Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Kakumix válasza Winner_hun (#4950) üzenetére


Kakumix
senior tag

1. A mentet képen 993 van beállítva, a helpben pedig 995-öt van.
2. Jelenthet kockázatot, ha nem tiszta a géped és egy dns eltérítéssel nem a Google szerverhez csatlakozol, hanem máshova. Emiatt lehet hibásnak megjelölve a tanúsítvány.
3. Lehet hibás a Google-nál is a tanúsítvány, de ez nem valószínű.

ui.: mivel nem tudom milyen állapotban van a géped (routered, stb.) nem mondhatom, hogy minden rendben van és felülbírálható a besorolás

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#4952) Brown ügynök válasza localhost (#4944) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Működik. :R

Szerk.: Még egy dolog. Lehet úgy címre szűrni, hogy ne a kukába dobja a feladó levelét, hanem törölje is?

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#4953) localhost válasza Brown ügynök (#4952) üzenetére


localhost
Közösségépítő

igen

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4954) Brown ügynök válasza localhost (#4953) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Hogyan?

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#4955) Winner_hun válasza Kakumix (#4951) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen programmal ellenőrizhetem hogy van-e valami a gépen aminek nem kéne ott lennie?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4956) Kakumix válasza Winner_hun (#4955) üzenetére


Kakumix
senior tag

Sajnos ehhez már nem igazán értek illetve magam meg tudom oldani, de elmagyarázni már nem tudom :)
Víruskeresővel lehet próbálkozni, utána/előtte/közben megnézni a hálókártya tulajdonságainál, hogy van-e fix DNS szerver beállítva (vagy a Firefoxban - gondolom ezt használod vagy ami böngészőt használsz - megnézni az internet beállításokat van-e Proxy szerver beállítva, általában ennek sem kell lennie), ez ugyanaz-e, mint amit a szolgáltató kér beállítani (ritkán kell beállítani, általában automatikusan DHCP-n automatikusan kapott értékeken keresztül csatlakozik fel az ember a szolgáltató hálózatára). Ha nincs a szolgáltató által megkövetelt DNS beállítás meg kellene próbálni egy ismert DNS szerver címét beállítani pl. Google-ét. Az első képeken látszik a beállítás.

Legyen szép napod!

(#4957) Winner_hun válasza Kakumix (#4956) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nodot délután futtattam, semmi különöset nem talált. Windows defender se nyavajgott.
Ilyesmi dolgokat biztos hogy nem állítottam, proxy sincs.

Ezt amit linkeltél most beállítottam, meglátom mi lesz majd.

mod: újraindítottam a gépet és megint bejött az ablak, eddig nincs megoldás.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4958) Kakumix válasza Winner_hun (#4957) üzenetére


Kakumix
senior tag

Kipróbáltam és ha a rossz porton keresztül akarom leszedni a leveleket nekem is hibás a tanúsítvány (ez nem is lepett meg). Szóval a kérdésem az, hogy biztos átállítottad a portot 995-re (kilenc-kilenc-ÖT), ahogy azt már a második hozzádszólásban írtam? :)

Szóval tisztáznám:
POP-on keresztül a 995-ös port kell, IMAP-on keresztül a 993-as!

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#4959) Winner_hun válasza Kakumix (#4958) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na most alaposan megnéztem, 3 címből 2 így van beállítva:

A harmadik pedig így:

Itt a popot átírtam imapra, megadtam újra a jelszót, most jónak tűnik. Azt nem értem hogy eddig akkor miért volt jó, mert hogy a beállításokat nem piszkáltam az biztos. Az se világos számomra hogy néha miért egymás után 3 alkalommal dobta be azt az ablakot, eddig azt hittem hogy mind a 3 fiókommal gond van.
Köszönöm a segítséget:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4960) Kakumix válasza Winner_hun (#4959) üzenetére


Kakumix
senior tag

Passz, de örülök, hogy sikerült megoldanunk :)

Legyen szép napod!

(#4961) Brown ügynök válasza Brown ügynök (#4954) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Ha a szűrő feltételeknél csak a "Törlés"-re kattintok, akkor is meghagyja az archiválást.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#4962) Boga06


Boga06
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.. A nagy kérdésem az lenne, hogy több gmail fiókot tudok-e egy gmail-es fiókról használni. Eddig tett próbálkozásaim az importra sikertelenek voltak. Valahol azt olvastam, hogy gmail-es fiókok közt a levél átvitel nem lehetséges. Igaz ez?

(#4963) localhost válasza Boga06 (#4962) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem igaz, lehet! Én is így használom, egyszerre hármat is.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4964) Boga06


Boga06
csendes tag

:)) Hallgatlak... Hogy csinálod? Nagy segítség lenne nekem is. Eddig két citromail-es fiókomat sikerült így felszámolnom. Viszont van két gmail-es is amit egy harmadikról kezelnék.. Köszi előre is!

(#4965) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Sziasztok!
Ma kaptam a gmailbe, illetve a youtubeon egy ilyen üzit:
"Figyelem: Valaki bejelentkezett fiókodba egy másik helyről. Te voltál?"
Vmi kínai címről állítólag, na most ez reális veszélyforrás? Valaki találkozotte már hasonlóval, esetleg csak vmi robot jutott-e be stb?!...tudom jelszómódosítás, fel is kínálja, de csak ha muszáj akkor lépem meg, mert tuti elfelejtem az újat :D

(#4966) localhost válasza Sandormaster (#4965) üzenetére


localhost
Közösségépítő

(1) Változtass - egy megfelelően PROFI jelszóra ([link])
(2) Jegyezd meg!
(3) utána már ne nyugtalankodj tovább.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4967) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyan lehet a gtalkon egy adott emberrel való beszélgetéseket visszaolvasni?

(#4968) Sandormaster válasza localhost (#4966) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Az az igazság eddig is elég hardos jelszavam volt, kis, nagybetűkkel felváltva, számokkal és hosszú is volt, de hát inkább megváltoztatom akkor biztos ami biztos :R

(#4969) kispx válasza Sandormaster (#4968) üzenetére


kispx
addikt

Ilyen esetbe a Kaspersky live cd-ről egy víruskeresést megcsinálnák. A keyloggernek mindegy milyen hardos a jelszavad, úgyis ellopja.

[ Szerkesztve ]

(#4970) Boga06


Boga06
csendes tag

Üdv Ismét!

Egészen pontosan ezt írja ki a gmail, amikor a fiókok és importálás menu alatt leveleimet akarom az egyik gmail-es fiókból a másikba átvinni.
"gmail.com-fiókokból nem importálhatók levelek és névjegyek."

Így a kérdés továbbra is, hogy hogyan lehet egy gmail-es fiókba gyűjteni a többiből a leveleimet.. valamint hogyan funkcionálhat központi e-mail címként, ha pop3 fióknak sem tudom beállítani a másik két gmail-es címem. Mivel ott ezt írja ki: "A szerver visszautasította a POP3 hozzáférést a megadott felhasznólónévre és jelszóra." - A felhasznévre próbáltam a teljes email címet és csak az előtagot amivel be szoktam jelentkezni, a jelszó pedig biztosan jó, de nem igazán enged semmit variálni. :F

(#4971) Egorov válasza Vasinger! (#4967) üzenetére


Egorov
aktív tag

Ha be van állítva az, hogy elmentse az üzenetet, akkor a gmail felületre kell belépned, majd a beérkező levelek menüpont alatt a "chats" -magyarul talán beszélgetések- fülben lehet megnézni őket.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4972) Boga06


Boga06
csendes tag

Szia! Nos igen pont ez a gond, hogy a gmail nálam nem engedi, hogy egy másik gmail fiókot is be tudjak állítani levélátvitelhez.. Abban kérném segítségeteket, hogy hogyan is lehet ezt beállítani?

(#4973) eriklili válasza Boga06 (#4972) üzenetére


eriklili
tag

A PC-n állítsd be,a gmail beállitásoknál nekem oda van átirányítva a citromail és a freemail is.
Utána a tabletemen és a telefonomon is meg tudom mindet nézni! :R

Eriklili /Anna

(#4974) szamovar


szamovar
tag

A beállítások/fiókok és importálás/email küldése erről az email címről lehetőségnél beállítottam egy céges végződésű email címet. Új levél írásánál szépen választhatóvá is válik és a levél is megérkezik a címzettnek. Fordítva hogy tudom ezt elérni? Hogy az erre küldött választ is megkapjam. :U

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#4975) Brown ügynök válasza szamovar (#4974) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Pontosan az alatt a beállítás alatt van. :)

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#4976) szamovar válasza Brown ügynök (#4975) üzenetére


szamovar
tag

Alatta nekem ez van: Levelek ellenőrzése más fiókokból (POP3 segítségével).

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#4977) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!

A problémám a következő: konkrétan szept. 25-e óta a Gmailben egyszerűen nem mentődnek a csetüzeneteim, annak ellenére, hogy a https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/chat oldalon be van kapcsolva a "Csevegési előzmények mentése - Csevegéseit a program Gmail-fiókjának „Csevegések” mappájába menti, ahol később kereshet közöttük. A csevegés mentését bármikor leállíthatja.", ahogy korábban is, ezen tehát semmit nem változtattam.
Mi lehet az oka? :F
Elég fontos számomra, hogy adott beszélgetésekben utólag is vissza tudjak keresni, ha szükség van rá. (Pl. korábbi fontos megosztott linkek, stb.)

Egyre több viszont a nyilvánvalóan spamjellegű értesítés csevegni szándékozó egyénekről, például az aktuális: "yasminerumrill@gmail.com szeretne Önnel csevegni. Beleegyezik?" Múltkor valami angelgirl vagy mi a t×köm nevű egyén szeretett volna velem dumálni. :D

Na, de a fontosabb a csetüzenetek mentésének hiánya.
Mit tudnék tenni? Vagy kinek írjak vajon az ügyben?

U.i. 1.: Ja, még annyi, hogy mostanában általában rejtett állapotban csetelek max. egy-két emberkével, mert annyira azért nem érek rá, de már szept. elején is pontosan ugyanígy cseteltem, és attól még elmentődtek az üzenetek.

U.i. 2.: még az érdekesség, hogy ha ténylegesen offline voltam (nem rejtett), és akkor írtak rám cseten, akkor megkaptam az ilyen módon küldött üzeneteket rendes levélként, olyasmi kezdettel, hogy "Ezeket az üzeneteket akkor kapta, amikor offline állapotban volt" (most nem biztos, hogy pontosan idéztem). Most már ezeket sem kapom meg; csak akkor látom, amikor rákattintok az illető nevére, hogy most csetelni akarnék; utólag látom, hogy jé, valamit írt.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4978) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Gmail naptáram szinkronizálom az outlook naptárral illetve az androidos telefonommal minden irányba. Valahogy meg lehet oldani, hogy az outlookban beállított kategórizálást is szinkronizálja?

(#4979) Brown ügynök válasza szamovar (#4976) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Kattints a "Saját tulajdonú POP3-fiók felvétele" feliratra és add meg a céges emailed.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#4980) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Nálam jelenleg gyengélkedik a gmail. Nincs chat, kiírja, hogy nem tudja betölteni a háttérképet, és az ikonok is hiányosak.
Más is tapasztalja ezt, vagy nálam van valami gubanc?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#4981) szamovar válasza Brown ügynök (#4979) üzenetére


szamovar
tag

És ha még nincs ilyen, itt nem tudok beállítani? Bocsánat ha hülyeséget kérdezek...

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#4982) Sk8erPeter válasza szamovar (#4981) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/accounts

Levelek ellenőrzése más fiókokból (POP3 segítségével):

Gmail - Levelek ellenőrzése más fiókokból (POP3 segítségével)

Sk8erPeter

(#4983) Wolfskin


Wolfskin
őstag

hú, amióta "feljavították" a gamailt, azóta napi munkára gyakorlatilag használhatatlan lett... de valószínűleg ez is volt a céljuk vele.

lenne viszont egy problémám. immár másodszor telik be a mailboxom. szeretném kitörölni a legnagyobb (10-15MB) csatolt fájlokat (leveleket). a yahooban ezt úgy tudom megtenni, hogy

a/ az inboxban minden levélhez kiírja, hogy mekkora a csatolmány
b/ ráktantitkok a fejlécre, és csatolmány méret szerint sorba rendezi az összeset.

kb. ennyi. gmailben? tud valaki valami furmányt rá?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4984) Sk8erPeter válasza Wolfskin (#4983) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"hú, amióta "feljavították" a gamailt, azóta napi munkára gyakorlatilag használhatatlan lett... de valószínűleg ez is volt a céljuk vele."
Konkrétabban kifejted, mi a probléma vele a "régebbihez" képest, és milyen "feljavítás" óta? A dizájnbeli átszabásra gondolsz?
Egyébként nyilvánvalóan nem "céljuk", hogy használhatatlan legyen... miért lenne az jó nekik? :F Nem is értem a felvetést.

Tényleg kinőtted a több, mint 10 GB-ot?

Nem tudok ilyen méret szerinti rendezésről, de esetleg egy ilyen jellegű keresés nem tűnik hülyeségnek (elég régi fájlokra rákeresel, amik nagyobb helyet foglalnak):
[link]
Persze backup NAGYON nem árt, érdemes lenne összehoznod egy asztali klienssel a Gmailt, és lementeni mindenféle XY dátum előtti levelet, majd csak azután törölgetni. Persze ahogy érzed. :D

Sk8erPeter

(#4985) Wolfskin válasza Sk8erPeter (#4984) üzenetére


Wolfskin
őstag

már nem emlékszem pontosan a régire, de jelentősen lebutították. nekem akkor nagy sokk volt. ott is akartam hagyni, de már elkezdtem munkára is használni, aztán maradtam. nem vagyok büszke rá. nem csak rettenetesen lassú lett, hanem pl. a címzett is csak egy felugró ablakban nézhető meg...
amúgy azért jó nekik, mert így nem fogják üzleti célokra, iparszerűen használni, nem zabálják a tárhelyet, meg többet klikkelnek ugyanezért, stb. egy csomó felesleges fícsörrel teszik látványosabbá, de lassabbá, bonyolultabbá, nehézkesebbé a kezelését mindezt a marketingesek termékelőnynek csomagolva tolják le a torkunkon. ez tendencia ma, a legtöbb hardver, szoftver e szerint működik. de hagyjuk is.

mailstorehome-al arhiválom régóta, de nem szívesen törlök vakon. sokszor innen tudom előkeresni a fájljaimat (pl nincs nálam a pendrájv, sajna több gépen is dolgozom).

amúgy rájöttem, hogyan kereshetek nagy csatolmányokat. eszembe jutott, hogy már régóta átirányítok minden levélből egy példányt egy yahoo-s címre. na ott sorba raktam őket méret szerint, aztán a gmailben rákerestem és töröltem a legnagyobbakat. pikk-pakk nyertem 1 Gb-t. a yahoo ugyanis TÉNYLEG korlátlan. a gmail már 2xmegtelt.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4986) Sk8erPeter válasza Wolfskin (#4985) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"már nem emlékszem pontosan a régire, de jelentősen lebutították"
Hát ezt aztán jól alátámasztottad... :)
Én emlékszem a váltásra. Engem rohadtul zavart, hogy a felületet átszabták, hogy beszorították egy keretbe az egészet, korábban a teljes oldal görgethető volt, most már csak a külön "dobozok" görgethetők, lassulást is éreztem a felületen (de azért nem "retteneteset"), megváltoztatták az ikonokat a "modern" layoutnak megfelelően (modern manapság = szürke, élettelen, ocsmány fos ikonokkal telerakott egyhangú, minimalizált felület), valamint pár dolgot áthelyeztek.
Ezek igazak.
De az nem igaz, hogy "jelentősen lebutították".

"pl. a címzett is csak egy felugró ablakban nézhető meg..."
És ez jelentős butítás? :D Egyébként ha a levélírásra gondolsz, nyugodtan bepötyöghetsz pár karaktert a címzett nevéből, és máris kapsz egy, a mező alatt megjelenő listát, a gépelés alapján felajánlott nevekkel. Nem tudom, ez miért nem felel meg neked, szerintem halál kényelmes.
Ha viszont arra gondolsz, hogy pl. az "Elküldött levelek" menüpontban bogarászol, és meg akarod nézni, kinek küldted a levelet, akkor rákattinthatsz a pici lenyíló nyílra, és felugrik az értesítő - de az nem egy felugró ABLAK, a felugró ablakon a külön megnyíló böngészőablakot/fület szokták érteni. Ha az a pici dialógusablak háborít fel, akkor arra nem tudok mit mondani... :N

Ezeket a dolgokat kicsit értelmesebben is kifejthetnéd, ahelyett, hogy a szokásos "le a köcsög nagyvállalattal, akit fikázok, de azért a termékeit nyilván használom, mert annyira mégsem szarok"-dumát add elő. :)

"amúgy azért jó nekik, mert így nem fogják üzleti célokra, iparszerűen használni"
Ki mondta, hogy alapértelmezetten "iparszerű" célokat is ki kellene szolgálnia az ingyenes Gmailnek? Ha valaki "iparszerűen" (mit kéne érteni ezalatt jelen esetben?) akar használni egy szolgáltatást, attól nem túl nagy elvárás, hogy fizessen az extra szolgáltatásokért. Vagy szerinted elvárható, hogy ugyan már, biztosítsák már az extra igények kiszolgálását is ingyen? Hádenehogymá fizetni kelljen, igaz? Szokásos magyar sírás-rívás.

Egyébként létezik issue queue a Gmailnél is, ha valami nem tetszik, írd meg nekik. Adnak a user feedback-re, de ha nincs feedback, akkor nem fognak csak úgy javulni a dolgok. Így is elég sok mindent a felhasználók kérésére raktak bele.

"nem zabálják a tárhelyet"
Basszus, most már több mint 10 GB tárhelyen terpeszkedhetsz, INGYEN. Remélem, az utóbbi szó elég hangsúlyos volt. Ha nem elég, akkor minek akarsz INGYENES ONLINE levelezőalkalmazásokat használni? Ha rengeteg és nagy adatot akarsz tárolni, akkor nagy eséllyel neked fizetős megoldásra van szükséged, VAGY offline tárolásra, saját költségedre - ha már iparszerű célokban gondolkodsz.

Ha viszont a Yahoo-val kapcsolatban csak pozitívak a tapasztalataid, azt dicséred, akkor mégis miért nem állsz át rá, ahelyett, hogy ezt szidnád?
Nekem nem tisztem ám védeni a Gmailt, de az nagyon tud idegesíteni, amikor valaki aktívan használ egy terméket, amiben csak a hibákat látja, mindeközben van egy számára tökéletesnek tűnő alternatíva, és valamilyen érthetetlen oknál fogva nem áll át arra.
Ha meg a cégednek gmail.com-mal végződő e-mail-címe van, akkor az eleve komolytalanságot feltételez a cégedről - no offense, sok cég követi el ezt a hibát, de ezen könnyű változtatni. Egy cégnek legyen saját domainneve.

"meg többet klikkelnek ugyanezért, stb. egy csomó felesleges fícsörrel teszik látványosabbá, de lassabbá, bonyolultabbá, nehézkesebbé a kezelését"
Ja, hogyne, mert nyilvánvalóan az elégedetlenség az tök jót tesz egy termék népszerűségének. :D

"ez tendencia ma"
Ja, igen, tudom, ne is folytasd: régen minden sokkal jobb volt.

"de hagyjuk is"
Na, ezzel egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4987) Wolfskin válasza Sk8erPeter (#4986) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát a probléma megoldásáéhoz nem sokat tettél hozzá.

ne haragudj, hogy nem írtam fel az összes változtatást, ami szarabb, lett de ennél sokkal periférikusabb dolog az életemben a gmail. (te pl. kapásból többre emlékszel.) mindenesterre addig szerettem használni, és ajánlottam másoknak is, azóta utálom, de nincs jobb. ugyanis a yahoot is megújították, ami "régen szintén jobb volt", azóta még ennél is áttekinthetetlenebb. egyedül a csatolt fájlokat kezeli jobban, meg valóban fizikailag (nem marketing szempontból) korlátlan a tárhelye, ingyenesen. ráadásul addigra már bevezettet címem lett a gmail. (egyébként van két régi yahoos mail címem, amik még a régiek, ott ugyanis nem köteleztek a dizájnváltásra, csak opció volt. igaz, új accountot már csak új dizájnnal tudsz kreálni)

a cégnek van saját email címe, csak mivel külsősként kezdtem, sokszor erre kértem anyagokat, mondván, a saját címemen előbb látom. azóta már a cégnek is van persze, gmailes email cím nélkül az androidos telefonok meg sem mozdulnak. jó kis árukapcsolás.

egy dolog, ami elég bosszantó "javulás", amit azóta sem tudok elfelejteni, valóban, ahogy írod, hogy ahhoz, hogy megnézzem a címzetteket, (ami elég sokszor érdekes) valóban egy kis nyílra kell kattintani, aztán felnyílik egy nem ablak, hanem dialógiusablak, ami addig csak simán, parasztosan ki volt írva, de hát ez így sokkal látványosabb, így fícsör. nekem meg minden esetben egy plusz kattintás. persze az egyre kevésbé felhasználóbarát megoldásoknak koránt sem biztos, hogy az áll a hátterében, az csak az én magyarázatom, jobb nem lévén. tudod, az ember szereti megmagyarázni a külvilágot, amit meg nem tud, arra mítoszokat gyárt.

summa summarum, a lebutított, megbonyolított, belassult verziót nem tartom fejlődésnek, még ha látványosabb is, még ha a marketingesek, vagy a cég szószólói sulykolják is.

az meg legyen elég ellenszolgáltatás a cégnek, hogy turkálnak a leveleimben, és a legnagyobb reklámszolgáltatóvá váltak álata(m) is. szerencsére az opera kiszedi a reklámokat, de hát ilyen az élet.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4988) Sk8erPeter válasza Wolfskin (#4987) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hidd el, az ilyen egyoldalú dizájnmódosítgatások (egy idő után már a korábbi meghagyásának opciója nélkül!) engem is rendkívüli módon zavarnak. Nagyon tudom utálni, amikor egy számomra tökéletesen bevált, megszokott, megszeretett felületet dizájnerek idióta agyszüleményei alapján egyszer csak lecserélnek egy okádékra, ráfogva, hogy haladni kell a korral, modernizálni a felületet - pedig szerintem nem az a haladás, hogy 70%-os plasztikai műtétet hajtanak végre a felhasználói felületen, csak mert úgy gondolják, hogy az úgy jobb, mint a korábbi. Nem jobb. Ha valakinek nem jobb, akkor pedig meg kellene hagyni a lehetőséget arra, hogy valaki a korábbit megtartsa magának. Bár értem én a hátterét, ha a korábbi is megvan, akkor arra is kell a support, és az meg már plusz erőforrást igényel, egyszerűbb, ha megcsinálják az egyoldalú módosítást, a felhasználók úgyis pattognak, fortyognak egy ideig, aztán rájönnek, hogy kénytelenek elfogadni a változtatást, mert ez van. Csak egy kis részük lép le, és vált inkább ezek miatt. Én is elfogadtam idővel a számomra nagyon nem kellemes változtatásokat, mert eddig a Gmail jött be a legjobban az online levelezők közül.
De ugyanígy más nagy cégekre is jellemző az egyoldalú váltás: lásd Facebook (az a rakás szar Timeline, ami számomra áttekinthetetlen a korábbihoz képest), Hotmail (most már Outlook; itt is jellemzőek most már a minimalista színek), stb.

Egyébként még egy, ami eszembe jut a váltásról, és a mai napig nagyon nem tetszik: csetablakban az új scrollbar - nincs felfelé és lefelé irányú "vége", csak úgy tudsz görgetni, ha egér középső görgőjével tekersz (de az adott esetben lehet, hogy itt túl sokat görget, de úgy általában megfelel a görgetett mennyiség, csak ebben a pici ablakban nem), vagy ha megfogod a scrollbart, és "kézzel" húzod fel vagy le. Aztán ugyanez a scrollbar nagyon szar bal oldalt (a címkéknél), meg középen (a levél tartalmában) is, lényegében mindenhol ugyanez a scrollbar van.

"a yahoo ugyanis TÉNYLEG korlátlan"
"meg valóban fizikailag (nem marketing szempontból) korlátlan a tárhelye"

Itt meg kell jegyeznem, hogy a Gmailnél sehol nem állítják azt, hogy korlátlan lenne a tárhely, tehát semmiféle becsapás nincs. Viszont több mint 10 GB-ot kínálnak, és az tényleg van.

"a cégnek van saját email címe, csak mivel külsősként kezdtem, sokszor erre kértem anyagokat, mondván, a saját címemen előbb látom."
Ez egy érthető szempont, de arról talán nem a Gmail tehet, hogy óriáscsatolmányokat kapsz, és nem férsz bele a 10 GB-ba. Erre mondtam, hogy alapvetően nem céges célokra való, az átlagnál jóval nagyobb felkínált tárhellyel. Oda van írva, mennyi a garantált tárhely, ha ez nem tetszik, igazából nem értem, miért kell sírni.

A címzett-megnézős aggályaidat még mindig nem teljesen tudom megérteni. Most nézem egy levelemet, amit több címzettnek is elküldtem. Egymás mellett, pontosvesszővel elválasztva fel vannak sorolva a címzettek, anélkül, hogy bárhova kattognom kellene. Nem kell a nyílra kattintanom ahhoz, hogy lássam ezt a listát. Ha meg az egyes nevek fölé odaviszem az egérkurzort, akkor egyből látszik egy popupszerű tooltipben az illető "névjegykártyája" névvel, e-mail-címmel, és linkekkel (levélküldési, csetelési lehetőség, stb.) együtt. Mi a gond vele?

"lebutított"
Ez továbbra sem igaz. Mondanám, ha így lenne, de nem soroltál fel egyetlen szempontot sem, amit kiszedtek volna a funkciók közül, így érvek nélkül ez csak egy puffogásnak tűnik.

"az meg legyen elég ellenszolgáltatás a cégnek, hogy turkálnak a leveleimben, és a legnagyobb reklámszolgáltatóvá váltak álata(m) is. szerencsére az opera kiszedi a reklámokat, de hát ilyen az élet."
Erre a szokásos érvre tényleg csak az a szokásos válasz illik, hogy nem kötelező az ő termékeiket használni, számtalan alternatíva létezik, senki nem kényszerít a Gmailre. :)
Szerencsére más böngészőkben is van reklámblokkoló (amúgy én is részben Opera-felhasználó vagyok), meg van hosts-fájl-módosítós megoldás is. :)

Sk8erPeter

(#4989) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Regisztrálni akartam egy fiókot magamnak. A név elég egyedi, szinte lehetetlen h más is ezt válassza. Ez legyen mondjuk az xyz@gmail.com.
Viszont a felhasználó név választásnál azt írja, hogy valaki már használja ezt a nevet. Szinte biztos, hogy én regisztráltam vele régebben. Gondoltam sebaj, akkor megpróbálok belépni vele. Sajnos a jelszót nem sikerült eltalálni, szóval így megpróbálkoztam a jelszó emlékeztetővel. Megadom neki, hogy az xyz@gmail.com címhez szeretném a visszaállítást, de erre azt írja, hogy: "Nem szerepel fiók ezzel az e-mail címmel.".
Mi lehet a gond? :F
Az lehet, hogy régebben csak egy google fiókot regisztráltam magamnak gmail nélkül? :F

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4990) Wolfskin válasza Sk8erPeter (#4988) üzenetére


Wolfskin
őstag

teljesen egyetértek, én a win 7-t is az xp-ben már tradicionálisnak számító win98-as dizájnnal használom (és xp kalszikus startmenüvel) . napokat görcsöltem azzal, hogy pl. a betűsimítás fícsört hogyan semlegesítsem, de egy csomó minden más sem működik, ami xp alatt ment (pl egy speckó egér driver, aminek a funkcióit azóta sem tudtam még pótolni).

ezeket nevezem én a dolgok hiábavalóságának...

"lebutítottság"
közben eszembe jutott néhány dolog. a gmail a dizájnváltás óta nem működik együtt rendesen az operaval (persze azt is fejlesztik(vissza) ezerrel). olyan, mintha valami más platformon programozták volna le. nem megy a jobbklikkes menü, beilleszteni szövegmezőbe csak ctrl+v-vel tudok, nem mennek a sorszámozás, felsorolás funkciók, attól mindig szétesik minden, ha kikopizok szöveget doc-ba, minden sorváltás közt lesz egy felesleges enter, a válaszlevelet mindig átváltja kisbetűre, hiába állítom be a normált, a cég nevét richtig fordítva jelenítette meg a küldött mailekben, pl. Tornaklub Ferencvárosi, a nevet nem is tudtam átírni, csak a válaszban való megjelenítését (de azt is csak fórumos segítséggel, a yahoo-ban valahogy 2 perc alatt meglett).

szóval nem egyszerű a tudatos fogyasztók élete... :D

igaz, csak "szinte korlátlan"-ként hirdették, egyszer Földes András barátom egy cikket is írt erről az indexen, azóta nekem is 2x betelt...

"ellenszolgáltatás"
a szokásos válaszra én is a szokásos replikát tudom csak. ez egy deal, mindkét fél tisztában van az alku tárgyával. csak ne érveljenek azzal, hogy ők ezt ingyen adják, jófejségből, mert nem igaz. én meg ingyen adom az adataimat meg a leveleim kulcsszavait, a keresési szokásaimat az adatbázishoz, amivel egy vagyont keresnek.

egyébként kipróbáltam a 12.02-es operát, az már legalább nem változtatja mindig kicsire a válaszlevél betűit. abban a minimalista szürke ikonok miatt én is kiakadtam. szóvá is tettem itt a fórumon, de ki is cseréltem őket a régi skinből valóra.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4991) Sk8erPeter válasza Wolfskin (#4990) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a win 7-t is az xp-ben már tradicionálisnak számító win98-as dizájnnal használom"
Érdekes az ízlésed. :DDD

"egy csomó minden más sem működik, ami xp alatt ment (pl egy speckó egér driver ...)"
Na, már megint a fikahadjárat, csak most másik termékre... látom szeretsz puffogni ilyeneken. :D Talán ne a májkroszoftot átkozd már megint ezért is, hanem azt az idióta gyártót, aki képtelen volt drivert készíteni Windows 7-re is. Vagy szerinted a Microsoft dolga lenne minden szaros kütyühöz drivert készíteni...?
Az a baj, hogy ezekkel csak azt erősíted meg, hogy szeretsz "csak azért is" dühöngeni, gyártókat izomból fikázni, és ez eléggé hiteltelenné teszi a többi mondandódat (egy idő után az ember betudja annak, hogy ja, ez már megint csak amolyan szokásos "régen minden jobb volt"-mentalitás, amikor egy cseppnyi rugalmasság sincs valakiben az újítások felé).

"a gmail a dizájnváltás óta nem működik együtt rendesen az operaval"
Ez így van, a Google úgy általában leszarja az Operát, a kifejezetten nem támogatottak közé tartozik. Nézz be az Opera topicba, látni fogod ennek megerősítését: sokszor alapvető dolgokhoz maszkolni kell a böngészőt (pl. IE-nek vagy FF-nak álcázod, olyan user agentet használva) a Google-termékek esetében, mert a Google sajnos a legtöbb esetben az Operát kifejezetten kvázi tiltólistára teszi. Hát ez van, ezért lehet utálni a Google-t, ez szerintem is gáz. Azért az Opera relatív kicsiny részesedése a böngészőpiacon attól még sok-sokmillió felhasználót jelent.

"a cég nevét richtig fordítva jelenítette meg a küldött mailekben, pl. Tornaklub Ferencvárosi, a nevet nem is tudtam átírni, csak a válaszban való megjelenítését"
Hát erről nem tudok mit mondani, mert nem látom, hogy van nálad beállítva a kapcsolati adatoknál.

"csak ne érveljenek azzal, hogy ők ezt ingyen adják, jófejségből, mert nem igaz"
Attól még ingyenes, és ha fizetős szolgáltatás lenne, akkor is ugyanúgy tudnák figyelni a felhasználói szokásaidat, következtetéseket levonva belőlük.
Nyilván valamilyen áron kapod ingyé', mert nekik is jó a minél nagyobb felhasználói bázis, de legalább nem fossák le teljesen a visszajelzéseket, legalábbis tudtommal a legtöbb dolgot felhasználói visszajelzések alapján tették bele. Persze a nagy dizájnváltás során belekerült dolgoknál nem tudom, mik azok, amiket tényleg a felhasználók kértek, és mi az, ami inkább a saját degenerált agyszüleményük, a modernség jegyében.

Sk8erPeter

(#4992) norbert999


norbert999
aktív tag

Hiába keresőzöm, nem találom a megoldást.

A problémám az összefűzés megszüntetése ami nem megy androidon.

Asztali gépen már réges-rég megszüntettem, de most elakadtam.

Az összefűzés miatt (azt hiszem) nem látom az olvasatlan levelet, androidon.
Írja, hogy 1olvasatlan, de nem látom, pedig mindent megnyitottam(az összefűzötteket is).

Most meg kell várnom míg aztali gép közelében leszek, és megnézzem az olvasatlan, de már "szétszedett" összefűzőtt levelet.
Nem ez az első eset, de már nagyon bosszant.

Valaki tudja a megoldást?

(#4993) norbert999 válasza norbert999 (#4992) üzenetére


norbert999
aktív tag

Ime a "hiba":

(#4994) Sk8erPeter válasza norbert999 (#4992) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen "összefűzés"? :F A levélszálakra (thread) gondolsz?
Amúgy a mutatott képen mit kell nézni?

Sk8erPeter

(#4995) norbert999 válasza Sk8erPeter (#4994) üzenetére


norbert999
aktív tag

Hát, hogy beérkezett/olvasatlan üzi 1db, és sehol sem találom, majd csak asztali gépen fog látszani.
Az első és második sorban látható a feladó után 2-es ill. 3-as, tuti ennél van valami.
Esküszöm, hogy megnéztem/elolvastam mind.

[ Szerkesztve ]

(#4996) Sk8erPeter válasza norbert999 (#4995) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Próbáld meg, hogy beírod a keresőmezőbe az alábbit:
is:unread
Ez kiadja az olvasatlan leveleket. Erre ad valami találatot?

Sk8erPeter

(#4997) norbert999 válasza Sk8erPeter (#4996) üzenetére


norbert999
aktív tag

Igen, kiadja azt amelyik első a sorban és egy 2-es van a feladó után.

De hiába olvasom el mindkettőt továbbra is olvasatlan(beérkezett 1) szerepel.

Valahogy meg kellene szüntetni ezt az "összefűzést" vagy hogy is hívják.

Ez tragédia!

(#4998) Sk8erPeter válasza norbert999 (#4997) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes egy bug. De nem hiszem, hogy a SZÁLAKBA RENDEZÉS okozza (nem "összefűzés" még mindig), amit a Gmailnél "Beszélgetési nézetnek" hívnak.
De próbából kikapcsolhatod.
https://mail.google.com/mail/u/0/?shva=1#settings/general
Beállítások >> Beszélgetési nézet kikapcsolása

Szerk: ja bocs, most látom, hogy írod, hogy "nem megy androidon". Hát akkor nincs ötletem.
Szerk. 2.: ja, de, mégis, Google 1. találat (:U): [link]
Szerk. 3.: vagy a szinkronizációval kezdj valamit, töröld Androidon a gyorsítótárazott adatokat, vagy nem vágom. Itt valaki írt ilyesmi megoldásról, bár kicsit más, de hasonló problémával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4999) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#4977) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#5000) norbert999 válasza Sk8erPeter (#4998) üzenetére


norbert999
aktív tag

Böngészővel nézve már el is tünt, a kikapcsolás már nagyon-nagyon rég megtörtént.

Az android alkalmazással nézve van ez a bug. Itt nem találtam beállítást/kikapcsolási lehetőséget.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.