ami beszívásra is jó, a vga főlé és a ház elejébe menne?

A keret kb összesen 6,5-7k a kettőre.

Persze ha ennyiért lehet kapni :R

[ Szerkesztve ]

(#23321) Grózi válasza Dark KillerX (#23320) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha 3 pin akkor a Be quiet Pure wings 2,ha 4 pin akkor Lepa Bol.quiet vagy Alpehnfoehn Wing Boost 2-ezek férnek bele az árkeretedbe.
Sikerült vga-t találnod?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23322) Plasticbomb válasza Grózi (#23321) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Én a Cooler Master HAF XB Evo gyári két ventijét cserélném. Alaplap Asus Crossblade Ranger.

Miket ajánlanál?

Az APUn egy Be Quiet Dark Rock TF hűtő van, az elég halk nekem, de a két házhűtőt nagyon hallom.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#23323) Grózi válasza Plasticbomb (#23322) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 2 db gyári 120-s ventiről lenne szó?
Árkeret?
Mi a fontosabb a minél halkabb működés vagy a hűtési teljesítmény?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23324) Plasticbomb válasza Grózi (#23323) üzenetére


Plasticbomb
addikt

árkeret... ?25€? Per darab. Annyira nem vagyok árérzékeny, de ha tudsz többet ajánlani, és hogy melyik miben tud töbet a másikban, akkor megfontolom meliket vagyem. (Hollandiában vásárolok) Inkább csendes legyen, de azért mozgassa meg a levegőt a gépben.

Igen, a két gyári xtraflow-ról... 3 pinesek, eredetileg molexről táplálásra volt szerelve molex hosszabbítóval, de én bekötöttem alaplapra őket. UEFI felismerte őket, mint DC-s ventik, 600 a minimum RPM nekik így, míg a hűtőn lévő 200 alapőról indul, 1500ig megy fel max, ahol ugyan van némi hangja, de a két házhűtő továbbra is hangosabb.

Néztem a magam módján már, mit tudnék venni, mi szimpatikus tudásra (halk, nagy cfm nagy statikus nyomás, melyik való ház hűtésre, melyik radira, stb), de ebben nem merültem el annyira, hogy felállítsam a sorrendem. Plusz kicsit húzok a be quiet termékek felé a cpu hűtő végett. De ha jobb egy Apache, vagy egy noiseblocker, mint bármelyik be quiet, akkor bele tudok vállalni, akár a cpu hűtőn lévőt is lecserélem ha úgy gondolom meg magam.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#23325) Grózi válasza Plasticbomb (#23324) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerencsére van pwm-s és dc alapú aljzatod is.Házhűtésre kiváló a Be Quiet-választhatsz Pure Wings 2-t,Silent vagy Shadow Wings-t is,nem fogsz csalódni.Amire még felhívnám a figyelmed az az Aerocool DS-ultra halk és jó légszállítással bír.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23326) Dark KillerX válasza Grózi (#23321) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Szia kolléga és köszönöm

Azt hiszem a Wing Boost 2 lesz sztem, és ha jól látom, őket is sorba lehet csatolni, mert már csak 1 pwm-es csatlakozom van a lapomon, vagy pedig egy 4-pines elosztóval, az is van itthon. :R

És igen sikerült kártyát vennem, egy ismerősöm hozott egy GTX 1060-at viszonylag jó áron

(#23327) Grózi válasza Dark KillerX (#23326) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem kell elosztó,mindegyiken van elágazás,így sorba kötheted őket és 1 ventiként kezeli a rendszer.Annyi,hogy csak egyformákat köss össze(márka,típus,modell mind stimmeljen) és maximum 3-t,nehogy túlterheld az aljzatod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23328) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

A COOLERMASTER Hyper 212 EVO ventilátorát kéne lecserélnem, mert már baromi hangos. Nem kell semmi csili-vili, csak halk legyen. Tudnátok ajánlani valamit?

Köszönöm,
lalakov

(#23329) TechN7ne válasza lalakov (#23328) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tegyél rá egy új ventit ,kb. ennyi.

(#23330) dqdb válasza lalakov (#23328) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akasa Apache, természetesen CPU_FAN csatlakozóról szabályozottan hajtva, idle-ben 600-650 rpm környékére visszafogva (ha alapból nem menne le ennyire az alaplap vezérlése, akkor igazíts kicsit a profilon).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23331) Grózi válasza lalakov (#23328) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akasa Apache,Alpehnfoehn Wing Boost 2,Lepa Bol.Quiet,Akasa Viper(ha minden fok számít),Noiseblocker eLoop B12-PS.
Én az első 3 közül választanék a helyedben és valószínűleg az Apache-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23332) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok!
A következő a tényállás NZXT H440-em van van benne egy 240 és egy 360-as Radi, és azt tapasztaltam így kevés benne a hely ami nem a gond 2 SSD 1 HDD-elfér azért benne meg, ha nagyon akarnám egy tartály, de igen ott az a de a házban szinte megáll a levegő az alap ventik csak léghűtéshez elég vízhez nem a leadó radiátorok így nem tudnak rendesen átszellőzni főleg a Top radi nem.

A házhoz már nem eredeti Ventilátor használok AKASA Viper 12 a nagyobb légköbméterek végett. Sajnos a Hátsó még Gyári az is cserélve lesz, de úgy vélem az kevés lesz nem örvénylik rendesen a levegő, meggyőződésem hogy ennem a legfőbb problémája a hangszigetelő szivacs, mivel útját álja a be és ki áramló levegőnek. Amit alátámaszt az, ha leszedem a Tetőt és az előlapot jelentős Hőfokokat nyerek és a házban nem alakul ki a felmelegedő hő közeg effektus.

A ház egyébként nagyon jó a méretéhez képest, akinek ilyen háza van, nem tapasztalta, hogy az átszellőzése nem a legjobb (vízhűtés esetén). Könnyen meglehet, ha eltávolítanám a Zajcsökkentőket akkor ez a jelenség, csökkenne. Vagy esetleg + ventillátorokat raknék be szerelnék be (a radiátorok egyik felén van csak).

Gondoltam arra is jó lenne rá másik előlap meg tető ami jobban szellőzik csak nem tudom, hogy lehet e kapni vagy ki mennyiért csinál ilyet.

Akinek van, még ötletre Szívesen várom.

(#23333) lalakov


lalakov
senior tag

Köszönöm a válaszaitokat. :R

(#23334) snowball


snowball
tag

Szerintetek melyik venti a jobb? CPU hűtőre kell.
Nanoxia
Noiseblocker

Esetleg jöhet más PWM-es ajánlat is 4000 huf-ig. :R

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23335) abridabri


abridabri
veterán

Adott egy ledes venti : [link]. 3pinre kotve ugye nem vilagit, csak ha bedugjuk a 2pines kabelet egy led hubra pl. De mi van ha a hazban nincs led hub ? van valami molex-2pim atalakito ,vagy hogy lehet ezt megoldani ?

(#23336) Grózi válasza Dareius (#23332) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyan házam volt,többször is leírtam a tapasztalataim és próbáltam vízzel is-konkrétan azért cseréltem le,mert komolyabb vízhűtésre alkalmatlan.Leveheted róla az elő és fedlapot,telerakhatod ventikkel-viszont így csúnya lesz és így is alkalmatlan.Mindenképp házcserét ajánlok neked,Phanteks és Fractal Delfine S felé nézelödj véleményem szerint.Az enthoo pro egy nagyon jó ár/érték arányú vízre alkalmas ház.
(#23334) snowball
Egyik sem az igazi,ebben az árkategóriában az Alpenfoehn Wing Boost 2 vagy Akasa Apache a nyerő bordára/radira.
(#23335) abridabriKi kell mérni hány V kell a lednek(vagy kinyomozni) és onnantól kezdve egy forrasztópáka+egy molex apa csatlakozó kell neked.5V-re tippelek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23337) snowball válasza Grózi (#23336) üzenetére


snowball
tag

Köszi! :R

Az Alpenfoehn Wing Boost 2 lesz akkor.
Azt gondoltam, hogy a noiseblocker jó ebben a kategóriában is. Én személy szerint nb e-loop-okat használok. Csak faternak az már drága lenne a gépéhez.

(#23338) Grózi válasza snowball (#23337) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sajnos a BlackSilent széria meg sem közelíti az eLoop szériát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23339) lalakov


lalakov
senior tag

A Target CPU hőmérsékletet mennyire célszerű állítani? Alapból 50-en van.
Mennyi lehet maximum a hőmérséklete?

[ Szerkesztve ]

(#23340) Grózi válasza lalakov (#23339) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha az adatlapodon lévő prociról van szó,akkor úgy jó.Intelnél 100 fok a maximális maghő.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23341) lalakov válasza Grózi (#23340) üzenetére


lalakov
senior tag

:R

(#23342) tomcat78


tomcat78
őstag

Hali!
TT riing-ről vélemények,tapasztalat?(120-140 is érdekes lehet)

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#23343) Grózi válasza tomcat78 (#23342) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 140-sről a tapasztalataim:[link]
Tartom,hogy elsősorban dizájnelem-jóval olcsóbban kapsz már minden szempontból jobb ventit,kivétel a kinézet.
A 120-s már árnyaltabb képet ad,véleményem szerint túlzottan hangos és több embernél is voltak garanciális gondok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23344) Savanya válasza tomcat78 (#23342) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem 120-as van a gépemben . 840-ig hangja nincs - motorhang se - Légszállítása közepes / elől Be Quiet Shadow Wings 960-nál is csendes és légszállítása is jobb / . Design nagyon jó , de ha ez számít a Lepa még mindig sokkal jobb ebben . Árát nem éri meg főleg a piros .

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#23345) tomcat78


tomcat78
őstag

Igazából egy 140-es slim radira kéne valami.Bármi ami nem akasa vagy corsair...Van itthon elfekvőben egy enermaxom,csak a színe nem passzol a rendszerhez,házhoz.Egy enermax cluster uccl14...csak a fehér nem jó nekem :DDD Emiatt mondok le az NB eloop-rol is.Aerocool ds-t néztem még,többi radin az van(tudom,hogy arra nem ajánlott :D )Viszont a 140-es már gyengének tűnik belőle.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#23346) Grózi válasza tomcat78 (#23345) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Wing Boost 2?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23347) tomcat78 válasza Grózi (#23346) üzenetére


tomcat78
őstag

Azt nem néztem.Bár egy darabról lévén szó,lehet letesztelem a tt riing-et.Pirosban passzol is :D
Wing boost 2 mennyiben jobb?Ide lehet,hogy kicsit off,bár kapcsolódik valamilyen szinten:fontos,hogy halk legyen,azért csináltam vízhűtést,amit elég rendesen nem apróztam el(360x45,240x45 és egy 140x30 lesz bele még,mert elfér :D )Szóval,mivel csak a proci és a vga van hűtve,kicsit talán overkill a cucc :DDD Cserébe minden venti gyakorlatilag minimumon megy a radikon.A házba befelé 140-es pure wingsek(3db) és egy 120-as phobya eloop dolgozik.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#23348) Grózi válasza tomcat78 (#23347) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Wing Boost-nak nagyobb a statikus nyomása,a légszállítása és halkabb is3 jóval olcsóbb(3300FT-tól)-szóval minden téren jobb.
Én is híve vagyok a hőleadó túlméretezésének és akkor elég egy alacsony fordulaton is kellő légszállítású és statikus nyomású venti.Viszont az a 3 radi elég sz@vás,a 140-st kihagytam volna és inkább 2 db 360*45.(de inkább *60,ahhoz viszont komoly ház kell :D ).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23349) tomcat78 válasza Grózi (#23348) üzenetére


tomcat78
őstag

Na,ezt jó tudni,akkor keresek azt....pirosban,ha létezik :D
Switch 810-em van...komolytalannak azért nem nevezném.. :U
Viszont 2 360-ast faragás nélkül nem tudnék bele rakni.Plusz ragaszkodom az előlapi csilli-villi cuccaimhoz :DDD Így marad hátra a 140-es.Felűlre beférne a 420 is....de az ventikkel együtt már komoly érvágás lenne....Asszony sztem kibaszna vele együtt már :DDD
Igaz,gondolkodom némi átalakításon,készülget is lassan,de azt hiszem több,nagyobb radi már talán fölösleges lenne(nem tervezek 3-4 vga-t :D )
Aerocool ds-eket érdemes lecserélni?Bár már azt hiszem írtam vizes topicban,hogy akasa után megváltás volt a hangja,cserébe viszont nem lett melegebb a rendszer...Vagy csak minimálisan.Gondolom azért van összefüggés ebben az esetben a radik mérete és a teljesítmény között,de én igazából nem buktam a dolgon hűtésben.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#23350) deja vu


deja vu
addikt

Üdv.

Bajban vagyok, sehogy sem tudom rögzíteni a Noctua hűtőket ezzel a gumi rögzítővel, egyszerűen nem tudom átnyomni teljesen a ventibe. Hogy kell átnyomni ezeket a gumi rögzítőket?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.