Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) TpS válasza theiron320 (#28800) üzenetére


TpS
őstag

A lengyel linket is megnézném a helyedben. Aztán ahonnan olcsóbb.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#28802) FockeWulf válasza theiron320 (#28800) üzenetére


FockeWulf
tag

Bakker, a romáknál ilyen olcsóak a hangszerek? 36 rongyba jön ki ehy Squier.... :P

(#28803) TedThomas válasza TpS (#28799) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Köszi a tippet.

(#28804) Kobe


Kobe
veterán

Hehe

Magyarorszag jobban teljesit :D hirdetesemre eddig 900 megtekintes, 9 erdeklodo, de kp-s ajanlat 0....jottek mar mindennel amit otthon a sufniban talaltak es el akartak sozni csak jo magyar forintot nem :(

(#28805) Eastman válasza Kobe (#28804) üzenetére


Eastman
őstag

A nyár az nyaralós, kevésbé gitárvásárlós.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28806) Kobe válasza Eastman (#28805) üzenetére


Kobe
veterán

Nem ezzel van a bajom, nyilvan az ember ilyenkor ilyesmire kolt, inkabb azzal, aki eljon megnezni, cseszodik egy orat vele, aztan mivel love nincs, inkabb fals indokra hivatkozva gyari hibasnak titulalja a cuccot, vagy feleslegesrn utaztat vele nem rovid tavokon, vagy a helyszinen kozli hogy o tulajdonkepp cserere gondolt, tok mas targyra....inkabb mernek fel meddig er a takaro...ha cserelni szeretnem, ugyis kiirom mire, vagy epp el se megyek mert nem erdekel a motyo, de emiatt benzint egetni.... :W

[ Szerkesztve ]

(#28807) consono


consono
nagyúr

Meghalt a Microcube-om :( Nem lehet erősítő modellt váltani. Szerencsére tisztán maradt :D De azért nem az igazi így...Az az aux-ba dugva az amplug kimenetét azért van használható torzított hangom, de majd kell keresnem valamit helyette..

"In God we trust. All others must bring data"

(#28808) Plazmacucci válasza consono (#28807) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Poti csere. Szétszed, megnéz, rendel, beépít. Ha nem megy, akkor Roland szerviz, 15e.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28809) consono válasza Plazmacucci (#28808) üzenetére


consono
nagyúr

15e??? :Y Egy 12-13 éves gyakorlóerősítőre nem fogok annyit költeni... Szétkapom majd hátha sikerül vele valamit kezdeni.
Másrészről meg ez a remek alkalom, hogy "modernizáljak", így, hogy nem működik nem lesz belőle családi viszály :) Körül is nézek ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#28810) Plazmacucci válasza consono (#28809) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja nekem pl a BOSS multimon 3 potit kellett cserélni, 3e volt darabja, plusz 9e a munkadíj.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28811) Eastman válasza Kobe (#28806) üzenetére


Eastman
őstag

Ha kiírod, hogy cserekösznem, akkor nem jársz így. Nincs love, vagy nincs lóvé?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28812) Kobe válasza Eastman (#28811) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet en gondolkozok tul pragmatikusan, de nekem ha be van irva a hirdetesbe, hogy csere, beszamitas mire, az indirekte azt jelenti hogy minden masra nem :D
Onnantol kezdve felesleges eloallattal, bojlerral, mikroval, stb probalkozni :)
Addig ez nem gaz amig megmarad az emilezgetes szintjen, csak amikor emiatt futtatnak veled egy laza 30-40kmes kort, meg ilyenek, na attol elgurul a gyogyszer....

(#28813) Eastman válasza Kobe (#28812) üzenetére


Eastman
őstag

Pedig lőttem ma egy jó bojlert. (Tényleg.) Csere érdekel? ;] Záhony lenne a cím, tüncirendi vagy, ha elhozod! Rádobnék még három csirkét. (Tényleg.) ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28814) sanzik válasza Kobe (#28804) üzenetére


sanzik
senior tag

A Cort-ot árulod a JH szettel, ugye?
Mert a hangszedőket azt vinném már akár holnap, ha adod külön. :B

(#28815) Kobe válasza sanzik (#28814) üzenetére


Kobe
veterán

A szedoket minden masodik ember vinne kulon :)

(#28816) sanzik válasza Kobe (#28815) üzenetére


sanzik
senior tag

Na látod, akkor pörög itt a piac, ne panaszkodj! :))

(#28817) Panzermeyer válasza Kobe (#28812) üzenetére


Panzermeyer
tag

Miért utazol? Jöjjön el... Én sem viszem a cuccomat sehova, hirdetem is egy pár hónapja :D

Egy csávó megkérdezte, mennyire lehet alkudni. Mondtam neki, hogy kipróbálás után, gitárral a kézben, pénzzel a zsebben akár 20%-ot is.
Azóta nem írt :D

Én ráérek, addig nyúzom, jó hangja van :)

Házi készítésű gitárkombó

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28818) nap


nap
addikt

Mostanában minden gitár, ami kicsit is érdekes számomra, az hárs testű. (Nem, egyik sem Ibanez.)
Ennyire jó a hárs, vagy ennyire elfogyott a mahagóni, kőris, éger, juhar?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#28819) kemotox válasza nap (#28818) üzenetére


kemotox
addikt

Mostanában volt megint valami mahagónis (illetve lehet nem csak mahagónis) szabályozásos megmozdulás ha jól tudom... :(

[ Szerkesztve ]

(#28820) Kobe válasza kemotox (#28819) üzenetére


Kobe
veterán

rózsafa volt az, és a fogólapok anyaghasználatára irányult, oltalom alá vették a hozzá felhasznált rózsafa típust asszem és emiatt külön igazolásokat kellett szerezni az ilyennel gyártott gitárokhoz

(#28821) kemotox válasza Kobe (#28820) üzenetére


kemotox
addikt

Hmm lehet. Itt a topikban volt róla szó? Nem emlékszem már arra se, hogy hol láttam ezt. Valami youtube videó rémlik, hogy erről beszélnek. De lehet keverem a szezont a fazonnal

(#28822) consono válasza kemotox (#28821) üzenetére


consono
nagyúr

Nem, tényleg volt valami, én is emlékszem rá...

"In God we trust. All others must bring data"

(#28823) Kobe válasza kemotox (#28821) üzenetére


Kobe
veterán

[link]

Panzermeyer: nem az alkun volt a gond, hanem hogy olyan dolgot akartak a nyakamba sózni, amire előtte direkt írásban közöltük, hogy semmi szükségem :) de mint utólag kiderült, inkább arra ment ki, menjek el, hátha mégis személyesen belemegyek....vagy bármi másba, csak az eredeti felállásba nem :)

(#28824) Moleman válasza nap (#28818) üzenetére


Moleman
addikt

Én nem rajongok a hársért (a Cort KX-5-öm az), de valami sportosabb mocsári kőrist szívesen kipróbálnék. Mondjuk attól még valószínű, hogy az éger maradna a kedvencem. :)

[ Szerkesztve ]

(#28825) Kobe


Kobe
veterán

Dimarzio pikappokat usaban honnan lehet a legolcsobban szerezni?
Meguntam a hasznaltra vadaszast, lehet ujonnan szereznem be inkabb es hat helyben csak olcsobb.... Ismeros meg elhozna

Vagy siman amazon?

(#28826) brickm válasza Kobe (#28825) üzenetére


brickm
őstag

amazon,ebay, meg helyi cégek.

(#28827) TpS válasza Eastman (#28811) üzenetére


TpS
őstag

Azt tapasztaltam, hogy az emberek nem értik meg azt, hogy beszámítás és csere nem érdekel. A vaterán is jól kiemeltem piros háttérrel, vastagítva nagyobb betű mérettel, mégis állandóan nyaggattak, hogy ezt vagy azt beszámítom-e. A jófogáson ugyanez. Szelektíven olvasnak vagy nem akarják megérteni, ami számukra előnytelen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#28828) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Vettem ma egy Seymour Duncan APH-1 Neck pickupot az Epiphone LP Standardbe. Hát mit mondjak, nagyon gyorsan kell a párja. Az eddigi sötét reszelésből életre kelt a gitárom még a kommersz csöves erősítőn is. Szól, csilingel, kráncsol ahogy kell, az Epiphone Alnico Classic mehet a levesbe. Nem tudom letenni, hiába az uborkaszezon :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28829) Eastman válasza Panzermeyer (#28828) üzenetére


Eastman
őstag

Ez jó hír, használd egészséggel! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28830) bear_


bear_
aktív tag

Tudja valaki, hogy ebben a számban milyen effektet használnak a szintihanghoz?

(#28831) NeoPampalini válasza bear_ (#28830) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Fene tudja... Ha nem valami MIDI + VST ez, hanem gitárral tolják, akkor valami Roland cuccra tudok gondolni, pl. GR-55, SY-300, GP-10, vagy valami hasonló.

(#28832) kemotox


kemotox
addikt

Pangás van, itt hagyok a czukimuki macskásgitáros izét.

(#28833) Moleman válasza kemotox (#28832) üzenetére


Moleman
addikt

Jajjdeczuki!

Én ma csereberéltem pedálokat, ez a nagyon férfias darab lett a board legújabb tagja.

Nagyon jó modern high gain hang, minimális zajjal (ha nem tekerem nagyon ki, akkor semmi zaj nincs). :K

Amúgy tényleg pangás van, majdnem 2 hónap után ment el végre a Voodoo Octave.

(#28834) NeoPampalini válasza bear_ (#28830) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Egyébként rohadjak meg, tetszik ez a szám, komoly flashdance paródia a klip! :D

(#28835) johnbl


johnbl
csendes tag

Hali,

Van valakinek tapasztalata Line 6 Sonic Port VX-el? Agyalok egy ilyen beszerzésén, még régen volt egy UX 2-es Toneport-om, az anno jól szuperált.

http://line6.com/sonicport-audio-interface/sonicport-vx/

Üdv.

(#28836) bigrob


bigrob
őstag

Hali!

Újabb agyi rendellenesség állt be nálam.
Megyek augusztusban balcsizni és rájöttem, hogy vinni akarok gitárt, viszont a peavey vk100 marshall 412 kombót itthon hagynám.. :DDD
Keresek valami nagyonoccódehasználható megoldást a problémámra.
Gondolkoztam ezeken a fejhallgatóra köthető elemes erőlködőn, de használtban 8000-nél olcsóbban nem láttam. Ekkor jött az ötletem, hogy akkor kellene valami kis kombó.
Ezt a két jelöltet láttam:

Artec
Orange
Vagy egy Vox Pathfinder 10 kombóra cserélném a nux time core pedálom, úgyse használom sűrűn..

Avagy, vegyek valami kis multieffektet aminek a fejhallgató kimenetjét rákötöm egy aktív hangfalpárra? (Viszünk le valami párszáz wattost :D )

Szerintetek melyik érné meg jobban?

Köszi!
Robi

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28837) bear_ válasza NeoPampalini (#28834) üzenetére


bear_
aktív tag

Szerintem is eltalálták :)

@bigrob én egy használt multieffektet vennék, mondjuk egy behringer V-amp-et, azt később is tudnád használni . Vagy ha van almás kütyüd, akkor ahhoz egy adaptert + biasfx

(#28838) Plazmacucci válasza bigrob (#28836) üzenetére


Plazmacucci
félisten

microcube

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28839) Moleman válasza bigrob (#28836) üzenetére


Moleman
addikt

Én a kis multira szavaznék, vagy ha van olyan pedálod, aminek van értékelhető vonalkimenete (Digitech-ek, Joyo erősítőmodellezők), azt tenném a kisvonat végére, és be az aktív ládába. Egy pici olcsó erősítő úgyse szólna akkorát, hogy élvezhető legyen a nagy hangfal mellett.
Két hete kempingezéskor egy ismerősöm Frontman 212 kombóval jött, egy másik srác SL990 master billentyű + Motif rack, két 15 wattos gitárkombóba sztereóban. :DDD Volt buli.

(#28840) bigrob válasza bear_ (#28837) üzenetére


bigrob
őstag

Csak a droid ;]
Multieffekt témában seggtitán vagyok.. Haver Boss ME-25-je nagyon nem tetszett pl.

@Plazmacucci:
42-ért van most egy cube használtan, annyit nem adnék érte..

@Moleman:
EWR féle noise gate és 808 copym van és egy Nux Time Core-om.

Multi témában valamit tudtok ajánlani ami esetleg gs-en is van? :)

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28841) Plazmacucci válasza bigrob (#28840) üzenetére


Plazmacucci
félisten

20 ezerért mennek

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28842) Eastman válasza bigrob (#28836) üzenetére


Eastman
őstag

Hali!

Kustom 12A-t gyűrök most. Ha mákod van, találsz egyet használtan. Akkora mint két cipősdoboz egymásra rakva és abszolút vállalható a hangja.

Teljesítmény: 12 Watt
Hangszóró: 8" Celestion
Csatornák: 1 csatorna, gain kapcsolóval
Előfokcső: 12AX7
Hangszín állítás: Mély, magas, EQ eltolás
Külső hangszóró kimenet: van
Fejhallgató kimenet: van
Méretek (mm): 330 x 355 x 218
Súly: 5.8 kg

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28843) InHell válasza bigrob (#28836) üzenetére


InHell
senior tag

Artec-et nem ismerem, Orange kombóm volt pont egy ilyen, de nemrég eladtam, mert nem tetszett a hangja. Max AC/DC hangzásig ki lehet tekerni, ha Maxon808-at elé raktam, azzal sem lett jobb, szóval én kihagynám. :)

persze ha metalt nem akarsz rajta nyomatni akkor ez is jó

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#28844) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Egy öt éves kislánynak vennék szülinapjára egy klasszikus vagy akusztikus gitárt, valahol a hangszer és a játék között, kb. 10k környékén, mert valószínűleg úgyis kapni fog.

Tudnátok abban segíteni, hogy méretben miket kell nézni? 1/2-es vagy 3/4 -est esetleg mást?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28845) bigrob válasza InHell (#28843) üzenetére


bigrob
őstag

Orangetől én is félek, volt egy micro terror és nem volt elég a gain..

Vox Pathfinder 10-et cserélnének egy pedálomra amit úgysem használok sűrűn (Nux Time Core). Ezzel valakinek tapasztalata?

Köszi!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28846) Plazmacucci válasza V.Stryker (#28844) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem vennék neki :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28847) V.Stryker válasza Plazmacucci (#28846) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De ha ő azt szeretne? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28848) kemotox válasza V.Stryker (#28847) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem a legkézenfekvőbb lenne egy ukulele. Aranyos kis dolog, kicsi is, húr is kevesebb van rajta, de még sem egy bóvli játék valami, hanem egy komoly hangszer. Ugyanúgy lehet nyújtani, hammer-on/pull-off-ot tolni, stb stb.

Lehet vinni nyaralni meg mindenhova, meg a net tele van tabokkal, akkordtáblázatokka, ugyanúgy, mint gitár esetében. Kinyomtatsz néhány oldalnyi cuccot, megmutatod, hogy hogyan kell kiolvasni, meg lefogni a dolgokat és onnantól kezdve akár magától is tanulgathatja az egyszerűbb dolgokat.

Ha szereti a "Kalandra Fel!"-t akkor mindjárt meg is tanulhatja a zenéjét: G - D - C - D, egyszer-egyszer megpengetve, aztán ugyanez az akkordmenet csak folyamatosan pengetve és a végén egy G. :P

[ Szerkesztve ]

(#28849) Plazmacucci válasza V.Stryker (#28847) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ismerek pár zenész apukát akik vettek a gyereknek ezt azt mert pillanatnyilag megtetszett neki, aztán 3 hét múlva már csak a sarokban porosodott.
A rózsaszín barbis ukulele mondjuk nem lehet drága, azért nem kár.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28850) V.Stryker válasza kemotox (#28848) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. Az ukulele tényleg jó ötlet.

Most van egy kis csavar... a kislány balkezes. Jó a sima ukulele, csak húzzam át a húrokat?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.