Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) Grózi válasza fogtunder (#23900) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,az eLoop nagyságrendekkel jobb mint mint a Noctua+ 600FT az elosztókábel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23902) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
BE Quiet Pure wings 2 140mm,pwm,elvileg 1000-es fordulat,de sys fan 2-n csak 300-al kezd,terhelésnél kb. 600-ig megy fel a fordulat,mitől van ez?

Biosban manualon,2,5-pwm-re állítva

Slope PWM
Allows you to control the system fan speed. This item is configurable only when 2nd System Fan Speed
Control is set to Manual. Options are: 0.75 PWM value /oC ~ 2.50 PWM value /oC.

[ Szerkesztve ]

(#23903) pc360


pc360
addikt

Még mindig várom a választ arra, hogy mi található a BQ fölött, amibe érdemesebb pénzt fektetni. Ha a Corsaif AF120 QE sem adja, akkor mégis mi? Noiseblocker / Noctua kétszer annyiért?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#23904) matrayg válasza Grózi (#23021) üzenetére


matrayg
csendes tag

Most jutottam el oda, hogy megvettem az általad javasolt ventik egyikét (Pure Wings 2), kicseréltem az összeset ami a gépben van (négy 120-as, és egy 80-as és egy 92-es tápventi), azóta csend honol, szóval köszönöm szépen! : )

(#23905) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Táp ventilátort nehéz cserélni? Nekem egy FSP Aurum gold 500Watt van és terheléssel függően ahogy kicsit többet pörög vagy kevesebbet lehet hallani ahogy ingázik és este kussban ezt azért elég zavaró hallani, főleg hogy már kicseréltem minden ventilátort és egyiket se találtam el így már csak az maradt :D
Mekkora kellhet vajon ebbe a tápba és milyen fajta kell? van valami különleges infó amit be kell tartani, esetleg 3 vagy 4 pin vagy ilyesmi :)

Köszönöm urak!

Ui:. Megjött pénteken a Pure Rock hűtő a procira, tökéletesen működik az is :)

[ Szerkesztve ]

(#23906) Grózi válasza pc360 (#23903) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ajánlom figyelmedbe az Aerocool DS 120-t,ugyanolyan halk(ha nem halkabb) mint a Noctua,de jobb a légszállítása!A fekete alapon szürke led nélküli,a színesek ledesek(fehér,kék,piros).
Tényleg kíváncsi lennék a BQ-k hangjára kiszerelt állapotban!
(#23904) matrayg Nagyon szívesen,örülök hogy bevált!! :R
(#23905) ftamas0201
Jó pár dolgot kell figyelembe venni és van saját topicja is:[link]
Én már párszor leírtam a véleményem-tapasztalatom,kaptam is érte rendesen-keress rá itt topicban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23907) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Keret nélküli ventit keresek 8 és 12cm-est (CPU-ra)
Van ezekből ajánlott vagy fűrészeljek inkább? :)

Előre is köszi :R

(#23908) gabriel26 válasza Grózi (#23906) üzenetére


gabriel26
tag

En 2 db bq pure wings 120-as ventit hasznalok es ha csutkara forgatom oket is csak a levego hangjat hallom :)

(#23909) pc360 válasza Grózi (#23906) üzenetére


pc360
addikt

Köszi! Szimpatikus, de akkor az 5 ezres kategóriát csak nem úszom meg.

Nincs türelmem felvételt készíteni, de még a csere előtt megejtem.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#23910) fogtunder válasza pc360 (#23909) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én készítenék felvételt, de ahhoz le kellene kapcsolnom a vízhűtőn a ventiket, amire egyértelmű okokból annyira nem vágyok. van valami egyszerű módja annak, hogy feszültséget adjak a ventiknek? plusz tápom, meg egyéb alkatrészeim nincsenek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23911) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! 9 éves, 12 cm-es Cooler Master házventijeim tervezem lecserélni ilyen 12 cm-es Be Quiet! Pure Wings 2 ventikre. A kérdés, hogy van-e értelme többet kifizetni egy RPM-es változatra? Az alaplapomon négy pines csatlakozók vannak, de kizárólag feszültségalapú szabályozásra képesek a kézikönyv szerint. Jelenleg egy DeepCool előlapi potméteres szabályzóval állítom a fordulatszámot.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#23912) fogtunder válasza Anubis_9 (#23911) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha csak feszültség alapon tud szabályozni, akkor fölösleges a pwm, jó a sima 3 pines is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23913) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Valaki megmérné nekem hogy a Be Quiet! Pure Wings 2, 120-nál és a 80-nál mekkora a lapát átmérő?
lehet inkább veszek egy ilyet s lefűrészelem a keretet :))

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#23914) Grózi válasza detroitrw (#23907) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mire kell és hogy rögzítenéd keret nélkül?
(#23909) pc360
Attó függ,hogy hol veszed és szín függvénye is:[link]
A led nélkülit múltkor találtam 4K-ért,de már nem tudom hol.
(#23910) giorgio
Kiszereled őket és a gépház mellett molexről megtápolod.De ha bent hagyod és idle-ben lekapcsolod a kompakt ventijeit akkor se melegszik nagyon fel a cpu.
(#23911) Anubis_9
Feszültségalapon nem vezérlünk pwm-s ventit!!! Maradj a 3 pin-s verziónál!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23915) detroitrw válasza Grózi (#23914) üzenetére


detroitrw
addikt

Cnps7000-re, van egy lemez amire fel lehet csavarozni, de mivel a venti felfele fog nezni igy boven eleg lesz ketoldalu ragaszto, vagy gyurmaragaszto (Blu-Tack) :)

csak kerdes hogy van valami modszere ennek a csonkitasnak hogy ne torjon el az "agy" resz? :)

(#23916) Grózi válasza detroitrw (#23915) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Abba 80 vagy 92mm-s venti kell neked,az más kérdés hogy az új venti többet ér mint maga a hűtő.
A csonkítás nem lesz egyszerű,se a normális beragasztás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23917) detroitrw válasza Grózi (#23916) üzenetére


detroitrw
addikt

7700 is van de az ugyan olyan felfogatású azért nem írtam ;)
a ragasztás miért lenne bonyolult? :F
a csonkításnál meg már gondoltam felhevített késre is (vagy van rossz forrasztópáka hegyem az nem fog menet közbe visszahülni nagyon), nem baj ha marad egy kis csonk :))

de a lényeg hogy tudnom kéne, hogy a pure wings 2-nek 80,120 mennyi a lapát átmérője (nehogy túlméretes legyen)

[ Szerkesztve ]

(#23918) fogtunder válasza Grózi (#23914) üzenetére


fogtunder
nagyúr

próbáltam megcsinálni, de a telefonnal készített felvétel elég foscsi lett, normális mikrofonom nincs, szóval ez most nem fog menni :(

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23919) koboldcápa


koboldcápa
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi netezős/HTPC konfigot tervezem összerakni:

ház: Cooler Master N200 (NSE-200-KKN1, gyári hűtőket cserélném)
táp: Be Quiet Straight Power 10 400W
alaplap: ASRock 1151 B150M Pro4 (úgy látom 2 db, 4 pin-es, pwm-es hűtő csatlakozó van rajta)
proci: Intel Celeron Dual-Core G3900 2.8GHz (tdp: 51W)
ram: Hyperx Fury 2x4GB 2133MHz DDR4
hdd: Western Digital Red 3.5" 2TB 5400rpm 64MB SATA3
hangkártya: Asus Xonar DSX 7.1 PCIE
odd: valamilyen DVD olvasó/író
A későbbiekben lehetséges némi továbbfejlesztés/bővítés is (i3, +ram, +hdd/ssd, esetleg belépő dvga).

Cél: a megfelelő hűtés mellett, az elérhető leghalkabb működés!

Kérdéseim a fentiek alapján:

1./ Szükséges-e egyáltalán a ház plusz hűtése vagy elegendő a cpu hűtő (terv: Cryorig H7) által keltett légmozgás?

2./ Ha kell hűtő, akkor minimum hány darab, milyen elrendezésben, milyen típus (led nem kell, összegkorlát nincs, gondolom 8 Eft/db egységárba nagyjából bármi belefér)?

3./ Az alaplap leírása szerint – ha jól értelmezem – lehetőség van a ventik szabályozására úgy is, hogy 5 kijelölt hőfokhoz rendelhetek konkrét fordulatszámokat.
Melyik a jobb megfejtés: automatikus vezérlés, célhőmérséklet megadásával vs egyedi hőfok-rpm párok beállítása?
Egyáltalán, mi tekinthető a cpu, ill a ház esetében „egészséges” hőmérsékletnek/hőmérséklet tartománynak, ill. milyen értékeket/értékpárokat érdemes beállítani (vagy ezt tapasztalati úton kell belőni)?

Előre is köszönöm a segítséget, és elnézést kérek a homály kérdések miatt!

(#23920) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Úgy érzem nem jól választottam ki:D 2db 4pinest ventit rendeltem. Rendeltem hozzá Y 4 pines elosztót,de az egyik csak 3 pines dugalj :C

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#23921) Sebaj Fóbiás válasza Pokesz007 (#23920) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Mert a fordulatszám-visszajelző ér csak az egyikre kell, hogy a két jel kotyvaléka ne zavarja be a rendszert. Remélem két tök egyforma venti lesz rajta!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#23922) Pokesz007 válasza Sebaj Fóbiás (#23921) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Látod ezt nem tudtam :) Igen egyforma márka ,típus. Köszönöm,most már okosabb vagyok.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#23923) thomeef válasza koboldcápa (#23919) üzenetére


thomeef
őstag

Az n200-ba ha hdd-t raksz, rezonálni fog az egész ház, mivel elég szar a ház rezgéscsillapítása. Így én inkább ssd-t néznék, vagy másik házat.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#23924) Sebaj Fóbiás válasza Pokesz007 (#23922) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Egs :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#23925) koboldcápa válasza thomeef (#23923) üzenetére


koboldcápa
csendes tag

Köszönöm a választ, megfontolom a ház cseréjét. Van konkrét javaslatod vagy érdeklődjek inkább a vonatkozó topikban?
Ezzel együtt, az eredeti kérdésem továbbra is él (ha cserélem a házat, akkor is alsó tápos, mikro ATX-es lesz).

(#23926) detroitrw válasza detroitrw (#23913) üzenetére


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Senki nem tudja megmérni mennyi lehet a Be Quiet! Pure Wings 2, 120-nál és a 80-nál a lapát átmérő?

:((( :O

(#23927) Rico33 válasza detroitrw (#23926) üzenetére


Rico33
aktív tag

A 120-nak 113 mm.Tegnap jöttek meg, még éppen nem szereltem be.

(#23928) Grózi válasza detroitrw (#23917) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szívesen megmérném neked,de jelenleg Németországban vagyok és nincs nálam venti(ritka dolog :D )-a laposba meg nincs ekkora.A felmelegített penge jó ötlet,viszont a rögzítésnél próbáld meg jól ragasztani(vízmérték kéne,de nincs hely),mert ha nem lesz vízszintes akkor ütni-rezonálni fog a venti.Lehet bagatelnek tűnik,de nem az.
(#23918) giorgioLegalább megpróbáltad!Miért nem kérsz garanciális cserét?Ha tényleg annyira hangos,akkor jogos-nem szabadna annak lennie.
(#23919) koboldcápa
Ha halk gépet akarsz,akkor kezdésnek a gyári ventiket szereld ki-ritka pocsék darabok.A hdd-hez annyit fűznék hozzá,hogy megfelelő rögzítéssel(kis gumi alátét) nem olyan vészes,de én is javaslom hogy a rendszert ssd-re tegyed-jobban észreveszed mint a nagyobb proci-több memória kombót.
Több gépet is raktam össze abban a házban,így 3 ventit javaslok(2 elöl befúvóra,1 hátul kifújóra)-az elég lesz ha később vga-val bővíted is(csak ne 290X-re vagy hasonló kazánra gondolj).
Szabályozni manuálisan,a gyári ventiprogival tudod a leghatékonyabban-gyerekjáték.
Valamiért az Asrock gyári oldala itt Németben nem hajlandó betölteni a manual-okat :W ,így légyszí másold be a lábkiosztás-az alapján már tudok neked ajánlani.
(#23920) Pokesz007
Az normális,rpm visszajelzés csak egy szálról jön-ahogy mások is írták.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23929) fogtunder válasza Grózi (#23928) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem az össz hangerejével van a gond, az szerintem normális, a hangszínnel, de ez már az én egyéni nyomorom, szerintem rég túlragoztuk ezt a témát. én is aprón vettem, papírok nélkül, szóval a garis csere nem igazán opció :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23930) gabriel26 válasza detroitrw (#23926) üzenetére


gabriel26
tag

Este 11 utan megirom :)

(#23931) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Azt esetleg lehet tudni, milyen időközönként gyártják a ventiket és dobják piacra? Mert mostanság 1-2 fajta eléggé kikopott. pL BeQuiet 120-as, vagy coolink swif2 120P.
Vagy mikor adnak újabb típust? Csak azért kérdem, mert ha pl veszek valamelyik 2 db-ot és ha később még kellene akkor beszerezhető lesz-e.

(#23932) dqdb válasza Grózi (#23928) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valamiért az Asrock gyári oldala itt Németben nem hajlandó betölteni a manual-okat :W ,így légyszí másold be a lábkiosztás-az alapján már tudok neked ajánlani.
Mindhárom csatlakozó (CPU_FAN1, CHA_FAN1 és CHA_FAN2) hibrid az ASRock 1151 B150M Pro4 lapon a lábkiosztás alapján. A BIOS leírás releváns részét pedig már ismered ASRock lapoknál :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23933) detroitrw válasza Rico33 (#23927) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi akkor szabvány méretűek a ventilapát átmérők, így a 80-ast meg se kell mérni biztos hogy jó

(#23928) Grózi
A kétoldalú ragasztó amit használnék szivacsos (~1mm vastag) már több melyen használtam csavar nélküli venti rögzítésre (hátránya hogy utána alig lehet levakarni, oldószerrel se tűnik el teljesen)
A gyurmaragasztó meg adja magát hogy nem lesz rezgés mivel ez nem szárad ki s nyomot se hagy amikor azt eltávolítod

(#23930) gabriel26
Köszi de Rico33 válasza miatt nem fontos a mérete ;)

[ Szerkesztve ]

(#23934) Grózi válasza dqdb (#23932) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Köszi!! :R
Véleményem szerint akkor inkább maradjunk a 3 pinnél-biztos ami biztos.
(#23933) detroitrw Oké,csak jeleztem-sok sikert,majd számolj be! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23935) detroitrw válasza Grózi (#23934) üzenetére


detroitrw
addikt

Mindenképp s köszönöm a hasznos tanácsokat :R

(#23936) myckey


myckey
veterán

Üdv uraim!

Corsair Ml 120 Pro, erről valakinek tapasztalat?

Nyers adatok alapján, nagyon jó statikus nyomás,0.2 - 4.2 mmH20

jó légszállítás. Airflow 12 - 75 CFM

Elég nagy fordulatszám szabályozási tartomány. 400 - 2400 RPM

Hang, : van ettől halkabb is, de a teljesítményhez képest teljesen rendben van. 16 - 37 dBA

Illetve valami csiribiri technológiával készül. :B

Esztétikailag is megkapó. Ledesek pláne.

Radira érdekelne. :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#23937) thomeef válasza koboldcápa (#23925) üzenetére


thomeef
őstag

Corsair 400C, NZXT S340 amik méretben hasonlók az N200-hoz, de annál sokkal komolyabbak.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#23938) fogtunder válasza thomeef (#23937) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és a Phanteks Eclipse P400, ha már kipucolt, táptakarós házakról van szó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23939) koboldcápa válasza Grózi (#23928) üzenetére


koboldcápa
csendes tag

Köszönöm a választ.

A ventillátorokat valószínűleg a BIOS-ból szabályoznám, mivel linux lesz az oprendszer.

Az Asrock B150M Pro4 manuál szerint

a lábkiosztás:

a venti szabályzásra vonatkozó rész:

Az CM N200 alternatívákat még keresem...

[ Szerkesztve ]

(#23940) myckey válasza koboldcápa (#23939) üzenetére


myckey
veterán

Tök jó, nekem is ez a UEFI van, meg gondolom még sok más embernek is. ;]

Lényeg, hogy nem érzékeli a Bios szabályozást.

Ezért én Asrock progival csinálom, WINDOWS alatt.

Asrock-tuning utility.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#23941) koboldcápa válasza thomeef (#23937) üzenetére


koboldcápa
csendes tag

Köszönöm a javaslatokat, de ezek már egy kissé a költségkeretem fölött vannak.

Én hirtelen ezeket találtam (szempontok: mATX, alsó táp, odd hely, usb3, <20 Eft, i/o panel lehetőleg elöl, no led/plexi):

Zalman ZM-T1 Plus / 7 Eft
CM Silencio 352 / 17,5 Eft

Thermaltake Versa H15 / 13 Eft (-i/o panel felül)
Corsair Carbide 88R / 16 Eft (-plexi)
Fractal Design Core 1300 v 1500 / 16 v 18 Eft (-i/o panel felül)

Ezek közül valamelyik jobb az N200-nál, esetleg egyéb ötlet?

(#23942) fogtunder válasza koboldcápa (#23941) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a legfőbb az, hogy ne offoljuk szét egy nap alatt Grózi összes topikját, menjünk át a házasba

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23943) thomeef válasza koboldcápa (#23941) üzenetére


thomeef
őstag

Értem, ekkora keretből én a Corsair 88R-t venném. Vagy ha esetleg kocka ház is játszik, akkor Thermaltake CORE V21. Nem rossz ház egyébként, árában jó vétel, ha megtudod oldani a hdd rezgéscsillapítását házilag, akkor én le sem cserélném. Jah igen most már el fognak zavarni minket innen :DDD

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#23944) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Akkor egy csatira max 3 ventit lehet kötni.
Van egy arctic pwm pst venti, ehhez tennék mék kettőt, de csak sima pwm-est egy Y kábellel a pstre. Ez így kivitelezhető, vagy nem a legjobb inkább 3as elosztóra tegyem.

(#23945) fogtunder válasza hegegabi80 (#23944) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem perpill 4 arctic pwm pst venti van összefűzve és egy alaplapi portra kötve, szóval nem feltétlenül 3 a max, fogyasztástól is függ. ha amúgy ugyanaz másik két venti, mint a pst-s verzió, csak a leágazás nélkül, akkor jónak kellene lennie y elosztóval.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23946) dqdb válasza fogtunder (#23945) üzenetére


dqdb
nagyúr

A legtöbb alaplapi csatlakozó legfeljebb 1 amperes terhelést visel el, nagyon sok népszerű 12 cm-es ventilátor 0,3 amper környéki maximális áramfelvétellel bír, innen a hármas szabály. Az Arctic F12 PWM PST esetében ez az érték 0,24 amper, így négy darabbal még éppen nem terheled túl az alaplap csatlakozót (amit túlterhelve könnyen le lehet égetni).

hegegabi80: az F12 PWM és az F12 PWM PST adatlapjai egy paramétertől eltekintve megegyeznek, ezeket keverheted. Az F12 és F12 TC már másik kérdés lenne, azokat kizárólag csak saját magukkal lehet társítani.

#23947: tudom, csak kifejtettem, hogy nálad miért nem problémás a négy, és miért írjuk ennek ellenére ökölszabályként a hármat.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23947) fogtunder válasza dqdb (#23946) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szép lenne, ha az Arctic olyan megoldást ajánlana a Liquid Freezer 240 bekötésére, ami elfüstöli az alaplapot. Amúgy se írtam, hogy bármiből rá lehet kötni 4-et, csak azt, hogy fogyasztástól függ.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23948) hegegabi80 válasza dqdb (#23946) üzenetére


hegegabi80
addikt

Köszi a választ, így már tiszta.
Én csak max 3 akarok a korábban leírt bekötési móddal. Ami ugyebár kicsit eltér a 3-as elosztós megoldástól.
Igen az a két típus csak annyiban tér el egymástól, hogy az egyiken rajta van pluszban az elosztós csati is.

(#23949) howey


howey
csendes tag

Sziasztok!
Cooler Master n300 házban lakik msi mortar lap. A lapra van kötve a ház 2 ventillátora. Mivel a ház tetején is ki van alakítva 2 ventinek a helye gondoltam akkor oda is teszek.(már csak azért is hogy ne menjen be a por, feltéve ha elfér a proci hűtő fölött)Van 2 db Artic f12 pwm ventim. Az a kérdésem,hogy hova kössem ezeket,mert tudomásom szerint a lapon 2 db 4 pines system fan csatlakozó van.(oda meg szerintem a ház 2 ventije van csatlakozva)
Előre is köszönöm,további szép napot.

(#23950) dqdb válasza howey (#23949) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elmélet: veszel két 4 pines Y kábelt, és az egyforma típusú ventilátorokat párban bekötve elég lesz a két alaplapi csatlakozó.

Gyakorlat: az alaplapodon csak a CPU_FAN csatlakozó PWM-es, a két SYS_FAN hiába 4 pines, valójában nem PWM-es, 3 pines ventilátorokat kell/érdemes rá venni. Ebből kifolyólag a rákötött PWM-es ventilátorokat is feszültségalapon szabályozná, amit nem minden PWM-es ventilátor szeret.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.