Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) odrif válasza pinnacle (#4700) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A neved alatt a jobb sarokban van egy fogaskerék ikon.
Katt rá, majd beállítások és megtalálod amit keresel.

20 éve a Prohardveren

(#4702) pinnacle válasza odrif (#4701) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi szépen! Egyébként az IMAP-nak van valami előnye a POP-al szemben? Thunderbirdben is alapbeállítás, meg általában azt szokták ajánlani, de régebben megszívtam, mert a Thunderbirdben letörölt levelek a helyi szerverről is eltűntek. Persze lehet, hogy az "Üzenetek megtartása a kiszolgálón - Letörlésükig" be volt pipálva, de erre már nem emlékszem, mert eléggé ideges voltam. :D

(#4703) odrif válasza pinnacle (#4702) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Imap: A levelező kliens szinkronban tartja a két oldalt: a szerveren és a helyi levelek is ugyanazok (ismét csak alap beállítások szerint). Csak ha lokálisan törlöd a leveleket, azután fognak a szerverről is törlődni. Ha több eszközt is úgy állítasz be, hogy szinkronban legyen a szerverrel, akkor ezáltal egymással is szinkronban maradnak: Egy lokálisan törölt levél törlődni fog a szerverről és következő bekapcsolásnál például a telefonodról, másik számítógépedről is.

20 éve a Prohardveren

(#4704) pinnacle válasza odrif (#4703) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ha IMAP beállításnál a Thunderbirdben törlöm a levelet, akkor a helyi szerveren a lomtárba kerül vagy törlődik? Úgy emlékszem, hogy a PC-n a Thunderbird lomtárából is töröltem a leveleket és ezután a szerverről is eltűntek. Egyébként ha csak ennyi a lényegi különbség, az IMAP-nál, hogy a többi eszközről is törlődnek a levelek (gondolom véglegesen és nem a lomtárba kerülnek) akkor maradok a POP-nál.

(#4705) odrif válasza pinnacle (#4704) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen így van.

20 éve a Prohardveren

(#4706) pinnacle válasza odrif (#4705) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#4707) MichaelSD válasza TazLeacher (#4699) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szerintem sehogy és nem is ajánlom, mert lehet, hogy a LIVEval megy, de ha nem tudod biztosra, hogy mivel olvassa a címzett, lehet hogy neki szét fog esni.

Küld el csatolmányban, vagy linkeld be egy online táblázatkezelőről.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#4708) TazLeacher válasza MichaelSD (#4707) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Közben megoldottam. A Wordben készített táblázatot gond nélkül kezeli.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4709) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Az egész problémám ott kezdődött, hogy pár hete megpróbálták felnyomni az accomat.
Ekkor ismerősöm tanácsára, beállítottam a 2 lépcsős bejelentkezést, sms stb.
Nagyjából mindent sikerült beállítani, csak 1 dolgot nem.
Az androidos telefonomon a böngésző szinkronizálását.
Chrom-al szinkronizálna, de hibát dob. Nem mondja mit, csak nem sikerült.
Valószínűleg alkalmazás szintű jelszót kellene valahogy a droid böngészőnek adni, de nem tudom hogyan, hisz a böngészőben már nem kell megadnom semmit...a gmail fiók hozzá van rendelve a droidhoz (más szinkronizálás megy is, névjegyek, naptár, jegyzettömb).
Egy baklövés történt, sajnos egy rossz egérmozdulat miatt, a google vezérlőpultban, az alkalmazások kezelésénél (ahol a jelszavakat ki lehet osztani), annak a tetején, ahol az alapban kiosztott jogosultságok vannak, na ott véletlenül visszavontam egy valamit, de nem láttam mit...valószínű pont ezt. De nem tudom hozzáadni..
Valaki tud segíteni?
(a pc chrome jól szinkronizál a google-val)
Köszönöm!

havri

havri

(#4710) havri1 válasza havri1 (#4709) üzenetére


havri1
félisten

Megoldva.

havri

(#4711) Egorov válasza havri1 (#4710) üzenetére


Egorov
aktív tag

Leírhatnád, hogy miként oldottad meg, hátha valakinek ugyanilyen gondja akad valamikor.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4712) havri1 válasza Egorov (#4711) üzenetére


havri1
félisten

Jogos!

Szóval arra gondoltam, hogy mivel biztonsági beállításokban (google vezérlőpult, fiók) felülre automatikusan kerültek bele bizonyos app-ok, így a telefonról töröltem a google accomat, töröltem a létező összes cachet, stb, majd újra hozzáadtam.
És jó lett:)
Újra kiosztotta a jogokat.

havri

havri

(#4713) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Olyan funkciót keresek, ami egy adott címről érkező leveleket letiltja/spam-be helyezi stb, a lényeg, hogy a fő beérkezők között ne legyen. Hol tudok ilyet beállítani? Hírleveleket szeretnék eltávolítani, amik naponta jönnek.

Gabás: Igen, nyilván ez a legegyszerűbb, ha az ember tudja a nevét/jelszavát, de őszintén szólva halvány gőzöm sincs már, hogy milyen névvel és jelszóval regeltem egyes oldalakra, ha pedig mindről emlékeztetőt kérek, belépegetek stb, addigra megőszülök.

[ Szerkesztve ]

(#4714) Gabás válasza Chosen (#4713) üzenetére


Gabás
addikt

a legegyszerűbb, ha leiratkozol róluk

(#4715) sgergi válasza Chosen (#4713) üzenetére


sgergi
veterán

Beállítások, szűrő létrehozása, megadod a feladót, vagy valami mást és beállítod, hogy törölje rögtön, vagy beállítasz neki valamilyen címkét (ebben az esetben jelöld be, hogy a beérkező mappát ugorja át).

[ Szerkesztve ]

(#4716) Chosen válasza sgergi (#4715) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi. Kapásból kb 270 levél repült a kukába. :R

(#4718) Egorov válasza RockHaRD (#4717) üzenetére


Egorov
aktív tag

Aztamocskos, ez milyen betű? Kínszenvedés elolvasni, főleg, hogy át is van húzva. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4719) RockHaRD válasza Egorov (#4718) üzenetére


RockHaRD
addikt

már szóltam a modiknak, hogy töröljék, mert tárgytalan, és fölösleges :)

(#4720) Orlin


Orlin
addikt

jó ez a nagy kontraszt téma :C

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#4721) Wind-Storm válasza Orlin (#4720) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szar mind a régihez képest amit én használtam.. :(:(((

(#4722) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék:
Miért lehetséges az, hogy a gmail-ben réges-rég törölt (a kukából is), több éves üzeneteket az Outlook is, meg mac-en a "Mail" alkalmazás is simán letöltötte?? Többszáz mail, és a webes Gmail-ben pedig már nyomuk sincs! :F

Másik kérdésem:
iphone-on a mail kliensben exchange-re van állítva a gmail. Ha ott törlök egy mailt, akkor a kukába kerül, de csak egy pillanatra! Amint a kukát megnyitom, látom, hogy ott van a mail, majd a következő pillanatban eltünik, és az "All Mail" mappában jelenik meg. Ha onnan is törlöm, akkor megy a kukába, ahonnan végre lehet törölni... Ez így normális?

Köszi a segítséget előre is! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4723) Wind-Storm válasza Játékos (#4722) üzenetére


Wind-Storm
őstag

iphone... :DDD

(#4724) Játékos válasza Wind-Storm (#4723) üzenetére


Játékos
addikt

Öcsém! Így már minden érthető! Sokat segítettél! :((

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4725) Wind-Storm válasza Játékos (#4724) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt valahogy muszáj volt :D
Kíváncsi vagyok kapsz-e választ erre...

(#4726) Játékos válasza Wind-Storm (#4725) üzenetére


Játékos
addikt

Másrészt nem csak "ájfonos" kérdésem volt.

Teljes káosz uralkodik most nálam. Gyakorlatilag a "Kuka" és az "All mail" életre keltek. Mást látni a webes felületen, más a telefonon, és mást a "Mail" alkalmazásban... :W

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4727) Wind-Storm válasza Játékos (#4726) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jópofa :U:DDD

A kukás kérdést passzolom, sohasem töltöttem le a leveleket gmail-ről pop3 vagy imap-on keresztül. Én fordítva csinálom: gmail-t használom a freemail-os meg t-online-os leveleim letöltésére is, pop3-on... így minden egy helyen lesz.
Apropó nem volt elég helyed már a gmail-ban, vagy miért kellett leszedned a leveleidet? :U

(#4728) Játékos válasza Wind-Storm (#4727) üzenetére


Játékos
addikt

Nem kellett. Megtették a kliensek maguktól...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4729) Wind-Storm válasza Játékos (#4728) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem úgy értettem.. csak azt nem értem gmail-lal miért kell kliensezni...

(#4730) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Van lehetőség gmail postafiókot klónozni? Tehát a beérkezett, kimenő leveleket, csevegéseket, szűrőket átdobni egy mások postafiókra? Onnan meg vissza?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4731) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Lenne pár levelem a gmail fiókomban (mind melléklettel) amit szeretnék továbbítani a munkahelyi email címemre, vagy letölteni őket melléklettel együtt. A kérdés hogy hogyan tehetem meg?

Van vagy 50 darab szóval egyenként nem lenne jó. Csináltam szűrőt az átirányításra de azt nem alkalmazza a már Inboxban lévő beszélgetésekre. Mass forward opciót nem találtam, mi lenne jó megoldás?

Let the Zone take me if I am.

(#4732) Wind-Storm válasza kutga (#4731) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Esetleg POP3-mal?

(#4733) RockHaRD válasza kutga (#4731) üzenetére


RockHaRD
addikt

én amikor beállítottam, h a fő gmailes címem magában foglalja az összes többit, akkor egyből áthúzta a másod címekről az összes mailt :-/

(#4734) kutga válasza Wind-Storm (#4732) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó ötlet, otthon van Thunderbird, azzal könnyen meg lehet csinálni gondolom.

Let the Zone take me if I am.

(#4735) Wind-Storm válasza kutga (#4734) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Használd a legújabbat, általában megtalálja magának a helyes beállításokat, és POP3-as letöltéshez még SMTP szervert sem kell beállítanod ha jól tudom.
(mármint nem fog problémázni ha nincs helyesen belőve, csak ha levelet szeretnél esetleg küldeni akkor az nem fog menni..)

[ Szerkesztve ]

(#4736) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, az mitől lehet, hogy az asztali böngészőn (ff) beállítom a gmail témaként az androidos témát, ami minden más gépen (szintén ff böngészővel) jól látszik, csak a sajátomon marad továbbra is sima fehér, max ha legalulra scrollozok, akkor ott van pár "happy android", de a felső rész nekem továbbra is fehér.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4737) kispx válasza Zirowe (#4736) üzenetére


kispx
addikt

Cache törlés + CCleaner tisztítás volt?

(#4738) Zirowe válasza kispx (#4737) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sőt, szerintem azóta a gépet is újraraktam.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4739) jooker82


jooker82
nagyúr

sziasztok
annyi gondom lenne,hogy nemrég a 2 freemailes email cimemről,csináltam egy átirányitást az új gmail cimemre,mivel a freemail,már az utóbbi időkben nem mindig küldte el a leveleket..
a levelek azóta szépen jönnek is a gmailre,de most vettem észre,ahogy vártam egy fontos levelet,hogy egy része,nem a gmailre,hanem a freemail spamjába landol...köztük ez a fontos üzenet is...erre kicsit bepöccentem,mert nem számoltam ezzel....
Mi lehet az oka és hogyan tudom a gmailre irányitani mindet??köszönöm

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4740) Wind-Storm válasza jooker82 (#4739) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én inkább POP3 tölenám le a leveleim a freemailos címekről.
A Beállítások/Spamszűrésnél meg kapcsold ki a SPAM szűrés állapotát.

(#4741) jooker82 válasza Wind-Storm (#4740) üzenetére


jooker82
nagyúr

köszi,azzal a pop3-al mit csináljak??az utána levő szót nem értett :( :) em..
És,amúgy,ha a freemailemre ir vaki és én a gmailről válaszolok,akkor neki melyik cimem látszódik??

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4742) Wind-Storm válasza jooker82 (#4741) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tölteném le* akart az lenni, csak egy kézzel gépeltem és jól elírtam.. :DDD
Ha valaki ír neked, a gmail-ben kiválaszthatod hogy mely címedről szeretnél válaszolni neki.
A Beállítások/Fiókok és Importálás menüben megtalálod azt is az ,,E-mail küldése erről a címről:" résznél.

[ Szerkesztve ]

(#4743) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

kijött egy érdekes hiba:

"átmenetileg túllépte e-mail kvótáját. Kérjük várjon egy ideig, majd próbálkozzon újra a küldéssel."

ez mi lehet? 92 levelet küldtem el nehogy már ezzel annyira leterheljem a gmailt....
valakinek jött elő hasonló?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#4744) kispx válasza animatrix11 (#4743) üzenetére


kispx
addikt

Van napi limit levélküldésnél. Gondolom a spammerek ellen. De 24 óra után újból lehet küldeni.

Link2

[ Szerkesztve ]

(#4745) animatrix11 válasza kispx (#4744) üzenetére


animatrix11
őstag

köszi!

bár nem küldtem csak kb 92-t és nem használok outlookot meg hasonlókat

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#4746) raziel01


raziel01
veterán

Ma szinte egész nap kis szünetekkel:

Sajnáljuk, Gmail-fiókja átmenetileg nem érhető el. Elnézést kérünk a kényelmetlenségért, és azt javasoljuk, néhány perc múlva próbálkozzon újra. :(

(#4747) kispx válasza raziel01 (#4746) üzenetére


kispx
addikt

Nem használom a webes felületet, de nálam is hasonló a helyzet, mert a Thunderbird mindig jelszóelküldési problémákra panaszkodik, pedig a jelszó az a Tb-ben van eltárolva.

(#4748) Imy válasza raziel01 (#4746) üzenetére


Imy
veterán

Ez érdekes, nekem tegnap is jó volt...

(#4749) Orlin


Orlin
addikt

Én meg nem tudok levelet kűldeni!!!! :W :W

"Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 555 555 Message size exceeds the limit (state 17)."

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#4750) raziel01 válasza Orlin (#4749) üzenetére


raziel01
veterán

A fogadónak tele van a levelesládája szvsz.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.