Hirdetés

2020. október 31., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-30 10:02:39

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4001) Orionk

Orionk
senior tag

Hali !

Egyik ismerősömnek küldtem mailt. Neki és nekem is gmail es cimem van.
A mailban volt egy csatolt kép.

Ezt a képet ő is megkapta, és megnézte.
Viszont, amikor képet küldesz gmail en, akkor azt a rendszer feltölti egy szerverre, és az ő mailjében erről a szerverről nyílik meg.

Ezt szeretném kérdezni, hogy tudom-e törölni a képet a szerverről? Ismerősöm már láttam a képet, így tovább nincs rá szükség, hogy akármeddig is újra megtekinthető legyen.

Hogyan lehet ezt a képet törölni?

thx

(#4002) Kareszovics válasza Kareszovics (#3998) üzenetére

Kareszovics
addikt

Solved.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#4003) EmberXY válasza Orionk (#4001) üzenetére

EmberXY
addikt

Szerintem nem lehet törölni..
Ha valakinek küldesz egy képet, akkor nyilván csak ő és te láthatjátok, és alapesetben nem tudhatod, hogy a címzett törölte-e már a levelet, vagy nem, mivel ez a "képszerver" biztosan nem nyilvános, ezért nem úgy működik, mint egy kép megosztó, hogy bármikor törölni lehessen a feltett képet. Véleményem szerint a címzett fiókjában lévő e-mailt a küldőnek nincs joga befolyásolni a küldés után, ezért is lenne értelmetlen ez a funkció, de úgy gondolom, hogyha mindkét fél törli a levelet, akkor a kép is előbb-utóbb feleslegessé válik, és törlődik, az is lehet, hogy azonnal.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#4004) Orionk válasza EmberXY (#4003) üzenetére

Orionk
senior tag

Értem.

Hasonlóan gondoltam én is.

Esegleg ennek nem lehetne utánnanézni valahol?, mert ugy gondolom, hogy mint a mail, így a képt küldőjének is nagyobb jogom kellene, hogy legyen redelkezni a mail és így a kép felett.

Ha pl. ere a képmegosztóra:
http://picturepush.com/upa

feltöltök egy képet, akkor nem tudom utólag törölni.

(#4005) EmberXY válasza Orionk (#4004) üzenetére

EmberXY
addikt

Esetleg a supporttal vedd fel a kapcsolatot, hátha többet tudnak erről..
A képmegosztók között is van olyan, ahonnan lehet törölni, csak regisztrálni kell. Nyilván felelősséget kell vállalnod azért, amit feltöltöttél, lehet, hogy ezért nem engedik törölni, mint ahogy itt a fórumban sincs lehetőség a hsz-edet törölni. Ezek nyilvános dolgok, de amit e-mail-ben küldesz, az privát, azt csak a feladó és a címzett láthatja... Te, mint feladó azért küldöd el a címzettnek, hogy megoszd vele, ő ennek értelmében megismeri, de más nem tud erről, ezért felesleges szerintem az, hogy később csatolmány törölve legyen... Ha a csatolmány valakire nézve kompromittáló vagy sértő, akkor nyilván mérlegelsz előtte...

Up the Irons!

(#4006) dokee78

dokee78
félisten

Miért nem enged korábban használt jelszót beállítani a GMAIL?

(#4007) EmberXY válasza dokee78 (#4006) üzenetére

EmberXY
addikt

Nyilván ez egy biztonsági funkció, én se hallottam még róla, de most kipróbáltam...
Arra jó volt, hogy jelszót kellett változtatnom, mert valóban nem engedte a régi jelszavamat visszaállítani.. ;]
Szerintem jó ötlet egyébként...

Up the Irons!

(#4008) Brae

Brae
őstag

Egyik pillanatban tökéletesen működik a gmail fiókom, ms outlook expressel küldtem vele egy mailt, következő pillanatban bekéri a jelszót és nem működik. Ellátogatok a webes felületre ahol az fogad, hogy A megadott fiókot letiltották. Ez meg mi a cukros f@sz? :Y :F

Na újabb fejlemény, nagyon okos barátnőm véletlen spamként jelölte meg az egyik mailem...
Mit lehet ebben az esetben kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#4009) skoos

skoos
őstag

xxy@gmail.com címemből, van lehetőség xxy@xxy.hu címet csinálni, anélkül, hogy fietni kéne vagy domaint regisztrálnom?

(#4010) td válasza Brae (#4008) üzenetére

td
senior tag

Dobd a csajt, és regelj újra! :D

Amúgy a barátnőd talán írhat egy levelet, hogy véletlen volt, vagy az is lehet, hogy felülvizsgálnak, aztán idővel újra engedélyezni fogják a fiókot. Esetleg te magad jelezd.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#4011) Grande Ale

Grande Ale
őstag

Nem kimondottan gmail, de használja valaki a Google naptár sms értesítőjét? Mostanában többször jön az értesítő, ma is pl. 01:51, 01:52, 01:53... Háromszor jött egy eseményről. Járt már így valaki?

Galaxy S10+

(#4012) localhost válasza skoos (#4009) üzenetére

localhost
Közösségépítő

Nem, ez lehetetlen! :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4013) kmisi99

kmisi99
addikt

A dhl küldött nekem sms-t hogy írjak nekik mailt a vamkontakt.hu@dhl.com ra csak hát a gmailnek nem tetszik ott a .hu mit tudnék tenni mert így rögtön hibát küld.

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Delivery to the following recipients failed.

vamkontakt.hu@dhl.com

(#4014) EmberXY válasza kmisi99 (#4013) üzenetére

EmberXY
addikt

Én már leveleztem egyszer a vodafone ügyfélszolgálattal (ugyfelszolgalat.hu@vodafone.com), és semilyen hasonló hibát nem tapasztaltam, még válaszoltak is. Bár ez már egy éve volt, de az e-mail cím még most is szerepel az elérhetőségeik között ([link]), szóval szerintem ezzel a formátummal önmagában nem lehet baj..
A hibaüzenetben konkrét utalás volt arra, hogy a cím formátuma miatt nem kézbesítette? Amit idéztél, az még nem jelenti feltétlenül azt, más hiba is lehet, esetleg a címzett valamiért visszautasította, vagy esetleg a cím hibás... :F

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#4015) kmisi99 válasza EmberXY (#4014) üzenetére

kmisi99
addikt

hát jól írtam le és amint elment egy pillanat alatt jött a rendszerüzenet. Akkor megpróbálom holnap felhívni őket.

(#4016) KaiotEch

KaiotEch
veterán

Üdv. A régi fajta Gmail Notifier teljesen megadta magát? Állandóan kiírja, hogy nincs szolgáltatás és jön a kék felkiáltójel, ha jön mail már nem jelez. Már csak az új W7-es megy? De az meg nem tetszik, nekem az óra mellé kell :) Köszi.

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || "Fixen gépbe rögzített vinyót ne nevezzünk már tárolásnak, az max átmeneti tár." by Dr. Akula

(#4017) localhost válasza KaiotEch (#4016) üzenetére

localhost
Közösségépítő

Óra mellett Gtalk különálló klienst használok ugyanerre a célra

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4018) KaiotEch válasza localhost (#4017) üzenetére

KaiotEch
veterán

Az jó? Én most leszedtem ebből az újabbat, de ez egy rakás sz@r. Duplakattra nem betölti a gmail-t, hanem megnyitja a progi ablakát, ahol instant el tudom olvasni a levelet... Na nekem ilyen előnézeti nem kell vagyis igen, de mint ebben az 1.0.25-ösben, hogy buborékablakba mutatja csak.

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || "Fixen gépbe rögzített vinyót ne nevezzünk már tárolásnak, az max átmeneti tár." by Dr. Akula

(#4019) alienpapa válasza KaiotEch (#4018) üzenetére

alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Ha van google fiókom akkor azt azt is jelnti, h g-mail-em is van?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4020) KaiotEch válasza alienpapa (#4019) üzenetére

KaiotEch
veterán

:K, de ha be vagy jelentkezve akkor itt meg tudod nézni a saját termékek rész alatt.

[ Szerkesztve ]

(#4021) alienpapa válasza KaiotEch (#4020) üzenetére

alienpapa
senior tag

aham, megnéztem. Itt az e-mail címhez a freemailes címem van beírva, ezzel a címmel tudok bejelentkezni a google fiókba is. Viszont szükségem lenne egy gmail-es címre is. Azt hogyan tudnék regisztrálni?

(#4022) KaiotEch válasza alienpapa (#4021) üzenetére

KaiotEch
veterán

[link]

(#4023) localhost válasza KaiotEch (#4018) üzenetére

localhost
Közösségépítő

Amire én használom, arra pontosan megfelel.

(#4024) alienpapa válasza KaiotEch (#4022) üzenetére

alienpapa
senior tag

Köszönöm a segítséget, de lenne még egy nagyon hülye kérdésem. :) Regisztrálni akartam egy gmail fiókot a linkeden keresztül, de a név amit választottam már foglalt volt. Elég egyedi név, szinte teljesen kizárt h valaki más használja. Az a gyanúm, h én regisztráltam régebben ide, de elfelejtettem a jelszavamat. Az lenne a kérdésem h kérhetek-e gmail jelszóemlékeztetőt csak felhasználónév alapján? :F

(#4025) KaiotEch válasza alienpapa (#4024) üzenetére

KaiotEch
veterán

Igen

(#4026) alienpapa válasza KaiotEch (#4025) üzenetére

alienpapa
senior tag

Legyen a használni kívánt cím mondjuk a nemtudom@gmail.com. A linkeden keresztül meg akartam csinálni a levél fiókot, de kiírta h a felhasználónév már foglalt. Innen már tudtam, és emlékeztem is rá h régen már regisztárltam ezt a nevet. Ezután kipróbáltam a jelszóemlékeztetőt, amit linkeltél. Azt írja h a "nemtudom" emial cím nem létezik. Azt nem értem h ha nem létezik, akkor miért írja ki a regisztrációnál h már foglalt. :F :F Bocs, ha értetlen vagyok, nem akarom teleszemetelni a topikot, de kajakra felb@sz a dolog.....

(#4027) KaiotEch válasza alienpapa (#4026) üzenetére

KaiotEch
veterán

Valóban foglaltnak tűnik a nemtudom-os cím. Jelszóemlékeztetőbe ahogy látom neked nincs elsődleges címe sem megadva, így vagy megválaszolod a bizt. kérdést, vagy nem és akkor felveszed velük a kapcsolatot, bár olyanokat kérdeznek, hogy fogalmad nem lesz róla :D

(#4028) alienpapa válasza KaiotEch (#4027) üzenetére

alienpapa
senior tag

köszi a segítséget :)

(#4029) aram01

aram01
nagyúr

srácok segitsetek, múltkor bevoltam baszva és összevissza állitgattam a beállításokat.egyes értesitések azóta nem jelennek meg.hol tudnék utána nézni mit állitottam el(ja tuti hogy megjönnek csak nemlátom őket) köszi urak

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4030) canniball

canniball
nagyúr

Azt be lehet-e állítani valahol hogy ne csoportosítsa a leveleket?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4031) kispx válasza canniball (#4030) üzenetére

kispx
addikt

Ha ráviszed az egeret a Beérkező levelekre, akkor megjelenik egy lefele mutató háromszög.
Arra rákattintva lehet állítani.

Szerk.: De ha csoportosítás alatt azt érted, hogy szálakba rendezi, akkor arra nem tudok módot.

[ Szerkesztve ]

(#4032) canniball válasza kispx (#4031) üzenetére

canniball
nagyúr

Ott csak a prioritást lehet állítani (mi legyen legelöl).
Nekem viszont az kéne hogy pl. ha ebbe a topikba bekerül 5 hsz. és ezekről kapom a leveleket akkor ne egy mailt mutasson hanem ötöt.

(#4033) EmberXY válasza canniball (#4032) üzenetére

EmberXY
addikt

Elvileg van rá mód, a beállításoknál az általános nézetnél a beszélgetési nézetet kapcsold ki, az felel azért, hogy az azonos témájú levelek csoportosítva jelenjenek meg, bár még nem próbáltam, hogy milyen kikapcsolt állapotban, de szerintem ez az, amire gondoltál.

Up the Irons!

(#4034) canniball válasza EmberXY (#4033) üzenetére

canniball
nagyúr

Szerintem is ez lesz az (hogy nem bökte ki a szemem), köszi! :R

(#4035) EmberXY válasza canniball (#4034) üzenetére

EmberXY
addikt

Nincs mit.
Szerintem elég szerencsétlenül van elnevezve, azért is nehéz ráakadni.

Up the Irons!

(#4036) kaskader

kaskader
őstag

Azt vettem észre, hogy ha belépek Gmail-ben, akkor az oldal vég nélkül csak tölt és tölt...
Ha 20 percig hagyom megnyitva a fület, akkor is csak tölt.
(Google Chrome-ot használok, de ha jól emlékszem, FF-szal is ezt csinálja).

Nektek is ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#4037) Gabás válasza kaskader (#4036) üzenetére

Gabás
őstag

nem

(#4038) EmberXY válasza kaskader (#4036) üzenetére

EmberXY
addikt

Esetleg töröld a cache-t, lehet, hogy bent ragadt valami, nálam is jól működik..

Up the Irons!

(#4039) kaskader válasza EmberXY (#4038) üzenetére

kaskader
őstag

Megpróbálom.

Mondjuk speciel nálam a Youtube is ilyen.

(#4040) EmberXY válasza kaskader (#4039) üzenetére

EmberXY
addikt

Nálam a csevegőnél szoktak gondok lenni néha, ha valamiért megszakad a kapcsolat, állandóan újra próbál csatlakozni, de nem mindig sikerül, csak oldal újratöltés után..

Up the Irons!

(#4041) kaskader válasza EmberXY (#4040) üzenetére

kaskader
őstag

Gmail csevegőt nem szoktam használni. Facebook vagy MSN. :)

Töröltem a gyorsítótárat, de ugyanaz...5 perce meg van nyitva a fül, és csak tölt...

Mondjuk könnyen megoldható: Leállítom az oldalbetöltést.
De azért mégis furcsa, hogy csak nekem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#4042) EmberXY válasza kaskader (#4041) üzenetére

EmberXY
addikt

Nálad lesz a probléma szerintem..
Nincs esetleg tiltva valami google szolgáltatás, ilyesmi? :F

Up the Irons!

(#4043) kaskader válasza EmberXY (#4042) üzenetére

kaskader
őstag

Még soha nem piszkáltam bele a beállításokba...legfeljebb annyira, hogy a nevemet megváltoztattam.

(#4044) EmberXY válasza kaskader (#4043) üzenetére

EmberXY
addikt

Úgy értem, hogy tűzfalon, esetleg valami reklám blokkoló progin, ilyesmin...

Up the Irons!

(#4045) kaskader válasza EmberXY (#4044) üzenetére

kaskader
őstag

Semmit az égvilágon.

(#4046) EmberXY válasza kaskader (#4045) üzenetére

EmberXY
addikt

Akkor nincs más ötletem, valószínűleg egyéni a probléma...
Esetleg a böngészőt telepítsd újra...

Up the Irons!

(#4047) Vladi

Vladi
nagyúr

sziasztok!

A google a kuka elemeit meddig őrzi meg? Thunderbird levelezőt használok, és ott beállítottam, hogy minden üzenet megtartása, de így nem fogja a google törölni? :F

"If you dont read the newspapers, you are uninformed. If you do read it, you misinformed." Denzel Washington

(#4048) kispx válasza Vladi (#4047) üzenetére

kispx
addikt

"azok az üzenetek, amelyek 30 napnál régebben vannak a Kukában, automatikusan törlődnek"

(#4049) qantum

qantum
senior tag

sziasztok! A elsődleges email címet meg lehet valahogy változtatni?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#4050) EmberXY válasza qantum (#4049) üzenetére

EmberXY
addikt

Ha arra gondolsz, amit beregisztráltál, azt nem tudod változtatni.

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.