Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Wolfskin válasza Jaki2000 (#4245) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszi szépen, hogy figyelmeztettél, hogy hozzászóltál. :R

időközben találtam egy programot, a MailStoreHome, ami learhiválta a teljes gmail fiókot úgy, hogy az egyes címkéket külön mappába tette, és az eredeti formázást, csatolmányokat is megtartotta. a 7gb betelt tárhelyről lett egy 4 gb archív mappa. viszont tényleg praktikus progi. külön mappákba bármely más levelezőfiókot hozzá tud archiválni és portable.

amit nagyon hiányoltam, hogy pl. nem lehet fájlméret szerint sorba rendezni a leveleket, mint a yahoo mailben. csak dátum szerint. úgyhogy végül úgy ürítettem ki, hogy csináltam egy keresést levelekre, amik tartalmaznak csatolmányt. ezeknek létrehoztam egy külön címkét, majd erre szűrtem és elkezdtem a legrégebbieket kijelölgetni és áthelyezni a kukába. ahhoz nem volt lelkierőm, hogy egyesével szortírozzak át több száz levelet.

azóta viszont azt csinálom, hogy egy automatikusan egy yahoo mailes fiókra irányítom át a levelek egy példányát, így minden megvan online két példányban is. a yahopo mail valóban korlátlan, és 25 MB csatolmányt is küld és fogad, sajna a felhasználói felülete nem olyan praktikus, mint a gmailé.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4252) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Plíz HELP! SOS!

Lefagyott az opera (szokásos összeomlás) és mikor újraindítottam, a gmail az új kezelőfelülettel jelentkezett be.

lehetséges, hogy ezek a köcsög parasztok önkényesen rám kényszerítették ezt a sz@rt? eddig küzdöttem ellene, folyamatosan lőttem ki a "váltás új nézetre" felugrót. ennyi volt...?

vissza lehet még állítani valahogy? (a yahoo mailre egy német oldalon találtam megoldást, ki kell kapcsolni a böngészőben a java-t és akkor nem tud betöltődni az új, automatikusan felajánlja, hogy betölti a régi egy alkalomra, vagy végleges visszaállítással)

ez így NAGYON GAGYI! se időm, se kedven folyamatosan újra tanulni az emailezést...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4253) Wolfskin


Wolfskin
őstag

közben megoldódott. ideiglenesen vissza lehet térni a régi nézethez... !

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4254) w.miki


w.miki
veterán

GMAIL-ben hogyan lehet beállítani, hogy a küldött/fogadott csatolmányokat automatikusan elmentse/betegye a Google Dokumentumok közé is?
Hogy lehessen benne keresni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4255) MichaelSD válasza Wolfskin (#4253) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ne szokj hozzá, nem sokáig marad a régi design.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#4256) fazr válasza MichaelSD (#4255) üzenetére


fazr
senior tag

Eddig nagyon tetszett Gmail felülete, ezért azt használtam, de ez az új egyszerűen borzasztó, egy katyvasz. Lehet sok év után ismét kénytelen leszek valamilyen levelezőklienst használni, ha véglegesítik az újat!? :(

[ Szerkesztve ]

(#4257) Sickboy25 válasza fazr (#4256) üzenetére


Sickboy25
addikt

Egyetértek ez az új kezelőfelület egy határ fos!!! :W Eddig szerettem nagyon gmailt, de ez így nagyon gáz lett!
Én a megjelenés óta használom, hogy hátha megszokom címszóval, de csak az ideget b*ssza fel bennem... :D Én is visszatérek a régi nézetre... :K

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4258) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!
Nem kifejezetten gmail kérdés, de hátha tud rá valaki választ. Google Calendarban megosztottak velem egy naptárt (user/pass) és beállítottam, hogy az jelenjen meg a saját naptáramban is. Beállítható az, hogy megjegyzést is tudjak eseményekhez fűzni a saját naptáramból (ami megjelenik a behúzott naptárban), vagy mindenképpen be kell jelentkeznem a fent említett naptárba?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#4259) odrif válasza Sickboy25 (#4257) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hogy néz ki az új nézet?

20 éve a Prohardveren

(#4260) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Eddig én is imádtam a gmail felületet, mert letisztult és áttekinthető. Ma rám erőltette az új dizájnt, ami abszolút nem tetszik. A letisztultság megmaradt, de magas sorok eszméletlen idegesítőek. Értem, hogy tombol a tablet mizéria (nagyobb = ergo könnyebben tapicskolható ujjal gondolom), de nem mindenki tablettel böngészi a gmail felületet.
Vissza is váltottam rögtön, de remélem nem veszik ki a régi felületet.

(#4261) Rototti válasza SentryGun (#4260) üzenetére


Rototti
senior tag

Ha csak a magas sor a probléma, akkor katt jobb felül a csavar ikonra és állítsd át a sűrűséget kompaktra. ;)

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#4262) thesound


thesound
őstag

nekem az nem tetszik, hogy a gmail-be is a g+ cuccokat nyomják rám... circles labels (elsőre úgy látom nem is kapcsolható ki, csak rejthető a label...), a contacts között is...

e-mail melléklet megosztás gmailből g+-ba és hogy az milyen jó.... viszont tuti csak átlinkeli... már látom az első nagyobb biztonsági hibát, mikor az összes levél melléklete megjelenik a g+ stream-en nyilvánosan... :(((

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4263) Rototti válasza thesound (#4262) üzenetére


Rototti
senior tag

Nem csak átlinkeli. Eddig ha valakitől kaptál emailben egy képet, azt le kellett töltened gépre, majd a G+ megosztásnál újra feltölteni a posthoz a G+ albumokba. Most ezt egy kattintással meg tudod csinálni. Ha Neked erre nincs szükséged nem kell rákattintani. Gondolom nem olyan nagy dolog, hogy a Megtekintés és a Letöltés közé oda került a Megosztás link is.

Kimi - The King of Spa

(#4264) MichaelSD válasza Rototti (#4263) üzenetére


MichaelSD
őstag

Akit nagyon idegesít a G+ bekötése, az menjen át GAFYDra. Jó, kell egy saját domain, de ott ki kapcsolható pl. a G+.

Mondjuk a G+szal nekem is betelt a pohár. Amint tudok egy nem Google-os naptárat és címjegyzéket, ami tud syncelni az Androidos telefonommal, nem hiszem, hogy sokáig használom. Nekem a naptár és címjegyzék ami tetszett, szerintem a mail része ma már annyira nem nagy durr.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#4265) Hunter2


Hunter2
addikt

hogyan lehet azt beállítani hogy az egy címre bejövő maileket továbbküldje másik 3 mail címre?

(#4266) ChuckyOsb válasza Hunter2 (#4265) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Felső fekete sávon a fogaskerékre kattints, ott email beállításai. Itt átirányítás és POP/IMAP fülre kattints. Rögtön az első átirányítás: további cím hozzáadása.

Onnan már érthetően írja.

Persze, ezt hajtsad végig minden email cím esetén.

[ Szerkesztve ]

(#4267) csemberlen válasza ChuckyOsb (#4266) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekem is 5 cimre kéne továbbküldeni, de hiába adok hozzá több emailcimet csak egyet lehet beállitani a továbbküldésre.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4268) ChuckyOsb válasza csemberlen (#4267) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Akkor sajnos erre nem tudok megoldást. :F
Nekem 5 helyről jön egyre, így elég néznem egyet.

(#4269) fazr válasza csemberlen (#4267) üzenetére


fazr
senior tag

Van rá megoldás:

1. Add hozzá a továbbítási cím listához az 5 emailcímet.
2. Hozz létre szűrőt úgy, hogy a szűrési feltétel a "Címzett" legyen. Írd be oda azt az emailcímet, ahonnan továbbítani akarod az üzeneteket.
3. Következő lépésnél pipáld ki a "Továbbítás"-t és válaszd ki az egyik címet az 5 közül.
4. Maradék 4 címmel ismételd meg a 2. és 3. lépést.

(#4270) csemberlen válasza fazr (#4269) üzenetére


csemberlen
őstag

köszi kipróbálom

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4271) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv, az érdekelne, h webes felületen a kukából is törölt levelek visszaállítására van-e lehetőség.
Köszönöm előre is!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#4272) localhost válasza Bandit21 (#4271) üzenetére


localhost
Közösségépítő

0

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4273) SentryGun válasza Rototti (#4261) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Így már használható. :))

(#4274) megint én


megint én
őstag

Kicsit OFF, de hátha itt tud valaki segíteni...
2205#

(#4275) _stick_


_stick_
őstag

Hali!
Kaptam egy figyelmeztetést, miszerint egy párhuzamos tevékenység történt.
Megnéztem a részleteket és kettő is volt, mindkettő Kínából, ugyanabban az időben, egyszer egy POP3 hozzáférés, majd egy ismeretlen. Javasolta, hogy változtassam meg a jelszavam, ezt megtettem.
Mit jelent ez? Betörtek a fiókomba? Kell aggódnom, mi tehetek ilyenkor a jelszó változtatásán kívül?

(#4276) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

A Gmail-es reklámok blokkolására van valami jó megoldás? (Próbáltam AdBlock Plus-szal (remove frame), de úgy meg nem jön be a Gmail.)
Konkrétan az ilyen hirdetéseket szeretném eltávolítani: [link]

(#4277) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy ha gmailből hívom itthonról az ebayt (+1 866 540 3229) akkor az ingyenes hívás?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4278) Rototti válasza _stick_ (#4275) üzenetére


Rototti
senior tag

Figyeld, hogy újra be tudnak-e lépni, ha igen, akkor valószínűleg valami vírus/kémprogram lehet a gépeden, ami továbbítja a jelszavadat. Ez csak tipp.

Edenyke: Nem gondolnám. :N Csak az USA-ban meg Kanadában ingyenesek a hívások. Máshol fizetni kell sztem.

Kimi - The King of Spa

(#4279) _stick_ válasza Rototti (#4278) üzenetére


_stick_
őstag

köszönöm, résen leszek

(#4280) Zirowe válasza Rototti (#4278) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És azt nem tudod, hogy hogyan/merre tudom megnézni az egyenlegemet, illetve, hogy hogyan lehet fizetni?

Kb 20percnyi beszélgetés volt, lesz nemsokára megint vagy 10percnyi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4281) Rototti válasza Zirowe (#4280) üzenetére


Rototti
senior tag

Nem használtam még ezt, de ha rámész Gmail-ban a csevegőnél a Telefonálás opcióra, akkor a jobb felső sarokban van az egyenleged és arra kattintva az előzményeket is megnézheted és fel is töltheted.

Kimi - The King of Spa

(#4282) sekli válasza kw3v865 (#4276) üzenetére


sekli
addikt

Ezt ki lehet kapcsolni a beállításokban.

(#4283) Subimp válasza Rototti (#4278) üzenetére


Subimp
tag

Nekem ugyanilyen figyelmeztetés jött. Nem vártam, megváltoztattam a fiókom jelszavát. Ekkor viszont az történt, hogy a beérkező levelek fiókom kiürült, minden egyéb (címlista, elküldött levelek, kuka, címkézett levelek) megmaradt. :W
Nem nagy veszteség, de azért jó lenne néhány régebbi levelet ismét elővarázsolni.
Bocsánat: megtaláltam öket az összes levélben :K

[ Szerkesztve ]

(#4284) fazr válasza Subimp (#4283) üzenetére


fazr
senior tag

Használsz valamilyen email klienst pop3-mal? Ha nem, akkor aki feltörte a fiókodat az valszeg letöltötte a leveleidet.

(#4285) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Valami nem stimmel a gmail fókal nekem.
A helyesírás-ellenőrzés teljesen bolond.mindent sárgával jelöl...
mi lehet a baja?én csináltam valamit? :DDD

thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#4286) Orionk


Orionk
senior tag

Hello !

Hogyan tudom a Gmail nézetét visszaváltani a régi kinézetre?

köszi

Nekem pár perce váltódott át az ujra magától.

(#4287) Subimp válasza fazr (#4284) üzenetére


Subimp
tag

Nem használok, így aztán lehet, hogy olvasgatja. Szerencsére semmi bizalmas adat nem volt bennük, és az összes levélben meg is találtam őket. Ilyenkor, ha feltörik, akkor csak a bejövő fiókomat tudja letölteni, vagy hozzáfér az összes adatomhoz (címlista, kimenő fiók, címkézettek) ?

(#4288) thesound válasza Subimp (#4287) üzenetére


thesound
őstag

ha valaki hozzáfér, akkor mindenhez (google account)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#4289) localhost válasza Subimp (#4287) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nálad valószínűleg nem történt feltörés, csak archiválódtak a leveleid.
Ha megvan MINDEGYIK az összesben.
Nézd meg a belépéseidről szóló naplót!
(Jobbra lenn legutóbbi fióktevékenység néven)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4290) Subimp válasza localhost (#4289) üzenetére


Subimp
tag

Nem kellett megnéznem, mert amikor beléptem a Gmailbe felugrott egy figyelmeztető ablak, hogy egy kínai IP címről (meg is adták) ismeretlen eredetű (mobil,böngésző,POP3 fiók) belépés történt és azonnal változtassam meg a jelszót.
Ez megtörtént és amikor már az új jelszóval léptem be tűntek el a beérkező levelek, amiket később az összesben megtaláltam.
A naplóban most is látszik, hogy 6 nappal ezelőtt történt mindez.

[ Szerkesztve ]

(#4291) localhost válasza Subimp (#4290) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ezt értem.
Én csak az "eltűntek a leveleim" kitétellel nem vagyok kibékülve.
(1) Ha eltűntek = akkor INBOXBÓL ÉS MINDENHONNAN törlődtek,elvesztek, eltűntek.
(2) HA csak az INBOXBAN nem láthatóak, de az ÖSSZES levélben megvannak = nem tűnt el semmi = nem hiányzik semmi, akkor csak archiválódtak.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4292) Subimp válasza localhost (#4291) üzenetére


Subimp
tag

Ok, archiválódtak, de miért? Évek óta használom a gmailt, de ilyet még soha nem csinált.

(#4293) fazr válasza Subimp (#4292) üzenetére


fazr
senior tag

Alapértelmezetten úgy van beállítva, hogy ha pop3-mal letölti valaki a leveleket, akkor azok archiválódnak. Ezért kérdeztem ezt az előbb és ebből vontam le azt a következtetést, hogy letöltötte valaki a leveleidet.

(#4294) Subimp válasza fazr (#4293) üzenetére


Subimp
tag

Igen, ezt értem, de a lényeg mégis csak az, hogy vki belépett a fiókomba :((

(#4295) *VARJU*


*VARJU*
tag

Szevasztok! Valaki írja már le a G-mail imap4 hozáférés beálitásait :) előre is :R

(#4296) localhost válasza *VARJU* (#4295) üzenetére


localhost
Közösségépítő

ezen túl is ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4297) *VARJU*


*VARJU*
tag

:O nem hiába kértem, mert alap nézet betöltése esetén nem teszi láthatová :o

(#4298) *VARJU*


*VARJU*
tag

MEGOLDVA :)

(#4299) localhost válasza *VARJU* (#4298) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ügyes! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4300) Orlin


Orlin
addikt

üdv!

lehet vhol állítani,h pl a 2-3 napos leveleknél is mutassa mikor érkeztek?ott már csak a dátumot látom az időt nem...

köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.