Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) RazoR válasza Grózi (#22800) üzenetére


RazoR
veterán

:R

(#22802) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Én is megrendeltem az alpeföhn wing-boost 2 120mm ventit, kíváncsi leszek milyen lesz, mennyivel lesz jobb az arctichoz képest.
Még az akasa apache volt versenyben, végül az alpen lett.

[ Szerkesztve ]

(#22803) kisbe88


kisbe88
csendes tag

Sziasztok,

Proci hűtés váltáson agyalok, de gondoltam előbb titeket is megkérdelek.
Van egy SCYTHE Ninja 3 Rev. B-m amin egy Arctic Cooling F12pwm csücsül(az eredeti venti kinyiffant),
szerintetek tudnék nyerni pár fokot egy rendesebb ventilátorral? Ha igen tudtok párat mondani? :R

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#22804) Grózi válasza kisbe88 (#22803) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,több fokot is és hangban is nagyságrendekkel csendesebbet.
Amiket ajánlok 120 mm 4 pinben:
Alpenfoehn Wing-Boost 2
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache
Akasa Viper(kifejezetten bordára/radira,nagy teljesítmény)
Noiseblocker eLoop B12-PS

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22805) kisbe88 válasza Grózi (#22804) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Köszi szépen, gyorsan meg is néztem őket.
Az Alpenföhn tetszik is, következő lenne a kérdésem kettő fajtát is találtam belőle, melyik az ajánlott?
[link] vagy [link]

Előre is köszi! :)

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#22806) Grózi válasza kisbe88 (#22805) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 2.,nem a Pure verzió .Viszont máshol több mint1000 FT-l olcsóbb:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22807) kisbe88 válasza Grózi (#22806) üzenetére


kisbe88
csendes tag

Rendben, köszöntem szépen :R
Jóval olcsóbb, viszont a kiszállítással ugyan ott vagyok sajnos :(

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#22808) seniman válasza kisbe88 (#22807) üzenetére


seniman
addikt

Sajnos a legtöbb helyen az ingyen szállítás ilyen "adok,de mégsem" elven működik. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22809) tpeter77 válasza Grózi (#22804) üzenetére


tpeter77
addikt

BQ miért nem szerepel a listában? ezek halkabbak vagy több levegőt szállítanak?

(#22810) dqdb válasza tpeter77 (#22809) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mert az nem bordára való, oda nagyobb statikus nyomás kell.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22811) Grózi válasza tpeter77 (#22809) üzenetére


Grózi
Topikgazda

dqdb jól mondja,ez az oka.Házhűtésre kiváló,de bordára/radira nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22812) pokers


pokers
senior tag

Srácok,

Több évnyi kihagyás után most raktam össze egy desktop gépet, de ez a sokventis hűtés kifog rajtam.
Adott egy DeepCool DukaseV2 ház egy gyári 120as ventivel, ami nem szabályozható, vagy én nem jöttem rá hogy kell, pedig a házon van 3 fokozatú kapcsoló, de sztem 100%on megy folymatosan.
Belepakoltam a hardvert, minden ok, a vga hőfokán jó lenne pár fokot csökkenteni.
Gondoltam kicserélem a gyári hátsó ventit pwm-esre, plusz teszek egy másik pwm-est a vga kártya magasságában előre, amivel "lefújatom" a meleget róla.
Sehogy se jött össze a hőfok csökkentés, még melegebb lett a házban, mint a gyári 1 ventivel. Próbáltam szívni a levegőt a vga-ról, de az se segített.

Valaki segítene, hogy honnan lehetne leghatékonyabban hűteni a házat, és melyik ventinek kell fújni, illetve melyiknek szívni?
A gyári szívott fent a procihűtő magasságában, így az új pwm-est is így raktam be.

(#22813) abridabri válasza pokers (#22812) üzenetére


abridabri
veterán

igy

(#22814) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Akkor a wing-boost 2 is jó bordára? Mekkora a statikus nyomása, mert én nem találok róla semmit.
Az Akasa Apache gyári adatainál ott van.
Csak azért kérdem, mert a házba ha bekerül majd a torony hűtő, közel lesz a ventihez. és lehet nem is tennék ventit a hűtőre, hanem csak a ház hűtő lenne, igaz nem átfújná, hanem leszívná róla a meleget. Meg lehet ház tetejére is beteszek egyet.

Másik dolog. Feltettem giga laphoz easy tune progit, de a cpu hőmérsékletnél nem jól mutat. Kb 6-7 fokkal kevesebbet mutat HWinfo, core temp. A venti fordulat az jó. Még a beállításokat kéne valahogy összebarkácsolni.

(#22815) Frenky89


Frenky89
őstag

Az MSI Z77A-GD55 SYS1-2 csatlakozójával van valakinek PWM/nem PWM irányú tapasztalata?

(#22816) s912


s912
aktív tag

Sziasztok!

Monitort váltottam (és felbontást is), emiatt megnőtt a hőmérséklet a házamban (NZXT 340).. Pláne a nagy nyári forróságban.
Jelenleg ebben a formában működik:

A hátsó és a "felső" venti gyári, elől pedig 2 noname van, amit szeretnék cserélni. BE QUIET! Pure Wing 2 14cm-est néztem ki erre a megtisztelő feladatra :)
Viszont felmerült bennem sok olvasgatás után, hogy biztos, hogy megfelelő lenne-e a be quiet.. Valaki írta, hogy "egyenes vonalban", inkább a(z) AKASA 14cm Viper R Fan lenne megfelelőbb..

Cseréljem a gyári nzxt ventiket? Nyernék azzal is 1-2 fokot? Be quiet vagy AKASA Viper R? A hang majdnem "mindegy", persze azért ne "sikítson" :), LED-es világítás sem kell..

Előre is köszönöm

(#22817) tpeter77 válasza dqdb (#22810) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
melyik paraméterből látszik a statikus nyomás? Azt honnan lehet az adatokból eldönteni,
hogy egy venti inkább CPU bordára jó, vagy a ház szellőztetéséhez ajánlott?
( a hangszórók TS paramétereiből is lehet tudni, hogy zárt, vagy reflex hangdobozba illik. )

(#22818) Frenky89 válasza tpeter77 (#22817) üzenetére


Frenky89
őstag

Szokott lenni a technikai paraméterek között egy "static air pressure", vagy valami hasonló - a lényeg egy szám "mm H2O" mértékegységgel.

Mivel egy radiátoron, vagy hűtőbordán nehezebb átfújni a levegőt, mint egy ház filigrán rácsozatán, így előbbi feladatra a nagyobb statikus nyomással rendelkező ventilátorok az ajánlottak, míg utóbbira elegendő egy ilyen szempontból gyengébb példány is. (Mondjuk, porszűrők alkalmazása árnyalhatja ezt a képet.)

Példa: PW2 (1.25 mm H2O) vs. Viper (2.98 mm H2O)

[ Szerkesztve ]

(#22819) Grózi válasza pokers (#22812) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy abridabri is vázolta,az a helyes elosztás.Elöl 2 db befúvó és hátul+felül kifújóra 1-1.Viszont nem mindegy milyen ventit használsz,valami noname vacaktol ne várj csodát.Mennyi a vga hőfoka load alatt?
(#22814) hegegabi80
Mint oly sokszor,ha elolvastad volna az Összefoglalót akkor tudnád hogy bordára/radira ajánlott...
Az elképzelésed a cpu bordáról ebben a felállásban gyenge lesz,kell a bordára átfújó venti is.
Sok alaplapi progi kevesebbet mutat mint a valós,de ha terhelés alatt(pl:IBT) csak 6-7 fok az eltérés az nem nagy ügy.Arányosítsd és az alapján lődd be a ventik fordulatát.
(#22815) Frenky89Ha a valóságban is stimmel ez a lábkiosztás,akkor tényleg pwm-s.A biztos,ha kiméred sajna..
(#22816) s912A Viper overkill házhűtésre.Elöször annak nézz utána,hogy mit tudsz szabályozni(3 vs. 4 pin).A gyári Nzxt ventiket én biztos cserélném,nem egy halk darabok.A BQ jó házhűtésre,ha nagyobb teljesítményre vágysz akkor Alpehnfoehn Wing Boost2,Akasa Apache vagy NB eLoop.
(#22817) rokafiu77 Elsősorban lapátkialakítás függvénye,a statikus nyomás királyai az Akasa-k.Amik még jók e-téren az a Wing Boost 2 és a Noiseblocker eLoop.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22820) RazoR


RazoR
veterán

Ha minden igaz szerdán megjön a 2 Viper R és a 3 Lepa. :C Kiváncsi vagyok javulnak-e a hőfokok.

(#22821) tpeter77 válasza Grózi (#22819) üzenetére


tpeter77
addikt

hali, nem is olyan egyszerű ez a dolog...
BQ Pure és Shadow 80mm PWM ventijeit néztem, a Pure-nek a légnyomása 1.8 a zaj 19dB és a Shadow légnyomása 2.2 és 16dB zajt termel.
Bizonyára a lapátok kialakítása, vagy dőlésszöge játszhat szerepet benne, hogy a zaj és a légnyomás nem egyenes arányban változik, ugyanis ez a két venti szinte tök egyforma levegőt szállít.
Háthűtésre az összefoglaló szerint is a Be Quiet Shadow Wings Pwm 80 ajánlott.

Van nálam egy Gammaxx300 CPU hűtő, ami 600-700rpm körül forog ha épp idle a proci, de ha felmegy 900 rpm felé, ott már lehet hallani. Közelről a csapágy környékéről lehet hallani halk zizegést, morgást, de 20 centiről ezt elnyomja a szélzaj. Gépbe még nem tudom milyen beszerelve, csak asztalon teszteltem, a sógromé lesz ez a venti.
Motorhang és rázkódás nélküli 1000RPM alatt némán hűtő cpu-hűtőt keresnék LGA1150 foglalathoz.
Ha a "síri" csend a fontos cpu hűtők ti mit javasolnátok? jó a BQ márka, vagy mást vegyek?
CPU-s topikban a Pure Rock hűtőjét ajánlották, de a Shadow Rock jóval halkabb az adatlap szerint, eddig efelett átsiklottam.

Ha ez itt OFF, akkor felteszem a kérdésem a megfelelő topikban.

(#22822) BerlinBoy632


BerlinBoy632
csendes tag

Hali!

Van egy Thermalright Macho 120-as CPU hűtőm, ami nem forog. 2 év után gondolt egyet, hozzá nem nyúlt senki, és egyszercsak megállt. Feldobott a gép egy "CPU Fan Error"-t bekapcs után, oszt annyi volt. Így vettem észre. Mikor bekapcsolom a gépet felpörög, majd 1-2mp után megáll. Mikor elkezdte, akkor jól látszódott rajta, hogy el akar indulni, de nem tud. Röccen egyet-kettőt, majd megáll, aztán fordul egy felet, megáll, majd a következő próbálkozásra észhez tér és elindul. onnantól megy rendesen. Pár hétig tudta is ezt tartani, aztán egyre jobban szenvedett az elindulással. Az <1percből lett 4-5 perc, most meg már ott tartok, hogy bemegyek biosba, és kapcsolgatom a szabályzóját. Disabled,enabled,disabled,enabled. És egyszer majd elindul. Mert ha kikapcsolom, akkor megy rendesen, csak maxon pörög. Azt meg csak nem kellene, mert felesleges, meg hangos. Ha bekapcsolom, megáll. Van ilyen alvó mód, v nem tom mi az, csak jött az új géppel, aztán hagytam hadd legyen; mikor nem használja senki, leáll. Az összes ventivel együtt. Eddig, mikor felkeltettem és felpörgött a venti, nem állt le, de kb. 1 hete már azt sem engedhetem, hogy leálljon a gép, mert ha felköltöm, megáll a venti és indíthatom újra, baszakodhatok a szabályzóval megint. Még egyelőre 1. ki/bekapcs után jó lesz. Egyelőre... Mi baja lehet? Senki hozzá nem nyúlt. Biost frissítettem rajta, nem segített egyáltalán. Vezetéket is hiába mozgatom, nem reagál rá. Elindul ha kedve van. És egyre kevésbbé van. :W :W

(#22823) Grózi válasza tpeter77 (#22821) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"CPU-s topikban a Pure Rock hűtőjét ajánlották, de a Shadow Rock jóval halkabb az adatlap szerint"
Ezt nem tudom honnan vedted,mindkettőn SilentWings venti van,ráadásul a Pure-n 1500 rpm-t forog,a shadow Rock 2-n 1600-t.Amiért egyértelműen halkabb lesz a Pure rock 2 az a súlya-értelemszerűen egy 1,12kg-s borda nehezebben melegül át mint egy 0,66 Kg-s és kisebb venti fordulatot igényel.
Az hogy a 2 venti között van 0.15 mm H2O,az pontosan a 100 rpm-s különbséget tükrözi.Kezded túllihegni a kérdést,hidd el!
(#22822) BerlinBoy632Kell rá egy új venti is kész-annak lejárt a jelek szerint.A tünetek felét okozhatná beállítás gond,de a másik felét nem-így biztos hogy cserés.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22824) tpeter77 válasza Grózi (#22823) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
ezúttal vissza is vonulok, mert így végre megvan mit vegyek a BQ termékcsaládból. :)
Melyik boltot javasoljátok, honnan vegyem? Ha vmit gond lenne, kezeljék normálisan a garis kérdést, az ár nagyjából mindenhol azonos.

(#22825) Grózi válasza tpeter77 (#22824) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A nagyobb boltok közül válassz,nekem a Merlin,Hardverker,Pcland-l sose volt gondom-viszont az Iponnal sok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22826) BerlinBoy632 válasza Grózi (#22823) üzenetére


BerlinBoy632
csendes tag

Hát még megnézem az alaphűtőt, amit a procihoz adtak, ha az nem áll le, akkor tényleg szar a venti.

De hol lehet ventit kapni? Ami rá való? Csak ventit? Fémházat minek vegyek még mellé feleslegesen? Az nem tud elromlani. Nem hallottam még olyanról, hogy csak prociventit kapni akárhol is.

Viszont, ha a csatlakozó? Szervízben megcsinálják? vagy toljak alá egy másik lapot csak azért,mert elromlott a prociventi-szabályzó csatlakozó?

(#22827) Grózi válasza BerlinBoy632 (#22826) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hú,látom nem vagy képben.Bármilyen 120-s ventit fel tudsz rá tenni,amit külön megvásárolhatsz.3000FT körül a gyárinál sokkal jobb ventit kapsz,ami csendesebb és a légszállítása is nagyobb-pl:Alpehnfoehn Wing boost 2.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22828) BerlinBoy632 válasza Grózi (#22827) üzenetére


BerlinBoy632
csendes tag

Hát nem sűrűn romlik el CPU ventim. Gondoltam rá, hogy "házventi", de aztán úgy voltam vele, hogy az házakba való. Akkor ok. Köszi a segítséget.

(#22829) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire fér ide a kérdésem de hátha, adott egy i3 3240 egy Scythe Tatsumi hűtővel.
Hány százalékra rakjam a biosban a cpu smart fan target-et?
45C°-nál 50% jó lesz? így terheletlenül 35C-ot mutat.

Köszönöm.

1.4 T-jet M32

(#22830) erik365 válasza erik365 (#22829) üzenetére


erik365
aktív tag

Prime 95 alatt nem ment 50C° fölé, ne haragudjatok, de vagy 5 éve nem volt asztali gépem, nem nagyon vagyok képben. :N

Szerk: bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#22831) jozsi252 válasza jozsi252 (#22791) üzenetére


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Na találtam egy másik helyet ahol volt még épp raktáron Lepa Bol.Quiet kék ledes venti, ma gyorsan el is hoztam az uccsó darabot.
Egy kis előzmény. Asrock Z170 Pro 4 lapom van, és nem voltunk benne biztosak hogy a CHA_FAN1 és FAN2 csati PWM-es. Nos most kipróbáltam, és semmi fura hangot nem vettem észre a ventin, hiába próbáltam ki mind a 2 csatit. Szóval akkor azt lehet mondani hogy ennek az alaplapnak a 2 CHA_FAN csatija PWM-es!

Alapból a CHA_FAN1 Standard fokozaton van a BIOS-ba, ez 1200 környéki RPM-et jelent. Nem mondanám egyáltalán hangosabbnak mint a Coolink SWIF2 1201-es ventit 1000 rpm-en forgatva.
Van olyan progi amivel normálisan tudom szabályozni a venti fordulatát Windows 7 alól, vagy inkább BIOS-ból állítsam be?

Itt egy kép a kicsikéről.

iPhone 13 Pro Max

(#22832) Grózi válasza erik365 (#22830) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az teljesen jó érték,ha hangban is megfelel neked így akkor maradhat azon.
(#22831) jozsi252
Akkor örömbódóttságg!! :D
Viszont hullafelesleges alapban 1200 rpm-n járatni terheletlenül.Én levinném 600 rpm-re mondjuk 40-45C-ig és onnantól szépen lineárisan emelkedne mondjuk 65C-ig,ahol már 100%-n megy a venti.
Az Asrocknak is van gyári fan progija,amit az ASRock A-Tuning utility-n belül találsz-gyártói oldalról töltsd le a legfrissebbet az op.rendszeredhez.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22833) erik365 válasza Grózi (#22832) üzenetére


erik365
aktív tag

Igen tökéletesen megfelel hangban. :R

1.4 T-jet M32

(#22834) pokers válasza abridabri (#22813) üzenetére


pokers
senior tag

Köszi, majd kipróbálom így is, de egyelőre úgy tűnik országos készlethiány van az Alpenföhn Wing Boost 2 ventikből, mert ehhez az elrendezéshez kellene még kettőt vennem.

(#22835) hegegabi80 válasza Grózi (#22819) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ok. Hidd el többször is átolvastam az összefoglalót, csak kíváncsi lettem volna a statikus nyomás értékére.
Akkor a wing boost 2 is bőven elég, fölösleges az apache?
AMúgy már megrendeltem az előbbit, de ha kell még módosítom a rendelést.

(#22836) s912 válasza Grózi (#22832) üzenetére


s912
aktív tag

"Az Asrocknak is van gyári fan progija,amit az ASRock A-Tuning utility-n belül találsz-gyártói oldalról töltsd le a legfrissebbet az op.rendszeredhez."
ASUS-nak is lehet ilyen? Ha programot használok a ventik vezérléséhez, BIOS-ban mit kell állítani? Mindent max-ra és majd a program kezeli?

szerk.: vajon asus z170 pro gaming chassis FAN-jai PWM-esek?

a holnapon ezt találtam:
"A Fan Xpert 3 gondoskodik arról, hogy mind az öt, 4/3-as tűvel (PWM/DC) csatlakoztatott ventilátor és az öt integrált hőszenzor megfelelően és alacsony zajkibocsátással működik. A Z170 Pro gaming egy ventilátor kiegészítő modullal (EXT) is rendelkezik, hogy a ventilátorainkat gyorsan és egyszerűen kiegészíthessük."

tehát igen? :)

[ Szerkesztve ]

(#22837) Frenky89 válasza s912 (#22836) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem tudni pontosan, hogy azok-e. A lábkiosztás szerint csak feszültségalapú szabályozást tudnak, viszont a UEFI beállítások meg hibrid (állítható hogy PWM, vagy DC) módra engednek következtetni.

(#22838) s912 válasza Frenky89 (#22837) üzenetére


s912
aktív tag

akkor a puding próbája az evés lesz :)
viszont asus-nak van programja, ami tudja windows-ból vezérelni a ventiket? vagy más program?

(#22839) RazoR válasza s912 (#22838) üzenetére


RazoR
veterán

AI Suit ami tartalmazza a Fan Xpert nevű progit. Ha szerencséd van a te lapodhoz létezik Fan Xpert 3 is

(#22840) Frenky89 válasza s912 (#22838) üzenetére


Frenky89
őstag

Majd írj, ha meg volt a lakoma. Kíváncsi lennék, hogy mi a valós helyzet az ilyen fizikailag DC, UEFI szinten meg hibrid esetekben.

Van. Fan Xpert 3-nak hívják és az AI Suite 3 csomag része. A támogatási oldalon tudod letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#22841) RazoR


RazoR
veterán

Létezik, hogy sehol sem lehet kapni a Bol.Quietet? :F

(#22842) Grózi válasza hegegabi80 (#22835) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy I3 esetén biztos nem a Wing Boost lesz a gyenge láncszem-de milyen hűtő van a cpu-n?
(#22836) s912
Igen,a Fan Expert az AiSuite3-n belül,ahogy a többiek is mondták.Tapasztalataim szerint,az eddig nálam járt z170-s chipsettel rendelkező lapok zöme hybrid szabályozású aljzattal rendelkezik,a gyártói leírástól függetlenül-de ez tényleg csak úgy derül ki biztosan,ha kiméred.
(#22841) RazoR8402
Merlinnél van raktáron 4db piros 3870Ft-ért és 6db kék 4430FT-ért jelenleg.És ha postapontra kéred,akkor 1100 a szállítás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22843) RazoR válasza Grózi (#22842) üzenetére


RazoR
veterán

Igen azt láttam, de a Merlinen kívül sehol sincs... én még múlthéten 3080-ért rendeltem máshonnan...

[ Szerkesztve ]

(#22844) Grózi válasza RazoR (#22843) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Állandóan készlethiány van belőle szinte mindenhol.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22845) RazoR válasza Grózi (#22844) üzenetére


RazoR
veterán

Hát ez remek! :((( 2 darab kellen és akkor az összes házventim le lenne cserélve...Valami alternatíva helyette? (nem szeretnék annyit fizetni érte a merlinnél)

(#22846) Grózi válasza RazoR (#22845) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alpenfoehn Wing-Boost 2,Akasa Apache vagy vársz egy kicsit és egyforma ventijeid lesznek-én biztos így tennék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22847) RazoR válasza Grózi (#22846) üzenetére


RazoR
veterán

Az lesz szerintem. Kénytelen vagyok. Egyet sajnálok, hogy nincsen 14-es méretben.

(#22848) Grózi válasza RazoR (#22847) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezzel nem vagy egyedül,hiánypótló lenne 140mm 4 pin led-sben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22849) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv, és előre is bocs, ha nem ide való a kérdésem, de van arra mód, hogy ha én rákötök egy 120mm ventit előre a molex csatira akkor valahogy megtudjam nézni, hogy milyen fordulaton megy? Ugyanis van rajta egy potméter, de nem tudom sose, hogy milyen fordulaton forog csak nagyjából félúton be van lőve.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#22850) Grózi válasza Nerazim (#22849) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Úgy nem tudod megnézni sehogy,csak arányosítani tudsz nagyjából,pl:
1200 rpm-s venti 6 V-n 600-t forog,7V-n 720-t ...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.