Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Visormail válasza atillaahun (#5985) üzenetére


Visormail
addikt

E-mail üzenetek küldése más címről itt ír erről is az első lenyitható feliratra klikkelve.
"Ezért ha a Meghatalmazó részt nem szeretné megjeleníteni egyik üzenetben sem, azt javasoljuk, hogy a másik e-mail szolgáltatójának az SMTP-szervereit használja."

Te viszont saját domainhez használod a gmail smtp szerverét, ebben az esetben úgy látszik mindenképp meg fog jelenni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6002) Csontikka válasza Visormail (#6001) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

be lehet olyat állítani, van esetleg olyan app androidra, vagy fiókbeállítás, ami jelzi, ha valaki bejelentkezik a fiókomba?

(nem arra vagyok kíváncsi, hogy milyen IPről, mikor léptek be, ezt tudom hogy meglehet nézni), egy "azonnal jelző" valamit keresek, hasonlóra gondolok mint pl tmobile-nál bejelentkezel weben a számládhoz jön egy mail/sms, hogy valaki bejelentkezett..

köszönet érte ha valaki tud ilyet!

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#6003) Visormail válasza Csontikka (#6002) üzenetére


Visormail
addikt

Van kétlépcsős azonosítás ezzel bevonhatod a mobilodat a bejelentkezésbe, tehát az sms kód is kelleni fog de beállíthatod hogy adott gépen csak egyszer kérje. Nem tudom ez jó e így neked.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6004) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Most nálam is átváltott a Google-Gmail levelező az új levélküldési módra és új dizájnra.

Itt hol lehet a levélszerkesztésnél becsatolni a Smiley-kat ?

köszi szépen.
üdv.,

(#6005) kispx válasza Orionk (#6004) üzenetére


kispx
addikt

Vidd az egeret alul a plusz jelre. Ekkor még egy pár menüpont megjelenik. Utolsó előtti lesz a smiley.

[ Szerkesztve ]

(#6006) Orionk válasza kispx (#6005) üzenetére


Orionk
senior tag

Tényleg !

Vak voltam ! köszi szépen. :)

(#6007) Csontikka válasza Visormail (#6003) üzenetére


Csontikka
aktív tag

igen, ez megvan, de azért köszönöm szépen!

(#6008) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

YouTube ra hogyan lehet feltölteni úgy videót, hogy az elérését csak az lássa, akinek átadom/elküldöm a videó linkjét ?

köszi

láttam már ilyen feltöltéseket és meg lehet valahogy csinálni.

(#6009) atillaahun


atillaahun
veterán

Azt sejti valaki, hogy mi alapján sorolja a Gmail Spam-be, vagy a Promóciós ajánlatok közé a leveleket?

(#6010) DS39 válasza Orionk (#6008) üzenetére


DS39
nagyúr

ahol a feltöltési adatokat megadod cím, stb, ott van olyan lehetőség hogy publikálás nyilvános vagy privát. (rég használtam, de ilyen biztos van max kicsit más megfogalmazásban pl megosztás)

atillaahun: ki fizet többet :D

[ Szerkesztve ]

(#6011) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Egy kis segítség kellene!
Gmail felhasználó vagyok, de szinte csak chatre van, illetve ezzel lépek be a youtube fiókomba is. Használom a nevemet és fiókomat asztali windows gépen, iphone-on email kliensben, és a gond: kaptam egy samsung galaxy kölcsönkészüléket, amin mailfiókomat szinkronizáltam és a hangoutsban chateltem. A készüléket leformáztam, visszaadtam, gyári állapotban volt, eltűnt róla minden.
Most ha PC-n beszélgetek, és kijelentkezek, mondják, h továbbra is sárga pötty van a nevem mellett.
A fiókom beállításainál van ez a menü: Csatlakoztatott webhelyek, alkalmazások és szolgáltatások -> itt minden androidos baromságtól visszavontam az engedélyt, de továbbra is fentáll a fenti eset. [link]

Mit tehetek, h kilépés, PC kikapcsolás után szürke pötty legyen a nevem mellett?

(#6012) EmberXY válasza zolikaDB (#6011) üzenetére


EmberXY
addikt

Említetted, hogy iphone-on is használtad, de már nem használod? (ez nem derül ki), mert amiatt is lehet nyilván...

Esetleg még a webes felületen a belépési statisztikákat megnézni, és a biztonság kedvéért kiléptetni minden más helyen nyitva levő profilt (hátha van ilyen, sose tudni...)
Valahol aktívnak kell lennie (a sárga pötty alapján tétlenül).

Up the Irons!

(#6013) zolikaDB válasza EmberXY (#6012) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kiderult, h az androidos Hangouts hibaja. Be kell lepni majd ki, es jo lesz.

(#6014) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
A Gmail-em azt jelzi, hogy érkezett egy mail-em, de ugyanakkor sehol nincs új e-mail. Hiába nézem akárhol, sehol nem jelenik meg egy érkezett levél se.
Másnak volt már ilyen?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6015) kispx válasza szoke12 (#6014) üzenetére


kispx
addikt

Címkék alatt van egy olyan hogy továbbiak. Azt nyisd le. Vagy esetleg a ctrl+f5-öt is megpróbálhatod, ha ott nincs.

(#6016) szoke12 válasza kispx (#6015) üzenetére


szoke12
őstag

Meglett!
Kaptam egy hangüzenetet, de azt a telefon nem jelezte, csak az asztali verzió.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6017) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, lenne egy kis problémám.

Android gmail app.
Ha vki ír hangoutson keresztül, és nem veszem észre, akkor elvileg a mailek között landol.
Az android gmail app jelez egy olvasatlan levelet, de nem jelenik meg a listában, illetve 1 olvasatlan csevegést, de ott sem jelenik meg.
Hangoutsban elolvasom az üzenetet, de továbbra is jelez a gmail app.

Na most, ha gépen megnyitom a gmailt, akkor ott jelzi olvasatlan levélként és el tudom olvasni, amitől az appban is eltűnik.
Viszont mobilon a lassú kapcsolat (korlátozott mobilnet) miatt nem nyílik meg a rendes gmail oldal, csak a html verzió, ahol nem szerepel az olvasatlan levél (de jelzi, hogy van 1 olvasatlan) se csevegés mappa, így mobilról nem tudom eltüntetni.

Mi a megoldás erre mobilról?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6018) szoke12 válasza Zirowe (#6017) üzenetére


szoke12
őstag

én ugyanebbe futottam bele pár napja. renkívül idegesítő. nem tudom, minek variálják.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6019) Zirowe válasza szoke12 (#6018) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, csak én most kb 10 napig nem leszek pc közelben, és rohadt idegesítő az a feltűnő/eltűnő 1 olvasatlan felirat. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6020) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Egy érdekes kérdésem lenne, lehet nem is a legjobb helyen teszem fel. Van egy gmail-es email címem. Van-e lehetőség arra, hogy valaki hozzáférjen a címlistámhoz anélkül, hogy ismerné a jelszavamat?

Ugyanis egy konkurens cég árajánlatokat küldött ki, és többek között megkapta az ügyvédem és a testvérem is, akik semmilyen kapcsolatban nincsenek az iparággal, amiben tevékenykedek.

Ami érdekes, hogy címzettként nem is ők szerepelnek, hanem egyetlen másik email cím.

(#6021) greenity válasza szőröscica (#6020) üzenetére


greenity
aktív tag

Azt nem tudom ezt lehet-e, de elképzelhető, hogy erre a másik mailcímre be van állítva, hogy továbbítsa az emaileket tesódnak és az ügyvédednek.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6022) Ablakos válasza szőröscica (#6020) üzenetére


Ablakos
őstag

Talán a konkurens, olyan levelet kapott Tőled, amiben valamikor másolatként szerepelt az ügyvéd és testvér mail címe. Biztosan emberi (nem szándékos) hiba, figyelmetlenség okozta a meglepetést.

(#6023) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyan lehet egy naptáramat belinkelni valakinek? Nem, nem megosztani akarom az e-mail címe megadásával, csak hogy megnézze a naptáramat.

(#6024) DS39 válasza Vasinger! (#6023) üzenetére


DS39
nagyúr

a naptár beállításokban ott a naptár URL címe. de ha nem osztod meg vele, nem fogja látni, csak ha nyilvánossá teszed. (illetve van a privát url cím is, az lehet azt csinálja amit te szeretnél, a leírása alapján nem teljesen egyértelmű)

[ Szerkesztve ]

(#6025) Jacak válasza Zirowe (#6017) üzenetére


Jacak
senior tag

...H. h. nyílik meg a webes felület,az nem a net sávszél függvénye szvsz,hanem a böngető user agent-je befolyásolja...

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6026) Vasinger! válasza DS39 (#6024) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm, erre voltam kíváncsi! :R

(#6027) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

IMAP segTségével van beállítva a levelező és fent a gmail-be beállítva,hogy ha a levelezőben törlünk egy levelet, akkor azt ne törölje fent a szerverről, hanem archiválja. Hol találom ezeket az archivált leveleket?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6028) kispx válasza V.Stryker (#6027) üzenetére


kispx
addikt

Archivált levél = az összes címkét leveszi róla, kivéve az "Összes levél" címkét. Így az összes levélnél kell nézni.

Bal oldalt a címkék alá idd le az egeret, így a további címkéket is mutatni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#6029) diosretes


diosretes
csendes tag

T. Fórumtársak.
Segítséget szeretnék kérni! A gmailben ha elküldök egy levelet, azt az "elküldött levelek" helyett a kukába rakja. Ezen akarok változtatni eddig nem sok sikerrel. Valakinek esetleg van ötlete mi lehet a megoldás?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6030) vgyuri válasza diosretes (#6029) üzenetére


vgyuri
őstag

Szűrőket nézd át, csak amiatt rakhatja oda.

(#6031) diosretes válasza vgyuri (#6030) üzenetére


diosretes
csendes tag

Átnéztem , nem találtam ilyen szürést. :(

(#6032) kispx válasza diosretes (#6031) üzenetére


kispx
addikt

Klienst használsz?

(#6033) diosretes válasza kispx (#6032) üzenetére


diosretes
csendes tag

nem

(#6034) greenity válasza diosretes (#6033) üzenetére


greenity
aktív tag

Biztos valami hülye beállítás lesz a ludas, körbenéztem, de nem találtam semmit :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6035) diosretes válasza greenity (#6034) üzenetére


diosretes
csendes tag

Azért köszönöm a válaszokat.

(#6036) iistvan91


iistvan91
csendes tag

azt valahogy meg lehet oldani, hogy mondjuk ha rákeresek egy kulcsszóra Gmail-en belül, és amelyik e-maileket kilistázza nekem azokat tovább tudjam küldeni egy másik címre?

(#6037) kispx válasza iistvan91 (#6036) üzenetére


kispx
addikt

Egyenként.

Szerk.:
Thunderbird alól mellékletként tovább tudod csoportosan is.

[ Szerkesztve ]

(#6038) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

IMAP-pal és Thunderbirddel használom a gmailt és észrevettem, hogy hiába állítottam be a Thunderbirdben, hogy ha törlök egy levelet, akkor azonnal semmisítse meg, nem ez történik, hanem egyszerűen kiveszi a bejövők közül és behajintja archívumba azaz, az összes levél mappába.

Megnéztem a gmail webes felületén a beállításokat és az átirányítás részben találtam két opciót:

Automatikus megsemmisítés bekapcsolva - A szerver azonnali frissítése (alapértelmezett) (ez tökéletes LENNE, ha nem az archívumba pakolná a törölt leveleket)

Automatikus megsemmisítés kikapcsolva - Várakozás a kliensre a szerver frissítéséhez

Ez utóbbinál adódik a kérdés, hogy hogy a francba lehet a kliensben frissíteni a teljes email account tartalmát úgy, hogy a kliensben végzett törlések eredménye aztán a webes felületen is látszódjon?

Ha ezt a második opciót választom, akkor alul megjelenik 3 törlés típus: archiválás, áthelyezés kukába, végleges törlés. Ebből nekem a 3. opció lenne az ideális.

Viszont ha átállítom, hogy a kliens és a szerver szinkronban legyen (ugye 1. opció), akkor nem engedi megválasztani a levelek törlési módját. Miért? :F

(#6039) harry3


harry3
őstag

Üdv.
Gmailben meg lehet az alábbit csinálni, mint Outlookban?
Adott egy email cím és azon belül létrehozok egy teljesen újat(alias), azaz Gmailnél meg lehetne oldani, hogy két emailcímet turdak elérni egy fiókból, anélkül, hogy az egyik hozzá lenne kapcsolva a másikhoz? Tudom, hogy itt is van alias, de az teljesen más. Nekem két emailcím kellene, nem pedig olyan, hogy név@gmail.com és név+valami@gmail.com, hiszen itt a két cím ugyan az, csak az egyik után van írva egy +

(#6040) cocka válasza cocka (#6038) üzenetére


cocka
veterán

Na mindegy. Megoldottam úgy, hogy átállítottam a kliensben, hogy azonnali törlés helyett rakja a leveleket a kukába.

1. [link]

2. [link]

Szóval a lényeg, hogy szerettem volna úgy beállítani a klienst, hogy szinkronban legyen a szerverrel és ha bármelyik levelet törlöm, tűnjön el véglegesen.

A valós időbeli szinkronizációért az 1. képen lévő fenti opció a felelős. Az is látható, hogy ilyenkor nem engedi megválasztani a törlés módját, hanem a törölt üzeneteket automatikusan archiválja.

Szóval ha a 2. képen a kliensben az azonnali törlést választod, akkor az üzeneteket automatikusan archiválja magyarul eltűnteti a bejövőből, de nem kerül a kukába sem, egyszerűen csak az összes levél közt találod meg a "törölt" üzeneteket.
A megoldás az, hogy a kliensben be kell állítani, hogy a törölt leveleket a kukába helyezze. Aztán pedig szintén ugyanazon a lapon alul beállítani, hogy a kukák tartalmát a program kilépéskor törölje. Így végleg törlődnek a levelek. (a szerverről és a kliensről is)

[ Szerkesztve ]

(#6041) Visormail válasza harry3 (#6039) üzenetére


Visormail
addikt

Beállítások/Fiókok/További saját e-mail cím hozzáadása?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6042) harry3 válasza Visormail (#6041) üzenetére


harry3
őstag

Ez végül is a két email összekötése, csak akkor amit hozzákapcsoltam arra be kell lépnem időnként, hogy ne törlődjön, bár jobb, mint a semmi.

(#6043) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy gmail webes felületén hogyan tudom azt beállítani, hogy egy általam létrehozott mappába automatikusan áttegye bizonyos e-mail címről érkezett leveleket?
Tehát van egy Egyetem nevű mappám és van három e-mail címem, ahonnan jönnek a leveleim. És azt szeretném, hogy közvetlenül oda is érkezzenek, ne a beérkezőbe, vagy az összesbe? SOS!

 Apple

(#6044) Visormail válasza kraftwerkfan (#6043) üzenetére


Visormail
addikt

Megnyitsz egy ilyen levelet vagy kipipálod, továbbiak gomb, ehhez hasonló üzenetek szűrése. A feladónál vesszővel elválasztva beírhatod a további címeket. Alul kék szöveg "szűrő létrehozása a keresés alapján".
A másik ablakon kipipálod "a következő címke alkalmazása" és kiválasztod a listából az egyetemet. Ettől még meg fog jelenni a beérkezők között is, de ha rányomsz az egyetemre csak azokat látod. Ha nem akarod akkor kipipálod hogy "a beérkező levelek mappa kihagyása", de akkor ez archiválás is egyben, tehát ha valamilyen klienssel lekérdezed (mondjuk ami csak jelzi hány üzeneted jött) ott nem fogja őket új levélként jelezni.
Alul kipipálod hogy "szűrő alkalmazása x egyező levélre is" akkor az eddig erről a címről érkezetteket is berakja az egyetem alá.
További feltételeket is megadhatsz csak akkor ha csatolmány van benne, ha ez vagy az a tárgy, van vagy nincs benne adott szöveg.
Az összes levélben pedig mindenképpen látszik minden levél ami a fiókban található.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6045) St3ven válasza kraftwerkfan (#6043) üzenetére


St3ven
addikt

Szűrővel.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#6046) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Ha nem létező email címre sikerül levelet küldeni, akkor a gmail automatikusan küld egy válasz levelet?

.

(#6047) Visormail válasza Troy. (#6046) üzenetére


Visormail
addikt

Kapsz egy értesítő levelet amiben benne van a hibajelentés, hogy nem sikerült kézbesíteni és miért.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6048) Troy. válasza Visormail (#6047) üzenetére


Troy.
addikt

Ha jól sejtem ez minden esetben így van!
Köszi!

.

(#6049) EmberXY válasza Troy. (#6048) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha bármilyen okból nem sikerül egy kézbesítés (akár nem létező cím, vagy egyéb ok, körülmény, hiba, stb), arról minden esetben jön értesítés.
Amiről nem jön, az célba is ért.

Up the Irons!

(#6050) LonGleY


LonGleY
veterán

Hali!

Lehetséges az új, gyári címkék olyan jellegű állítása, hogy a Promóciókba pl. úgy kerüljenek át a beállított hírlevelek, hogy az a Beérkezők között ne jelenjenek meg? Vagy inkább csináljak külön címkét, amit így konfigolok? Az egyedi címkék beállításával tisztában vagyok, de jó lenne ezt a Beérkező levelek mappa kihagyása opciót a gyárira húzni.

Ki szoktam kapcsolni a Beállítások / Beérkező levelek részen ezeket a tabokat, hogy csak bal oldalt lehessen látni a különféle címkéket. Lehet, hogy ez a gond, és ezért nem szortíroz külön?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.