Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) 8th válasza St3ven (#5599) üzenetére


8th
addikt

Nálam nem. Két gmail címről is megpróbáltam. A gémkapocs nálam semmit sem csinál.

(#5602) St3ven válasza 8th (#5601) üzenetére


St3ven
addikt

Érdekes. Más böngészőben is próbáltad? Nekem bedobja az oprendszer betallózós felülelét, és simán enged csatolni. A belehúzásról nem is beszélve. :F

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5603) sgergi válasza 8th (#5601) üzenetére


sgergi
veterán

Böngésző hiba lesz valszeg, nálam Operával rosszalkodott egy ideig. Nézd meg másikkal is.

(#5604) EmberXY válasza 8th (#5601) üzenetére


EmberXY
addikt

Így van, annak az ikonnak elő kéne hívni a tallózót, függetlenül attól, hogy mit akarsz csatolni..
Böngésző gond lesz, ha eddig működött, próbálj meg esetleg egy cache törlést, hátha az megoldja.

Up the Irons!

(#5605) Crytek


Crytek
veterán

A Gmail kétlépcsős azonosítás sms értesítéses dolog az pénzbe kerül?

Mert ezt írja ott: Szokásos SMS-díjak merülhetnek fel.

Next PC Upgrade: 2022

(#5606) vgyuri válasza Crytek (#5605) üzenetére


vgyuri
őstag

Nem kerül pénzbe, sms-t küldd és abból kell a kódot megadni a weboldalon.

(#5607) St3ven válasza Crytek (#5605) üzenetére


St3ven
addikt

Van, ahol az SMS fogadásáért fizetni kell, pl. USA.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5608) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nézzétek el ha butaságot kérdezek.

Van egy gmail-es email címem. Szeretném módosítani a postafiók azonosítót, de úgy hogy ahol a régi van is tudjam használni.

Most a saját nevem és egy szám de elég hosszú és szeretném valami rövidebbre ha megoldható.
Ha lehet akkor hol találom? És hogyan kell?

THX a választ.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5609) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Sziasztok!

Ma reggel belefutottam egy érdekes problémába. Párom telefonján 2 újabb szinkronizálási lehetőség jelent meg . ( Képen) Ezeket még soha nem láttam. Semmilyen új alkalmazást nem telepített. Feltörhették az acc.-ot vagy a telefonon lehet valamilyen adatlopó alkalmazás?

[Kép]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#5610) spammer válasza Predator2 (#5608) üzenetére


spammer
veterán

Nem lehet meglévő fióknál azonosítót (felhasználónevet) cserélni. Annyit tudsz tenni, hogy regisztrálsz egy újat, beimportálod a leveleidet és esetleg a régi fiókot "átirányítod" az újra (levélletöltő), erről nem is olyan rég volt szó itt, ha kicsit visszaolvasol.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5611) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Adott egy kb. 70 fős szakorvosi közösség, középkorúak, idősebbek egyaránt az ország minden tájáról és kórházából. A problémás esetek, felmerülő kérdések megvitatására, terápiás tapasztalatok megosztására kellene egy olyan internetes felület, ahol ezt lebonyolíthatják. Mit javasoltok?

A köremailben kérdezni valamit nem jó 70 embertől, mert az mindenkit idegesít, ha teletömik a postaládáját.

Fontos szempontok: a Google ne érje el a tartalmat, ne legyen nyilvános, egy linkkel ne nézhesse meg bárki...

Valami egyszerű fórumot tudtok, ahol lehet nyitni aloldalt? Eszembe jutott a Facebook zárt csoportja, ahova hozzá lehet adni az embereket -ez nagyon jó és biztonságos, látjuk, ki regisztrált és tag, ki látja... Viszont az a baj, hogy néhányan elvből nem lesznek talán hajlandóak regisztrálni, a legnagyobb probléma szerintem, hogy ha igazi névvel regisztrálnak, akkor a kereső kidobja őket és kapják a betegektől a megkereséseket, üzeneteket irtó mennyiségben, amit el akarnak kerülni... Vagy azt be lehet állítani, hogy ne lehessen rákeresni adott személyre?

Várom a javaslatokat, köszönöm!

(#5612) spammer válasza kalapacsolok (#5611) üzenetére


spammer
veterán

Nem tudom, lehet-e úgy konfigolni, hogy a Google ne tudja cache-elni, stb., maximum érdeklődd meg az ottani fórumban (vagy itt a ph-n, ha van topikja). PHPBB fórummotor, zárt fórum létrehozása: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5613) betyarr


betyarr
veterán

gmail-ben hogyan lehet letiltani emailcímeket hogy onnan ne kapjam meg a leveleket?a szűrőt már néztem,ott egyből a kukába helyezésre van lehetőség,de én olyanra gondolok,hogy még oda se érkezzen be.van erre mód?

(#5614) vgyuri válasza betyarr (#5613) üzenetére


vgyuri
őstag

Szűrés 2. oldalon üzenet törlése opció? Vagy az is csak a kukába rakja?

[ Szerkesztve ]

(#5615) betyarr válasza vgyuri (#5614) üzenetére


betyarr
veterán

igen,az rakja a kukába.

(#5616) spammer válasza betyarr (#5613) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem nincs ilyen lehetőség. Én is kerestem már, de csak törölni lehet. De végül is mindegy, nem? Nem látod, hogy megjött, mert egyből törli :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5617) turbulencia8 válasza betyarr (#5615) üzenetére


turbulencia8
őstag

Vagy jelöld egyszerűen spamnak. Kb. a harmadik jelölés után automatán a levélszemetek közé fogja tenni.

(#5618) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

google apps-szel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
- Mo-n lehet közvetlenül is előfizetni rá, vagy csak viszonteladón keresztül?
- ha előbbi, akkor szükséges, hogy a cégnek közösségi adószáma is legyen?
- egy felhasználó-több alias esetén megoldható, hogy az adott aliashoz tartozó csak a saját mailcímét tudja elolvasni? (gondolok itt arra, hogy egy pár fős cég esetén van egy admin, egy alkalmazotti és egy cégvezetői alias, és az alkalmazottak csak a saját mailjeikhez férnek hozzá) -> így egy előfizetés is elegendő lenne.

választ előre is köszönöm :R

(#5619) zileut


zileut
tag

Azt meg lehet csinálni a gmailben, hogy egy adott feladótól érkező levelet rögtön egy adott mappába/címkébe tegye és ne a beérkező levelek közé?

Sajnos eddig csak addig jutottam, hogy az x feladótól származó emailhez egy címkét tett és maradt az inbox-ban, de nem sikerült azonnal áthelyeznie az adott címkébe/mappába.

Előre is kösz!

(#5620) sgergi válasza zileut (#5619) üzenetére


sgergi
veterán

Megoldható. Amikor a szűrőt létrehozod, akkor ki kell jelölni a "A Beérkező levelek mappa kihagyása (Archiválás)" menüpontot.

(#5621) turbulencia8 válasza Ringman (#5618) üzenetére


turbulencia8
őstag

Egy kis cégnél mi értelme a Goggle Apps előfizetésnek? Az adott céges domain-ű fiókokat mindenki tudja alias-ként használni, akinek van gmail-je.

(#5622) nubreed


nubreed
veterán

Üdv!

Most ezt a Hangouts-ot akarják ráerőltetni a jónépre a jó öreg gmail chat helyett, amitől elhányom magam. Én nem vagyok google+ felhasználó és nem is kívánok csatlakozni. Ha véglegesen jön a hangouts, automatikusan "csatlakoztat" engem a gmail a + szolgáltatáshoz is? Ugye nem? Mert ha igen, inkább törlöm a gmail fiókomat.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5623) St3ven válasza nubreed (#5622) üzenetére


St3ven
addikt

Beb@szna.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5624) turbulencia8 válasza nubreed (#5622) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nem elképzelhetetlen, ellenőrizni kell a profilodat, mert Google Play szinte automatikusan kreált egy G+ profilt anno számomra, alig bírtam kitörölni. Akkor vettem észre pl. hogy egy elrejtett résznél a követés is be volt kapcsolva (szerintem a felhasználók 99%-ánál ez van beállítva), és öt évre visszamenőleg az összes keresésemet meg tudtam nézni másodpercre pontosan. Persze utóbbit inaktiváltam, viszont a G+ fiókot alig bírtam kitörölni, majdnem a Gmail-t is töröltem. Ha eljut végre Európába a Surface Pro, szerintem androidról átállok a kisebb tesó termékeire, ez az adatgyűjtő imázs nagyon gáz.

(#5625) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Valaki feltörte a gmail-t és nem tudok belépni, mert a telefonszámot is átírta... Hogyan állítsak be új jelszót?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#5626) vgyuri válasza 800.henrik (#5625) üzenetére


vgyuri
őstag

Másodlagos e-mail címet megadtál? Kétlépcsős azonosítást nem használtad? Sms-ben kódot küld, ha ismeretlen gépről akarna valaki bejelentkezni.

(#5627) spammer válasza 800.henrik (#5625) üzenetére


spammer
veterán

Online help [link]

Support fórum [link]

Fórum topic ilyen témában: [link]

Hátha valamelyik segít. A harmadikban lévő megoldásokat próbáld meg először.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5628) 800.henrik válasza vgyuri (#5626) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem volt másik email és kétlépcsős azonosítás :( Nem tudom beírni a telefonszámomat, a feltörő azt is átírta. :O

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#5629) turbulencia8 válasza 800.henrik (#5628) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ez szerintem bukó, próbáld meg a Google support-jával felvenni a kapcsolatot, hátha az ip címek és telefonszám alapján visszaadják a fiókodat.

Amúgy ez hogy fordulhatott elő, minden honlapon a gmail-el azonos jelszót adtál meg?

(#5630) turbulencia8 válasza 800.henrik (#5628) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ja, és ha telóról a Google Play-ben vásároltál, a bankkártya adataidat is tárolta rendszer, az én letiltanám a helyedben!

(#5631) St3ven válasza vgyuri (#5626) üzenetére


St3ven
addikt

Hol lehet beállítani ezt a kétlépcsős azonosítást? Ez azt jelenti, hogy minden belépéskor sms kódot is meg kell adni?

És hogy érinti ez az androidos készüléken használt gmailt, tekintve, hogy ott folyamatosan be van jelentkezve az ember?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5632) vgyuri válasza St3ven (#5631) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] Itt tudod beállítani. Ha ismeretlen helyről akar valaki a jó jelszóval belépni, akkor küld egy 6 számjegyet tartalmazó sms-t a Google, be lehet állítani hogy azon a gépen többször ne kérje az ellenőrzést. Gmail-lel, drive, contacts... minddel használható ez a szolgáltatás.

Szóval hiába tudja meg valaki a nevet és jelszót, mobiltelefon nélkül akkor sem tudnak belépni.

(#5633) Sanyi.mTs válasza vgyuri (#5632) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem mint felhasználónak, kerül ez az sms küldés (azaz fogadás) valamibe?

(#5634) spammer válasza Sanyi.mTs (#5633) üzenetére


spammer
veterán

Elvileg nem. De az USA-ban pl. az sms fogadásért is fizetni kell, ha jól tudom. Országtól/szolgáltatótól függ gondolom.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5635) nubreed válasza turbulencia8 (#5624) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, hát megnéztem az account beállításaimat, nincs google+ fiókom egyelőre... remélem nem is lesz. :)

Más: lehet, hogy hülye kérdés, de az sms-el megerősített bejelentkezésért, felszámol plusz díjat a szolgáltatóm, vagy mondjuk maga a google? Magyarul ingyenes ez a szolgáltatás vagy valahol fizetni kell érte?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5636) sgergi válasza nubreed (#5635) üzenetére


sgergi
veterán

Itthon nem kell fizetni érte.

(#5637) Sanyi.mTs válasza sgergi (#5636) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

és akkor minden belépésnél küld sms-t?

(#5638) vgyuri válasza Sanyi.mTs (#5637) üzenetére


vgyuri
őstag

Be lehet állítani, hogy azon az eszközön többet ne kérje az sms-ben küldött kódot, és ilyenkor sms-t sem küld.

(#5639) gaben1000


gaben1000
tag

Sziasztok!

Hogy tudnám megváltoztatni az e-mail címemet úgy, hogy minden régi levelem az új címre jöjjön?
Régebben eléggé semmitmondó nevet adtam meg a @ előtti részben, csak ezt szeretném megváltoztatni úgy, hogy maga a fiókom ne változzon, szóval a leveleim ugyanerre a címre érkezzenek meg.

(#5640) Littoral válasza gaben1000 (#5639) üzenetére


Littoral
aktív tag

Ezt csak úgy tudod, hogy készítesz egy új gmail címet, és a régit az új címre átirányítod. Hogy úgy mondjam, ez a legegyszerűbb megoldás.

(#5641) gaben1000 válasza Littoral (#5640) üzenetére


gaben1000
tag

És akinek én küldenék ezután levelet, az az új címet fogja látni? mert nekem az lenne a lényeg, hogy akinek küldöm, az lássa elsősorban az új címemet, csak így miből fogja tudni, hogy én vagyok az, ha levelet küldök neki?
Ha jól sejtem, mikor ő küld nekem e-mailt, akkor a régi címemre küldené, és át lenne irányítva az új címemre.

(#5642) St3ven válasza vgyuri (#5632) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi, kipróbálom! :R Azt nem tudod véletlenül, hogy ez hogy érinti az androidos telefonomon lévő, folyamatosan bejelentkezett állapotban lévő accomat?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5643) St3ven


St3ven
addikt

Srácok, tudja valaki, hogy mik ezek a hozzáférések a Google account-ban itt?

Android Login Service — Teljes fiókhozzáférés
sfg.google.com — Google Naptár, Google Naptár
Google Chrome — Teljes fiókhozzáférés
www.google.com — Google Naptár

Csak mert egy másik Gmail címem esetében egyik sincs a fentiek közül, mégis megy pl. benne a Naptár, vagy éppen lejönnek az androidos telefonomra az emailek. :F

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5644) vgyuri válasza St3ven (#5642) üzenetére


vgyuri
őstag

Sajnos nem tudom mi történik akkor, ha most kapcsolnád be. Legrosszabb esetben is jelszót kér és kapsz egy sms-t.

(#5645) napocska2 válasza St3ven (#5642) üzenetére


napocska2
senior tag

Nálam kiléptett a Play és egy alkalmazásfüggő jelszó létrehozásával és megadásával tudtam belépni újra.
Ahol az engedélyezett hozzáféréseket találtad, ott kell az alkalmazásfüggő jelszavakat beállítani. Ezt elméletileg csak egyszer kell eljátszani, mert nincs ember, aki ezt a jelszót megjegyezné. :) Ja, és két droidos készüléken is be tudtam lépni ugyanazzal a af.jelszóval, csak nem szabad bezárni az ablakot, amíg be nem pötyögöd mindegyikbe.

(#5646) St3ven válasza napocska2 (#5645) üzenetére


St3ven
addikt

& vgyuri:

Köszönöm, bekapcsoltam, kidobott az accomból a telefon, de a napocska2 által leírtaknak megfelelően generáltam magamnak alkalmazásfüggő jelszót. :DDD

Ja, és két droidos készüléken is be tudtam lépni ugyanazzal a af.jelszóval, csak nem szabad bezárni az ablakot, amíg be nem pötyögöd mindegyikbe.

Ez hatalmas. :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5647) Littoral válasza gaben1000 (#5641) üzenetére


Littoral
aktív tag

A régi címedről átirányítod a beérkező leveleket az újra. Az új címeden levélíráskor ki lehet jelölni azt, hogy melyik címről írd a levelet (előtte persze össze kell kötni a két számlát). Így azt a címedet látja a címzett, amelyiket akarod. Érdemes persze ilyenkor mindenkit értesíteni az új címről, illetve az új címről kiküldött levelek aláírásába beletenni, hogy "haló, új címem van, ez ni: ------"
Előbb-utóbb az új címed lesz az alapértelmezett mindenkinél.
Nekem volt ilyen 2006-ban, amikor a 2005-ben még meghívóval létesített gmail címemet kezdtem el használni. Még akkor meg tudtam szerezni a nevemet név és trükk nélkül, röviden. Csak tanulságképpen: értesítettem a népeket a változásról, sőt, olyan is volt, hogy egyszerűen csak az új címre válaszoltak, és ezzel megoldódott a dolog. Még egy darabig figyeltem a régit, de nem nagyon jöttek oda levelek. Ha mégis, írtam választ onnan, de beletettem, hogy más lett az alapértelmezett címem.
Stb. Azóta nem kellett ilyet.

(#5648) napocska2 válasza St3ven (#5646) üzenetére


napocska2
senior tag

Próba-cseresznye és beengedett mindkettőbe ugyanazzal az af.jelszóval, innen származik a nagy tudományom. Meg úgy gondoltam, hogy Google Play-ből is egy van, hiába több eszközzel használod a fiókod, minek kellene hozzá több jelszó. A biztonságnak is van van határa... :DDD
Örülök, hogy sikerült! :K

(#5649) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:
- Mikor fogják a Gmail és a GoogleDrive tárhelyeket összevonni ( és így lesz 15GB)
- Van-e, vagy milyen tippetek van arra, hogy a GoogleDrive biztonsági mentést csináljon, csináljak róla

A válaszokat előre köszönöm :R

(#5650) MichaelSD válasza Lacces (#5649) üzenetére


MichaelSD
őstag

Már folyamatban az összevonás. Az összes Google szolgáltatás egy nagy tárhelyet fog használni.

Google Drive-hoz rakd fel az offline használathoz szükséges Chrome kiegészítőt. Annak a könyvtárát úgy backupolod ahogy akarod.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.