Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) greenity válasza Tikakukac (#5750) üzenetére


greenity
aktív tag

Nézd meg a szűrőidet, lehet, hogy véletlenül beállítottál egyet régebben. (beállítások/szűrők)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5752) Tikakukac válasza greenity (#5751) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs ilyen, véletlenül meg elég nehéz szűrőt állítani amúgy is :B Itt más a galiba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5753) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Hol lehet megnézni, hogy milyen IP-ről léptek be a Gmail-omba? Esetleg lehet tiltani külföldieket alapból?

Switch Tax

(#5754) harry válasza MasterMark (#5753) üzenetére


harry
veterán

Bejelentkezés után a főképernyőn, a levelek alatt, a jobb alsó sarokban láthatsz egy hasonlót:
Last account activity: xx minutes ago
Details

Ott a Details egy link, láthatod, milyen IP-kről léptek be.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5755) vgyuri válasza MasterMark (#5753) üzenetére


vgyuri
őstag

Gmail felületen meg lehet nézni, mobilról vagyok most nem tudom megnézni pontosan hol találod.

2 lépcsős azonosítást állítsd be, így hiába próbál valaki ismeretlen gépről belépni, név és jelszó után sms-ben küld a Google egy kódot a mobilodra, enélkül illetéktelen nem tud sehonnan sem belépni.

(#5756) MasterMark válasza vgyuri (#5755) üzenetére


MasterMark
titán

& harry: Köszi a gyors választ.

Igen, a kétlépcsős azonosítást már meg is találtam és beállítottam. Az SMS ide ingyenes, vagy alapdíjas?

szerk.: WP-re lesz app majd?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5757) vgyuri válasza MasterMark (#5756) üzenetére


vgyuri
őstag

Ingyenes az sms, nálam pár mp-en belül mindig megérkezett, de ha mégsem, akkor felhívnak és magyarul elmondja az automata a 6 számjegyet, ez is ingyenes.

Otthoni gépre érdemes bepipálni, hogy azon ne kérje többet a kódot.

[ Szerkesztve ]

(#5758) MasterMark válasza vgyuri (#5757) üzenetére


MasterMark
titán

Itt bepipáltam köszi.

Még annyi, hogy azt írja a Chrome szinkronizációhoz is alkalmazás jelszó kell, de a Chrome meg rendes jelszót akar, és megy is vele. Ilyenkor mi van, és melyik az igaz? Alkalmazás jelszót el sem fogadta.

Switch Tax

(#5759) vgyuri válasza MasterMark (#5758) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha elfogadta, akkor biztos jó neki a rendes jelszó is. Alkalmazás jelszó azért jó, mert így nem a google jelszavad kell megadni, így nehezebb ellopni, és az engedélyt később bármikor vissza tudod vonni. Arra figyelj, hogy szóközök nélkül írd be az alkalmazás jelszót.

(#5760) bluobluo75 válasza harry (#5749) üzenetére


bluobluo75
őstag

Kib*sztam a google drive-val, tegnap addig agyaltam míg rá nem jöttem a titok nyitjára, ha ez a köcsög nem engedi az új címre feltöltött tartalomnak hivatkozási címét tovább küldeni, egyszerűen az új címre feltöltött tartalmat engedélyezem, de nem onnan küldöm az ismerősöknek, hanem kimásolom a címet és a régi maillal küldöm szét amivel beszélgetni is szoktam, így nem kezeli spamként! :D

(#5761) havri1


havri1
félisten

Hali!

Ha a "Fontos" címkét kitörlöm webes felületen, akkor a levelek a "Beérkezett üzenetek"-hez fognak kerülni, ugye?
Mert most iszonyat össze vissza érkeznek a leveleim..van ami ide, van ami oda..1 mappa kellene csak..
:R

havri

(#5762) kispx válasza havri1 (#5761) üzenetére


kispx
addikt

Igen (feltéve, ha nincs más szűrű beállítva)

(#5763) harry válasza bluobluo75 (#5760) üzenetére


harry
veterán

Profit :)

havri1: Az alapvetően csak egy plusz "jelző", mint akár a csillag, tehát oda kerül, ahova amúgy is, és igen, ez általában az inbox (hacsak nincs leszűrve, és máshova irányítva).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5764) havri1


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#5765) mutyi


mutyi
őstag

Olyan gondom van régóta, hogy be van állítva vagy 5 e-mail cím a gmail-en belül és ugyebár van egy alapértelmezett e-mail cím, amelyikről küldöm a leveleket új levélírása esetén.
A gond az,hogy ha kapok egy levelet bármelyik másik e-mail címre és nyomok egy választ,akkor az alapértelmezett e-mail cím feladójaként küldi el a leveleket és nem azzal amelyikre jött a levél.
Átállítani sem tudom adott esetben manuálisan,hogy ugyan ne az alapértelmezettel küldjön már választ.
Tudtok rá megoldást?

(#5766) harry válasza mutyi (#5765) üzenetére


harry
veterán

Settings -> Accounts -> Send mail as:

When replying to a message:
- Reply from the same address to which the message was sent
- Always reply from default address

Itt az első opcióval azzal válaszol, amelyikre kapta.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5767) mutyi válasza harry (#5766) üzenetére


mutyi
őstag

Nagyon szépen köszönöm, ez nagy segítség.
Thx!!!

(#5768) Littoral


Littoral
aktív tag

Járt már így valaki? És mitől van ez?

Evolution -> Gmail Calendar. Egyik napról a másikra eltűnt a szinkronizált naptárból minden bejegyzés, nem frissítettem, nem történt semmilyen változás a rendszerben.
Ha egy újat hozzáadok, az sem töltődik be.

(#5769) davenet3


davenet3
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek. Az a problémám, hogy átirányítottam a munkahelyi postafiókomat a privát gmail címemre. Melóváltás miatt viszont most visszajuttatnám valahogy az eredeti címre a leveleket (öröklődő munkahelyi mailcím). Csak sajnos nem tudom hogyan kellene.
Van valami ötletetek? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de nem annyira, mint a tolószék...

(#5770) Littoral válasza davenet3 (#5769) üzenetére


Littoral
aktív tag

Mindenesetre először szüntesd meg az átirányítást a céges mail-címről.
Utána praktikusan egyesével küldözgesd vissza azokat a leveleket, amiket szeretnél. Előtte azért nézd meg, hogy nem volt-e beállítva az, hogy maradjon az eredeti postafiókban (szerveren) is egy példány belőle.
Ha nem, akkor csak ez működik: egyesével visszaküldeni.

(#5771) Littoral válasza Littoral (#5768) üzenetére


Littoral
aktív tag

A magam kérdésére válaszolok, hátha valakinek segítség:
/.evolution/cache/calendar --> itt a caldav_ -al kezdődő fájl törlése segített. Nagy baj nem történik, a szinkronizált naptár következő betöltésekor a fájl újra (helyesen) létrejön, innentől a naptár rendeltetésszerűen működik.

Annyi köze van a gmail-hez, hogy nemrég jelszót változtattam, aminek a kezelése látszólag nem megoldott a helyi szinkronizálás során.
10.02 LTS Lucid Lynx

(#5772) iSonic


iSonic
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogyha csinálok a Gmail-be egy facebook-os részt, hogy a sok értesítőt oda gyűjtse és a beérkező üzenetekbe ne jelenjen meg, az megoldható? Mert általában a beérkező is bennhagyja és beleteszi a fb-os mappába is..

A másik kérdésem, hogyan lehet kiküszöbölni azt, hogy az androidos telefonom esetén ne kelljen állandóan egyedi kulcsot generálni ahhoz, hogyha pl.: ROM-ot cserélek a telon és full wipe van.

(#5773) kispx válasza iSonic (#5772) üzenetére


kispx
addikt

Elsőre:
Beállítások -> szűrők -> Új szűrő létrehozása

Feladó: facebookmail.com
és pipáld be a következőket:
- A Beérkező levelek mappa kihagyása (Archiválás)
- A következő címke alkalmazása: [Ide egy FB címkét hozz lére]

[ Szerkesztve ]

(#5774) iSonic válasza kispx (#5773) üzenetére


iSonic
addikt

A Beérkező levelek mappa kihagyása (Archiválás)

ez amit elfelejtettem bepipálni köszönöm!!! :R

Most már csak a másikra kéne megoldás, mert az picit komplexebb..

(#5775) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem abban segíteni hogy tudom lementeni az összes névjegyet Gmailről? sehol nem találom :(

köszi

(#5776) Sanyi.mTs válasza djnyakesz (#5775) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

gmailbe belépsz > bal felül google alatt gmail, rákattintasz > címtár > középen felül egyebek > exportálás

(#5777) djnyakesz válasza Sanyi.mTs (#5776) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Ahh ezazzz!!!
köszii! :C :R :R

(#5778) havri1


havri1
félisten

Helló!

Hogyan tudom a gmailos fiókban az összes szűrőt stb alapra állítani?
Mert valamit elronthattam, ugyanis androidos kliensben egy pár levél nem érkezik meg a beérkezett üzenetek közé, hanem csak az összes email-ban látható.
Nem találok semmilyen beállítást..nem tudom mi alapján szűr.
:R

havri

(#5779) greenity válasza havri1 (#5778) üzenetére


greenity
aktív tag

Beállítások/szűrők, töröld az összeset.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5780) havri1 válasza greenity (#5779) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Ott is volt, valahogy beállítottam :W
Művelet --< archiválás

havri

(#5781) Macita


Macita
csendes tag

Sziasztok!

Lehet buta kérdés de előre is köszi a segítséget:)
Ma reggelre a gmailfiókom bal oldaláról eltüntek a nevek.
Csak az én nevem látható ott.Többnyire a hangoutot használom
és így most akít hívni akarok annak először elő kell ásnom egy levelét
és csak onnan tudom hívni de így sem csörög ki,csak ha észreveszi
hogy hívtam akkor tudja felvenni.
Kérdés,hogyan tudom visszaállítani az eredeti formát hogy baloldalon ott
legyenek a nevek?
Köszi a segítséget

(#5782) greenity válasza Macita (#5781) üzenetére


greenity
aktív tag

Beállítások/Chat-nél nézd meg, hogy be van-e kapcsolva a chat.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5783) Macita válasza greenity (#5782) üzenetére


Macita
csendes tag

Köszönöm!
Sikerült minden visszaállt eredetibe.

(#5784) INTELligent válasza Macita (#5781) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ugyanez a probléma, csak nálam be van kapcsolva a beállítások/csevegés menüpont. Ilyenkor mit lehet tenni?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#5785) INTELligent válasza INTELligent (#5784) üzenetére


INTELligent
senior tag

Úgy néz ki megoldódott...

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#5786) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok.
Van arra mód hogy a egy külön mappát, illetve gmail szerint címkével ellátott leveleket csak jelszó megadása után lehessen látni. Természetesen más jelszóra gondolok, mint a gmail-es. Van egy szűrőm, ami bizonyos feladótól származó leveleket felcímkézi, ( át is ugorja a bejövő mappát), azonnal átdobja egy bizonyos nevű mappába (vagy címkébe, vagy mi az... :) ). Működik Thunderbirdbe is, és androidos gmail kliensbe is. Nos ezt a mappát szeretném valahogy jelszavazni. Mivel több helyen is, különböző kliensekkel használom a fiókot, ezért lenne jó a gmail webes felületén beállítani valahogy, persze ha van rá mód.
remélem valamennyire érthetően írtam le a problémát.
Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#5787) harry válasza Hosssszu (#5786) üzenetére


harry
veterán

Szűrt leveleket / labeleket akarsz jelszóval ellátni - de ahogy rákerestem, erre jelenleg ebben a formában nincs megoldás... legalábbis több gmailes topicban is kérdezték, és ott azt mondták, nincs ilyen.
Magában a kliensben lehet, hogy van rá lehetőség, azokat nem ismerem.
Esetleg megoldás, hogy ezeket a leveleket egy szűrővel automatikusan továbbítod egy másik, külön ezeknek létrehozott gmail (vagy másik) fiókba, és a kliensben beállítod ezt a fiókot is, csak nem mented el a jelszavát, vagyis valamennyi levél lekéréskor be kell majd írnod. Bár ez önmagában nem gátolja meg a letöltötthöz való hozzáférést... de ez már általános levelezési kérdés, kész gmail-os megoldást nem találtam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5788) Hosssszu válasza harry (#5787) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!
Köszönöm szépen a választ!
Úgy látom, akkor nem én kerestem rosszul, hanem valóban nincs erre mód.

Üdv.: Hosssszu

(#5789) havri1 válasza harry (#5787) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem egyszerűbb lehet egy külön emailcím létrehozása csak annak a címzettnek.
Azt meg beállítani egy külön appra, aminek az indulását lejelszavazni. És így a már letoltott levelek is biztonságban vannak.

havri

(#5790) harry válasza havri1 (#5789) üzenetére


harry
veterán

Úgy is jó, igazából annyi a különbség, hogy másikra küldik, nem a filter teszi át, szóval szólni kell a feladónak. Hogy az alkalmazást miképp lehet jelszavazni (akár több platformon is), azt nem tudom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5791) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Most hogy bejött ez 3 füles beérkezőleveles cucc, ha kiszedem ezt a +2 fült, mert nincs rá szükségem, ugyanis minden e-mail amit szeretnék szűrni az már szűrve van, tehát ha kikapcsolom a +2 fült, akkor az oda érkező levelek mennek a szokásos "Elsődleges" helyre?

(#5792) DS39


DS39
nagyúr

ma megjelentek ezek az email fülek, ezt ki lehet vhogy kapcsolni/visszaállítani úgy mint eddig?
közben sikerült.

Vasinger: ahogy nézem a levél darabszámot, kikapcsolás után hozzárakja őket az Elsődlegeshez, feltételezem a későbbiekben érkezőkkel is így tesz.

[ Szerkesztve ]

(#5793) St3ven válasza DS39 (#5792) üzenetére


St3ven
addikt

És el is tűnik az a sáv, ha már csak egy fül maradt?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5794) Vasinger! válasza St3ven (#5793) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen.

(#5795) St3ven válasza Vasinger! (#5794) üzenetére


St3ven
addikt

Kösz!

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5796) dodopek


dodopek
addikt

Szevasztok!

Gmailnél mekkora a max csatolmány méret? 15mb-ot nem tudtam elküldeni Live mail 2012 progin keresztül...

(#5797) StLui válasza dodopek (#5796) üzenetére


StLui
veterán

25MB, de lehet drive segítségével nagyobbat is, sok GB-ot is

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#5798) greenity válasza dodopek (#5796) üzenetére


greenity
aktív tag

Érdemes lenne a webes felületen próbálkoznod... Nekem ott szokta engedni az ilyesmit :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5799) Vasinger! válasza greenity (#5798) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ott se engedi :N

(#5800) greenity válasza Vasinger! (#5799) üzenetére


greenity
aktív tag

Most próbáltam ki, 17 MB-os filet küldtem el a webes felületen keresztül... a 15 megát simán kéne bírnia...

"Egy mosolynál jobb a több"

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.