Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék szépen.

Régen a Gmail-en lehetett megnézni mások fotóit és a sajátjaimat is.
Ez még a Google+ és Google Drive előtti időszakban volt.

Én akkor töltöttem fel fotókat. Be kellett lépni Gmail-re, és fent a menüsorban kellett valahova kattintani, és ott volt ez a képalbum lehetőség.

Tudtok ebben segíteni, hogy mi volt ez ?, és hol találom most ?

köszi szépen

(#5452) Rototti válasza Orionk (#5451) üzenetére


Rototti
senior tag

Talán a picasa-ra gondolsz? Azt itt tudod elérni, bár sanszos, hogy a G+ képnézegetőjére fog átirányítani, de a kettő között nincs sok különbség.

Kimi - The King of Spa

(#5453) Orionk válasza Rototti (#5452) üzenetére


Orionk
senior tag

Igen erre gondoltam.

De valamiért nem lehet keresni benne emberkéknek az albumaira. :(, vagy ti tudtok erre módot ?

(#5454) Rototti válasza Orionk (#5453) üzenetére


Rototti
senior tag

Amikor bejön a G+-os albumnéző, akkor felül nem látsz egy sárga csíkot, amivel át tudsz váltani Picasa-ra?

Kimi - The King of Spa

(#5455) Orionk válasza Rototti (#5454) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

A G+os albumnézőt sem találom. :)
Én nem regeltem magam Google+ra , csak azért van ott profil, mert a Google automatikusan létrehozta, de nem foglalkoztam vele.

Úgyhogy nem látom azt, ahol át tudok váltani Picasa-ra.

Csak azon a linken keresztül érem el a Picasa-t, amit lentebb te adtál.

[ Szerkesztve ]

(#5456) Rototti válasza Orionk (#5455) üzenetére


Rototti
senior tag

De ha téged rögtön a picasa-ra tesz, akkor mi a gond? Nem azt kerested?

Kimi - The King of Spa

(#5457) Orionk válasza Rototti (#5456) üzenetére


Orionk
senior tag

Igen, azt kerestem.

Be kell, hogy legyek lépve Gmail-re, és utánna kell, hogy megnyissam a Picasa-t. Így próbálok keresni, de egyik olyan albumot sem találom, amit két éve láthattam.

Próbáltam az ismerős mail címét beírva keresni az albumát, de így nem lehet megtalálni semmit. Csak egy buta kereső van.
Csak úgy tudnám megtalálni az albumát, ha a linkjének a címét ismerném...

(#5458) Rototti válasza Orionk (#5457) üzenetére


Rototti
senior tag

Nem tudom sajna, picasa-n sosem kerestem. :(

Kimi - The King of Spa

(#5459) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Lehet egy google accot google+ mentesíteni? :F

(#5460) Vasinger! válasza Vasinger! (#5459) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Közben itt segítettek! :R

(#5461) crhis86 válasza Imy (#5449) üzenetére


crhis86
tag

Ez nálam így működik kb. 5-6 éve. Ellenőriztetni kell, vagy várni néhány másodpercet.

(#5462) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyan lehet mint az 5000 e-mailemet archiválni egy mozdulattal? Továbbá ilyenkor hova kerülnek, ha esetleg meg akarom nézni őket később.

(#5463) kispx válasza Vasinger! (#5462) üzenetére


kispx
addikt

A beérkező levelek mappából átkerülnek az összes levél mappába (de eredetileg is ott vannak :) )

[ Szerkesztve ]

(#5464) Vasinger! válasza kispx (#5463) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, igen erre közben én is rájöttem, anno mintha lett volna olyan, hogy archivált címke, de akkor tévedtem.

ÉS hogy lehetne akkor mindent egyszerre archiválni? :D

(#5465) kali válasza Vasinger! (#5462) üzenetére


kali
legenda

link

ekkora tételt még nem próbáltam, erre kíváncsi leszek!?!? :)

[ Szerkesztve ]

(#5466) kispx válasza Vasinger! (#5464) üzenetére


kispx
addikt

Ha az ÖSSZES (mindenféle címkével ellátott) levelet archiválni szeretnéd , akkor szűrűt hozz létre, feltételként a feladónál egy *-ot adjál meg. Majd a feltételként a "A Beérkező levelek mappa kihagyása (Archiválás)" eseményt válaszd ki. Hirtelen ennél jobbat nem tudok.

Szerk.: Nem kötelező az összeset, lehet címke szerint is.

[ Szerkesztve ]

(#5467) Vasinger! válasza kali (#5465) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, közben én is megtaláltam: [link]

:R

(#5468) molly1024


molly1024
csendes tag

Sziasztok!
A levelek és névjegyek importálásával kapcsolatban lenne két kérdésem!
Az első: a freemail-on lévő leveleimet importáltam át a gmail-be és nem tudom, hogy van-e rá mód, hogy vissza csináljam az egészet.
A második kérdésem az lenne, hogy ha jól tudom, fiók importálásakor kapnom kellett volna egy emailt, amiben engedélyezhetem az importálást. Na, én nem kaptam ilyet! (egyik email címre sem)
A válaszokat előre is köszönöm!

(#5469) vgyuri válasza molly1024 (#5468) üzenetére


vgyuri
őstag

Nem kell engedélyező levelet kapnod. Importáláshoz GMail-ben a szervert, bejelentkező nevet és jelszót kell beállítani, ezt csak a tulajdonos tudja megcsinálni. GMail-ben keress rá a címzett: x@freemail-hu-s levelekre (szűrőt is létre tudsz hozni), és töröld ki őket.

Mit értesz visszacsinálás alatt? Kitörölte a leveleidet? Freemail-ben is be tudod állítani, hogy importálja a GMail-es leveleidet (pop3 kapcsolódást engedélyezni kell).

[ Szerkesztve ]

(#5470) molly1024 válasza vgyuri (#5469) üzenetére


molly1024
csendes tag

Vissza csinálás alatt azt értem, hogy szeretném ha a freemail címre érkező leveleimet ismét a freemail-ba kapnám és nem importálná át a GMail-ba. Nem tudom, hogy ez vissza állítható-e.

(#5471) vgyuri válasza molly1024 (#5470) üzenetére


vgyuri
őstag

2 féle képen is lehet importálni: Freemail-en az Átirányítás, Gmail-en a Fiókok és Importálás menüpontban nézz körül.

(#5472) molly1024 válasza vgyuri (#5471) üzenetére


molly1024
csendes tag

Köszönöm, ezt tudom, de én már importáltam a "Fiókok és importálás" menün keresztül, de ez nem visszafordítható?
Bocs ha érthetetlen vagyok :)

(#5473) vgyuri válasza molly1024 (#5472) üzenetére


vgyuri
őstag

Nem értem mi a gond. :) Ha csak annyi, hogy a GMail ne importálja a továbbiakban a leveleidet, akkor Gmail felületen töröld ki az importálást.

Ha jelenleg levelet küldenek Neked, akkor 2 eset lehet:

- freemail megkapja, ha átirányítás be van állítva akkor továbbküldi a gmail-re, és nem törli a bejövők közül ha továbbküld és helyben kézbesít van beállítva. Ha csak továbbküldés van beállítva, akkor küldés után törli a freemail a levelet.

- freemail megkapja, x percenként a gmail megnézi a leveleket, letölti az újakat és beállítástól függően törli a freemail bejövők közül.

Tehát a leveleid minden esetben a freemail-hez érkeznek be, beállítástól függően a freemail továbbküldi vagy a gmail letölti a leveleidet.

A régi leveleidet szeretnéd visszakapni a freemail-be, vagy csak az átirányítást megszüntetni?

[ Szerkesztve ]

(#5474) molly1024 válasza vgyuri (#5473) üzenetére


molly1024
csendes tag

Mind kettő.
Szeretném vissza kapni a leveleimet a freemail-be, és szeretném megszüntetni az átirányítást, vagyis törölni akarom a importálást. Csak éppen nem bírok rájönni, hogy hogyan kell.

(#5475) molly1024 válasza vgyuri (#5473) üzenetére


molly1024
csendes tag

Hogyan kell kitörölni a Gmail felületéről az importálást, hogy NE importálja a továbbiakban a leveleimet?

(#5476) vgyuri válasza molly1024 (#5474) üzenetére


vgyuri
őstag

Ezzel törlöd az importálást, így a továbbiakban nem fognak megjelenni a leveleid gmail-ben: GMail, jobb oldalt fogaskerék, Beállítások, Fiókok és importálás, Levelek ellenőrzése más fiókokból (POP3 segítségével), x@freemail.hu, törlés.

Elakadtam, mert Freemail-ben nem találtam olyat, hogy importálás másik postafiókból, tehát ezeket nem tudom hogy tudnád visszarakni Gmail-ről Freemail-re. Ha kevésről van szó, akkor küldd tovább őket a freemail-es címedre.

Levelek visszakapása: Gmail beállítások, Átirányítás és Pop/Imap, Letöltés POP protokollon keresztül, Engedélyezés (így a Freemail be tud jelentkezni a gmail-re), Gmail példányainak megőrzése... (majd utólag törlöd a leveleket ha sikerült az importálás).

Miért szeretnél freemail-re visszaváltani? Sokszor napok múlva érkeztek meg a leveleim (péntek délután munkahelyről elküldve vasárnap este érkezett meg), gmail-en nekem jobban megfelel a spam szűrés, a levelek összefűzésével nekem átláthatóbb a levelezés is.

(#5477) molly1024 válasza vgyuri (#5476) üzenetére


molly1024
csendes tag

Köszönöm a segítséget!!!

(#5478) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy hogyan tudnám törölni a mailbox-os fiókomat? Ez amúgy össze lett kötve a gmail-es fiókommal. Arra találtam a súgóban leírást hogy kell törölni a gmail-es fiókot, de ez a mailboxnál sajna nem működik.

Egy kis segítséget megköszönnék. :R

You can walk straight through hell with a smile

(#5479) 8th


8th
addikt

Az új levélírási felületet ki lehet kapcsolni valahogy? Ma állt át automatikusan nálam. Most a jobb alsó sarokban egy kis felugró ablakban kell az üzenetet megírni. Ez így full szar sokkal jobb volt a régi... :U

(#5480) St3ven válasza 8th (#5479) üzenetére


St3ven
addikt

Ideiglenesen vissza lehet váltani a jobb alsó sarokban lévő nyílra kattintva, majd a legfelső menüpontot választva.

A "válasz" műveletnél viszont szerintem kifejezetten jól kézre áll, valamint letisztultabb is az új felület.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5481) sgergi válasza 8th (#5479) üzenetére


sgergi
veterán

Lassan megszűnik a visszaállítás lehetősége, úgyis meg kell szokni az újat.

(#5482) Feri_1


Feri_1
csendes tag

Sziasztok.

Egy Gmail fiókból szeretném átirányítani a mailjeimet egy másik fiókba. Ezt néha megteszi, néha nem (miközben nem változtattam a beállításokon) és képtelen vagyok rájönni mi hiányzik neki. Ami szép, hogy ugyan attól a feladótól is néha továbbítja néha nem, tehát valszeg nem a feladóval van baj.

Az átirányítás és POP/IMAP menüben állítottam be a mailcímem, így nem tudom mit bökhetek el.

Valaki?

Előre is kösz, Feri

(#5483) kispx válasza Feri_1 (#5482) üzenetére


kispx
addikt

1) Spam mappába véletlenül nem ment?

2) Miért nem a másik fiókkal "olvastatod ki" a POP3 vagy IMAP-pal a leveleket a Gmailből?

3) Amelyik üzenetet nem továbbítja az a Beérkező üzenetek címkével van ellátva vagy valamelyik mással?

(#5484) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nekem tetszik az új felület, gyakorlatilag immár csak gmail-en keresztül használom a céges és egyetemi fiókomat is, és nem is volt nehéz, hogy automata aláírásokhoz lehessen céges logót csatolni (Labs-ban aktív az előre megírt válsz és a képek beszúrása). Szóval formázásra totál úgy néznek ki a kimenő levelek,mintha Outlookról leveleznék, csak a címtár itt értelmesebb, és nem veszik el 3-4 évente (remélhetőleg). És ami a legjobb a fentiekben, hogy androidos telefonról is kezeli a gmail ezeket az alias címeket és a kapcsolódó címtárat is, egész jó spamszűréssel.

(#5485) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Boccs a kicsit off-ért, de eddig nem találtam választ erre a problémára.
Szóval jó ideje használom már ezt kis táblázatot amolyan útnyilvántartásra. A lényeg, hogy adott cellára kattintva előre beállított értékek közül lehet választani (in-cell validation). Sokáig szépen is működött. Illetve most is működik, csak az a kis gomb, amivel az értéket lehetne állítani, állandóan látszik (még read only üzemmódban is).
Jeleztem nekik a hibát, de eddig nem jött válasz.

(#5486) Feri_1 válasza kispx (#5483) üzenetére


Feri_1
csendes tag

Szia.

1. nem megy a spam-be. Ha jön, akkor rendesen beteszi a beérkező mailekhez

2. Azt hogy érted, hogy olvastatod ki? Én outlook-ot használok és nem akarok 4-5 teljes "könyvtárszerkezetet" bele. Ezért inkább átirányítom és akkor csak egy mailcímet kell néznem.

3. Nincs semmilyen címkével ellátva, a beérkező levelek mappában van (ha nem ez a kérdés, akkor bocs :)

Feri

(#5487) kispx válasza Feri_1 (#5486) üzenetére


kispx
addikt

2
Gmalen belül:
Fogaskerék -> beállítások -> E-mail fiókjai -> A POP engedélyezése az összes levélre

Outlookon:
Fogaskerék -> további email beállítások -> E-mail fiókjai -> Küldési-fogadási cím felvétele -> mezők kitöltése

(#5488) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok.
Azt tudjátok, hogy miért alkalmaz a gmail folyton sortörést, amikor nem kérem?
Teljes képernyőn megírok egy levelet, semmiféle törést nem alkalmazok, és elküldés után így néz ki. :U

Az új felület pedig borzalmas, de azt valahogy majd megszokom.

(#5489) turbulencia8 válasza FoxiestFox (#5488) üzenetére


turbulencia8
őstag

Csak találgatni tudok: milyen böngésződ van? Nekem Firefox alatt nincs ilyen gondom.

(#5490) vgyuri válasza FoxiestFox (#5488) üzenetére


vgyuri
őstag

2 napja válaszoltam egy levélre, nem tördelte. Tegnap válaszoltam a válaszlevélre, tördelte a sorokat. Tegnap biztos, hogy Linux FF 19-esen írtam a levelet, de szerintem 2 nappal ezelőtt is, szóval én sem értem miért csinálja.

(#5491) FoxiestFox válasza turbulencia8 (#5489) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Chrome.
Egyszerű szöveges módban tördelte, nem értem miért. Most írtam egy másik levelet, az egyszerű szöveges mód kikapcsolásával, és ezt nem tördelte. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#5492) vgyuri válasza FoxiestFox (#5491) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] 2008-ban is tördelte már szöveges módban, azt írják hogy ez a szabály.

(#5493) FoxiestFox válasza vgyuri (#5492) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor majd figyelek, hogy úgy ne maradjon. Kösz.

(#5494) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az a problémám, hogy körülbelül 2 hete nem tölti le Thunderbird a gmailes emailjeimet.
Előtte 5 évig gond nélkül letöltötte.

Most a jelenség, hogy csatlakozik, de egy idő után kiírja, hogy nincs letölthető üzenet.

Gmail ügyfélszolgálat természetesen nincsen, ott nem tudom senkinek jelezni a problémámat.

Próbáltam átrakni IMAP-ra a klienst, de az sem töltött le semmit. Gmailbe belépve természetesen látszódnak az emailek a bejövők között.

⭐ Stella

(#5495) Imy


Imy
veterán

A gmail régi új levérírásra hogyan lehet visszaváltani? Az új (új ablakos) nem tetszik.

(#5496) kispx válasza Imy (#5495) üzenetére


kispx
addikt

levélírás -> jobb alsó lefelé mutató háromszög -> ideiglenes visszaállítás a régi levélírási felületre.

[ Szerkesztve ]

(#5497) kali válasza Imy (#5495) üzenetére


kali
legenda

g

közben megválaszolták. :)

azt nem tudom, hogy meddig adott még a régi verzió, idővel csak az új lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5498) Imy válasza kali (#5497) üzenetére


Imy
veterán

Köszi!
A régi jobb, ez az ablakos nekem annyira nem jön be... Főleg hogy elmozdítani sem lehet...

(#5499) turbulencia8 válasza radi8tor (#5494) üzenetére


turbulencia8
őstag

Tűzfalat ellenőrited? Pop3 letöltés engedélyezése gmailben továbbra is be van kapcsolva? Portok, hitelesítés hogy vannak beállítva?

(#5500) FoxiestFox válasza Imy (#5498) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kattints az x melletti kis nyilacskára. Ablakban egész használható.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.