Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) flymi válasza Grózi (#23148) üzenetére


flymi
addikt

Engem a 70mm-es delta 3000rpm-je sem zavar, néha jól esik a retró zaj, persze nem a mindennap használt gépben...
Reméltem, h valami Noctua/BeQuiet ventit is ajánlasz, de valóban, a Viper sem lehet rossz, bár még nem volt olyanom.
Azt ki is felejtettem, h házventinek gondoltam.
Egyébként 1500-on már egy eLoopnak is megjön a hangja, eddig ez a márka nálam a csúcs, nem véletlenül van belõle jópár darab itthon.
Köszi a választ, szép napot!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23152) Grózi válasza flymi (#23151) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Házventinek ekkora rpm-l? :F Ne tudom minek,de ha erre vágysz akkor vegyél egy eLoop B12-4-t a maga 2400 rpm-jével.Vagy Shadow Wings high speed(2200rpm).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23153) nismoka válasza abridabri (#23147) üzenetére


nismoka
addikt

Na ennek örülök, most jön éppen a phanteks házam abban is ilyen ventik vannak. :) Akkor lehet nem cserélem őket.

[ Szerkesztve ]

(#23154) dqdb válasza eddyhun (#23144) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mivel a három csatlakozóból egy nem szabályozható (PWR_FAN1), egyet elvisz a CPU hűtője (CPU_FAN1), így egy csatlakozóról (CHA_FAN1) kell mindegyik ventilátort meghajtani, ha hőfok függvényében automatikus fordulatszám-szabályozást szeretnél. Ezért még egy ilyet is dobj be a kosárba Grózi javaslata mellé (van molexről táplálható, valamint 3 ventilátoros változata is).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23155) slick-adam válasza flymi (#23151) üzenetére


slick-adam
aktív tag

vegyél Noctua NF-A14 PPC 3000 PWM-et vagy Noctua NF-F12 PPC 3000 PWM-et, ha kell az rpm meg a kraft!
video

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#23156) Grózi válasza eddyhun (#23144) üzenetére


Grózi
Topikgazda

dqdb-nek igaza van,elosztóra is szükséged lesz.Ha csak 3 ventihez kell,akkor ez kell neked:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23157) eddyhun


eddyhun
csendes tag

Köszi a válaszokat, még volna egy pár kérdésem.

A ledeket ki lehet kapcsolni rajta? (Az Alpenföhn Wing Boost 2-n)
Ha csak 2-őt veszek, az nem elég? Most ~31-36 fokos a gép terhelés nélkül (gép adatlapon)
A 3 venti még mindig halkabb lenne mint ami most van 2?

http://steamcommunity.com/id/eddy25

(#23158) balint355 válasza eddyhun (#23157) üzenetére


balint355
aktív tag

Wing Boost 2-n nincsenek LED-ek :)

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#23159) Grózi válasza eddyhun (#23157) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ismerem a gyári ventijeid,egy kalap...Terhelés nélkül nem mérvadó a hőfok,terhelés alatti értékeket mondj.A Wing Boost 2-n nincs led.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23160) eddyhun válasza Grózi (#23159) üzenetére


eddyhun
csendes tag

Terhelés alatt cpu ~60, alaplap 45, gpu ~70 fokos, szóval nem vészes, csak hangosak a ház ventik. A ledet meg benéztem, csak láttam hogy lehet venni szín alapján azt hittem hogy az világít, de nem.

http://steamcommunity.com/id/eddy25

(#23161) PuMbA


PuMbA
titán

Hali!

Vettem két 3 pines ventit, de az alaplapon 1db 3 pines van és 1db 4 pines, ami a kézikönyvéből kiderülve PWM-es és nem feszültség állítással működik :) Hogyan tudnám legkönnyebben úgy kötni őket, hogy 6-7V között kapjanak? Y elosztó? Speciális kábel? Egy molex után sorba kötés? Ezt hogyan kell? Kösz a választ :K

[ Szerkesztve ]

(#23162) Grózi válasza eddyhun (#23160) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Normál hőfokok,én azért 2db-t tennék előre,de a te döntésed!
(#23161) PuMbA
És az a 3 pin-s aljzat vezérelhető is?Biztos pwm-s a 4 pin-s aljzat?(lásd Összefoglaló )
Csak ne engem szidj,azért kérdem.
A legjobb megoldás 1 db Y kábellel a 3 pin-s aljzatról vezérelni hőfok függvényében.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23163) PuMbA válasza Grózi (#23162) üzenetére


PuMbA
titán

"A legjobb megoldás 1 db Y kábellel a 3 pin-s aljzatról vezérelni hőfok függvényében."

De hülye vagyok, tényleg ez a legjobb, kösz még egyszer :R Igen, a 3 pin-es vezérelhető, a 4pin-es meg biztos PWM-es a kézikönyv szerint, mert mind a négy pin be van kötve és a 4. pinhez Speed Control van írva.

[ Szerkesztve ]

(#23164) Grózi válasza PuMbA (#23163) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor az lesz a megoldás amit javasoltam,6-700 FT-ért kapsz már minőségi Y kábelt harisnyázva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23165) PuMbA válasza Grózi (#23164) üzenetére


PuMbA
titán

És ha a 3 pin-es kimenet nem vezérelhető, akkor mi lenne a megoldás? Neten keresgélek most és jó pár MSI alaplapon nem vezérelhető, mert csak 2 pin van bekötve a 3-ból (Ground, +12V) és semmi visszajelzés nincs róla a BIOS-ban, csak a 4 pines SYS_FAN1-ről. Mintha én is csak a 4 pines SYS_FAN1-et láttam volna BIOS-ban, a 3 pines SYS_FAN2-t pedig nem... Most nem tudom megmondani biztosra, de megkérdezem akkor így is, hogy mi lenne a legjobb megoldás ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#23166) Grózi válasza PuMbA (#23165) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alaplap pontos típusa?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23167) PuMbA válasza Grózi (#23166) üzenetére


PuMbA
titán

MSI A78M-E35, de nem a V2-es :)

(#23168) dqdb válasza PuMbA (#23165) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPUFAN: PWM
SYSFAN1: PWM
SYSFAN2: nem szabályozható és fordulatszám-visszajelzés sincsen.

jó pár MSI alaplapon nem vezérelhető, mert csak 2 pin van bekötve a 3-ból (Ground, +12V)
Nem ettől nem vezérelhető, hanem attól, hogy a második lábra fixen 12 volt van kötve.

és semmi visszajelzés nincs róla a BIOS-ban
Ez a következménye a hiányzó harmadik lábnak.

Szóval ha PWM ventilátorokat vettél volna, akkor lenne automatikus szabályozás (az mondjuk jó kérdés, hogy mennyire paraméterezhető az alaplap ventilátorok terén fapados jellege és kora miatt). De mivel nem azt vettél, így marad vagy a tekerős szabályzó, vagy ennek szép előlapi változata több extrával, vagy beépített ellenállással rendelkező kábel, vagy olyan kábel, ami molexről 7 voltot ad.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23169) Razi


Razi
tag

Sziasztok!

Van 11 darab NB-eLoop venti a gépemben. Mind a 11db Modmytoys 8x4pin pwm elosztóra van csatlakoztatva amiből kettő van. Egyiket a CPU_FAN-ra a másikat a CPU_OPT_FAN-ra kötöttem rá. A problémám az hogy motorhangot tapasztalok a ventiktől pedig nem kéne. Valamint a biosban ha megnézem a CPU_FAN és CPU_OPT_FAN monitorozást hogy mekkora fordulaton mennek a ventik azt írja hogy N/A de közben meg be villan az érték mondjuk 860rpm vagy amennyin épp mennek. Tudja valaki hogy mi lehet ez? Ha a Modmytoys elosztók miatt van az azért gáz mert akkor is kellenek hogy ennyi ventit tudjak működtetni.

[ Szerkesztve ]

(#23170) Grózi válasza Razi (#23169) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amit írtam azt kipróbáltad?
Hány darab pwm-s aljzat van a lapodon?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23171) PuMbA válasza dqdb (#23168) üzenetére


PuMbA
titán

Kösz :K , talán még az lenne megoldás, ha Molex -> 4db 3 pin kábellel egy 5V-oshoz kötném, de egyik oldalon 3V-os indulási feszültséget adnak meg, másikon meg 6,5V-ost. Hihetetlen, hogy mi a tökömet nem lehet normálisan megmérni ezen az egyszerű dolgon. Egyébként maradok az Akasa kábelesnél :)

[ Szerkesztve ]

(#23172) dqdb válasza PuMbA (#23171) üzenetére


dqdb
nagyúr

egyik oldalon 3V-os indulási feszültséget adnak meg, másikon meg 6,5V-ost. Hihetetlen, hogy mi a tökömet nem lehet normálisan megmérni ezen az egyszerű dolgon
Biztosan ugyanazt a ventilátort nézték? Pontosan milyen típusról van szó?

Egyébként maradok az Akasa kábelesnél
20%-ot tud csökkenteni, azaz a te esetedben ez a 12 voltos bement miatt 9,6 voltot jelent, ami még így is rengeteg lehet. Például egy 120 mm-es Be Quiet Pure Wings 2 ekkor már 1300 rpm környékén jár a maximális 1500 rpm-ből (azért ez a gyártó a példa, mert ők legalább feltesznek teljesítménygörbét az oldalukra).

Volt ajánlás nemrég a topikban előlapi szabályozóra nem túl drágán, keress vissza, emlékeim szerint az utolsó 300-350 hozzászólásban lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23173) PuMbA válasza dqdb (#23172) üzenetére


PuMbA
titán

SCYTHE SLIP STREAM SY1225SL12L 800RPM, ennyi féle induló feszültséget írnak: 3.2V, 8,5V, 6.7-7 vagy ~4V, mert el van rontva a Code oszlop :) Mintha az összes oldal egy amatőr bagázs lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23174) PuMbA válasza PuMbA (#23173) üzenetére


PuMbA
titán

Még egy adat a hivatalos fórumról: ~3.5V és itt nincsenek felcserélve a kódok, mert a 800RPM az L végű :)

(#23175) dqdb válasza PuMbA (#23173) üzenetére


dqdb
nagyúr

3.2V: SY1225SL12L
8.5V: SY1212SL12L
4.1V: SY1212SL12L
3.5V: SY1225SL12L

Mint látható, kétféle típust kevertél össze. A 1212 kétféle mért értéke eléggé érthetetlen, de a 1225 konzisztensnek tűnik nekem.

Most nézem, hogy 12 volton 800 rpm-es a ventilátor, szóval ha kell egyáltalán csökkenteni a fordulatszámot, akkor az Akasa -20%-a tényleg elég lehet 640 rpm-es végeredménnyel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23176) Grózi válasza dqdb (#23175) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"Most nézem, hogy 12 volton 800 rpm-es a ventilátor, szóval ha kell egyáltalán csökkenteni a fordulatszámot, akkor az Akasa -20%-a tényleg elég lehet 640 rpm-es végeredménnyel."
Csatlakozom,felesleges az alá levinni.Hangban sem lesz jobb és 800 rpm-n sincs egy nagy légszállítása,hát még alatta.
aPuMbA
Ne haragudj,de a te eseted a tipikus először vesz,aztán kérdez.Ha átnézted volna az Összefoglalót(vagy megkérdezed,hogy te az én lapom mit szabályoz? ),akkor látod hogy az alaplapodhoz pwm-s ventiket kell venni és azokat hőfok függvényében tudnád szabályozni-tehát mikor nem kell akkor csendben van,ha melegszik a gép rákapcsol.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23177) PuMbA válasza dqdb (#23175) üzenetére


PuMbA
titán

Ó, hát jó ugyanolyan kódjuk van ezeknek a ventilátoroknak :) Akkor 5V-on biztos beindul, azaz legvégső esetben tudom Molexről 500RPM körül tartani őket, ha hangosabb lesz 800-on :)

(#23176) Grózi: Igen, nem néztem utána kellőképpen, mert eddig sosem volt ház ventim, csak a processzor hűtő és értelem szerűen a táp ventilátora volt :) A légszállítás annyira nem gond, mert 80-90W-ot fogyaszt az egész gépem teljes terhelésen konnektorból. A táp ventilátor 500RPM körül megy, a procira kerül egy Scyhte Kotetsu, ami szintén tök jól elmegy 500RPM-en, már csak ez a két Slip Stream van. Alig tudtam választani az 500 és a 800 RPM között, mert úgy olvastam, hogy bármilyen ventilátor csak 500 RPM körül teljesen csendes, de a 800-asra jobbakat írtak, így az lett :)

[ Szerkesztve ]

(#23178) Grózi válasza PuMbA (#23177) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pwm-sben tudtam volna olyat is ajánlani hasonló árban ami 300 rpm-ig lemegy,de ez már szőrszálhasogatás.
Ami még megoldás lehet,az ez:[link]
Vagy ez:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23179) PuMbA válasza Grózi (#23178) üzenetére


PuMbA
titán

Kösz :) Mi lenne az a PWM-es? Majd lehetséges, hogy egy másik gépbe szükség lesz rá, mert az egy ASUS alaplap és a CPU 4pin PWM mellett csak 1db 4pin PWM-es ház venti csatlakozó van mellette.

[ Szerkesztve ]

(#23180) dqdb válasza PuMbA (#23179) üzenetére


dqdb
nagyúr

Biztosan PWM-es az a csatlakozó és nem csak 4 pines? Mert abból, hogy PWM-es, következik, hogy 4 pines, de abból, hogy 4 pines nem következik, hogy PWM-es.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23181) Grózi válasza PuMbA (#23179) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csatlakozom (megint :D ) dqdb-hez,az előzményekből kiindulva jobb ha leírod a lap típusát és ránézünk neked! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23182) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretném a ventiemet nem az alaplapról vezérelni és nem szoftver segítségével, hanem az előlapról egy vezérlő segítségével...
2db be quiet shadow wing12cm és 3db 9,2cm esről lenne szó.
Ajtós a ház eleje, olyan kellene amin nincsenek kiálló részek.

A segítséget előre is köszönöm!

(#23183) Grózi válasza Zaied (#23182) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Scythe Kaze Master Flat(1 db Y kábel még kell az 5 ventihez),NZXT Sentry Mesh,Alpenföhn Alpine Touch,Lamptron FC Touch.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23184) Zaied válasza Grózi (#23183) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

:R

(#23185) nismoka válasza abridabri (#23147) üzenetére


nismoka
addikt

Próbálgattam ezeket a PH-F140SP ventilet de sajnos zajosnak bizonyultak nekem, legalábbis a max 1200-as fodulaton.

(#23186) PuMbA


PuMbA
titán

Asus H110M-A :)

[ Szerkesztve ]

(#23187) dqdb válasza PuMbA (#23186) üzenetére


dqdb
nagyúr

3 pines ventilátort nézzél a fenti ajánlóból, csak a CPU_FAN csatlakozó PWM-es, a CHA_FAN nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23188) Grózi válasza PuMbA (#23186) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezért mondtam... ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23189) Razi


Razi
tag

Re!

A motorhangot sikerült kiszűrnöm. A hátsó venti volt az, amelyik befelé fújta a levegőt. Pontosan nem tudom mi volt a baja de azt hittem hogy ezt a hangot 12db ventiből hallom, szóval volt hangja. Meg fordítottam most csendes az egész gép. Kipróbáltam amit mondtál Grózi. A venti elosztók az oka hogy nem monitoroz rendesen. Úgyhogy a monitorozást ki kapcsoltam biosba mert induláskor kiírta a lap hogy cpu fan error. Viszont szabályozni szabályozza rendesen. Ja és az összes aljzat pwm-es a lapomon azaz 5db. Maximus vii ranger

[ Szerkesztve ]

(#23190) Grózi válasza Razi (#23189) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor nem motorhang volt,ha simán megfordítva abbahagyta-inkább a levegő okozta.Ha szabályoz rendesen akkor nincs gond!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23191) távcsőves


távcsőves
senior tag

Kérdés.

Mindenképp ajánlott ha automata szabályzást akar az ember az alaplapi ház ventilátor csatlakozót használni, vagy jobb ha a CPU hűtő PWM csatlakozóját használjuk a házventik szabályzására is? ( PWM SPLITTER)

(Azért kérdezem, mert legyártottam egy splittert (NE555 IC meg apróságok, 150Ft az egész.) ami nem csak ez a sima vezeték toldozás és 3 venti után lehal az egész. Ez elviekben 45db ventit bír. De 10-et biztos.)

[ Szerkesztve ]

(#23192) dqdb válasza távcsőves (#23191) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mondd, hogy egy molex vagy SATA csatlakozóról veszed a 12 voltot, és nem a csatlakozó második lábát terheled túl ... Általában 1 amperrel terhelhetőek (sok alaplapnál szerepel a kézikönyvben), ami általában 3 ventilátort visz el (0.3 A eléggé tipikus értéknek számít). Ha ennél jobban terheled, akkor azzal könnyen kinyírhatod az alaplapi csatlakozót.

A csatlakozókkal úgy érdemes variálni, hogy egy csatlakozóra egyféle ventilátor jusson lehetőleg (az MSI Z77-G41-en kizárólag a CPUFAN PWM-es, nem tudom, hogy a splittered PWM jelet vár-e vagy megvalósítottad benne a DC -> PWM átalakítást).

Razi: tedd fel az AI Suite 3-at, ott kísérletezd ki, hogy idle-ben mi a legkellemesebb a fülednek és terhelésen mire van szükség. Úgy rémlik, az alaplapoddal 5 ponton tudod beállítani a szabályozási görbét, és emellett lehetőséged van a ventilátorok kikapcsolására. Aztán azokat a beállításokat told be a BIOS-ba és így akár megszabadulhatsz az AI Suite-tól is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23193) Razi válasza Grózi (#23190) üzenetére


Razi
tag

Igen, több mint valószínű hogy a levegő miatt volt, de tényleg nagyon durva volt. Szabályozni szabályoz rendesen. Már csak azt nem tudom el dönteni hogy a biosban egyéni profilt hozzak létre (3 lépcső) vagy cpu-hoz van 3 gyári profil: standard, turbó, silent.

(#23194) távcsőves válasza dqdb (#23192) üzenetére


távcsőves
senior tag

Mondom. A ventilátorok a tápellátásukat (12V) MOLEX csatlakozóról kapják. Amit én építettem az egy PWM jel "erősítő". Tehát az alaplapi PWM-s ventilátorcsatlakozó 4.-ik pinjén megjelenő jel van erősítve. Elfogytak az eszközeim amit ráakaszthatnék, és minden működik. ;]

DC => PWM átalakítás is elkészült már. Igazából a fentebbi "eszköz" annak a mellékterméke. (Atmel microcontroller output pinjének maximális terhelhetősége 40mA a biztonságos az pedig 20mA. Ezért kellet valami aminek ennél nagyobb. Az NE555 IC output pinje maximum 225mA terhelhető. Ezen leírás szerint az alaplapi vezérlő design-a ventilátoronként 5mA-re van tervezve. Vagyis valószínű 20mA a terhelhetősége. Ezt megerősíti, hogy 3 ventilátor még megy egy sima splitter kábellel, 4 meg nem.) Jelenleg a microcontroller váltása van folyamatban. ATmega 328 helyett Attiny13 a cél. Vagy hasonló 8lábú. Pl: Attiny85 esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#23195) dqdb válasza távcsőves (#23194) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jaaaa, most nézem, hogy félreértettem :B Úgy értelmeztem, hogy az hal le 3 ventilátor után, amit építettél, és ez a bajod, ezért kérdezed, melyik csatlakozóról hajtsd, de te a boltban kapható splitterről beszéltél :DDD

Ezt megerősíti, hogy 3 ventilátor még megy egy sima splitter kábellel, 4 meg nem.
Inkább az általam említett teljesítménykorlát jön képbe először, külső táplálással kapható a piacon ötös elosztó is (és működik is). De a te megoldásod sokkal tisztább így, mert garantáltan egyik lábat sem terheled túl.

Azon nem gondolkodtál még, hogy saját hőmérsékletszenzor használva teljesen autonóm rendszert építsél, ami akár képes leállítani is egyes ventilátorokat, ha nincsen rájuk szükség?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23196) távcsőves válasza dqdb (#23195) üzenetére


távcsőves
senior tag

"külső táplálással kapható a piacon ötös elosztó is (és működik is)"
És a mosolyom el is múlt amikor megláttam az árát. 10$ egy ilyen szarért? :((( (Amit épitettem, 150Ft maximum.) Ez egy már ajánlottabb ventilátor ára. Inkább veszek még egy jobb ventilátort ezen a pénzen.

"Azon nem gondolkodtál még, hogy saját hőmérsékletszenzor használva teljesen autonóm rendszert építsél, ami akár képes leállítani is egyes ventilátorokat, ha nincsen rájuk szükség?"
Nem, de tetszik az ötleted! :K Viszont akkor 8 láb kilőve, több IO pin kell. De az is igaz, egy Arduino Nano 760Ft Ebay-ről, ha valaki utána akarja építeni. Egy Pro mini 500Ft. Hőmérséklet szenzor is kell. Nőnek a költségek, elérjük a 10$-t. Igaz, hogy nagyságrendekkel többet tudd mint 5 ventilátor felé elosztani a PWM jelet.

[ Szerkesztve ]

(#23197) flymi


flymi
addikt

Feltelepítettem a HWinfo-t vagy mi a vihart a gépre kíváncsiságból erre eltũntek az asztalról az ikonok és megfagyott a gép.
Rendesen tele lett a gatya, de reset után minden normális volt már, a biztonság kedvééŕt nem indítottam el újra a programot.
Ez a második próbálkozás volt ezzel a szoftverrel, az elsõ után egybõl kidobta a trójait valamelyik védelmi berendezésem, így törlésre került azonnal...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23198) távcsőves válasza flymi (#23197) üzenetére


távcsőves
senior tag

Régóta használom és semmi gondom nem volt még. Innét töltötted le? Win10 64bit az op.rendszerem és a 64bit-es telepítős verziót használom értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#23199) balint355 válasza flymi (#23197) üzenetére


balint355
aktív tag

Nálam soha semmi nem volt ezzel a progival, pedig szoktam használni több gépen is, nem hinném hogy vírusos... A hivatalos oldalról szedted le? (hwinfo.com)

szerk: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#23200) flymi válasza balint355 (#23199) üzenetére


flymi
addikt

+távcsöves
Holnap, vagyis már ma utánajárok, majd leszedem a hivatalosról, nem tudom mitõl lehetett. Win7 64-re telepítettem.

Apropó csövi, sikerült kikupálni az AC Twin Turbo-t? :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.