Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) brickm válasza Humbucker (#28499) üzenetére


brickm
őstag

Ezt egymástól tök függetlenül kell csinálni.

(#28502) bigrob válasza Humbucker (#28499) üzenetére


bigrob
őstag

Miért vagy ennyire értetlen? 6 milliószor el lett pofázva mit kell csinálni, de te akkor se úgy csinálod.. Ha már egy Reaperrel egy plugin felismerése is ekkora gondot jelentett akkor a venni kellett volna egy kamerát rányomsz a play-re és rágitározol a katanával, jutubon meg levágod az első 10 mp-et és örülsz..

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28503) Humbucker


Humbucker
senior tag

Nekem pl ő úgy tűnik, mint aki élőben gitározna rá, és menne a videó is egyszerre.

bigrob: Azt a részét már megoldottam

[ Szerkesztve ]

(#28504) kemotox válasza Humbucker (#28503) üzenetére


kemotox
addikt

De akkor se egyszerre veszi fel. Külön hangot, külön videót, aztán össze kell szinkronizálni.

(#28505) brickm válasza Humbucker (#28503) üzenetére


brickm
őstag

Ezen egyértelműen látszik, hogy külön sáv a gitár.

(#28506) Humbucker


Humbucker
senior tag

Rendben, akkor kénytelen leszek ebbe belerázódni.Tudtok egyszerű szerkesztő programokat amivel összevághatom a videót és a hangot?

(#28507) kenyocsaba23 válasza Humbucker (#28506) üzenetére


kenyocsaba23
tag

fogod reaper, cubase akármiben betöltöd a zenét amire gityózni akarsz, magad elé vágod a kamerát elindítod a felvételt a kamerán, telefonon akármin. hang elé teszel egy kis üres valamit hogy legyen időd vágni, elindítod a felvételt és mikor elindul a zene megnézed mennyinél jár a videó, vagy fordítva teljesen mindegy. Akár movie maker-el is össze vághatod, ha nincs kedved vágni akkor az elejére teszel egy fekete képet kis szöveggel mit játszol éppen. ha pl értelmesebb kamerád van akkor a hangkártya kimenetét annak a hang bemenetére kötöd. nem bonyolult ez.

(#28508) FockeWulf válasza Humbucker (#28499) üzenetére


FockeWulf
tag

Vegyél egy VHS kamerát meg egy állványt. Elindítod a zenét akármirő, gitározol rá, e kamera meg mindent rögzít. :)

(#28509) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok.
Effekt: Digitech RP90
Kombó: Vox VT20+
Gitár: SX SG eredeti hangszedőkkel és elektronikával

Tudtommal földelve vannak a konnektorok a lakásban, mégis van egy alapzaj a gitár hangja alatt. Főként akkor lehet hallani amikor halkul el a gitárhang. Mi lehet a megoldás? Csak simán telefonnal vettem a hangot, de lehet hallani a lényeget.
Itt a hang

[ Szerkesztve ]

(#28510) 98bja válasza Humbucker (#28503) üzenetére


98bja
senior tag

Nekem így néz ki ez a videó a a vágóprogramban (Sony Vegas) így

(#28511) Panzermeyer válasza 98bja (#28509) üzenetére


Panzermeyer
tag

Szerintem sokan örülnének ennyi alapzajnak, többek között én is :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28512) 98bja válasza Panzermeyer (#28511) üzenetére


98bja
senior tag

Hát engem nagyon zavar :D Főleg mikor clean beállításon vagyok. Még torzításnál elmenne...

(#28513) kemotox


kemotox
addikt

Ettől beszartok. "Meg lehet tanulni vele az alapokat" :C :C Végülis gitárzúzást vagy valami hasonlót ezen is lehet gyakorolni :D

(#28514) Eastman válasza kemotox (#28513) üzenetére


Eastman
őstag

:DDD :DDD Miért nem csodálkozom a linkeden... ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28515) Alexios válasza kemotox (#28513) üzenetére


Alexios
veterán

Hát zenél is, ennyi a lényege minden gitárnak nem? :DDD

(#28516) Moleman válasza Humbucker (#28499) üzenetére


Moleman
addikt

Ahogy már privátban is írtam, most 60 ezer alatt nincs olyan külső interfész, ami képes lenne rá, mert az input csatornától független loopback szükséges hozzá, természetesen natív ASIO driverrel. Vagy ha asztali géped van, vegyél egy Audigy-t, és meg van oldva, az enyém 15 éve tudta ezt a fícsört. Akkoriban nem gondoltam volna, hogy ez ekkora rakétatudomány lesz a jövőben. :N

[ Szerkesztve ]

(#28517) Tommyka21 válasza Humbucker (#28506) üzenetére


Tommyka21
tag

Marshall Code megvan már vagy az is füstbe ment terv :D?
Mi ez a nagy videószerkesztés őrület?
Youtube milliós nézettségek a cél?
Vigyázz mert még Chapman bácsi és a többi Youtube huszár elkezd aggódni :D:D...

(#28518) brickm válasza 98bja (#28509) üzenetére


brickm
őstag

Sztem ez tápból jön...első körben próbáld kibugy hogy kihúzod az összes kapcs üzemű tápos cuccot a konektorbol. Pc laptop telo tolto semmi ne legyen bedugva. Illetve a digitech tápot is próbálnám helyettesíteni probaképp mással.

(#28519) Humbucker válasza Tommyka21 (#28517) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem nem, nem füstbe ment terv, itt láttam gs-en egyet. Inkább adok érte 55-öt mint újonnan 75-öt.
Annyi csak hogy itt meg érte kell menni, mivel postázni nem postázza, csak ha előre elutalom neki az egész összeget. Nem értem miért nem jó neki ha kihozzák és akkor fizetem ki, most miért utalnék csak úgy előre a semmibe egy vadidegennek ennyi pénzt?Állítólag ez így működik, azt mondja ő is így csinálta már.
Kíváncsi vagyok kinek mi a tapasztalata ebben, szerintem nem divat ez hogy előre elutaljunk ennyi pénzt egy idegennek.

(#28520) Eastman válasza Humbucker (#28519) üzenetére


Eastman
őstag

Sosem utalok előre, de az erősítőmet úgy küldtem, hogy a Vevő előre utalt. Simán ment, de nem szívesen üzletelek így.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28521) kemotox válasza Humbucker (#28519) üzenetére


kemotox
addikt

Tényleg így szokás, én legalábbis az összes hardveraprós üzletemet így csináltam, ha eladtam ha vettem. Persze ott van normális értékelés, látod, hogy mi a helyzet az illetővel. Átvételkor fizetőssel az a baj, hogy ha épp nem tudod átvenni, vagy bármi van és visszamegy hozzá, akkor sokat bukik azé.

(#28522) Humbucker válasza kemotox (#28521) üzenetére


Humbucker
senior tag

Az oké, hogy rizikós hogy bukhat rajta, de azért nem hinném hogy nagy összegről beszélünk ha visszamegy neki amit feladott. De ha mégis akkor miért nem elég neki ha pl a vételárnak egy bizonyos százalékát utalom át, így ha valami gubanc van, neki már fedezve van a bukás költsége. Miért kell előre, azért nem 5000 forintokról beszélünk, azt is megcsinálhatná, hogy én átutalom neki ő meg nem küldi ki. Semmi nyoma nincs.

(#28523) Eastman válasza Humbucker (#28522) üzenetére


Eastman
őstag

„...azt is megcsinálhatná, hogy én átutalom neki ő meg nem küldi ki...”

Valahogy ráéreztél, mint Watson doktor a pipaklubban, mer' ez ténylegesen elő szokott fordulni...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28524) angelside77 válasza Humbucker (#28522) üzenetére


angelside77
tag

Ennyi pénzt biztos nem utalnék előre, ismeretlenül, az eladó két szép szeméért. Adja csak fel utánvéttel, ha el akarja adni a cuccot. Ez az eladó rizikója, mondjon bárki, bármit.

Itt a fórumon viszont már volt, hogy előre utaltam ~10k körüli összeget, de megbízható volt az illető.

Ha nekem akarnak előre utalni, általában el sem fogadom, csak, ha nagyon rámenős az illető (ilyen is van), annak ellenére, hogy tudom magamról, hogy megbízható vagyok.

De legvégső soron a te döntésed lesz, hogy mit csinálsz.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#28525) Plazmacucci válasza angelside77 (#28524) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valamiről lemaradtam? Nem a nagy vergődés végén becserélték a Katanát a Marshallra?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28526) FockeWulf


FockeWulf
tag

Mindenképp az eladó rizikója. Ez így van, előre, a bizonytalanra NEM szabad utalni.

(#28527) angelside77 válasza Plazmacucci (#28525) üzenetére


angelside77
tag

Igen, olyasmi, csak most "használtan" van kinézve egy (feltételezem ez) olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#28528) Plazmacucci válasza angelside77 (#28527) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:)

Egyébként ha valakinek meglesz meghallgatnám :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28529) Tommyka21


Tommyka21
tag

Üdv kollegák!
Electro-Harmonix The Silencer zajzárral kapcsolatban vkinek van tapasztalata?
Teszteken meggyőző...
Meg olcsóbb egy tízessel a Boss NS-2-nél ami nem mellékes...

(#28530) 98bja válasza brickm (#28518) üzenetére


98bja
senior tag

Digitechez nincs másik tápom, a többit kipróbáltam de maradt a zaj.. Gitár nem okozhatja esetleg? Nem egy csúcsminőségű darab, az elektronika is kitudja milyen benne.

(#28531) brickm válasza 98bja (#28530) üzenetére


brickm
őstag

Okozhatja, de az elektronika földeletlensége és a csatlakozók hanyagsága, kontakthibák inkább mély búgásokat okoznak, meg pattogó hangokat. Az ilyet inkább a nagyfrekvenciás kapcsolóüzemű tápegységek, tv-k, notebook töltők. De sokminden lehet.

(#28532) kenyocsaba23 válasza 98bja (#28530) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Szerintem is valami táp féle lehet ahigy a felettem lévő hozzászólásban is áll. Még annyi észrevételem van, hogy úgy hangzik mintha akkor jönne a zugás amikor nem érinted a gitár egyetlen fém részét sem, pl akkor váltás. Az pedig akkor valóban föodelés probléma. Próbálj meg mindig egyre több eszkozt használni pl. csak az erősítőt vagy csak az effektet vonalban felvéve először pedig csak a gitárt így nagyjából be lehet határolni mi zúghat. Egyébként szvsz. Nem annyira zavaró ha valamilyen programot használsz a keveréshez akkor egy szimpla zajzárral ki tudod szűrni egyszer beállítod elmented utána minden felvételre tudod alkalmazni.

(#28533) brickm válasza Humbucker (#28519) üzenetére


brickm
őstag

Most őszintén te feladnád az 50+ ezres cuccod valakinek, aki majd vagy átveszi, vagy nem, vagy ellopják a postán, vagy nem?
És ha összetöri a futár és em veszed át?...
Személyesen kell ilyen értékű cuccokat venni, így elkerülhetőek a félreértések.,

(#28534) bigrob válasza brickm (#28533) üzenetére


bigrob
őstag

Vettem én már előre utalással gitárt is..

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28535) Humbucker válasza brickm (#28533) üzenetére


Humbucker
senior tag

A posta még mindig megbízhatóbb mintha én utalok egy ismeretlen ember számlájára csak úgy 60.000-et. Mi garantálja hogy biztosan el is fogja küldeni és teljesen olyan állapotban van ahogy ígérte?Azt se tudom kicsoda.

Plazmacucci 28528: De igen nekem lesz, majd meghallgathatod, nekem eléggé adja a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#28536) Bobrooney válasza brickm (#28533) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Mondjuk nem tart sokáig értékbiztosítást és törékeny csomagra kérni. Sok mindent rendeltem, sose volt gondom vele.

(#28537) Zoli133 válasza Humbucker (#28535) üzenetére


Zoli133
őstag

Egy időben winchester (meg hasonlók) esetén divat volt, hogy egy kisebb tégla volt a dobozban és mielőtt kifizeted nem nyithatod fel a postán a csomagot ellenőrizni. Azaz az utánvét se tuti, ráadásul amennyire emlékszem nem is olcsó annyira. Valamekkora kockázat mindig benne van ha távolról veszel valamit szerintem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#28538) Bobrooney válasza Zoli133 (#28537) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hát ha ilyen aggályok vannak, akkor nincs mese el kell érte menni!

(#28539) Humbucker


Humbucker
senior tag

Pár helyen írják, hogy ez jó gitár lenne csak, ez nem tetszik, az nem tetszik. Sokan elég allergiásak arra is pl hogy milyen a konstrukció ahogy olvasom egy pár ember miket ír gitárokról. Pl legutóbb is írtak egy gitárra, hogy ez annyira bitang jó, csak kár hogy ragasztott, mivel ha csavarozott lenne sokkal jobb vétel lenne.
Van aki tényleg emiatt mond le egy gitárról? Pl két egy forma gitárnál jelentősen eltér a hangzás?Pl a Cort M200 is kb majdnem ugyanaz, a hangszedőket leszámítva, mint az M600-as, csak az csavarozott ugye?Nagyon eltér hangzásba pl két ugyanolyan gitár más konstrukcióval?Pl mint ezek?Vagy a Cort Les Pauljai amiből van csavaros meg ragasztott is?

Kérdésem puszta kíváncsiságból ered

[ Szerkesztve ]

(#28540) InHell


InHell
senior tag

Az itthoni ládámból csináltam egy iso box-ot, Shure SM58 mikrofon, meg egy noname 15"-os hangszóróval. Elég igénytelenül néz ki a belseje, de ez a szivacs csak ideiglenes, amíg meg nem jön az akusztikai panel hozzá.
Hát csak belöktem a mikrofont, még be sem állítottam, de nekem már most is nagyon tetszik a hangja. Zárt állapotban nagyon halk, éjszaka lehet most már a csövessel is játszadozni. :)


Csináltam is egy gyors rövid hangmintát, már így elsőre bejön a hangja. :)

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#28541) Plazmacucci válasza Humbucker (#28539) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig a ragasztott nyak jobb mint a csavarozott 😀

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28542) Eastman


Eastman
őstag

Travel guitars, utazó gitárok, basszusgitárok:
http://www.shredneck.com

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28543) Ragnar_ válasza InHell (#28540) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én annó az egész kombót beraktam az ágyneműtartóba, hogy ne rezegjen az ablak, mikor rögzítettem a gitársávot emulated outon :DDD. Jól szól így a cucc szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#28544) Tommyka21 válasza InHell (#28540) üzenetére


Tommyka21
tag

Jól néz ki a cucc :D!
A Boss NS2-vel elégedett vagy?
Nem szed le a gitárhangból?
Agyalok, hogy milyen noise gate kellene...

(#28545) Alexios válasza Tommyka21 (#28544) üzenetére


Alexios
veterán

[link]

Pont neked válaszolt ugyanerre a kérdésre :D

(#28546) Tommyka21 válasza Alexios (#28545) üzenetére


Tommyka21
tag

Húú de ügyes vagy, hogy mindenre emlékszel :D:D:D...
Köszi!
Egyébként tényleg...
Csak munka mellett nincs mindig idő visszanézni.
És akkor már nem lehet kérdezni?
Vagy csak simán érzéked van arra, hogy mindenbe beledumálj?

(#28547) kemotox válasza Tommyka21 (#28546) üzenetére


kemotox
addikt

Hát még rohadjon meg amiért segít, ha te már lusta vagy a saját kérdéseidre feltett válaszokat is olvasni.. Ja tudom, nincs rá időd... akkor minek fórumozol?:D

(#28548) Tommyka21 válasza kemotox (#28547) üzenetére


Tommyka21
tag

:C
Ez így van.
Azzal nincs is baj csak a kioktató hangnemmel.
Veled még nem fordult elő, hogy vmit elfelejtettél ugye?

[ Szerkesztve ]

(#28549) Alexios válasza Tommyka21 (#28546) üzenetére


Alexios
veterán

Tudtommal ez egy fórum, nem egy privát beszélgetés, hogy beledumáljak, de amúgy ha nem emlékszel ott a kereső, én is azt használtam.

(#28550) InHell válasza Ragnar_ (#28543) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi.
Ha hazamegyek akkor indul a tesztelés majd, mert a mikrofont csak egy fél centit máshova rakom, már tökre megváltozik a hangja, szóval azt fogom tesztelgetni most hétvégén, hogy szól a legjobban. :)

(#28544) Tommyka21 köszi.
Közben linkelték a korábbi válaszom, én meg vagyok vele elégedve.
Amúgy meg ne agyalj sokat, venni kell egyet használtan, aztán ha nem jött be ugyanannyiért eladod és nézel egy másikat.
Vagy csináltass.

< béna duma helye >

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.