Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ha megnéznék egy használt X-T3 vázat, vannak olyan tipikus típushibái, amit mindenképpen ellenőrizzek?

(#36152) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#36151) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

facebook? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36153) Matska válasza Stauffenberg (#36151) üzenetére


Matska
senior tag

Na erre én is kíváncsi vagyok, ha már neten lőttem egy hibátlannak tűnőt, de nem lettünk barátok, úgyhogy elválnak majd útjaink jó eséllyel.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#36154) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#36152) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet :D Bár még nem írt vissza, de amint megláttam írtam neki. Most már lassan 2 hónapja vadászok, németek nem írnak vissza ha angolul írok, itthon meg mindig volt valami a felbukkanó példányokkal (mondjuk az ország másik végében hirdetik és nem járok arra, vagy mire írtam, már lefoglalták és el is vitték).

Csak közben az a bajom, hogy az X-E4 is vonz magához (franc essen belé), pedig tudom, hogy az X-T3 egy sokkal jobb csomag.

[ Szerkesztve ]

(#36155) wms válasza Matska (#36153) üzenetére


wms
senior tag

Meg szabad kérdezni, hogy mi volt a problémád vele?

(#36156) Matska válasza wms (#36155) üzenetére


Matska
senior tag

Legfőképp a méret. Egyre csak hízik a T vonal, és nem inspirál, hogy vigyem magammal bárhová is, pedig maga a gép mindent jól csinál: példás összeszerelés, minden kézre áll, minden programozható, minden gyors és jól működik, nem hezitál, két kártya, WR, nagy EVF.
Cserébe súlyos és nagy. No annyira nem, hogy markos legyen, és egy Viltrox 13-massal, vagy 90/2-vel ne lenne ugyanúgy orrnehéz, mint minden más, de annyira igen, hogy ne legyen kedvem hurcolni ide oda. Az a bajom, hogy még az all-roundernek használt 23/2-vel sem lesz kompakt. Nem akarom én zsebredugni, de valami kisebb, könnyebbre vágyom, így 2 hónap használat után.
Az X-E4-nél nagyon tettszik a minimál kockaforma, próbanapon volt nálam viszonylag hosszasan, és el tudnám képzelni hosszasabban, de még nem döntöttem cseréljek-e, vagy sem. Még hezitálok, mert a T3 napok alatt elmegy ugyan, de ha az E4 mégsem bejövős akkor az után nem kapkodnak annyira.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#36157) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#36154) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Végül megvettem, az XF 18-55mm nem volt 100%-os állapotban (használatot elvileg nem befolyásoló dolog, alul hiányzik egy csavar a bajonett gyűrűből), azért volt ennyi az ára a szettnek. A váz ránézésre közel patika (pár apró karc akad). Este találkozóm van, holnap meg randi, nem most lesz időm jobban megnyomogatni.

Mazsi is szóba került! :D Láttam, hogy lájkolta a hirdetést, ez rögtön adott +15% bizalmat.

(#36158) wms válasza Matska (#36156) üzenetére


wms
senior tag

Így már érthető, köszönöm a válaszod! :K

(#36159) lugosi válasza csaabz (#36148) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is így voltam vele, pár hét és tök logikus lesz a menü.

(#36160) madgie válasza Stauffenberg (#36157) üzenetére


madgie
titán

Ismerősnek naná, hogy megy a like :D

(#36161) Stauffenberg válasza madgie (#36160) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az ismerősöd 1 gyári és 1 utángyártott akkuval hirdette a gépet, de előkerült a dobozból még egy utángyártott, ami őt is meglepte, de simán odaadta azt is.

No hát akkor majdnem 4 év távollét és 2 hónap vadászat után megint Fujifilm user vagyok, végre úgy pofázhatok bele a topikba, hogy alanyi jogom van hozzá! :D

Na jó, ez csak féligazság, mert az X-E2 mellett alig használt X-A1-et érzelmi okokból nem adtam el, de nagyon ritkán vettem elő, arra már csak polcon lévő, nyugdíjazott gépként gondolok (az akkut meg abból át tudom menteni az X-T3-ba).

Kicsit még fura megint a Fujifilm ergonómiával találkozni. A Panasonic GH (és származékai) vázak túlságosan elkényeztettek (eltűnt a bőrkeményedés a tenyeremről és ujjbegyeimről). :D Kicsit olyan, mint amikor az egyetemen még kavartál azzal a bomba, de temperamentumosan harapós csajjal, majd évekig elkallódtatok egymás mellől, de újra összefújt a szél és... na olyan!

(#36162) madgie válasza Stauffenberg (#36161) üzenetére


madgie
titán

Szerintem az X-T3 az a váz, amit messze a legtöbbet nyüstöltem, mióta Fujis vagyok :D

Szép fényeket, jó Fujizást vele :)

(#36163) Stauffenberg válasza madgie (#36162) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Meglátjuk nálam mennyit pörög majd, mert a legtöbb kilométer még mindig az X-A1 vázamban van (valaha, minden eddigi márkát és vázat nézve). Az annyira kicsi és pehelysúlyú, hogy évekig mindig ott volt a táskámban (kapott egy műbőr teli tokot, így dobtam be az éppen nálam lévő sima civil utcai táskába). Munka után villamos helyett gyalog menni 7-8 km-t, közben fotózgatni az nagyon szabad élmény volt. :)

Egy kicsit ezért (is) szimpatizálok az X-E4 vázzal, miközben tudom, hogy ma már nem csak streetre tartom a gépet és minden máshoz nekem kicsit foghíjas vagy körülményes. Elnézve, hogy most mennyiért mennek a használt X-E3 vázak, ha ide esik majd egyszer az X-E4, szerintem beruházok egyre másodváznak.

(#36164) lugosi válasza Stauffenberg (#36163) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen, én is azóta szidom magam hogy nem vettem X-E3-at amikor kifutóban 150 körül ment újonnan.

(#36165) csaabz


csaabz
őstag

56mm fix mellé megéri egy 85mm fix? Estleg van itt valaki aki használja mindkettőt? Nem csak portéra lenne, hanem általános fotózásra.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#36166) randras_83 válasza csaabz (#36165) üzenetére


randras_83
addikt

Ha ez segít én gondolkodás nélkül vennék az 56 mellé egy 90 F2-t.
Neked kell tudni hogy kell-e, biztos van az a helyzet amikor pont jól jönne, én jelenleg 50-140-nel vagyok 56 fölött, boldogan és nyugodtan (tudom, ez már más kérdés)

https://www.flickr.com/randras83/

(#36167) Stauffenberg válasza lugosi (#36164) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, emlékszem rá, az egy bitang jó ár volt érte, de az X-E2-vel is a legfőbb bajom, nyűgöm, hiányosságom a dönthető LCD hiánya volt. Kezelőszervek terén hiába érzem kívánatosabbnak az X-E3-at az X-E4-nél, nem szívesen vennék megint dönthető LCD nélküli gépet (ugyanez igaz a kiforgatható LCD-re, sosem tudtam igazán megszeretni a Panasonicon és minden átkozott Youtube influencer lefikáz minden gépet, amin nem ilyen van, mert ők magukat akarják nézegetni benne).

(#36168) Rusher4587 válasza Matska (#36156) üzenetére


Rusher4587
tag

T5-ről már tudni lehet, hogy kisebb lesz a T4-nél, nagyrészt visszakapja a T3 méreteit, viszont nem lesz olyan lapos, szerintem nagyobb, ergonomikusabb lesz maga a markolat rész az új akksi miatt. D-pad is megmarad, ez is tuti már, ja, és NO CFexpress, marad a két SD-s slot kialakítás! <3
A 3 irányú tilt screen LCD-ről már írtam.
Már csak az EVF, és a csatlakozók a kérdésesek, de idáig nagyszerű váznak ígérkezik! :U

Si vis pacem, para bellum!

(#36169) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Egy ilyen objektívhez milyen átalakító kell, hogy rámenjen az új Fuji foglalatra?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#36170) Mr.Csizmás válasza csaabz (#36169) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[ilyenek pülü]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36171) madgie válasza Rusher4587 (#36168) üzenetére


madgie
titán

EVF szerintem marad, egyébként szerintem teljesen jó a T3-T4 EVF-je, ma volt nálam egy H2, ott talán még szembetűnőbb, ahogy AF közben "eldobja" a felbontást.

(#36172) Stauffenberg válasza madgie (#36171) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem már a 2,4m-dot 60Hz OLED keresőkkel eljutottunk oda, hogy ha jól megvan csinálva (alacsony késleltetés, jó fizikai kialakítás), akkor minden ami felette van, már nem érződik lényegesen jobbnak a felbontás növelésétől.

Nekem a Panasonic vázamban pont egy ilyen volt és hiába van a T3-ban már egy 3,69m-dot EVF, nem érzem igazán jobbnak (ez úgy értendő, hogy mindkettő tökéletesen használható). Sőt abban az értelemben a Panasonic jobb is, hogy annak nagyobb az EVF háza, kicsit jobban hátranyúlik, így jobb az optikai kialakítása, széltől-szélig éles a kép, míg a T3-ban a sarkok felé már látszik némi optikai torzítás. De nekem személy szerint ez annyira mindegy, komponálásra használom, nem gyönyörködésre. :)

(#36173) madgie válasza Stauffenberg (#36172) üzenetére


madgie
titán

Egyetértek, annak idején az egyik T3-am szervizben volt, két esküvőt úgy toltam le, hogy a maradék T3 mellé egy kölcsön-T2-t használtam. Igen, ha egyik után a másikba néztem és ráértem azzal foglalkozni, akkor láttam, hogy jobb a T3 keresője, de melóban gyakorlatilag nem zavart semmiben, tök jól elvoltam a régebbi vázzal is.

(#36174) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos az ipad os 16.1 sem támogatja az XT-30-II raw filejait, csak azért jelzem, hogy ha valaki gépválasztás előtt áll, akkor ez szempont lehet (ez feltehetően azt is jelenti, hogy az új Mac OS sem támogatja a Fotókban, de ezt még nem volt alkalmam kipróbálni).

(#36175) randras_83 válasza lugosi (#36174) üzenetére


randras_83
addikt

Nincs kéznél ilyen raw, de ha küldesz kipróbálom szívesen.

https://www.flickr.com/randras83/

(#36176) madgie válasza lugosi (#36174) üzenetére


madgie
titán

Nem tudja kezelni, továbbra sem. Szerintem ne is várd, mint ahogy évek óta a tömörített RAF-fal sem tud mit kezdeni önmagában a macOS.

[ Szerkesztve ]

(#36177) Stauffenberg válasza madgie (#36176) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hogy bírta amúgy az M1 MacBook a 8K anyagot az X-H2-ből? :D Nem fenyeget, hogy egyhamar ezzel kelljen dolgoznom, de érdekelnek az M1 határai.

(#36178) madgie válasza Stauffenberg (#36177) üzenetére


madgie
titán

Már sok neki. Ráadásul belefutottam egy egyedi hibába, ami nem csak a rohanás közbeni munkát nehezítette, hanem valahogy a nyers fájlokba is hibákat írt, ami miatt nem tudtam exportálni az anyagot. Mókás, de 8K ProPres-t kellett konvertálnom belőle :DDD

De amúgy tényleg sok már a 8K az M1-nek, bár szerintem én is erre az alkalomra próbáltam ki, teljesen szükségtelennek tartom jelenleg ezt a felbontást.

(#36179) Stauffenberg válasza madgie (#36178) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Annyira nem lep meg, talán még a 6K körüli fájlokat szépen viszi az M1 is, de már nem árt a timeline felbontást lejjebb venni a szerkesztéshez (mondjuk én ezt mezei 4K-nál is tapasztaltam mikor Resolve-ban már elkezdtek gyűlni a node-ok, de még így is bámulatos a tempó).

Btw egyelőre engem sem izgat a 8K őrület, sokkal több a hátránya (HW és tárhely igény) egyelőre, mint az előnye (tudok utólag cropolni).

(#36180) madgie válasza Stauffenberg (#36179) üzenetére


madgie
titán

6K-ból is lehet szépen croppolni, sőt, a Mavic 3-nál az 5.2K is enged egy kis játékot ebben. Szerintem is elég még bőven a 4K végső kimenetnek :)

(#36181) Stauffenberg válasza madgie (#36180) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem egyelőre a 4K bemenet is elég, de a 6K egy jópofa kompromisszum lehet.

Illetve tényleg jó lenne, ha elterjedtebb funkció lenne az in-camera digitális zoom és ezt többféle módon is meg lehetne valósítani:

a) Pixel pontos 4K kivágat a 8K anyagból
b) Pixel pontos 4K readout a szenzor egy adott területéről
c) Ugyanaz, mint a b) csak 5-6K felbontással de 4K-ra oversampling mellett

(#36182) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Mivel a héten rendszert váltottam, lassan elkezdem árulni a Micro 4/3 cuccaimat és nézem az objektívek utódjait, ami nekem most első körben fontos az egy ekv. 50mm és egy ekv. 85mm környéki fix.

Írom megjegyzésben hol tart a kutakodásom és jól lépjetek rám felülbírálással ha valami (már) nem igaz.

~50mm (ekv)
a) Fujifilm XF 35mm f/2 WR
b) Sigma 30mm f/1.4
c) Fujifilm XC 35mm f/2
d) Viltrox 33mm f/1.4

Tudom belevehettem volna a legendásan karakteres f/1.4-es gyári Fuji XF-et is, de nekem ennél az üvegnél fontos, hogy még aznap élesre állítson az AF. :) Ez a könnyebbik feladvány talán, mert az f/2 WR nem egy vagyon és az X-T3-hoz legalább lenne egy időjárásálló objektívem. A Sigma mellett szól, hogy van némi fényerő többlete és egy hangyányit szélesebb látószöget tud, de AF-C módban nem túl acélos. De azért érdekelnek a gondolatok ha valakinek van tapasztalata a többivel is.

~85mm (ekv)
a) Sigma 56mm f/1.4
b) Viltrox 56mm f/1.4

Itt meg vagyok lőve, mert sokat bújtam az internetet és eddig nagyjából arra jutottam, hogy a Sigma lemossa a Viltroxot élességben (pláne teljesen nyitva) és külföldön hiába van nagyobb árkülönbség, itthon csak alig és fotóban teljesen oké az AF teljesítmény, de videóban állandóan huntol akár a 30mm-es tesója (elvileg firmware frissítésenként javult, de fogalmam sincs, most hol tart).

A Viltrox ügyesebb videó AF-ben, van blendegyűrű és fémből van az egész (nekem utóbbira nincs fétisem), de nyitva elég érezhetően tolja a purple fringinget és nem olyan karakteresen-bájosan, mint az egyik kedvenc objektívem az Olympus 45mm f/1.8.

(#36183) lugosi válasza Stauffenberg (#36182) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a régi 35/1.4 van és én úgy érzem hogy teljesen rendben van az AF sebesség.

(#36184) s4tch válasza Stauffenberg (#36182) üzenetére


s4tch
veterán

Viltrox 33mm és Fuji XF f2 van. Nehéz lesz dönteni a kettő között. A Fuji kompaktabb és valamivel határozottabb az AF gyenge fényben, a kattanós blendegyűrű is mellette szól, de a Viltrox képe semmivel sem rosszabb, és az az f1.4 marha jól jön néha.

(#36185) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#36182) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vixi 23 és 56-ot tudok mutatni, ha kell.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36186) randras_83 válasza lugosi (#36183) üzenetére


randras_83
addikt

A 35 f2 érezhetően gyorsabb mint az 1.4 ami a tuti a Fuji 33 F1.4 csak az ugye másik árkategória.

A viltroxok bizonytalanabbak AF-ben, nyitva több a CA is viszont annyi pénzért teljesen rendben vannak.

@Stauffenberg: ha úgy van tudok mutatni 33 56 is viltroxot illetve ennek a Fuji variációját is.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#36187) lugosi válasza randras_83 (#36186) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elhiszem, több helyen is ezt olvastam, illetve videókban is mondták, csak azt tettem hozzá, hogy nekem egyszer sem volt bajom még a sebességével.

Tényleg, szerintetek ez a régi 1.4-es páros, a 23-as és a 35-ös az új 40 megapixeles szenzorokat kiszolgálja még megfelelően?

(#36188) randras_83 válasza lugosi (#36187) üzenetére


randras_83
addikt

Nincs is baj a viltroxok AF sebességével, a régi 35 1.4 nél gyorsabb a 33 és az 56osnál is gyorsabb. Azért a pénzért tényleg jó cucc.

Kéne egy H2 és már próbálhatjuk is:DD:DD:DD

https://www.flickr.com/randras83/

(#36189) madgie válasza Stauffenberg (#36182) üzenetére


madgie
titán

Én az olcsó XC 35/2-t venném, fasza kis cucc az. Vagy ha kell a nagyobb fényerő. akkor nyilván nem azt :D

(#36190) Ébri válasza randras_83 (#36188) üzenetére


Ébri
senior tag

X-T20 után X-T4-en javult a 35/1,4, nekem azóta nem volt vele gyorsaság gondom, igzz nem sportot fotózok vele sötétben. Szóval szerintem azért az is kérdés, mire kell, mert nagyon hasznos a gyors AF, de ha sose kell, akkor nem feltétlenül előny. A /2 sorozat Fujiból tényleg érezhetően gyorsabb.

(#36191) Ébri válasza madgie (#36189) üzenetére


Ébri
senior tag

Meg ha blendegyűrű hiánya nem zavaró, pl. engem zavar :).

(#36192) randras_83 válasza Ébri (#36190) üzenetére


randras_83
addikt

T3on nekem is gyorsabb volt pl mint T1en.
Esküvőn jó az ha nem gondolkodik sokat, de simán használható az 56 is bőven jó tud lenni munka közben is.

https://www.flickr.com/randras83/

(#36193) madgie válasza Ébri (#36191) üzenetére


madgie
titán

Azt hova rekeszeled? :D

(#36194) Ébri válasza madgie (#36193) üzenetére


Ébri
senior tag

Én nem vagyok profi, én rekeszelek :). De az jogos, hogy az 1,4-et nem nagyon vittem 2,8 fölé sose.

(#36195) madgie válasza Ébri (#36194) üzenetére


madgie
titán

Viccnek szántam :)

Bár az új 18-120 is szimpatikus nekem, azon szintén nincs rekeszgyűrű. Ha valakit érdekel, itt egy részletpöcsölősebb 40MP kép vele. [link]

(#36196) madgie


madgie
titán

X-T5, szép kályhaezüstben :) [link]

(#36197) gorgo válasza madgie (#36196) üzenetére


gorgo
őstag

namégeccer, "nem áll rendelkezésre"

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#36198) madgie válasza gorgo (#36197) üzenetére


madgie
titán

Hehe, reggel óta megnézhetted volna :D

Egy barom csatorna benézte az NDA-t, kiment ma reggel az X-T5 bemutatójuk. Bő egy óra múlva úgyis itt a Summit, majd ott megnézed, hivatalos forrásból.

(#36199) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nézitek az X-Summitot? Most mutatták hogy az X-T5-nek tényleg tilt-shift lcd-je lesz, nem kihajtható, és elhangzott, hogy fotó-orientált cucc lesz. Ezeknek nagyon örülök. [link] itt megy amúgy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.