Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Egy barátomnak akartam extra tárhelyet vásárolni ajándékba. Az ő gépén az ő fiókjából indítottam a folyamatot paypal fiók hozzáadásaval. Háromszor is próbáltam, de hibával elszállt (a hibakód nincs meg). Megerősítettem a paypalnak a személyazonosságom, elfogadta az SMS-ban jött kódot, de ahogy a google oldalára visszairányításkor mindig hibára futott. Bankkártyás verziót már meg sem mertem próbálni.
Meg tudja mondani valaki, hogy tudnám nyélbeütni a dolgot? Köszönöm.

(#12002) egykori válasza Patrick (#12000) üzenetére


egykori
őstag

Ez nekem is annyira zavaró volt, hogy fiókjaimat átállítottam fekete háttérre addig, amíg nem lesz valami normálisabb lehetőség.

(#12003) Patrick válasza egykori (#12002) üzenetére


Patrick
addikt

Remélhetőleg mást is zavar, aztán csak csinálnak egy olyan beállítási lehetőséget, amivel ez átvariálható. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#12004) egykori válasza Patrick (#12003) üzenetére


egykori
őstag

Azt hiszem, ebben nem érdemes bízni, mert megszokják az emberek. Én pl. annyira megszoktam az 1-2 hét alatt a fekete hátteret, hogy már nem is hiányoznak a tájképek. Marad így.

[ Szerkesztve ]

(#12005) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Sok beérkező levelemet "spam"-nak, nem biztonságosnak jelöli a gmail.
Eddig csak azt tudtam kiválasztani, hogy "Spammak jelölés".
Nemrég, néhány levélnél már a "Biztonságosnak tűnik" a választható opció.
Itt könnyű dolgom van, amennyiben tudom, ismerem a levél forrását.
De amikor csak "spamnak tudom jelölni" lehetőségem van, hogy tudom "biztonságosnak jelölni" ?
Valahogy nekem nem egyértelmű miket, és miért jelöl spamnak a gmail.
Az áram, gáz, biztosító és még sorolhatnám levelek sorba ilyen besorolásúak.
Van gmail-es levelező csoport is, ahonnan leveleket kapok (ovi, iskola), és azt is rendszeresen spamnak hiszi.

Bocsánat! Most újra belenéztem : "Ez spam" vagy "Adathalászat bejelentése" lehetőségeim vannak :-(
De jelen esetben, ez egy általam tizen éve ismert email cím. Hmm.

[ Szerkesztve ]

(#12006) wdarty


wdarty
tag

Számomra új dolog, hogy a gmail címében nem számítanak a pontok (.)
Meg kapom más leveleit, de ezek szerint ő is az enyémet?

pl. enyém: kiss.miska12@gmail.com
idegen: kissmiska12@gmail.com

https://support.google.com/mail/answer/7436150?hl=hu

törölhető

[ Szerkesztve ]

(#12007) nfsu17 válasza wdarty (#12006) üzenetére


nfsu17
veterán

Miért, kapsz más levelet?

Ha regeltél anno kissmiska12 címet, később más nem tudott regelni kiss.miska12-t, mert kiírta, hogy már foglalt.
Próbáld ki.
Regelj egy újat a jelenlegi címeddel, de tegyél bele vhova egy pontot. Nem fogja engedni

(#12008) klimokrisz


klimokrisz
tag

Hello mindenkinek!
Van 2db Gmail címem és beállítási kérdésem lenne felétek (igazából ez Google fiók téma lenne) de ha nem jó helyre írtam akkor elnézést kérek és egy lineket kérek :).

Gmail kérdés:
Mindegyik Gmail-nak van olyan része, hogy Biztonság / Helyreállítási telefonszám.
Itt mindegyiknek meglehet adni ugyan azt a telefonszámot, vagy célszerű minden egyes Gmail-nek más és más telefonszámot megadni?
Ha csak 1 telefonszámom van és azt adom meg mindegyiknél akkor tudja kezelni külön - külön pl.: a Helyreállítási dolgokat? Nem fogja összekavarni?

[ Szerkesztve ]

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#12009) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
nálatok működik rendesen a gmail küldés fogadás?

GO Gunners!!!

(#12010) kispx válasza snooze (#12009) üzenetére


kispx
addikt

(#12011) snooze válasza kispx (#12010) üzenetére


snooze
veterán

:R:R

GO Gunners!!!

(#12012) wdarty válasza nfsu17 (#12007) üzenetére


wdarty
tag

Én ezt használom: kiss.miska12@gmail.com és megkapom kissmiska12@gmail.com leveleit. :D
Gondoltam ez lehet fordítva is így van. :Y

(#12013) AtHoS válasza wdarty (#12012) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pontosan így van, de ugye lejött, hogy ezek az email címek nem különbözőek, hanem egy és ugyanazon fiókot jelentenek, tehát nincs "enyém" és "idegen", mert ezek azonosak/megegyeznek, tehát egyetlen fiókhoz tartoznak, csak formailag másként vannak írva

read-only mode on the forum

(#12014) wdarty válasza AtHoS (#12013) üzenetére


wdarty
tag

Igen. Megpróbálom az "idegen" emberkét elérni. Majd akkor kiderül mi volt a gond.

(#12015) AtHoS válasza wdarty (#12014) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tipp: van gmail.hu szolgáltató is, amiről szinte senki sem hallott, így amikor mondják valakinek, hogy akármi@gmail a cím egyből .com-ra asszociál aki hallja, közben meg...

read-only mode on the forum

(#12016) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Hogyan lehetne helyreállítani egy email-t? A biztonsági kérdésre biztos, hogy jó választ adok, de nem fogadja el. A másik lehetőségre meg olyan telefonokkal ajánlja fel a bejelentkezést, amik legalább 5-6 éve nincsennek meg :( Semmi egyéb lehetőség nincs sajnos.

(#12017) Blackmate


Blackmate
senior tag

Remélem belefér a témába a Google névjegyzék témaköre. Gondoltam egy nagyot, hogy felviszem az ismerőseim születés/névnapját, hogy a Google Naptár jelezzen, ha neves nap van. Viszont egyszerűen nem sikerült felvinni egyetlen dátumot sem. Mit rontok el? Másnak megy?

[ Szerkesztve ]

(#12018) nfsu17 válasza Blackmate (#12017) üzenetére


nfsu17
veterán

Fene se tudja anno hogy/hol vittem be, de megy. :D
Ha rámegyek egy szülinapos kontaktra, majd szerkesztés, dátum, akkor így írja nekem:
1980. január 1.
Mondjuk vicc, mert alatta halványan meg így várná el: hh/nn/éééé :DD

(#12019) AtHoS válasza nfsu17 (#12018) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is ilyen formában hozza egy már korábban beírt kontakt esetében a dátumot: 2021. december 19.

Hiába írja alatta, hogy hh/nn/éééé

read-only mode on the forum

(#12020) Blackmate válasza Blackmate (#12017) üzenetére


Blackmate
senior tag

A megoldás, ha más is belefutna: "ÉÉÉÉ." "hónap" "NN". Így sikerült felvinni a dátum formátumokat. :F
@nfsu17 és @nfsu17 köszi a tippet.

(#12021) #82860288


#82860288
törölt tag

Sziasztok,

Azt hogy tudom megoldani, hogy a régebbi leveleket elpakoljam egy mappába, de a fő címkék megmaradjanak?

Pl. van ilyen címke / alcímke:

Régió1
Régió1 - Ország 1
Régió1 - Ország 2
Régió1 - Ország 3
stb...

Na most a Régió1 alatti levelek és az alcímkék alatt lévő levelek sem kellenének már, tehát csak a Régió1 címke kellene, hogy megmaradjon és az új alcímkék, amiket majd létrehozok.
Céges környezet ha ez számít valamit.

(#12022) galocza


galocza
aktív tag

pegasus mail megjelentette, majd visszavonta oauth2-képes puplic bétáját.
interlink besokallt: érthetően azóta sincs többé gmail kompatibilis kliensük.

(#12023) Zlcsi válasza Zlcsi (#11957) üzenetére


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

azóta sem sikerült megoldanom, full telinek írja a fiókot, most előfizettem a one-ra hogy tudjak supporttal beszélni, de tárhely problémákkal nem foglalkoznak ( WTF? )
szóval van erre valami megoldás? viszket az agyam tőle, hogy semmi nincs a fiókban mégis teli van.

a velem megosztott fájlokat is töröltem, az összes mailt fényképet fájlt mindent...

(#12024) nfsu17 válasza Zlcsi (#12023) üzenetére


nfsu17
veterán

a google one, tárhely oldalról csinálj egy fotót, ott ahol a 3 szolgáltatást (gmail, fotók, drive) részletezi.
19 éve használok google-t, sosem volt olyan, hogy ha töröltem valamit, vagy tettem fel, akkor ne úgy változott volna a tár, ahogy kellett neki.

(#12025) Oldman2 válasza Zlcsi (#12023) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt az oldalt mutasd... nálad mi van itt?

(#12026) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

ezek


azt írja, hogy a drive van teli, de nincs benne semmi, ez a 4 kis fájl

[ Szerkesztve ]

(#12027) nfsu17 válasza Zlcsi (#12026) üzenetére


nfsu17
veterán

ez így valóban érdekes

(#12028) Oldman2 válasza Zlcsi (#12026) üzenetére


Oldman2
veterán

Hol írja azt, hogy a Drive tele?
:F :F :F

104GB-ból 18GB a lefoglalt terület.

A készülékeden van "felszabadítható" tárterület, azok amik már a Drive-on fent vannak.

[ Szerkesztve ]

(#12029) Zlcsi válasza Oldman2 (#12028) üzenetére


Zlcsi
senior tag

legfelső képen, most már nincs tele mert vettem tárhelyet, hogy tudjak supporttal kommunikálni (de ugye azt sem lehet ilyen ügyben)
de felső képen látszik, hogy 17giga tárhely használatban, úgy hogy full üres a dirve

"104GB-ból 18GB a lefoglalt terület."
de a 18giga sincs lefoglalva, nincs semmi az egész g fiókban full üres

"A készülékeden van "felszabadítható" tárterület, azok amik már a Drive-on fent vannak."
ezt nem értem

[ Szerkesztve ]

(#12030) Oldman2 válasza Zlcsi (#12029) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem üres, nézz bele a Drive-on a "Velem megosztva" "Mappába"...

Ahogy azt már párszor leírtuk, hogy amit Te töltöttél fel egy másik, számodra megosztott Drive-ba, az a Te tárhelyedet IS foglalja, meg azét is, akiébe feltöltötted.

Szerintem itt lesz a "titok nyitja".
:W

Vagy a Kuka, aminek nem törlődik azonnal a tartalma...

"ezt nem értem"

Pedig egyértelműen leírtam. A készülékedről azok a fájlok, amik már fel vannak a Drive-ba (vagy a Google Fotókba, mivel ennek tartalma nem jelenik meg a Drive-ban) szinkronizálva, szükség esetén eltávolíthatóak. Ezek ugyan ilyenkor törlődnek, de a Drive-ban ott maradnak, és ha kell letölti a Google megfelelő alkalmazása (attól függően miről van szó).

Ez nem azonos a fájl általad történő fizikai törlésével, mert akkor a Drive-ból is törlődne.

[ Szerkesztve ]

(#12031) Zlcsi válasza Oldman2 (#12030) üzenetére


Zlcsi
senior tag

megosztott mappa üres
kuka üres (nem most lett kiürítve hanem hetekkel ezelőtt)


(#12032) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Hátha tudtok segíteni, egy időben mikor új telefonon jelentkeztem be, mindig felajánlotta, hogy kapcsoljak be egy funkciót, amivel szétválogatja a fontos leveleket, nem emlékszek pontosan milyen kategóriák voltak, de a fő oldalon, a fontos levelek felett jelent meg egy talàn promóciók, meg közösségi kategória, és asszem azokról nem is kaptam értesítést, viszont most garázdálkodtam vele, és egy helyre megy az összes, van ötlete valakinek, hogy hol lehet ezt újra bekapcsolni?

Xbox One: bandymnc

(#12033) nfsu17 válasza bandi0000 (#12032) üzenetére


nfsu17
veterán

Gmail, beállítások? (fogaskerék ikon)

Ez?

(#12034) bandi0000 válasza nfsu17 (#12033) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszönöm, igen ez volt az, telón nem találtam, de elég volt böngészőben gépről beállítani, és telefonon is jó lett

Xbox One: bandymnc

(#12035) Oldman2 válasza Zlcsi (#12031) üzenetére


Oldman2
veterán

Az, hogy a kuka "üres" nem jelenti azt, hogy a hely fel is lett szabadítva már... ha jól tudom 30 nap után szabadul fel.

(#12036) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok! Lehet, hogy hülye kérdés, de lett egy új e-mail fiók, amit kezelnem kell és a problémám az, hogy amikor telefonon bejelentkezek, akkor automatikusan az azon levő összes e-mailt atmasolja(?) a saját e-mail fiokomba is(ha kijelentkezek, akkor eltűnnek). Hogy tudnám megcsinalni azt, hogy azokat az e-maileket ne lássam a saját fiókokban?

Üdv.:M.

(#12037) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, egy kis segítségét kérek:
- lehet-e a gmailben a válaszablakot az oldal tetejére varázsolni, vagy
- ha már alul marad, akkor egy többfordulós levélből válasz írásakor az ablak felett a legutolsó e-mail jelenjen meg, ne a legelső?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12038) zeorsdfd válasza wwhy (#12037) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Sztem nem lehet a válaszablakot mozgatni:-(
A többfordulós leveleknél talán a beszélgetés-nézet ki (vagy be?) kapcsolásával lehet próbálkozni, de könnyen lehet, hogy ebbe se lehet jobban belenyúlni.
Alternatív megoldás: ráállítasz egy másik klienst (pl outlook) és úgy szabod testre ahogy akarod;-)

[ Szerkesztve ]

(#12039) Fire/SOUL/CD válasza wwhy (#12037) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, ez mennyire felelhet meg, olyat lehet csinálni, hogy külön ablakban jelenik meg a válaszablak, amit bárhová tudsz mozgatni a képernyőn...

Rányomsz a Válasz gombra, a megjelenő válasz "form" jobb felső sarkában katt a Válasz új ablakban gombon, majd az így megjelenő ablak jobb felső sarkán SHIFT-t nyomva tartva katt, a Teljes képernyő gombon. Így egy önálló ablak jön létre, ill. párhuzamosan több levélhez is nyitható ilyen egyedi válaszablak. Arra kell ügyelni, hogy csak akkor működik, ha a böngészőben a felugró ablakok tiltása ki van kapcsolva, avagy úgy van egyedileg beállítva, hogy csak a gmail.com-helyen ne tiltsa a popup-pkat....

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12040) #82860288 válasza #82860288 (#12021) üzenetére


#82860288
törölt tag

Erre még mindig kellene megoldás:

Azt hogy tudom megoldani, hogy a régebbi leveleket elpakoljam egy mappába, de a fő címkék megmaradjanak?
Pl. van ilyen címke / alcímke:
Régió1
Régió1 - Ország 1
Régió1 - Ország 2
Régió1 - Ország 3
stb...
Na most a Régió1 alatti levelek és az alcímkék alatt lévő levelek sem kellenének már, tehát csak a Régió1 címke kellene, hogy megmaradjon és az új alcímkék, amiket majd létrehozok.
Céges környezet ha ez számít valamit.
Nem manuális megoldást keresek, ha tudnám használni Outlokkal a gmailt jó lenne, de sajnos nem tudom, pedig ott csak áthúzgálnám a leveleket egy másik mappába.
Milyen megoldások lehetnek?

(#12041) Oldman2 válasza #82860288 (#12040) üzenetére


Oldman2
veterán

1. a legfontosabb, hogy nincsenek Mappák, csak címkék, amiket úgy csoportosítasz, ahogy akarsz, ha egy címke "megjelenik" a GMail felületén egy másik Címke alatt, az nem jelenti azt, hogy ténylegesen az a Címke a leveleken is megjelenik.

2. Kijelölöd az "Ország 1" címkét, abban kijelölsz minden üzenetet, majd felül "Áthelyezés ide:" és ott kiválasztod a "Régió 1" címkét.

Ekkor az "Ország 1" címke alatt már nem lesz üzenet, átkerül minden a "Régió 1" Címke alá.

A fentieket megismételve a többi megszüntetendő Címkén, törölhetőek azok is.

3. De ha jól értem, törölni szeretnél minden üzenetet, amik a törlendő címkék alatt voltak.

4. Ha a 2. pont ELŐTT nem volt semmi a "Régió 1" címke alatt, akkor Áthelyezés helyett azonnal törölheted az üzeneteteket a Törlés gombbal.

(#12042) #82860288 válasza Oldman2 (#12041) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem szeretném törölni őket, de a jelenlegi struktúra kellene, tehát a Régió1 és Ország1 is.
Azért írtam az outlook példát, mert ott fogom és behúzom őket egy új mappába és kész is.
De itt Gmailnél nem tudom a címkékkel pontosan hogy működik és nem akarok midnent manuálisan csinálni, sok címke van.
Lényegében archiválni szeretném a leveleket egy új címke alá a jelenlegi struktúrával.
De ha a gmail archiválást választom, akkor minden levél egy címke alá kerül és azt nem akarom.
Lényegében ami jelenlegi struktúra az az aktuális projekt, kellene egy külön nagy címke mondjuk "Projekt Old" névvel és az alá behúznám az összes levelet de úgy, hogy a jelenlegi struktúra megmaradjon.

Erre gondoltam:

[ Szerkesztve ]

(#12043) AtHoS válasza #82860288 (#12042) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A régi struktúrás EMEA címkét kijelölöd GMAIL webes felületén bal oldalon, majd a a kurzort felette tartva jobb szélén megjelenő egymásalattihárompöttyre balkatt, itt Szerkesztés és megváltoztatod a Címke beágyazása a következő címke alá értékét az előzőleg már létrehozott Régi projekt nevű címkére

Ez kb. 5 másodperc volt megnézni mit is lehet a címkékkel művelni :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#12044) #82860288 válasza AtHoS (#12043) üzenetére


#82860288
törölt tag

Akkor ha mondjuk az EMEA címkéről van szó, akkor azt beteszem a Régi Projekt címke alá és újra létrehozom az EMEA főcímkét utána?
Mert ez így működik és nem is rossz még manuálisan sem 30-40 címkére.

(#12045) AtHoS válasza #82860288 (#12044) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pontosan ahogy írod. :K

Az áthelyezendő EMEA címke alatti összes címke (FR, HU, UK) is át fog kerülni az EMEA címkével együtt az új helyre, szóval azokkal nem kell foglalkoznod

szerk.

Bár én az EMEA címkéhez alapból hozzáraknék egy évszámot is, mert amikor az új EMEA-t akarod majd "archiválni" akkor egybe fogja fésülni a két azonos nevű címkét.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#12046) #82860288 válasza AtHoS (#12045) üzenetére


#82860288
törölt tag

Szuper, köszi a segítséget.
Közben kipróbáltam és tényleg működik, így majd csak a főcímkéket kell újra létrehoznom.
Állandóan outlookot használtam még gmaillel is, és nem tudta az agyam áthelyezni a mappa - címke közötti különbséget, pedig ugyanúgy működnek.
Így már értem, csak meg kellett világosodnom. :DDD

szerk a szerkre: az nem baj, ha összefésüli utána. Az EMEA címke alatt vannak az általános információk, a jövőbeli új címkék pedig mások lesznek, így azok nem fognak összeérni.
Pontosabban a régiónkénti főcímkéknél fognak összeérni de az nem baj, amik konkrétan projekt neves címkék alatt vannak azok pedig nem fognak összeérni a struktúra miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12047) MPM


MPM
tag

Sziasztok!

Nem teljesen Gmail, de majdnem.

A Chatben asztali böngészőben hogy tudok hívást indítani? Korábban lehetett a hangoutsnál olyat, hogy a másikat felhívtam, kicsörgött neki. Most csak meet/konferencia linket tudok a partnernek küldeni. Androidos kliensen most is van arra lehetőség, hogy felhívjam, de az se mindig jelez.

Most csak én nem találom a funkciót, vagy a Google megint bénázik? Vagy direkt csak Chrome-ban elérhető (azt nem próbáltam)?

Nem igaz, hogy mindig variálni kell ezt a sz*rt...

[ Szerkesztve ]

(#12048) Siriusb


Siriusb
veterán

Amennyiben egy bankkártya hozzá lett adva egy google fiókhoz levelezési tárhely (Google One) bővítés miatt, hogyan tudnám ezt a bankkártyát törölni? Addig nem engedi, amíg egy másikat hozzá nem adok, és a hivatalos oldalakon is azt találtam, csak azután törölhető egy fizetési mód, ha van regisztrálva másik.

(#12049) hhgygy válasza Siriusb (#12048) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nyilván akkor tudod csak törölni, ha lemondod az előfizetésed, logikus.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#12050) Siriusb válasza hhgygy (#12049) üzenetére


Siriusb
veterán

Miért lenne logikus? Ki van fizetve előre, miért ne törölhetném a kártyát anélkül, hogy megszüntetném az előfizetést???

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.