Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) mzso válasza kispx (#9000) üzenetére


mzso
veterán

Még az sem áll fenn...

(#9002) EmberXY válasza mzso (#9001) üzenetére


EmberXY
addikt

Van benne futtatható kód? Az sem kizárt, hogy a tömörített tartalomban "lát" valamit, amit biztonsági kockázatnak vél, akár valamilyen fertőzött fájl formájában...

Up the Irons!

(#9003) mzso válasza EmberXY (#9002) üzenetére


mzso
veterán

Mivel ugyanazokat fájlokat külön-külön tudtam csatolni ez nem áll fenn.

(#9004) EmberXY válasza mzso (#9003) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy ötletem van még: egyben küldve nem haladja meg a méretkorlátot (úgy emlékszem, csatolmány esetén 25 mega)?

Up the Irons!

(#9005) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon fura jelenséggel találkoztam. Nem tudom ez e a jó fórum, de mivel a google címjegyzék a gmail része ezért írtam ide. A telefonban (androidos természetesen) felveszek egy új névjegyet a gmail fiókomhoz. Majd a telefonon sehol sem találom, még szinkronizálás után sem. A gmail fiókom címjegyzékében pedig ott van, számítógépen látszik. Ha ott módosítok rajta, azonnal megjelenik a telefonon is.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#9006) mzso válasza EmberXY (#9004) üzenetére


mzso
veterán

Nem. 1-2MB volt.

(#9007) Hujikolp válasza Jaki2000 (#9005) üzenetére


Hujikolp
őstag

Menj el a címtáradba a telefonon, ott a beállítások, megjelenítendő kapcsolatok. Pipáld be a google accot. Esetleg nézd meg a beállítások, szinkronizáció, google, katt az emailre, majd a listában nézd meg, hogy mindent sikeresen szinkronizál, amit kell.
Esetleg cache törlés.

[ Szerkesztve ]

(#9008) Jaki2000 válasza Hujikolp (#9007) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Köszi! Ez rendben van. Írtam is, hogy volt szinkronizálva. Autóra van állítva és kézzel is többször elindítottam. Közben próbálgattam. Ha a számítógépen módosítok a címtárban, csak akkor szinkronizálja a telefonnal, ha a névben módosítok. Egyébként nem látom a telefonon. Pedig ott írtam be.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#9009) EmberXY válasza mzso (#9006) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor nincs több ötletem...

Up the Irons!

(#9010) Jaki2000 válasza EmberXY (#9009) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Átnéztem a gmail összes beállítását, kifejezetten a biztonsági beállításokat. Semmi ilyesmire utaló beállítás nincs. Viszont a korábbi telefonjaimat még kapcsolódva látta, holott én azokban töröltem a fiókot amikor megszabadultam tőlük. Most mind kiléptettem és töröltem. Ez után beírtam 3 kontaktot és semmi hiba. Pedig már hónapok óta csinálta.
Hümmm....

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#9011) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Készítettem egy gmail fiókot anyukámnak, és a sajátomból szeretném a névjegyzéket átrakni, hogy ne kelljen egyenként bepötyögni. A telefonba beállítottam a fiókját, de nem tudom átmásolni a névjegyeket, csak export-importtal. Régebben úgy emlékszem, volt ilyen opció, 7.0 androidban nem találom.

Beléptem web-re, ott sikerült átrakni, de a telefonon minden kontakthoz van egy fénykép, fotó, azok így nem mentek át. Amikor korábban telefonon átmásoltam egyik fiókból a másikba, ott átmentek azok is.

Esetleg ötlet?

Köszi, G.

(#9012) roxan válasza roxan (#9011) üzenetére


roxan
senior tag

Senki sincs itt?

(#9013) Juliuska válasza roxan (#9011) üzenetére


Juliuska
senior tag

Hmmm...DE van olyan aki olvas Téged :)

A 7.0-án: telefon/névjegyek/egyebek/import-export/exportálás/Google-n találod.

A másik problémádra csak tippem van: nem elképzelhető, hogy az a pár névjegy magán a telón született...? (ha igen, akkor annak mentési helye a telefon és nem a google). Nézd meg légyszíves, hátha csak ez a bibi.

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#9014) roxan válasza Juliuska (#9013) üzenetére


roxan
senior tag

Köszönöm!

No, nekem névjegyeknél nincs egyebek, csak ezek..

És alattuk ilyen opciók:


A képpel ellátott kontaktok egy része telefonon lett létrehozva, aztán pár a web-en, a gmail levelező címlistájában. Aztán a telefon szinkronizálta magára.

Az előző teleofnban (korábbi android op.rendszer volt rajta) volt olyan opció, hogy egyik gmail fiókból másikba tudtam másolni a kontaktokat, úgy tudtam full áttenni mindet (képpel együtt). Ez nem megy most.

(#9015) Juliuska válasza roxan (#9014) üzenetére


Juliuska
senior tag

Értem...
Mi van, ha mondjuk folytatnád a telódon a névjegyek kiexportálását?
Azt feltöltenéd a saját Dropbox/Drive-odba, stb.

vagy csak simán átküldenéd magadnak egy pc-re, hogy aztán azt, a gmailes fiókban (a WEB-es felületen a címtárban) feltölthesd onnan.
Ennek a legegyszerűbb módja, ha címtárban csak egész egyszerűen nézetet váltasz:

A klasszikus nézetnél már találsz egy olyan opciót, hogy "névjegyek importálása"
Szerintem, ennek a módszernek már működnie kell...

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#9016) roxan válasza Juliuska (#9015) üzenetére


roxan
senior tag

Ez ment, igen, köszönöm, csak a kontaktokhoz rendelt képek nem jöttek át, korábban ezt vhogy átvitte...

(#9017) Juliuska válasza roxan (#9016) üzenetére


Juliuska
senior tag

Találtam Neked egy lehetséges megoldást:itt
Ezt ugyan én nem próbáltam, de ki tudja, hátha...
Egy kollégánál nagyon hasonló probléma volt, mint Nálad (itt)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#9018) roxan válasza Juliuska (#9017) üzenetére


roxan
senior tag

Köszi, megpróbálom

(#9019) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Csináltam egy új email címet, hogyan tudom azt megtenni, hogy az új címemről is a régire érkezzenek a levelek?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9020) kispx válasza Predator2 (#9019) üzenetére


kispx
addikt

1) Gmailnél email beállítása -> Fiókok és importálás -> Levelek ellenőrzése más fiókokból

vagy
2) A szűrőkkel minden új emailt továbbküldöd a régi email címedre.

(#9021) Predator2 válasza kispx (#9020) üzenetére


Predator2
addikt

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9022) foresz


foresz
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Adott egy Vodafonos tab amin a Gmail app ból küldenék e-mailt ami el is megy ha nem csatolok fájlt de ha csatolok valamit akkor egyből a várólistára helyez és nem megy el. Mit lehet az oka?

(#9023) tsteve válasza foresz (#9022) üzenetére


tsteve
senior tag

nemcsak nálad... elég súlyos hiba ez android esetén..várolistára helyezi az androidos app a legártalmatlanabb jpg, PDF es akár mp3 mellékletű levekeket is, miközben asztali gépen, Windows alatt elkuldi ugyanazokat... mindent próbáltam már én is a telefonon: adattörlés, újratelepítés, vírus keresés, semmi nem segít.. ott csücsül hetekig a várólistára helyezve a párszáz megás mellékletes levél, s közben a gmail vígan szinkronizál közben, s látszólag jól működik, s a melléklet nélküli leveleket el is küldi... android 5 es android 7 alatt is tapasztaltam több telefonon, tehát maga a Gmail app szarakodik...semmilyen levelet nem küld el, ami mellékletes, közben az androidos engedélyek is rendben vannak, s pár hete még jól működött ugyanez az app a telefonokon...ha kézzel szinkronizálni akarom, kiirja hogy "küldés" majd ismét azt hogy "" várólistára helyezve"...

[ Szerkesztve ]

(#9024) tsteve válasza tsteve (#9023) üzenetére


tsteve
senior tag

párszáz kb-ost akartam írni, bocs... 1 MB alatt vagyok általában de azokat sem küldi....

(#9025) foresz válasza tsteve (#9024) üzenetére


foresz
tag

megoldás lehet másik app használata?

(#9026) tsteve válasza foresz (#9025) üzenetére


tsteve
senior tag

biztosan... chrome gmail web-felület alól is elküldi ugyanaz a telefon ugyanazokat a mellékleteket, csak az appnak van nyűgje...

[ Szerkesztve ]

(#9027) Predator2 válasza kispx (#9020) üzenetére


Predator2
addikt

Sajnos egyik megoldást sem engedi.
A szűrőket meg csak akkor tudom beállítani, ha már van mire. De lehet én csinálom rosszul.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9028) kispx válasza Predator2 (#9027) üzenetére


kispx
addikt

Az első javaslatot miért nem engedte?

(#9029) foresz válasza tsteve (#9026) üzenetére


foresz
tag

Köszi! Szuper! Felraktam a Typeapp-ot és minden ok de ez vicc hogy androidon pont a Gmail nem jó. Köszönöm a segítséget.

(#9030) Predator2 válasza kispx (#9028) üzenetére


Predator2
addikt

A szerver visszautasította a POP3-alapú hozzáférést a megadott felhasználónévhez és jelszóhoz.

A régi e-mail címemhez próbálom az újat, remélem úgy kell. Azt szeretném, hogy az új címre érkező levelek a régi címre menjenek át (automatikusan)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9031) kispx válasza Predator2 (#9030) üzenetére


kispx
addikt

Vagy a régin engedélyezd a POP3 alapú hozzáférést (alapértelmezetten le van tiltva) vagy amikor társítod a fiókot, akkor IMAP elérést add meg neki.

Ha eleve engedélyezve volt, akkor itt van pár lehetséges hiba a "Server denied POP3 access" link alatt

(#9032) Newyorker


Newyorker
addikt

Hol tudom azt fixen beállítani ha belépek a gmail fiókomba akkor NE alap HTML-nézetben mutassa, hanem normál nézetben az oldalt?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#9033) kispx válasza Newyorker (#9032) üzenetére


kispx
addikt

Alul van egy link, váltás normál nézetbe felirattal. Arra kattints.

(#9034) Newyorker válasza kispx (#9033) üzenetére


Newyorker
addikt

Az oké, de utána ha ismét belépek megint ez a verzió lesz :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#9035) kispx válasza Newyorker (#9034) üzenetére


kispx
addikt

Kikapcsolt süti- és/vagy reklámblokkolóval is ugyanez a helyzet?

(#9036) attrax


attrax
aktív tag

Sziasztok,rettentően bosszant,hogy a beérkező levelem áthelyeződik a kimenők közé amit választ küldök rá.A kimenőkre kattintva vissza tudom helyezni a beérkezők közé de ez engem zavar,hogy folyton ez kell csinálni..Miért nem marad meg az original levél a beérkezők között??
köszi

Unterschreiben

(#9037) Oldman2 válasza attrax (#9036) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem látszólag azért helyeződik át, mert be van kapcsolva a "Beszélgetési nézet" és ez egyben tartja az szálakat. Mivel a szálban a legutóbbi üzenet egy Elküldött üzenet, ott a helye a szálnak.

Ha megjön a válasz, automatikusan ismét megjelenik a Beérkező levelek közt az egész szál.

(#9038) attrax válasza Oldman2 (#9037) üzenetére


attrax
aktív tag

Igen valóban így van.De akkor nem tudom megoldani,hogy a beérkezők között maradjon?

Unterschreiben

(#9039) Oldman2 válasza attrax (#9038) üzenetére


Oldman2
veterán

Nincs róla tudomásom, engem nem zavar.

Szinte minden beérkező email kap nálam Címkét.
Automatikusan.

Ott látom ezeket, akár volt rá válaszom, akár nem.
Amely Címke alá beesik egy új üzenet az látszik, amiben minden olvasott az nem.

Ami üzenet nem kell azt vagy Törlöm azonnal, vagy Archiválom.

Az Archiváltakat később is meg tudom keresni, a Töröltek 30 nap után automatikusan törlődnek a Kukából. Vagy azonnal, ha manuálisan törlöm a Kukát.

A Beérkező üzenetekben jelenleg 4 üzenet van, 1 még olvasatlan, egyet most töröltem, 2 meg direkt van ott hagyva.

(#9040) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Telefoncsere előtt állok és a kétlépcsős azonosító hitelesítőt szeretném átvinni az új készülékre. Mi ennek a pontos menete?

Köszönöm!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9041) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Nem tudom ezt hova írni a supportnak már írtam. Google photos al kapcsolatos a jelenség. Eddig gond nélkül tudtam androidos appbol albumot megosztani. Most pár készüléken és/vagy gmailen is megosztva "az url már nem létezik" hibával nem jeleníti meg a megosztott személynél. App mindenkinél legfrissebb. Töröltünk már cache-t appot újra raktuk nem jó. Nálam azt írja, hogy megosztva de nem tud bele nézni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9042) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Aktívan használom a gmailt és kapcsolódó szolgáltatásait, a céges levelezést is ez adja.
Címkézem a maileket és az jutott eszembe, hogy milyen űberkirály lenne, ha egy csatolmánnyal rendelkező levelet címkézek, akkor a címkéhez a drive létrehozna egy mappát és oda el is mentené a csatolmányokat. Mindezt bejövő és kimenő leveleknél is, a címkéknél használt fastruktúrát leképezve a könyvtárakban is.

Ajánlatok jönnek, mennek, kollégákkal levelezés, projektek, feladatok, amik a címkék közt szerepelnek, van egy sor anyag (útmutató, prosi, referencia) a drive-ba feltöltve, amit csatolmányként, url-ként szúrok be a levelekbe, stb.
Kényelmes, könnyen kereshető és archiválható lenne, ha a drive szinkronizálná a szűrőkkel rendelkező leveleket.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9043) Oldman2 válasza macilaci78 (#9042) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt kérdésnek szántad, vagy szeretnéd ha megvalósulna?

Előbbi esetben lemaradt a lényeg, a kérdés.

Utóbbi esetben pedig nem csak ide kellene megírnod.

(#9044) macilaci78 válasza Oldman2 (#9043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez inkább óhaj.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9045) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Most kapcsoltam be a kétlépcsős azonosítást, és eddig POP3-al töltöttem le a leveleimet a PC-re.
Na most, a kétlépcsős azonosítás bekapcsolása óta nem férek hozzá a levelezésemhez,
mindig bekérni a jelszót a levelező, de hiába adom meg, elutasítja.
Hogyan lehet rávenni a levelező klienst, hogy ismét tudjak POP3-al leveleket letölteni?
Vagy ez nem fog menni, csak IMAP alól, vagy az is tiltva lesz?

(#9046) akyyy


akyyy
senior tag

sziasztok. lehetséges valahogy 5 karakteres gmail fiókot létrehozni? Google engedéllyel, vagy bármi megoldás érdekel (azon kívül hogy tegyek mellé valamilyen speciális karaktert, vagy számot stb..

(#9047) EmberXY válasza akyyy (#9046) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia.
Szerintem nem, semmilyen formában, a rendszer 6 és 30 karakter közötti hosszúságot engedélyez. Speciális karaktereket egyébként sem lehet használni, csak betűt, számot és pontot.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#9048) nfsu17 válasza tpeter77 (#9045) üzenetére


nfsu17
veterán

próbáld ezt.
[link]

(#9049) tpeter77 válasza nfsu17 (#9048) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

Köszönöm szépen! Működik. :R

(#9050) current


current
tag

Sziasztok!

Jó pár napja a hirdetési oldalakról állandóan kétszer kapom meg ugyanazt az e-mailt, tudja valaki, mitől lehet? Pl. eBay, jofogas.hu, vatera.hu, de magánszemélye levelei nem duplázódnak. Nem igazán értem, beállításokon nem változtattam semmit. Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.