Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) makosp


makosp
csendes újonc

Sziasztok!
Akkumulátorokkal kapcsolatban lenne kérdésem.
Szükségem lenne egy NP-W126S pótakkura, de nem tudom milyet vegyek.
Sajnos az eredeti elég drága. Volt két EXprom, de idővel mindkettő felduzzadt. Ennek ellenére jól teljesítettek, de már nem szívesen tettem a gépbe, mert nehézkes volt kivenni :)
Kb. 1 éve vettem egy Patona premiumot, de már az is elkezdett dagadni. Nem vészes, de érezhetően nehezebben jön ki, mint az eredeti. Pedig nem sokat használtam.
Szóval most egy kicsit tanácstalan vagyok a third-party akkukkal kapcsolatban. Lehet az a gond, hogy fuji töltővel töltöttem nem pedig Patonával?
A patona platinumot sok helyen jónak írják. 2 akksi + töltő kevesebb lenne, mint egy eredeti fuji akku. Eredetit újonnan nem engedhetem meg magamnak. Viszont az eredeti 2014-es akksinak még mindig semmi baja, azon kívül, hogy valamit csökkent a kapacitása. Lehet használt eredeti fuji akku jobb/biztonságosabb lenne? Vagy 1-2 évenete új utángyártott akksit venni?

Köszönöm a tanácsokat! :)

(#36802) benedekco válasza makosp (#36801) üzenetére


benedekco
addikt

Használt eredeti esetleg?
Engem itt már megköveztek érte, de én csak eredetit vennék. Panasonic akksi, jók nagyon.
2006ban vásárolt pana fz20 akkuja még mindig erős, 3 utángyártott dőlt ki mellőle, nikon d80, utángyártott kidőlt 1 év, fuji xf1, utángyártott kidőlt 1 év. Xq2be már eleve gyári lett véve, x100t ben az utángyártott tidott 50 képet, most gyári másod akku van.
Én spórolnék még picit és akkor 10 évig van egy jó akkud, vagy tovább.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36803) Elektrosokk válasza makosp (#36801) üzenetére


Elektrosokk
addikt

kék patona meg jupio volt a gyáriak mellett nekem, most vettem elő a 3 éve pihent jupio akkukat megdöbbentem hogy volt bennük szufla.

szerintem a minőségibb u.gy. akku mehet, de nem érdemes nagyon leadni az igényeket, az egyik u.gy. akku kinyírta az a7rII vázam alaplapját.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36804) makosp válasza benedekco (#36802) üzenetére


makosp
csendes újonc

köszönöm mindkettőtöknek a választ!

ez vajon mennyire eredeti? :DDD
link

[ Szerkesztve ]

(#36805) madgie válasza makosp (#36804) üzenetére


madgie
titán

Hamisítják ezeket, minimum véleményes.

Kár, hogy itthon ennyire elmebeteg ára lett az eredeti akkunak :((

(#36806) benedekco válasza makosp (#36804) üzenetére


benedekco
addikt

Nem tudom mennyire segít, de vannak ilyen oldalak, videók amik segíthetnek.
Külföldről nem tudsz venni ilyet? Nem tudom pl más EU országokban milyenek az árak.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36807) Elektrosokk válasza benedekco (#36806) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem tudom pl más EU országokban milyenek az árak.

nyilván a vb bajnok áfánk miatt jobbak. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36808) makosp válasza benedekco (#36806) üzenetére


makosp
csendes újonc

igen, éppen most néztem meg én is egyet

persze az ebay-en az eredeti akku képe van kint, aztán kérdés, hogy mi érkezik meg
inkább hagyom ezt

(#36809) Stauffenberg válasza Elektrosokk (#36807) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Német Amazonon is majdnem 90 EUR ideszállítással együtt. Nem az áfa a baj, hanem az, hogy minden gyártónál elszálltak az árak a csillagos egekbe.

Kell a lítium a Teslákba.

Én is vennék még 2-3 új akkut az X-T3-ba, de nem akarok erre 100 ezret áldozni. A puffadós utángyártott sztorik miatt meg fázom tőlük.

(#36810) A Zéé válasza Stauffenberg (#36809) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem a gyári Fuji puffadt meg... :U Alig bírtam kifeszegetni a gépből.

Just a simple Lineman...

(#36811) benedekco válasza A Zéé (#36810) üzenetére


benedekco
addikt

Igen, ez előfordulhat. Az arányokon van a hangsúly, a kérdés az, hogy mennyi megy 10-ból tönkre.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36812) makosp válasza Stauffenberg (#36809) üzenetére


makosp
csendes újonc

azért van olcsóbb is link

(#36813) arn


arn
félisten

A 9 eves xt1be az eredeti akku meg jol birja, a wasabi fel van puffadva meg lemerul pikkpakk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36814) Elektrosokk válasza Stauffenberg (#36809) üzenetére


Elektrosokk
addikt

igen, a friss árakat mondjuk nem is néztem, rég nem vásároltam akkut.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36815) Matska


Matska
senior tag

Egy kis life hack, ha valaki pergear.com-ról akar rendelni (jellemzően Viltrox-ot).
Hétvégén összeraktam a rendelést, mindent kitöltöttem, de nem volt nálam az eurós bankkártya, így ott megszakadt a folyamat. Másnap jött egy személyes hangvételű e-mail, hogy sajnálják, hogy megszakadt a folyamat, remélik jól vagyok, és hátha az segít, megdobnak egy 5%-os kuponnal, a levél alján pedig nagy piros gomb, COMPLETE ORDER.

Szóval ha valaki akár néhány tíz eurót spórolni, szánjon rá 1-2 napot.

Végül pergear.de-ről rendeltem (a levélen átsiklottam), de szerintem ott is működik, valamint a .com végű is áfa/vámmentes az elmondások szerint

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#36816) s4tch válasza Matska (#36815) üzenetére


s4tch
veterán

Csak nem egy Viltrox 75mm f1.2 érkezik?

(#36817) Matska válasza s4tch (#36816) üzenetére


Matska
senior tag

Igen, az jön a meglévő 90/2 mellé. Ha F2-n hozza a Fuji képminőségét, akkor marad. A fókusz sebessége mellékes.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#36818) Stauffenberg válasza makosp (#36812) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha jól vettem ki szállítással együtt (szállítási módtól függően) nagyjából 110 EUR a vége, ami bő 21 ezer forint darabonként. Lehet darabonként is venni, az 68 EUR-ra jön ki szállítással, ami már 25.800 Ft napi árfolyamon.

Az itthoni ár 27.890 Ft.

Hát döntse el mindenki, hogy egy német webshophoz kötődő jótállással ki tud-e békülni ekkora árkedvezmény mellett. A dupla pakk ha kapható lenne itthon hasonló (~41k) áron, el is gondolkoznék rajta.

Vagy ha van valakinek hosszú távú jó tapasztalata valamely utángyártottal, nekem az is jó.

(#36819) makosp válasza Stauffenberg (#36818) üzenetére


makosp
csendes újonc

én is keresem mi lenne a jó, nem áraszt el minket a használt eredeti, külföldről meg szállítással együtt már nem is annyira jó a használt ár sem
X-T3 elvileg patona platinumot elfogadja np-w126S-nek, viszont a legtöbb utángyártottat sima 126-nak (azt hiszem ez azzal jár, hogy nincs boost mód?)

(#36820) sonikon válasza Matska (#36815) üzenetére


sonikon
csendes tag

Szó szerint így jártam velük én is nemrég: egy befejezetlen megrendelés után kb. két órával nekem is küldték ugyanezt az aggódó levelet, 6%-os kuponnal bíztatva, hogy nyomjam meg a "COMPLETE ORDER" gombot. Megnyomtam. Mellesleg eredetileg nem az ár miatt halasztottam el. Semmi más nem jött rá, csak a szállítási költség.

(#36821) Elektrosokk válasza sonikon (#36820) üzenetére


Elektrosokk
addikt

már majdnem minden webshop csinálja. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36822) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

hát nagy boldog bele akartam tenni a 3 éves jupiokat az vázba de úgy megdagadtak hogy nem ment... :DDD a kék patona viszont sima.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36823) taranis


taranis
addikt

Kicsit off-topic, de most láttam, hogy a Pana S5II megkapta a Real Time LUT featuret fotó módban, ami azt jelenti, hogy a JPG-re real time rá túd húzni egy LUT-ot, és úgy menti el. Namost a JPG-nek V-Log is lehet az alapja, amire meg simán tudok csinálni Fuji Filmsim lutokat, ahogy már korábban a V-Log L-re is csináltam. Ez napfényes WB mellett elég pontosan megközelíti azt, amit egy Fuji kamera csinálna. A végeredmény az, hogy S5II-n lehet Fuji filmszimekkel fotózni így, full frame Fuji :)

colorizer.net

(#36824) Elektrosokk válasza taranis (#36823) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez elég jól hangzik. . .

nem tudom mi van pana vonalon, a sony-t a jó kis zeissek miatt nehéz lenne elengedni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36825) benedekco válasza Elektrosokk (#36824) üzenetére


benedekco
addikt

Ez meg Leica, Lumix vagy tévednék?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36826) arn


arn
félisten

Szeretjuk az osztrak futarokat…

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36827) Stauffenberg válasza Elektrosokk (#36824) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itt végig tudod nézni milyen az L-bajonett felhozatal, nem csak Panasonic, de Leica és Sigma viszonylatban is.

A Panasonicnak van egy megfizethető f/1.8-as fix sora, de eléggé méretes darabok sajnos. Bár passzolnak egy S5 II jellegű vázhoz, de tényleg nem kicsik.

A Sigmára ugyanez igaz, van Contemporary sorozat már FF-re is, de f/2 és f/2.8 mellett bennem abszolút megkérdőjelezi, hogy van-e bármilyen létjogosultságuk az APS-C vonal mellett, ahol olcsóbban adnak egy ugyanazt lefedő f/1.4-es sort. Amit nyersz a szenzoron, veszítsd el a fényerőn? Nem látom értemét.

Ha feljebb akarsz lépni fényerőben/minőségben, arra is van bőséggel ajánlat. Ez inkább egy melós rendszer benyomását kelti, nem olyat, ahol tobzódás van a kompakt cuccokból (is).

(#36828) lugosi válasza arn (#36826) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, de ezt mivel magyarázzák? Robbanás volt a raktárban? Vagy valamivel ki kellett támasztani a teherautó kerekét és a te csomagod került a kezükbe? Vagy mi?!? :(((

(#36829) lugosi válasza taranis (#36823) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért az x-trans szenzor miatt nem más egy kicsit a fujik színrögzítése? Laikusként kérdezem.

(#36830) arn válasza lugosi (#36828) üzenetére


arn
félisten

Jo kerdes, mert ez nem leejtve lett, hanem vmi eleg nehez dologgal talalkozott. Ki se bontottam, mert egy obiban egy leejtestol is elmozdulhatnak a lencsek, igy meg lehet lencsek sincsenek mar benne :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36831) benedekco válasza arn (#36826) üzenetére


benedekco
addikt

Valószínűleg nem osztrák volt :P

Amúgy itt Angliában sem más a vonal. DPD minden alkalommal eljátssza ezt. Amazonról ne is beszéljünk. A nyelvet sem beszélik, azaz annyira csak, hogy "nó ándersztend". Nem mondom, hogy az én angolom jó, de basszus.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36832) arn válasza benedekco (#36831) üzenetére


arn
félisten

Csak jokat derulok, amikor szidjak a magyar postat… az osztrak sokkal lassabb, dragabb, a csomagok fele serulve jon. Van amikor lyukakkal, nem tudom mit csinalnak vele.

Otthon gyakran feladsz vmit egyik nap, masnap reggel ott van, itt napok alatt a postat nem hagyja el.

A postahivatalok szinvonala katasztrofa, keves es inkompetens harmadik vilagbeli emberek, a gepek fele nem mukodik, ez az alap.

A multkor feladtam egy csomagot, es kiszallitottak nekem 150mre a postatol, es leraktak az ajtonk ele, amit a nyaralasbol visszaerve talaltam meg. :))

Az mar kevesbe volt vicces, amikor az adohatosagtol nem kaptam meg egy ertesitot, par ezer euromba kerult, amit utana fel evig tartott visszaszerezni. Szoval sracok becsuljetek meg az otthoniakat, ket ftert is jobb munkat vegeznek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36833) arn


arn
félisten

Tudnatok ajanlani olyan csuklopantot, ami nem tartalmaz kemeny anyagot (fem, muanyag)? Olyanokat latok gyakran, amivel egy kamiont el lehet huzni, mindenfele brutal csatlakozassal - anno meg milchez vettem olyat, ami picire osszetekerheto, de most vagy ilyen icipiciket latok, vagy az emlitett kigyokat.

Vaz + kicsi fixhez.

Ps megtalaltam :) [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36834) benedekco válasza arn (#36832) üzenetére


benedekco
addikt

Ez sokszor csak a helyi dolgokon múlik. Nem egyszer van, hogy látom, hogy a csomag elhagyja az országot 1-2 nap alatt, majd magyarban tengődik 3-4 hetet. Szerintem az otthoni posta is úgy szar ahogy van.
Nekem a királyi postával elég jó tapasztalatom van. De sajnos mély repülésben van, mint mindenki. Csak a haszon maximalizálás megy perpill. :O

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36835) arn válasza benedekco (#36834) üzenetére


arn
félisten

Lehet rossz a magyar posta, de az osztrak jelenleg rosszabb szemelyes tapasztalatom alapjan. Orszagon beluli kuldeseket mondom, az nekem mindig pikkpakk ment, a csomagok toredeke volt serult.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36836) taranis válasza lugosi (#36829) üzenetére


taranis
addikt

A végeredmény a lényeges, ami mindig RGB értékekről szól, függetlenül attól, hogy milyen szenzorral, milyen eljárásokkal készült. Ha ezekre az RGB értékekre az ember tud készíteni egy transzformációt (én pont ezt csinálom 3D LUT formájában), akkor el lehet érni, hogy "A" kamerán "B" kamera képe legyen, olyan hibahatáron belül, ami a legtöbb embernek elfogadható. Ezek általában egy bizonyos fehéregyensúlyon működnek jól, én daylight-ra kalibrálom a saját LUT-jaimat, a gyártók által elérhető videós LUT-ok is ilyenek.

colorizer.net

(#36837) lugosi válasza taranis (#36836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tök jó. Ha megcsinálod, tedd már fel, akár blogposzt is jó lenne, szerintem érdekes lenne sokaknak.

(#36838) arn válasza arn (#36833) üzenetére


arn
félisten

Azert euban elerheto csuklopant meg mindig erdekelne, egy nemet shopot talaltam potom 50 euroert :(

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36839) taranis válasza lugosi (#36837) üzenetére


taranis
addikt

Ilyesmit árulok már most is az aláírásomban lévő oldalon. Az S5II annyiban extra hogy fotóra is tud realtime LUT-ot tenni, ezért említettem csak meg. Persze hogy ehhez is tudjak LUT-ot csinálni, ahhoz kellene az S5II úgy 1-2 hétre, ami a közeljövőben nem valószínű.

colorizer.net

(#36840) arn válasza lugosi (#36828) üzenetére


arn
félisten

Elmentem aztan vettem egy masikat, igy bukom a visszakuldes lehetoseget, de legalabb ki tudom a vazat probalni, hatha az is megy vissza, ha nem tetszik a rendszer.

A penzt visszautaljak az obira.

Nem akartam kockaztatni 180 euroert egy 2000 euros vaz visszakuldesenek lehetoseget. Ha nem jon be, lehet maradok a fujin.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36841) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nézegettem valami nagyobb átfogású zoomot, nem igazán volt jó a felhozatal. Erre jutottam, de lehet, hogy tévedek:
18-135: finoman fogalmazva nem dicsérik a képminőségét, ahhoz képest drága 350 fölött.
18-120 PZ: egész jó lenne, de ahhoz képest, hogy nincs benne stabi, és a képminősége simán csak nem nagyon jó, de egész jó, drága (370).
16-80: írnak róla jókat és nem olyan jókat is, drága ahhoz képest, de talán ez éri meg a legjobban. Cserébe nem egy nagy előrelépés a 18-55-höz képest az a +25mm (a szélesebb vége nem érdekel).

Leírtak alapján ár/értékben a 18-135 jó lenne a jelenlegi bolti ár feléért, vagy a 18-120 PZ annyiért amennyiért adják, de OIS-szel, a 16-80 meg egyszerűen azt mondom, hogy nem oszt nem szoroz átfogás terén.
Vagy egy 18-135 MK II F/4 lenne még jó.

Van még a Tamron 18-300, arról mi a véleményetek?

(#36842) randras_83 válasza lugosi (#36841) üzenetére


randras_83
addikt

személy szerint én fázok az ekkora átfogástól(18-300). Bárki bármit mond tuti hogy kompromisszum. A 18-135 még vállalható lehet, bár utoljára még Nikon vonalon volt 18-105öm. Ha van 18-55 akkor miért nem fölé veszel egy zoomot?

https://www.flickr.com/randras83/

(#36843) arn válasza randras_83 (#36842) üzenetére


arn
félisten

Eleve a zoom kompromisszum minosegben es meretben :) en meg mftn lelkesedtem az ilyen turazoomokert, es tok jo volt hasznalni oket.

Az mar mas kerdes, hogy csinaltam 90 kepet a zoommal es 10et a fixekkel, es a megtartott 10 kepbol 8 fixel keszult. Azota akkor hasznalok zoomot, ha nincs mas lehetoseg, illetve eleve nem is akarok regota lefotozni mindent, csak az a par kep legyen rendben amit elrakok emlekbe.

De megertem, akinek munkaeszkoz, es mindenkepp kell az adott temarol kep, szerencsere nalam nincs ilyen kenyszer.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36844) Mr.Csizmás válasza arn (#36843) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

viszketek, hogy újra vegyek 17/1.4-et :U :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36845) lugosi válasza randras_83 (#36842) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mert olyan helyzetre kellene amikor nem akarok objektívet cserélni.

(#36846) Stauffenberg válasza lugosi (#36845) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amúgy mik ezek a helyzetek? Szerintem egy nagy átfogású zoomnál egyébként maga az átfogás lesz inkább ami eladja az objektívet, semmint a kinyerhető képminőség.

Azért egy 16-80mm esetén a mai technológiai környezetben már nem kéne okvetlenül valami határ fost várni, ez nem olyan nagyon nagy átfogás (ugyanezt a tartományt lefedő Panasonic 12-60mm és a Pana-Leica 12-60mm közti különbségen is látszik, hogy meg lehet úgy is csinálni, hogy képeslap gyártásra turista módban tök oké legyen, de az szemmel látható összegbe is fog kerülni, de amúgy Instagramos fotókra, 1080x1080-ra leméretezve a Lumix is megtette, pedig amúgy képileg nem tartom sokra, csak nagyon kényelmes ez a tartomány és nem ért nekem 200 ezres ráfizetést a Leica változat).

Én is gondolkozom, hogy az XF 18-55-öt becserélem idővel egy XF 16-80-ra, de most egyelőre a széleslátó végén az a +1 EV fényerő többet ér nekem egy IBIS nélküli gépen, ez kijött a téli hónapokban is, amikor hamar sötétedik és limitált volt az időm. Persze előtte azért letesztelném, főleg becsillanásokra. Az XF 18-55 például olyan utcai/családi/utazós/modell fotóra, ahol szemből telibe ver a nap, elég jól teljesít (értsd: számomra ízlésesen kezeli ezt a szitut, míg a korábbi Lumix 12-60mm teljesen elvérzett, nagyon ronda flair-t és lilás/zöldes foltokat produkált).

(#36847) gorgo válasza Mr.Csizmás (#36844) üzenetére


gorgo
őstag

Antihisztamin? :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#36848) lugosi válasza Stauffenberg (#36846) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Körülbelül az alábbi helyzetekről van szó. (Ha ez alapján van jobb megoldásra ötletetek, arra is vevő vagyok természetesen.)
Kutyák fényképezése: jellemzően a tesközelből, fél-egy méterről készült képektől a több méterre lévő képekig, a maximális távolság olyan 20 méter alatt. Ezek a helyzetek elég gyorsan változnak, obicserével nem is lehetne lekövetni (és kényelmi szempontból is -> nincs kedvem cserélgetni :D). Szerintem erre még talán egy 80mm-ig tartó zoom elég lenne (de a 120, vagy 135 biztos).
Madarak és kisemlősök megfigyelése, dokumentálása jellemzően vizes élőhelyen, itt is közeli fotók (nyomok, helyszínek, erre lenne jó egy nagyobb vagy normál látószög - esetleg makró) és távolabbi fotók, amiknél a 135 nem lenne elég, mivel a két régebbi gépemen ekv. 300 és ekv. 450mm-en fényképeztem már őket, azt mondanám rá, hogy mindkettővel megoldottam, amit kellett. Itt egy bejárás alkalmával, amikor távcsövet is kell vinni (néha kettőt), az obi cserélgetése pluszban nyűg. Igaz, itt a fotózás másodlagos tevékenység. Vízen, csónakból nem szívesen ügyetlenkednék még objektívcserével is (félek, hogy elejtem), itt is kényelmes lenne egyben megoldani.

Ez a két fő dolog, aminek szeretném, ha megfelelne (az első nagyon fontos, a második sokkal kevésbé, a madaras verzióra van olyan a csapatban aki ekv. 900mm-en tud fotózni, a részemről csak "milyen jó lenne ha én is tudnék képet csinálni").

A kutyákhoz kell egy általánosan jó autofókusz, tapasztalatból nem kell kell hogy olyan legyen, mint egy autóversenyen vagy sportfotónál, de átlagosnál azért nem baj, ha jobb. Mivel folyamatosan a közelükben vagyok, ezért ott nem szükséges extrém tele, de a kitobi 55mm-e nagyon nem elég.
A többi nagy átfogású obi nem tudom, hogy minőségre milyen, amit a kitobi minőségben tud, az nekem erre tökéletesen megfelel.

Fényerőt kihagytam, ezek mind nappali képek, a madarasok között akad szürkület vagy hajnal, de ha ott egy kép nem jön össze, akkor nem dől össze a világ. A kutyák fényképezése jellemzően kifejezetten jó fényviszonyok mellett történik.

[ Szerkesztve ]

(#36849) gorgo


gorgo
őstag

Amúgy egy ideje én is agyalok egy nagy átalakításon. HA lenne olyan 2.8-as Fuji alapzoom ami nem a legnagyobb az összes APSC rendszerben, eladnám a 24/1.4-et és az 56/1.2-t megtartanám a 35/1.4-et, filóznék hogy megtartsam-e a 27/2.8-at. És lecserélném a 10-24-et mkII-re vagy kiváltani valami UWA fix-el. Azt se tudom mivel (AF kell).
Lusta voltam kiszámolni, hogy ez mennyibe fájna, és mivel költeni nem akarok rá, csak akkor, ha nulszaldóban meglenne.
Rá kéne nézzek a Sigma 2.8 alapzoomra. De mennyire lusta vagyok. Azért az végképp nem opció, hogy telefonnal fotózzak.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#36850) b.vr válasza lugosi (#36848) üzenetére


b.vr
őstag

"Ez a két fő dolog, aminek szeretném, ha megfelelne (az első nagyon fontos, a második sokkal kevésbé, a madaras verzióra van olyan a csapatban aki ekv. 900mm-en tud fotózni, a részemről csak "milyen jó lenne ha én is tudnék képet csinálni")"

Amit leírtál az számomra két teljesen különböző terület amit ésszerű kompromisszummal nem lehet/érdemes egy objektívvel jól megoldani (persze, lehet turistazoomozni, csak kérdés hogy van-e értelme, a helyett hogy egyszerűen csak élveznéd hogy kutyát sétáltasz meg madarakat figyelhetsz meg természetjárás közben és közben néha kattintasz azzal ami amúgy is megvan, sőt mobillal)

A másodikkal kezdve, ahhoz mindenképp egy tisztességes (de legalább átlagos) teleobjektív kell hogy legyen értelme. Az hogy közben nyomokat, hasonlókat kell fotózni, az elvileg nem lehet probléma, ezek kis méretű témák, és még a normál telefotóknak is van annyira kicsi a közelpontja hogy elvileg nem okozhat problémát ezeket lefotózni (a jobbak meg egyenes kvázi-makrót tudnak)
Ezeket egyik rendszerben sem igazán ismerem, de szinte biztos hogy még egy kit zoom is jobb képminőséget ad mint a nagyátfogású turistazoom a tele végén, szóval érdemesebb inkább egyet venni külön a normál zoom fölé (és ha ilyet gyakran csinálsz, akkor inkább úgy hogy ne olyat amivel meglesz a folytonosság a normál zoommal, hanem hogy nem baj ha ott van egy ugrás és inkább legyen a maximális zoom jóval nagyobb)

A kutyafuttatáshoz pedig (mivel ott a legtöbbször azért gazdiközelben vannak, meg úgyis sokszor lesz majd hogy csoportkép, gazdákkal együtt, stb) oda pdig a normál zoom tökéletes lesz (vagy nem világos hogy ilyened akkor már van is?)
És mivel ez nem olyan mint a madárles hogy havonta egyszer mész (vagy akár sokkal ritkábban) hanem kb minden nap mész kutyát sétáltatni, ha valamit nem most fotózol le (mert 20 méterre volt) akkor majd legközelebb.Vagy soha. Úgyis lesz ezernyi kutyás kép. Időként pedig viheted magaddal a telezoomot és akkor nem csinálsz közeli szituációkról (mert arról már tegnap meg majd holnap úgyis csináltál) vagy fél óráig telefotózol, utána egyszer cserélsz, és onnantól már végig a normál zoom. Ha pont akkor történik valami a távolban, akkor majd lefotózod a jövő héten, vagy ha pont azt nem akkor majd valami mást ami érdekeses épp akkor csinálnak.
(persze ez normál élethelyzetre vonatkozik. De ha valaki kutyafotózásból él akkor meg azért nem használ hozzá turistazoomot hanem visz két objektívet két vázon (mint egy szafarira) csak akkor az nem sétáltatás meg beszélgetés hanem munka és megélhetés, és akkor amúgy sem merülnek fel ilyen kérdések szóval feltételezem nem ez a helyzet :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.