Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Fecogame


Fecogame
veterán

GMail fiókomhoz maximum hány külső email fiókot rendelhetek?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5202) Sk8erPeter válasza #38463744 (#5199) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor ez tényleg elég érdekes... :D Biztos, hogy valamilyen 3rd party szoftver közbejátszik, vírusirtó, kémprogramirtó, tűzfalprogi, vagy fogalmam sincs, micsoda... nem tudom, konkrétan mi lehet, körbe kéne nézni a gépeden, hogy milyen programok vannak telepítve, amik beleszólhatnak ilyesmibe.
Meg meg kéne kukkantani olyan oldallal, ami a cookie-kra a Gmailhez hasonlóan érzékeny, csak most nem jut ilyen eszembe.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5203) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Új cím regisztrálásakor lehet, h beállítottam a g+ -t. ki lehet ezt vhogy kapcsolni/törölni úgy, h a mail marad?

(#5204) localhost válasza Sanyi.mTs (#5203) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen. accounts.google.com

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5205) Sk8erPeter válasza localhost (#5204) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

még konkrétabban:
https://www.google.com/settings/plus

Sk8erPeter

(#5206) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

(#5204) localhost
(#5205) Sk8erPeter

köszi, sikerült.

(#5207) localhost válasza Sanyi.mTs (#5206) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Péternek köszönd... én csak annyit intettem " Arra kő menni a !" - de ő útba is igazított.
Mindezekhez képest az én első változatú válaszom mindössze ennyi volt : IGEN. :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5208) Sk8erPeter válasza localhost (#5207) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én meg a Te válaszodon keresztül találtam meg a pontos linket. :D

Szerk.: szóval igazából Te segítettél, jó'van?? :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5209) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok. van olyan téma, ami az aktuális időjárás szerint változtatja a hátteret?

(#5210) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Hogyan tudok letiltani címzettet, hogy ne kapjak majd a jövőben tőle emailt?

(#5211) sgergi válasza HaZsolt (#5210) üzenetére


sgergi
veterán

Ami nekem eszembe jut: Beállítások/ szűrő létrehozása. Címet beállítod, és megadod, hogy rögtön a kukába kerüljön a levél.

(#5212) SenorGrande válasza harylmu (#5209) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Igen, a Klasszikus témák közül a Fa és a Buszmegálló ilyen.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#5213) HaZsolt válasza sgergi (#5211) üzenetére


HaZsolt
őstag

Köszönöm!

Kipróbálom, remélem nem jelez majd a beérkező üzenetek között ha az a bizonyos illető küld e-mailt.

(#5214) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

kb jo egy eve (minimum) kerdeztem mar ezt, akkor a dolgok akkori allasa szerint nem volt lehetseges, de mivel azota eltelt jo sok ido, ujra megkerdeznem.

Gmail-t webes feluleten hasznalva van-e olyan statisztikara lehetoseg, hogy meg tudom nezni, melyik feladotol hany darab uzenet erkezett? Mint pl. Outlook 2007-ben a rendezes felado szerint, vagy hasonlo.

Letezik ilyen? Barmilyen megoldas erdekelne. Email fiok takaritashoz kellene, tobb ezer email van a fiokomban, kb 2006/2007 ota. Viszont most Droidon is nezem az emaileket, jo lenne kipucolni az inboxot, hogy tenyleg csak azon email elemek maradjanak meg, amik kellenek/kellhetnek. (Egeszkonkretan a sok subscription notification emailt szeretnem kigyalulni)

Utoljara ugy oldottam meg, hogy otthoni gepen Outlook `07 ala beallitottam a gmail fiokot es ott pucoltam ki. Ha lehet, ezt most el szeretnem kerulni, amennyiben lehetseges es van elegansabb megoldas.

Koszi minden tippet, otletet.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5215) localhost válasza Balinov (#5214) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem igazán értem a problémádat, de ha bejelentkezel a postafiókodba ott a megszokott keresőmező, akár a google a neten, csak ez a leveleidben keres... Az miért is nem jó ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5216) Balinov válasza localhost (#5215) üzenetére


Balinov
félisten

igen, localhost, az okes is, nezem az inboxomat, es felado nevet beirom a keresobe, listazza is az adott emailcimrol erkezo uzeneteket, de a bibi,hogy kb 4000 elemem van, igy nem epp gyors igy csekkolni.

nem is a kereses a fo gond, azt elvegzi a gmail gyonyoruen, inkabb a listazas.

Valami ilyesmit szeretnek, mint ez Outlook-ban, hogy csak rabokok a Sender mezore es latom, hogy hany uzenet erkezett attol az adott postafioktol.

,

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5217) Sk8erPeter válasza Balinov (#5216) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha először is az adott e-mail-címről érkező leveleket ellátnád egy címkével a szűrőt felhasználva.
Aztán ha az is megfelelő opció, az adott címkében lévő összes levelet olvasatlannak minősíthetnéd, a címke mellett pedig a Gmail mutatja, hány olvasatlan levél van.

Sk8erPeter

(#5218) Balinov válasza Sk8erPeter (#5217) üzenetére


Balinov
félisten

jo otlet,Sk8erPeter, kovetkezo eletemben megcsinalom ezt a cimkezest. Ujra utanaovlastam, de meg mindig az Outlook-os megoldas a legegyszerubb nagytakaritasra.

Azert koszonom mindkettotoknek.

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5219) Sk8erPeter válasza Balinov (#5218) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát nem azért, de a címkézés maximum 20 másodpercet vesz igénybe.... :DDD

Sk8erPeter

(#5220) Balinov válasza Sk8erPeter (#5219) üzenetére


Balinov
félisten

vagy meg kevesebbet, ha tudja az ember, milyen cimkeket akar. de nem igazan tudom, ugy kb 40-%-osan, ezert szeretnek olyan statot kinyerni, hogy melyik feladotol hany uzenetem van. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5221) Sk8erPeter válasza Balinov (#5220) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

hát ezt most nem nagyon értem :D Hogyhogy milyen címkéket akarsz? Amilyen nevet kitalálsz neki, azt megadod, aztán a Gmail majd elintézi a piszkos munkát. Szűrőnek nyilván a megfelelő e-mail-címet kell megadni, aztán annyi, létrehozol neki egy új címkét. Semmivel sem egyszerűbb Outlookban szűrni... :)

Szerk.: ennyi a nagy mágia:

Gmail - filter - New filter

Gmail - filter

Gmail - filter - New label

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5222) Balinov válasza Sk8erPeter (#5221) üzenetére


Balinov
félisten

bocsanat, dupla. Ha valamelyik modi erre jar, kitorlne ezt ?

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5223) Balinov válasza Sk8erPeter (#5221) üzenetére


Balinov
félisten

igen, ez igy meg is van, ertem is, meg minden, csak a feladat az, hogy kideritsem, hany akarki@example.com felado van, akinek a cuccait egy cimke ala szeretnem.

Outlookos screenshothoz hasonlot szeretnek, eloszor takaritani, aztan rendben szepen cimkezni az adott datumtol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5224) Sk8erPeter válasza Balinov (#5223) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

az Outlookos screenshotoddal csak az a baj, hogy minden látszik rajta, csak az nem, hogy hol van a levelek száma :DDD A táblázat fejlécei meg rendkívül érdekesek :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5225) localhost válasza Balinov (#5223) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mondtam én, mondtam, hogy nem értem. Most már tényleg nem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5226) Balinov válasza Sk8erPeter (#5224) üzenetére


Balinov
félisten

ceges levelezesrol csinaltam, confidental. :B

roviden: olyan statisztikat szeretnek latni,kesziteni, hogy a gmailes fiokomban jelenleg melyik feladotol hany darab email van a postafiokaban.

localhost: visszaolvasva megertelek, nagyon 7fo van, ugylatszik dupla adag fogalmazasgatlot vettem ma be

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5227) Sk8erPeter válasza Balinov (#5226) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát oké, de egy Paintben sem nehéz kitakarni a szenzitív részeket, no mindegy :DDD Csak ilyen alapon elég lett volna az is, ha körbeírod, ahogy eddig is tetted, mert a képed semmivel nem vitt közelebb a megoldáshoz :P
Amúgy értem én, alapból ahogy eddig elnéztem, egész pontos adatot nem ír a Gmail, ha pl. adott email-címre rákeresek, akkor a lapozónál csak annyit ír, hogy mondjuk "1-20 a sokból" vagy valami hasonlót, azzal meg aztán sokra megyek... :N Ezt igazából én sem értem, miért nem csinálják meg, DE ahogy írtam is korábban, a címkézésnél viszont, amennyiben olvasatlannak minősíted az összes levelet, írja az olvasatlan levelek számát egész pontosan többezer levélnél is. Tudom, egy kicsit hülye kerülő megoldás, de a Gmail jelenlegi eszközeivel "evvan".

==========

(#5225) localhost :
én most már azt nem értem, mit nem értesz :DDD
Lerövidítem a sok spamjellegű üzit, a kérdés így fogalmazható meg:
"egész pontosan hány levelet kaptam összesen az xyz@example.com e-mail-címről?"

Erről normális módon nem jelez konkrét számot a Gmail, csak az általam említett láb között hátvakarós nyakatekert megoldással.

Sk8erPeter

(#5228) Balinov válasza Sk8erPeter (#5227) üzenetére


Balinov
félisten

"egész pontosan hány levelet kaptam összesen az xyz@example.com e-mail-címről?"

egeszpontosan egeszpontosan hany xzy@example.com-os email cimrol kaptam cimenkent hany levelet. :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5229) Sk8erPeter válasza Balinov (#5228) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

ja hogy még csoportosítani szeretnéd azonbelül is? Akkor viszont a címkés megoldás sem elég, már ha jól értelek. :DDD Vagyis akkor többféle címkével is kéne ellátni, vagy mittudomén, és arra meg már tényleg sokkal egyszerűbb belőni egy jó asztali levelezőklienst. Azért még ilyenekre nem képes a Gmail, legalábbis egyelőre.
Ezek szerint az előbb, amikor okoskodtam, és azt hittem, értem, mégsem értettem jól :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5230) localhost válasza Sk8erPeter (#5229) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De én hamarabb nem értettem már! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5231) Sk8erPeter válasza localhost (#5230) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk ez jogos, én később jöttem rá, hogy nem értem azt, amit értek :)

Sk8erPeter

(#5232) Badb0y


Badb0y
addikt

Nem lehet kikapcsolni valahogy azt, hogy a kukában illetve elküldött levelekben lévő levelek sose törlődjenek ?

Illetve sikerült már valakinek beállítani azt, hogy ha egy gmail-be megadott külső email címről küldesz levelet, akkor ne írja ki, hogy ezen a google fiókon keresztül lett küldve.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#5233) kispx válasza Badb0y (#5232) üzenetére


kispx
addikt

Nem lehet az kikapcsolni. De az elküldött leveleket sosem törli.

(#5234) Badb0y válasza Badb0y (#5232) üzenetére


Badb0y
addikt

Illetve még annyi, hogy sűrűbben szinkronizálja a külsőleg hozzáadott fiókokat, de csak fél óránként.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#5235) vgyuri válasza Badb0y (#5234) üzenetére


vgyuri
őstag

Ezt megoldhatod úgy is, hogy a külső fiókban beállítod a levél továbbítást gmail-re, így nem a gmail szedné le x percenként, hanem azonnal megjelenne.

[ Szerkesztve ]

(#5236) Badb0y válasza vgyuri (#5235) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen, megtettem már, megy is gyorsan.

Másik 2 dologra valaki tud valamit ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#5237) vgyuri válasza Badb0y (#5236) üzenetére


vgyuri
őstag

Ne töröld a leveket, hanem adj nekik egy külön címkét (és csak ez az egy legyen nekik) pl. kukázandó, így nem a kukába kerülnek, és nem törlődnek 30 nap után.

Küldtem most magamnak egy levelet, külső email volt a feladó, gmail-es a címzett. A feladónál írta, hogy gmail-en keresztül, de ez a levélben nem jelenik meg, csak a gmail részéről egy figyelmeztetés a felületen.

(#5238) Badb0y válasza vgyuri (#5237) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen, de ha outlookban nézed, akkor kiírja, hogy kinek a gmailján keresztül küldted.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#5239) vgyuri válasza Badb0y (#5238) üzenetére


vgyuri
őstag

Az lehet, de pont ezért csak weben keresztül (android+gmail vagy pc+weboldal) küldök levelet, mert így minden levelem megvan online, nem kell szinkronizálni több gép között, nem kell tartanom merevlemez meghibásodástól sem, ami több évnyi levelezést magával ránthat.

Outlook-ban smtp szervernek állítsd be az internetszolgáltatódét, így nem az smtp.gmail.com-on keresztül küldesz és az Outlook sem írhatja oda az árulkodó infót.

(#5240) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Mitől függ az, hogy a GMail mely leveleket tekinti egy beszélgetésnek?

(#5241) localhost válasza S-Attila (#5240) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem tudom, de gondolom, hogy az e-mail üzenet TELJES fejlécében levő message-id , üzenetazonosító és az arra adott választ figyeli.
Nem csak a GOOGLE tudja ezt, a Thunderbird levelezőhöz is van kiegészítő, az OUTLOOK is ismeri ezt a módszert.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5242) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Gmailből gmailbe lehet a címtárat importálni?

(#5243) Sk8erPeter válasza Grande Ale (#5242) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, exportálod a forráshelyről, aztán importálod a célhelyen. :)

Sk8erPeter

(#5244) Grande Ale válasza Sk8erPeter (#5243) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi, megvan! :R

(#5245) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Valaki nem tudja, hogy lehet azt megcsinálni , hogy egyszerre kettő gmail fiókba legyek bejelentkezve, és külön mappába kapjam a levelet. Esetleg ThunderBird i szóba jöhet. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5246) sgergi válasza PumpkinSeed (#5245) üzenetére


sgergi
veterán

Pl. 2 böngészőt használva meg tudod csinálni a kettős bejelentkezést.

(#5247) PumpkinSeed válasza sgergi (#5246) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az nem jó. :) Most perpill úgy van. De nekem úgy kellene, hogy egy szoftveren belül történjen meg ez. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5248) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Gmail webes felületén hogy tudom a leveleimet más sorrendbe rakni? Tehát mondjuk feladó, vagy tárgy szerint?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5249) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#5245) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát pl. címzett szerint beállítasz szűrőt a levelezőkliensben, és megmondod, hogy melyik mappába pakolja.

Sk8erPeter

(#5250) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#5249) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Valami hasonló képpen csináltam meg most Thunderben. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.