Hirdetés

2020. október 31., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-30 10:02:39

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2001) Kephamos válasza G@ben (#2000) üzenetére

Kephamos
addikt

Mit csináltál? Nekem van már vagy 600 levél meg nehány ökörség, de még 40 mega alatt vagyok.

(#2002) G@ben válasza Kephamos (#2001) üzenetére

G@ben
őstag

Céges maileken terjed minden baromság, zene, videó, képek, azokból kapok egy rakattal, mert több haver is küldözget, de eddig nem töröltem egy levelem sem, kivéve a spameket.
Meg 2560 bejövő, 780 kimenő mail. Ebből kiszámolható, hogy alig van 1 MB alatt egy átlagos mail mérete, szóval én szeretem a gmailt, mert a freemailen naponta akár többször is törölhettem a leveleket. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2003) Ala válasza horvathkrisz (#1958) üzenetére

Ala
tag

Hali!

Nem vicc az outlook express!!!
Én is azt használom és nálam tök jól működik.A mailedben ahol beállítod hogy pop3-t akarsz használni ott vannak segédletek és egy kisvideó is.Na a kisvidóban látottakat mindent csinálj meg kivéve az SMTP beállításaihoz ne állítsd be a videó alapján mert azt a te saját szolgáltatód SMTP-jét kell beállítani és működni fog.Legalábbis nekem működik, és így csináltam.
Sok szerncsét
Amúgy hozzá teszem hogy én is már lassan kivágtam a gépet mérgemben, de egy higgatt pillanatomban sikerült beállítani.Ha egy ideges típus vagy akkor ajánlott a nyugtató (na ez vicc!).

(#2004) efge

efge
aktív tag

nektek mukodik? en tegnap delutan ota nem tudok belepni...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#2005) G@ben válasza efge (#2004) üzenetére

G@ben
őstag

Ment tegnap is meg most is.

(#2006) efge válasza G@ben (#2005) üzenetére

efge
aktív tag

most megy nekem is. nem ertem mi lehetett, ilyen szerver error uziket dobott, vagy csak siman toltott az oldal vegtelensegig.
koszi az infot... :))

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#2007) G@ben válasza efge (#2006) üzenetére

G@ben
őstag

Most nekem nem megy. :DDD
De mégis. :)

[Szerkesztve]

(#2008) PazsitZ válasza efge (#2006) üzenetére

PazsitZ
addikt

Ez az error üzis hiba nálam is jelentkezik néha vagy az hogy tölt-tölt és semmi. Nem tudom mi lehet ez, a cookie törlés sem segített. Most egy ideje felraktam a firefox gmail pluginját és azóta nem találkoztam a problemmel. De én sem értem mi lehet a hiba olyankor? :F

- http://pazsitz.hu -

(#2009) RAM

RAM
őstag

többetnemmegymintmegy :(

Sajnáljuk, de a Gmail jelenleg nem elérhető. Dolgozunk a probléma megoldásán.

Csak tisztán

(#2010) L3zl13 válasza RAM (#2009) üzenetére

L3zl13
nagyúr

Ezt hol írja? Nekem semmi gond...
És bár általában csak POP3-on keresztül használom, a webes felület elérhetőségével sem volt még gondom.

Aki hülye, haljon meg!

(#2011) Hujikolp

Hujikolp
őstag

van olyan ha v.kinemhasználja a fiókját akkor törlődik :F

(#2012) Darla

Darla
tag

Hali!
Beállítottam a Gmail-t Microsoft Outlook-ba, látom is a leveleimet, meg is kapom az újakat, de küldeni nem tudok. Ezt az üzi kapom:

A(z) 'pop.gmail.com - Küldés és fogadás' feladat hibát jelzett (0x8004210B): 'A művelet időtúllépés miatt leállt, mert a küldő kiszolgáló (SMTP) nem válaszolt. Ha ez az üzenet a továbbiakban is megjelenik, forduljon internetszolgáltatójához vagy a kiszolgáló rendszergazdájához.'

Mitől lehet ez?

(#2013) satomee válasza Darla (#2012) üzenetére

satomee
senior tag

A hibaüziből ítélve nem tud csatlakozni a kimenő levelek kiszolgálójához, úgyhogy legelőször is nézd meg hogy a saját szolgáltatód smtp-je van e beállítva,és hogy helyesen e...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2014) L3zl13 válasza Darla (#2012) üzenetére

L3zl13
nagyúr

Nos először is SMTP szerver a GMAIL-nél az smtp.gmail.com, bár lehet, hogy működik pop-pal is de a helpben ezt írják.
Az SMTP-nél megadtad a bejelentkezést, illetve, hogy TSL-t használjon?

Aki hülye, haljon meg!

(#2015) L3zl13 válasza satomee (#2013) üzenetére

L3zl13
nagyúr

Nem kell feltétlenül a saját szolgáltató smtp-jét használni. Lehet használni a gmail-ét is.
Szvsz ez azért különösen jó, mert így a küldött levelek is megnézhetőek a webes felületről.

Aki hülye, haljon meg!

(#2016) Darla válasza satomee (#2013) üzenetére

Darla
tag

Na megoldottam. A szolgáltató smtp címe kellett neki. Érdekes de a smtp.gmail.com-al nem ment.

L3zl13: Minden jól be volt állítva. Titkosítás, portok, minden.

[Szerkesztve]

(#2017) attilam

attilam
őstag

Van egy problémám és egy észrevételem a gmail-lel kapcsolatban.

Probléma:
A múltkor csatolt fájlként küldtek nekem valamit, amit nem kaptam meg. Az üzenet küldője értesítést is kapott róla, hogy nem sikerült elküldeni az üzenetet. Ez még rendben lett volna, mert azt hittem a küldő volt a béna, de azóta mások is próbáltak mást küldeni csatolva, és tőlük sem kaptam semmit. A freemail-re simán megérkezett.
Volt valakinek hasonló gondja? Vagy tud valaki megoldást erre?

Észrevétel:
Egy nagyon súlyos biztonsági hiba: A telefonommal wapon keresztül szoktam nézegetni a postafiókot. Konkrét gmail nézegetős oldal akkor még nem volt amikor ezt kezdtem, ezért a voda2.webtap.hu-n keresztül néztem meg. Az oldalt elmentettem a kedvencekhez, így elég volt beírni a felhasználónevet és a jelszót és már nézhettem is az oldalt. Aztán néha napján előfordult hogy nem a nyitóoldal jelent meg, hanem az, hogy a böngésző nem támogatja a Java-t és az egyszerű megjelenítéshez kattintsak az alábbi linkre. Így is tettem, és itt jön a hiba: Néha a sajátoméba, de sokszor más emberek postafiókjába találtam magam. :Y Onnan kilépve aztán be tudtam lépni a sajátoméba, csak érdekes hogy jelszó nélkül véletlenszerű user-ek fiókjaiba dobott az oldal. Amúgy 3510i-s Nokiám van. Mostanság már nem működik pontosan ez a megoldás, mert már abszolút nem lehet így bejelentkezni: kiírja, hogy a weboldalt nem lehet megjeleníteni, de ettől függetlenül néha így is megjelenít egy oldalt mások fiókjaiból.

Régóta használok gmail-t, de ez a 2 dolog már szinte válóok nálam. Lehet keresek valami alternatívát.

(#2018) L3zl13 válasza attilam (#2017) üzenetére

L3zl13
nagyúr

Mellékletek: Exe és asszem a zip is tiltott, talán még més kockázatonsak minősített fájltipusok is. Ha ilyet akarsz küldeni/fogadni, akkor nevezd/neveztesd át a kiterjesztést.

Szvsz gond, hogy ez nem csak a default beállítás, hanem meg sem lehet változtatni... :(

Máshova belépkedés érdekes dolog, szvsz lehet, hogy a voda oldala bugos. Jó volna, ha tudnád jelezni valahol. Legjobb volna mindkét helyen.

Aki hülye, haljon meg!

(#2019) attilam válasza L3zl13 (#2018) üzenetére

attilam
őstag

Köszönöm.
A gmail-t pont most értesítettem a problémáról, ha írnak vissza valami használhatót, akkor megosztom itt.
Kár hogy zip-et és exe-t nem lehet fogadni. Azért legalább egy levelet küldhetne ilyenkor a rendszer, hogy xy üzenetét a csatolt fájl kiterjesztése miatt nem kézbesítették. Lehet hogy fontos lenne maga az üzenet szövege is. Ez azért mindenképpen egy komoly negatívum szerintem. :(

(#2020) Winner_hun

Winner_hun
félisten

Miért kapom ezt? :(((

A felhasználói név és a jelszó nem illeszkedik. (Amit megadott: winnerhun))
biztos, hogy jó a jelszó meg az username is, mert ugyan ezzel nem tudok regelni másikat:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2021) kexx válasza Winner_hun (#2020) üzenetére

kexx
csendes tag

nem jo a jelszo! az hogy nem tudsz regisztralni ilyen nevvel, az azt jelenti, hogy mar hasznalatban van. de az hogy hasznalatban van nem jelenti azt is egyben, hogy jo jelszot adsz meg ;] magyarul: adott felhasznalohoz rossz jelszot adsz meg!

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#2022) lorcsi

lorcsi
veterán

nekem elég soxor teszi hülye sorrendbe a leveleketpl. alul felül a korábbi középen meg a legutóbb elküldött :F

"sokaknak kevés, keveseknek sok jut"

(#2023) yksz

yksz
aktív tag

Tudna nekem kuldeni valaki 1 meghívót? pls! elore is thx :R

Fly away my precious knowledge fly far away

(#2024) akasp

akasp
senior tag

pop3-azni szeretnék gmail postafiókomról. tudja-e vki a pop3 címet és a portot??

(#2025) RAM válasza akasp (#2024) üzenetére

RAM
őstag

nem nehéz kitalálni, a webes felületen le is van írva.

Csak tisztán

(#2026) student válasza attilam (#2019) üzenetére

student
őstag

lol szted fognak foglalkozni a problémáddal? :D
végülis fő az optimizmus

[Szerkesztve]

(#2027) RAM válasza student (#2026) üzenetére

RAM
őstag

:)) ,
de zip-et lehet fogadni sztem

Csak tisztán

(#2028) student válasza RAM (#2027) üzenetére

student
őstag

már miért ne lehetne
sztem csak attilamnál van vmi elb*szva

[Szerkesztve]

(#2029) akasp válasza RAM (#2025) üzenetére

akasp
senior tag

ne legyetek mar ilyen kötsögök..lécci rágjátok már szájba..köszi

(#2030) L3zl13 válasza RAM (#2027) üzenetére

L3zl13
nagyúr

Asszem lehet, ha nem exe van benne. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#2031) Beerwolf válasza yksz (#2023) üzenetére

Beerwolf
senior tag

Mail ment

(#2032) RAM válasza akasp (#2024) üzenetére

RAM
őstag

pop.gmail.com 995

Csak tisztán

(#2033) Winner_hun

Winner_hun
félisten

mekkora file-t lehet max küldeni?

(#2034) L3zl13 válasza Winner_hun (#2033) üzenetére

L3zl13
nagyúr

10MB a levélméret korlátja asszem.

De gondolom beleszámít az enkódolás miatti méretnövekedés is. Tehát kb 8-9MB.

Aki hülye, haljon meg!

(#2035) Winner_hun válasza L3zl13 (#2034) üzenetére

Winner_hun
félisten

kár

(#2036) raczger

raczger
őstag

csá!

nekem is jól jönne egy meghívó, ha valaki rászánná magát :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2037) Daniel

Daniel
tag

Sziasztok!

Hogyan tudnek a gmailben foldereket keszeteni amit szurokkel tudnek navigalni? Tudom hogy leteznek label-ek, es azokhoz szurok, de szemely szerint nekem nem igazan jott be ez az otlet, mert igy is megmaradnak a levelek az inbox-ban ami engem zavar.
Az egyeduli mod arra hogy folder szeru elrendezese legyen a leveleimnek, az egy uj label keszitese utan archivalom a kijelolt leveleket, bar ez sem a legkenyelmesebb megoldas.

Valakinek valami otlete/tanacsa van? :R

(#2038) L3zl13 válasza Daniel (#2037) üzenetére

L3zl13
nagyúr

Szvsz nem lehet ilyet.
Én mondjuk az esetek 90%-ában POP3-on keresztül használom. A kliensben meg olyan mappákat hozok létre, amilyet akarok.

Aki hülye, haljon meg!

(#2039) Daniel válasza L3zl13 (#2038) üzenetére

Daniel
tag

Szia!

Koszi a hozzaszolast. POP3 helyett inkabb neha az ePromter-t hasznaltam - egy ingyenes aprocska kliens, ami a legtobb ingyenes email-eket tamogatja (koztuk termeszetesen a gmailt is).

A progit ajanlom mindenkinek, akinek tobb ingyenes emailje van (yahoo, lycos, stb.) - sok idot megtakarit, a gepen tudod nezni a mail-eket anelkul hogy letoltened a szerverrol a gepedre es nagyon egyszeru a hasznalata, konfiguralasa. Ime a link: [link]

(#2040) rup1u5

rup1u5
veterán

nekem az megy az agyamra, hogy ha forwardolni akarok akkor egyszerűen nem lehet hozzáférni a címjegyzékhez.
hogy a bánatba forwardoltok több címre?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2041) L3zl13 válasza rup1u5 (#2040) üzenetére

L3zl13
nagyúr

POP3-mal és levelezőklienssel nincs ilyen gond. :DDD

A webes felületen tényleg gáz a címjegyzék... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#2042) Matthew válasza rup1u5 (#2040) üzenetére

Matthew
senior tag

Csinálj group-okat. Én legalábbis így csinálom, általában egy személytől kapott leveleket kell több (általában ugyanazokra a) címre elküldenem, csináltam pár csoportvariációt és kész. :)

(#2043) Beerwolf válasza raczger (#2036) üzenetére

Beerwolf
senior tag

mail ment!:)

(#2044) kexx válasza Daniel (#2037) üzenetére

kexx
csendes tag

szia

be lehet allitani, hogy nem csak hogy cimket rakjon ra, de egybol archivalja is! nincs ezzel semmi problema.
a pop3 ok, de onnantol kezdve nem annyira online-os a dolog.

(#2045) kexx válasza rup1u5 (#2040) üzenetére

kexx
csendes tag

nem teljesen ertem a problemat! ugyanugy forwardolsz tobb cimre, ahogy levelet is irsz tobb cimre! kivalasztasz egy nevet a listarol (miutan beirtal egy karakter), nyomsz egy entert es ujbol ugyanez! egy sorral lejebb meg lehet cc + bcc cimzetteket is megadni! amugy tudtommal level irasakor sem lehet a cimjegyzekhez hozzaferni, csak indirekt modon, a cimjegyzekbol lehet leveleket irni.

szvsz nagyon jo ez a modszer. hibanak, vagy inkabb hianyossagnak inkabb azt mondanam, hogy ha pl. csak arra emlekszem, hogy a partnernek yahoo.de -s cime van, akkor ezzel nem tudok keresni, mert csak a @ elotti reszben keres. ott is csak a szavak elejerol (ami sztem megint nem elonyos). de mindent egybevele szerintem el vannak talalva ezek a dolgok, csak hat a szemelyre szabott finomsagoktol meg messze vagyunk talan.

(#2046) Jenő

Jenő
aktív tag

Sziasztok!

Valakitől nagyon szépen kérnék egy meghívót. Előre is köszi.

(#2047) b14 válasza Jenő (#2046) üzenetére

b14
senior tag

Elment

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#2048) ragazzo

ragazzo
őstag

Tudja valaki, hogy a gmailnak van-e valami ügyfélszolgálata?Mármint magyar nyelven.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#2049) matekmatika

matekmatika
tag

Tudja valaki miért nem megy a gmail? Vagy csak nálam nem?

(#2050) Winner_hun válasza matekmatika (#2049) üzenetére

Winner_hun
félisten

nálam megy

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.