Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36028) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

BaKeSZ87
Az eszközeim amin a wifi sávszélt mérem
- PC: MSI B350M Mortar alaplap egy TP-LINK Archer T6E Wireless adapter, AC1300, Dual Band, PCI-E eszközzel - Wi-Fi 5 (802.11ac)
- Laptop: Dell Latitude 5480 - Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265 - Wi-Fi CERTIFIED* 802.11ac
- Playstation4 - 802.11 b/g/n Wi-Fi connectivity
- Huawei P20 lite - Wi-Fi 802.11 b/g/n (LX2/LX3) or a/b/g/n/ac (LX1/LX2J), Wi-Fi Direct, hotspot
- Samsung A20 - Wi-Fi 5 (802.11ac)

Friss felfedezésem:
Home office közben méregettem a wifi-t laptopn és tartósan (értsd kb 20 percen át) 300mbps fölötti sávszél jött. Ezzel párhuzamosan mértem a PC-n és mértem telefonon is, ugyanebben az időszakban azokon 30-40 Mbps csordogált.
Megnéztem a windows-ban a kapcsolat tulajdonságait PC-n és laptopon. A különbség az volt hogy míg PC-n a gyenge sávszélnél a "Protocol" Wifi 4 volt 2,4 ghz-n, addig laptopon a 300 mbps fölötti sávszélnél Wifi 5 volt 5 ghz-n.
Ez kb 1 órája volt, azóta ha mérem, ismét mindenhol tré, a laptop is Wifi 4-et ír és 2,4 ghz-t.

Ez nekem ugyan nem sokat mond, de talán nektek jelent valamit.

kbhuinfo
"a kliens nem szereti a routeredet"
Azért tartanám furcsának, mert a PCIE-s Wifi adaptert amit fent írtam, pont a router-hez vettem, azt írták ez a kettő így "egy pár".

PociAti
"Valami zavarja."

Egyéb wifi-s eszközeim egy Xiaomi robot-porszívó és egy szintén Xiaomi színváltós villanykörte. Ezeket azonban a router factory reset után nem csatlakoztattam a hálózatra.

Kösznöm mindenkinek aki próbál segíteni :R

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.