Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) EmberXY válasza Dluinet (#8000) üzenetére


EmberXY
addikt

Már értem, hát olyat nem lehet (valahogy értelmetlen is lenne, hogy valaki csak néha spammer de néha meg nem), törölni azt bármit lehet, vagy külön címke alá tenni.

Up the Irons!

(#8002) Dluinet válasza EmberXY (#8001) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem akarta külön címkébe

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8003) EmberXY válasza Dluinet (#8002) üzenetére


EmberXY
addikt

Tudom, csak említettem mint lehetőséget.
Kovy mindig olyat akar megvalósítani, amit nem lehet. :D

Up the Irons!

(#8004) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Még egy fontos kérdésem lenne..nincs esetleg olyan plugin, vagy patch, vagy kiegészítő vagy bármi szerintetek, ami a következőt csinálja: Akinek küldöm a levelet, az ugye nem akarja tőlem megkapni, azaz blokkol, és így a spambe kerül neki, de ez mindegy is, a lényeg, nincs valami olyan lehetőség, hogy én tudjam azt, hogy a másik blokkolt, azaz letiltott? Hogy kapjak erről valami értesítőt, hogy nem a fő leveleibe megy, hanem spambe neki? Lényeg, hogy hogy tudnám meg, tényleg leblokkolt, nincs valami értesítő kiegészítő gmailhez vagy bármi? Kérlek segítsetek! Köszönöm!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8005) EmberXY válasza Feri1977 (#8004) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem ilyen lehetőség nincs, mert ha nem nyílik meg a címzettnél a levél (vagyis nem olvassa el, törli, esetleg spamként kezeli), azzal semmilyen visszajelzés nem megy a feladó irányába. Viszont arra vannak módszerek, hogy kiderítsék, megnyitotta-e a címzett a levele(ke)t, olyan (esetleg nem feltűnő, nem látható) képet helyeznek el a levélben, ami egy külső szerverről töltődik be, és ennek letöltését (vagyis lényegében a levél megnyitásának tényét) nyomon tudják követni.
Ez a módszer sem teljesen biztos, mert ha a címzettnél nincs engedélyezve a képek betöltése, akkor nem működik.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8006) Feri1977 válasza EmberXY (#8005) üzenetére


Feri1977
senior tag

Uh...ez nem semmi..és ezt hogy tudnám megcsinálni, hogy akkor azt tudjam mondjuk, hogy megnyitotta..van valami ötleted rá, ezt a szerveres dolgot kérdezem vagy bármi..?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8007) zeon.hu válasza Feri1977 (#8006) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Streak tudja ezt is.

#?*@&!

(#8008) EmberXY válasza Feri1977 (#8006) üzenetére


EmberXY
addikt

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, erre vannak különféle programok, esetleg "email tracking"-re keress rá, ha több alternatíva kell.
Régebben volt egy SpyPig nevű oldal, elterjedt, de valamiért már nem működik.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8009) Feri1977


Feri1977
senior tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8010) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy pdf-et elküldeni,de nem csatolmányként, hanem konkrétan ez lenne a levél tartalma, akkor ezt hogyan lehetne megoldani?
Html alapon kellene megcsinálni? De ilyet lehet alkalmazni gmail-ben? Kép is lenne benne.
Igazából nem a pdf a lényeg, hanem egy hírlevél szerűséget akarnék, amit nem kellene csatolni és design-osabb is, mint egy pdf csatolmány.

Köszi a tippeket előre is.

[ Szerkesztve ]

(#8011) kispx válasza phanfantom (#8010) üzenetére


kispx
addikt

A hírlevelet ne PDF-be csináld meg, hanem HTML-be.

(#8012) phanfantom válasza kispx (#8011) üzenetére


phanfantom
senior tag

ok, akkor ez a része kipipálva, köszi:)
Viszont ezt hogyan lehet "importálni" a levél tartalmába?

(#8013) kispx válasza phanfantom (#8012) üzenetére


kispx
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8014) phanfantom válasza kispx (#8013) üzenetére


phanfantom
senior tag

köszi, egyelőre úgy tűnik értem:)

még egy kérdés:
képekre hogyan hivatkozzak, ha nincs tárhelyem, ahova fel tudnám tölteni őket?(bár elvileg ez megoldható)
feltételezem a drive is jó hozzá, de arra hogyan tudok hivatkozni?

(#8015) kispx válasza phanfantom (#8014) üzenetére


kispx
addikt

Feltöltöd a drivera.
Jobb egérgomb a képre -> link lekérése
A címet kimásolod és megnyitod egy új böngészőlapban.
És ott a megjelent képre jobb egérgomb -> kép címének másolása.
És ekkor megkapod a kép közvetlen linkjét, amir a HTML forráskódba betehetsz.

(Lehet, hogy előtte publikusan is meg kell osztanod a képet a GDriveon, hogy mindenki láthassa.)

(#8016) phanfantom válasza kispx (#8015) üzenetére


phanfantom
senior tag

Még egyszer köszönöm neked a segítséget/tanácsokat :R

(#8017) Feri1977


Feri1977
senior tag

Azért ez kemény gyerekek. Fentebb írtunk a nyomkövetésről, hogy jelezze nekem a streak mondjuk, ha a másik elolvasta. Hát én egy valamit nem értek benne, azt írja 6-szor olvasták el a levelet, ami baromság! Elolvasta az illető mondjuk 43 perce, ez oké is, de utána 10 percenként még írta, hogy ekkor és ekkor elolvasta megint, pedig semmi különös nincs abban a levélben, csak írtam az illetőnek pár sort, a lényege, hogy elolvasta e, és igen, na de 6- szor! Nincs valami bug a programban szerintetek..?

Úristen ne már..ezt ugye nem gondoljátok komolyan, lehet a program azt is számolja, amikor én saját elküldött levelem megnézem? Na ne már..mert lehidalok...

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8018) Feri1977


Feri1977
senior tag

Mert ugye én is el el olvastam a sajátom amit írtam, hogy mit írtam, és ez az idióta streak azt is számolja? Nem csak azt, hogy az illető akinek küldtem, hányszor nézte meg??

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8019) kispx válasza Feri1977 (#8018) üzenetére


kispx
addikt

Gondolom egy 1x1-es képet helyez el az e-mailben és nézi, hogy valaki letöltötte-e azt a képet.

Szóval mindegy, hogy Te vagy a címzett, vagy egy kereső bot töltötte le. Ha valaki letöltötte, akkor küld neked egy értesítést, hogy megnézte.

(#8020) Feri1977 válasza kispx (#8019) üzenetére


Feri1977
senior tag

pffffffff...akkor ez egy jó nagy baromság! Mert akkor lehet ő el se olvasta! Hanem én mondjuk megnyitottam magamnál párszor, hogy tényleg mit is írtam és azt nevezi a program elolvasásnak, nem azt, amikor a másik megnyitha otthon magánál? Ez nevetséges lenne!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8021) EmberXY válasza Feri1977 (#8020) üzenetére


EmberXY
addikt

Az adott képet jószerivel csak a címzett vagy te tölthetted le, gondolom kvázi rövid időtartamról van szó, nem hinném, hogy más külső forrás is megtalálta volna ezalatt.
Az más kérdés, hogy pl miért nem csak az első letöltést veszi figyelembe (lehet épp azért, hogy kiszűrje azt, ha a feladó nyitja meg?), de azt is meg kell érteni, hogy más eszköz nem áll rendelkezésre, csak ez, és még ez sem 100%-os.
Hogy ki hányszor nyitja meg, szerintem érdektelen, mert az ilyesmit főleg arra használják, hogy pl. nagy mennyiségű kiküldött hírlevélből/spamből hány ért célba, azoknál nyilván a feladó nem nyitogatja meg egyenként...

Up the Irons!

(#8022) Wyll


Wyll
őstag

Erre valaki esetleg? :U

Kitalálós feladat.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#8023) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Egy olyan probléma merült fel, hogy a melóhelyen az egyik user gépén, böngészőben a gmail elég gyakran tér vissza betöltési problémával és sokszor, kb állandóan, nem lehet feltölteni a mellékletet.
Mi okozhatja ez a hibát és mi a megoldása?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#8024) zeorsdfd válasza zulu_mester (#8023) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Átmenetileg kapcsolj ki minden vírusirtót, malware blokkolót, böngészőbővítményt. Üríts teljes gyorsítótárat(CTLR+SHIFT+DEL) és nézd meg van -e Google Labs alatt valami aktív. Ha így sem megy akkor hálózati gond lesz.

(#8025) EmberXY válasza Wyll (#8022) üzenetére


EmberXY
addikt

Üdv!
Kipróbáltam én is a dolgot, a következőképpen:

(from:(másik email cím) OR (to:(másik e-mail cím) AND from:(saját e-mail cím))) -in:chats

Nálam is kidob egy olyat, ahol mindketten címzettek vagyunk, de ez egy olyan levél, amit én továbbítottam az illetőnek, vagyis a második feltétel teljesül, én vagyok a feladó, ő a címzett, az más kérdés, hogy előtte én azt mástól kaptam, tehát én is címzett vagyok. Nem lehet, hogy nálad is ez a helyzet? :F
Egy tipp: nálam beszélgetési nézetben vannak a levelek, ha ezt kikapcsolom, akkor nem kavarodik oda a harmadik fél levele.
Viszont nálam a chat beszélgetéseket nem kavarja a találatok közé, tehát elvileg működnie kéne a szűrőnek...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8026) Bjørgersson válasza EmberXY (#8001) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért is lenne értelmetlen? Naponta kapom a Neptun maileket DExamos nyelvvizsgáról, amikor már régóta van nyelvvizsgám. A többi Neptunos mail ettől még nem lesz értelmetlen.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8027) EmberXY válasza Bjørgersson (#8026) üzenetére


EmberXY
addikt

Azért, mert - véleményem szerint - a spamet feladó szerint szokás szűrni, mivel ha tárgy alapján szűrnéd, egy másik tárgy megadásával már átjutna a szűrőn, és nyomatná tovább az okádékot. Ha tárgy alapján akarsz szűrni, akkor értelmesebb a törlés vagy a szelektálás (máshogy nem is lehet jelenleg), a feladó pedig nem lesz sehogy ignorálva.

Up the Irons!

(#8028) Bjørgersson válasza EmberXY (#8027) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nagyszerű, de nem a spamszűrés általánosított mikéntjére voltam kíváncsi, hanem az adott szituációra kerestem megoldást. Ami nem meglepő módon neked hülyeség... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8029) EmberXY válasza Bjørgersson (#8028) üzenetére


EmberXY
addikt

Mit szedsz újabban? :D
Emlékeim szerint tárgy alapján akartál spambe rakni leveleket, miután rájöttél, hogy nem lehet, erre mondtam, hogy értelmetlen is lenne az, hogy valaki néha spamekkel bombáz, néha meg jófiú (ugyanarról a címről), ilyen az univerzumban sincs. Aztán te nem értetted, hogy mi miért értelmetlen, én meg leírtam, hogy miért az. Ezt nem eszem meg. ;]

Up the Irons!

(#8030) Bjørgersson válasza EmberXY (#8029) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jóvanakkor, megint megmagyaráztad, hagyjál most már. :D Csak tudnám, miért állok még veled szóba. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8031) Feri1977


Feri1977
senior tag

...fentebb segítettetek, hogy hogy lehet nyomon követni a gmail útját, hogy elolvasta e valaki..streak fullos tökéletes, DE csak chrome alatt megy...kérdésem az lenne, nincs esetleg olyan program, ami firefox alatt is működik? Mert nem találtam egyet sem idáig :-/ Köszönöm előre is!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8032) EmberXY válasza Feri1977 (#8031) üzenetére


EmberXY
addikt

Így hirtelen ezt találtam: Pardot
Androidról vagyok, ellenőrizni nem tudom és tapasztalatom sincs róla, de a leírás alapján jónak tűnik...

Up the Irons!

(#8033) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az miért van, hogy a Windows Live Mail ugyanazokkal a beállításokkal nem tudja letölteni egy új fiók leveleit, mindig arra hivatkozik, hogy nem jó a felhasználónév/jelszó. De jó, mert webről megy, pop3 szerver jól van, mert a másik címem be tud jelentkezni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8034) Edi77 válasza EmberXY (#8032) üzenetére


Edi77
őstag

Bocsánat, h közbekotyogok, de létezik ilyen Operára is? :B

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#8035) EmberXY válasza Edi77 (#8034) üzenetére


EmberXY
addikt

Elvileg igen...

Up the Irons!

(#8036) Edi77 válasza EmberXY (#8035) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm! :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#8037) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Fentebb kaptam segítségként ezt a streak nevü bővítményt, ami jelzi ha a másik elolvassa ugye a levelet. Na már most egy kérdés, ha azt írja a program, hogy 2-szer van megnézve a levél, mondjuk 11 órája és 6 órája, akkor lehet ennek hinni? Azaz az illető 6 órával ezelőtt is elolvasta még egyszer a levelet?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8038) EmberXY válasza Feri1977 (#8037) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem lehetséges, hogy többször is megnyit valaki egy levelet, akár másik eszközről, kliensből, ez ugyebár nem jelenti azt, hogy el is olvassa, csak azt, hogy megnyitja.
Hogy a program mit hogy számol, az más kérdés, de ha nem működne rendesen, arról biztosan lennének negatív felhasználói visszajelzések.

Egyébként egy ötlet: ha ennyire nem vagy biztos benne, esetleg próbáld ki egy alternatív e-mail címedre küldött levéllel, hogy többszöri megnyitásnál mit hogy számol, így saját magad megtapasztalhatod, hogyan működik, megbízható-e vagy nem.

Edi77: Szívesen.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8039) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Hogy lehetne gmail-ben a betűméretet megnövelni? Vakulok meg, egyszerűen nem látom kényelmes távolságból mióta fullhd monitorom van. :F A saját betűméretemet megtudom növelni, de akkor gondolom a címzett is nagyobbnak fogja látni aki viszont ugyanúgy normál (kicsi) betűvel ír. Az ablak növelés (ctrl+(+)) nem megoldás, mert akkor minden nagyobb lesz. :F

(#8040) Dluinet válasza maestro87 (#8039) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CTRL + num+

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8041) maestro87 válasza Dluinet (#8040) üzenetére


maestro87
őstag

Írtam, hogy az nem megoldás. :(

(#8042) zeorsdfd válasza maestro87 (#8041) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Lehet próbálkozni a stylish-al, de nem biztos, hogy tartós lesz a megoldás.

(#8043) Feri1977


Feri1977
senior tag

..tényleg valami nagy baj lehet ezzel a streak bővítménnyel..azt írja, hogy 2 órája elolvasta a levelem, amikor még fent sincs, mert éjszakás volt, és alszik reggel 6-tól délutánig az illető, azaz tuti nem ült gép elött, téveset ír a streak, hogy megnézte az illető?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8044) EmberXY válasza Feri1977 (#8043) üzenetére


EmberXY
addikt

"...tuti nem ült gép elött..."

Ebben nem lehetsz 100% biztos, ráadásul akár mobil eszközről is megnyithatta, nem feltétlenül kell hozzá számítógép.

De ha ennyire nem bízol a programban, továbbra is azt tudom tanácsolni, hogy tedd próbára. Egy saját címen teszteld le, akkor többet tudsz majd róla.

Up the Irons!

(#8045) Feri1977 válasza EmberXY (#8044) üzenetére


Feri1977
senior tag

Teszteltem már saját email címről, és tényleg csak akkor mutatta az időt hogy ennyi és ennyi ideje néztem meg amikor megnyitottam...de az illető ezer százalék reggel nem nyithatta meg mert elötte 3 órával feküdt le és délután kel, mert éjszakás volt és mégis azt írta reggel 8-ra a streak, hogy megnézte, ez elég érdekes..azt értem hogy mobilról is persze, de maga nem lehet, hogy téved a streak?

Mert hallod olyat is írt egy levélre amit küldtem neki, hogy 8-szor megnézte, ez hülyeség és irreális, ez hogy lehet? :F

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8046) EmberXY válasza Feri1977 (#8045) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez valami speciális eset lehet, hacsak nem használja még más is a fiókját/telefonját rajta kívül, de ilyen találgatásokba nem mennék bele.

Up the Irons!

(#8047) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne megint. Amikor továbbítasz egy emailt, akkor a címzettet megadod, de ugye csak az a címzett kapja meg a levelet? Azaz akitől kaptam ugye az nem kapja meg, amit másiknak küldök? Ugyanis idióta módon a gmail így újra, hogy én, meg az a levél elején, azaz mintha mindketten megkapnák, ugye ez hülyeség, értitek amit írok remélem. Azaz amikor van egy levél, és továbbítom, beírom a címzettet, ugye csak az kapja meg, a többi nem akiktől jött..? Mert egymás alá rakja megnyitásnál a leveleket és a levél elején ugye odaírja én meg akitől kaptam meg akinek küldtem pff. káosz

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#8048) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Egy olyan gondom lenne, hogy be van állítva az outlook97-be a gmail.Valamilyen oknál fogva ha küldök egy üzenetet akár Webről, akár Outlookból az elküldött levelem másolatát megkapom a Beérkezett üzenetek mappába.

(#8049) EmberXY válasza Feri1977 (#8047) üzenetére


EmberXY
addikt

A beszélgetési nézet miatt látod úgy, mert összefűzi a valamilyen módon összetartozó leveleket. De ha továbbítod, csak az kapja meg, akinek továbbítottad, viszont a teljes addigi beszélgetést.
Példa: X levelet küld Y-nak, Y válaszol, majd X ismét válaszol, ez ugyebár 3 levél. Ha Y továbbítja Z-nek, akkor Z megkapja mindhárom levelet, vagyis a beszélgetést, de X nem kapja meg és nem is tud arról, hogy Z megkapta.

Up the Irons!

(#8050) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Nektek működik a Gmail csevegője?
Nekem már reggel óta azt írja hogy:

"Valami nincs rendben. Nem tudunk kapcsolódni a Google-hoz. Folytatjuk a csatlakozási kísérleteket..." :W

Az én Google fiókommal van valami gubanc, vagy mindenkinél rossz?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.