Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) Sigismund


Sigismund
tag

Sziasztok!

Lehet hogy lett már feltéve ilyen kérdés és meg is lett válaszolva, de nem leltem rá a kereső segítségével sem. A problémám a következő volna. Ugyebár van a gmail és ahhoz már sok-sok különböző termék (google, youtube etc..) és persze hogy minél több infót tudjanak szépen gyűjtik befelé az információkat bármit is csináljunk.

A kérdésem az volna, hogy miként tudnám ezeket az alkalmazásokat (youtube, google, gmail) szétválasztani? Értem ez alatt, hogy a gmail-be folyton bejelentkezve legyek, de a másik kettőbe eközben ne legyek bejelentkezve. Más böngésző használata tudom megoldaná a problémát, de másképp nem lehetne ezt az egyszerű dolgot megcsinálni?

Szóval a lényeg, hogy a gmail-be be legyek jelentkezve, de a google keresésekor és youtube használatkor ne legyek és ugyanazon a böngészőben vagyok. (röviden azért hogy ne tudjon információt gyűjteni rólam a drága jó cég). Próbáltam már megoldást találni erre idegen nyelven is, de általában olyan megoldásokat mondogattak melyek már nem élnek. Tudnátok nekem segíteni megoldani ezt a problémát?

(#5402) Ablakos válasza Sigismund (#5401) üzenetére


Ablakos
őstag

Lehet félreértem, de túl egyszerűnek látszik a probléma. Külön lehet bejelentkezni mindegyik felsorolt alkalmazásba. Logout, vagy kijelentkezés és anonim vagy. Esetleg (ha van ilyen) a beléptető progit(lastpass stb.) kell rávenni, hogy ne logoljon be automatán.

Az adatgyűjtésről kár izgulni, nem lehet kikerülni. Azonos ip-ről érkezett az a kérés, legfeljebb úgy tálalják, hogy nem jegyezték a böngészési, keresési előzményeid. :)

(#5403) Ndruu válasza Sigismund (#5401) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A 2009 májusa előtt létrehozott youtube fiókot még szét lehet választani a Google fióktól. [link]

A Gmail-t és a Google-t tudomásom szerint nem lehet szétválasztani, de erre majd még rákeresek.

Harrrr!!!!

(#5404) Sigismund válasza Ablakos (#5402) üzenetére


Sigismund
tag

Ablakos :Sajnálatosan, hogyha kijelentkezek bármelyik alkalmazásból fogja szépen magát és mind háromból kijelentkezik.
Ezért szeretném szétválasztani őket, hogyha lehet. Meg igazából nekem a google volna a fontos, mert igaz hogy kilőttem hogy ne adjon személyre szóló eredményeket még mindig van hogy csak azért is bele keveri, s így nehezebb keresgélnem a neten.
Azt meg tudom hogy gyűjtik az adatokat így is úgy is, de inkább csak ip címhez rendeljék már a keresésem eredményeit mint a fiókomhoz :).

Ndruu : Igen ezt a linket én is megtaláltam, de a link nem működik (már ami benne szerepel), így gondolom akkor a youtube leválasztása számomra nem lehetséges már. A google szétválasztása lehet hogy nem lehetséges mert az én kereséseim során nem nagyon találtam rájuk, de előre is köszönöm a segítséget és a fáradozásodat hogy te is megpróbálsz rá keresni.

(#5405) Ablakos válasza Sigismund (#5404) üzenetére


Ablakos
őstag

Bocs, kicsit a saját böngészőmből indultam ki. Vagyis én aurora-t használok(de valszeg a stabil foxika is így működik). Az 'egyes' ablakban rögzített fülön van a gmail, google calendar ablak állandóan bejelentkezve google accountba.
A második privát böngésző ablakban tök más loginnal, (vagy akár 'anonym') szoktam youtubot használni.

[ Szerkesztve ]

(#5406) plus44 válasza plus44 (#5396) üzenetére


plus44
veterán

Erre valaki?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5407) vgyuri válasza plus44 (#5396) üzenetére


vgyuri
őstag

Milyen program adja ezt az üzenetet? Weboldalon kapod vagy levelező kliens írja ?

(#5408) kispx válasza vgyuri (#5407) üzenetére


kispx
addikt

web, már mondta

(#5406) plus44
Milyen méretű a levelek? Csatolmányok vannak hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#5409) plus44


plus44
veterán

Weben, tehát megkapom rendesen a főfiókomba a fent bemásolt szöveget. A levelek teljesen mezei, csatolmány nélküli email-ek, főleg, hírlevelek, stb .

Ahogy nézem, amióta a leveleimet a fő email címemre állítottam, azóta minden email, ami megjött a második címemre, az a fő emailemre nem jött meg, csak ezt az üzenetet kapom. Valamiért a szerveren ragadnak...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5410) Ndruu válasza Sigismund (#5404) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Gmail és a Google szétválasztásához próbáld meg ezt. Én nem próbáltam, de ez használhatónak tűnt.

Harrrr!!!!

(#5411) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. :)
A Gmail postafiókom az Opera böngészőm levelezőkliensével van összekötve.
Be van kapcsolva kétlépcsős beléptetés, tehát minden nem trusted helyről sms authentikációval tudok csak belépni a webes felületre.
Ilyen esetekben a rendszer által generált jelszót tudom használni a kliensekhez, hogy ki tudjam kerülni az sms authentikációt a levelező kliensnél.
Ezt meg is tettem, létrehoztam egy jelszót, amit elmentettem az Operában. A levelek szépen letöltődnek, minden oké, viszont levelet küldeni nem tudok.
Miért lehet ez?

Az 535-5.7.1. (username and password not accepted) hibaüzenetet kapom, plusz egy support linket. A support oldalon azt írják, hogy meg kell nyitnom egy linket, majd onnantól van 10 percem, hogy a kliensekkel bejelentkezzek, így fogják megkapni a trusted státuszt.
Én ezeket természetesen meg is tettem, viszont levelet küldeni továbbra sem tudok.

Tudnátok ebben segíteni? :R

Szerk: Azt elfelejtettem, hogy ha kérek egy új jelszót a kliensnek, akkor egy ideig jó, majd x idő elteltével (pár óra, esetleg 1 nap) újra előjön a hibaüzenet.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#5412) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Gmail smtp-ét szeretném használni kimenő levelezésre egy céges email-hez. Azt hogy tudom megoldani, hogy
a válasz levél ne a gmail-es fiókba jöjjön hanem a cégesbe.

Köszönöm

(#5413) vgyuri válasza sittes79 (#5412) üzenetére


vgyuri
őstag

Feladónak a céges email címet állítsd be, így oda érkezik s válasz is.

[ Szerkesztve ]

(#5414) sittes79 válasza vgyuri (#5413) üzenetére


sittes79
addikt

Úgy szoktam, hogy a feladó a céges email címem csak ugye gmail smtp-én megy keresztül és oda is megy vissza vagyis a gmail fiókomba, amit ugye csak privát levelezésre szeretnék használni.

Sajnos a digi nem enged külső smtp-ét ez a nagy gondom, így nem tudom használni a cégest csak a gmail-t!

(#5415) vgyuri válasza sittes79 (#5414) üzenetére


vgyuri
őstag

A céges email címed be van állítva a gmail-en? Webes felületen a feladóknál ki tudod választani? Ha nem, akkor szerintem az smtp ezért írja át, hogy csak valós és megerősített email cím legyen a feladó.

(#5416) sittes79 válasza vgyuri (#5415) üzenetére


sittes79
addikt

Nincs és sajnos nem is tudom hol kellene pontosan, szóval, hogy a céges email-re jöjjön a válasz és
a céges fiókban landoljon. na ez hogy állítom be?

És köszönöm a segítséged! :R

(#5417) vgyuri válasza sittes79 (#5416) üzenetére


vgyuri
őstag

Az a gond, hogy az smtp a feladót átírja. Ha nem írná át, akkor a válasz is a céges levélre menne.

Próbáld ki: Gmail, jobb oldalt fogaskerék, Beállítások, Fiókok és importálás, További saját e-mail cím hozzáadása, add hozzá a cégest. Így az smtp szerint a feladó érvényes lesz és szerintem nem fogja átírni a gmail-es címre.

(#5418) sittes79 válasza vgyuri (#5417) üzenetére


sittes79
addikt

Sajnos nem jó. Ha a válaszra nyomok akkor átírja sajnos a gmail-es címre!

(#5419) vgyuri válasza sittes79 (#5418) üzenetére


vgyuri
őstag

Talán ez lesz a megoldás: SMTP levélküldés beállítása gmail fiók segítségével.

(#5420) sittes79 válasza vgyuri (#5419) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi valójában ez azt mondja, amit Te és közben próbáltam másik email-ről és működik, szóval hálás köszönet! :R

(#5421) Sigismund válasza Ndruu (#5410) üzenetére


Sigismund
tag

Köszönöm meglessem majd, habár az nem tetszik, hogy időlegesen törölni kell az accountot a leírás alapján. Főleg úgy hogy a gmail-es e-mail fiókom a fő, így nem igazán engedhető meg még az időleges felfüggesztés se.

(#5422) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt,

Srácok, mi a helyzet ezzel a naptár és névjegy szinkronizálás betiltásával? Van rá valami megoldás vagy csak ha végi 40 ojrót leszurkolunk a guglinak?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5423) vgyuri válasza V.Stryker (#5422) üzenetére


vgyuri
őstag

Hol látod ezt az infót? [link] Én csak ezt találtam, de ez cégekre vonatkozik, adnak hozzá 25 gb email tárhelyet is, meg pár egyéb dolgot.

Magánemberként szerintem senkinek sem kell az eddigi ingyenes dolgokért fizetni, ha valaki többet szeretne az fizessen. A Google is cég, profitot kell termelnie, az extra szolgáltatásokért pénzt kér.

(#5424) lordjancso válasza lordjancso (#5411) üzenetére


lordjancso
senior tag

Senkinek sincs erre ötlete?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#5425) V.Stryker válasza vgyuri (#5423) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Számos cikket linkelhetnék, de mondjuk itt van egy. És ugye az exchange azt jelenti,hogy almás készülékeken se...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5426) kispx válasza V.Stryker (#5425) üzenetére


kispx
addikt

(#5427) V.Stryker válasza kispx (#5426) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nyilván ez jó hír. De mi, akik almás cuccokat is használunk...pl. iPad...azok b.szahtjuk, mert nekünk is exchange-en mentek ezek...És mint a cikkben is írják, csak WP-on megy. Meg gyakorlatban is tapasztaltam mert tegnapelőtt a páromnak már nem tudtam beállítani ipad-on.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5428) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Hozzáadtam a gmail fiókomhoz egy saját email címet, megadtam neki hogy címkézze meg, de nem teszi meg. Ötlet?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5429) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van gmaillel,hogy mikor telefonomon (Android 3.3.6,htc sense e-mail app) e-mailezem, az ott használt összes levelezésem beérkezett üzenetként megérkezik a laptopomon használt e-mail kliensembe is (microsoft office outlook,ami gmail-re van bekalibrálva). Ez még önmagában nem lenne baj, de ami feledtébb bosszantó,hogy ami leveleket telón én küldtem el,azokat is megkapom a ms outlook programban beérkezett üzenetként,tehát egyszerűbben fogalmazva: saját magamtól kapok levelet.
A laptopomon lévő ms outlookon lévő gmailes postafiókom bejövő üzenetek kiszolgálója pop-ra van állítva.

A kérdésem az,hogy ezt a saját elküldött üzeneteim újra beérkezését meglehet-e valahogy szüntetni :F

Aláírás

(#5430) St3ven válasza voyi (#5429) üzenetére


St3ven
addikt

Az Outlookban nem lehet beállítani egy szűrőt, hogy azokat az emaileket jelölje olvasottnak, és helyezze az elküldöttek közé, amelyeknek te vagy a feladója?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5431) voyi válasza St3ven (#5430) üzenetére


voyi
aktív tag

Ez az ötlet eddig eszembe se jutott :U Bizony,hogy van ilyen szűrő,méghozzá "Szabályok és értesítések" az eszközök menüben. Felvettem magam a címjegyzékbe és ha saját e-mail fiókomba érkezik a saját e-mail fiókomból küldött levél,azt automatikusan az elküldött levelekbe teszi. Olyan opciót sajna nem találtam,hogy automatikusan olvasottként állítsa be,de ez engem nem is zavar. A lényeg,hogy most leteszteltem, és működik! köszi szépen! :R

Kíváncsi vagyok azért,létezik-e egyszerűbb megoldás is.

Aláírás

(#5432) St3ven válasza voyi (#5431) üzenetére


St3ven
addikt

Nincs mit.

Nem is baj, ha az embernek megvan a gépén is a telóról elküldött levél, én régebben így használtam a Thunderbirdön.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5433) egykori


egykori
őstag

Hali!

Szeretném megtudni, hogy az android telefonon van-e arra lehetőség, hogy egy levélhez kapott zip fájlt megnyissak, vagy SD-re elmentsek. Ha igen, hogyan, mert nekem nem engedi veszélyekre hivatkozva.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5434) perempe


perempe
addikt

hello!

a google drive mennyire megbízható?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#5435) plus44 válasza perempe (#5434) üzenetére


plus44
veterán

saját szerverein tárol, és olvashatja a dokumentumaidat, ha jól tudom.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5436) perempe válasza plus44 (#5435) üzenetére


perempe
addikt

én most 39%-ot használok az ingyenes 5GB-ból.
mennyire biztos, elveszhetnek-e az adataim?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#5437) Sanyi.mTs válasza perempe (#5436) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mint a többinél... (box, dropbox, skydrive, stb.)

(#5438) plus44 válasza perempe (#5436) üzenetére


plus44
veterán

Mint bármilyen felhő alapú, vagy online helyen tárolt tartalomnál simán előfordulhat, ilyen szempontból mindegy, hol tárolod, de ilyen esetben akkor célszerű, gépen is egy másolat, vagy ha nincs hely, akkor töltsd fel a már ajánlott Dropbox, box.net, sb. helyekre is.

más: amióta tárgyaltuk, azóta is fennáll a szerveren maradt levél problémám. Valaki azóta rájött mi lehet a baj?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5439) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Az miért van, hogy a telefon gyári mail programja nem látja a csevegés azon üzenetei amit akkor kapok mail formájában ha nem vagyok bejelentkezve? Minden kiabál, hogy új mail jött, de a telefon nem, nem is látja ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#5440) kircipeti


kircipeti
senior tag

Üdvözlet!

Lassan átállok én is gmail-re és akkor már szeretném megoldani egy korábbi problémámat is. Itthon Thunderbird-öt használok a levelezni, de én kis renitens a munkahelyemen böngészőből leveleznék vele napközben, neadjisten az androidos telefonomról a gmail alkalmazásának segítségével. Nomármost szeretem egyhelyen tudni a levelezésemet (itthon). Van arra mód, hogy a böngészőből, andoidos gmail applikációból elküldött leveleimet is valamilyen módon letöltse a Thunderbird és belerakja az elküldött elemek közé?

(#5441) kircipeti válasza kircipeti (#5440) üzenetére


kircipeti
senior tag

Én hülye, ezt alapból tudja :DD csak azt kellett beállítanom, hogy a sajátmagamtól érkező leveleket az elküldöttekbe tegye, ahogy fentebb javasolták.

(#5442) egykori válasza egykori (#5433) üzenetére


egykori
őstag

Tudnátok valamit írni a gondomra, vagy rossz helyen érdeklődtem, illetve kértem segítséget? :F

(#5443) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Be lehet állítani azt, hogy ha egy gmail fiókot irányítok át egy másik gmail-re, akkor amit az új fiókon elolvasok, az olvasott legyen a régin is?

(#5444) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Van a Googlenek valami e-mail címe vagy magyarországi telefonszáma, amin a Gmaillel kapcsolatban lehet velük beszélni?

(#5443) TheChos3nOne: Szerintem nem megoldható, bár ez csak egyéni vélemény.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5445) vgyuri válasza Bjørgersson (#5444) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] Google kapcsolatfelvétel.

(#5446) Bjørgersson válasza vgyuri (#5445) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi, de én itt sem látok e-mail címet, csak egy amerikai telefonszámot.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5447) vgyuri válasza Bjørgersson (#5446) üzenetére


vgyuri
őstag

Korábban volt email címük, de megszüntették [link]. Kapcsolatfelvételnél nagyon sok félét be tudsz jelenteni, és fórumokra elnavigálhatsz.

Magyarországi címük:
Google Budapest
Árpád Fejedelem útja 26-28.
Budapest, Hungary 1023

(#5448) Bjørgersson válasza vgyuri (#5447) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Majdcsak sikerül valahogy felvennem velük a kapcsolatot. Köszönöm még egyszer!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5449) Imy


Imy
veterán

Gtalkot használok arra hogy jelezze, ha levelem jött.
Egy ideje azt csinálja, hogy ha jön levél, akkor jelzi, de ha töröm, akkor sem megy el a jelzés. Csak ha azt mondom neki, hogy ellenőrizze... Ez mitől lehet?

(#5450) sphe


sphe
senior tag

Mobilomon webböngészővel nem tudok az új gmail design megjelenése óta kilépni a fiókomból, vagy másikra váltani. Eddig a lap alján volt erre lehetőseg. (Samsung s8500) Milyen ötletetek van erre?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.