Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) gabriel26


gabriel26
tag

Udv!
Valaki mar korabban feltette ezt a kerdest itt szerintem, de nem talalom a forumban visszaolvasva...
A kerdesem az lenne hogy van egy be quiet darck rock tf proci hutom, amin 2 db 140 cm-es venti van. Ncase m1 hazban ha a "side bracket" fel van rakva a bal oldalan ugye ott a huto, a jobb oldalan pedig a vga hybrid hutese.
Esztetikailag nem nez ki valami jol igy a dolog.
Azon gondolkodtam, hogy ha leveszem a top ventit a hutorol es a bracket-re csavarozom meg egy 120-as ventit ami megegyezik az aio ventijevel, akkor azt ra tudom csatlakoztatni a proci huto agra a masik 140-es venti melle vagy az eloszton ugyanannak a ventillator tipusnak kell lennie?
Pelda keppen ahogy ez a srac csinalta
[link]
Jobban nem tudtam megfogalmazni de remelem ertheto :D

(#23852) kissit


kissit
csendes tag

Sziasztok! A coolermaster hyper212 evo proci hűtőn lévő gyári 12cm-es venti néha kerepel, emiatt le szeretném cserélni. Elfekvőben van egy aerocool ds12 és egy fractal venturi HF-12 ventim, csak ezek 3 pin-esek. Kérdésem lenne, hogy a kettő közül melyiket használhatnám a gyári venti helyett? Alaplapomon (Asrock z77 extreme3) a 4pin-es CPU FAN1 mellett van 3 pin-es CPU FAN2 csatlakozó, utóbbit használva működhet a fent említett ventik közül vmelyik a proci hűtésére? Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#23853) Grózi válasza exMachina (#23849) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a helyedben vennék egy normális előlapi vezérlőt és arról szabályoznék 3 pin-s ventiket.
Felesleges teljesen teleraknod a házat ventivel-2 első (120),1 alsó(140) és 1 hátsó(120) bőven elég.A gyáriakat dobd ki a francba,nagyon pocsék darabok.Mindenhova ahol írtam,raksz Aerocool DS-t(vagy ha alacsony a költségvetés,akkor BQ PW2-t) a megfelelő méretben és kész is vagy.
(#23850) KveZ
Nem véletlen szoktam csak egyforma ventik felszerelését ajánlani radira/bordára,az általad említett jelenségen kívül még nagyon érdekes akusztika dolgok is össze tudnak jönni 2 különböző venti esetén.
(#23851) gabriel26Elosztón minden esetben azonos ventik legyenek,különben sose lesz 100-s a szabályozás.
#23852) kissit
Nem tudom megnézni a lapod aljzatkiosztását,valamiért az Asrock oldala nem tölti be.. :W
Legfeljebb írd be ide a lábkiosztást és segítek.A két venti közül az FD hatékonyabb bordán,de a DS jóval halkabb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23854) exMachina válasza Grózi (#23853) üzenetére


exMachina
csendes tag

Először is köszönöm a válaszod.

Kezdetekben gondoltam én is az előlapi vezérlőkre csak nem találtam kifejezetten olyat amely megnyert volna magának.
Ezt újra kell gondolom ez tény, de mégis ebben a kategóriában mi számít jónak vagy legalább normálisnak?
Pár gondolat: éreztem, hogy túlzás minden helyre ventit rakni, elöl 2-re, alul 1-re én is gondoltam, de a gépem jelenlegi helye miatt gondoltam felülre még 1-et a hátsón felül, mert ott több hely van a kiáramló levegőnek, de ez lehet hülyeség a részemről. Igazán most esik le, amit néztem az csak sima splitter, tehát nem igazán megyek sokra vele. Ezért is kérdem, csak így halkan zárójelesen NZXT GRID+ megfelelne vezérlőnek az én esetemben (ha lehet, akkor házon belül nekem jobb lenne)?
Az általad ajánlott ventilátorokkal nincs semmi gondom, megfelelnek a számomra - ezenfelül egy elméleti kérdés: ha kontrollerről megy a vezérlés, akkor kombinálhatok különböző ventiket (itt gondolok arra, ha a teljesítményük közel azonos)?, valószínűleg BQ marad, mert a Cpu hűtőn is az van.

LLAP - Live long and prosper

(#23855) Beelzee


Beelzee
tag

Sziasztok!
Konfig:
http://www.x2products.com/computer-cases/nextyde-x2-6021b-ce-r/ ház
asrock h81m dgs r2.0
i5-4440
evga gtx 760 SC
8gb ram
fsp hexa+ 400w táp

Nincs 1 db ház ventilátorom se.Kék ledes kéne 2 db legalább 5 ezer forintig ami jó lenne a házban és betudnám kötni.Nagyon nem értek hozzáá.:D

Előre is köszönöm.

(#23856) kissit válasza Grózi (#23853) üzenetére


kissit
csendes tag

Szia! Asrock Z77 extreme3 gépkönyve szerint a 4 pin-es CPU_FAN1: 1. GND 2. +12V 3. CPU FAN SPEED 4. FAN SPEED CONTROL, a mellette lévő 3 pin-es CPU FAN2: 1. GND 2. +12V 3. CPU FAN SPEED. Utóbbira tenném a két 3 pin-es ventim közül az egyiket. Köszi a segítséget!

(#23857) dqdb válasza kissit (#23856) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alaplapodon a CPU_FAN1 és CHA_FAN1 biztosan PWM-es, ezekre 4 pines ventilátort lehet tenni. A kézikönyvben szereplő lábkiosztás alapján az összes többi 3 pines csatlakozó csak dísznek jó, hiába van belőle 5 darab is, mert egyik sem szabályozható. A szintén a kézikönyvben szereplő, és "jó" ASRock szokás szerint szinte használhatatlanul elnagyolt BIOS leírás alapján a CPU_FAN2 automatikusan szabályozható, a CHA_FAN2 és CHA_FAN3 pedig manuálisan.

Szóval kösd rá a a CPU_FAN2-re a Grózi által ajánlott példányt, aztán kiderül, megy-e az automatikus szabályozás, és melyik fejezetnek lehet hinni.

Beelzee: 4 pines, azaz PWM-es ventilátorok kellenek neked egy 4 pines Y kábellel a CHA_FAN1-re kötve. Kék ledes ventilátorból a Lepa Bol.Quiet például jó megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23858) Beelzee válasza dqdb (#23857) üzenetére


Beelzee
tag

Rendben utána nézek köszönöm.

(#23859) Rico33


Rico33
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kicsit halkitani a szerkezetet, ötletet vagy csak megerősitést kérnék.
A ház egy Aerocool Aero 1000, 3 db gyári ventivel ( Aerocool Black, 3pin+molex), alaplap MSI H97M-G43.
A lapon van 2 db 4 pines venticsatlakozó, ha jól néztem, feszültségszabályozású. A két első ventit molex csatlakozókra dugtam, a hátsót a lapra, de mostanában néztem csak HWinfoban és a biosban is, a lapra dugott venti fordulatszáma a visszajelzés alapján 400-50e közt ugrál, azt is átdugtam molexre.
A kérdésem: a fordulatszám visszajelzéssel ne foglalkozzak, vegyek egy Y kábelt és akkor az első két venti vezérlése is mehet a lapról VAGY vegyek egy külső vezérlőt ( tippet kérnék rá ) VAGY cseréljem a 3 ventit pl Aerocool DS-re és mehet a vezérlése a lapról.

Köszönöm!

(#23860) Grózi válasza exMachina (#23854) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előlapi vezérlö esetén én csak olyat választanék,aminek a működési tartománya minimum 5-12V és/vagy van lehetőség a ventik kikapcsolására.Az a hatalmas előnye is megvan,hogy minden ágra másfajta ventit is köthetsz-nem muszáj egyformát.
A GRID+ én is régóta nézegetem,de személyes tapasztalatom nincs.Több fórúmban jelezték,hogy számos bugja van-közbe megbolondul a vezérlés
Elölapi vezérlőt szívesen segítek választani,csak adj egy árkeretet+tekerős vs. touch(előbbit preferálom,van olyan is ahol a potik elsüllyeszthetők,ami ajtós háznál elengedhetetlen) + hány ventihez.
(#23855) Beelzee
Pwm-s kell neked,a Lepa Bol.Quiet jó választás ahogy dqdb is írta.
(#23859) Rico33
Igen,a sys fan-jaid feszültségalapon vezérelnek,tehát 3 pin kell neked.Ezek szabályozását a Command Centerben tudod beállítani.Én a gyári ventiket mindenképp cserélném minőségi darabra és lapról szabályoznám.A DS nagyon jó választás,de találsz még alternatívát az Összefoglalóban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23861) Rico33 válasza Grózi (#23860) üzenetére


Rico33
aktív tag

Rendeltem 3 db Pure Wing 2-t, 3 pinest ( elsőre sikerült PWM verziót ) meg egy 3pin/2x3pin kábelt.

Köszönöm :R

(#23862) exMachina válasza Grózi (#23860) üzenetére


exMachina
csendes tag

Most értem meg igazán miért is jobb néha az alapokról kezdeni mint egy konfiguráció bármely részét frissíteni. :)
Mindenképp szükségem lesz az ajánlásodra, de erre már csak a következő hét elején tudok visszatérni - vár a munka addig :O - addigra kiötlöm mit hogyan szeretnék. És reménykedem benne, elérhető lesz ahol élek.
GRID+ marad még a tarsolyban (én is találtam bug-os hozzászólásokat,
így akadnak kételyeim), ha mégis bevállalom, akkor azt a tapasztalatszerzés
miatt teszem. Feltéve ha érdekel valakit...
Szóval jövőhéten legkésőbb visszatérek, még egyszer köszönöm az eddigi infókat!

[ Szerkesztve ]

LLAP - Live long and prosper

(#23863) thomeef


thomeef
őstag

Hali, phanteks enthoo pro fan hubot rádugtam a alaplapi cpu_fan-ra, mert azt írja a manual hogy pwm-et kér. Viszont a proci ventimet így nem tudtam hova dugni, mert nincs több pwm az alaplapon, így ment az is rá a hub-ra. Működik, vezérel minden ventit, prociét is. Jól csináltam, vagy ez a proci ventinek nem optimális üzem?

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#23864) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos tudom arctic venti nincs az ajánlottak között.
De nekem van egy PST pwm 12- es. Erre csak ugyan ilyet csatlakoztathatok az elosztójára, vagy mehet a sima pwm-es vagy tc változat. Ahogy néztem gyári oldalon mindegyiknek a fordulata meg szabályozása ugyan az. Gondolom a 9-es már nem mehetne rá.

(#23865) demmer123


demmer123
őstag

Melyik ventilátort ajánlanátok ?

Illetve érdemes lenne Lepa Bol Quiet 12 cm ventit lecserélni ezek közül valamelyikre?

Ház hűtésre lenne használva.

1. Thermaltake Riing 140mm Rendszerhűtő - Fehér LED

2. Noiseblocker NB-eLoop B14-PS - 140mm PWM

Mindegy az hogy 3.vagy 4 pin alaplapi 4 tűs csatlakozóról tudom mindegyiket szabályozni.

(#23866) RazoR válasza demmer123 (#23865) üzenetére


RazoR
veterán

Szerintem max az E-loop-ra, de majd Grózi megmondja a tutit.

(#23867) Grózi válasza exMachina (#23862) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Részemről várom a fejleményeket és ha tudok,szívesen segítek!
(#23863) thomeef
Ha szabályoz rendesen és nem jön kattogó-zörgő hang egyik ventiből se,akkor maradhat.
(#23864) hegegabi80
Ugyanolyan méretben mehet rá pwm-s,de TC nem.
(#23865) demmer123
Mit is írtam neked az elmúlt 2 alkalommal?
Vagy ez nálad hobbi,hogy 2 hetente ugyanazon kérdéssel beírsz,de a válaszra-feltett kérdésre nem reagálsz? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23868) demmer123 válasza Grózi (#23867) üzenetére


demmer123
őstag

Régebben azt kérdezted mire használnám és van-e pwm aljzatom.Pedig most leírtam mindent :)

(#23869) hegegabi80 válasza Grózi (#23867) üzenetére


hegegabi80
addikt

OK köszi a sok segítséget. Még egy kérdésem van és már itt sem vagyok.

92-es arctic pwm pst ventire esetleg egy xilence red wing 92-est rá lehet kötni? Mind a kettőnek 1800 a max fordulata.

Egyébként meg szerintem nem is indokolt a sok venti a cube házba, nem melegszek nagyon semmi sem, csak néha rám jön a szerelhetnék.

[ Szerkesztve ]

(#23870) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

Néhány nagyobb szállítóképességű , de csendes ventilátort keresek. Nem kell orkánt előállítaniuk, de szeretném csendesen átszellőztetni a házamat (Bitfenix Shinobi). A ventilátorokat a Scythe Kaze Master Pro 5.25-ra kötném, tehát mindkettő max. 6 db-ot tud.

Darabszámra érzésem szerint nem kell telerakni a házat, egy ésszerű megoldást keresek.
Méret tekintetében csak a felső kettő helyre lehet 14 cm-es ventit tenni, amelyeknek inkább befúvásnál lenne nagyobb hasznuk szerintem, így ehhez a mérethez sem ragaszkodom.
Az árnál valamennyivel fontosabb lenne, hogy megbízható, hosszabb élettartalmú, az üzemelési fordulatszámon halk legyen, illetve megfelelő ár/érték arányú legyen.

Nincsenek extrém hőforrásaim, nem tuningolok. A procin (i5-4570) Alpenföhn Brocken Eco hűtő van, illetve nemsoká vga-kártyát (MSI RX470 Gaming 4GB) fogok beszerezni.

Köszönöm előre is a segítséget!

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#23871) gabriel26


gabriel26
tag

Rendeltem EVGA-tol hybrid hutest az 1080-ra es ez volt a dobozban:D
Lehet fel kellene mar noni.....

(#23872) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Fractal Define S házamba keresek házhűtő ventiket. Jelenleg 1*140 mm van elöl és 1*140 mm hátul amiket a házhoz kaptam. Ezeket cserélném nagyobb légszállítású de ugyan ilyen csendes ventikre. 3 vagy 4 pin az midnegy, fő a halkság. Full fekete vagy fekete fehér kombó érdekel csak hogy menjen a ház többi alkatrészhez ( az egész belsőm fekete és fehér komponensekből építkezik )

Előre is köszi a válaszokat. Ár: 3-5k / db

(A proci AIO hűtőmön az itt javasolt Alpenföhn Wing Boost 2 120mm van, abból nem lehet jó a 140-es házhűtésre is? Csak mert nagyon elégedett vagyok vele. )

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#23873) Grózi válasza demmer123 (#23868) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az eLoop nagyságrendekkel jobb a Riing-nél minden téren.kivéve kinézet.
(#23869) hegegabi80
Nem ajánlom,csak teljesen egyforma ventivel tökéletes a szabályzás.
(#23870) CheGhost
A legolcsóbb megoldás a BQ Pure Wings 2,a következő lépcsőfok az Aerocool DS és ha a legjobbat keresed akkor az eLoop.Nem egy melegedőd konfig,még vga-val sem,maximum 4 venti elég kell hogy legyen-bár jó lenne tudni a házad típusát.
(#23872) sagit
Mehet a Wing Boost 2 is házhűtésre,alternatíva még az Aerocool Dead Silence 140(nekem tetszik fekete-fehérben+szolid hidegfehér fénye van) vagy a Be Quiet Shadow Wings 140 .

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23874) sagit válasza Grózi (#23873) üzenetére


sagit
addikt

szia

köszi a gyors választ

Ledes nem kell mert plexis az oldala a háznak és a hálóban van, este zavaró. Csak a power ledem világít, semmi más. Ezért az aerocool kiesik pedig tetszett.

Ár keresgélés közben találtam olyat hogy Wing Boost 2 plus, az mibe más mint a sima?

Be Quiet is tetszik, a tápom is az, passzolna is. 4-5 euróval drágább / db, de ha azt mondod hogy megéri akkor azt rendelem. :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#23875) Grózi válasza sagit (#23874) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tisztázzuk,a Wing Boost 2 jobb kicsit mint a BQ-tehát ha az előbbi olcsóbb akkor mindenképp azt vedd!
Amit te találtál,azt cpu bordára adták ki anno-persze használhatod ettől még házhűtésre.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23876) fogtunder


fogtunder
nagyúr

folytatom inkább itt, hogy ne offoljuk szét a topikot.

szóval valóban, a BQ Pure Wings 2 ára 2600, elírás történt. lehet, hogy best buy, valszeg akkor én vártam túl sokat ennyiért.

a Phanteks venti típusát nem tudom, Eclipse P400 beépített gyáriak, próbáltam a honlapjuk alapján beazonosítani, de konkrétan ilyen nincs. ezen a képen látszik a legjobban azok közül, amit találtam.

ma este úgyis megy bele az Arctic Liquid Freezer 240, arra is kíváncsi leszek hangerőben, hogy mit tud majd. illetve rájöttem, hogy van még itthon egy használaton kívüli Schyte Gentle Typhoon is, ha szükségesnek érzem, max befogom azt is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23877) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Ma beszereltem a be quiet pure rock hűtőt, viszont a ventilátor fordulat száma 1030rpm alapjáraton. BIOS/uefiben standard van beállítva szabályzásnak.
Muszáj neki ilyen magas fordulaton működni alapjáraton?
Egy i5 4460at hűt 30 fok alapjáraton.
Mi a véleményetek erről?

Köszönöm.

(#23878) CheGhost válasza Grózi (#23873) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Lehet, hogy elveszett a sok betű között, pedig linkeltem is ;)
Bitfenix Shinobi

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#23879) Beelzee válasza ftamas0201 (#23877) üzenetére


Beelzee
tag

Sziasztok!
Konfig:
x2 nextyde case
asrock h81m dgs 2.0
8gb 1600mhz
i5-4440 stock cooler
EVGA gtx 760 2gb sc
fsp hexa+ 400w

Elkezdtem játszani a gépen,a proci 55-58 fok között mozog.Jelenleg nincs egy házventi se a gépben.
Nem rég ajánlottak LEPA 120mm es ventit.Közben változott a terv. Nem kell mégse ledes venti. tehát led nélküliben gondolkodom,mert ledszalag lesz.Az jobban tetszik. :)) Venti darabjáért maximum 3 ezret vagyok hajlandó fizetni. ;]

(#23880) sagit válasza Grózi (#23875) üzenetére


sagit
addikt

Köszi, akkor wing boost lesz :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#23881) pc360 válasza fogtunder (#23876) üzenetére


pc360
addikt

Ugyanez a problémám, nálam konkrétan rohadt hangos a 3 új Pure Wings 2, ráadásul egymással is rezonálgatva búgnak. Borzasztó, visszaviszem őket. Az ezer éves ventijeim ezerszer ezviselhetőbbek. Ekkora légszállítás se kell, ahogy elnézem.

Mi lehetne jó alternatíva? Corsair Air AF120 Quiet-et néztem helyette. A LED verzióból találtam twin packot, azzal kijönne a 3 venti 9,5K-ból - ha amúgy a világításon kívül nincs különbség az alapvetzióhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#23882) Grózi válasza fogtunder (#23876) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Keresd meg a venti hátulján a típusszámot-úgy már be lehet azonosítani.Azért ne felejtsd el,hogy elég jó légszállítású venti,9V felett már tol rendesen-persze hogy van hangja.Van persze ugyanilyen légszállítás mellett jóval halkabb is,csak sokkal drágább-ár-érték arányban viszont nagyon jó a PW2.
(#23877) ftamas0201
Felesleges,állítsd be normálisan a gyári fan progival(40-45 fokig nyugodtan mehet 600-n) vagy tedd biosban silentre-az előbbi viszont pontosabb szabályzást tesz lehetővé.
(#23878) CheGhost
Így igaz-fáradt voltam és elsiklottam felette.Abba a házba(és a konfigodhoz) mondjuk előre tennék 2 db 120-s DS-t+ 1 db hátulra.Maximum,ha nyáron melegedne(nem hiszem) akkor mehet felülre is 1 db 140-s.
(#23879) Beelzee
Be Quiet Pure Wings 2 PWM
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Alpenfoehn Wing-Boost 2
(#23880) sagit Nagyon szívesen!! :R
(#23881) pc360
És szabályzod vagy fix fordulaton megy?
A búgás kiszerelve is hallható?Mert simán lehet,hogy a házad bili anyagból van és az okozza a gondot.
Mindenesetre ha a PW2-t hangosnak találod,akkor az AF-t ne is nézd-sokkal hangosabb,de legalább a légszállítása pocsék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23883) pc360 válasza Grózi (#23882) üzenetére


pc360
addikt

Igen, kiszerelve is hallható, amúgy sincs rossz házam (Antec P280). Nem szabályzom, 1500-on pedig rohadt hangos. Ennél hangosabb ventit csak az őskorban hallottam, amikor egy 2000-2500 fordulatú 8 centissel hűtöttem az egymagos AMD-m. Ez a Be Quiet egy hulladék, és senkinek sem lenne szabad ajánlgatni a topikban. Nem értem, hogy hova tette mindenki a fülét, amikor ez legelőször ajánlásra került. A 3 darab túlbúgja a VO-IP progim egyébként beszélgetésre alkalmas hangerejét is. Érted, nem hallom, amit a másik oldalon mondanak, mert 3 csöndesnek mondott venti búg mellettem. Lolmá...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#23884) fogtunder válasza Grózi (#23882) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nincs a hátulján semmi, sima fekete és a keret se egyezik semelyik 12-essel, amit külön árulnak, kerestem már, mert gondoltam veszek akkor ebből egy harmadikat, de nem akarják :((

mindegy is amúgy, az előlapra bement a kompakt víz, hátra beraktam a Gentle Typhoont max fordulaton, a tetőre meg 8V-ra szabályozva a két gyári, aztán így most jó, a 4 Arctic ventinek van némi hangja, de nem brutál, az összes többi meg halkabb, játék közben úgyis a VGA a leghangosabb.

a két BQ-t meg majd felrakom apróra, annyiért szerintem elmegy, amennyiért vettem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23885) ftamas0201 válasza Grózi (#23882) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsod, áttettem silent módra így vissza vette 510-re a fordulatot. Elvileg bőven elégségesnek kell lennie véleményem szerint is így, igaz terhelés alatt még nem próbáltam hogy mennyire emelgeti meg a fordulatot de biztosan jól szabályoz így is.
Köszönöm! :)

(#23886) CheGhost válasza Grózi (#23882) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségedet! :R
A gépem zárt, nem szoktam a kinézetet figyelni, de ezek a ventik igen jól néznek ki. :B

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#23887) RazielZ


RazielZ
csendes tag

Sziasztok, van egy Be Quiet! Pure Rock CPU hűtőm, a problémám az hogy letakarja az egyik memóriafoglalatot a ventillátora, és azon gondolkoztam, hogy mi lenne ha egy kicsit(1-2mm) feljebb raknám a bordán a ventillátort, hogy beférjen a másik memória. Esetleg találkozott/csinált valaki ilyesmi? Lehet-e belőle nagyobb probléma, esetleg nagyobb teljesítménycsökkenés? Segítségeteket előre is köszönöm.

(#23888) Destroyer1


Destroyer1
újonc

Sziasztok
A következő problémára keresek megoldást:Asus GTX 750 ti-m van.A gpu hűtő 5 másodpercenként felugrik 100-300RPM-ről 3000-RPM-es fordulatra és meglehetősen idegesítő hangja van.Csak Win10 alatt produkálja ezt,Bios menüjében nem.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23889) Grózi válasza pc360 (#23883) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Búgó hangot nem adhat ki kiszerelve,ha mégis akkor garanciális csere-bár 3 db egyszerre elég érdekes.
Ami még érdekesebb,hogy több száz embernek eddig nagyon megfelelt,te viszont kritikán alulinak találod.
Mondjuk 800 rpm feletti venti fix 12V-n járatva mind hangos lesz,ezt hívják szélzajnak ami a légszállítás velejárója.
(#23884) giorgio
Olvastam a tapasztalataid kompakt topicban-örülök,hogy bevált a hűtő.Mondjuk engem a 4db F12 hangjával lehetne kikergetni a világból-még leszabályozva is motorhangjuk van,ami nagyon hamar hatványozódik.
(#23885) ftamas0201
Terhelés alatt emelni fogja,nem lesz vele gond-alapjáraton ez meg bőven elég.
(#23886) CheGhost Szívesen!! :R
(#23887) RazielZ Többször csináltam ilyet(volt hogy 15-20 mm-t is emeltem rajta),semmi gond nem lesz belőle és ekkora eltérésnél teljesítménycsökkenés se lesz.
(#23888) Destroyer1
Kezdésnek húzd ki a ventijét és tisztítsd meg a csatlakozót-sokszor ez is elég.Nem nyúltál bele a ventiprofilba Afterburnerrel?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23890) fogtunder válasza Grózi (#23889) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát hangjuk az van, egységnyi fordulaton hangosabbak is, mint a Pure Wings, de mégis jobban eltűröm a hangjukat valamiért, más a hangszín és kevésbé irritál. viszont hosszabb távon biztos lecserélem őket, mert ha elhagyják a 900rpm-es értéket, akkor olyan, mintha felszállni készülne a gép, szerencsére perpill bőven elvannak ez alatt is.

nézegettem már, hogy mi kellene a helyükre, a Noctua NF-P12 és NF-F12 ára egy kicsit húzós és nem is túl széles körben kaphatóak. a két ajánlott Akasa hogyan aránylik egymáshoz hangban és teljesítményben? valami olyan lenne jó alapvetően, amiből kettő át bírja szellőztetni a 36mm-es radit úgy, hogy közben csendes. Esetleg az Alpenföhn Wing Boost? legyen mondjuk a felső limit 6K darabja, de ennyiért tényleg legyen hangtalan.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23891) pc360 válasza Grózi (#23889) üzenetére


pc360
addikt

Csinálok róluk hangfelvételt, meglátom, mennyire hallatszik a különbség.

Kifejezetten zavaróak tényleg, berakva sem hallok mást, csak talán kicsit hangosabban ugyanazt.

Nekem azért nagyon meglepőek, mert eddig halkabb ventijeim voltak csak, meg jó sok Nuctua-m is. Utóbbi nyilván a legjobb, de 2 évnél tovább az se marad hangtalan, ezért az árukat annyira nem érik meg.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#23892) Shilnoue


Shilnoue
csendes újonc

Sziasztok, szerintetek ez a kit?
Mert csak abban van controller, de gyanúsan olcsó...
LINK

(#23893) Grózi válasza fogtunder (#23890) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha az Arctic-ra keresed a ventit,akkor igen elég lehet a Wing Boost 2.A Viper felesleges kompaktra,az Apache bőven elég és alul csendes is,bár 600 rpm alá nem tudod vinni.Ha tényleg némát keresel,akkor az árkeretedbe belefér az eLoop B12-2(feltéve ha tudsz 3 pin-t vezérelni) vagy ha még hozzá teszel 3-400FT-t akkor a B12-PS is.
(#23891) pc360
Csinálj róluk,ha lehet kiszerelve és úgy hogy közben a fordulatot emeled-csökkented.Hát nem Noctua szint az biztos,de az ára sem és két év intenzív használat után bármely venti degradálódik-ez sajna normális.
(#23892) Shilnoue
Kötve hiszem,de kérdezz rá az a biztos.
Azért durva,hogy ezeknek az rgb-s csodáknak van piaca,miközben jóval olcsóbb egy minőségi venti+rgb ledszalag kombó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23894) Beelzee


Beelzee
tag

Sziasztok. 3 pines ventit is tudok használni,ha 4 pines helyem van a lapon?

(#23895) dqdb válasza Beelzee (#23894) üzenetére


dqdb
nagyúr

Használni használhatsz, de hogy megéri-e, az a konkrét csatlakozó bekötésétől függ, lásd az összefoglalót.

Az esetedben ez az jelenti, ha azt szeretnéd, hogy állandóan maximális fordulatszámon menjen, akkor igen, használhatsz 3 pines ventilátort a CHA_FAN1-re (kizárólag PWM-es) vagy a PWR_FAN-re (szabályozhatatlan) kötve.

De már kettőnktől is megkaptad a választ, hogy 4 pines ventilátort vegyél.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23896) thomeef válasza pc360 (#23891) üzenetére


thomeef
őstag

"2 évnél tovább az se marad hangtalan"

Hát én nem tudom mit csinálsz a noctuáiddal, de nekem 6-8-10 éves noctuáim is vannak és még mindig halkabbak mint bármi más amit újonnan veszek. A 150.000 órás élettartam azért nem 2 év-re van. Mi az hogy 2 év alatt minden normális venti tönkre megy? :DDD Ekkora marhaságot is régen olvastam. A legtöbb premium venti 10-20 évekre van tervezve.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#23897) Beelzee válasza dqdb (#23895) üzenetére


Beelzee
tag

Ne haragudj,csak találtam itthon pár aerocool ventit és 3 pinesek.Gondoltam ideiglenesen jó lesz. :N

[ Szerkesztve ]

(#23898) pc360 válasza thomeef (#23896) üzenetére


pc360
addikt

Persze, semmi olyat nem mondtam, hogy használtan is ne lennének a leghalkabbak. :)

És olyat se írtam, hogy x év után tönkremennének a ventik. Ne értelmezz félre direkt! Mindegy milyen ventiről van szó, annyi idő alatt hangosodik a csapágya. A Noctua egy búgást kap - persze ennek köze nincs a BQ ventik zajához. A Noctuáé nem zavaró, csak észre lehet venni a jelenlétét, míg a BQ már csak a hangerejénél fogva is az agyadba mászik.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#23899) Grózi válasza pc360 (#23898) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amit írsz,azzal teljesen egyetértek-mármint a ventik amortizációjáról.
Viszont nagyon várom azt a videót-mert ha azok a BQ-k tényleg úgy búgnak,olyat még nem láttam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23900) fogtunder válasza Grózi (#23893) üzenetére


fogtunder
nagyúr

:K a Liquid Freezer 240-re keresek, mindenképpen PWM-est. egyelőre az Apache felé hajlok, de ha felmegyek 6K fölé, akkor már nem járok jobban egy Noctua NF-F12-vel 6900-ért? ahhoz adnak pwm elosztó kábelt is, ami alaphangon +1K, ha a két E-Loop mellé meg kell venni.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.