Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) radi8tor válasza turbulencia8 (#5499) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmihez nem nyúltam, gyakorlatilag azóta volt Windows is újratelepítve. Másik helyen azt ajánlották, hogy töröljem gmail-t Thunderbird-ből, aztán rakjam bele ismét.
Ha nincs jobb ötlet, akkor lehet ez marad.

⭐ Stella

(#5502) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van, hogy pár napja nem vagy csak frissítés, az oldal újbóli betöltése után jön be a gmail fiókom.Az az érdekes, hogy ez csak akkor van, ha a saját fiókomba akarok belépni.Most kipróbáltam, hogy beléptem apáméval, minden gond nélkül megy.Szerintetek mi lehet a probléma?Válaszotokat előre is köszönöm.

(#5503) Agyasima


Agyasima
senior tag

Most lett tele a tököm a gmaillel. Teljesen használhatatlanná fejlesztik lassan. Mire érdemes váltani erről a sz@rkupacról?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5504) FoxiestFox válasza Agyasima (#5503) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én régebben a Yahoo-t használtam.

(#5505) St3ven válasza Agyasima (#5503) üzenetére


St3ven
addikt

Mi a baj vele? :(

Szerintem tök jó pl. az új levélírási felület is.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5506) kispx válasza St3ven (#5505) üzenetére


kispx
addikt

+1
Ezért használom elsődlegesen a gmailt.

(#5507) St3ven válasza kispx (#5506) üzenetére


St3ven
addikt

A Labs egyéni tuninglehetőségeiről plusz a kapcsolódó szolgáltatásokról (naptár, dokumentumok) nem is beszélve. :K

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5508) Agyasima válasza St3ven (#5505) üzenetére


Agyasima
senior tag

Voltak régen a különböző témák. Találtam egy f@szát. Megszüntették a régi témákat, sokkal gagyibbak közül lehet manapság válogatni.

Volt közvetlen elérhető kilépés gomb. Ma 2-t kell kattintani, ha ki akarok lépni. Miért? (a "válasz mindenkinek" gomb is közvetlen elérhető volt, most meg azt is keresgélni kell pl.) De jellemző, hogy egy rakat funkcióhoz több kattintás kel, mint előtte.

Aztán most már olyan f@sza az egész, hogy gyakorlatilag mindent eldugtak az ember orra elől, sehol semmi felirat, csak idióta piktogramok, vagy még azok sem. Mintha direkt egyre rosszabbra akarnák csinálni. De csinálják, csak hagyják már meg a régi opciókat is, hadd dönteném el, kérem-e az új fejlesztéseket. De nem, kényszerítenek a "fejlesztések" használatára.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5509) St3ven válasza Agyasima (#5508) üzenetére


St3ven
addikt

Itt beállíthatod, hogy a "Válasz mindenkinek" legyen az alapértelmezett válaszadási mód.

A témákhoz nem tudok hozzászólni, de a kilépés tényleg kétszeri kattintásra megy csak.

Bár felvetődik a kérdés, egyáltalán minek kilépni? Használom a Drive-ot, Naptárat, Térképet, Google Play-t - ezekhez mind kell a bejelentkezés. Ha végeztem aznapra, csak simán kilépek a böngészőből, és kilép a Gmail-ről is.

A piktogramok fölött hagyva az egérmutatót, egy másodperc alatt kiírja, hogy mi az. Így legalább nem foglalják feleslegesen a helyet a feliratok.

De természetesen sokaknak lehetnek zavarók ezek a változtatások, elismerem. Ízlések és pofonok... :B

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5510) kali válasza Agyasima (#5508) üzenetére


kali
legenda

szerintem (is) sokkal egyszerűbb és átláthatóbb az új felület!
azért nézd majd át a beállítási lehetőségeket, mert azt például beállíthatod, hogy a válasz vagy válasz mindenkinek jelenjen meg, és egyéb ilyen és hasonló beállítási lehetőségek is adottak.
a fent leírt beállítással, meg is előzött közben St3ven. :)

[ Szerkesztve ]

(#5511) kispx válasza Agyasima (#5508) üzenetére


kispx
addikt

Más szolgáltatónál nem nagyon vannak témák. Tehát, ha ehhez ragaszkodsz nincs hova váltanod.

A válasz mindenkinek gomb (szöveg) közvetlenül elérhető a email szövege alatti TextBox-ban.

A kilépés valóban 2 kattintás. De csak a Freemail és társainál van egy kattintásos kilépés. (Azoknál meg érdemes tudni, hogy mindenre jók, csak email küldésére/fogadására nem). Az említett Yahoo mail-nél is 2 katt. Az Outlooknál (hotmail) is... stb. Tehát ezt sem fogja más teljesíteni. (Talán a Fastmail, Operamail(ez a neve a webes felületnek?), ami még megbízható)

De hogy ON is legyek.
A témák kivételével (Szerk.: talán a Thunderbird-nek vannak témái persona néven)
1) az alap HTML nézet
2) levelezőkliens teljesíteni tudja a többi feltételt.

[ Szerkesztve ]

(#5512) Agyasima válasza St3ven (#5509) üzenetére


Agyasima
senior tag

(kalinak is) Ezekkel azért tisztába vagyok. Kilépni kell, mert nem csak én használom a gépet pl. Ha felváltva használom a "válasz" meg a "válasz mindenkinek" opciókat, akkor kevéssé megoldás, hogy csak az egyiket érem el, holott, azelőtt elérhető volt mindkettő.

A lényeg a lényeg: számomra a felhasználói élmény lecsökkent, és egyáltalán nem értem, mi a túróért erőltetnék rám azokat a dolgokat, amik nem tetszenek, miért nem lehet opció a régi felület használata. Mindenesetre regeltem a yahoo-ra, aztán majd meglátjuk, mi történik.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5513) roxan


roxan
senior tag

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem.
Feltörték a gmail fiókom és átszeretném menteni egy új gmail-es címre az addigi levelezéseimet.

A régihez rendesen hozzáférek, de csináltam egy újat.
A beállítások, fiók levelezés importálásnál gmail-ből nem engedi átmenteni. Van rá valami megoldás?

Köszi,

(#5514) kispx válasza roxan (#5513) üzenetére


kispx
addikt

Régi fiókon
Fogaskerék -> beállítások -> E-mail fiókjai -> A POP engedélyezése az összes levélre

Új fiókon
Fogaskerék -> további email beállítások -> E-mail fiókjai -> Küldési-fogadási cím felvétele -> mezők kitöltése

A beállításokat pedig nem hiszem, hogy átlehet menteni. De erről majd valaki más beszéljen.

[ Szerkesztve ]

(#5515) FoxiestFox válasza Agyasima (#5512) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Használj valami levelezőklienst, ha webről ennyire nem ok.

(#5516) radi8tor válasza radi8tor (#5494) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megoldódott a Thunderbird-es POP probléma!

A megoldás:
- elmentettem Thunderbird helyi állományait egy másik helyre
- töröltem gmail-t
- felvettem gmail-t és Thunderbird így állította be POP-ot az adatbázisa alapján:

Ez azért elég durva, mert sehol nem láttam pop.googlemail.com -al a szervereket.

- ez után kiléptem a programból
- vissza másoltam a korábbi Thunderbird állományokat a helyére
- átírtam a gmail-hez tartozó szerver nevét a fenti címre

Leveleket továbbra sem töltötte be.

- kiléptem a programból
- elindítottam a programot, levél letöltésnél megkérdezte gmail jelszavát
- beírtam és letöltötte a leveleimet.

Most nagyon happy vagyok! :DD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5517) Chieftec


Chieftec
őstag

Csáó!!

A problémám a következő!
Ha beírom az emailbe a saját vezeték és keresztnevem, akkor az az után következő szöveg idézett lesz! Tehát ilyen szürkés! Nagyon idegesítő, mert így kapják meg a leveleimet.
Ugye a ... -al lehetne lenyitni de ezt sokan nem tudják!
Mi lenne a megoldás?

(#5518) turbulencia8 válasza St3ven (#5509) üzenetére


turbulencia8
őstag

Persze, csak ha nem lépsz ki gmailből Firefox alatt, eszméletlen mennyiségű adatot raktároz a Google. A Play-en bevezették, hogy csak G+ fiókkal lehessen véleményezni progikat, véletlen egy napra regisztráltam is, amikkor megláttam a profilbeállításnál 6 évre visszamenő összes keresésemet, kattintásomat, mert (persze biztosan csak véletlenül) az alapértelmezett beállítás az volt, hogy nyugodtam gyűjtsön névre szóló adatokat a Nagytesó! Nem ijesztő?

(#5519) FoxiestFox válasza turbulencia8 (#5518) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem. Lényegében tökmindegy, amíg nem vagy cég / kormányhivatal, vagy maffiózó.
Célzott reklámokat hadd toljanak, az Adblock megfogja. :B
De én is kikapcsoltam már minden hasonló akciózást, amit csak ki lehetett.

(#5520) turbulencia8 válasza FoxiestFox (#5519) üzenetére


turbulencia8
őstag

Pl. a céges email-t is innen használom alias címként, mióta Lab-ban lehet kép logót csatolni aláírásként. Szerencsére még kicsi a cégem. Androiddal együtt már zavaró, hogy a minden lépésem követhetik. Szerintem a nagytesó cégeket kombinálni érdemes, pl. gmail WP8-as mobillal, vagy android hotmail-lel (outlook-kal).

(#5521) FoxiestFox válasza turbulencia8 (#5520) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az Android nekem nem tetszik, tehát ezt a problémát elkerültem...
Minél több cég termékeit kell használni, hogy ne csak egynek, hanem minél többnek meglegyenek az adataink :DDD

(#5522) BonFire


BonFire
veterán

Van egy hótt nagy bug vagy probléma az új levélírási felülettel. Tudniillik nem lehet levélíráskor kiválasztani a feladót. Énnekem két fiókom van, és időnként az egyik címről, időnként a másikról írok. Eddig egy mozdulattal át lehetett váltani, most nincs sehol ez az opció. Tudtok ebben valami tanácsot adni? :O :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5523) vgyuri válasza BonFire (#5522) üzenetére


vgyuri
őstag

Beállítások -> E-mail küldése erről a címről: ide írd be a másik email címedet is, és akkor a feladót le tudod nyitni és ki tudod választani.

(#5524) turbulencia8 válasza BonFire (#5522) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ha a címzettre kattintasz, megjelenik a feladó is, ott meg egy-két kattintás a váltás.

(#5525) BonFire válasza turbulencia8 (#5524) üzenetére


BonFire
veterán

B+! Köszi! Ki nem találtam volna, hogy az a légypiszok egy lefelé nyíl akar lenni!!! Sugárban hányom az epét ettől az óvodás dizájntól, ami már-már a funkciót veszélyezteti! Egyszerűen semmi utalás nincs arra, hogy „Te marha! Ide kattintsál már!” :W

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5526) Wolfskin


Wolfskin
őstag

nah, asszem sikerült a guglinak végleg kinyírnia a gmailt. nem tudom mi vitte rá, hogy bevigye a kegyelemdöfést, de ők biztos jobban tudják. ez az állandó átszabás olyan, mint amikor a vak gyereknek hetente átrendezik a szobáját, mert "kell a változatosság és a fejlődés". csak most a szoba közepén nyitva felejtették a pincelejáró ajtaját...

mindenesetre lenne egy gyors kérdésem. opera alatt ismer valaki olyan trükköt, amivel lehet levelet írni gmailrőlM? ismétlem opera alatt. a felugró ablakban ugyanis nem aktiválódik a szövegmező. a címet már sikerült beírni, a tárgy is megy, de utána tabbal, ahogy eddig nem lehet beleugrani a szövegmezőbe, mert akkor a háttér lesz aktív. az egeret meg nem érzékeli. se jobb, se balkilkk. :W

egyszer-kétszer sikerült már, hogy összevissza klikkelgetek, és közben püfölöm a klaviatúrát, és ha ott kezd írni, akkor sikerült. de utána is csak a nyilakkal lehet mozogni, egérrel nem. de egyelőre nem jöttem rá a szabályra, mindig véletlenül jutok be, tudatosan nem sikerült reprodukálni. :F

legalább addig, amíg találok egy normális levelezőt... legalább el tudjak köszönni... :O

kösz a segítséget!

mindenkinek üdW

ps: meg a szöveget sem lehet már szerkeszteni. kijelölöm a szövegrészt, utána a menüben kattintgatni kell, mer ugye a szerkesztési opcióknak is felugró ablakban kell megjelenniük, az úgy modern. csak addigra elmúlik a kijelölés... a betűszín, szövegkiemelés opció pl. teljesen elveszett emiatt...

szándékosan teszik tönkre, vagy ennyire ostobák a guglisok?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5527) kispx válasza Wolfskin (#5526) üzenetére


kispx
addikt

Alap HTML nézetben próbáld.

A Gnek sosem volt erőssége az Opera támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#5528) BonFire válasza Wolfskin (#5526) üzenetére


BonFire
veterán

„nah, asszem sikerült a guglinak végleg kinyírnia a gmailt. nem tudom mi vitte rá, hogy bevigye a kegyelemdöfést, de ők biztos jobban tudják. ez az állandó átszabás olyan, mint amikor a vak gyereknek hetente átrendezik a szobáját, mert "kell a változatosság és a fejlődés". csak most a szoba közepén nyitva felejtették a pincelejáró ajtaját...”

:C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5529) Wolfskin válasza kispx (#5527) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, így valóban a régi, bevált, praktikus, áttekinthető, megszokott levelező felület fogad. viszont így nem csak a címkék nem működnek, de a szöveg formázási opciók is kiesnek... :(

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5530) batai15


batai15
félisten

sziasztok! ma telefonom jelzetz hogy a google accauntom le lett tiltva. play,semmi mem ment. újra aktiváltam most jó. mi volt ez ?

(#5531) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne azokhoz, akik eléggé elmélyültek a Gmai, GoogleAccountok világában.
Évek óta egy email címet használtam, azonban most szeretnék váltani. Illetve, maradnék Gmail-es, csak szeretnék egy új fiókot. Már meg is csináltam, viszont:
- szeretném a Google kontaktjaimat (telefonszámokat) átvinni az új fiókba
- szeretném a mostani fiókomban levő leveleket áthelyezni egy az egyben az új fiókba
- szeretném, hogyha a másik fiókomba érkező levelek átirányítódnának az új fiókba (egy ideig, mert később úgyis törlöm az előző címet)

Azonban nem találtam olyan lehetőséget, hogy adatmigrálás két fiók Gmail fiók közt, csak más szolgáltatói fiókból. Nekem nagyon fontos, hogy a becímkézett levelek ugyanott legyenek.

Megoldható-e a névjegyzék és a levelek migrálása?

Előre is köszönöm a választ!

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#5532) Sanyi.mTs válasza csusza` (#5531) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

névjegyzék: exportálod az egyikből fájlba, majd a másiknál importálod azt. :U

(#5533) eriklili


eriklili
tag

Sziasztok!

A Samsung Galaxy Note 10.1 tabletemen állandóan leáll a g-mail illetve ha levelet akarok továbbitani akkor is.
Már rengetegszer írtam az állítólagos jelentés cimen,de nem történt semmi.
Van valami ötletetek,hogy miért van ez?
Előre is köszi a választ!

Eriklili /Anna

(#5534) alratar


alratar
addikt

Az megoldható, hogy Google Doku-ba írok valamit, és azt mellékletként elküldöm valakinek?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5535) ZÁEL válasza localhost (#3550) üzenetére


ZÁEL
tag

Sziasztok!

Talán ti tudtok nekem segíteni!?
Arról van szó, hogy azt olvastam, hogy a legújabb Google Chrome verziónak már le lehet diktálni emailt is.
Nos érdekelne, hogy ez valóban igaz-e?
És hogy a gmailben ezt hogyan lehet megcsinálni?
Hogyan tudok a gmailnek levelet lediktálni?
Nagyon köszi előre is!

(#5536) BonFire válasza alratar (#5534) üzenetére


BonFire
veterán

Mellékletként nyilván nem, hiszen a Gdoksi eleve a felhőben van. Szimplán beleteszed a linkjét a mailbe, és úgy küldöd el neki. De ehhez még Gmail sem kell, bármilyen felületen megoszthatod a linket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5537) alratar válasza BonFire (#5536) üzenetére


alratar
addikt

Ez igaz, és jó is lenne.
Viszont ahova küldeném ott korlátozva van a net, miszerint e-mail-t fogadhatnak, viszont a webre nem mehetnek ki.
Így a linket hiába a küldeném, nem lehetne letölteni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5538) BonFire válasza alratar (#5537) üzenetére


BonFire
veterán

Miért? Ha Wordben csinálod, és mellékletként küldöd, az mit gondolsz, hova kerül? Ugyanúgy a netre, a Google szerverére. Ahhoz, hogy letöltse, netkapcsolatra van szükség. Egyébként pedig a Gmail is online levelezőrendszer, így ha nincs net elérése, akkor a leveleit sem olvashatja.

Innentől kezdve nem érthető, hogy hogy is gondolnád.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5539) spammer


spammer
veterán

Van-e mód arra, hogy színezze lilára az idézett részt (előzmények a ... után), ha válaszolok egy levélre? :F

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5540) alratar válasza BonFire (#5538) üzenetére


alratar
addikt

Nem érted, hogy nem tud http-vel kezdődő címre ugrani, vagy akár böngészőből pl port-ot nézni?!
Amit az outloockból elintézhet, az ok, más nem.

És a cég nem gmail-t, hanem saját rendszert használ.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5541) ZÁEL


ZÁEL
tag

Sziasztok!

Talán ti tudtok nekem segíteni!?
Arról van szó, hogy azt olvastam, hogy a legújabb Google Chrome verziónak már le lehet diktálni emailt is.
Nos érdekelne, hogy ez valóban igaz-e?
És hogy a gmailben ezt hogyan lehet megcsinálni?
Hogyan tudok a gmailnek levelet lediktálni?
Nagyon köszi előre is!

(#5542) sgergi válasza alratar (#5540) üzenetére


sgergi
veterán

Drive-ból le tudod menteni docx-be, majd azt át tudod küldeni mellékletként.

(#5543) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Lassan át akarok térni windows 8-re, érdekelne, hogy létezik-e valami csempés alkalmazás, ahol látni ha új levelem érkezik?

(#5544) kispx válasza CSorBA (#5543) üzenetére


kispx
addikt

A beépített "Posta" csempéhez hozzálehet adni Gmailes fiókot.

(#5545) CSorBA válasza kispx (#5544) üzenetére


CSorBA
őstag

Köszi a választ, az lenne a kérdésem, hogy akkor azzal a levelezővel is kell használnom? Csak mert én nem szeretnék semmilen beépített levelezőklienst használni, csak az online felületet. Viszont az új e-mailekről jó lenne értesítőt kapni, pl gmail notifier. Elég, ha írná hogy új üzenet, ennyi és ennyi darab. És kész.

(#5546) BonFire válasza CSorBA (#5545) üzenetére


BonFire
veterán

Én nem használok notifiert, amióta a böngészőben be lehet kicsire dokkolni a fület, sosincs bezárva, és elkékül, ha új mail érkezik. Így nincs szükség notifierre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5547) kispx válasza CSorBA (#5545) üzenetére


kispx
addikt

Persze, a webes felületet bármikor lehet használni. De ekkor már miért nem az említett gmail notifier? Vagy gyakran használod a csempéket?

[ Szerkesztve ]

(#5548) CSorBA válasza kispx (#5547) üzenetére


CSorBA
őstag

Még nem használtam csempét, csak most tervezek w8-ra váltani. Ez az egyetlen ok szinte, hogy váltsak, és gondolkozok milyen csempére lenne szükségem, és ez lenne szinte az egyetlen :D De nem biztos, hogy kell nekem a win8.

BonFire: Melyik böngészőben?

(#5549) spammer válasza CSorBA (#5548) üzenetére


spammer
veterán

Van beépített levelezős csempe meg van a store-ban pár gmailes alkalmazás is, de nem próbáltam őket. Az elején még érdekesek a csempék, aztán rájössz, hogy desktop gépen sok értelme nincs. Én már rég fel is raktam egy start 8-at, egyből a desktopra megy boot után, nem is látom a csempéket sem, teljesen feleslegesek.

szerk: viszont a gép gyorsabban bootol, meg a rendszer is gyorsult valamennyit, meg van 1-2 apróság, ami hasznos/kényelmes újítás, ezekért talán megéri váltani. De kizárólag a csempék, sőt 1 csempe miatt, felesleges.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5550) spammer


spammer
veterán

Most ez komoly, hogy nem lehet ingyen használni saját domaint Gmaillel? :F Nagy szopások árán sikerült beregelnem Google Appsbe, persze 2x letiltott meg 15x ellenőrzött közben, végre igazoltam a domaint, de látom, hogy 30 napos próbaidőszak van és fizethetek utána. :U Régebben volt már saját domaines gmailem (azóta megszűnt), akkor nem kellett ennyit szarakodni és ingyenes is volt. :W Ha nem lehet sehogy domaint használni, akkor törlöm is az egész Appsot a fenébe, aztán menjenek a francba...

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.